Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Viktor0610 válasza gabo01 (#747) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valóban gyártói garanciát ír, ami annyi pénzért el is várható. :D

Samsung Galaxy A54

(#752) gabo01 válasza Viktor0610 (#751) üzenetére


gabo01
senior tag

Remélem nem fog az 1 év alatt kiderülni, hogy kamu-e! :DDD ;)

Egy 10 éves kislánynak vajon megfelelő lenne ez a telefon szerinted? :U
Sok kompromisszumot jelent a csupasz android mondjuk egy P9 lite-hoz képest teljesen általános felhasználásnál? :DDD

(#753) ollie válasza gabo01 (#752) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért vennél ilyen nagy telefont egy kislánynak? Mire használná?

***

(#754) F.B.I. válasza ollie (#753) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mint minden ember, telefonál, játszik, multimédiás tartalom. Van aki 200K IPhone t vesz a gyereknek. Nálam a fiamnak Note 3 PRO van és az ő telefonja a legolcsóbb az osztályban, mondjuk a legproblémamentesebb is.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#755) tboy93 válasza gabo01 (#752) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tul nagy lesz neki szvsz.

(#756) sapizee


sapizee
csendes tag

Volt már valakinél panasz a hívás minőségére?
Ha egy Telenoros (régebbi Samsung) készüléket hívok, akkor folyton megszakad a kommunikáció (hívó fél nem hall engem, én hallom őt), viszont ha kihangosítom az illetőt, akkor ez a probléma nem jelentkezik. A hívó fél elmondása szerint ilyen probléma nem fordul elő mással. Én pedig más hálózatba és készülékkel egyelőre szintén nem tapasztaltam ezt a problémát. (egyébként telekomos kártyát használok)

(#757) Carline válasza ollie (#753) üzenetére


Carline
őstag

Lányomnak 10 évesen Galaxy Note-t vettem, mert szeretett és tudott is rajzolni a ceruzával.
Pedig az szélesebb volt mint az A1 de nagyon szerette.
Csajos kistáska mindig volt nála, abba rakta.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#758) Baloo27 válasza sapizee (#756) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Kihangosítva is megszakad vagy csak amikor a fülednèl van? Lehet,hogy a közelsègèrzèkelő nem megfelelően működik,fel-felold a kijelző hívás közben ès vèletlenül lenyomod...

(#759) zsizsef válasza Roxbury (#735) üzenetére


zsizsef
senior tag

Nekem is ilyen van a telón. Komoly erő kell ahhoz, hogy a gyári csomagolásban sérüljön :K

(#760) ssoobbrrii válasza bedibazsa (#741) üzenetére


ssoobbrrii
csendes tag

Szia én is ott vásároltam pár nappal ezelőtt. A garancia valóban bolti. A megbízhatóságról csak annyit, hogy kínai töltőfejjel adják a telefont, igaz átalakítót adnak mellé. Ezt azonban nem tüntetik fel a telefonnál. Azt hiszem 20 üzletük van szerte az országban.

(#761) Dhampir válasza bedibazsa (#741) üzenetére


Dhampir
félisten

Engem is megfertőzött ez a telefon

Remélhetőleg nem calicivírus-fertőzés áll a háttérben. :D

(#762) sapizee válasza Baloo27 (#758) üzenetére


sapizee
csendes tag

Kihangosítva nem fordul elő hiba. Sőt, ha a hívásnál fellép a probléma, akkor a kihangosító bekapcsolásával újra halljuk egymást.
De eddig csak ennél az egyetlen számnál figyeltem meg a problémát, nem gondolnám, hogy a közelségérzékelő a ludas.

(#763) Luck Dragon

Nekem is kopogtat egy 1060,5 MB-os frissítési csomag a telefon kijelzőjén. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#764) Viktor0610 válasza Luck Dragon (#763) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem miért nem ekkora frissítést töltött le? :W

Samsung Galaxy A54

(#765) PowerBuldog válasza Viktor0610 (#764) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Luck Dragon-nak gondolom ez az első frissítése. Az első az tényleg 1GB volt.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#766) Luck Dragon válasza PowerBuldog (#765) üzenetére

2017 októberi a frissítés.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#767) Dhampir válasza Luck Dragon (#763) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez már a Fall Creators Update? :DD

Más:
Nem túl nehéz a telefon, nálad hogy vált be, mennyire "zsebbarát"?

[ Szerkesztve ]

(#768) tibcsi0407 válasza Dhampir (#767) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akarod mondani: szeparpád? :DDD

https://utdetailing.hu/

(#769) Dhampir válasza tibcsi0407 (#768) üzenetére


Dhampir
félisten

alb :D

(#770) gabo01 válasza F.B.I. (#754) üzenetére


gabo01
senior tag

Pontosan megfogalmaztad mire fogja használni. ;)

Eddig náluk is az Iphone volt a sláger de mostanában egyre többet emlegeti a Huawei-t is! :DDD
Szeretnék neki egy stabil telefont amin elfutnak a játékok és az általuk használt musically, youtube, viber......!
Elegem van már a nyaggatásból, hogy naponta fagy be a doogee és mennyire használhatatlan, illetve el szeretném érni telefonon ami most eléggé esetleges. :K

(#771) Helsing válasza zsizsef (#759) üzenetére


Helsing
aktív tag

És sikerült rendesen felrakni? Úgy, hogy az érintőgombok is rendesen látszódjanak?

(#772) gusthy válasza gabo01 (#770) üzenetére


gusthy
veterán

A tizenhárom éves lányomnak erre a célra Redmi 4X-et vettem és nem myünnyög.

(#773) kelzsoca válasza gusthy (#724) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, abból tudtam kiszedni, más nem volt elérhető, a gyárit pedig nem lehet menteni root nélkül a készülékről.

(#725) gkrisz78

Igen, ez már a friss lesz.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#774) Land


Land
veterán

Csak az értesítési hangot hogyan lehet lehalkítani? Nagyon hangos...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#775) szmyky válasza Land (#774) üzenetére


szmyky
aktív tag

Le kell tölteni egy csendesebbet, vagy át kell alakítani halkabbá!

Példa, itt tudsz válogatni:
Értesítési hangok

[ Szerkesztve ]

(#776) huberpe válasza Land (#774) üzenetére


huberpe
aktív tag

sajna együtt mozog a csengőhang csúszkával. :(
egyébként másnál is előfordul, hogy az egyénileg felmásolt értesítési hangok elejét "elnyeli" a készülék? olyan, mintha a felétől kezdene csak szólni.

(#777) Land válasza szmyky (#775) üzenetére


Land
veterán

Nincs külön rejtett helyen, de előhozható értesítési hangerő csúszka?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#778) szmyky válasza Land (#777) üzenetére


szmyky
aktív tag

Én nem hiszem, hogy ezt lehetne állítani a telefonon külső app nélkül!
:N
Sajnos...

(#779) Land válasza szmyky (#778) üzenetére


Land
veterán

Érdekes, hogy a Google szerint ez így "jó"...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#780) obligat válasza F.B.I. (#754) üzenetére


obligat
senior tag

mert az egy jó készülék.
az asszonynak olyanja van, szereti.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#781) gusthy


gusthy
veterán

Na tehát felraktam miflash-sel a szeptemberi firmware-t a rootolt unlockolt telefonra, így hagyja magát updatelni októberire. Persze így nem rootolt, és gyári visszaállítást is csinált.
De jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

(#782) blesius válasza Land (#779) üzenetére


blesius
csendes tag

Ha megnyomod a hangerőgombot, a csúszka jobb oldalán (nálam legalábbis) van egy lefelé mutató nyíl; azt megnyomva előjön az alkalmazáshang - ébresztőhang - értesítési & telefoncsörgéshang hangereje lista. Nálad ez működik? Vagy nem ezzel van gondod?

(#783) trebrona válasza blesius (#782) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pont ez a gondja, hogy egyben van a csengő- és értesítési hangerő.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#784) DroiDMester válasza gusthy (#781) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mért nem úgy tetted fel hogy az adataid ne vesszenek el? (Save User Data opciót kell választani akkor nem bántja a data partíciót)

Az októberi rendszer pedig ugyan úgy Root-olható mint az eddigiek is ha ez a gond!

XDA -ról Letöltöd a TWRP -t

teló FastBoot módba rakod majd fasboot boot recovery.img vel elindítod a TWRP -t, majd telepíted a SR5-SuperSU-v2.82-SR5-20171001224502.zip -et

(#785) gusthy válasza DroiDMester (#784) üzenetére


gusthy
veterán

Azért, mert egy rakás olyan cucc volt rajta, ami root specifikus, és így egyszerűbb volt. Se amúgy jogos persze, nem muszáj.
Most ki akarom próbálni egy darabig, hogy milyen gyári rendszerrel élni :)

Viszont ezeket be kéne tenni az 1hsz-be.

[ Szerkesztve ]

(#786) Viktor0610 válasza DroiDMester (#784) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De ha jól értem, amit írsz, még mindig nem vagyunk ott, hogy gép nélkül frissíthető/rootolható a kütyü, ugye?

Samsung Galaxy A54

(#787) DroiDMester válasza Viktor0610 (#786) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sajnos nem, vagy TWRP -t tudsz tenni a telóra, de akkor root ot nem, mert akkor csak a twrp fog indulni, vagy futtatod így pc ről indítva a twrp -t és tudod root -olni bármelyik későbbi rom ot is.

sajnos a Pixel re írt Magisk se megy rendesen, a TWRP ven nálam nem működött jól és xda -n is többen panaszkodta hogy nem lehet írás jogot adni vele!

Szóval Root ra marad a SU féle megoldás, de azzal meg nem fér össze a twrp!

Nem tudom miért kellett így elcseszni az A1 nek a partícióit, hogy nincs külön Recovery partíció hanem maga a KERNEL (boot) partíció tartalmazza a recovery-t is! :W

(#788) zsizsef válasza Helsing (#771) üzenetére


zsizsef
senior tag

:K Nem könnyen.

(#789) fattyu válasza DroiDMester (#787) üzenetére


fattyu
veterán

nekem már a redmi primera se ment fel a twrp annó. csak futtatni lehet gépről neki. rootolni ugyanígy su flash.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#790) atala válasza Roxbury (#735) üzenetére


atala
addikt

Nekem amikor így érkezett meg egy üvegfólia, akkor simán vissza adta a pénzt az eladó.
Mostanában már vagy karton dobozban küldik, vagy erős hungarocell dobozban.

(#791) DroiDMester válasza fattyu (#789) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Rengeteg telóm volt már, de ilyen még nem hogy twrp.t nem lehet rendesen feltenni rá, ezelőtt Note 3 pro SE telóm volt(meg kapta a párom most) arra is van rendes twrp, remélem itt A1 en is lesz rendes mert ez a félmegoldás nem nagyon teccik :O

(#792) ady74 válasza gusthy (#781) üzenetére


ady74
csendes tag

Honnan szerezted be a szeptemberi rom-ot? Dobnál egy linket? Köszi.

(#793) tomboy84 válasza ady74 (#792) üzenetére


tomboy84
tag

A Xiaomi oldalán elérhető: link

(#794) Bertiee válasza TGYI (#712) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Szia! Nálam a "gyári" gmail azonnal megkapja a mailt, ha például a céges gépről küldök saját magamnak. Mobilneten kétszer is próbáltam. A küldés gomb után 2-3 másodperccel érkezik is. A teló készenléti állapotban, kikapcsolt kijelzővel van.

(#795) fattyu válasza DroiDMester (#791) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem mondjuk nem fájt. nyilván picit körülményesebb de gépről twrp boottal is meg lehet csinálni abackupot is meg a restoret is. Ha nem passzióból romol az ember akkor a biztonsági mentés funkciót azért le lehet tudni.

nekem a root volt a lényeg úgyis.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#796) gusthy válasza DroiDMester (#791) üzenetére


gusthy
veterán

Tény, hogy nem túl kényelmes, bár nem tudom, mennyire lesz itt romolgatás, max mindenféle kiegészítőket tol fel az ember. Azért a Note 3-ra rengeteg főzött rom volt.
Egyelőre nem annyira látom, hogy hogy lehet megoldani a dolgot :(

[ Szerkesztve ]

(#797) TGYI válasza Bertiee (#794) üzenetére


TGYI
csendes tag

OK, de az a kérdés, hogy mennyit pihent így a telefonod. Tegnap este másfél óra elég volt, hogy mély álomba szenderüljön az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#798) Matyi222 válasza TGYI (#797) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Minden telón így működik ahol 7... Droid van, 1-2 óra után nem jön meg a Gmailen az üzenet. Sokan nem várják ki ezt az időt azért hiszik, hogy náluk jó. Ebben tuti a doze keze van.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#799) espista


espista
senior tag

Aki az eustock-nál vásárolt az tudna nekem egy modell számot mondani?

Romani ite domum!

(#800) TGYI válasza Matyi222 (#798) üzenetére


TGYI
csendes tag

Egyetértek. Csak azt nem tudom elfogadni, hogy egy alapvető okostelefonos szolgáltatás így működjön. Ráadásul nekem nem arra kell a gmail, hogy valamelyik celeben éppen nőtt-e pattanás, hanem egy SMS-email kombinációval működő nemzetközi riasztórendszert figyelek évi 365 napban és naponként 24 órában (a rendes munkavégzés mellett). Csomó társadalmilag és az állam(ok) működése szempontjából fontos rendszer épül az Internetre és vele együtt a mobilnetes rendszerekre. Úgyhogy részemről én nem nyugszom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.