Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) rviktor25 válasza applause (#248) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Télleg csak rövid távra ajánlott, kevés fallal, viszont ott gyors. (~10méter és 2 falnál erősen gyengült már a jel, viszont még nem lassult sokat, viszont onnan elkezd rendesen)

Chiwasuu!!!

(#252) applause válasza rviktor25 (#251) üzenetére


applause
aktív tag

Akkor le kell mondanom róla, mert 2 falon és egy födémen kb. 10 m-re csak gyenge jel menne át.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#253) applause válasza energiezolee (#250) üzenetére


applause
aktív tag

A 2,4GHz erősebb-e mint az 1043ND-é, ha esetleg van információd.

[ Szerkesztve ]

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#254) energiezolee válasza applause (#253) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nem tudom, mert én eleve 2db 8dBi-s antennával használom és mikor még 1043nd-m volt, akkor még nem voltak meg az antennák :)

Üdv : Energie Zolee

(#255) gyulank válasza energiezolee (#95) üzenetére


gyulank
addikt

Képet tudnátok a rongyos csiszolásról? Nagyon feltűnő? Csak, hogy el tudjam képzelni, mi lesz, ha mondjuk lesöpröm a port róla ecsettel.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#256) cyber86


cyber86
őstag

Egy kérdés. Itt mindenki használja a dhcpt vagy csak én kerülöm?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#257) gyulank


gyulank
addikt

Ezeket ezzel meg lehet csinálni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#258) rviktor25 válasza cyber86 (#256) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Miért kerülöd? Jó az.

@gyulank:
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/packet.scheduler/packet.scheduler - ezt olvasd végig a belső linkekkel együtt, sokmindent meg lehet csinálni. h mindent-e amit szeretnél? jó kérdés.

Chiwasuu!!!

(#259) gyulank válasza rviktor25 (#258) üzenetére


gyulank
addikt

De ez az openwrt-ről szól. Routerekkel kapcsolatba szoktak beszélni valami 3G-ről, és 3rd party-ról is torrenteknél. Ezen a routeren csak az openwrt működik, vagy ezek is?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#260) cyber86 válasza rviktor25 (#258) üzenetére


cyber86
őstag

Azért mert fix ips a netem és 1 server gép fut éjjel nappal azon meg a ts server és a portolást nem tudom meg lehet-e oldani rá vagyis én legalábbis csak a fix ipshet értek.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#261) rviktor25 válasza cyber86 (#260) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Attól még, h dhcp -vel osztod ki az ip-t a gépeknek/szervernek lehet fix az ip-jük. (értelemszerűen most nem a fix ip-s netedről van szó)

DHCP statikus kiosztásos megoldásnak megvan az az előnye, h elég csak annyi gépet beállitani statikus ip-re, amennyinek kell a fix ip, többi mehet autoban. Plusz előny, h semelyik gépen nem kell állitgatni az ip-ket manuálisan.

szerk.:
@gyulank:
-3G alatt csakis 3G modem támogatásra tudok gondolni. ilyet tud
-3rd party: ebből 3rd party firmware-re tudok gondolni, az openwrt pl. ilyen és fut rajta; valaki irta, h hamarosan a dd-wrt is fog. más 3rd party fw amiről eddig hallottam pl.: tomato, de ezt a listát nézd végig ha érdekel

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#262) cyber86 válasza rviktor25 (#261) üzenetére


cyber86
őstag

Ok. Köszi a segítséget.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#263) gyulank válasza rviktor25 (#261) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm az infót! A tomato is fut rajta? Ha nem, tud valamit a tomato, amit az openwrt nem? Főleg olyan dolgokra gondolok, amiket leírtam.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#264) rviktor25 válasza gyulank (#263) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Nem, nem fut (és 99,9%, h nem is fog)

Chiwasuu!!!

(#265) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Ide is belinkelem, hátha valakit érdekel. Elkészült az 1.1.5-ös buildem. Plusz egy kis kiegészítés.

Alex

(#266) jbl válasza vargalex (#265) üzenetére


jbl
aktív tag

Köszi Alex! :R :R

(#267) Bélaaaa válasza vargalex (#265) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszi, má' repült is fel a 4300-ra...

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#268) sanman


sanman
csendes tag

Sziasztok!

Ha Vargalex 1.1.4 -ről upgradelem 1.1.5-re(WDR4300), akkor a konfig megmarad vagy a régiről lementett visszaállítható az újabbra?

Üdv.:
Sanman

(#269) energiezolee válasza sanman (#268) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Ha a beállítások megtartását bepipálva hagyod, akkor megmarad minden, de azért előtte mentsd is le szerintem!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#270) energiezolee válasza vargalex (#265) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!!!

Itt is köszönjük szépen :)) :C :DD

Üdv : Energie Zolee

(#271) Tomi120


Tomi120
csendes tag

Hello!

Na én is beruháztam egy ilyenre a héten. :DD Egyenlőre viszonylag meg vagyok vele elégedve... Az 5ghz-s tartományát, sajnos nem tudtam még kipróbálni, mivel nincs itthon ilyen gépem, ami venné ezt a jelet, pedig azt hittem tudja lapim a 5ghz-t, de mégse :( A router usb-jét is kipróbáltam bedugtam egy delock-os átalakítóval először egy 80 gb-s vinyót aztán egy 320 gb-s vinyót felismerni felismerte mind a kettőt, viszont azt tapasztaltam hogy ha vezetékkel csatlakozok akkor egy kicsit gyorsabb mind az írási, olvasás sebesség. Nekem az olvasási sebesség kb 4 – 4 és fél mb/s körül volt ha vezetékkel csatlakoztam, wifi-vel kb 1 mb/s-el kevesebb (n-esel). Az írásí sebesség elég lassú volt még vezetéken is, kicsit több 1 mb/s, pendrájvnál egy kicsit több mint 2 mb/s volt. Ami nekem tetszik ebbe a routerbe, hogy szinte biztos felismeri legyen az bármi usb-s tároló, ezt azért is írom, mert már olvastam másabb típusú routerekröl amik úgy mondván elég gagyik voltak, mivel ha bedugtál vmi-t az usb-be akkor pl: eldobta a netet…
A nyomtatószervert ma kipróbáltam és sikerült felcsatlakoztatni a gépekre azt itthoni Hp deskjet-es nyomtatómat. Sajnos a nyomtatás wifi-ről nem működik, csak ha hozzácsatlakozatom vezetékkel a routerhez a lapimat. Nem tudom létezik-e wifi-s megoldás a nyomtatásra ha valaki tudna ebbe segíteni megköszönném, Illetve hogy firmvare-ét érdemes-e cserélnem és ha igen, akkor melyikre.

(#272) sanman válasza energiezolee (#269) üzenetére


sanman
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#273) Bélaaaa válasza Tomi120 (#271) üzenetére


Bélaaaa
őstag

vargalex 1.1.5 a megoldás, pár hozzászólással ezelőtt!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#274) energiezolee válasza sanman (#272) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nagyon szívesen!

Üdv : Energie Zolee

(#275) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Szolnok megyében lehet kapni egyáltalán valahol vagy marad a netes rendelés?

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#276) Bélaaaa válasza Kicsirics77 (#275) üzenetére


Bélaaaa
őstag

iPon-ból rendeld, ott biztos van.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#277) Kicsirics77 válasza Bélaaaa (#276) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Azt tudom,hogy ott van csak nemsok kedvem van várni mire ideérne :DDD
de valószinűleg csak az lesz.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#278) jbl válasza Bélaaaa (#276) üzenetére


jbl
aktív tag

Én is onnan rendelte 1nap és itt volt.

(#279) Kicsirics77 válasza jbl (#278) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ja majd jövő héten

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#280) nyikszi válasza Tomi120 (#271) üzenetére


nyikszi
őstag

Win7 alatt: Otthoni csoport -> nyomtató megosztás és kész, ehhez nem kell router.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#281) vargalex válasza nyikszi (#280) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ehhez valóban nem, viszont ha nyomtatni akarsz, akkor be kell kapcsolnod azt a PC-t, amelyikre a nyomtató van csatlakoztatva.

Alex

(#282) jbl


jbl
aktív tag

Szóval itt van az enyém videóval. OpenWrt - vargalex build FIRMWARE

VIDEÓ

[ Szerkesztve ]

(#283) nyikszi válasza vargalex (#281) üzenetére


nyikszi
őstag

OK, igazad van :R

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#284) gyulank


gyulank
addikt

Vettem egy ilyet. Egyenlőre csak a legfrissebb eredeti FW-t tettem rá. 2 kérdésem lenne. Az egyik, hogy az normális, ha folyton változik a térerő ugyanott (ez akár közvetlen mellette is lehet)? Képes lemenni teljesen, és felmenni teljesen. A másik kérdésem az, hogy az, hogy telefonon, ha Badát indítom el, az tud csatlakozni, az Android pedig azonosítási hibát ír, pedig jó jelszót adok meg, az a Router, vagy az Android miatt van? Hogy lehetne csatlakozni azzal is?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#285) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Helló!
Az 1.1.5-ös fw-ben a minidlna adatbázis és napló könyvtárát nem tudom átírni. Hogyan tudnám ezt a problémát orvosolni?
Üdv:Tony

(#286) vargalex válasza Toninho13 (#285) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Hogyhogy nem tudod átírni? A config-ban? Van hely a /overlay-on?

Alex

(#287) Toninho13 válasza vargalex (#286) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Végülis sikerült átírni, csak szürke volt és nem engedte törölni a beírt utat. Következő probléma: MiniDLNA adatbázis készítés közben kifagyasztja a routert és a logban ezt írja database disk image is malformed. Onnan csak a restart segít a routeren, gépről se tudom elérni. Ezt hogyan lehetne orvosolni?

(#288) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Most wireless jel van, csak épp nem lehet semmit elérni. LUCI helyett ezt írja: "The CGI process did not produce any response". Valamint Puttyn se tudom elérni.

[ Szerkesztve ]

(#289) vargalex válasza Toninho13 (#287) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem leszakad a HDD.

Alex

(#290) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Első nekifutásra sikerült bootolható rendszert összehozni az új kernellel. :C

Router Model TP-LINK TL-WDR3600/4300/4310
Firmware Version OpenWrt janos666 r33983 / LuCI Trunk (trunk+svn9402)
Kernel Version 3.6.4
Local Time Mon Oct 29 00:10:05 2012

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#291) Titan22 válasza gyulank (#284) üzenetére


Titan22
csendes tag

Szia Gyula,

Szerintem probáld meg átállítani a 2.4GHz-es részét a routernak b/g mixre mert az én Defy+om az N-et sehogysem hajlandó megenni. lehet nálad is csak enniy a probléma. Nekem a TV meg a Noti az 5GHz-hez tartozó SSID-ra csatlakozik ami nálam N-es re van állítva a telefonoknak pedig maradt a 2.4GHz b/g mix ami szerintem telefonnak több mint elegendő.

Remélem ez segít!

Üdv

NE vitatkozz idiótákkal mert lehúznak a saját szintjükre aztán legyőznek a rutinjukkal..

(#292) energiezolee válasza janos666 (#290) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Grat, de tényleg :C :R
Megosztod tesztelésre???
Hátha samba gyorsult kicsit :))
Köszi előre is :)

Üdv : Energie Zolee

(#293) janos666 válasza energiezolee (#292) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, ha érdekel, akkor mindjárt újraforgatom frissen a mai trunk-ot és feltolom. :K

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#294) energiezolee válasza janos666 (#293) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Hogyne érdekelne :)
Köszönöm, várom!
Amúgy vargalex bulid-jába tetted?
Szerk: látom nem :( kár, pedig az eredeti openwrt konfigurálására sajna nem nagyon van időm !

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#295) janos666 válasza energiezolee (#294) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, mert nekem nincs meg az ő konfig fálja, hogy abból induljak ki, és ha már az alapokról indultam, akkor nem őt másoltam. (Illetve bele sem férne a ROM-ba minden úgy, ahogy én állítom be a GCC-t.)

De maga a konfig oda-vissza kompatibilis, én is az övéről frissítettem, és ha tesztelés után visszatérsz ahhoz, akkor megmarad mindent beállítás. Csak persze nem lesznek elérhetően azok a szolgáltatások, amihez az enyémben nincs meg a megfelelő program.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#296) gyulank válasza Titan22 (#291) üzenetére


gyulank
addikt

Megpróbáltam, de így is 2-es volt a térerő.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#297) janos666 válasza janos666 (#295) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez holnapra marad. Frissítettem a forráskódot, de még a toolchain is változott, aminek hatására most le sem fordult a konfigom, aztán ezzel szórakoztam, hogy mi lehet a gond, ahelyett, hogy töröltem volna minden bin/build mappát ás visszagörgettem volna arra a verzióra a kódot, ami most fut a routeremen.

Legutóbb is örültem, hogy frissült az eglibc, gondoltam próbaképp átállok arra, aztán az azzal készült képfile-al be sem bootolt a routerem. Most meg az uClibC patch-ekhez nyúltak, így már ez sem működik. De megint frissült az eglibc, szóval az majd talán épp most. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#298) janos666 válasza energiezolee (#292) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt a beígért tesztverzió: letöltés + blogbejegyzés

Kíváncsi vagyok tapasztalsz-e majd bármi sebességnövekedést.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#299) energiezolee válasza janos666 (#295) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Értem, köszönöm!
Persze világos és egyértelmű amit leírtál...
Sőt ha azt akarom, hogy ne legyen a backup-ban felesleges dolog, akkor fogom és kitörlöm azokat ami nem kell.

Üdv : Energie Zolee

(#300) energiezolee válasza janos666 (#298) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszönöm :)

A blogodat ismerem ,de azért köszi azt is :)

Én is kíváncsi vagyok, sajna nem látok rá túl sok esélyt, de soha nem lehet tudni!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.