Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Redpho válasza energiezolee (#100) üzenetére


Redpho
csendes tag

Sziasztok,

Router vásárlás előtt állok, kételemű a "short list":
-a szóbanforgó TP-Link TL-WDR4300 és a
-D-Link DIR-825

A DIR-825 ára kedvezebb mostanság (a 2011-es 30e feletti árszinthez képest), már nem sokkal drágább mint a 4300-as, igaz nem 5 év a gari, csak kettő.

RAM téren a 4300 az előnyösebb (128 vs 64 MB), viszont a SoC a 825-ösben erősebb: 680 vs 560 MHz. Sőt, mintha azt olvastam volna egy korábbi fórum bejegyzésben, hogy a 825-ös AR7161 csak a router műveletekért felel, a wifit külön chip kezeli, míg az AR9132 (ami a 1043-ban van, ott mindent 1 proci végez).
Ez vajon hogy van az AR9344-nél a 4300-ban?

Biztos, hogy OpenWRT-t szeretnék használni, s a normál wifi router használat mellett torrent kliensként és kis "NAS"-ként is használni, a sebességbeli korlátok/lehetőségek figyelembevételével, de persze úgy, hogy ne menjen a wifi hálózat rovására akkor sem, ha megy a torrent, s 1 nem HD vagy esetleg HD(?) film vagy zene megy az USB HDD-ről..
Most a 4300-as felé hajlok, de a kérdés: 825 vs 4300? A RAM fontosabb vagy a picit erősebb SoC? Esetleg van más előnye valamelyiknek? Tudom, gyárilag 2 USB van a 4300-ason.

A lehetőségekhez képest minél jobb teljesítményt szeretnék (torrent, "NAS"), semmiképpen sem a wifi rovására/lassulására. Mert olyat is olvastam, volt aki külön wifi AP-ot tett a hálózatra a 1043-as mellé, hogy ne lassuljon be a wifi. Mi ér többet vajon a 128MB RAM vagy az erősebb proci a DIR-825-ben? Úgy látom a 825-ön gyárilag csak 1 USB port van kivezetve, s csak barkácsolni lehet másodikat.
128 MB RAM már elég, hogy ne kelljen swap fájlokkal ügyeskedni, pl.?

Bargalex Build nincs 825-re csak 4300/2543/1043-ra? Ez is billenthet a mérleg nyelvén.
Előre is köszi bármilyen tapasztalat megosztását!

[ Szerkesztve ]

(#102) rviktor25 válasza Redpho (#101) üzenetére


rviktor25
aktív tag

-Azért az az "erősebb proci" az nem teljesen igaz. Tény, h 680MHz vs 560MHz, viszont a wdr4300 (ar9344)-as teljesitménye nagyobb MHz-enként. (hogy melyik ténylegesen az erősebb ez egy nagyon jó kérdés és inkább alkalmazásfüggő)
-A több memória mindig jobb, de ha elég sok torrentet benyomsz, akkor azért tud fogyni rendesen a 128 is.
-A wdr4300-ban az egyik wifi elvileg on-chip, tehát a prociban van benne, de ettől még nem lassab/fogyaszt több erőforrást, mert külön részleg, csak nem cserélhető külön még wifi-chip formájában sem.
-USB-k száma szerintem lényegtelen, erre vannak a párszáz forintos hubok :D (persze feltételezve persze, h számuk >=1)
-Sztem ha csak megnézed, h mi van a "vargalex build"-ben, akkor kb. egy/két konzol paranccsal ugyanott vagy a trunkból (opkg update && opkg install luci-ssl openvpn ...)
-DIR-825-nél még fenáll az a veszély, h véletlenül A1 reviziósat kapsz, amire nem megy openwrt

SUM..: én a WDR4300-ra szavaztam a kettőből, de ez egyéni vélemény :)

Chiwasuu!!!

(#103) Redpho válasza rviktor25 (#102) üzenetére


Redpho
csendes tag

Köszi a hasznos infókat és a gyors választ!
Próbáltam nézni banchmark-ot is, linkelve, hátha mást is érdekel: OpenWRT bancmark
A SoC teljesítménye valóban alkalmazés függő. 13 értékből 9 esetben a 4300 ér el magasabb értéket, 4 esetben aq DIR-825, a BogoMIPS-et figyelmen kívül hagyva.

Találtam részletesebb SoC infót:
OpenWRT Table of Hardware és Atheros SoCs and Chipsets
Érdekes, itt a 9344-re 600 MHz-et ír, gondolom a 4300-asban lejebb vették az órajelet.

-A dupla méretű RAM egyértelmű érv a 4300 mellett
-a 4300-as ára kedvezőbb, ez is lehet lényeges szempont!
-Az 5 év gari is erős szempont a 2 évhez képest
-Az azonos flash méret ellenére nagyobb kihasználható flash terület: nagyobb custom FW lehetséges
-2 USB, bár utána már itt is igyanúgy kell USB HUB

A DIR-825-nél is van Vargalex Build, csak kisebb a mérete a (beépÍtett recovery mód miatt) kevesebb rendelkezésre álló flash területnek köszönhetően: max 6 MB vs 8 MB.
Sztem hatalmas segítség Vargalex Build-je kezdőknek.
Láttam az OpenWRT site-on, hogy rev A1 kerülendő! Wikidev szerint létezik egy rev C1 a 4300-assal megegyező AR9344-es SoC.

Végül a TP-LINK TL-WDR4300-ra esett a választás, megrendeltem, este érte is megyek.. :)

[ Szerkesztve ]

(#104) rviktor25 válasza Redpho (#103) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Félreértés ne essék, linuxon/openwrt -ben újaknak télleg nagy segitség (lehet) a vargalex build, engem csak zavar, h túl sok minden (számomra) fölösleges van benne (na meg kb. 4 hete hallottam róla először és már vagy 4 éve openwrt-t használok), linux konfigolásban meg eléggé otthon vagyok, aki meg nincs az olvasson wiki-t és tanuljon, mások se úgy kezdték, h mindent tudnak :) (ajjaj első extroot -olásnál mennyire sokszor kellett használni a recovery-t mire rájöttem, h azzal a vinyóval bizony nem lehet extroot-olni, mert nem töltődik be pre-boot)

Amúgy jó szórakozást a routerbabráláshoz :D

Chiwasuu!!!

(#105) Yg0R


Yg0R
csendes tag

Sziasztok.

Naygon rédekes volt végigolvasni a bejegyzéseket, és már meg is rendeltem magamnak egy ilyen rootert, csak egy kérdésem lenne.
Mivel még nem láttam a vergalex féle firmwaret, és a linuxban sem nagyon vagyok járatos.

Tehát a torrent klienst hogy lehet használni? Erről esetleg tudna nekem valaki valamilyen felvilágosítást adni??
Nagyon megköszönném :) :R

(#106) rviktor25 válasza Yg0R (#105) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Beirod egy böngészőbe, h http://10.0.0.1:9091
(természetesen router-ip:transmission gui beállitott-port -re helyettesited)
ás ott kapsz egy ilyen felületet:
Transmission webui. Itt tudsz feltölteni torrent fájlokat meg beállitani sebességeket, etc. (persze berakhatsz egy olyan mappát is, ahova samba-val másolva torrent fájlokat automatikusan elindulnak)

Chiwasuu!!!

(#107) ÖregSammy válasza energiezolee (#85) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia,

Köszi, nagyon hasznos a teszt! Lenne néhány kérdésem.

A kizárólagos USB másolás (háttérfolyamatok nélkül) nem tűnik gyorsabbnak, mint a 1043-ason, sőt! :(
-Itt nem számít az erősebb proci és 4x annyi RAM?

Annak kimondottan örülök, hogy gond nélkül megy egyszerre a 4300-ason a torrent le- és feltöltés, sőt, nem is lassul le túlságosan az USB HDD másolás sem a háttérben.

-Milyen fájlrendszert használsz az USB-n csatlakoztatott meghajtón? Ext4?
-Használsz swap partíciót (vagy fájlt)? És ha igen, mekkorát? Mennyit szokott használni belőle a 128MB RAM mellett?
-Vargalex FW alatt hanyas opcióval formáztál?
-Használsz Extroot-ot is? Mi annak az előnye ezen az eszközön?
-A Vargalex FW 1.1.3 néha előforduló hibáját tapasztaltad a 4300-ason?
-Tudni mikor készül el az említett új verzió?

Látom 15/0.78 Mbit/s neted van.
-A képek alapján úgy tűnik hogy a max torrent letöltés kb. 1.6 MB/s, a max feltöltés kb 85 KB/s, ami szinte gyakorlatilag a neted felső határa.
-Vajon gyorsabb nettel tud magasabb torrent letöltési sebességet? Pl. ki tud használni egy 25/1.5 Mbps (3,125/0,1875 MB/s)-os netet? Esetleg másnál tapasztalat gyorsabb nettel?

-RAM mod létezik (már) hozzá? :) Mint a 1043-asnál 32->64MB-ra vagy a DIR-825-ösnél?
-Itt is létezik/lehetséges a soros kábeles végső feltámasztás, mint a 1043-ason?

Azért ennyi a kérdés, mert ilyet tervezek venni a jövő héten.. :) Talán addig lesz új Vargalex FW verzió is!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#108) rviktor25 válasza ÖregSammy (#107) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Amikra tudok válaszolok ha már épp itt vagyok :DDD

-extroot előnye, h több dolgot/package -et tudsz rápakolni :D ezen kivül inkább csak az élet nehezitése
-amint fentleszek pesten megint csinálok egy torrent tesztet 80/25 -ös nettel
-ha jól olvastam, akkor a SoC nem képes 128MB -nál több memót kezelni, de javitson ki valaki, ha másképp van
-ugyanúgy létezik hálózati (tftp/...) és soros kábeles felélesztés (és ugyanúgy van jtag-je is, de egyelőre nem hallottam, h akárkinek is sikerült volna használnia)

Chiwasuu!!!

(#109) Yg0R válasza rviktor25 (#106) üzenetére


Yg0R
csendes tag

Köszönöm ha a kezemben lesz akkor mindenféleképpen megnézem.. :R

(#110) energiezolee válasza ÖregSammy (#107) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Elvileg kéne számítson a CPU gyorsabbsága, a RAM annyira nem lényeges a másoláshoz!
Abban reménykedek, hogy a kernel és a samba lesz még csiszolva, és fog másolni 17-18-al másodpercenként!
ext4-et használok mind a két rákötött HDD-n.
128MB swap-ot használok, asszem ebből kb 20-30megát használ a rendszer, de nekem van benne most már 200 torrent (seed-ben)!
Már sajna nem emlékszem melyik opcióval formáztam :( , de így néz ki a csatolási felületem.
A két merevlemez között 14MB/s-al másol MC-vel (ha ez érdekel)!
Használok exroot-ot, de minden egyes firmware csere után azonnal formázom ezzel, mert nekem sok problémát okozott már, ha nem formáztam!
Előnye: lehet sok mindent telepíteni rá .....
A hiba nálam is előfordult amíg beállításokkal bíbelődtem, de mióta nem állítok rajta, azóta nincs ilyen, már 6 napja megy tökéletesen!
Az új verzió már nagyon közel van, legalábbis vargalex azt éreztette velem amit privátban írt , én max 1 hetet saccolok :)
Szerintem bírná a te net sebességed, csak nagyobb lenne a load!
RAM mod-ról egyenlőre nem tudok, de sztem nem is nagyon kell :)
Van rajta soros port!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#111) energiezolee válasza Yg0R (#105) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia

Ezt is használhatod, annyi különbséggel, hogy teljesen magyar lesz a program, így nagyon egyszerű még beállítani is!!
Én pl androidon is használok nagyon egy nagyon jó fizetős app-ot!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#112) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Bocsi, elírtam!!!
Kettő nagyon jutott az előző üzimbe :D
Sőt!!!
Három :D

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#113) ÖregSammy válasza rviktor25 (#108) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Ahoj,

Köszi a sok infót, örülök, hogy itt jártál éppen.. :)
Jogos, hisz itt is "csak" 8 MB a flash mérete, akkor ugyanúgy a flash "kibővítésére" szolgál itt is, hogy több package felmehessen.
Várom a teszt eredményét, kiváncsi vagyok, mit tud kihozni a router a 80/25-ös netedből torrent le- és feltöltésnél! Érdekelne a max is, s az is, mikor még rendesen használható mellete a router (Wifi és USB HDD)!
Ha a SoC nem kezel több RAM-ot, akkor tényleg nem is lesz ilyen jellegű mod. Én ilyen infót nem láttam, csak azt számos helyen, hogy eredetileg 600 MHz-es az AR9344-es SoC, s több eszközben is ezen a magasabb órajelen fut.
Ezt lehet OpenWRT-n állítani?

JTAG-en nem csak tesztelni lehet? Gondolom a 4300-ason is forrasztós mind a JTAG, mind a soros port.
A soros felélesztésről már láttam leírást, ahol emlékeim szerint szintén használtak TFTP-t, kimondottan TFTP-s helyreállítást nem. Van mikor elég az utóbbi, s nem kell a soros port? Ha igen, tudsz róla linket küldeni, légy szíves?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#114) ÖregSammy válasza energiezolee (#110) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia,

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan mindenre választ kaptam!

Kiváncsi vagyok, lehet-e könnyen 600 MHz-en járatni, mint a többi eszközben.
Szted várható még másolási sebesség növekedés kernel/samba optimalizáció révén? De akkor minden eszközön gyorsul, nem?

200 torrent seed az nem semmi! Itt kijön a 128 MB RAM előnye, ha alig használja a swap-et.
USB to USB másolás mennyire terheli a SoC-ot?

Kihasználod a Extroot adta többlet telepítési lehetőségeket? Miket pakolsz fel még a Vargalex Buildre?

Sztem nem fogom tudni kivárni az azt 1 hetet.. :)
Neked az 1.1.3 van fent?

Ha majd profi leszek, majd direktben is próbálkozom az OpenWRT-vel, mint rviktor25!

Utolsó kérdés, már késő van.. :) Mit kell tenni, ha előáll a nevezett hiba, hogy újra legyen LuCI?

Köszi.

Szerk:
Ráadás csak a kedvedért:
Melyik az a nagyon-nagyon-nagyon jó nagyon fizetős Android App? :)

[ Szerkesztve ]

(#115) Zol77 válasza ÖregSammy (#113) üzenetére


Zol77
aktív tag

A ram témához annyit,hogy nem bővíthető, valamelyik oldalon láttam én is,128MB a max amit tud kezelni.
Amúgy ha még bővíthető is lenne,nem hiszem hogy bárki otthon meg tudná csinálni,mert BGA tokozású a ram. Nem sok embernek van otthon szerintem forrasztó állomása,amivel bga-t forraszt.
A 1043 az más,az enyémben én is bővítettem,azt egy mezei forrasztópákával csináltam,akár otthon is megoldható.

(#116) energiezolee válasza ÖregSammy (#114) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Bocsánat a késői válaszért, csak melózok :)
Lehetne sztem még 650MHz-en is járatni, csak ahhoz a bootloader-t kéne átírni, amivel vargalex nem foglalkozik :( , de lehet veszek neki egy kamion sört és akkor fog :D
Én 1043nd-nél is sok különbséget vettem észre samba verziók között nekem pl. ott a 3.6.3-1 (12MB/s) rendelkezett a legjobb adatátviteli sebességgel, a többi verzió mind lassabb volt (volt amelyik csak 8MB/s-al másolt) másoláskor.
Most megnéztem és csak 3MB-ot használ a swap-ból (amúgy ráadásul az a 200 torrent mind full HD szinte, tehát 8GB tól indul a legkisebb)!
USB to USB másoláskor a load 3 körül mozog, nem nagyon megy feljebb!
Én csak az újabb verziójú app-okat szoktam tesztelgetni, mint pl.: samba, ftp, MC, stb...
Csak is az 1.1.3 lehet fent, mert az az első vargalex build, ami támogatja ezt a routert.
Ha beüt a hiba, annyit kell tenni, hogy újraindítod a routert, mondjuk ssh-ból egy reboot parancsal! 1 perc 6 másodperc után már újra használható a router.
A Trans GUI pro-t használom, amit le is fordítottam magamnak.

Remélem ismét kielégítő válaszokat adtam :)
És most nem repülőről írok :D

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#117) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Itt egy kép a swap-ról:

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#118) energiezolee válasza Zol77 (#115) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Megvetted a készüléket?
Csak mert eddig nem nyilatkoztál :) és már pár nap eltelt :D

Üdv : Energie Zolee

(#119) rviktor25 válasza ÖregSammy (#113) üzenetére


rviktor25
aktív tag

-Na megtaláltam végre a pdf-et, ahol benne van, h 128MB -ot kezel max:
AR9344

-Ahogy előttem irta energiezolee. bootloader-ben valahogy tutira lehet állitani, de extra hűtés nélkül nem igazán ajánlanám, mert pl.12MB/s route-olás és 3 wifi stream mellett nagyon melegszik az eszköz

-Elvileg jtag-el programozni is lehet, gyakorlatilag már a wr1043nd -nél se sikerült ez senkinek, akiről tudnék. Anno wnr854t -mnél még nekem is sikerült, csak sajnos igy is kaputt volt az eszköz.

-Maga a sima hálózati tftp -s megoldás az összes olyan eszköznél működik, aminek a bootloader-e támogatja ezt (márpedig az u-boot támogatja).
Openwrt flashing, itt a 2-es pont erről szól, sajna a pontos wdr4300-as beállitásokról nem találtam meg a linket, amit kerestem, pedig volt a fórumon egy csávó, aki pontosan leirta, h h csinálta. de ha megkérdezed itt: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=36534 tuti hamar kapsz választ slh-tól, aki segitett a fentebb emlitettnek is.

-Még egy kimaradt: amig a bootloader épp, addig működni fog a hálózatis újraélesztés is. Ha elszállt, akkor meg a soros sem. A sorosban az lehet praktikusabb, h nem biztos, h újra kell húznod a routert.

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#120) energiezolee válasza rviktor25 (#119) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Az extra hűtést simán bevállalnám és nagyon örülnék annak a +90MHz-nek!!!
Aztán ki tudja, lehet még többet is ki lehetne hozni belőle, ha van frankó hűtés rajta :)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#121) rviktor25 válasza energiezolee (#120) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Én nem igazán szeretnék betenni egy ventilátort, márpedig az egész kaszni szörnyen melegszik, úgyhogy pár hűtősüni felhelyezése sajna nem lenne igazi megoldás :((
(persze ha nem a szobámban lenne, akkor valszeg nem zavarna a venti-hang :DDD )

mod: persze ha valaki megcsinálná ezt a mod-ot, akkor ismerve magamat azért én se birnám ki, h ne húzzam legalább 600-ra :C

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#122) energiezolee válasza rviktor25 (#121) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Ennyi :D

Sztem egy jó méretes hűtőborda simán megoldaná a hűtést, nem kell oda venti, mert az tényleg zavaró!

OFF:
Hasonlóképpen csináltam meg az Apacer AL670 Full HD Media Player-em is, mert a gyári hűtés nagyon nevetséges volt, sőt még egyfolytában le is fagyott filmnézés közben ilyen meleg időkben.
Akkora borda van benne jelenleg, hogy kell neki 2 perc (amíg eléri az üzemi hőmérsékletet), hogy el tudjak indítani egy filmet, mert annyira lehűti!
Most meg akkor fagy ki, ha nem várom ki azt a 2 percet :)
De ez még mindig jobb minthogy film közben csinálja!

ON

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#123) rviktor25 válasza energiezolee (#122) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Nekem egy egreat m34a -m van és sajna muszáj volt ventit rakni ha nem akarom kikapcsolni, mert szép lassan bemelegszik és egy éjszaka (csak úgy áll) után nem tudtam megfogni a vinyóját :D

Ezzel a routerrel is igy vagyok... egy nap full speed töltés wifikkel + egy éjszaka töltés után ember legyen a talpán aki meg meri markolni a kasznit :D

Chiwasuu!!!

(#124) Zol77 válasza energiezolee (#118) üzenetére


Zol77
aktív tag

Üdv!

Végül nem vettem meg a WDR4300-at, hanem egy nas mellett döntöttem,mert kellett egy + funkció (2 ip kamera képének a rögzítése)

Maradt a 1043,amire rátettem a gargoyle firmware-t,aminek a létezéséről kb 3 hete szereztem tudomást :),de csak ebben van mac/ip alapú sávszélesség korlátozás.
Így a router maradt router,a nason meg minden más: ftp,torrent,képek,zenék,kamerák,dlna szerver a filmekhez,tv tuner az adások rögzítéséhez.

(#125) energiezolee válasza Zol77 (#124) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Értem :)

Üdv : Energie Zolee

(#126) Bear válasza Zol77 (#124) üzenetére


Bear
aktív tag

Azt megkérdezhetem milyen NAS-t választottál? IP kamerán gondolkozom én is....

(#127) Zol77 válasza Bear (#126) üzenetére


Zol77
aktív tag

Synology-t vettem végül,ez alapból 1 kamerát kezel,de bővíthető,a qnap meg alapból kettőt,ha ez lényeg neked.
Azért lett mégis Synology ,mert annak jobbnak ítéltem meg a supportját,meg a kezelőfelületét is jobban használhatóbbnak/átláthatóbbnak/szebbnek találtam.
ez egy példa a supportra,4.0-ról ez változott 4.1-re [link]

Amíg nem merült fel az ip kamera,addig úgy voltam elég a WDR4300 is minden más célra.
(meg egy Asus n66u volt még kinézne)

[ Szerkesztve ]

(#128) ÖregSammy válasza rviktor25 (#119) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia!

Köszi az infókat, külön a PDF linket! Akkor a RAM mod felejtős..
Volt időd tesztelni esetleg a torrent sebességet a 80-as neten?
Milyen Transmission beállításokat használsz?
-Speed limit down/up
-Upload slots per torrent
-Global peer limit
-Peer limit per torrent
-Peer socket tos
-Download queue size
-Queue stalled enabled
-Queue stalled minutes
stb.

Köszi!

(#129) ÖregSammy válasza energiezolee (#116) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia,

Thx, kielégítő válaszok! :)
Nemsoká meglesz a készülék, így akkor valószínű nekem is a 1.1.3 lesz az első custom ROM-om.

Reboot előtt kell umont a swap és adat partícióra és a kapcsolódő service-ek leállítása vagy elég csak a reboot parancs és úgy sincs adatvesztés, még ha van aktív torrent letültés pl.?

Te milyen Transmission beállításokat hasznáész pontosan? Lsd előző hsz.

QoS-t használtok prioritást adva a böngészésnek a torrent előtt? Ezt hogy érdemes beállítani?

Köszönöm

(#130) rviktor25 válasza ÖregSammy (#128) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Sajna csak jövő héten megyek pestre és akkor viszem a vinyót is vissza.

Többi kérdésedre:
-elvileg a reboot, ill. a transmission service leállitására úgy áll le, h ne legyen adatvesztés, gyakorlatilag windows -on is láttam már amikor cseszik rendesen kimenteni a utorrent :)
-QoS -t nem használok, 80/25 -ös lan netnél felesleges, de még itthon is inkább manuálisan limitálom a sávszélt olyanra, h pl. net game-nél normális legyen a pingem még. (standard qos scripts -el a legnagyobb bajom pl. h se port szerint /nagyon sok portot használ/, se protokoll szerint /forced encryption/ nem lehet beállitani, h mien legyen a prioritása, innentől meg majdnem mind1)

Chiwasuu!!!

(#131) energiezolee válasza ÖregSammy (#129) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia

Reboot soha nem jár adatvesztéssel, sztem QoS nem sokat dob a lantba....
300 globális peer, 2-4 aktív letöltés, feltöltésnél torrentenként 5 peer, feltöltésnél nincs korlátozva a torrentek száma.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#132) Bear válasza Zol77 (#127) üzenetére


Bear
aktív tag

Köszönöm a válaszod. :R Elég komoly NAS-okat készít a Synology ahogy látom...

(#133) ÖregSammy


ÖregSammy
csendes tag

Sziasztok!

Megvan a szerkezet, már be is lőttem rajta a Vargalex v1.1.3-at, könnyebb volt mint gondoltam.. :) HDD formmázás: csak 2 partició: 128 MB Swap + 1 adat partició (1. formázási opció).
25/1.5 Mbps netem van, a 3MB/s torrent letöltés megy rendben (2-3 torrenttel, paraméterek: 20 peer/torrent, global 300 peer), könnyen lehet, hogy többet is bír.
Várjuk rviktor25 tesztjét 80 Mbps-os neten, amint alkalmas lesz neki. :)

A load azért ilyenkor 2 felett van. Ez tartósan nem gond? A router használható közben. Mondjuk szerintem le fogom korlátozni 2MB/s-re.

Más kérdés: van a HDD idle funkció, Vargalex Build-ben van rá szkript, csak nincs aktiválva. Ez minden HDD-vel működik? Nekem a router-re egy Samsung HDD van csatlakoztatva külön kapható USB házban. Van gyári USB HDD-m is, azt ha leválasztom Win7 alatt, lekapcsolja magát, míg az előbbi nem. Előbbivel menne vajon?
Egyáltalán swap partíció mellett van igazából értelme? Mondjuk nem igazán használja..

A LuCI leállós hiba (és az emiatti reboot-ok) elég idegesítő, várom a következő builed-et!

Ha már sok tapasztalatom lesz, lehet megpróbálom a szűz OpenWRT-vel is..

[ Szerkesztve ]

(#134) ÖregSammy válasza energiezolee (#117) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia,

Nézegettem a fenti képet. Nem lehet hogy az "átmeneti tár" (Buffered) az nem a Swap, mert azt a Free parancs írja ki (illetve a buffered értéket is..)? Nyugodtan javítsatok ki ha tévedek, de úgy gondolom ez két külön dolog..

Androidos kérdés: melyik a jobb torrent control progi? Van tapasztalat, hogy melyiknek mi az előnye?
-Transdroid (nincs a márketen), de ingyenes, open source: Google code és saját weblap.

-Trans GUI PRO. Ez fizetős amúgy?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#135) rviktor25 válasza ÖregSammy (#134) üzenetére


rviktor25
aktív tag

-Igazad van abban amit irtál, a Buffered nem a swap. (Ha csak vargalex alatt nem lett átnevezve meg átalakitva a luci). Alap luci főoldalán nem jelenik meg a swap-használat.

-hd idle -t semmiképp nem használnám a helyedben, ha swap-ot használsz az adott vinyón. nagyon sok tud lenni a parkolás és ugyan a fogyasztása kevesebb lesz, a várható(!!) élettartalma viszont csökken, ha percenként 3x leparkol és újraindul. (wd intellipark 8sec után aktiválódik pl., percenként akár 6parkolást is elérhet, ha rosszkor jönnek a vinyó-elérések; sok embernek okoz(ott) problémát;.pl. én is most irtam át)

Chiwasuu!!!

(#136) energiezolee válasza rviktor25 (#135) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Igen a swap-ot én is benéztem , bocsánatot kérek :(((
A HDD leírásod is igaz, mert sztem is jobban károsítja, a sok leállás!

Üdv : Energie Zolee

(#137) ÖregSammy válasza energiezolee (#136) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Sziasztok,

Na, akkor tudtam vmi hasznosat is irni viszonzaskeppen.. :)

Olyan esetre gondoltam (vmi hosszabb idle time utan), ha eppen nincs (aktiv) torrent, s nincs pl. senki otthon.. Mert ugye a routert nem tervezem kikapcsolni, ugyanis tavolrol is johet ihlet/igeny letoltesre, mire hazaer az ember.. :)

Sam

(#138) rviktor25 válasza ÖregSammy (#137) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Hosszabb idle time esetén természetesen nem lép fel a fentebb emlitett probléma, de ez esetben nagyon ritkán fog leállni, a swap akkor is szokott irni-olvasni, ha "nem csinálsz semmit", csak kevesebbszer.

Ha mindenképp ilyet szeretnél és szeretnéd, h legyen értelme, akkor a helyedben irnék egy script-et, ami 'egyszerre' kapcsolja fel, ill. le a torrent és a swap-ot.

Chiwasuu!!!

(#139) ÖregSammy válasza rviktor25 (#138) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia,

Érdekes, 2MB+/s-os töltésnél is csak max 0.2-3 KB a Swap mérete, szinte nem használja.

Jó ötlet, hogy érdemes lehet lekapcsolni a Swap-et hdd kikapcs előtt.. Kérdés, hogy adott idle idő beállítása szerint időegység egyáltalán eltelik-e hdd aktivitás nélkül amíg be van kapcsolva a swap, mert lehet hogy folyamatosan írogat néhány byte-ot, s akkor pedig soha nem éri el a beállított idle időtartamot.
Gondolkodom rajta hogy megpróbálom a napi hasznákatot és letöltést swap nélkül.
Csak a következő két parancs kell?
swapon /dev/sda1 illetve
swapoff /dev/sda1

Írod, hogy érdemes lehet script-ből fel/lekapcsolni a torrentet és a swap-et is.
Mi alapján indítod/triggereled a scriptet? Nézni valahogy hogy van-e torrent le- és feltöltés? Mert ugye a hdd kikapcsolása az hdd aktivitást néz..

Azonban ha a torrentet lekapcsolom, akkor nem megy a seed sem, s akkor már nehézkesebb távolról torrent fájlt is hozzáadni, pl. Androidról, mert előbb vissza kell kapcsolni a transmission service-t, s ugye a seed sem megy lekapcsolás után illetve nem figyeli, hogy jön-e seeder a még nem befejezett letöltésekre. Így ez nem igazán opció nekem.

ÉRDEKES és ZAVARÓ JELENSÉG:
Mint írtam megy a 2-3 MB/s letöltés is. Megfigyeltem néha belassul (az összesített) letöltés 100 KB/s alá. Reboot után rögtön megy megint ugyanazokkal a torrent fájlokkal (folytatva) a beállított max sebességgel a letöltés: 2 vagy 3 MB/s-on.
Ez miért és mitől lehet, illetve mit lehet ellene tenni? Nagyon zavaró.
Ezt kétszer is akkor figyeltem meg, mikor csak seed után újabb torrenteket adtam hozzá.

Ötlet? Nektek volt már ilyen?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#140) rviktor25 válasza ÖregSammy (#139) üzenetére


rviktor25
aktív tag

-igen, pont az miatt nem látom értelmét a hd idle beállitásnak..sok swap művelet esetén lehet, h be se lép, de ha rossz időközönként jön, akkor simán bejöhet az óránkénti 100+ parkolás
-igen simán csak swapon/swapoff ...
-Igazából én csak szimplán manuális "triggerre" gondoltam ssh-val, esetleg cron-nal mappafigyelést, feltételezve, h amig akarsz valamit seedelni úgyis benthagyod/futni hagyod; természetesen, ha folyamatosan akarsz rajta torrentezni, akkor teljesen felesleges
-ilyen jelenséget sokszor láttam wr1043nd -n, amikor "kifogyott" valamiből a cucc (proci/memó), de 128MB memó felett furcsa

Chiwasuu!!!

(#141) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Ennyi napja megy HIBÁTLANUL az 1.1.3-as vargalex firmware folyamatosan, megállás nélkül 200 full HD torrentet seedelve:

Grat. és köszönet neki a remek fw-ért!!! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#142) vargalex válasza Zol77 (#124) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az IP kamerák általában ftp/samba tárhelyre fel tudják tölteni a rögzített adást. Miért is kellett ehhez NAS?

Alex

(#143) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok!

Moddoltam egy kis hűtést a routerre:

Előtte

Utána

Még egy

Csak a két nagy borda széleit rögzítettem technokollal (természetesen a hűtőborda és a chip között hővezető paszta van), a többi bordát csak maga a paszta fogja hozzá, így ha gariztatni kell akkor simán nyom nélkül eltávolítható minden :)

Úgyhogy most már jöhet a tuning :D

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#144) energiezolee válasza vargalex (#142) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nagy öröm számomra, hogy ide is benéztél kedves vargalex !!!
Üdv a fórumon!!! :C :R :))

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#145) MarQs


MarQs
senior tag

ASUS RT-N16-ot akartam venni, de ez a vas az ár, a custom fw, ill. az eddigi tapasztalatok tükrében rendesen átírta a forgatókönyvet... köszönöm TP-LINK!
;)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#146) energiezolee válasza MarQs (#145) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Ugye, hogy ugye?!?! :)

Üdv : Energie Zolee

(#147) MarQs válasza energiezolee (#146) üzenetére


MarQs
senior tag

:D
Nanáá!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#148) F34R


F34R
nagyúr

hali

szeretnem megtudni mennyivel erosebb egy 1043nd-tol cpu , ram , flash
vegulis nem veszes csak torrent menne rola , tobb queued-be menne 1-2 aktiv talan meg gigabit lanrol masolas lenne.

(#149) MarQs válasza F34R (#148) üzenetére


MarQs
senior tag

TP-Link TL-WR1043ND:
¤ Processor: Atheros AR9132@400MHz
¤ RAM: 32MB
¤ Flash: 8MB

TP-Link TL-WDR4300:
¤ Processor: Atheros AR9344@560MHz
¤ RAM: 128MB
¤ Flash: 8MB

...plusz kiindulásnak néhány infó a topikból: link1 / link2 / link3

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#150) rviktor25 válasza F34R (#148) üzenetére


rviktor25
aktív tag

http://wiki.openwrt.org/inbox/benchmark.openssl?s[]=wr1043nd&s[]=bogomips - prociösszehasonlitára. Emlékeim szerint valaki már linkelte.

Chiwasuu!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.