Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) vargalex válasza equilibrius1 (#400) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

OpenWrt alatt van miniDLNA is, a Samsung TV-sek azt használják és nincs bajuk vele.

Alex

(#402) yodee_


yodee_
őstag

elképzelhető hogy az 5 ghz-es wifinek kisebb a hatótávja? eddig 2.4es wifi volt a szomszéd szobában lévő gépben és mindig maximumon volt a térerő. de most 5ből 3 csík van csak,és mindössze egy gipszkarton fal van a router és a gép között. normális ez?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#403) rviktor25 válasza yodee_ (#402) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Teljesen biztos, h kisebb a hatósugara. És sokkal rosszabbul viseli a falakat is :D

Chiwasuu!!!

(#404) lezlie74


lezlie74
csendes tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok. Openwrt alól szerettem volna visszarakni a gyári cuccot, és benéztem a fájlt, így a boot-ost frissítettem vissza, természetesen nem indul wdr4300-am. Lehet ilyenkor tenni valamit?

(#405) deejay61 válasza yodee_ (#402) üzenetére


deejay61
csendes tag

Nállam is ez a helyzet! Még szerencse hogy lehet vállasztani melyiket használjam! Valami tutti beállitást nem kisérletezett ki már valaki?? A vargalex féle openwrt azért kelett le vennem a routerról mer nekem azzal már használhatatlan volt a jel! Még a gyárival 50% kb! Sajnállom mert nagyon tetszett!

[ Szerkesztve ]

(#406) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok :)

Ennyi ideje megy HIBÁTLANUL a WDR4300-am 380 db torrenttel folyamatosan:

Szerintem nem rossz!!!

:) :DD :R :Y :C :))

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#407) energiezolee válasza energiezolee (#406) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Helyesbítve 389 db:

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#408) cyber86 válasza energiezolee (#407) üzenetére


cyber86
őstag

Jól bírja akkor :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#409) jbl


jbl
aktív tag

Szeretném web kamerámat összekötni a routerrel hogy úgy működjön, mint egy IP kamera ebben kérném a segítségeteket.
kmod-video-uvc feltettem de még mit kell csinálni ?

(#410) jbl


jbl
aktív tag

Elkezdtem a webcamot feltenni.
Valaki tudna segíteni lépésről lépésre?
A

kmod-video-core
kmod-video-uvc
mjpg-streamer

már fent van.
USB-n rádugva a webcam (Microsoft LifeCam HD-5000)

Az oldal szerint támogatva van:[link]
045e:076d Microsoft LifeCam HD-5000

mjpg-streamert engedélyeztem és elindítottam a luciban.
Most hogyan tovább??
:F :U

(#411) Bélaaaa válasza lezlie74 (#404) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Erre a megoldás engem is érdekel.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#412) lezlie74


lezlie74
csendes tag

Szerdán jön meg a CA-42 kábel, aztán megpróbálkozok ezzel:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr4300#de-brick.or.oem.installation.using.the.tftp.and.rs232.serial.method

Remélem összejön.

(#413) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Egy kicsit még kezdő vagyok, de lenne egy elképzelésem, a kérdés, hogy ez így működhet e vajon?

A routerhez hozzá kötnék egy külső vinyót, amit torrentezéshez használnék, úgy, hogy csak a router és a külső vinyó van bekapcsolva!! Majd ezt a tárolót szeretném elérni a PopcornHourA-210 media lejátszóval, és lejátszani róla filmeket! Azért lenne erre szükség, mert ha a Popival torrentezek, akkor 1,5MByte/sec letöltés felett mindig kiakad...

A másik kérdés, hogy vajon egy bluray filmet így le tudok e játszani a media playerrel, erről a külső vincseszterről?

(#414) McKalton válasza energiezolee (#407) üzenetére


McKalton
tag

én péntek óta használok 4300-ast 1.1.5 vargalex fw-vel. Észrevettem hogy a transmission letöltés és feltöltést sokkal jobban bírja a gép, mint az 1043nd. Így én 4MB/4MB-t ra módosítotttam a fel/le töltést és igazából meg se konnyan neki ez a sávszéllesség.

Tényleg szuper vétel. Fényévekkel jobb az 1043nd-hez képest.

Hardwired!

(#415) Faresz29 válasza McKalton (#414) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Ha nem gyári fw-t használok a routeren, akkor tényleg ugrik a gari?

(#416) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Helló!
A külső vinyót folyamatosan eldobja a router. 1 napon belül randomra. Mit ronthattam el a beállításoknál?Annó az 1043-as egy ideig szerette a vinyót, aztán elkezdte eldobálni, ezért (is) váltottam a 43000-ra. Aztán ezzel is ugyanígy jártam...

(#417) vargalex válasza Toninho13 (#416) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ott bizony a külső házzal lesz gond. (Legalábbis a vezérlővel, mert lehet, hogy házzal egyben van a HDD.) Esetleg próbáld meg egy aktív USB HUB-al hátha csak túl magas az áramfelvétele.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#418) Toninho13 válasza vargalex (#417) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Próbáltam a házzal is, most kiszedtem és beraktam egy dokkolóba, ígyse jó... :( :O

(#419) hétalvó


hétalvó
addikt

na működik végre a minidlna is csak újra kellett indítani miután beállítottam és akkor találja meg a zenéket

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#420) vargalex válasza Toninho13 (#418) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Log-ban mi látszik ilyenkor?

Alex

(#421) energiezolee válasza Faresz29 (#413) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

1000% , hogy működik, én is így játszom le akadásmentesen még a 40GB-os iso filmeket is!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#422) Toninho13 válasza vargalex (#420) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Hello!
Nem tudom megnézni, mivel a LUCI-t se érem el "The CGI process did not produce any response. ". Amúgy ma pl a wifihez se tudtam semelyik eszközzel csatlakozni... Esetleg a pivot root lehet a baja? Terhelési értékek se mennek még 0,5 fölé se.

(#423) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Felraktam a vargalex féle firmware-t WDR3600-ra, a router újraindult, megvártam amíg a SYS LED folyamatosan ég, de sajnos nem tudom elérni a routert (192.168.1.1). Mi a teendő? :F

(#424) Kicsirics77 válasza tamas.nick (#423) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Mondjuk ha estlrg a 192.168.0.1-et próbàlod akkor mi történik?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#425) tamas.nick válasza Kicsirics77 (#424) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Működik az 192.168.1.1, egy másik gépre kötve :)

[ Szerkesztve ]

(#426) vargalex válasza Toninho13 (#422) üzenetére


vargalex
Topikgazda

SSH-n a logread paranccsal?

Alex

(#427) hétalvó


hétalvó
addikt

van sebességbeli különbség ext3 vagy ntfs partíció között? valamiért csak 1.5 mb-al szed a transmission-om most éppen, pedig tudom 3 felett kellene lennie.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#428) vargalex válasza hétalvó (#427) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Természetesen van, hiszen az ntfs-3g az user-space, míg az ext partíciók kezelésére szolgáló kmod-fs-ext4 kernel-space modul, így előbbinek jóval nagyobb az erőforrásigénye.

Alex

(#429) MarQs válasza energiezolee (#421) üzenetére


MarQs
senior tag

Ez az infó kicsit meglepett!

Épp a napokban kezdtem el gondolkodni egy kicsi, de erős NAS beszerzésén a router mellé, mert őszintén szólva időtállóbb megoldásnak gondolom/gondoltam, de ha ennyi potenciál van a WDR4300-as hardverében, hogy akár 300+ torr és egy BD film is futhat lag nélkül egyszerre, akkor újragondolom a dolgot...

Azt azért még jó volna tudnom, hogy madzagon keresztül küldöd ezeket a bazi nagy filmeket a lejátszó felé, vagy wifin keresztül sztrímeled?

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#430) MarQs


MarQs
senior tag

Hmmm, bakker... az ára is egyre jobban alakul.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#431) infinity76


infinity76
csendes tag

AZ lenne a kérdésem hogy ki ,milyen sebességet hozott ki a routerből?
Nekem gyári firm van., router 4 m-re a szobában, és egy routerre lanon csatlakozó synology nas-ról WIFI-n csarlakozó laptop 300Mbit/s- es wifi kártyával benne.
ftp-n 8000-9500 kbyte/s. Felfelé 4000 Kbyte/s.

Normális ez vagy lassú?

Nekem nincs szükségem ftp, torrent stb. , mert azt megoldom a jol bevált Nas-on.

Éredemes -e feltenni 3rd party firm-et sebességnövekedés céljából?

[ Szerkesztve ]

(#432) Kicsirics77 válasza infinity76 (#431) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igen ez normális

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#433) infinity76 válasza Kicsirics77 (#432) üzenetére


infinity76
csendes tag

A 4000 kbyte/s is normális?

(#434) Kicsirics77 válasza infinity76 (#433) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igen

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#435) Faresz29 válasza MarQs (#430) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Azt hiszem eljött a vásárlás ideje, ennél jobban valószínűleg év végéig már úgysem fog esni az ára!!!

(#436) infinity76 válasza Faresz29 (#435) üzenetére


infinity76
csendes tag

17900FT
digistreet

(#437) janos666 válasza MarQs (#429) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt azért hozzáteszem, hogy nálam nem képes kihasználni a 60/5-ös netet a routeren futó transmission. Durván olyan 3.7 Mb/s köré szokott mászkálni a sebessége, amiből alig marad 3, ha még felfelé is tölt közben. Ha emellett még Samba megosztáson át nézek egy 720p-s sorozatrészt a rákötött winyóról, akkor ez lemegy 2Mb/s köré. A BD ISO lejátszás és a torrent együtt pedig már tud azért meglepetést okozni. Ahhoz nem árt stoppolni a torrenteket, vagy legalább valami sebességlimitet beállítani a letöltésre (vagy a feltöltésre is, ha elég gyors a neted felfelé).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#438) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Vajon érdemes várni a TP-Link WDR-4900-re, miben lesz jobb mint a 4300-as?
Mikor és mennyiért lesz kapható nálunk?

(#439) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Milyen file rendszerűre érdemes a routerhez kötött külső HDD-t formázni?

(#440) janos666 válasza Faresz29 (#439) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ext4, aztán érzés szerint letilthatod a naplózást, ha akarod (én nem tettem).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#441) janos666 válasza Faresz29 (#438) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát úgy tűnik a SoC sokkal magasabb magórajellel ketyeg majd, bár ez önmagában nem mond el mindent, ha nem tudjuk milyen architechtúra.
300/450 helyett 450/450 a 2.4/5Ghz, ami nem hatalmas lépés, de több.
A 2.4Ghz beépített antennát használ majd, ami nekem kevésbé tetszik, bár működhet jól.
Ha csak kicsit lesz drágább, akkor megérheti, amúgy ha nincs rá szükséged, akkor nem feltétlenül.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#442) Darknes


Darknes
csendes tag

Sziasztok!

Tudnatok adni egy leirast hogyan tudnam beallita a printer servert vargalex firmware-re?
Nyomtato: Epson NX130

Elore is koszonom

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#443) vargalex válasza Darknes (#442) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A routeren egyszerűen engedélyezni kell a szolgáltatást. A kliens oldali teendőket megtalálod a wiki-n.
A lényeg: a kliensen mindenképpen fel kell telepíteni a driver-t, majd át kell állítani IP nyomtatóra.

Alex

(#444) Darknes


Darknes
csendes tag

Koszi szepen a leirasert. Mukodik. :R
Scanner reszet be lehet uzemelni valahogy?

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#445) vargalex válasza Darknes (#444) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Sane-val elvileg igen, ha támogatja.

Alex

(#446) infinity76


infinity76
csendes tag

Gyári firmware.
Adott a Laptop Wifin kapcsolódva a WDR4300-hoz, az lanon a NAS-hoz kötve.
Windows hálózaton belül NAS-ra másolás.
Feltöltés 18-21000 Kbyte/s 2.4 GHZ
Le: 12-15000

Ugyanez FTP-n : Fel: 9-10000 Kbyte/s
Le: 4000Kbyte/s

Miért van ekkora különbség? Avasson be aki tudja.

(#447) MarQs válasza janos666 (#437) üzenetére


MarQs
senior tag

...lehet, hogy épp a durva bitrátájú BD filmek és a tömérdek torrent párhuzamos futtatásának tesz majd jót a TP-Link WDR-4900-as órajel emelése. Lehet érdemes várni, igaz még kérdés hogy mennyit - na meg mennyiért? A WDR-4300-as anno (kb. fél éve?) 30 rugó körül kezdett és lehet ez a kiadás is hasonló áron nyit majd... bár, túl sok a "lehet". Pár nap, pár hét múlva ez utóbbi biztos kiderül. :)
Amúgy köszi szépen a választ!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#448) vargalex válasza MarQs (#447) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sajnos a CPU-ról az órajeltől eltekintve nem tudunk még semmit, így csak bizakodni lehet a TL-WDR4900-ban.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#449) applause válasza MarQs (#447) üzenetére


applause
aktív tag

Külhoni webáruházban 100€ körül kínálják.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#450) MarQs válasza vargalex (#448) üzenetére


MarQs
senior tag

Nem csak az órajel és az IPC viszonya határozza meg egy CPU sebességét? A két router esetében az architektúra majdhogynem biztosan azonos lesz - ugyanazon gyártó - az órajel viszont emelkedik...
Mi az, ami ilyenkor még számottevő tényező lehet?

(#449) applause
Akkor itthon hasonló lesz a felállás, mint a WR4300-as esetében... köszi az infót!

Ez a streamelés (media player felé) továbbra is nagyon foglalkoztat... sok tényezős a max. sebesség kérdése - háttértárak, usb port(ok) sebessége, wifi hatékonysága, stb...
Érzésem szerint, amit (#446) infinity76 mért, attól több nem igazán préselhető ki a dologból.

Ui.: bár nem tom! Ha létezik UTP kábellel csatlakoztatható külső, 3,5"-es HDD ház és a vas még bírná... elgondolkodtató! :D

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.