Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) rayoliviero válasza poli27 (#900) üzenetére


rayoliviero
veterán

Arra vagyok csak kínáncsi, hogy sok-e a hibás darab ebből a típusból. Azt tudom, hogy ki lehet fogni mindenből hibásat. De ha azt mondjátok, hogy kevés a meghibásodott darab, akkor be merem vállalni.

Egyszer már volt egy értelmes, segítőkész hozzászólásod:

"Max olyan lesz a letöltés amilyen gyors a neted :D De ha hálózatról akarsz letölteni otthon az más!"

Gondoltam, hogy ha pl. 50-es netem lenne nem fog 120-al jönni. :W

[ Szerkesztve ]

(#902) vargalex válasza rayoliviero (#901) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem semmivel nem több a hibás darab, mint a többi típus esetén. Egyébként nem vakmerőségből adnak 5 év garit...

Sok TP-Link router megfordult már a kezeim között (azon belül elég sokféle típus 741ND-től 4300-ig), de hardware hibás darabbal még nem találkoztam, mindet csak hibás flash-elés után hozták "éleszteni".

[ Szerkesztve ]

Alex

(#903) rayoliviero válasza vargalex (#902) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget. :R Akkor meg is rendelem az Oázistól.

(#904) Mozart62 válasza vargalex (#902) üzenetére


Mozart62
csendes tag

Szia Alex!
Sokat olvastam a fórumon a WDR4300-as ról. Tegnap vettem egyet, és felraktam rá a 1.1.7 es factory openwrt-t. Tegnap eljutottam odáig, hogy életre keltek a lan, van, Wlan eszközök, magyar a nyelve, jelszavak.
Ma egy újraindítás után nem tudok a felületre csatlakozni.
reset, volt, telnetes visszaállítás is volt, le is futott a parancs a visszaállításra, de a 192.168.1.1 re semmilyen böngészőből nem csatlakozik.
Mit tudok még csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#905) vargalex válasza Mozart62 (#904) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A visszaállítást pontosan hogy csináltad? (Egyébként a build-emben a reset gombot 5 másodpercnél tovább nyomva visszaállítás történik.)
Biztos nem változtattad meg a LAN ip-t? A PC-d milyen IP-t kap? Fut az uhttpd? ssh-n eléred? Log-ban (logread parancs) nem látszik semmi?

Alex

(#906) Mozart62 válasza vargalex (#905) üzenetére


Mozart62
csendes tag

Igen rendesen elolvastam a build.ed, de gondoltam mégsem csinálta meg rendesen. 10 másodpercig is nyomtam. Valószínűleg elírtam egy ip-t, mert Win 7 alatt semmit sem akar csinálni.
Átváltottam Win 8 ra. Egyből bejött a Luci felület. Most minden jól működik, igaz csak az internet, a van, lan , van beállítva, és a wifi eszközök elérése, nyomtató, telefon stb. De már ez is nagy siker nekem.
Nagyon nem értek a linux-hoz, Szeretném letöltéshez használni a háttértáramat és internetes elérésre, mert sokszor lenne szükségem állományokra amit bárhonnan elérhetek, és a gyárival sehogy sem tudtam megoldani. Total commandret használok mindenhez ezért gondoltam, hogy a router szoftverét lecserélem az openwrt-re.
Köszönöm, hogy azonnal válaszoltál, nyilván lesznek még kérdéseim, de igyekszem olvasni előtte.
Hogy mit rontottam el win 7 alatt azt nem tudom, de remélem rájövök.
üdvözlettel:..

(#907) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Meg is jött a WDR4300-am, idáig működik rendesen, nincs vele semmi baj. Telómon a letöltési sebesség 95 Mbit wifin keresztül, szóval meg vagyok vele elégedve. :D

(#908) rayoliviero válasza rayoliviero (#907) üzenetére


rayoliviero
veterán

Vajon erre a routerre lehet kötni WD Passport Essential Usb 3-at? Csak azért, mert a WD külső vinyók WD Ses driver nélkül nem működnek. Ezért nem vagyok benne biztos, hogy felismeri a WDR4300. Használja valaki ilyen vinyóval?

(#909) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen wdr4300-as routert, nagyon meg vagyok vele elégedve, csak az a gondom, hogy pár perc után ledobja a telefont. Ha netezek a telefonon akkor minden ok, de ha nem használom és utána ha feloldom a billentyűzárat, akkor kezd magától újra csatlakozni. Van amikor egy fél óráig is csatlakozva van, de van hogy pár perc után nincs. A régi asus routeremnél nem volt ilyen gond. Vargalex féle openwrt van rajta, ami nagyon frankó, szép munka. Lehet hogy csak valami beállítási gond van. A telefonon be van állítva a wifi hogy soha ne bontsa a kapcsolatot. Vagy a telefonom bolondult meg.

A logban ez van:

Mar 10 15:57:43 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA bc:76:70:20:00:14 IEEE 802.11: deauthenticated due to local deauth request
Mar 10 16:02:46 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA bc:76:70:20:00:14 IEEE 802.11: authenticated
Mar 10 16:02:46 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA bc:76:70:20:00:14 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Mar 10 16:02:46 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA bc:76:70:20:00:14 WPA: pairwise key handshake completed (RSN)
Mar 10 16:02:48 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[27869]: DHCPDISCOVER(br-lan) bc:76:70:20:00:14
Mar 10 16:02:48 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[27869]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.164 bc:76:70:20:00:14
Mar 10 16:02:48 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[27869]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.1.164 bc:76:70:20:00:14
Mar 10 16:02:48 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[27869]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.164 bc:76:70:20:00:14 android_81e5ee52421e8937
Mar 10 16:07:35 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA c8:d1:5e:9f:5c:bf WPA: group key handshake completed (RSN)
Mar 10 16:07:43 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA bc:76:70:20:00:14 IEEE 802.11: deauthenticated due to local deauth request

Ha van bármiféle ötletetek szívesen fogadnám! Köszönöm!

(#910) rayoliviero válasza bodnarzoltan (#909) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Vargalex féle firmware-t bonyolult feltenni?

(#911) chab7 válasza bodnarzoltan (#909) üzenetére


chab7
addikt

Ezt a hibát valószínűleg a telefon beállításai közt kell keresni. Ajánlom keresd fel a telód topicját.
(De látatlanban gondolom, hogy androidos teló és nincs beállítva hogy alvó módban se csatlakozzon le. Tehát a wifi beállításai közt valami wifi policy-t kell keress és az legyen mindig-re (always vagy forever, nem tudom hogy van pontosan) legyen állítva.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#912) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Megvettem az új routerem a 1043 után: wdr4300. A kérdésem, hogy sikerült-e előre lépni a net-szakadásos probléma felderítésében? Ha nem, szívesen beszállnék a tesztelésbe és az agyalásba (több szem többet lát).

Addig is, gyár fw-rel tesztelem.

Üdv,
Balázs

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#913) yodee_ válasza kbhuinfo (#912) üzenetére


yodee_
őstag

nekem egyeltalán nem szakadt... egyszer sem

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#914) kbhuinfo válasza yodee_ (#913) üzenetére


kbhuinfo
tag

Mondjuk ez jo hir. Akkor batran feltehetem a 1.1.7-et, ne is toprengjek rajta?

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#915) yodee_ válasza kbhuinfo (#914) üzenetére


yodee_
őstag

én amint kézhez kaptam, és kibontottam az első dolog az volt hogy tettem fel rá ;)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#916) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Valaki leírná, hogy hogyan lehet erre a routerre feltenni a Vargalex firmware-t? És honnan tudom letölteni?
Teljesen kezdő vagyok ebben a témában, Linuxhoz sem értek semmit.

(#917) krealon válasza rayoliviero (#916) üzenetére


krealon
veterán

(#918) Pr3s


Pr3s
aktív tag

WDR 4300 vásárláson gondolkodom, mert 3600ast sehol sem lehet kapni, segítsetek, jobb-e mint a 3600as? mármint a gyakorlatban érezhető a 3 MIMO? és a plusz 150Mbps az 5 GHz-es ágon? mert ez az amiben papíron többet tud.
Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm!

(#919) dh66e válasza kbhuinfo (#912) üzenetére


dh66e
veterán

2 hónapja vettem azóta non stop megy a wifi egyszer sem volt szakadás kábeles hálózat is rendben van.Jó kis masina ez. :)
Gyári utolsó szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#920) hengelhof


hengelhof
senior tag

Nekem egy gondom van vele.
A sávszélesség kiosztásnál hiába adom meg, hogy a fiam csak 5 megbitet használjon. 1-2 napig jó, de azután lemegy nullára neki, és nem megy a neki a net egyáltalán, mintha le lenne tiltva. Ki/be kapcsolom a bandwidth controlt, utána megint jó egy darabig. :F

[ Szerkesztve ]

(#921) rayoliviero válasza Pr3s (#918) üzenetére


rayoliviero
veterán

Egy teszt róluk. 3600-ast Iponban lehetett kapni nem olyan régen, nem tudom van-e még. WDR4300-at én az Oáziscomputerben vettem kereken 20 000 Ft-ért és 5 év garit adtak rá, pedig a honlapjukon csak 3-at írnak, volt is nekik raktáron. Én egy iPhone 5-el tudtam tesztelni 5 GHz-en a WDR4300-ast, 95 Mbit volt a max. letöltés. Az egyik srác feltöltött egy képet az iPhone topikba, az 100 Mbit volt WDR3600-al. Lehet egy notebookkal gyorsabb lenne a letöltés...

(#922) yodee_ válasza rayoliviero (#921) üzenetére


yodee_
őstag

igaz nem mobil telefonnal, de wifin, 5ghz-en, 450mbiten nekem a 120 megabites t-home optikai internet működik ;-)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#923) rayoliviero válasza yodee_ (#922) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az komoly nagyon. :R

(#924) Pr3s válasza yodee_ (#922) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Köszi mindenkinek!
Reméljük jó lesz a masina!

(#925) Bluerstones


Bluerstones
csendes tag

Sziasztok!
Napokban cseréltem eddigi routeremet a témában szereplőre. 3-4 wifi eszköz mellet 3 vezetékes PC kapcsolatot és egy WD TV live media lejátszót szolgál ki. A régi router egy Linksys 54GL volt, hibátlanul működött a cseréig. A a média player az egyik PC kiajánlott tárhelyeiről dolgozik. Nos ezzel az ággal van valami probléma. Full HD filmek lejátszása közben egyszer csak belassul a kép és a hang, majd tovább megy, azután ismét lassul, stb. A régi routerrel nem csinálta soha. A TP linken a legfrissebb gyári firmware ücsörög. Mi lehet a gond?

(#926) kbhuinfo válasza yodee_ (#915) üzenetére


kbhuinfo
tag

Feltéve, beállítva - ezidáig problémamentes! USB Kingston DT200 32GB 12MB stabil másolás. Kíváncsi leszek, milyen stabil!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#927) yodee_ válasza kbhuinfo (#926) üzenetére


yodee_
őstag

ilyen téren csodát ne várj :) nem fog villámgyorsan másolni, de stabil lesz az tuti. Mondjuk én nem használok rajta se torrentet, se ftp-t. Erre van külön szerverem

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#928) N0zer0 válasza energiezolee (#250) üzenetére


N0zer0
senior tag

"Sajnos tényleg keveset tud: kb 6 méterre állok tőle, akkor már elkezd gyengülni a jel, pedig még fal sincs közte :(
Én csak a 2.4GHz-et használom ez miatt!!!!"

Ennek én is beugrottam, majdnem vissza is vittem a boltba a WDR4300-at. Aztán rájöttem, hogy nem a jelerősséget kell nézni, hanem az átvitelt. Nálunk a legtávolabbi szobában nagyon gyenge a n-es jelerősség (5 csíkból csak 0-1-et mutat), sok fal van közötte, így úgy tűnik, mintha nem lenne jó, közben meg majdnem 30Mbitet megy! Az átvitel a fontos, a jelerősségi grafikont le lehet sz4rni nagy ívben, csak parasztvakításnak jó.

(#929) N0zer0


N0zer0
senior tag

OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 béta van természetesen a WDR4300-on, és eddig semmi baj nem volt vele. Nincs is szívem frissíteni, olyanhoz hozzányúlni, ami teljesen faszán működik, pedig kisebb http szervert is futtatok rajta. Süvít 40MHz-es beállításokkal is, nincs kapcsolateldobás vagy sebességingadozás. Egyedül az rtorrent és a külső HDD nem volt még beröffentve rajta.

Mondjuk a gyári fw-rel sem volt bajom, csak azért cseréltem le, mert keveset tudott. Egyébként nem értem, hogy TP-LINK-ék miért nem támogatják az OpenWrt-t. Nyugodtan közzétehetnének egy verziót, amit sikerrel teszteltek házon belül. Nem értem, hogy miért kell nekik vagy más gyártónak a saját fw-jét erőltetni meg színészkedni, hogy ha fw-csere -> garibukta. Aki ilyen routert vesz, az 99%-ban nem a gyári fw-rel használja. Ha gyárit akarna használni, akkor vehetett volna másik márkájút vagy gyengébbet. Ez kb. olyan, mintha úgy árulnák a Ferrarikat, hogy csak 50 km/h-val lehet vele menni, és aki többel megy, az bukja a garit.

(#930) Kicsirics77 válasza N0zer0 (#929) üzenetére


Kicsirics77
veterán

látom van 3600-ra is ebből a firmware-ből,mennyiben különbözik az Alex-féle openwrt-től
vissza lehet tölteni rá az Alex-féle mentést vagy az alaphelyzetben felejtől
látom ebben rtorrent van nem transmission,vagy rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#931) vargalex válasza Kicsirics77 (#930) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az Attitude Adjustment-ben nincs semmi ilyesmi. Alap OpenWrt + LuCI.

Alex

(#932) Kicsirics77 válasza vargalex (#931) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szia!
3600 topikban feltettem az idevonatkozó kérdésem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#933) Bluerstones válasza Bluerstones (#925) üzenetére


Bluerstones
csendes tag

A probléma továbbra is él. Feltoltam a routerre a legfrissebb Openwrt firmwaret, semmi változás. Öl meg az ideg. Visszaraktam a Linksyst, azzal működik minden hibátlanul :-(

(#934) vargalex válasza Bluerstones (#933) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A LAN-LAN kapcsolatba nem szól bele a CPU, azt egyszerűen a switch szolgálja ki. Lehet, hogy valamelyik eszközödnek nem tetszik a gigabites port, vagy éppen használná, csak az UTP kábel hibás (ugye 100 Mbps-en csak 4 eret használ, 1 Gbps-en mind a 8-at és esetleg így eddig nem derült ki). Ha wifis kapcsolatról van szó, akkor természetesen más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#935) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

nos beizzítottam én is az openwrt-t és egyből egy hiba van, hiába formázom meg a az Alex féle formázóval újraindul de meg se mukkan utána, most közvetlenül dugtam be az usb1 portba, az előző wr1043nd routernél hubról ment, ha esetleg nem szereti akkor megpróbálom a hubon formáztatni ismét...

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#936) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Sziasztok!
Olvasgattam vargaalex blogját logouton, de nem értem a telepítés menetét factory ról.
Leírna nekem valaki?
Egy tippem van: tplinkloginpontnet és ott a firmware upgrade? Vagy így nem jó?

EUNE: iNeeko

(#937) vargalex válasza WinnerB0Y (#936) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, pontosan úgy kell feltenni, mintha egy gyári friss firmware-t telepítenél.

Alex

(#938) WinnerB0Y válasza vargalex (#937) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Köszönöm a segítséget!

EUNE: iNeeko

(#939) dobyyde válasza Bélaaaa (#853) üzenetére


dobyyde
csendes tag

Üdv!

PPPoE netet használok és sűrűn leszakadt a net kb 1 óránként, a belső hálózat müködik. Ezt a beállitást kipróbáltam. A LuCI-ban átírtam a z LCP echo hibaküszöböt 5-röl 15-re.(http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_29083-29083.html) és azóta (több mint 21 órája) nem szakadt le a net.Remélem ez egy megoldás lessz a szakadásra.Másik gondom az volt,hogy az usb-re kötött vinyót nem kapcsolta le a hd-idle.Megoldás az 1.1.7-es firmware-böl letöröltem az hd-idle 1.04-1-es verziót,és felraktam a korábbi 1.03-1-es verziót.Természetesen ujra fel kellett rakni a luci-app-hd-idle-t is
Igy müködik az időzités.
Remélem segítettem.
dobbyde

(#940) Bluerstones válasza vargalex (#934) üzenetére


Bluerstones
csendes tag

Szia!

A kábelek, csatlakozók műszeresen ellenőrizve. A WD TV Live mondjuk csak fastethernet, a router másik három portján gigabittel kommunikálnak PC-k. Lehet a routerben egy portot direktben kissebb sebességre konfigolni?

(#941) vzoli1987 válasza vzoli1987 (#935) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

no most újra megcsináltam mindent még 1x és most jó, olyan mintha első indításnál nem reagálna semmire, még 1x újraindítottam és akkor felmountolta a vinyót is szépen plusz a wifit... látom jóval kevesebbet zabál a transmission most ezen

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#942) dh66e válasza Bluerstones (#940) üzenetére


dh66e
veterán

Hálózaton ha belassul a lejátszás nem arról van szó hogy nagyon leterheli a procit valami?Esetleg fut a torrent (esetleg több szál is)filmlejátszás mellett és az kavar be?
Tényleg nem tudom a választ a problémádra,de kíváncsi vagyok mi lehet.

(#943) buboreak válasza Bélaaaa (#825) üzenetére


buboreak
csendes tag

Szia!

Nekem is szakad a net 1.1.7 óta de csak wifin veszem észre telefonon. A gép kábellal van rákötve a routerre és ott nem vettem észre, hogy szakadna.

(#944) Bluerstones válasza dh66e (#942) üzenetére


Bluerstones
csendes tag

"Szokott" torrent is futni a hálózatban, ám itt nem ez lehet a gond. Akkor is elő jön a probléma, ha csak ez a két eszköz aktív és a WAN oldal nem fut.

(#945) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Valaki elárulná nekem, hogy Vargaalex féle FW alatt LuCi felületből, hogy a p*csába kell portforwardolni?

EUNE: iNeeko

(#946) vargalex válasza WinnerB0Y (#945) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hálózat->Tűzfal->Port továbbítás.

Alex

(#947) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Sziasztok,
Hosszas és végül mégis impulziv döntés eredményeképpen upgradeltem egy ilyenre a WL500Gx-ről, aztán megpróbáltam frissiben feltenni a Vargalex :R 1.1.7-est, de azt irja (sic!):
XML feldolgozási hiba: ismeretlen szövegrész a dokumentumelem után
Hely: http://192.168.1.1/cgi-bin/luci
96. sor, 8. oszlop

</html><div id="fake_box"></div>
_______^

Tudnátok segiteni? Remélem, még orvosolható a dolog, bár az user error sajnos fennállhat továbbra is...

[ Szerkesztve ]

(#948) vzoli1987 válasza Ba.G (#947) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

egy kis segítség kellene, mi kell ahhoz hogy a gépről is netezni tudjon haver openwrt-vel, nos ez ok részben mert wifiről látja az androidos telefonom, de a gépről nem, a dreambox beltérin is látja a netet, neki mikrohullámú net van bridge-el

vmi beállítás lesz azt tudom de mi? megjegyzem most a gyári van fent rajta és naná hogy megy azzal
ja még vmi a gyárival hogy tudok samba módszerrel fájlt elérni mondjuk dreamboxból? vizuálisan a routerben a pendrive, de nem tudom hogy merre, mert vmi hülye szöveg ugrik fel, valószínű másmilyen partícióba kell rakni?

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#949) vargalex válasza Ba.G (#947) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Próbálj meg böngésző cache ürítést, esetleg másik böngészőben megnézni.

Alex

(#950) Ba.G válasza vzoli1987 (#948) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Jótól kérded. :B Két órája megy itthon a WDR4300-as.

Nálam is bőven van még beállitani való de egyelőre hasonlók a tapasztalataim: a korszerűbb eszközök (androidos teló, noti) látják, régi gép a LAN-on a fenti okból nem tud belépni az admin felületre, de a net jön. Notin nincs vele probléma, azon tudom adminisztrálni. Az 5 GHz-cel egyelőre nem boldogulok, külön nevet adtam neki, de a tévé nem csatlakozik, noha térerő van, látja is, bár most lehet, hogy elbuzeráltam, mert Chinára állitottam és clientnek látja azt a rádiót, bár nemigen függhet össze a kettő.

Na mindegy, levonom az avitt konzekvenciát: tanulni, tanulni, tanulni. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.