Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Casterke válasza Casterke (#50) üzenetére


Casterke
tag

5Ghz-nekem vagy elvan állítva vagy ilyen gagyi de a laptopom csak egy falon keresztül tudja fogni 2falon keresztül már meghall de ott a 2,4 meg maxos....

(#52) rviktor25 válasza Casterke (#51) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Az azért elég furcsának tűnik. Az oké, h az 5ghz rosszabban visele a falakat, de azért nem ennyire :D

Chiwasuu!!!

(#53) Casterke válasza rviktor25 (#52) üzenetére


Casterke
tag

Én sem értem... nem csak 1 eszközön nem jön be rendesen a routerhez közel raktam a laptopot és ott is 10cm-re 50%-ot jelzett ?! szerintetek?

(#54) murrayd


murrayd
csendes tag

Múlt héten beszereztem, a hétvégén beüzemeltem. Lecseréltem az 1043ND-t, amit WDS-módban használtam ismétlőként. Ezúttal a 2,4 GHz-es veszi a jelet (802.11g) és 5 GHz-en használom AP módban (802.11n). A vevő adapter egy Netgear WNDA3100v2 USB egy szobával arrébb. Amiket eddig tapasztaltam.

Külcsín
- A felületét imádni fogják a helyszínelők (innovatív lakkfekete – mikor lövik már névtelen tömegsírba, akik mindenáron ezt erőltetik?)
- a LED-ek trendi kékek (szintén lövetni kéne), és kb 45 fokban állnak, gyönyörű fényorgona a szobában a sötétben, broáf

Belbecs
- Az 1043ND-nél érzékenyebbnek tűnik (ahogy specben is írják), most a gyári antennákkal elérem azt amit korábban csak egy külső irányítottal (TL-ANT2406A)
- A beállítások mentése után néha eltűnik a jel, és nem is tér vissza egy újraindításig
- Az 5 GHz-es jelet nagyon alacsonynak írja az adapter. Kapcsolódáskor először korrekt szinten van. de aztán visszaesik. Ettől függetlenül jól és stabilan működik. Így ismétlőként használva elégedett vagyok a 12-15 ms-os pinggel.
- A médiaszerver vagy továbbra is tré (mint az 1043ND-ben), vagy csak a Panasonic-kal nincsenek jóban.

(#55) energiezolee válasza Casterke (#50) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Csak úgy szalad lefelé az ára!!!Már 26.500-ért szállítási költséggel együt meg van!Ahogy egyre több bolt kínálja úgy lesz egyre olcsóbb!Szvsz egy hónap múlva már 20.000ft körül lesz!!!Ezt már szeretem!!! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#56) energiezolee válasza murrayd (#54) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Majd vargalex programozó fórumtárs készít rá egy jó kis openwrt alapú firmware-t és azzal egyáltalán nem lesz semmilyen gond,akárcsak a 1043nd-nél :)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#57) Mr.Skynet válasza dchard (#24) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Végre egy viszonylag laikus számára is érthető rövid leírás, köszi :R

(#58) murrayd


murrayd
csendes tag

Jut eszembe egy fontos információ: 3 dBi-s antennák vannak rajta.

(#59) VGYke válasza Casterke (#53) üzenetére


VGYke
addikt

Ezt a problémát (10cm 50%) sikerült megoldanod? Elég ilyesztőnek hangzik, ha ez tipikus...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#60) Casterke válasza VGYke (#59) üzenetére


Casterke
tag

szerintem ez az 5Ghz-nek az átka iszonyat kicsi a hatótávolsága és max 1falon át ajánlom én laptopon próbáltam, de egy emelettel lejjebb kb 2-3falon keresztül már elveszett a jel ahol a 2,4ghz még 60%-os volt...

(#61) Casterke válasza murrayd (#58) üzenetére


Casterke
tag

ez most mit jelent rohanjak a boltba és vegyek egy 10dBi-is antennát, mer így nem jó?

(#62) VGYke válasza Casterke (#61) üzenetére


VGYke
addikt

Ezt van kedved kipróbálni?
Utólag elnézést kérek az igen magas szinten hozzáértő fórumlakó társamtól, vargalex-től, hogy nem kértem privátban engedélyt ezen megjegyzésem írásához!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#63) rviktor25 válasza VGYke (#62) üzenetére


rviktor25
aktív tag

pont ma néztem én is meg, h bekerült a trunkba, (tegnap előtt még nem volt,) úgyhogy most már lehet, h megveszem :)

Chiwasuu!!!

(#64) VGYke válasza rviktor25 (#63) üzenetére


VGYke
addikt

És tudsz rá magyarázatot adni, hogy pl. miért nem a D-Link Dir-825-öt veszed meg? Csak azért kérdezem, mert képtelen vagyok dönteni e kettő (meg még kettő) között.... pedig a Dir-655 routeremet az 5Ghz, DLNA miatt le kellene cserélni frankóbbra.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#65) rviktor25 válasza VGYke (#64) üzenetére


rviktor25
aktív tag

1. jövőállóbbnak tűnik a hardware nat-al (talán egyszer lesz normális netem :) )
2. 128MB Ram, jól jön a plusz csomagoknak
3. félnék, h sikerül "bemákolnom" egy A1 reviziósat (nincs rá openwrt)

Chiwasuu!!!

(#66) Casterke válasza VGYke (#62) üzenetére


Casterke
tag

OFC :D mindenféleképpen felrakom, de sajnos a köv héten lesz rá csak időm

(#67) VGYke


VGYke
addikt

Van további pozítív vagy negatív tapasztalata a routerrel kapcsolatban valakinek?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#68) energiezolee válasza VGYke (#67) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szerdán érkezik, majd írok ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#69) rviktor25


rviktor25
aktív tag

Kicsit tesztelgettem. Irtó durva a route-olási sebessége van.
OpenWRT-vel ez erősen lecsökken ~700/750/1050 -ről 350/420/370 -re (WAN-LAN/LAN-WAN/Simultan), de még ez se rossz. Wifi sebessége elég jó. usb sebessége is.

az 5ghz sávon télleg elég fura a kapcsolat minősége :) (nem rossz sebességügyileg, csak alacsony a jelszint; mintha az antenna nem lenne tökéletesen optimalizálva)

Chiwasuu!!!

(#70) Zol77 válasza rviktor25 (#69) üzenetére


Zol77
aktív tag

üdv!

openwrt alatt mit értesz az elég jó usb sebességen?
mennyi az írás/olvasás sebessége ha szabad kérdezni?
ja,és milyen file rendszeren méred,az is érdekelne.
Esetleg a torrentet nem próbáltad rajta? Gondolom itt megteszi a hatását a 128mb ram,meg a nagyobb proci a 1043 - hoz képest.

(#71) energiezolee válasza Zol77 (#70) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Remélem vargalex fitrmware-re gondol, mert én azzal tesztelem majd!

Üdv : Energie Zolee

(#72) Zol77 válasza energiezolee (#71) üzenetére


Zol77
aktív tag

Kínából rendelted? :)
Néztem árgépen,nagyon sok helyen van raktáron még a legolcsóbbaknál is,és másnapra ott van futárral ha megrendeled.
Nézegettem egész héten,hogy mire jövök haza pénteken rendelek egyet,de inkább csak megvárok már valami visszajelzést ,hogy hogy működik az Alex féle firmware-el.

(#73) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

A 2843 és 4300 között mi a különbség? Vagy van még egyáltalán 2843? Tiplink oldalon nem találom már a 2843-at... mi folyik Gyönygyösön????

Laca

(#74) Zol77 válasza vitezlejszlo (#73) üzenetére


Zol77
aktív tag

Szerintem a 2843 meg sem jelent,ahelyett lehet a 4300.
Tavaly januárban beharangozták,hogy lesz két 5GHz-es router,a 2543,meg a 2843
amiből csak az utóbbi tudja egyszerre a 2.4,és 5GHz-et , az első meg csak az egyiket tudja egy időben. A 2543 megjelent,bár szerintem elég csúnyácska,és gondolom TPLINK-ék látva ,hogy más gyártók 5GHz-es routerei milyen designal jönnek ki,hát módosítottak ők is. De ez csak egy gondolat. Amúgy a hw is erősebb lett : 2543 - 400MHz 64MB ram ; 4300 - 550MHz 128MB ram.
Ez az újság a tóparton,tópartokon.

(#75) vitezlejszlo válasza Zol77 (#74) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Aham... hát akkor már csak az kérdés, hogy torrentben mit bír, meg usb-ről hogy szeret olvasni-írni :) Aztán ha minden adat megfelelő, akár be is lehetne nevezni egyre....
Mer ugye van a DLink 825 ami hasonló 64M rammal hasonló árban, meg a nagyobbak netgear 3800 128M rammal 1.5x ennyiért...

Szerencsére Vargalexes FW már van rá :)

laca

(#76) energiezolee válasza Zol77 (#72) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nem Kínából, csak most rakják össze külön nekem :D
Van raktáron, de azt írták mail-ben, hogy kedden adják át a futárnak!

Üdv : Energie Zolee

(#77) energiezolee válasza vitezlejszlo (#75) üzenetére


energiezolee
aktív tag

vargalex és szerintem is olyan 16-18MB/s írás-olvasás lesz sambán és ftp-n is, továbbá véleményem szerint a torrenteket is jobban fogja bírni a nagyobb CPU (560MHz) és RAM (128MB) miatt!
Majd rákérdezek arra is vargalextől, hogy nem-e lehet a cpu-t megtolni mondjuk 620MHz-re (tuti bírná), mert az már ott lenne a szeren, és a csúcson is :)

Üdv : Energie Zolee

(#78) Beri válasza vitezlejszlo (#75) üzenetére


Beri
addikt

hát akkor már csak az kérdés, hogy torrentben mit bír
Már akkor, ha rajta fut? Ugyanolyan keveset, mint minden más.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#79) Zol77 válasza Beri (#78) üzenetére


Zol77
aktív tag

Azért ezt nem mondanám. Az Asus legújabb routerében 256MB ram van,600MB broadcom cpu,és gyárilag transmission fut rajta,jókat írnak a torrent képességeiről. Viszont egy bökkenő van vele,majdnem 2x annyiba kerül,mint a TP-LINK 4300-as.

(#80) Beri válasza Zol77 (#79) üzenetére


Beri
addikt

Az N66 tényleg érdekes, bár az asus gyári letöltőkliense elég nyögvenyelősen szokott működni. Ha abból indulunk ki, hogy az N66 lassabban írja/olvassa az USB tárat, mint egy DIR-825, vagy WNDR3700 bármelyik 3rd party firmmel, akkor valószínűleg torrentezni sem szeret gyorsabban. Persze az élet flash után kezdődik :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#81) Zol77 válasza energiezolee (#68) üzenetére


Zol77
aktív tag

Na csak nem érkezett meg?
Senki nem tud beszámolni konkrét sebesség adatokról?

(#82) Casterke válasza Zol77 (#81) üzenetére


Casterke
tag

Mire vagy kíváncsi lemérem neked ha gondolod.

(#83) Zol77 válasza Casterke (#82) üzenetére


Zol77
aktív tag

Üdv!

Pár napja kijött Vargalex féle openwrt firmware erre a routerre is [link] , és ebből érdekelt volna pár adat.
Ha a routeren fut a torrent,mekkora az a letöltési sebesség,ami mellett a router még működik normálisan?
milyen sebességgel lehet írni/olvasni ftp/smb-n a routerre kötött hdd-t? (ext3,vagy 4)
ennyi érdekelne csak.
Köszi!

(#84) energiezolee válasza Zol77 (#81) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia, sziasztok!!!

De megérkezett, csak sokat melózok, így kevés az idő :)

Most volt időm, így íme egy teljes tesztsorozat képekben, amik magukért beszélnek!

Másolásokkor ki voltak kapcsolva a nagy erőforrású programok (transmission, minidlna, ushare stb...), kivéve mikor direkt le- és feltöltés közben másoltam!!!

szerk.: feltöltöm valahová, mert sok kép van!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#85) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Íme:
1[link]
2[link]
3[link]
4[link]
5[link]
6[link]
7[link]
8[link]
9[link]
10[link]
11[link]
12[link]
13[link]
14[link]
15[link]
16[link]

Egy kis magyarázat:

nálam az S meghajtó a Samba
Invitel adsl internetem van 15 / 0.78 Mbit/s sebességgel.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#86) Zol77 válasza energiezolee (#85) üzenetére


Zol77
aktív tag

Helló!

Köszi a tesztet!
Így elsőre nem olyan rossz ez,főleg,hogy elég szépen jött lefele közben a torrent.
Azt hittem kicsit gyorsabb lesz a másolás amikor nem fut semmi,de ez mégis csak egy router,viszont ennyi pénzért nem tartom rosz vételnek. Na még alszok rá egy párat :-)

[ Szerkesztve ]

(#87) energiezolee válasza Zol77 (#86) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szívesen :)

Én is többre számítottam másolásnál, de szvsz az van, hogy még a kernel nem igazán kiforrott.... remélem sokat javítanak még rajta!

De így is nagyon megérte, mert torrentezés mellett is simán tudok full hd filmet nézni, ami a 1043nd-nél hiányzott!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#88) Casterke


Casterke
tag

Ez az antenna jobb lenne, mint a mostani gyári 3dBi-s. Illetve mivel a 2,4 és az 5ghz egyszerre megy, de az antenna nem támogatja a 5ghz-t vagy csak nem írták oda tudnám használni a dual bend-et?

(#89) energiezolee válasza Casterke (#88) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!
Nem hiszem, hogy antenna függő lenne a dolog!
Nekem ilyen van,csak 2db !
Bár nekem nincs 5GHz-es eszközöm, így nem tudom biztosra működik-e!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#90) mapmap


mapmap
csendes tag

Nekem van egy ilyenem eladó! Vadi új! 22eFt
KÉPEK ÉS RÉSZLETEK
Privátban keress ha érdekel!!!!

[ Szerkesztve ]

(#91) Megyik László


Megyik László
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete birtoklom az eszközt és minden OK (amennyire laikusként meg tudom ítélni), csak az a nyavajás USB printer setup nem megy. Elszáll az alábbi üzenettel:

USB Printer Setup Wizard
This system was not supperted yet.
Please wait for the next version.

Új firmware még nincs, a támogatott nyomtatók listájában szerepelnek az eszközeim.
Nem értem.

Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata ill. megoldása a problémára?

OS: Win7 Ultimate x64

[ Szerkesztve ]

(#92) Zol77 válasza mapmap (#90) üzenetére


Zol77
aktív tag

szerintem drágán adod,de biztos van aki nem figyel oda rá.
Itt Debrecenben 24500 5 év garanciával (árgépen is itt körül van), a tieden meg van "tobb mint 2 év" 22000 Ft -ért.

(#93) energiezolee válasza Zol77 (#92) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Igen kissé drága!
Én például 24100-ért vettem 5 év garival!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#94) macikos


macikos
addikt

Na, én is vettem egy ilyen csoda routert. Ami felbosszantott: a külseje egy kalap szar. Amikor kibontottam, már akkor karcos volt. Kicsit megakartam törölni, erre még jobban összekarcoltam. Ilyen szar műanyagot még nem láttam!

(#95) energiezolee válasza macikos (#94) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Én is megkarcoltam törölgetés közben :D

Üdv : Energie Zolee

(#96) mapmap válasza Zol77 (#92) üzenetére


mapmap
csendes tag

5év gari van erre is, csak nincs olyan opció a vaterán... 22e-ért miért drága neked vadi újonnan, ha boltban is 24500+posta?...

[ Szerkesztve ]

(#97) Zol77 válasza mapmap (#96) üzenetére


Zol77
aktív tag

Mivel sehol sem írtad az 5 évet,ezt nekünk nem kötelességünk kitalálni,hogy az márpedig 5,és nem 2,mint ahogy a vaterán volt írva. Mivel azt meg nem használom,fogalmam sincs mit enged,mit nem beállítani,de ott is van leírás,amit szabadon szerkeszthetsz...
Posta nem érdekel,helyben annyi amit írtam.
A drága pedig a fentiek viszonyításából lett írva -- használt,2év gar, vs új 5 év gar.

(#98) mapmap válasza Zol77 (#97) üzenetére


mapmap
csendes tag

Minden tp-link routerre 5év gari van nem? Ez sem használt, 20perc teszt volt rajta. Kvázi vadi új. Mondhatnám csak ki lett bontva. Ezért nem fogom féláron adni. De mindegy nem offolni akarok, van akinek az a pár ezer Ft is számít, és nem mindenki nagyvárosban lakik. Ha le kellene rendelnem akkor már 24900Ft+1499Ft (árgép) posta lenne amihez képes mindjárt barátibb az ára. :)

[ Szerkesztve ]

(#99) #77877248


#77877248
törölt tag

Skacok! Mit gondoltok, megéri megvenni ezt a jószágot? Elégé szorgos/jól megy? Mindent tud? (itt a legjelentéktelenebbre tudásra is értem) vagy maradjak inkább a USR5461 802.11g Wireless MAXg Router-nél... (már vagy öt éve szolgál ki szakadatlanul :) )

(#100) energiezolee válasza #77877248 (#99) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Szerintem EZ alapján te is el tudod dönteni!

Ha nem akkor kérdezz bátran :)
Mindent tud ?? Sajna nem hozza nekem ágyba a reggelit :(

De ezt leszámítva én nagyon meg vok vele elégedve!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.