Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) air válasza Newlachka (#14300) üzenetére


air
nagyúr

Kifejtenéd részletesen, hogy miért jó ezt az alkalmazást használni?
Konkrétan mikor, mit, miért csinál, és ez miért lehet hasznos?
Csak a laikusok kedvéért.
Illetve nem ártana egy link is hozzá, ha már ajánlasz valamit.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14302) Newlachka válasza air (#14301) üzenetére


Newlachka
őstag

ez arra jó,hogy az sd kártyádból elvesz annyi mb helyet amennyit engedélyezel neki, és azt virtuálisan hozzáteszi a ramodhoz..
hogy ez mire jó.. hát nem lassul be a telefon

(#14303) cikasz válasza Newlachka (#14302) üzenetére


cikasz
őstag

Ez az? ROEHSOFT RAM Expander (SWAP)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14304) Newlachka válasza cikasz (#14303) üzenetére


Newlachka
őstag

iigen ez az

(#14305) air válasza Newlachka (#14302) üzenetére


air
nagyúr

Szinte biztos voltam benne, hogy ilyen választ fogsz adni. Úgy tűnik, hogy te is inkább a laikusok táborát erősíted, és inkább te szorulnál segítségre, mintsem te tudnál segíteni másoknak.
De akkor tessék, segítek. Az sd kártya kb. 1 nagyságrenddel, értsd 10x lassabb mint a RAM. Tehát ez a megoldás inkább lassítja a rendszert, mint gyorsítja.
Ráadásul egy nem éppen olcsó alkalmazást ajánlasz, aminek a hasznossága igencsak megkérdőjelezhető.
Egy ilyen alkalmazás ajánlatához egy részletes és hiteles bemutatót, tesztet várnék el.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14306) Newlachka válasza air (#14305) üzenetére


Newlachka
őstag

hát figyelj, minimum class 6-os kártya kell hozzá aminek 6 mb/s az írási sebessége
csak azért írtam ide mert a lány telefonjára feltettem,és működik neki(xperia U)
ha gondolod pm-ben megosztom veled az alkalmazást és kipróbálhatod ingyen..

[ Szerkesztve ]

(#14307) cikasz válasza Newlachka (#14300) üzenetére


cikasz
őstag

Előtte tesztelni kell a telefont a MemoryInfo & Swapfilecheck-el és ez failed. Tehát az U-hoz ez a program nem jó...

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14308) Newlachka válasza cikasz (#14307) üzenetére


Newlachka
őstag

mondom Xperia U-n simán megy:)
pm ment próbáld ki
BUSYbox kell hozzá!!!

air Mivel U-nak nincs Micro sd je csak beépített memória így csak abból tudsz adni neki

[ Szerkesztve ]

(#14309) cikasz válasza Newlachka (#14308) üzenetére


cikasz
őstag

Rocks V3 van rajta, van busybox is.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14310) Newlachka válasza cikasz (#14309) üzenetére


Newlachka
őstag

hmm érdekes. nekünk sima stock rom van még a kernel is gyári csak rootolva van:/

meg neked azt írja,hogy a kernel nem kompatibilis..szvsz gyárival mehet

[ Szerkesztve ]

(#14311) gmark247 válasza Mircinko (#14297) üzenetére


gmark247
tag

oh, köszönöm! :)

Sony Ericson k310i -> Sony Ericson w350i -> LG GT 540 -> Xperia U -> Lenovo A850' The worst thing what ever happend to Earth is the humanity... '

(#14312) Denny007


Denny007
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy gyári ics rootolásánál a telefonon lévő adatok illetve alkalmazások megmaradnak? Más telefonoknál megmarad minden. Itt az kavart be nekem hogy a root leírásban az áll az utolsó lépésben hogy: a telefon kijelzőjén megjelenő visszaállításra kell nyomni. Előre is köszönöm a választ!

(#14313) air válasza Denny007 (#14312) üzenetére


air
nagyúr

Természetesen megmarad. Az a visszaállítás arra utal, hogy a rootolás során tulajdonképpen egy mentést állítasz vissza, ami a szükséges állományokat teszi a megfelelő helyre. Nem ír felül semmit, és nem veszik el semmi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14314) Denny007 válasza air (#14313) üzenetére


Denny007
csendes tag

Köszi szépen a választ. Az igazság az hogy történt egy kisebb malőr. A telefon kezdő képernyőinél és a menüben minden ikon fekete lett. Sajnos kellet egy hard resetet csinálnom.:(

(#14315) jakec


jakec
tag

Ha valaki rájön, hogy lehet a legegyszerűbben megoldani ezt a memoris izét akkor szóljon... Gb Rock V3-on nincs nagy esély sztem!

Nincs oly kiválóság, melynél nagyobb ne volna.

(#14316) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek megéri megvenni ezt a telefon 35 ezer forintért? Egy elég megbízható helyröl, egy hölgy tulajnak? :) Mef vagytok vele elégedve?

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#14317) pit stop válasza Ricsko :D (#14316) üzenetére


pit stop
addikt

Ha van még rá garancia (aminek kell lennie, mert nincs kinn 2 éve), akkor nyugodtan megveheted szerintem :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14318) Ricsko :D válasza pit stop (#14317) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Vadonat új a telefon nem használt :)

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#14319) harry3 válasza Ricsko :D (#14316) üzenetére


harry3
őstag

Bár különösebb bajom nincs a telefonnal, de én nem adnék érte annyit, szétnéznék hogy milyenek lennének 35e körül. Ha ez felel meg legjobban az igényeknek, akkor megéri.

(#14320) m1lan válasza Newlachka (#14306) üzenetére


m1lan
őstag

"Minimum class 6-os kártya kell hozzá"

Ezt most nem értem. OTG-n keresztül csatlakoztattál hozzá egy kártyaolvasót meg egy memóriakártyát, vagy a telefon sdcard partícióját használtad? Lehet én vagyok a tudatlan, de nekem nem egyértelmű :U

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14321) Newlachka válasza m1lan (#14320) üzenetére


Newlachka
őstag

a telefon belső memóriáját használtam, mivel ugye nincs micro sd olvasója
csak a program mikor lefuttatod,akkor írja,hogy min 6 mb/s olvasási sebességű tárhely szükséges hozzá
ez kb class6-osnak felel meg

[ Szerkesztve ]

(#14322) m1lan válasza Newlachka (#14321) üzenetére


m1lan
őstag

Ha tényleg működik, akkor hatalmas pacsi a fejlesztőknek. Nekem már +256 mb RAM is nagy segítség lenne. Belső memóriából akkor nem lehet lecsípni? Az sd partíción nem sok szabad helyem van, a belső memóriám kihasználtsága viszont még 50%-ot sem éri el :F

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14323) Newlachka válasza m1lan (#14322) üzenetére


Newlachka
őstag

sajnos nem lehet:/

(#14324) pit stop válasza Newlachka (#14321) üzenetére


pit stop
addikt

Class 6-os volt előző telefonomban és szerintem az lassabb. De lehet csak érzésre.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14325) LantosBerry8 válasza Ricsko :D (#14318) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ha szolgáltató függő a telefon, vigyázz vele, ne hogy letiltsak

(#14326) air válasza m1lan (#14322) üzenetére


air
nagyúr

Amivel ez a program kecsegtet, azt az Android rendszer szinten tudja.
Azzal a különbséggel, hogy a nand flashre cache-el - pont amit te szeretnél - és nem a sokkal lassabb sd-re. És nem számít, hogy class 6, 10, vagy 28000-es az sd kártya.
Ettől a programtól több RAM-od nem lesz, az biztos.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14327) freemanone válasza air (#14326) üzenetére


freemanone
őstag

Abban igazad van, hogy a swap kalap kakát nem ér androidon, illetve egyes helyzetekben lehet belőle profitálni, de még hátrány is van belőle, viszont az okfejtésed hibás.

"Azzal a különbséggel, hogy a nand flashre cache-el - pont amit te szeretnél - és nem a sokkal lassabb sd-re."
Xperia U-ban 2 memória chip van és mindkettő nand flash. Ráadásul a swap nem cache, hanem virtuális memória.
Egy 512MB méretű LPDDR3 és egy 8GB méretű samsung valami, nem emlékszek pontosan és linkelni sem tudom, mert végleg bezárt az STericcson weboldala is, ahol ez részletezve volt.

A swap egyébként rendszer szinten támogatott és ehez nem kell külső alkalmazás sem. Viszont root, init.d és kernel szintű támogatás kell hozzá.
Aki nem hiszi járjon utánna, de senki ne várjon tőle csodát, főleg ne valós memória "bővülést". Van amihez jó, de átlag felhasználóknak kifejezetten nem javaslom. Androidon a swap egyébként is másképp múködik mint natív linuxon, a java ebbe is belepiszkít és inkább káros mint hasznos.

(#14328) Ricsko :D válasza LantosBerry8 (#14325) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Kártyafüggetlen :D

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#14329) air válasza freemanone (#14327) üzenetére


air
nagyúr

Az okfejtés nem hibás, csak a szakkifejezéseket használtam pontatlanul. A nand flash-sel a készülék memóriára céloztam, nem a chipre, és nem a RAM-ra. A cache-elést pedig a folyamatok gyorsítótárazására értettem, ami lényegében a virtuális memória funkciót látja el Android alatt. Amire éppen nincs szükség, az megy a gyorsítótárba, ahonnan szükség esetén gyorsan visszatölthető.
Linux és Windows alatt ez a swap.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14330) m1lan válasza air (#14326) üzenetére


m1lan
őstag

A Google Playes leírás szerint leginkább játékokra jó ez a program. Akkor az is csak parasztvakítás? Elég sokan adtak rá 5*-ot.

Valaki nem tud esetleg megoldást arra, hogy a Google alkalmazások (Maps, Play áruház, Google+ stb.) ne induljanak el kedvükre bármikor? A Greenify "donation" verzióját próbáltam még csak, de az nem volt jó erre, sőt... a hibernálást követően egyik alkalmazás sem akart csatlakozni a szerverhez, a Play meg pár másodperc után hibaüzenettel leállt. Meg ugye ez a módszer csak az újraindításig működött...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14331) glehel válasza m1lan (#14330) üzenetére


glehel
senior tag

Autorun manager / Autostarts

[ Szerkesztve ]

(#14332) Shara válasza Ricsko :D (#14328) üzenetére


Shara
tag

Akkor megéri szerintem,ha vadiúj és független.

(#14333) LantosBerry8 válasza m1lan (#14330) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

TitaniumBackUp

(#14334) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

asszonynak eredeti 2.? android volt rajta, faszán ment minden, gyors volt stb. Folyamatosan felkínálta a frissítést, amivel nem élt mivel ha minden ok rajta akkor minek? Egyszer csak eltűnt róla a magyar billkiosztás, pedig nem is telepített fel rá semmit... Ekkor döntöttönk az update mellett. Felkerült rá a SUS-on keresztül az új SW, -előtte nem volt sw reset- és használhatatlanra lassult. Ezután SW reset, majd újra lett rakva de nem sokat segített rajta. Folyamatosan szar, néha abba belehal, ha el van fordítva oldalra és egy képet fordítania kell.. -.-‘ bármi megoldást tudtok javasolni?
Párom volt benn az üzletben ahol azt mondták neki, hogy otthagyhatja de semmit nem fog érni mert ugyanazt tudják felrakni rá mint amit ő is feltett, és amúyg is kalap szar az összes sony készülék mert a többinek is ugyanez a baja a sw frissítéssel.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#14335) freemanone válasza -conrad- (#14334) üzenetére


freemanone
őstag

Tegyétek vissza az eredeti GB romot.
Innen letöltöd a generic world változatot: [link]
Majd az összefoglalóban megtalálod a flashtool-al való rom telepítés menetét. Minden romra ugyanaz a metódus. Magyar nyelv természetesen van benne. Ha valami nem menne írj itt vagy pm.

(#14336) Demens


Demens
tag

Sziasztok!
Egy barátomnak van ilyen telefonja és van vele egy kis gond, remélem valaki tud esetleg segíteni.
A probléma az, hogy a telefonnal amint rácsatlakozik az otthoni wifi-re, azonnal beszarik az internete. Kipróbáltam az én telefonommal, illetve más okostelefonnal is tökéletesen működik. Aztán kipróbáltuk az én wifi-men a telefonját, de ott sem volt semmi gond, kizárólag a saját wifijén. Nem tudjuk, hogy a telefon a ludas, vagy az otthoni net, bár mint írtam más telefonokkal, laptoppal tökéletesen működik.
A segítséget előre is köszönöm!

(#14337) air válasza Demens (#14336) üzenetére


air
nagyúr

Milyen router? Nem TP-Link véletlenül?
Ha igen, tegyétek át b/g/n mixed módból sima b/g-be!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14338) Demens válasza air (#14337) üzenetére


Demens
tag

De, TP-Link! Kipróbáljuk, köszönöm szépen a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#14339) pit stop válasza -conrad- (#14334) üzenetére


pit stop
addikt

Tisztelt eladónak meg agyával van baja. Van 2 tippem mit ajánlott alternatívának :W

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14340) -conrad- válasza pit stop (#14339) üzenetére


-conrad-
addikt

samsung, lg. :)

(#14341) KissP


KissP
tag

Sziasztok.
Egy hónapja körülbelül próbálgatom a Romokat és most az eredeti GB-t szerettem volna feltenni.
Lefagyott a telepítés közben és semmire sem reagált. Nem tudtam mást tenni, kivettem az aksit.
Azóta nem kapcsol be a telefon. Bejön a fekete alapon fehér SONY és ott áll. Órákig is. Nem reagál semmire.
Sony Uptade Service segítségével sem tudom újrarakni a rendszert. Ugyan addig jutok.
Mit tegyek? Segítsetek!!!

p

(#14342) air válasza KissP (#14341) üzenetére


air
nagyúr

Flashtoollal rakd fel újra!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14343) KissP válasza air (#14342) üzenetére


KissP
tag

Nem sikerül. A Windows hibát dob ki.
"Ismeretlen USB eszköz
A számítógéphez legutóbb csatlakoztatott USB-eszköz működésében hiba lépett fel. A Windows nem ismeri fel."

p

(#14344) air válasza KissP (#14343) üzenetére


air
nagyúr

Telepítsd a drivereket a Flashtool drivers mappájából!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14345) KissP válasza air (#14344) üzenetére


KissP
tag

Bocsánat a laikus kérdésért. De .cat kiterjesztésű fájlt hogyan tudok telepíteni?

p

(#14346) air válasza KissP (#14345) üzenetére


air
nagyúr

Nem tudom. Az mi az? Hol van olyan?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14347) KissP válasza air (#14346) üzenetére


KissP
tag

A driver mappában. Nem találok ott semmi telepíthetőt. Azt hittem ez az, csak nem értek hozzá.

p

(#14348) air válasza KissP (#14347) üzenetére


air
nagyúr

Letöltötted a Flashtoolt?
Ha igen, és kicsomagolod, valami ilyesmit kellene látnod:

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14349) KissP válasza air (#14348) üzenetére


KissP
tag

Magát a Flashtoolt telepítettem és tudom is futtatni.
De nekem nem volt ilyen.
Flash tool for Xperia 3 amit letöltöttem.
Ebben van egy Emma setup.exe
Ezzel telepítettem.

p

(#14350) air válasza KissP (#14349) üzenetére


air
nagyúr

A téma összefoglalóban lévő Flashtoollal próbálkozz!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.