Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) vargalex válasza MarQs (#450) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Pont ez az, hogy nem tudjuk biztosra az architechtúrát, illetve a CPU gyártóját. Láttunk már más rotuer gyártók esetén akár típuson belül történt acrhitechturális váltásra is. Igaz, ez a TP-Link esetében még nem volt.

Alex

(#452) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!
Routerhez kötött külső vinyót szeretnék kötni, viszont még nincsen külső házam!
A lakásban az előszobában a szekrényben lenne elhelyezve, tehát nem a számítógépnél.
Milyen házat érdemes venni? A Thermaltakenek van 2ventillátoros háza amit kinéztem, viszont az a gondom, ha nem használom a vinyót, akkor a számítógépen keresztül is ki tudom kapcsolni? Tehát, hogy se a ventillátor se a vinyó ne működjön és ne fogyassza az áramot...
Vannak passzív hűtéssel külső házak vegyek inkább olyat?

(#453) MarQs válasza vargalex (#451) üzenetére


MarQs
senior tag

Így már világos, köszi!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#454) Domy válasza janos666 (#437) üzenetére


Domy
aktív tag

Milyen beállításokkal használod a transmissiont? Mert nekem az 50/5-ös nettel is alig megy 2,5 Mb/s fölé a letöltés...

A samba a másik vicces cucc, a megosztott hdd-re kb. 17 Mb/s sebességgel tudok másolni, olvasni róla viszont csak 10Mb/s körül... nálam lehet valami beállítási hiba?

(#455) hétalvó


hétalvó
addikt

eddig ment minden ntfs-el

most átformáztam a hdd ext4-re látja is szépen, bele is tudok nézni, de nem tudom írni. (samba)

mit kell beállítanom, hogy szabadon másolhassak rá?
gondolom a maszkokkal lehet gondja.
vendég hozzáférés pipálva, csak olvasható nincs,engedélyezett felhasználóknál semmi, worgroup stimmel.

mit kell tenni?

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#456) Toninho13 válasza vargalex (#426) üzenetére


Toninho13
aktív tag

SSH-n nem tudom elérni a routert.... 192.168.1.1-re se reagál. A wifi meg megy. Marhára nem értem, hogy mit nem szeret.

(#457) deejay61 válasza Toninho13 (#456) üzenetére


deejay61
csendes tag

Nekem a 3x30mp reszett segitett! Probald meg!

(#458) janos666 válasza Domy (#454) üzenetére


janos666
nagyúr

Semmi különös, 16Mb cache, nincs speed vagy queue limit.
Van QoS, de az nem transmission beállítás, hanem külön program.
Ja, meg a blogomban linkelt build fut. Azt hiszem ma frissítem linux 3.7.8-ra.

Érdekesen fogalmazod, hogy nálad "50/5-össel is alig", míg én 60/5-öst írtam.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#459) janos666 válasza janos666 (#458) üzenetére


janos666
nagyúr

Akartam mondani 3.6.8-ra. De úgy látom közben ők is átállt arra.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#460) vargalex válasza janos666 (#459) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, már 2 napja a 3.6.8 az alap config. :)

Alex

(#461) hétalvó


hétalvó
addikt

hogy lehet egy ext4 partíciónak a jogait beállítani hogy mindent lehessen írni még a gyökér könyvtárat is ?!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#462) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Létezik olyan megoldás, hogy pl. egy 2,4GHz-es hálózatra csatlakozik kliensként majd ap-ként tovább is adja, de már 5GHz-en?

(#463) sCORp


sCORp
csendes tag

Urak!
Segítséget szeretnék kérni a következőhöz:"Az engedélyezéséhez a /etc/hotplug.d/button/10-qssbutton script-ben az ENABLED változó értékét kell átírni hozzá 1-re.."
Hogyan kell ezt véghezvinni?
Üdv :sCORp.

(#464) rviktor25 válasza h0o2a7j6 (#462) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Eredeti OS-el nem hiszem, openwrt -vel simán.

Chiwasuu!!!

(#465) hétalvó


hétalvó
addikt

volt pár kérdésem de megoldottam

hogy lehet írni a gyökérkönyvtárat ext4 esetén? nem sikerült, de ha nem a gyökér könyvtárat osztom meg akkor ugyanazt érem el vele.

kezdem szeretni a routert. ext4-el 8mb/sec-el érem el wifin a tárolom.

csinálnom kellett egy bridge clien-et, ott nekem a dd wrt-t firm jobban bejött (1043-asból lett).

még egy kicsit játszom az adótelesítményekkel és minden ok... :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#466) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

A másik fórumban már feltettem a kérdést, így jutottam el ide. 80-100 métert légvonalban (5 emeletet függőlegesen, és utca másik oldala, trolivezeték, stb.) szeretnék áthidalni 2 db routerrel. A lényeg, hogy fent, az Access Point oldalon 100 MBit vonal van, ebből szeretnék a lehető legtöbbet "lehozni".

Jelenleg kb. 6 éve 2db b/g-s eszköz megy éjjel-nappal hibátlanul (az AP: Linksys WRT54GL Tomato firmwarerel, és a kliens: TP-link wr543g). Még legalább ugyanennyit elmennének, de eljárt felettük az idő. Ugyanilyen "sláger"-cuccokat szeretnék, mint 6 éve ez a páros volt.

Most, hogy végre eljutottam odáig, hogy veszek 2 db 1043ND-t, azt írták a másik fórumban, hogy tegyek rá 2000 Ft-ot, és vegyek 2db WDR3600-at. Ahogy jobban utánanéztem, rájöttem, hogy akkor már inkább 2db WDR4300-as, hiszen már ezek is 20ezer alatt vannak... :)

A kérdésem az lenne, hogy ha a jelenleg létező legjobb megoldást szeretném (nem kísérletezgetni), valamint azt, hogy sokáig ne legyen gondom velük, akkor jó ötlet 2db WDR4300-as vásárlása?

Az alábbi kérdések merültek fel: Fontos, a jó jelerősség, de itt olvastam, hogy a 4300-asnak 5GHz-en nem annyira jó a jele. Az viszont nem derült ki, hogy 2,4GHz-en jobb a jele, mint a 1043ND-nek?

Azért akarok 2 ilyen eszközt, mert korábban ugyanitt azt javasolták, hogy eszközöket csak párban. Nem akarom, hogy valahol szűk legyen a keresztmetszet. Éppen ezért szeretnék rögtön a gyári antennákat cserélni rögtön 6 db TL-ANT2408CL 8dBi-es antennákra.

Mivel elég húzós konfig lesz, légyszi segítsetek a vásárlás előtt. Köszi!

(#467) Claude Leon válasza GBRDVD (#466) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Olyan antennával szerintem ne tekintsd szempontnak az 5GHz-t :)
(amennyire emléxem, a 2408 csak 2,4-en zenész)

(#468) Claude Leon válasza GBRDVD (#466) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bocs a dupláért, de letelt az időm :(
Szóval ha 5GHz-s távolságon töröd a fejed, inkább direkt erre való eszközöket keress

(#469) amator007


amator007
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy ilyen készüléket így sajnos nagyon kezdő vagyok a témában, ennek ellenére nekiálltam a vargalex féle firmware telepítésének. Sikeresen fel is ment, nekiálltam a LuCI-ben konfigurálni a routert, mert a net nem ment valamiért, és miután nem sikerült jól beállítanom, a menüből újraindítottam a routert.
Ez úgy tűnik nagy hiba volt mert azóta sehogyan sem tudok rájelentkezni.
Van valakinek valami tippje, hogyan tudom helyreállítani vagy resetelni?

(#470) deejay61 válasza amator007 (#469) üzenetére


deejay61
csendes tag

Probáld meg másik géppel egy 30 mp nagy resett után!

(#471) vargalex válasza amator007 (#469) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem sikerült a LAN intterface-t DHCP típusra állítani. Ha elindult a router, nyomd 5 másodpercnél a hosszabb ideig a reset gombot. Minden alaphelyzetbe áll egy reset kíséretében.

Alex

(#472) GBRDVD válasza Claude Leon (#468) üzenetére


GBRDVD
tag

Tényleg, írja is: "antenna TL-ANT2408CL operates in the 2.4-2.5 GHz band". Jó nekem a 2,4GHz, főleg, hogy abban jobbak a jelerősségek. Legalábbis itt azt írták páran korábban.

Csak azt nem tudom, hogy akkor luxus-e 2 db WDR4300-at venni, és azokat csak 2,4GHz-en használni...

Meg az sem teljesen világos, hogy pl. a kliens oldali router tudja-e majd tovább "szórni" a jelet a lakásban egy további (harmadik) eszköz nélkül is?

(#473) vargalex válasza GBRDVD (#472) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

OpenWrt-vel tudja tovább szórni. A gyári firmware-t nem ismerem, így arról nem tudok nyilatkozni.

Alex

(#474) GBRDVD válasza vargalex (#473) üzenetére


GBRDVD
tag

Köszi, ez megnyugtat! Megkérdeznélek amúgy, hogy te pl. milyen routert vennél jelenleg a helyemben? :) 2db 1043-ast, 2db 3600-at, vagy 2db 4300-at?

(#475) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

Elolvastam a topicot, sok érdekességet tanulva belőle.
Én 2 napja vettem a routert, előtte WR841ND-m volt 3+ évig, amit a legnagyobb megelégedéssel használtam.

Gyári fw van rajta, nem tervezem egyelőre a Vargalex féle wrt-t feltenni.

Ha valakit érdekel, most ilyennel adták gyárilag:
Firmware Version:
3.13.17 Build 120426 Rel.29216n

A kérdések:

- Bekapcsoltam az 5 és 2.4 GHz-et is. Az 5-ös SSID-jű hálózatot a SE arc telóm nem látja (először csak az ment), így mind a kettőt bekapcsoltam. Tehát a telóm nem támogatja az 5Ghz-es wifi-t? Vagyis - lévén más wifi eszközöm nincs - elég nekem a 2.4 is, és kapcsoljam ki az 5Ghz-et? És mit nyerek vele? /esetleg jöhet ismerős, akinek támogatja... van erről valami lista valahol, hogy milyen cuccok 5Ghz-es compatible-k?/

- Rádugtam egy pendrive-ot. Fel is tettem a root könyvtárát, de az "Open the disk"-re kattintva semmi sem történik... Mi lehet a gond? Képet mellékeltem.

Előre is köszi!
Üdv
Dr.

[ Szerkesztve ]

(#476) GBRDVD


GBRDVD
tag

Közben elolvastam az egész fórumot, és sok mindenben okosabb lettem. :) Viszont még több kérdésem lett. :D Pl. arra jutottam, hogy még nem válaszolta meg senki az alábbi, #253-as kérdést, ami engem szintén érdekel:

- A 4300-as 2,4GHz-es üzemmódja erősebb-e mint az 1043ND-é?

Illetve ha esetleg valaki használja nagyobb távolság (80-100m) átvitelére, megírhatná a tapasztalatokat.

- Használja-e pl. valaki a gyári beépített 3dBi-es antennák (egyáltalán 3-asok vannak benne?) helyett mással? Esetleg irányított antennákkal?

- Mi van, ha a gyári antennákat TL-ANT2408CL-ekre cseréli le az ember, amik a leírás szerint 2,4GHz-en működnek? Akkor bukva van az 5GHz?

- Nincs a tp-linknek valami kiegészítő antenna-kit-je, ami erősebb dupla üzemmódot tesz lehetővé? Ebből következik, hogy ez a dupla drótos antennaszerkezet akkor marketing, vagy tényleg így van?

- Ha a kliens oldalon a 3 antennahely egyikére beteszek 1db irányítottat, amely "felnéz" az AP-ra, akkor a maradék kettő fogja nekem továbbosztani a jelet? Vagy hogy is van ez? :) Ne haragudjatok a sok kérdésért...

[ Szerkesztve ]

(#477) sepsi0 válasza Dracula (#475) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia! Nekem is tegnap hozta a futár és én is belebotlottam ebbe a tök egyszerű problémába: )
íme a megoldás:
"Nézzük meg milyen nevet ad a router a Volume alatti oszlopban, majd nyissuk meg/keressük meg a “Futtatás” parancsot a Start menüből (vagy Windows billentyű + R) és írjuk be ezt: file://192.168.0.1/volume9, ahol avolume9 az a név, amit a Volume alatti sorban látunk. Így már menni fog, ki is nyílik szépen az Intézőben a routerhez csatlakoztatott meghajtó, látni fogjuk annak tartalmát is." (Digistreet)
Van az oldalon egy jó leírás.
Üdv!

(#478) Dracula válasza GBRDVD (#476) üzenetére


Dracula
senior tag

Nem vagyok biztos benne, de a fórum elején mintha valaki azt írta volna, hogy ezek már 5 dB-es antennák és nem 3-asok. Aztán más 3-asról küldött hivatkozást, vagy írt...

Üdv!

(#479) Dracula válasza sepsi0 (#477) üzenetére


Dracula
senior tag

Huh, tényleg működik így!!! Köszi! :) :R :R :R

Üdv!

(#480) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Légyszi valaki mondja meg, hogy mit kell hová állítani, hogy mindig azonos sebességgel küldje a biteket!
Egyszer 30 Mbittel 1 órával később meg 65 Mbittel jön a jel.
Mindeközben semmit nem állítottam sehová, minden ugyanott van, a router is meg a laptop is.
Köszi ha valaki segít.

(#481) Claude Leon válasza somnia (#480) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De kérem, ez nem fix vezeték!

(#482) deblaci


deblaci
csendes tag

Mit szóltok ehhez a teszthez:
http://uk.hardware.info/reviews/3423/5/tp-link-tl-wdr3600-and-wdr4300-review-two-shades-of-black-test-results-wired

Ha ez így van akkor, mi pluszt ad a 4300?

(#483) sepsi0 válasza Dracula (#479) üzenetére


sepsi0
őstag

Szívesen!

(#484) janos666 válasza GBRDVD (#476) üzenetére


janos666
nagyúr

Két darab 3600-ast vennék, és úgy csinálnám, hogy a két eszköz a 2.4Ghz-es rádión kommunikáljon egymással (a távolság miatt), a kliensek pedig lehetőleg az 5Ghz-et használják (hogy jobban ki legyen használva a sávszélesség).
De ha mégis elég jó lenne a jel, akkor az 5Ghz-et használnám a két router közt, mert valószínűleg több az olyan kliens gép, ami csak 2.4Ghz-et tud. Bár azok inkább épp a régebbi telefonok, amiknek nem kell sok sávszél, de elvben így jönne ki jobban.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#485) MoKiLoK


MoKiLoK
csendes tag

Ez a router (vagy a gányolt firmware - Luci) egy fos, már bocsánat.
Az milyen már, hogy letiltom a PC-ben a hálózati kártyát és erre a router annyira "megsértődik", hogy lekapcsolja a hálózatot a Smart TV-ről (semmi köze a kettőnek egymáshoz, külön LAN kábelen van, mégis abban a pillanatban kiírta a TV, hogy nincs hálózat, amikor tiltottam a hálókártyát). MegaLOL!
Direkt azért vettem ezt a routert, meg hozzá egy 2 TB-s HDD-t, hogy ne az 5 éves NAS-t kelljen terhelnem, mert milliószor gyengébb a hardvere, erre a routeren a transmission csak alig 150-200 kb/s-al tölt (már idegeskedtem, hogy a Digi korlátoz), amióta viszont újra a NAS-on levő transmissionnal töltök, azóta újra ki tudom használni azt a hatalmas (8/2 mb/s) sebességet. Az azért csúcs, hogy ezt a sz@ros 8 mb/s sebességet se bírja a routeren levő transmission....
Ja, a NAS-ban 32 MB memória van és amikor fullon megy a transmission, még akkor se akadozik rajta a DLNA (Ushare) lejátszás, ez a routerről végképp nem mondható el, ha arról akarok streamelni akadás nélkül, akkor a transmissiont ki kell kapcsolnom.

Arról már ne is beszéljek, hogy egy egyszerű port forward rule után resetelni kellet és mindent újra beállítani, mert elérhetetlenné vált a router. És nem, nem a DHCP hülyült meg.

Szóval, ha én ezeket előre tudom, akkor bizony nem költöttem volna ennyit a szerény fizumból.

(#486) Kicsirics77 válasza MoKiLoK (#485) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hőbörögni meg nem itt kell

szerintem ha erre téved Valaki aki tud is segíteni kapni fogsz választ is
Rajtad kívül a megfelelő beállítás után mindenkinek megy minden tökéletesen :U

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#487) MoKiLoK válasza Kicsirics77 (#486) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Értem én, hogy a sok okos között én vagyok a hülye, de resetelés után CSAK bekapcsoltam a transmissiont, csatoltam a HDD-t, bekapcsoltam az Ushare-t és beállítottam a WiFi-t. A többi mind az alap, vargalex féle beállítás. Szóval mit is állítottam annyira el, hogy ilyen gányul működik? Vagy az alapbeállítások nem jók?

Egyébként meg hol hőbörögjön az ember, ha nem ennek a routernek a topikjában? Mennék én az önkormányzathoz is, de félek, hogy ott senki nem ért hozzá....

(#488) Kicsirics77 válasza MoKiLoK (#487) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a hőbörgés alatt azt értettem,hogy a hangnem meg a fikázás...
egyébként teljesen jól megy az alap is,szerintem a hiba nálad lesz
a külső vinyó mire van formázva és mivel formáztad
ha a vargalex féle beépítettel akkor ott melyik módszerrel?
igazság szerint wi-fi hálózaton ha még titkosítást is használsz ne várj nagy eredményeket és a routert konfigolni is kábelen illeik nem wi-fi hálózaton.
az meg hogy a hálókártyád letiltod a gépedben még nem eredményezi egyenesen azt,hogy leáll a dhcp szolgáltatás.
ott más gond lesz...

egyébként meg a 3600-as sokkal jobb választás lett volna ;]

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#489) janos666 válasza MoKiLoK (#487) üzenetére


janos666
nagyúr

Ha nem úgy van, akkor próbáld meg ext4-el formázni a HDD-t, és akár a naplózást is kapcsold ki rajta. Ha vargalex csomagját használod, akkor annak a webes felületével particionáld újra úgy, hogy adj neki 128Mb swap-ot is a biztonság kedvéért, a többi pedig legyen egy nagy partíció, aztán növeld meg a transmission cache méretét akár 16Mb-ra.

Nemek így (pontosabban majdnem így, mert én magamnak fordítom a cuccot, kicsit más beállításokkal -> logout blogom) nem volt gondom azzal sem, hogy BD ISO-ból indítsak filmlejátszást, miközben futott a sebesség-limitálatlan torrent. (Persze meglassult a le/feltöltés, ha erőlködött a samba, de még úgy is gyorsabb volt, mint amilyen számokat te emlegetsz.)

Illetve próbáld meg asztali gépre kötni a winyót ugyan úgy USB-s házzal, és ott, lehetőleg szintén Linux alatt tesztelni, hogy milyen gyorsan tudsz fileokat mozgatni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#490) MoKiLoK válasza Kicsirics77 (#488) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Nos, mindent úgy csináltam, ahogy Alex ajánlja. A HDD-t ext4-re formáztam a 3. opcióval (a felkínáltak közül).

Nem értek a linuxhoz, ezért is nem nyúlkálok bele a parancssorokba, úgyhogy csak a felkínált opciókat szoktam ki/be kapcsolni.

Amúgy a routert nem wifi-n konfigurálom :) Direkt azért kábeleztem be a lakást a parketta szegőlécek takarásában (kivéve a legtávolabbi helyiségeket, ahhoz kell a wifi), hogy mind a PC, mind a Smart TV gigabites hálón legyen a folyamatos stream miatt (még BR lejátszáshoz is). Ezért kacagtam nagyot, amikor egy játék miatt letiltottam a hálókártyát, erre a router leállította a tv felé a jelet (ez most tényleg nem vicc).

A hőbörgést meg egy napos idegeskedés előzte meg (elég forrófejű vagyok), hogy miért nem megy a letöltés rendesen. Akkor akadtam ki, amikor a NAS-on meg ment full sebességgel.

Majd kipróbálom az ajánlott beállításokat. :)

(#491) CaptionJack válasza MoKiLoK (#490) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

Router vásárlás előtt állok és ezt néztem ki magamnak, de végig olvasva a hozzászólásokat... elbizonytalanodtam. Mivel nem vagyok nagy guru a témában, ezért a gyári fw-ban gondolkodtam.
(1 PC, 1 laptop, XBOX, 2 okostelefon, + 1TB USB WD külső 2,5' HDD; nem kell a kütyünek torrent mert az gépről intézem) Vélemény?
Üdv

(#492) Dracula válasza Dracula (#478) üzenetére


Dracula
senior tag

Egyébként a wifi jellel nem vagyok elégedett. Csak 2.4-en megy, de már 3m-re tőle is egy félkörrel a max alatt mutatja a teló a wifit. A régi 841ND-n full volt. Itt 3 antenna van. Ugyan úgy állítva áll, az antennák felfele hajtva, függőlegesen. Tényleg ennyivel gyengébb??? :U

(#493) SteveBeard válasza janos666 (#489) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia!
Én pont fordítva tapasztaltam, ha a cache méretét 0-ra állítom, egy kis túlzással észre sem teszem, hogy fut a tm.

Steve

(#494) Toninho13


Toninho13
aktív tag

A routerrel még mindig szenvedek. Vinyó dokkoló és 500-as vinyó esetén randomra eldobja a vinyót, ugyanezt csinálta a vinyó külső házával is. Most beraktam egy 1tb-os vinyót a dokkolóba, az usb led nem is világít a routeren, valamint nem is érzékeli. A dokkoló külső tápos, szóval nem tudom, hogy megint mi a probléma. A vinyót amúgy a PC csont nélkül viszi.

(#495) janos666 válasza SteveBeard (#493) üzenetére


janos666
nagyúr

Lehet, hogy mindkettő megoldás, az alap 2Mb-tól lényegesen több, és a 0 is, mikor teljesen a rendszer cachere bízod a dolgokat. Nem hangzik rossz ötletnek, majd kipróbálom.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#496) MoKiLoK válasza CaptionJack (#491) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Szia,

Nem akarok pálcát törni a router felett, mert ár/teljesítmény viszonylatban jó vétel, ráadásul jól is néz ki. Nekem most az okoz szívfájdalmat, hogy nem folyamatos róla a stream, még akkor se, ha a torrentet kikapcsolom. Tegnap este egy BR filmet szerettem volna nézni DLNA-n keresztül, de iszonyúan szaggatott. Mindezt úgy, hogy gigabites lan kábellel van összekötve a TV és a router.
Mondom, semmi más hálózati tevékenység nem ment a háttérben, mégse volt folyamatos a lejátszás.
(pedig a torrent letöltést is visszatettem NAS.ra, hogy az se zavarjon be).
Nekem ezért kellet ez a router, hogy a lakás minden helyiségéből elérhető legyen a streamelés.

Most azt kell mondanom, hogy erre alkalmatlan a vargalex féle firmware-vel és mindezt fenn is tartom, amíg valaki nem bizonyítja be, hogy ez nem így van (és nem úgy, hogy nála minden rendben, hanem segít, hogy nálam is rendben legyen minden).
Eddig nagy csalódás.

(#497) krealon válasza MoKiLoK (#496) üzenetére


krealon
veterán

Probald ki, hogy a TV-hez meno port sebesseget visszaveszed Gigabitrol 100M full duplex-re.

(#498) CaptionJack válasza MoKiLoK (#496) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

Köszönöm az infót..
A gyári fw-el nem is érdemes próbálkozni?
Üdv

(#499) MoKiLoK válasza janos666 (#489) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Szia,

Kipróbálnám a te firmwaredet is, kérdés, hogy a vargalex félére nyugodtan rátölthetem?
Nekem pont bejönne, ha inkább teljesítményre van optimalizálva. :)

(#500) MoKiLoK válasza CaptionJack (#498) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Nekem azzal csak annyi bajom volt, hogy képtelen voltam úgy beállítani a port forwardot (bármit csináltam), hogy aktívnak látszódjak a neten.
A fentin kívül nem volt problémám.
Egy estét kínlódtam vele, másnap este ment fel a vargalex féle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.