Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) vargalex válasza janos666 (#200) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A 30 Mbps-es kapcsolati sebesség megvan? Csatornát próbáltál váltani?

Alex

(#202) janos666 válasza vargalex (#201) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ja.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#203) N0zer0 válasza janos666 (#200) üzenetére


N0zer0
senior tag

Én is próbálkoztam azzal, hogy az SSID-be beleírtam a frekvenciát. Ilyenkor az N-es SSID-t nem találják meg az N-es eszközök (pedig be van kapcsolva az SSID broadcast, nincs elrejtve az SSID), még a router közelében sem, csak a G-set látják, ha pedig a G-set letiltom, akkor semmit nem látnak.

Ez így meg egy nagy szar. Ennyi erővel használhatnám a régi Belkint, ez a TP-Link most annyival tud többet, hogy lejelenti a dinamikus IP-szolgáltatók felé az IP-t, meg tud sávszélkiosztást a kliensek felé, (majd a HTTP-kiszolgáláshoz kell) a többi jelenlegi funkciót a kicsi Belkin is tudta.

Extra funkciót meg csak úgy lehet kisajtolni a TP-Linkből, ha OpenWrt-t teszek rá, bukom vele a garanciát, és csak a HTTP-kiszolgálást, és a torrentet nyerem vele szempontomból. Torrentet akkor inkább futtatok desktop gépen, ritkán van rá szükség, hogy éjszaka is fusson. HTTP-kiszolgálásra meg befizetek egy olcsó, reklámmentes tárhelyszolgáltatónál, ahhoz nem kell kidobni 29 ezret egy új routerre. Webboltban vettem, erősen gondolkodok rajta, hogy 8 napon belül visszaküldöm, pénzkidobás volt.

(#204) N0zer0


N0zer0
senior tag

Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy most kipróbáltam és alacsony jelerősségen is egész gyors a net a Wi-Fi-s eszközökön. A legrosszabbnak mutatott jelerősség esetén is 15/10Mbitet, 42ms-ot ment a net a lakás legtávolabbi végében. Lehet mégis csak marad.

(#205) vargalex válasza N0zer0 (#203) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nekem konkrétan D-Link DIR-825-öm van (OpenWrt-t használok), én is betettem a frekvenciát az SSID-be. Az csak egy szöveg, semmi köze nincs hozzá, hogy a kliens látja, vagy sem. Itt sem az 5 GHz-es, sem a 2,4 GHz-es sávon nincs sem sebesség, sem jelerősség problémám. Igaz, teljesen más WiFi van benne...

Alex

(#206) vargalex válasza janos666 (#202) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Természetesen 300 Mbps-t akartam írni.

Alex

(#207) janos666 válasza vargalex (#206) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az nyilván nincs, mivel a kérdéses laptopban csak 150Mbps Atheros chip van (félprofilú, két antennás PCI-E kártya egy HP 4535s-ben).
De a régi, elvileg software-esen és hardware-esen is gyengébb 300Mbps WiFi / 100Mbps WLAN routeremmel megvolt a ~11Mb/s nagy fileok másolása közben (ha egy szobában volt a laptop és a router).
A WDR4300-al ez csak ~6Mb/s akkor is, ha pár méterrel van a gép a routertől közvetlen rálátásban.

Még azokat a csatornákat is kipróbáltam, amin volt egy gyenge zavarás a szomszédoktól. De a 6-os pl. teljesen szabad (az egész házban semmi nem lát ott mást) és az beleesik a WDR 4300 2.4Ghz-es rádiójának "kedvencei" közé (elérhető a maximálisan támogatott jelerősség -> nem mint ha a fele nem lenne elég, ha csak pár méternyi levegő van köztük...).

Hetente egyszer újraforgatgatom majd magamnak az OpenWRT tunk-ot, hátha lesz változás. Nemrég visszaraktam a gyári softwarde-t is próbaképp, de ott megállt a dolog, hogy nem ismerte fel az OpenWRT alatt kreált filerendszert, ezután el is felejtettem tesztelni LAN-WLAN közti másolással, mert akkor elsősorban a samba sebességre voltam kíváncsi.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#208) vargalex válasza janos666 (#207) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

És mi most a wifi config-od?

Alex

(#209) janos666 válasza vargalex (#208) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyok otthon, de emlékeim szerint G/N ch6 40-
Próbáltam N chx 20-al is (x 1 és 10 közt random pár csatorna).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#210) vargalex válasza janos666 (#209) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Noscan be van kapcsolva?

Alex

(#211) janos666 válasza vargalex (#210) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Óh! Nem tudom, de szerintem nincs.
Bár ha a te konfigodban alapból bevan, akkor igen, mert most csak azt tudom, hogy ahhoz nem nyúltam (és miután forgattam magamnak egyet, akkor áthoztam a beállításokat - de nem ez okoz bakit, a 2.4Ghz és ez a noti kezdettől ilyen).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#212) vargalex válasza janos666 (#211) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem, az én config-omban nincs bekapcsolva alapból.

Alex

(#213) vargalex válasza janos666 (#211) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bocs, valamiért dupla lett.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#214) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok.
A múlt héten lecsaptam egy ilyen kis ketyerére. Vargalex firm felpattant. A problémáim a következők: randomra eldobja a wifi-t, luci egy idő után ezt írja ki: The CGI process did not produce any response. Mit tudok ezen orvosolni?

(#215) vargalex válasza Toninho13 (#214) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Több böngészővel is próbáltad?

Alex

(#216) Toninho13 válasza vargalex (#215) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Hello!
Igen, se firefox, se explorer, se chrome alatt nem jó. :(

(#217) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Reseteltem a beállításaimat. Most a lucit elérem, de wifin egy idő után nem tudok kapcsolódni. Látom a kapcsolatot, de nem enged csatlakozni, valamint a 802.11an-es részt nem hagyja bekapcsolni...

(#218) vargalex válasza Toninho13 (#217) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Kaptam egy 4300-at, úgyhogy most már fogom tudni tesztelni azon is a firmware-okat.

Alex

(#219) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sikerült kinyírnom a routert. Elindítom, a power led világít a többi csak villog az 5ghz-es wifi még akkor sem. Ezt is csak soros porton lehet újraéleszteni, vagy van valami csodatrükk firmware visszahegesztésére?

(#220) nyikszi válasza Toninho13 (#219) üzenetére


nyikszi
őstag

[link]

Vargalex írta egy pár hsz-szel lejjebb, hogy elvileg simán megoldható a téglásított router visszaállítása.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#221) vargalex válasza nyikszi (#220) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Sajnos a TL-WDR4300 bootloader-ébe mégsem került bele a funkció.

Alex

(#222) vargalex válasza nyikszi (#220) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bocs, dupla lett.

(#219) Toninho13: failsafe sem megy?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#223) Toninho13 válasza vargalex (#222) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Már úton van garanciáztatni. Amúgy a gyárit akartam visszarakni, hogy úgy garanciáztassam le.... :U

(#224) MarQs válasza Toninho13 (#223) üzenetére


MarQs
senior tag

Ha gondolod, esetleg megoszthatnád majd a végkifejlettet itt, a topikban...
Elég kellemetlen történet, de mindenképp tanulságos a jövőre nézve.
Remélem a végére minden rendben lesz a motyóval!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#225) nyikszi válasza Toninho13 (#223) üzenetére


nyikszi
őstag

Egyébként hogy nyírtad ki?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#226) Toninho13 válasza nyikszi (#225) üzenetére


Toninho13
aktív tag

A gyári firmware-t akartam visszatenni, de ezt simán a update firmware menüpontnál nem jött össze. Kiírta, hogy 6 mega csak a hely, rányomtam, hogy tovább és újraindult.

(#227) rviktor25 válasza Toninho13 (#226) üzenetére


rviktor25
aktív tag

oh...
1. Ilyet csakis ssh-ból :D
2. Ha igy csináltad, akkor gondolom nem vágtad le a gyári elejéről az uboot-ot se.

Chiwasuu!!!

(#228) nyikszi válasza Toninho13 (#226) üzenetére


nyikszi
őstag

Uhhh, én a Linksysemet téglásítottam anno (nem olvastam el a leírást rendesen), de szerencsére a proci lábak összeérintésével (kábelem nem volt) életet leheltem bele és azóta is szépen muzsikál, de szeretném egy usb-s routerre lecserélni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#229) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Igazából mind1, mert az 5ghz-es wireless része nem ment, gariztatni akartam. Amúgy leírást már nem tudtam nézni, mivel a routert felhoztam a géphez.

(#230) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Nem tudom, hogy ide tartozik-e a kérdésem de amióta megvan ez a router azóta teamspeak 3 serverem olyanokat csinál, hogy kb 4 ember nem tud bent maradni a serveren mert kb 10 sec és kidobja őket nekem meg azt jelzi mintha megszakadt volna nekik a net.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#231) energiezolee válasza cyber86 (#230) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Gyári fw van rajta?

Üdv : Energie Zolee

(#232) sanman


sanman
csendes tag

Sziasztok!

Azt tapasztaltam, hogy pendrive-ról(USB 3, 32GB, Írás 30MB/s, olvasás 70 MB/s) a transmission hullámzó letöltést produkál(15Mbit kapcsolaton 0 és 1,8 Mbit között szabályosan pulzál 30másodperces frekvenciával) és le is terheli közben a router-t, mert nagyon lassan menti el a változásokat és szakadozik a Transmission web interface és a Transmission remote GUI is. Ha nincs leöltés, akkor minden ok.
Ugyanilyen beállításokkal mobil HDD-ről tökéletesen működik.
Paraméterek:
Vargalex 1.1.4
Pendrive-on: beépített partíciókezelővel készített swap, overlay és adat Ext4 fájlrendszerrel

Néhány napja használok egy ilyen routert és ugyanennyi ideje "ismerem" az Open WRT-t és sajnos úgy általában is gyengén állok linuxból, így lehet, hogy triviális a válasz.

Segítségeteket megköszönve:
Sanman

(#233) vargalex válasza sanman (#232) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem a pendrive-ok nem igazán szeretik a sok szálas párhuzamos írás/olvasást.

Alex

(#234) sanman válasza vargalex (#233) üzenetére


sanman
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ!

Szerinted egy pendrive Swap és overlay partíciónak, egy HDD torrent-re HDIdle-vel jó konfiguráció?

Üdv.:
Sanman

(#235) cyber86 válasza energiezolee (#231) üzenetére


cyber86
őstag

Igen. De másnap frissítettem a fwt mert 1el régebbi volt rajta és most ez van fent TL-WDR4300_V1_120810. És csak kb 4 embernél csinálja ezt a többi 30 simán be tud lépni szóval nem értem és másik ts serverre be tudnak lépni.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#236) vargalex válasza sanman (#234) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem, a swap partíciót nem ajánlatod pendrive-ra rakni, mivel a gyakori írás miatt hamar megadhatja magát.
Az extroot-ot (overlay-t) viszont érdemes lehet a pendriver-ra rakni, ha néha szeretnéd leválasztani a HDD-t. Szóval szerintem így:

Pendrive: overlay
HDD: swap+data

Alex

(#237) janos666 válasza vargalex (#236) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

nem ajánlatod pendrive-ra rakni, mivel a gyakori írás miatt hamar megadhatja magát

Ez most arra emlékeztet, mikor valaki azért vesz SSD-t, hogy üvegszekrénybe zárja, nehogy véletlenül felírjon rá heti pár száz Gb-ot, amit 5-10 év múlva megérezhet.
Mennyit swap-ol egy router átlagos használat közben? Szerintem napi pár Mb is sok lehet, mert én még nem is láttam soha elfogyni a RAM-ot, csak a cache tölti meg, amit nem kell swap-olni csak üríteni.

Én azért nem raknám a swap-ot pendrive-ra, mert az egyszerű pendrive-ok sokszor lassabbak véletlen írás/olvasásban, mint a normális HDD-k. Kivétel, amikben az SSD-kéhez hasonló többcsatornás és gyors vezérlő van.

De én az overlay-t sem adnám ki a felforrasztott flashmemóriából, ha azon is elférek.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#238) vargalex válasza janos666 (#237) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az átlag felhasználó azért vált OpenWrt-re, mert transmission-t, minidlna-t, samba-t, ftp szervert, stb. akar futtatni. Ezek azonban memória igényes alkalmazások is egyúttal (főleg az első 2), így nem árt a swap. Igaz, a 4300-ban 128 MB RAM van, tehát az elvileg bőven elég. Mentségemre szóljon, hogy több topic-ot is látogatok és hirtelen azt gondoltam, hogy az 1043ND-vel kapcsolatos a kérdés. 32 MB RAM esetén pedig erősen tudja használni a swap-ot. Illetve nyilván a

Az overlay kérdés pedig nyilván azért fordult elő, mert nem fér el a flash-ban (pl. lighttpd, stb.). Egyéb esetben nem kérdés, hogy a flash-t célszerű használni.

Alex

(#239) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Most vettem, egy ilyen routert és rákötöttem egy külső winyót.

A kérdésem az lenne, hogy neten keresztül, távolról hogy tudom elérni a winyót? - már ha lehet...

Köszi!!

(#240) Kicsirics77 válasza FordFair (#239) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ddns márha gyári firmwarrel lehet egyàltalàn

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#241) rviktor25 válasza FordFair (#239) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Az előzőhöz annyit, h ez csak akkor kell ha nem állandó az ip-d.

Amúgy meg az USB Settings->FTP Server menüben lehet az internet access -t bekapcsolni, h elérhető legyen kintről.

Chiwasuu!!!

(#242) FordFair válasza rviktor25 (#241) üzenetére


FordFair
tag

ftp serverként beállítottam

az írja, hogy:

Internet Address: 192.168.1.100

a router egy másik router mögött van:
modem => tplink741 (192.168.1.1) => tplink 4300 (192.168.0.1)

innentől, hogy tudom elérni?

[ Szerkesztve ]

(#243) rviktor25 válasza FordFair (#242) üzenetére


rviktor25
aktív tag

a másik routeren csinálsz egy port forwarding -ot (első router->Forwarding->Virtual Servers)
21 -es portot átirányitod a 192.168.1.100 (wdr4300) -re.

és innentől az első routered külső ip-jével elérheted kintről a 21-es porton.
(portot, cimet természetesen átrakhatod, csak akkor mindenhol)

ha első routeren beállitottál egy dynamic dns cimet, akkor pl. igy:
ftp://fordfair.dyndns.org:21

Chiwasuu!!!

(#244) FordFair válasza rviktor25 (#243) üzenetére


FordFair
tag

:C köszönöm, sikerült!!! :))

(#245) rviktor25 válasza FordFair (#244) üzenetére


rviktor25
aktív tag

szivesen :)

Chiwasuu!!!

(#246) Victorio


Victorio
aktív tag

Ahogy nézem, hamarosan lesz DD-WRT támogatása is ennek a routernek.
A legújabb teszt verzióban már van hozzá firmware.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#247) rviktor25 válasza Victorio (#246) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Fura lett volna, ha az összes atheros chipes cucc közül pont ezt a szériát hagyják ki :DDD

Chiwasuu!!!

(#248) applause


applause
aktív tag

Kétségekbe taszított a forum a routerrel kapcsolatban, Pedig most akartam ilyet beszerezni arra célra hogy az IPTV-t a földszintre 5GHz-n leküldjem. Tényleg ilyen gagyi, vagy csak a fanoknak tud keveset.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#249) Victorio válasza rviktor25 (#247) üzenetére


Victorio
aktív tag

Nem is az volt izgalmas, hogy lesz-e, hanem az, hogy mikor.
Mostanában nem kapkodósak a fiúk. A V24 SP2-t több mint 2 éve hegesztik :(

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#250) energiezolee válasza applause (#248) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!
Sajnos tényleg keveset tud: kb 6 méterre állok tőle, akkor már elkezd gyengülni a jel, pedig még fal sincs közte :(
Én csak a 2.4GHz-et használom ez miatt!!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.