Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) hengelhof válasza MoKiLoK (#350) üzenetére


hengelhof
senior tag

:) hát várakozzunk..

(#352) cyber86 válasza MoKiLoK (#350) üzenetére


cyber86
őstag

Virtual servert de ajánlom a gyári fw helyett vargalex fwt nagyon jó amióta használom nem szórakozik a router :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#353) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

valaki hozzáértő kéne :DDD
3600-as router
1 külső meghajtó 1tb ezen megy a swap meg a torrent
1 külsö meghajtó 500gb felcsatolva és bármire formázva kb 500 mb lát belőle a win
na akkor hogy lehet felcsatolni úgy a 2 meghajtót hogy az 500 gb is lássa rendesen pl total commander alatt is
mert egyet fel lehet a beépített formázó és csatoló felülettel de ha a másodikat akarom luci alól akkor kiírja rendesen hogy felcsatolta meg is jelenik hogy mekkora a meghajtó mérete és minden jó látszólag,
viszont total commander alatt már nem csatol fel csak kb 500 mb :F

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#354) hengelhof válasza cyber86 (#352) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nekem működik a gyári FW-vel is. rendesen. Átlag felhasználó vagyok. A Vargalex FW leírását olvasgatva, egy kukkot sem értettem belőle. Nem tudom mit tudnék "profitálni" belőle. Esetleg valaki egyszerű szavakkal elmagyarázná?
Stabil, DC nélküli net kapcsolatra van szükségem több kábeles és Wi-fi-s eszközön. Talán a két USB-t kihasználván, a HDD/printer megosztás még érdekelne.

(#355) Kicsirics77 válasza hengelhof (#354) üzenetére


Kicsirics77
veterán

esetleg torrent kliens...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#356) hengelhof válasza Kicsirics77 (#355) üzenetére


hengelhof
senior tag

Sajnos nem torrentezek. :(

(#357) cyber86 válasza hengelhof (#354) üzenetére


cyber86
őstag

Vargalexes fw nálam mintha erősítette volna a wifit is és azóta nem szarakodik a net is, mert kb hetente valamiért begajdult pedig a modem szerint ment de amikor rá akartam menni a routerre nem reagált semmit csak kikapcs volt a megoldás. És most, hogy vargalex fwt használok lassan kb 2 hete azóta semmi gondom nem volt.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#358) Grawens


Grawens
senior tag

Megosztanám én is tapasztalataimat.

Eszközök melyekkel csatlakozok: 2db asztali PC, egyik UTP, másik TL-WN822N WiFi adapterrel, Xbox360 WiFi, SGSII WiFi, TV WiFi, Laptop WiFi, PAP2T UTP.

Gyári: Vásárlást követően (Okt.27.) frissítettem a legfrissebb fw-re. Annak ellenére, hogy kicsit gyengébb jelszintet produkál mint bármelyik "3rd party" firm-el, tökéletesen kapcsolódik minden eszköz. Nem fagy, nem dobál le, teszi szépen a dolgát. Meglepően tapasztaltam, hogy a TL-WN822N adapterrel 2db falon keresztül a FP120-at simán átlöki, 16,245 MB/s letöltési sebességet produkál. Egyetlen hiba amit felfedeztem, hogy hiába állítok be FTP szerverhez az accoknál csak olvasási jogosultságot, ugyanúgy írható/törölhető a motyó a rácsatlakoztatott usb eszközről.

OpenWrt: Igaz eddig csak vargalex v1.1.5 build-jét próbáltam, így erről van csak tapasztalatom. A firmware nagyon rendben van, de tényleg. Minden benne van amire egy földi halandónak csak szüksége lehet, ráadásul magyar is. Stabilitással itt sem volt gond, nem volt fagyi és nem volt reboot sem. Amit viszont észrevettem az a 2.4GHz-es WiFi oldalon volt tapasztalható. Amint átállítottam a csatorna szélességét 20MHz-ről 40MHz-re, mint a mesében hol volt, hol nem volt jel, de többségében nem. 20MHz-en csak 150Mbit volt a kapcsolati sebesség TL-WN822N adapterrel, de stabil. A TV semmilyen formában nem akart rá csatlakozni ha volt rajta titkosítás, ha nem. Az összes csatornát végigzongoráztam, akkor sem. Az 5GHz-es oldal fura módon ment még a TV-is viszont a TX Power nem változott bármire is állítottam, bármilyen régióval.

DD-WRT r20119-testing: Itt már nem volt azért minden rendben. Annak ellenére, hogy a WiFi már működőképesebbnek bizonyult, végül csak 5 szóval jellemezném: van is, meg nincs is. 2.4GHz-en a tp-link adapterrel már megvolt a 300/300Mbit-es RX/TX kapcsolat, de ennek ellenére nem volt annyira stabil mint a gyárival, erősen libegett, néha azért elérte a 120Mbit-et. A másik probléma, hogy sem a TV sem az Xbox360 nem tudott kapcsolódni és a laptopot állandóan leszórta. Az 5GHz TXP itt sem volt állítható, míg a 2.4GHz-es oldalt is csak 20dBi-ig engedte. A harmadik problémát a Samba szerverrel sikerült előcsalogatnom. Tesztnek egy Kingston DataTraveler 16BG Flasht használtam. Az NTFS felejtős(még) ezért FAT32-vel próbálkoztam először. Rögtön a mountolás után megpróbáltam egy 1Gib-os tesztfájlt felmásolni, de 16MB után megállt, majd a router rebootolt. Másodjára már nem volt reboot, viszont másoláskor kb. 6mp másolást 6mp szünet követett és ez így folytatódott a végéig. EXT3-al is ugyanez volt. Olvasásnál minden jó volt, még a sebesség is. Amire még felfigyeltem, hogy az USB tárolóra történő adatmásoláskor egy pillanat alatt elzabálja az összes rendelkezésre álló szabad memóriát és nem is áll vissza normális állapotra amíg nem éri a routert egy restart, addig viszont átmegy lajhár üzemmódba.

Letesztelve a firmeket egyenlőre maradok a gyári mellet, persze ha nem lennék ennyire WiFi orientált, akkor gondolkodás nélkül vargalex v1.1.5 landolna rajta, de addig amíg meg nem oldódnak ezek az apró hibák kénytelen vagyok standby állapotba rakni magam.

(#359) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, hogy melyik routert válasszam: WDR 3500/3600/4300 közül?
Leginkább torrent kliensként használnám, illetve TV-re streamingelnék HD videókat, amit a mostani 542G-vel nem lehet megoldani akadás mentesen.

(#360) Kicsirics77 válasza tamas.nick (#359) üzenetére


Kicsirics77
veterán

3600

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#361) thunderbyte


thunderbyte
csendes tag

Segítségeteket kérném, mert nem tudok dönteni a WDR3600 és WDR4300 között.
OpenWRT táblázata alapján a hardver ugyanaz, kivéve az az egy szál antennát.
Ez a 3x3MIMO jobban is jön át mondjuk 2 téglafalon vagy csak abban segít hogy ne lassuljon a sávszél több eszköz esetén?? (Magyarul gyorsabb lesz az index.hu a budiban? :) )
argep alapján 5eFt különbség van a két típus között..
Jelenleg 1043nd van, de váltanék mert simán kifagyasztom DLNA + torrent terheléssel

(#362) Kicsirics77 válasza thunderbyte (#361) üzenetére


Kicsirics77
veterán

360-as hozzászólásban a válasz

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#363) yodee_


yodee_
őstag

beüzemeltem az új routert :) a gondom annyi csupán hogy a 2.4es wifi nem fut normálisan, csak 65megabittel csatlakozik rá minden. mi lehet a baj?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#364) hengelhof válasza yodee_ (#363) üzenetére


hengelhof
senior tag

mekkora a netkapcsolatod?

(#365) yodee_ válasza hengelhof (#364) üzenetére


yodee_
őstag

80 megabit, de hamarosan 120as lesz

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#366) hengelhof válasza yodee_ (#365) üzenetére


hengelhof
senior tag

Azt olvastam a Wikin, hogy a g szabványú wifi elméleti sebessége 54 Mbit/s, a gyakorlatban kb. 19 Mbit/s körüli.
Az n-es wifi-é pedig 74 vs. 600! Mbit/s. Nem tudom mi az igazság, de én is kb. hasonlóakat tapasztaltam mindkét szabványnál.

[ Szerkesztve ]

(#367) yodee_ válasza hengelhof (#366) üzenetére


yodee_
őstag

közben jó lett :) segítettek a 1043as topicban

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#368) hengelhof válasza yodee_ (#367) üzenetére


hengelhof
senior tag

és mi a megoldás?

(#369) yodee_ válasza hengelhof (#368) üzenetére


yodee_
őstag

a /etc/config/wireless fájlban át kellett írni egy opciót

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#370) hengelhof válasza yodee_ (#369) üzenetére


hengelhof
senior tag

huhhh.. ez nekem magas.. :Y és hol van ez a fájl?

(#371) yodee_ válasza hengelhof (#370) üzenetére


yodee_
őstag

gyári firmware van rajta?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#372) hengelhof válasza yodee_ (#371) üzenetére


hengelhof
senior tag

igen.

(#373) vargalex válasza yodee_ (#369) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A build-emben nem kell a config szerkesztése (a legutóbbi trunk-ban sem), LuCI-ból állítható.

Alex

(#374) yodee_ válasza vargalex (#373) üzenetére


yodee_
őstag

hol lehet a noscan-t luciba állítani? :Y

megvan :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#375) deejay61


deejay61
csendes tag

Kedves forum társak!

Szeretnék kérni egy kis segitséget az openwrt felrakásához? Mivel először csinállom ,kérni szeretnék olyan linket ahol le van irva lépésről lépésre. A vargalex féle openwrt szeretném felrakniE Előre is köszönöm!

(#376) Kicsirics77 válasza deejay61 (#375) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tessék

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#377) deejay61 válasza Kicsirics77 (#376) üzenetére


deejay61
csendes tag

THX!!

(#378) hétalvó


hétalvó
addikt

valaki tudna abban segteni, hogy lehetne vargalex-ről visszarakni a gyári firmware-t?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#379) deejay61


deejay61
csendes tag

Ez jó kérdés! Valaki aki már vissza tette a gyárit, vargalex ről az kérem irja meg a tapasztalatait??

(#380) equilibrius1


equilibrius1
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nemrégiben vettem egy 3600as routert, és a következő problémával szembesültem: (Gyári firmware-t használok)
A routerre dugott Samsung külső vinyó sajátossága, hogy x idő elteltével, ha nincs aktivitás, lekapcsolja magát. Ilyenkor azokon a gépeken, ahol elvileg elérném a tartalmakat mediaszerver kapcsolódással, kiürül a megosztás, eltűnik a mediaszerverben megosztott összes mappa, mintha unmountoltam volna a hálózati eszközt. Megoldható, hogy a router "felélessze a vinyót" DLNA kapcsolódás esetén?
Továbbá bosszantó hiba, hogy futó média server esetén bár a Samsung LCD TV-m látja, hogy a TPlink nevű eszközön DLNA megosztás van, és a megosztott fájlok és mappák is tallózhatóak, a TV nem képes lejátszani a fájlokat, helyette " nem támogatott médiaformátum" hibával kidob minden fájltipus esetén. (Ugyanez a helyzet a wifin keresztül kapcsolódó allshare klienset használó tabletnél is) A fájlok terészetesen a vinyó direktbe tv-re kötése esetén ill. pc-ról allshare mediaszerverrel továbbítva vígan működnek.

Az lenne a kérdésem, hogy ezek a "problémák" sajátosságai-e a routernek/gyári firmware-nek, vagyis nem is fogja tudni a rákötött USB-s vinyóról DLNA-n TV-re kitolni a médiafájlokat, vagy csak elmulasztottam valamilyen beállítást?

A Vargalex féle build telepítésével megoldódnak-e ezek a problémák? Sajnos nem ismerem a minidlna-t és az egyéb klienseket, amelyeket az openwrt-re lehet rakni!

Mivel egyáltalán nem rendelkezem semmilyen linuxos alapismerettel, a forumban adott tippek a telepítéshez szintén nehezen értelmezhetők számomra, ezzel kapcsolatban a következőkben kérem a hozzáértők segítségét:

Jól értem, hogy a router gyári kezelőfelületén a firmware frissítés menüpontban lehet beolvasni a letöltött custom bin filet, és onnan egy kattintással felmegy a custom fw?

Az Open wrt elindulása után a "LuCi" kezelőfelületen vissza is lehet állítani a gyári firmware-t, tehát optimális esetben nem kell bűvészkedni parancssorban?

Vargalex oldalán olvastam, hogy ellenőrizzük a checksumot, azonban fogalmam sincs, hogy mit mivel kell összevetni (a letölthető md5sum filenak még kiterjesztése sincs)

A gyártói legfrissebb firmware esetében akkor most kell-e megvagdosni a bin filet factory reset előtt, vagy mehet luciból közvetlenül, módosítás nélkül?

Az NTFS fájlrendszerben formázott, és 98%ra teletöltött vinyót egy kattintással lehet mountolni, vagy formázni szükséges előtte extre? Szükséges egyénileg szkriptet írni az automountra?

Ha mindeközben valami félrecsúszik és brickelem a routert, akkor gyári gari ugrik?

Köszönöm a segítséget!

(#381) janos666 válasza hétalvó (#378) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kitörlöd a bootloader részt a képfileból és betallózod, mint ha frissítenél.
Az OpenWRT wiki oldalán le van írva hogy kell szerkeszteni a filet, amit a TP-Link oldaláról töltesz le.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#382) hétalvó válasza janos666 (#381) üzenetére


hétalvó
addikt

ez oké, olvastam is, de a kitörlés még nem megy nekem.

egyébként a gyárival nekem is csak a dlna-val volt gondom, ezért tettem fel a varga-t.

de viszont itt sem megy a minidlna nálam, ntfs a partíció, felcsatoltam, share-elni is tudom, de mikor a minidlna belekeres nem talál semmilyen fájlt, mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#383) hétalvó válasza hétalvó (#382) üzenetére


hétalvó
addikt

ushare működik végre, de újra kell indítani a routert hogy keressen.
minidlna nem akar működni

lehet mégis marad a firm

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#384) hengelhof válasza equilibrius1 (#380) üzenetére


hengelhof
senior tag

Ez a WDR4300 topik

(#385) vargalex válasza deejay61 (#379) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Innen letölthető a legújabb gyári firmware (120810) vágott, akár LuCI-ból visszarakható verziója. Tesztelve.

Alex

(#386) vargalex válasza hétalvó (#382) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Mi a minidlna config-od? Mindent beállítottál rendesen?

Alex

(#387) qnadam válasza vargalex (#385) üzenetére


qnadam
veterán

a tp-linknek fizetnie kéne neked. 4300 lesz a következő routerem, és ebben vastagon benne van az itteni ténykedésed :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#388) Kicsirics77 válasza vargalex (#385) üzenetére


Kicsirics77
veterán

3600-is létezik ilyen?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#389) vargalex válasza Kicsirics77 (#388) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

3600-nál mehet fel nyugodtan a legutolsó gyári, nem bootloader-es verzió (nincs benne a nevében a boot szó és a mérete 8126464 byte).

Alex

(#390) Kicsirics77 válasza vargalex (#389) üzenetére


Kicsirics77
veterán

azért kérdeztem mert eddig még a honlapjukon sem jártam,szóval csak érdeklődésképpen ...:R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#391) equilibrius1


equilibrius1
csendes tag

Üdv!

Valóban igaz, hogy ez nem 3600as forum, de a leírtak alapján a két cucc lényegében ugyanaz, így gondolom a probléma ill "feature" is mindkettőre egyformán adott.

Az érdekelne, hogy meg tudja-e erősíteni valaki, hogy a gyári firmvare lényegében inkompatibilis a samsung tv-vel? Vagy valamit lehet a beállításokkal ügyködni? Esetleg a routerem hibás?

A Vargalex féle fordítás, vagy bármi más custom firmware tartalmaz-e olyan dlna klienst, ami kompatibilis Samsung tv-vel (SAM LE46c750)? Vagy felejtsem el az egész dlna-zást ezen a routeren?

Milyen beállítással lehet ébren tartani a folyton lekapcsolgató külső vinyókat?

Köszönöm még egyszer a segítséget!

(#392) Kicsirics77 válasza equilibrius1 (#391) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Milyen beállítással lehet ébren tartani a folyton lekapcsolgató külső vinyókat?

sosem kapcsolt le a külső vinyóm

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#393) vargalex válasza equilibrius1 (#391) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Többen használják (1043ND-n is) a firmware-omban található miniDLNA-val Samsung TV-n. A szintén a firmware-ban található uShare-val (a gyáriban is ez fut, ha jól emlékszem), a Samsung tulajdonosoknak ugyan az volt a bajuk, mint neked.

Alex

(#394) RadionHUN


RadionHUN
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 3 hónapja van ilyen routerem, a legfrisebb gyári fw-vel használom (ha nem muszáj, ezen nem is szeretnék változtatni).

UTP csatlakoznak rá: 2 PC, és 1 TV (gigabit ethernet mind, cat6 kábelekkel)
Wifi-n csatlakoznak rá: 1 PC TL-WN822N/TL-WDN3200 adapterekkel (kipróbáltam mind a kettővel, illetve még egy D-Link DWA-140-el is), egy Dell N5110 noti (n- 2,4GHz), 1 HTC Sensation (n- 2,4GHz), 1 Galaxy SII (n- 2,4 v. 5GHz), 1 Lumia 800 és 1 Lumia 710
USB-n csatlakozik: HP LaserJet P1005

Titkosításnak WPA2-AES-t használok, és cak engedélyezett MAC című eszközök csatlakozhatnak.

Az a problémám, hogy véletlenszerű időközönkét - tegnap este például 20 perc alatt 2x is - eldobálja a wifi kapcsolatokat. Ilyenkor a router ip címét sem lehet pingelni, azonban a kábellel csatlakozó gépek nem észlelnek semmiféle problémát, és a WAN kapcsolat is megmarad.

Próbálkoztam azzal, hogy újratelepítettem, letiltottam-újraengedélyeztem a wifi adaptereket; áttettem a router sugárzási csatornáját egy nem leterheltre (android-wifi analyzerrel ellenőriztem), maximumra emeltem a jelerősségét, kikapcsoltam az 5GHz-es wifi sugárzóját, de nem segített egyik sem. A megoldást az jelenti, hogy a router hátulján lévő wifi szolgáltatás hardveres ki-be kapcsolójával újraindítom a routernek ezen funkcióját, vagy magát az egész routert. :W

A kérdésem az lenne, hogy gariztassam meg, vagy valamit nagyon nem jól csinálok? Azt nem akarnám elhinni, hogy ezt a routert ennyi eszköz kikészítené. DLNA, torrent, egyéb hozzáadott funkciók nem futnak, csak a printserver.

Előre is köszi a segítséget.

(#395) janos666 válasza equilibrius1 (#391) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha SATA-n lenne bekötve egyszerűbb lenne, mert van rá megoldás a legtöbb winyónál, de általában csak egy indulás-leállás ciklusra érvényes (tehát nem jó átdugni PC-be aztán vissza USB házba). Esetleg nézd meg, hogy az SDPARM tud-e vele kezdeni valamit (még nem néztem, hogy USB-n át mit tud a HDPARM rokona, amit SATA-val lehetne erre használni).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#396) RadionHUN válasza Tomi120 (#271) üzenetére


RadionHUN
csendes tag

Szia!

Én pont most hétvégén állítotam be a hálózati nyomtatást. (Gyári firmware, legfrisebb verzió)

Router konfigurációjában csak a printservert tudod bekapcsolni, az kelleni is fog.

A következő léps fájdalmasabb, minden érintett gépre fel kell telepítened a nyomtatót.
Amint ez megvan, [link] ezt a cuccost kezd el felteleptgetni az összes gépre.

Ez azt csinálja - már ha jól okoskodtam -, hogy elcsípi a feltelepített (esetemben USB-n beszélgető) nyomtató feladatát, és továbbítja a routeren keresztül a hálózati nyomtatónak.

Lehet van egyszerűbb/elegánsabb megoldás is, de nekem ez tuti működik kanócos és kanóctalan eszközöknél is.

A manualban egyébként van leírás, én az alapján csináltam.

Mindenféle hasznos okosságot itt találsz: [link]

(#397) hétalvó válasza vargalex (#389) üzenetére


hétalvó
addikt

a vágott firmware-ért köszönet. de éppen sikerült beállítanom a nyomtatót/share/dlna-t, akkor úgy tűnik marad a te munkád a routeren, mert remek csak kicsit nehéz belejönni a windows-os fejemmel.

mindlna: port:8200 név:minidlna konténer:szabvány m.könyvtár:/mount/wd/Music borítókhoz nem nyúltam és a speciálishoz se. nem talál fájlokat, 1x már sikerült rábírnom, hogy 2-t találjon. a konténert már állítottam mindenre, megadtam a könyvtár típusokat is vesszővel de semmi nem működött

viszont az ushare pont azt tudja amire szükségem van, csak egy könyvtár ami látszik a lejátszóban

egyenlőre :)

ja először e sima trunk-ot tettem fel :) semmi luci, azt hittem megállt az élet...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#398) Tim72 válasza Kicsirics77 (#392) üzenetére


Tim72
tag

Szerintem jó helyen van itt...

[ Szerkesztve ]

(#399) Kicsirics77 válasza Tim72 (#398) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Rossz helyen van ez a kocsi...
Egy szóval nem mondtam,hogy nincs jó helyen...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#400) equilibrius1 válasza vargalex (#393) üzenetére


equilibrius1
csendes tag

Üdv!

Köszönöm a gyors választ!

Ne haragudj, hogy értetlenkedek, de akkor ez azt jelenti, hogy mivel a gyáriban is ugyanaz a modul van (ushare), openwrt-vel sem lesz jobb a helyzet?

Esetleg azt, hogy a gyárival is kéne rendesen működnie, csak hulladékvasam van?

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.