Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) SteveBeard válasza yodee_ (#850) üzenetére


SteveBeard
senior tag

130MB/s? :Y

Steve

(#852) vargalex válasza yodee_ (#850) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én viszont ebben az esetben is a fogyasztást és az árat tartottam (kicsit kevesebb volt, mint 10000 Ft postával együtt) elsődleges szempontnak. Egy 500 GB-os és egy 160 GB-os 2.5"-os HDD van rajta, így 7-8 W A fogyasztása. Ftp-n ez is hozza a HDD maximumát. Viszont a 130 MB/s-et kicsit soknak tartom egy 2,5"-os HDD-től. Persze, nem tudom, hogy az 1 TB-osok hogy teljesítenek, az én 500 GB-os WD-m PC-n is 55-57 MB/s-et tud.
Azonban ha úgyis ott az Atomos PC-d, nem gondolkodtál rajta, hogy azt használd router funkciókra is?

Alex

(#853) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Visszatettem az 1.1.7-et, s már 1 napja próbálgatom, hogy mi lehet a szakadozások oka. Egyszerűen nem jövök rá.

A - Gyári ROM (legfrissebb), alapbeállítás, csak a Wifi van konfigurálva.
B - Vargalex 1.1.7, alapbeállítás, csak a Wifi van konfigurálva.

1. "A"-val nem szakad a net, ez már biztos.
2. "B"-el a routerről nézve a pinget, nincs szakadás -> a gép és a router között szakad meg a net.
3. A belső (helyi háló) adatforgalom tökéletes marad, ott kiesés nem tapasztalható, akkor is, amikor a 2. pontban említett hiba jön elő.
4. "A"-val a telefonom (Android 4.1.2) folyamatosan internetkapcsolatban marad, bármekkora is a szünet (estétől reggelig) ideje.
5. "B"-vel hosszabb szünet után (estétől reggelig) megszakad a kapcsolat. Reggelre a telefon nem éri el az internetet, holott a WiFi kapcsolat látszólag ép. Ekkor a routert sem érem el a telefonon keresztül. Egy Wifi ki-be megoldja a problémát. Ilyen hiba miért nincs a "A"-n?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#854) vargalex válasza Bélaaaa (#853) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

2. Ha a gép és a router között szakadna meg a kapcsolat, akkor nem tudnád nézni a routerről a pinget, illetve a 3. pont sem lenne igaz.

Log-ban nem látszik semmi? A dnsmasq process fut folyamatosan? MAC address-t nem klónoztál? Próbáltad másik kábellel?

Alex

(#855) Bélaaaa válasza vargalex (#854) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Szia Alex.

a 2-es pontban csak a NET szakad meg.....
Kábelt cseréltem.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#856) Kicsirics77 válasza Bélaaaa (#855) üzenetére


Kicsirics77
veterán

de a routert eléred?
mármint mikor a net megszakad?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#857) Bélaaaa válasza Kicsirics77 (#856) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Igen

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#858) Kicsirics77 válasza Bélaaaa (#857) üzenetére


Kicsirics77
veterán

csak kicserélném a kábelt a gép és a router között,mert lehet kontakt hibás
a hálókártya alaplapi vagy pci?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#859) Bélaaaa válasza Kicsirics77 (#858) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Alaplapi...

Kábellel nem lehet gond, hiszen, ha megszakad a net, attól a belső hálózaton még mozognak a fájlok a gépről.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#860) Kicsirics77 válasza Bélaaaa (#859) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én értem,hogy gőzgép
de ahogy gondolod.
(halkan megjegyzem csak ki cserélném...)
de ha neked tuti jó a kábeled akkor lelked rajta
ugyanis a net csak az 1-2 5-6 lábat használja

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#861) vargalex válasza Kicsirics77 (#860) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gigabit esetén mind a 8 láb használatban van.

Alex

(#862) Kicsirics77 válasza vargalex (#861) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én ezzel tisztában vagyok,hogy ha 2 gép gigabit porton csatlakozik akkor mind a 4 érpár használatban van de itt most a netről volt szó hogy az szakad meg neki nem pedig a gépek közti adatforgalom.
13 év alatt elkészítettem már pár darab kábelt :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#863) vargalex válasza Kicsirics77 (#862) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igazából, ha jól értem a problémát, net elérése nincs, tehát mintha a forgalom nem jutna túl a routeren (odáig eljut). Ezért javasoltam privátban egy Live linux alatti tesztet.
Illetve a gigabitre visszatérve: akár a WAN oldalon is lehet gigabit kapcsolat. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#864) Kicsirics77 válasza vargalex (#863) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lehet
feltéve ha a bme-n van:DDD
vagy ő a net szolgáltató :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#865) vargalex válasza Kicsirics77 (#864) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

UPC is gigabites porttal rendelkező modemet/routert ad 50 Mbps net felett. 120 Mbps esetén pedig már szükséges is ugye.

Alex

(#866) Kicsirics77 válasza vargalex (#865) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sajna ebben nem vagyok érdekelt mert fibernet/invitel területen vagyok és 10 mega a max egyelőre

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#867) Bélaaaa válasza vargalex (#865) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Jól érted a problémát. Illetve a WiFi-nél is van némi gixer, tekintve, hogy a telefon is "leakad" róla bizonyos üresjárati idő után, míg a gyárival nem.

(Upc 120/10-es interneten ülök)

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#868) Bélaaaa válasza vargalex (#865) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszönöm a segítséget! Ha jutok valamire, jelentkezem.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#869) yodee_ válasza vargalex (#852) üzenetére


yodee_
őstag

arra még nem gondoltam, mivel akkor wifit kéne beleépítenem. nekem mindenképp kellett seed-szerver és weblap valamint ftp is fut róla. Sokkal gyorsabb mint a routeren, és igen 130 MB/s. ha kell küldök printscreent :D

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#870) worxland válasza yodee_ (#869) üzenetére


worxland
addikt

130MB/s>125MB/s=1Gb/s, és akkor még az overhead-ről szó sem volt.
Rosszul kalkulált a program, ami a sebességet mutatta.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#871) yodee_ válasza worxland (#870) üzenetére


yodee_
őstag

total commanderrel másoltam. miért is kalkulált rosszul?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#872) worxland válasza yodee_ (#871) üzenetére


worxland
addikt

Hadd ne kezdjem el magyarázni, ha az első sort nem értetted, akkor felesleges. Majd elmondja valaki, akinek több türelme van hozzá.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#873) yodee_ válasza worxland (#872) üzenetére


yodee_
őstag

ez itt most épp "csak" ennyire sikerült, de közben a gép dolgozott is.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#874) rviktor25 válasza yodee_ (#873) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Ez a 99,8MB/s még reális sebesség lehetne.
VISZONT vigyázz... Total Commanderben létezik egy cache-elés funkció; ami sebességet itt mutat, az sokszor az, h mennyivel olvassa be a cache-be, aztán majd szépen ácsorog 99%-on egy ideig.
(pl. 20MB/s-es max. írású pendrive-nál is láttam már itt 80+ -ot kiírva aztán még 5 percig állt a végén)

Chiwasuu!!!

(#875) vargalex válasza yodee_ (#871) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

worxland csak annyit akart mondani, hogy a gigabites kapcsolat elméleti sebessége (az overhead-ot nem számítva):

1 Gb/s = 1000 Mb/s = 125 MB/s. Tehát ennél több nem férhet át rajta. Gyakorlatban a maximális sebesség valahol 118 MB/s környékén van.

Alex

(#876) tborz


tborz
csendes tag

TP-Link TL-WDR4300

Sziasztok, néhány kérdés:
- A router gyári fw-el tudja win alatt hálózati meghajtóként látni az usb-s hdd-t? Nem FTP-vel!
- Samsung médialejátszós okos TV látja ezt a DLNA-t? Lehet vele HD videót lejátszani, USB-n rákötött hdd-ről? (hálózati kábelen, nem WIFIn)
- milyen iPhone App-al lehet látni kívülről a routert? Csak akkor lehet, ha fw-t cserélek rajta?

Esetleg, ha most vennétek routert, kb. 25.000 Ft-os árkategóriáig, milyet ajánlanátok? Mondjuk ezt?
Gondolkodom, hogy ilyet vegyek, de nem ismerem a routereket, így a ti véleményetekre fogom bízni.

Köszi!
tborz

(#877) poli27 válasza Kicsirics77 (#860) üzenetére


poli27
veterán

sztem az 1-2-3-6 ot használja!

(#878) hengelhof válasza tborz (#876) üzenetére


hengelhof
senior tag

iPadra, AVplayer-el, most az upgrade után. már streaming-elni is tudok egy gyári FW-s WDR43000 USB-re kötött vincseszterről filmeket kívülről, ftp-n kersztül.

(#879) dcenter


dcenter
csendes tag

Sziasztok!

Szerettem volna venni egy ilyen routert, amikor nézegettem az átlagos ára épp 18500 körül járt, gondoltam, várok amíg csökken még egy nagyon kicsit. Sajnos nem ez történt, elkezdett emelkedni. Ez a forint váltakozás miatt történhetett vagy más ok (esetleg a gyártó elkezdte kifuttatni, lecsengett a karácsonyi időszak, stb)?

Nagyon vennék egy ilyen routert, de 20körül már kicsit para nekem. Szerintetek reálisan várható árcsökkenés vagy inkább nézzek más típust (pl a 3600ast)?

Tudom, nem piaci elemző senki, de lehet van jó tippetek :) .

(#880) Kicsirics77 válasza dcenter (#879) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja a jó tipp a 3600

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#881) tborz


tborz
csendes tag

Én nem számítanék most jelentős forinterősödésre... az elemzők szerint nagyobb az esélye a gyengülésnek.

De visszatérve a topicra, a 4300-as gyári FW-el tud windows hálózati meghajtóként működni? És a 3600-as?

(#882) sepsi0 válasza dcenter (#879) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Itt van csak 1év garival mivel csomagsérült 15000huf:
http://www.tplinkoutlet.hu/wdr4300-router

Én itt vettem, belinkeltem nekik a 15000-es árat és odaadták 17900huf ért szállítással együtt. Igaz wdr3600-at akartam először venni csak az nem volt nekik!

http://digistreet.hu/halozati-eszkozok/wireless/wireless-wireless-n-450mbps/tp-link-tl-wdr4300-450m-router-3x3mimo-dual-band-4-portos-gigabites-2x-usb2-0-port-multi-funkcios

[ Szerkesztve ]

(#883) chab7 válasza sepsi0 (#882) üzenetére


chab7
addikt

Ez a tplinkoutlet mennyire megbízható hely?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#884) sepsi0 válasza chab7 (#883) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Hát... Írtam neki emailt, mivel egy válalkozó. 4nap alatt válaszolt, addigra már használtam a routerem! Vaterán is árult akkor, ott nem volt negatívja, ha jól emlékszem. Szóval a tutit nem tudom, mert nem tőle vettem, de arra jó volt, hogy a digi-nél tudtam alkudni életemben először. Amúgy azóta a 13990ft*os cuccot ugyan így vettem 9990ft-ért, belinkeltem a drágább cégnél az olcsóbbat és sürű elnézések közepette garantáltákk az olcsóbb árat. Lehet sokat vaterázok .....

Amúgy ezt az 5év helyett 1 év garit nem is értem. Szerintem ez kamu és jár az 5 év, mivel csak a doboz sérült! Szerintem, ha kitartó vagy 15000-be belefér a szállítás is!! :K

[ Szerkesztve ]

(#885) hengelhof válasza tborz (#881) üzenetére


hengelhof
senior tag

Egy Samsung 500 gigiás usb-s vinyó van nekem rádugva. Működik hálózati meghajtóként.Gyári FW, 4300-as

[ Szerkesztve ]

(#886) GBRDVD válasza GBRDVD (#476) üzenetére


GBRDVD
tag

Sziasztok! Eltelt pár hónap, hátha valaki okosabb lett ezekben a kérdésekben, beírom újra:

- A 4300-as 2,4GHz-es üzemmódja erősebb-e mint az 1043ND-é?

Illetve ha esetleg valaki használja a 4300-ast nagyobb távolság (80-100m) átvitelére, megírhatná a tapasztalatokat.

- Használja-e pl. valaki a gyári beépített 3dBi-es antennák (egyáltalán 3-asok vannak benne?) helyett mással? Esetleg irányított antennákkal?

- Mi van, ha a gyári antennákat TL-ANT2408CL-ekre cseréli le az ember, amik a leírás szerint 2,4GHz-en működnek? Akkor bukva van az 5GHz?

- Nincs a tp-linknek valami kiegészítő antenna-kit-je, ami erősebb dupla üzemmódot tesz lehetővé? Ebből következik, hogy ez a dupla drótos antennaszerkezet akkor marketing, vagy tényleg így van?

- Ha a kliens oldalon a 3 antennahely egyikére beteszek 1db irányítottat, amely "felnéz" az AP-ra, akkor a maradék kettő fogja nekem továbbosztani a jelet? Vagy hogy is van ez? :) Ne haragudjatok a sok kérdésért...

Ezek a kérdések azért érdekelnek, mert 2db 4300-as eszközt szeretnék venni 80-100 méter átlövésére. Az egyiket AP, a másikat kliens üzemmódban használva. Mivel húzós a konfig ára, nem akarok befürödni vele, kipróbálni viszont csak vásárlás után fogom tudni...

(#887) gyugyo79 válasza GBRDVD (#886) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ilyen távolságra én feltennék 2 kültéri AP-t (pld.: TP-LINK TL-WA7510N) egymásra irányítva de min. 1-et mert ha ez nem lövi át stabilan a távot akkor a routerra aggatott + antennák sem. Ha elkezdesz antennákat vásárolni majdnem ott vagy árban (mert csak a 3-mat együtt van értelme cserélni) és legalább épületen belül még a routert is eltudod rakni rendesen.

(#888) GBRDVD válasza gyugyo79 (#887) üzenetére


GBRDVD
tag

Nézegetem őt, szimpatikus. Csak szar, hogy nincsenek tesztek. 2 eszközt csak úgy megvenni, hogy ki sem próbálta az ember...

(#889) gyugyo79 válasza GBRDVD (#888) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kötöttem már össze ilyennel jóval nagyobb távot és raktam ki hétvégi telek oldalára magába is ahol a kb. 800m -e lévő tó partján ugyan olyan térerő volt mint bent a házban.
De ha utána olvasol akkor látod, hogy van aki tízen valahány km-t is össze kötött két ilyennel (itt már rálátás kell és jelentősen csökken a sebesség).
Nem profi cucc de az ára sem az. Viszont amit az áráért tud az elég bőven, sőt. 2 ilyennel 100m az 100% de szerintem egy is elég. Ha csak internet átadás a cél és annak a sebességére elég kisebb sávszél is akkor van a TL-WA5210G -is ami kicsit olcsóbb. Sokkal több értelmük van ezeknek az eszközöknek mint antennákat cserélni ilyen szintű routereken. Főleg, hogy a 4300 -on én azt vettem észre, hogy 20 dBm fölé kb. hiába rakom az adóteljesítményt ő attól annál többel nem működik ...
Viszont én elsőnek tuti nem venném meg csak a 2 routert hátha valami csoda folytán látják egymást stabilan minden féle okosság nélkül sőt 4300 -ból sem vennék 2 -őt ha nincs szükség a másik helyen is a router tudására a második vételi helyen mert azért egy 3600 -as olcsóbb és nem rosszabb annyival (Tesztekben ugyan azt a stabilitást, térerőt és valós másolási sebességet simán hozza mint a 4300 és mégis csak 2 antennája van amiből ugye látszik hogy a +1 antenna a 4300 -nál valósan mennyit dob a routeren). De persze ha a ki van használva a plusz amit a 4300 tud vagy a jövőben ki lesz akkor nem kérdés.

De majd haza hozok a cégtől 3 antennát a 4300-hoz és lecserélem a gyárit. Ha úgy is lesz 5 Ghz akkor kiderül, hogy mi az igazság a gyári antennákkal ...

[ Szerkesztve ]

(#890) poli27 válasza gyugyo79 (#889) üzenetére


poli27
veterán

kisebb távra én ilyet tennék fel : NanoStation M5 Loco vagy nagyobbra ilyet : Nanobridge M5
Ezek tökéletes mennek, nekem is ilyen adja a netet és most így megy :

Felfelé nem méri le a speedtest, de most olyan 4MB/s a feltöltésem !

[ Szerkesztve ]

(#891) rayoliviero


rayoliviero
veterán

iPhone 5 telómhoz szeretnék egy routert, amivel 100 Mbit körül (vagy minél több) lenne a telón a letöltés. 20 ezret szánok rá max.
WDR 3600 vagy 4300-at lenne érdemes vennem? Alig van bolt, ahol árulják ezeket amúgy.

(#892) poli27 válasza rayoliviero (#891) üzenetére


poli27
veterán

Max olyan lesz a letöltés amilyen gyors a neted :D De ha hálózatról akarsz letölteni otthon az más!

(#893) gyugyo79 válasza poli27 (#890) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát igen és minél többet költ rá annál jobb eszközöket tud venni ...

(#894) rayoliviero válasza poli27 (#892) üzenetére


rayoliviero
veterán

A netem 120-as. A telom is birja, itt a router a kerdeses.

(#895) tiboca7


tiboca7
csendes tag

Sziasztok.
Ma vettem egy WDR4300-as routert, kaptam hozzá egy kis CD-t de sajnos rossz a CD-DVD olvasóm.
Kérdésem, hogy mit érdemes letölteni hozzá és honnan? (olyan driver és software érdekelne ami 100%-ban megbízható)
Mivel még sosem volt wifis routerem, jó lenne ha valaki segítene a beállításban. :R
Úgy tervezem hogy egy vinyót is szeretnék elérni rajta (róla) online, meg pár kütyü csatlakozna rá wifin.
(rendszer: W7 64bit)
Köszönöm. :)

(#896) csixy válasza tiboca7 (#895) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
A CD-t tedd el jó messzire emlékbe! Arra nem lesz szükséged, de ha már megvan , akkor még vagy egy félévig ne dobd ki. A CD-n legfeljebb a Manualját találod meg . Általában pdf formátumban van , de azt a netről is le lehet tölteni.
Ha a router egyik LAN portját egyenes (tehát nem crossower patch kábel) UTP kábellel összekötöd a géped LAN kártyájával és a géped LAN kártyája automatikus DHCP kérésre van configurálva és mindkét gép be van kapcsolva, akkor alap gyári beállítás esetén böngészővel a 192.168.0.1 címre lépjél be. A router alsó oldalán megtalálod a belépéshez szükséges User nevet és a passwordöt.
Lépj be a menübe és barangoljál benne.
Attól függően , hogy milyen neted van be kell állítanod a WAN hozzáférést.
Ha már működik az internet , akkor:
Be kell állítanod a Wifi- t legalább a 2,4 Gigaherces rádión , beállíthatod az 5 Gigás rádiót is . mindkettőt egymástól függetlenül engedélyezheted , vagy tilthatod.
Ha már működik az internet dróton és Wifin egyaránt akkor haladtál. :)
Olvasgass tovább ebben a topicban , meg a 3600-asban , de legfőképp az 1043-asban.
Ha kezd világosodni , akkor ajánlanám a figyelmedbe a vargalex blogját és a végén győzni fogsz.

Sok sikert ! :K

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#897) csixy


csixy
addikt

Még egy kis segítség:
http://192.168.0.1/

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#898) tiboca7 válasza csixy (#896) üzenetére


tiboca7
csendes tag

Köszönöm a segítőkész hozzáállást !! :R
Így remélem már megtudok birkózni vele. :D

(#899) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sok ebből a routerből a hibás darab? Mert azt mondják a Tp-Link routerekkel sok a baj, bár nem erre a konkrét típusra értették. A boltban, ahonnan rendelem nincs garanciafutár, ha kapásból rossz a router, akkor fizethetem a futárt. Mert már egy Belkinnel jártam így anno.
Szerintetek merjem megrendelni?
Köszönöm a választ előre is.

(#900) poli27 válasza rayoliviero (#899) üzenetére


poli27
veterán

Ez kb olyan kérdés, mint amikor azt mondod, ha tudod hogy elesel nem mész sehova !Sztem itt nincsennek jósok, max nézd hétköznap de, a jósdát :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.