Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) pit stop válasza oliba (#14640) üzenetére


pit stop
addikt

SIM-et ellenőrizted? Mert feltűnően sok hiba köthető hozzá is szvsz.
Ha az tökéletes lenne, akkor szoftverújrarakás után se jobb, akkor szervíz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14652) oliba válasza pit stop (#14651) üzenetére


oliba
őstag

Most kivettem, picit megtisztítottam és visszaraktam.

(#14653) pit stop válasza oliba (#14652) üzenetére


pit stop
addikt

Lényeges hogy mikori a kártya...
Igazából a megtisztitással sok haszonra nem biztos hogy mész, másik készülékben kéne megnézni ha van rá lehetőség, hogy produkálja-e a hibákat. Vagy ha régi a kártya szimplán kérni szolgáltatótól egy másikat (ez ingyenes, ha hibás/öreg a kártya).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14654) oliba válasza pit stop (#14653) üzenetére


oliba
őstag

A kártya nagyon idős már. Akkor vettük a készüléket, amikor a vodefone bejött és akkor még csak City csomagok voltak, mert a pusztaságba még nem volt hálózat :B Szóval olyan 13 év körüli.

[ Szerkesztve ]

(#14655) pit stop válasza oliba (#14654) üzenetére


pit stop
addikt

Akkor azzal menj be hogy dobálja a hálózatot, kártya 13 éves, úgyhogy ki szeretnéd cseréltetni. Ingyenesen meg kell csinálják.
Új okostelefonok egyébként se szeretik régi kártyákat, de ilyen régi kártyákat meg főleg... :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14656) oliba válasza pit stop (#14655) üzenetére


oliba
őstag

Köszi, akkor a héten be is nézek a boltba :R

(#14657) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv, lenne egy hülye kérdésem, de hogy kell rootolni az Xperia U-t?

Üdv.:M.

(#14658) odrif válasza minek?:S (#14657) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

1. hozzászóláson már túl vagy?
Vagy csak itt szívatod a jónépet?

20 éve a Prohardveren

(#14659) stb válasza Martin 333 (#14641) üzenetére


stb
csendes tag

Hehehe....nálam is GB van (rocks) és nekem is ez az egy hiányzott, mert amúg tökkéletes.
Na de, Market-en van egy olyan hogy Akku. Felrakod és boldogságod nevető arcodon látszik... :-D

(#14660) levike92 válasza stb (#14659) üzenetére


levike92
tag

Sziasztok. Nagyon sok romot kipróbáltam már ,talán ami a legszebb volt meg viszonylag gyors az a Mircinko 7.5-ös rom. De voltak hirtelen kilépések, meg nem mindegyik alkalmazás működött tökéletesen így visszaraktam ezt : st25i_nordic_2.3.7_6.0.b.3.184. És a telefon kb kétszer olyan gyorsan merül. Nem akarom elhinni hogy a gyári rom ilyen szar, mert még régebben a 4.0.4-el is ment két napot vígan.Esetleg az beleszólhat, hogy feltettem egy olyan alkalmazást, hogy Akku ( mert ugye nincs töltöttségszint jelző) ?!

(#14661) stb válasza levike92 (#14660) üzenetére


stb
csendes tag

Nekem a Rocks-on nem hiszem hogy sokat zabálna, mert 4-5 napokat simán bírja és előtte sem ment sokkal többet (kb fél nappal). Tippelem, de 5%-nál nem hiszem hogy többet enne.
Már ha ugyan az az Akku app van fent......

[ Szerkesztve ]

(#14662) levike92 válasza stb (#14661) üzenetére


levike92
tag

Köszönöm a választ, tegnap eladtam , ma már megvettem a másikat. gyári GB volt rajta szerintem a legjobb. Nagyon szépen köszönöm a segítségeket amiket itt kaptam használjátok egészséggel sziasztok!:)

(#14663) glehel válasza levike92 (#14662) üzenetére


glehel
senior tag

sajnos nálunk a GB jól ment egy darabig. aztán jöttek a fagyások újraindulások.rossz a memóriakezelése.
aztán rátettem a " ICS 6.1.1.B.1.100 gyári sony"romot és a v1.9 Neutron Energy Build.prop For Xperia U build.prop-ot.
letakarítottam róla ami nem kell. gyors, nem laggol stabil és nagyon takarékos az akkumulátorral.

info build.prop
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2226899

[ Szerkesztve ]

(#14664) cikasz válasza levike92 (#14662) üzenetére


cikasz
őstag

Mit vettél?
A lumia-t egyre több helyről hallom, hogy nagyon jók lettek!?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14665) levike92 válasza cikasz (#14664) üzenetére


levike92
tag

xperia arc s -re cseréltem mert én nem játszok nagyon csak az a lényeg , h gyors legyen meg a nagy kijelző a gps miatt. Eddig nagyon király gyors mint állat, nem fagy meg semmi és csak kíváncsiságból kipróbáltam 1-2 húzósabb játékot meg se koccant neki és 4.0.4 van rajta. U-n már 4.0.4 el pl ilyen csr-racing beszaggatott néha.

(#14666) levike92 válasza levike92 (#14665) üzenetére


levike92
tag

pedig az u-ba két magos proci volt ezért nem értem.... talán a ram vagy fene tudja... Mindenesetre azért adtam el mert sose tudtam olyan tökéletesre megcsinálni amilyet szerettem volna.... Vagy gyors volt mint állat de nem olyan szép... Vagy gyönyörű de laggos vagy pedig szép csak csomó program kilépkedett.Eddig ez a teló sokkal jobban tetszik , de hát majd kiderül 1-2 hét múlva ,hogy milyen is valójában :)

(#14667) air válasza levike92 (#14666) üzenetére


air
nagyúr

Legközelebb 5 percen belül szerkeszd a hsz-t, minthogy újat írnál!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14668) solti válasza air (#14667) üzenetére


solti
senior tag

Nekem U van, asszonynak arc s, és megerősítem, azzal nincs ennyi gond, szépen teszi a dolgát, nem fagyogat, nem csörög vissza, és pillanatok alatt fel lehet venni a bejövő hívást....

(#14669) husziahazban válasza glehel (#14663) üzenetére


husziahazban
csendes tag

nálam ugyan ez van fent(ICS 6.1.1.B.1.100 ) és hosszú idő óta végre nagyjábol normálisan működik a telefon, én is letakarítottam titanium-al plusz nyomtam rá egy nova launchert ! viszont ez a build.prop nem tudom mi. érdemes vele szórakozni?

(#14670) negatiw


negatiw
tag

Sziasztok.
Eladtam,ma azU t.Meguntam a nyűgjeit. Szerintetek merjek venni L-t?

(#14671) cikasz válasza negatiw (#14670) üzenetére


cikasz
őstag

Mennyiért lehet eladni most egy U-t?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14672) odrif válasza cikasz (#14671) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

szerintem ~25K

20 éve a Prohardveren

(#14673) negatiw válasza cikasz (#14671) üzenetére


negatiw
tag

Igen,25 .ért. Kb 2 óra alatt elvitték,úgy,hogy az új tulaj 60 km ről jött érte.

(#14674) stifi válasza negatiw (#14670) üzenetére


stifi
senior tag

ugyanez a kérdésem, tele a zsákom már a U-val, problémásabb és szeszélyesebb mint az asszony :O

én az M-et is néztem, ua a hardver de kisebb mint az L, vajon megvehető?

mennyit érhet egy független, szép állapotú, még 1 év garanciás fekete U dobozában tartozékaival?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14675) levike92


levike92
tag

Sziasztok. Akadt egy kis gondom az igoval. Elindul , csak kilép magától. Találtam erre orvosságot ha a dcim mappát átnevezem működik. Igen ám csak másodjára megint nem indul el mert a teló csinál helyette autómatikusan megint egy dcim mappát ugye.... Nem találkozott véletlen valaki rajtam kívül még ilyennel ?

(#14676) air válasza levike92 (#14675) üzenetére


air
nagyúr

Erre a telefonra nem létezik legális iGO. Így ez wareznek számít, ami az oldalon szigorúan tilos.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14677) levike92 válasza air (#14676) üzenetére


levike92
tag

Ennyi erővel a főzött rom se legális mert nem lehet leszedni marketről , és nem véletlenül garancia vesztéssel jár . De mindegy inkább nem is írok ide többet , már másodszorra kötsz belém ilyen hülyeségek miatt...

(#14678) air válasza levike92 (#14677) üzenetére


air
nagyúr

Nem értem, miért kell ezt személyes támadásnak venni.
Nem én találtam ki.
Ha nem vagy elég körültekintő, még figyelmeztetést vagy kitiltást is kaphatsz a szabályok megszegéséért.
(Mivel kötöttem beléd?)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14679) motoflug


motoflug
őstag

Üdv Mindenki!
Az accuweather nem érzékeli az óraátállítást,és a restart sem segít,a beállításoknál pedig nem találtam dátumra vonatkozó részt. Tipp?
Az androidos alkalmazás topicban egyelőre nem tudtak segíteni.

Köszi!

(#14680) pit stop válasza motoflug (#14679) üzenetére


pit stop
addikt

Nekem normálisan jelzi időt :U

Na hát azért az utolsó SE-kre kiadott ICS frissítésekről én nem ezt hallottam... Ott is sokan inkább visszamentek GB-re.
Értsétek meg: U alapvető baja, hogy processzor gyártója bedőlt és ba.ott kiadni bármi segítséget ahhoz, hogy jobbá tehető legyen telefon. Ez újabb Sonyknál nem áll fenn - szerintem ez ne vegye el kedveteket. Ha meg gyárilag maszatolják össze rendszert több opció van root-ra mint itt nagyrészt.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14681) Garsza


Garsza
veterán

Helló van egy T-Mobil függő gyári álapotban lévő Xperia U készülékem. Szeretnék rá valami castom ROM -ot rakni.
Például CM10, mert a gyári rommal lassú a készülék. Hogy tudom ezt megoldani?
Próbáltam rootolni a készüléket az első hozzászólásban lévő leírás alapján és felrakni rá CWM et de nem működik.
A CWM nem indul el. tud nekem valaki segíteni?

(#14682) air válasza Garsza (#14681) üzenetére


air
nagyúr

Ha függő a telefon, akkor zárt a bootloader, és nem is nyitható. Így elégé szűk a custom romok listája. CM-et nem lehet feltenni.
A CWM telepítésnek viszont az összefoglaló alapján mennie kell.
Rootolni sikerült?
Most melyik firm van rajta?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14683) Garsza válasza air (#14682) üzenetére


Garsza
veterán

Nem tudom sikeres volt e root. Ránézésre nekem jónak tünt, hogy lehet megtudni jó e a rootolás. És ha függetlenítem akkor ki lehet nyitni a bootloadert? A legfrissebb gyári van rajta 6.1.1.c.1.0.

[ Szerkesztve ]

(#14684) air válasza Garsza (#14683) üzenetére


air
nagyúr

A root jogot ellenőrizheted ezen alkalmazások valamelyikével, vagy egy SuperSU telepítésével.
Ha függetleníted, attól nem lehet nyitni a BL-t, tudomásom szerint. De a függetlenítés egyébként is warez, ami jelen fórumon nem lehet téma.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14685) Garsza válasza air (#14684) üzenetére


Garsza
veterán

Root jog meg van a root csecer szerint. De a CWM nem indul. Úgy kell elindítani hogy benyomom a bekapcsoló gombot és utánna nyomkodom a hangerő le gombot ugye?

(#14686) air válasza Garsza (#14685) üzenetére


air
nagyúr

Vagy a felt.
Van amelyiknél ezt kell, van amelyiknél azt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14687) Garsza válasza air (#14686) üzenetére


Garsza
veterán

És azt honnan lehet tudni hogy a CWM sikeresen települt e?

(#14688) air válasza Garsza (#14687) üzenetére


air
nagyúr

Ha elindul, sikerült, ha nem indul, akkor nem.
Tudtommal erre nincs jobb módszer.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14689) Martin 333


Martin 333
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom frissíteni a telefont,mert azt írja ki hogy "A szofverfrissítés összetevői nem futtathatók az ön számítógépén......Sony frissítési programmotor hiba (1601)." Segítsetek! :) Köszönöm.

(#14690) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok

Lenne pár kérdésem eme kiváló telefonról:

1.Milyen zárt Bootloaderes ROM-ot ajánlotok ami ICS-re épül és stabil,és kevés RAM-ot eszik?
2.Kipróbáltam ezt a ROM-ot de pár nap után mindig kiírta nekem hogy android.com.phone folyamat leállt,és a telefon vagy újraindult vagy fekete képet csinált.

[link]

3.Ez a ROM is ugyanolyan rossz mint a fentebb linkelt?

[link]

4.Ügye vannak a Cyanogen ROM-ok,és azt miért nem csinálják meg hogy a gyári kernelt használják és úgy készítik el az CM-romot.(T-Mobileos a telefonom és nem tudom hogy ki lehet-e trükközni a telefonomat,mert csak az Android 4.3-at futtatnám rajta.)

(#14691) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Mircinko ROM v7.5 van most fent a telcsin , de tudomásom szerint Mircinko leállt az U-ra a ROM fejlesztésével. Sokat olvastam de nem találtam végül meg a választ, milyen ROM-t javasoltok egy Mircinko után? :)

UI: A probléma amiért váltani akarunk: a telefon bejövő hívás esetén kb 5mp alatt éled újra, a telefonkönybe tök lassan lép be, és alap járaton is lassú valamiért. Csináltam cachhe ürítést többször, meg restartot, de nem hozott lényeges javulást . Van jobb?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#14692) air válasza #73029888 (#14690) üzenetére


air
nagyúr

CM alá nem lehet másik kernelt gányolni, mert akkor már nem lesz CM. U-ra a legutolsó kernel az, amire az ICS épül. Nem tudom mit értesz kitrükközés alatt, de gyanítom nem valami legális dolgot.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14693) freemanone válasza #73029888 (#14690) üzenetére


freemanone
őstag

A 4. pontra reagálva: azért, mert a CM csapat saját kernelt készít, ami nem mellesleg mérföldekkel jobb a gyárinál. 4.3-as droid pedig nincs U-ra. (valószínűleg nem is lesz) 4.2.2 a legfrissebb, ami CM10.1-re épül. Valamint azért sem gyárira építkeznek, mert az agyon van korlátozva. Kijáttszani pedig nem tudod se legális se illegális úton, legfőképp, mert nincs rá mód.

(#14694) #73029888 válasza freemanone (#14693) üzenetére


#73029888
törölt tag

itt van a 4.3

[link]

(#14695) air válasza #73029888 (#14694) üzenetére


air
nagyúr

UB: Unlocked Bootloader (nyitott bootloader)
És unofficial CM!
U-ra nincs is hivatalos CM.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14696) freemanone válasza #73029888 (#14694) üzenetére


freemanone
őstag

:Y valaki akkor mégiscsak elkezdte! mondjuk ez még elég bugos ahogy olvasgatom.

(#14697) kovgab


kovgab
aktív tag

Helló Mindenki,

kis probléma adódott az xperia U- val...
egy gyári visszaállítást követően minden a Mircinko rom nem működik rendesen,
pl.: ha a tárcsázót szeretném egyszerűen azt írja, hogy "a kapcsolatok alkalmazás leállt"
:(
a gyári rom mentés már szerintem nincs meg a telón, a visszaállítás eltüntette...
a Mircinko szerintem kapott valamit és nem működik innentől...

valahogyan a gyári romot lenne szerencsés vissza tenni, de nem tudom beszerezni.

a teló vodafonos.

típusszám: sT25i
Android ver.: 4.0.4
Kernelverzió: 3.0.8+
Buildszám: Mircinko Rom

ha tudna valaki segíteni, hogyan léphetek tovább
- gyári romot vissza
- egyéb romot újra, esetleg a mircinko-t, bár letölteni eddig nem tudtam, nem találtam

előre is köszi ... :R

Ká Úr

(#14698) air válasza kovgab (#14697) üzenetére


air
nagyúr

Flashtoollal tegyél vissza egy gyári romot, és kezd újra a kályhától!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14699) #73029888


#73029888
törölt tag

Valaki tudna nekem linkelni egy Mircinko v6.0 és V6.1-et?

köszönöm!

(#14700) kovgab válasza air (#14698) üzenetére


kovgab
aktív tag

Helló, köszi a választ, honnan érhetem el a gyári rom-ot?
pl ez a teló vodafon függő, ehhez külön rom van?

Ká Úr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.