Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) carpediem007


carpediem007
tag

Tudnàtok egy letöltő linket adni open-wrt hez, amin van grafikus felület és torrent kliens? Látom itt páran azt használjátok. dd-wrt re gond nélkül fel lehet telepíteni?
Köszi :-)

(#702) krealon válasza carpediem007 (#701) üzenetére


krealon
veterán

DD-wrt-re nem lehet egybol OpenWRT-t tenni.
Eloszor vissza kell allitani a gyari firmware-t.
Ha nem tudod hogyan csinald, inkabb ne csinald, mert papirnehezek lesz a routeredbol.

(#703) carpediem007 válasza krealon (#702) üzenetére


carpediem007
tag

Köszönöm az infót, akkor inkább hagyom. :-(

(#704) Darknes válasza krealon (#702) üzenetére


Darknes
csendes tag

Nem akkarok kakaskodni de sztem rosszul tudod. DD-wrt rol lehet rokton openwrt valtani pl ott van vargalex fele openwrt itt egy kis leiras: vargalex openwrt es ott az aljan van hogy: GYÁRI FIRMWARE-RÓL, ILLETVE DD-WRT-RŐL TÖRTÉNŐ FRISSÍTÉS ESETÉN A FACTORY, OPENWRT-RŐL FRISSÍTÉS ESETÉN A SYSUPGRADE VERZIÓT HASZNÁLD! A FILE NEVÉBEN MEGTALÁLHATÓ A ROUTER TÍPUSA!

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#705) puhanek válasza hengelhof (#700) üzenetére


puhanek
csendes tag

Köszönöm!

Az FTP végre elkezdett működni! :)

(#706) carpediem007 válasza Darknes (#704) üzenetére


carpediem007
tag

Idáig 1:1 konkrétan valaki volt h kipróbálta? Drága téglát nem akarok belőle csinálni :-)

(#707) vargalex válasza carpediem007 (#706) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az itt leírt módon biztos, hogy felmegy a factory OpenWrt, mivel a bootloader nélküli gyárit is így lehet visszatenni és a kettő "kompatibilis" ilyen szempontból egymással. Webes felületen nem biztos, hogy felmegy.

Alex

(#708) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Az mitől van, hogy elmászott a ping?
Eddig 8-12 volt, most meg 45-100 között van.
A modemen mérve jó.
Ott 5-10.

(#709) carpediem007 válasza vargalex (#707) üzenetére


carpediem007
tag

Ha a webes felületen nem lehet akkor mennyire összetett? :)

(#710) carpediem007


carpediem007
tag

DD-Wrt-n nem tudom kikapcsolni a 5Ghz sávot és zavarja az aktiv hangfalamat :( Nem tudtok erre valami megoldást? Már lassan hiányzik a gyári szoftvere, leírásotok véletlenül nincs hogy lehet visszatenni?

Köszi!!

(#711) krealon válasza carpediem007 (#710) üzenetére


krealon
veterán

Ezzel lehet visszaallni a gyari firmware-re:
tl-wdr4300v1-webrevert.rar

https://skydrive.live.com/?cid=bf5790aea48a0fef&id=BF5790AEA48A0FEF!814&action=Share

(#712) carpediem007 válasza krealon (#711) üzenetére


carpediem007
tag

Nagyon köszönöm!! De én is csak a WDR4310 routert látom :( az lehet h jó a sima WDR4300 hoz? Webes felületről is fel lehet rakni ha találok megfelelőt?
Nagyon köszönöm az infokat tényleg fontos lenne.

(#713) nyikszi válasza carpediem007 (#712) üzenetére


nyikszi
őstag

Krealon ott írja, hogy 4300v1, tehát nem 4310-es!!!

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#714) carpediem007 válasza carpediem007 (#712) üzenetére


carpediem007
tag

Már megvan :) Akkor ezt csak a webes felületen frissitem és kész?
Pedig nem vagyok ennyire láma, csak nem találtam :W

[ Szerkesztve ]

(#715) Kicsirics77 válasza carpediem007 (#714) üzenetére


Kicsirics77
veterán

csak nehogy levélnehezék legyen a vége a dolognak ha nem nagyon értessz hozzá....

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#716) carpediem007 válasza Kicsirics77 (#715) üzenetére


carpediem007
tag

Én is parázok de valahogy meg kell csinálnom :( Nem tudom kiapcsolni az az 5Ghz, és ez nekem probléma :(
Már csak azt kelle megtudnom hogy ami belinkeltek lehet e webes felületen frissíteni, vagy marad az SSH amivel tegnap próbálkoztam elöször :)

(#717) Kicsirics77 válasza carpediem007 (#716) üzenetére


Kicsirics77
veterán

egyébként azt nem értem,hogy miért nem az openwrt-t tetted fel vagy hagytad a gyári rendszert ha most meg vissza akarod tenni
egyébként meg kérdezd meg alexet az a tuti.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#718) krealon válasza carpediem007 (#714) üzenetére


krealon
veterán

"Akkor ezt csak a webes felületen frissitem és kész?"

Elvileg igen.

Ha biztosra akarsz menni, akkor
- eloszor 30/30/30 reset
- kabelen csatlakozva webes feluleten frissited a webrevert-el gyarira
- gyari fw-ben egy reset (System Tools --> Factory Dfaults --> Restore)

(#719) carpediem007 válasza krealon (#718) üzenetére


carpediem007
tag

Nagyon köszönöm! És ismersz olyat aki kipróbálta? :D Picit parázok azért :)

(#720) nyikszi válasza carpediem007 (#719) üzenetére


nyikszi
őstag

Rakd fel Alex OpenWRT-jét és az tuti lesz :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#721) carpediem007 válasza nyikszi (#720) üzenetére


carpediem007
tag

Ott ki lehet kapcsolni az 5Ghz-t? :) Az se lenne hülyeség, csak ahoz meg tuti SSH kell :( elöször a gyárival is boldog lennék :)

(#722) Kicsirics77 válasza carpediem007 (#721) üzenetére


Kicsirics77
veterán

openwrt alatt mindent lehet webes felületen ssh nem kell semmihez,mármint alap dolgokhoz
openwrt alatt külön lehet kapcsolni a 2,4ghz és az 5ghz wifit

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#723) nyikszi válasza Kicsirics77 (#722) üzenetére


nyikszi
őstag

Az igaz, csak kérdés, hogy DD-WRT webes felületén megy-e az upgrade.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#724) carpediem007 válasza nyikszi (#723) üzenetére


carpediem007
tag

Ha sikerül a gyárit visszatenni utána a gyári webes felületéről tudok tenni Open-Wrt -t igaz?

(#725) Kicsirics77 válasza carpediem007 (#724) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igaz

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#726) carpediem007


carpediem007
tag

Vagy ez alapján rakok Open-Wrt-t
http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_11771-11771.html

Csak ez egy picit kinai nekem, este próbáltam SSH-t bekapcsoltam a telnetet is DD-Wrt-be. Telnetre tudtam csatlakozni, de az SSH-nál a bekapcsolva és a kikapcsolva is szürke volt, és ne mtudtam csatlakozni se :(

(#727) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Sziasztok!
Leírná nekem valaki, hogy miért jó ez az "Open WRT" dolog?
A másik kérdés, hogy miért ilyen gyenge a wifi jel a házban, mikor az előző kis 5e forintos TP-Link routernek is jobb volt?

EUNE: iNeeko

(#728) carpediem007 válasza WinnerB0Y (#727) üzenetére


carpediem007
tag

Nekem DDR-WRT vel sacra 20% jobb volt mint a gyári, nem tudom h Open-WRT fel hogy müködik

(#729) nyikszi válasza carpediem007 (#726) üzenetére


nyikszi
őstag

Mi az, hogy szürke? Mik a beállításaid?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#730) nyikszi válasza WinnerB0Y (#727) üzenetére


nyikszi
őstag

Sok mindenben jobb, konfigurálható, bővíthető, de amit nagyon sokan használnak a torrentezés.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#731) carpediem007


carpediem007
tag

Köszönöm a segítségeteket :) Sikerült a gyárit visszatenni :) Egy pár hétig használom,aztán jön az Open-Wrt :) amúgy a vargaalex féle verióban benne van a torrent is? És egyből a grafikus felület jön elő?
Köszi!

(#732) WinnerB0Y válasza nyikszi (#730) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

De miért? Nem jó egy sima utorrent például?
Miben jobb a router torrentje?

EUNE: iNeeko

(#733) carpediem007 válasza WinnerB0Y (#732) üzenetére


carpediem007
tag

Mert nem kell hozzá számítogép :D

(#734) nyikszi válasza carpediem007 (#733) üzenetére


nyikszi
őstag

Ott a pont. Meg nem kell PC amikor TV-zni akar az ember. Egyébként igen, benne van alapból a grafikus felület a Vargalex féle OpnWrt-ben, bár én leszedtem a GUI-t hozzá, az kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#735) carpediem007 válasza nyikszi (#734) üzenetére


carpediem007
tag

DLNA, Torent is benne van a vargalex be? Csak a gyári felületen berakom a frissítéshez, és már mehet is mint a DD-WRT? Hardveres gombok mennyire müködnek?
Ha szeretném akkor van lehetőség a gyári szoftvert visszarakni?
Köszi!!

(#736) nyikszi válasza carpediem007 (#735) üzenetére


nyikszi
őstag

Igen, benne van, miniDLNA néven. Semmi extra, csak megadtam azt a mappát amit látni akarok és kész, a WD TV player meg felismerte. Torrent is alapból benne van.
És igen, csak betallózod a megfelelő firmware-t és mehet a frissítés, én se ssh alól csináltam. Azért nevezd át valami rövidebbre, nehogy azon bukjon el a dolog, meg imádkozzál, hogy ne legyen közben áramszünet :)

A gyárit is vissza lehet tenni, azt hiszem tegnap írt erről Vargalex az 1043-as topicban (fde lehet a 3600-asban) egy kis szösszenetet.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#737) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Szevasztok Guruk
akinek nokia ca-42 kábele van netán és mikor bedugja azt írja ki,hogy usb uart
és ez a kábel még ráadásul arkmicro külső chippes!
annak van egy jó hírem,van hozzá driverem :DDD
ha kell valakinek akkor jelezze

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#738) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Wifi jelerősséget javít a vargaalex féle dolog vagy csak a fjúcsörökért teszitek fel?

EUNE: iNeeko

(#739) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

CA-42 Cable USB To UART ARKMicro chip Driver

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#740) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Elkészült az általam build-elt firmware 1.1.7-es verziója, elérhető a blogomon.

Változások az 1.1.6-os verzióhoz képest (sajnos abból kimaradtak csomagok):

- uShare integrálva
- luci-app-ushare integrálva
- ntfs-3g integrálva

Ezúton is elnézést kérek mindenkitől az esetleges kellemetlenségekért.

Alex

(#741) jbl


jbl
aktív tag

IPV6 Support WAN Setup mit kell választani, hogy működjön?

T-Home DSL

PPPoEv6? Ezzel próbálom, de hiába nem csinál semmit.

(#742) megema válasza WinnerB0Y (#738) üzenetére


megema
őstag

Ez engem is érdekelne (hivatalosra is). Leváltottam a 1043-at erre, és valahogy érdekesen alakul a jelerősség. A sávszél és a lefedettség (2,4 GHz) mintha jobb lenne, ugyanakkor az eszközöknek jobban ugrál a jelerősség visszajelzőjük. Pl. olyan 2,5 méterre a routertől folyamatosan 2 és 3 (= max) vonal között ugrál az iPad 2,4 és 5 GHz-en is, ha nem pontosan egy helyben tartom. Igaz, van közben egy vasbeton oszlop, de a 1043 nem volt ilyen érzékeny.

(#743) megema válasza megema (#742) üzenetére


megema
őstag

Korrigálnék. Az iPad az említett szituban 2,4 GHz-en nem nagyon esik le, viszont az iPhone igen.

(#744) lucky00 válasza jbl (#741) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

Itt a hivatalos link, de ezt gondolom olvastad.
Nem elérhető még mindenhonnan, (teszt időszak) de semmi extra csak dhcp ipv6 cliens kell hozzá.
OpenWRT alatt egy kicsit mókuskás, mert ez a leírás minden eshetőséget kitárgyal, de a publiku szolgáltatótól kapottat nem. Egy blogban olvastam amit most nem találok, hogy tunelbrókerrel hamarabb megvalósította mint a T-Comos szolgáltatóival.

Üdv Néktek

(#745) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Ha nem baj, beírom ide is, talán itt hathatósabb segítséget kapok!

Már ide beírtam,de aztán megláttam, hogy van külön topik is.

"Lenne egy nagyon láma kérdésem, eddig router konfigurálás problémám sohasem volt, most is valószínűleg benézek valamit azért nem sikerül.
Adott egy belső hálózat 3-4 géppel, 1 gép win8, a többi win7.
Eddig minden flottul ment egy D-LINK DIR-300-al, távoli asztal (hálózaton belül, kívül), megosztás,VNC, FTP,torrent, IP kiosztás (minden gépnek a router osztja ki az IP-t)..stb.
A lényeg, hogy lecseréltem a routert egy TP-LINK WRD4300 -re.
Beállítottam mindent, amit kellett, minden megy az egyes gépeken, kivéve a Távoli asztal, se router mögül, se routeren kívülről, sehogy sem. Ugyanazokat az IP-ket állítottam be, mint a régi routernél volt, engedélyeztem a 3389-es portot is.
VNC-t nem próbáltam még, arra nem jutott időm.
Van valami ötletetek?
A segítséget előre is köszönöm.
"

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#746) hengelhof válasza puhanek (#705) üzenetére


hengelhof
senior tag

Szuper! Nekem is azóta, mióta életet leheltem belé, vita nélkül működik. iPad, iPhone,-ra streamelni is tudok. PC-re is biztosan lehet, csak nem tudom milyen progival. De Total Commanderrel simán tudok ftp-zni.

(#747) interman2


interman2
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy milyen módon tudnám lecserélni a 4300-as routeremen a vargalex firmware-t vissza gyárira, vagy DDWRT-re (ha van hozzá, mert csak 1043-hoz találtam)?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#748) krealon válasza interman2 (#747) üzenetére


krealon
veterán

(#749) vargalex válasza interman2 (#747) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Itt találsz vágott gyári firmware-t, amit LuCI-ból tudsz telepíteni.

Alex

(#750) fabika


fabika
tag

Sziasztok!

Rákötöttem USB-n egy vinyót a routerre, és windows alatt simán el is érem run: file://192.168.0.1/volume9 -el, de linuxos géppel sehogy se tudok rátalálni. Tud valaki segíteni ebben?

Köszönöm.

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.