Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Figur10 válasza Hende (#650) üzenetére


Figur10
tag

Próbáld a DLNA beállításokat így nekem igaz 1043 ND-én tökéletesen működik a lényeg, hogy a merevlemezre készítse el a log és az adat tárat. Áram szünetkor igy nem veszik el nem kel újra készíteni a routernek. A merev lemezen természetesen létre kell hozni a mappákat[L:/dl/upc/2013-01/362036_dlna2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-01/362036_dlna2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#652) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne. Szórakozik a routerem (wdr4300), eldobálja a wifi eszközöket, az eddig beállított csatornán (ch6). Úgy döntöttem lecserélem Vargalex programra. Kérdésem, ha simán csak router alapszolgáltatásait (net megosztás lanon, wifin) használom lesz e előnyöm abból ha felrakom az openwrt-t. Pl. erősebb wifi jel, megbízhatóbb router?
Telepítenem így kell?
- letőltöm a http://users.atw.hu/vargalex/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.5.bin fájlt és a gyári oldalon a fw frissítésnél elindítom, és készen is vagyok? Át kell nevezni a fájlt?
Ugye nem nehezebb beállítani az internetet rajta mint a gyári fw-n?
Olvastam, hogy az openwrt-ről nehéz visszarakni a gyári fw-t? Ha nem, leírnátok hogyan és milyen file-t kell visszarakni.
Bocs a sok kérdésért, csak nem szeretném elrontani a routerem.
Előre is köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#653) lucky00 válasza sepsi0 (#652) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

Először nézd meg, hogy nincs-e kikapcsolva a wifi kapcsoló a hátlapon. Az enyémen nem jöttem rá hogy minek van de ha ki van kapcsolva hajlamos erre. Másik nézd meg van e szabadabb csatorna a környéken lévőknél mert ez is hajlamosítja.

Openwrt-re akkor érdemes áttérned, ha torrent és egyéb más servert akarsz csinálni a rooteredből.
Nekem a gyári kb 3 napig volt fent. A visszaállításnál sikerült is téglát (brick) csinálnom belőle, ami egy igen kellemetlen állapot karácsony tájékán.

Az OpenWRT oldalon minden leírást megtalálsz, illetve itt a fórum beszélgetéseket olvasva.
A legegyszerűbb ha a vargalexes pakkot teszed fel akkor egy kész használható OpenWRT kapsz. Ezen az oldalon el is magyarázza a mikéntet.

Szumma szummárum az Openwrt nem gyógyír a te problémádra, de könnyebé teszi a megoldását és tágabb lehetőségeket kínál a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

Üdv Néktek

(#654) sepsi0 válasza lucky00 (#653) üzenetére


sepsi0
őstag

A csatornákat végigpróbáltam 1-13 között, szerencsére a szomszédoknak 1-esen van ;) . Csináltam először resetet, gyári beállítások visszaállítását, de nem lett jobb. Egy hónapja megy a 6ch-n és eddig jó volt, ma meg folyamatosan lekapcsolja a wifiről a telókat 6ch-n. A legnagyobb bajom, hogy a hálószobában van egy kis torrent pc-m amin filmeket is nézek és eddig ezen 5-ből 4-es térerőm volt. Ma meg csatlakozni sem akar wifin (Wn751nd). NEM értem, ha eddig ment most mi a baj :W .
A kapcsoló elvileg be van kapcsolva, de majdnem minden nap kapcsolgatjuk, mert ha lejövünk az asszonnyal Bf2-n játszani zavarja a wifi a bébiőrt. Remélem nem halt be!?
Nagyon köszönöm a válaszod még próbálkozom most is, ha jutok valamire akkor megosztom. Akkor maradok még a gyári fw-nél, bár az androidos telókról már lecseréltem a gyárit, mert rühellem ;) .
Nagyon köszönöm!!!! :R :R :R

(#655) yodee_


yodee_
őstag

milyen antennát tudnátok ajánlani a gyáriak helyett? nagyon gyenge az 5 ghz-es rész...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#656) krealon válasza yodee_ (#655) üzenetére


krealon
veterán

"nagyon gyenge az 5 ghz-es rész..."

Tudnad ezt reszletezni?

(#657) hengelhof válasza krealon (#656) üzenetére


hengelhof
senior tag

feltételezem az a gondja, hogy a szomszéd szobában már nem látja.

(#658) yodee_ válasza hengelhof (#657) üzenetére


yodee_
őstag

pontosan :) azt hittem egyértelmű :) ha átváltok 2,4re akkor max térerő, 5ön 1-2, max 3 csík az 5ből. pedig max 2 méter és egy gipszkarton fal...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#659) hengelhof válasza yodee_ (#658) üzenetére


hengelhof
senior tag

AZ 5 -nek kicsi a hatótávolsága, kb. 1 szobányi, és érzékeny a falakra is. Azt nem tudom, hogy nagyobb antennával orvosolható-e ez?

(#660) Grawens


Grawens
senior tag

Új gyári FW: KATT!

Bug Fix:
-Support IPV6
-Improve the USB speed
-Fixed an instable issue with some wireless adapters.

[ Szerkesztve ]

(#661) krealon válasza yodee_ (#658) üzenetére


krealon
veterán

"pontosan :) azt hittem egyértelmű :)"

Feltetelezes a kudarc szuloanyja.

" ha átváltok 2,4re akkor max térerő, 5ön 1-2, max 3 csík az 5ből. pedig max 2 méter és egy gipszkarton fal..."

5GHz-es hullamoknak lenyegesen nagyobb a csillapitasa levegoben, mint a 2.4GHz-eseke. Nem legnemu akadalyokon athaladasra ez fokozottan ervenyes.
Ennel fogva nem meglepo a tapasztalatod.
Egy rovid angol leiras a 2.4GHz es az 5GHz osszehasonlitasarol

(#662) deejay61


deejay61
csendes tag

Mit kellene a routerba beállitani hogy lássa az Iphone 4 vagy az Iphone 4s?? Valakinek van ez ügyben tapasztalata?? Ipad, Imac iphone5 látja!

(#663) deejay61


deejay61
csendes tag

Mit kellene a routerba beállitani hogy lássa az Iphone 4 vagy az Iphone 4s a wdr4300 5GHZ sávját???? Csak a 2.4GHz látják!!! Valakinek van ez ügyben tapasztalata?? Ipad, Imac iphone5 látja!

(#664) yodee_ válasza deejay61 (#663) üzenetére


yodee_
őstag

gondolom a 4 és 4s szifon még nem tudja az 5 ghz-et... a csoda telefon :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#665) festool


festool
csendes tag

Ez az ujabb modell? http://www.tp-link.com.cn/product_double_292.html

http://www.aliexpress.com/item/Tp-link-tl-wdr4320-750m-bi-frequency-kilomega-wireless-router-aerial/691906739.html

(#666) csixy válasza deejay61 (#663) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg kikapcsolni a routeren a 2,4GHz-es rádiót és utána ráakasztani a telót az 5,0GHZ-es wifire. Lehet hogy meg fogsz lepődni és menni fog. Nekem legalábbis a Samu P6210-es így működött. Ha így van akkor ez valami android bug.
Ha ezután törlöd a telón a 2,4GHz-es kapcsolatot , akkor ezután már a routeren a 2,4 GHz-es rádiót is visszakapcsolhatod és továbbra is menni fog az 5,0 GHzes kapcsolat.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#667) deejay61 válasza csixy (#666) üzenetére


deejay61
csendes tag

Ha kikapcsolom a 2.4 GHZ a routerbe akkor azt értem el ,hogy már azt sem latja! :-) Olyan mint ha nem is lenne wdr4300 a látókörbe!!

(#668) Hummin


Hummin
tag

iPhone-nál csak az 5-ös megjelenése óta támogatott az 5 GHz-es wifi. iPad-nál viszont volt 5GHz-es wifi előző generációkban is.

(#669) worxland válasza festool (#665) üzenetére


worxland
addikt

Ez kínai belpiacos csoda lehet. A kínai TP-Link honlap tele van ilyenekkel. A legjobb a 4900-es, 6(!) külső antennával.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#670) cyber86


cyber86
őstag

Valaki tudna mondani valami ötletet, hogy a wifi kliensek miért ragadnak be vargalex fwn? Kb hetente vagy 2 hetente csinálja ezt :(

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#671) carpediem00


carpediem00
csendes tag

Véletlen nem tudjátok h DD-WRT vel hol lehet kikapcsolni az 5Ghz sugárzást, olyan gyenge h használhatatlan :( , és h DD-WRT-re hogy lehetne torrent klienst rakni?
Köszi :)

(#672) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Tegnap vettem egy 3400-at használtan,gondoltam gyorsan működésbe hozom de nincs telepítő cd a dobozban,segítsetek légyszíves hogy tudom elérni mondjuk pc-ről hogy beállítsam az itthoni hálózatot.
Nagy köszönet minden tanácsért,javaslatért.

(#673) csixy válasza dh66e (#672) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
Ha van CD ,azt akkor sem szoktuk semmire sem használni .

Kezdetnek nézd meg ezt!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#674) csixy válasza dh66e (#672) üzenetére


csixy
addikt

Ez kicsit szárazabb, de jobb.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#675) carpediem007 válasza dh66e (#672) üzenetére


carpediem007
tag

Router alján ott vannak a belépéshez szükséges információk

(#676) dh66e válasza csixy (#674) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon köszönöm a segítséged :R ,de már közben előkapartam az emlékeim nagyon régről eszembe jutott a webes konfigolás tplink oldalán meg is találtam.Működik minden már a 4300-ról megy a net itthon.
Anno a dlinket még cd ről nyomtam fel ezért az jutott eszembe először. :)
Hirtelen jött a vásárlás ezért még nem ástam bele magam a topicba(eredeti elképzelés egy 3600 volt de ezt "jóárasítva" kaptam meg gondoltam rosszabb csak nem lesz) így rögtön kérdeznék is.
FW:3.13.23
HW:v1
Ez van nekem ezt kell frissíteni vagy nincs vele gond?
wifin médialejátszó ,telefon(2)és néha noti megy róla,kábelen pedig a tv van rákötve ill a noti is túlnyomó részt.Digis lanom van.
carpediem
na azt nem néztem volna meg.Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#677) carpediem007 válasza dh66e (#676) üzenetére


carpediem007
tag

Az új gyárit ajánlott frissíteni, sok hibát javítottak benne. Ha akarsz vele mokolni van pár alternativa

(#678) dh66e válasza carpediem007 (#677) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem most még elég a gyári fw majd ha lesz időm akkor utána olvasok a többinek.
Jól emlékszem a frissítést is webes felületen kell csinálni vagy más a módszer?

[ Szerkesztve ]

(#679) carpediem007 válasza dh66e (#678) üzenetére


carpediem007
tag

Webes, letöltöd a frisset aztán mehet is fel :)

Walaki nem tudta olyan forumot adni ahol magyar nyelven lehet beszélgetni a DD-Wrt vel kapcsolatban?

(#680) dh66e válasza carpediem007 (#679) üzenetére


dh66e
veterán

megcsináltam,köszi!
Viszont ma kétszer kapcsoltam be a notit és nem megy a net,kihúzom visszadugom a tápkábelt semmi.Csak ha webes felületen a WAN alatt nyomok egy connectet akkor van netem.Mi lehet a gond?

(#681) dh66e válasza dh66e (#680) üzenetére


dh66e
veterán

user error
nem volt bekapcsolva az automatikus csatlakozás.

(#682) takidj


takidj
csendes tag

Hali,

Ilyen routerem van, Vargalex fent van, de az USB1-re dugott 1TB-os Samsung vinyó igen lassú, ezzen lehet valamit gyorsítani? Két esetet tudnék említeni:

1. Torrentezésnél elindul a torrent, kiírja hogy 3 és fél perc van hátra, majd a képernyő mintha lefagyna csak áll. Aztán egy jó 10 15 perc múlva vált, ugrik egyet a csík, kiírja hogy 3 perc van hátra, aztán megint megáll jópár percig. Tehát egy torrent, ami az asztalin lejönne 3-4 perc alatt az a routeren több mint 1 óra. Ez mondjuk nem biztos, hogy vinyó...

2. Ha lejött a torrent és tömörítve van, akkor kitömörítem, de ugyanarra az 1 terrás routerre dugott vinyóra. A jelenség ugyanaz elindul a tömörítés, majd áll jópár percet, majd megint folytatódik. De amíg megy addig is iszonyat lassú...

Gyári FW-vel nem volt ilyen, úgyhogy remélem csak valami beállítási dolog lesz!

Köszi!

Üdv,
Taki

(#683) vargalex válasza takidj (#682) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen filerendszer, mik a mount opciók?

Alex

(#684) hengelhof


hengelhof
senior tag

Gyári FW-vel hogyan lehet torrentezni?

(#685) Kicsirics77 válasza hengelhof (#684) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sehogy :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#686) takidj válasza vargalex (#683) üzenetére


takidj
csendes tag

A beépített formázóval a leírás szerint csináltam mindent (ext4).

A mount opciók alatt remélem erre gondolsz:
Lehetőségek: defaults
Gyökérkönyvát: nem
Ellenőrzés: igen

(#687) vargalex válasza takidj (#686) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Transmission le/feltöltési korláton, illetve peer korlátokon módosítottál? Kitömörítés akkor is lassú, ha a transmissiont leállítod? Jól értem, hogy PC-n indítod a kitömörítést és közvetlenül a routerre kötött HDD-re?

Alex

(#688) hengelhof válasza Kicsirics77 (#685) üzenetére


hengelhof
senior tag

akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok vak, hogy nem látok ilyen opciót. :)

(#689) Kicsirics77 válasza hengelhof (#688) üzenetére


Kicsirics77
veterán

openwrt-vel lehet torrentezni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#690) takidj válasza vargalex (#687) üzenetére


takidj
csendes tag

A korlátokon nem változtattam, ő töltené is 3-4Mb-al (ki van írva a sebesség), és szerintem tölti is, csak tart ilyen 10-15 perces szüneteket, és akkor olyan mintha kifagyna. Tehát már eleve akkor is lassú a rendszer, amikor csak a routert vinyó kombót használom.

A tömörítést a laptopról kezdeményezem. A tömörített fájl is és a célkönyvtár is a routerre kötött HDD-n van.

Most pl egy passport vinyóról, ami a laptopomra van kötve másol egy 700megás filmet már 2 órája. A jelenség ugyanaz, mintha néha csak úgy szüneteltetné magától a dolgot. A passporton az olvasás led csak nagyon ritkán villan fel. Aztán van, hogy megy vagy 15 másodpercig is, aztán megint áll.

(#691) Kicsirics77 válasza takidj (#690) üzenetére


Kicsirics77
veterán

A tömörítést a laptopról kezdeményezem. A tömörített fájl is és a célkönyvtár is a routerre kötött HDD-n van.
ebben az esetben ha jól sejtem akkor csak a laptop végzi a tömörítést,egyszer le kell neki tölteni,a laptopra hogy kitömörítse és egyből másolnia kell is vissza ugyanabba a könyvtárba ahol a tömörített fájl van.
jobban járnál ha lemásolnád a fájlt a laptopra ott kitömöríted majd vissza másolod.
közben nézd meg mekkora sebességgel másol a routerre kötött hdd-ről a laptopra
nekem lan kábelen 11000-12000 kb/s közt mozog másolásnál.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#692) vargalex válasza takidj (#690) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha néha látsz 3-4 MB/s letöltési sebességet, akkor bizony változtattál, mert az alap configban 2 MB/s-re van limitálva.
A tömörítés nem túl hatékony így, mert az adat 2-szer járja megy át a samba protokollon. Egyszerűbb lenne a routeren kitömöríteni.
Logban nem látszik semmi gond? (Gondolok itt HDD leszakadásra.)

SSH-n kiadva a:

date +%s && dd if=/dev/zero of=/mnt/test.img bs=1M count=600 && date +%s
date +%s && dd if=/mnt/test.img of=/dev/null bs=1M count=600 && date +%s
rm /mnt/test

parancsokat milyen eredményt kapsz?

Alex

(#693) takidj válasza vargalex (#692) üzenetére


takidj
csendes tag

Egyelőre ezt írja ki de próbálkozom, gondolom nem ez a cél :)

The CGI process did not produce any response

Na a rendszernaplóban találtam valami érdekeset:
Jan 15 13:42:58 TPLINK4300 kern.info kernel: [249125.120000] usb 1-1.1: reset high-speed USB device number 3 using ehci-platform
Jan 15 13:43:35 TPLINK4300 kern.info kernel: [249162.090000] usb 1-1.1: reset high-speed USB device number 3 using ehci-platform
Jan 15 13:44:14 TPLINK4300 kern.info kernel: [249201.100000] usb 1-1.1: reset high-speed USB device number 3 using ehci-platform
Jan 15 13:44:49 TPLINK4300 kern.info kernel: [249236.090000] usb 1-1.1: reset high-speed USB device number 3 using ehci-platform
Jan 15 13:45:31 TPLINK4300 kern.info kernel: [249278.100000] usb 1-1.1: reset high-speed USB device number 3 using ehci-platform
Jan 15 13:46:08 TPLINK4300 kern.info kernel: [249315.090000] usb 1-1.1: reset high-speed USB device number 3 using ehci-platform
Jan 15 13:46:45 TPLINK4300 kern.info kernel: [249352.090000] usb 1-1.1: reset high-speed USB device number 3 using ehci-platform

És ez ismétlődik a végtelenségig!

[ Szerkesztve ]

(#694) vargalex válasza takidj (#693) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy írtam, SSH-n futtasd, ne LuCI-ból! Túl sokáig tart, ezért az uhttpd timeout miatt fogja adni azt a választ!

Alex

(#695) vargalex válasza takidj (#693) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az van, amire tippeltem: folyamatosan leszakad a HDD. Ezért ilyen nálad a sebesség. Érdemes kipróbálni egy aktív USB HUB-al, vagy másik külső házban.

Alex

(#696) takidj válasza vargalex (#695) üzenetére


takidj
csendes tag

Hát igen ezzel a külső házzal voltak régebben is gondjaim. Akkor ezek szerint csere... Köszönöm a segítséget Uram! Akkor irány valamelyik számtech bolt :)

(#697) puhanek


puhanek
csendes tag

Sziasztok!

Elég kezdő vagyok, nem igazán értek a hálózati beállításokhoz ezért szeretnék egy kis segítséget kérni.
A minap vettem egy ilyen TP-LINK WDR4300-at, amit sikerült is beüzemelni.

2 kérdésem van:

2 gép használja egyszerre általában, amiket úgy állítottam be, hogy az egyik állandó gép használja az 5GHZ-et a másik a 2.4-et. A vendéggépek - ha vannak - akkor meg a 2.4-et.
Ennek így van értelme? Vagy mindenki használja a 2.4-et és kapcsoljam ki az 5GHZ-et? (Több régi gép is van, amik csak a 2.4-et ismerik)

A másik, hogy rákötöttem egy teljesen egyszerű kis külső hdd-t (Toshiba), amit látok is a belső hálózatról, viszont ftp-n valamiért nem tudom elérni. Dyndns-em van, ami be is van állítva a routeren, de nem tudom mit kéne még tennem, hogy lássam a meghajtót. Valahogy át kéne még irányítani a 21-es portot? Mert ezt próbáltam és azt írja ki, hogy:
"Error code: 26106
The IP address is not in the same subnet with LAN IP address."

Gondolom azért, mert úgy tűnik, hogy a hdd-m és a routerem Ip-je ugyanaz...

Tud valaki segíteni egy kezdő autodidaktának? :)

Köszi előre is!

(#698) vargalex válasza puhanek (#697) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem ismerem a gyári firmwaret, de az emulátor és a hibaüzenet alapján azt mondanám, hogy az USB Settings->FTP Server oldalon nincs Enabled-re téve nálad az Internet Access.

Alex

(#699) puhanek válasza vargalex (#698) üzenetére


puhanek
csendes tag

Szia,

Köszi a tippet, de sajnos nem ez a probléma, mert ott Enabled-re van állítva az internet access...

Marci

(#700) hengelhof válasza puhanek (#697) üzenetére


hengelhof
senior tag

elvileg a 21-es port jó. böngészőbe próbáld a ftp://00.00.00.00:21 formátumú címet beírni. Természetesen a nullák helyére a te IP címedet írd.
Ha minden jó, akkor elő kell ugrania a belépési ablak. De nem otthonról próbáld, hanem egy másik IP-ről. Otthonról nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.