Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) MontyWeb


MontyWeb
csendes tag

Sziasztok! Kicsit hulye kerdes, de azt valahogy nem lehet beallitani, hogy ha hivnak, a hivo nevet ne a sarokban hanem a kepernyo kozepen irja ki?

(#14802) xeri válasza Nadam (#14800) üzenetére


xeri
tag

Lehet, hogy ez volt, mert kértem vodátol egy konfig fájlt és az helyrerakta.
Gb rocks-hasznalokhoz meg1 kérdés: megszoktam a Mircinko-rom billentyűzetén a lenti pontot és vesszot, nem lehet valahogy itt is kitenni?

(#14803) acura13


acura13
aktív tag

hello

meghalt az U-m..sony logo és bootloop

flashtool nem ismeri fel sem a SUS...
mit tehetnék?? valami driver? tipp?? több usb porton és gépen probáltam....azt irja a wondows nem ismeri fel az usb eszközt................

köszi

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#14804) Mágus2 válasza acura13 (#14803) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hogy történt az eset? Volt nyitva a BL? Milyen ROM volt rajta? Gari esetleg?

(#14805) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Csatlakoznék én is azoknak a táborához akik megváltak a kis Hercegtől. Méret, dizájn alapján nagyon szerethető kis gép lenne, de sajnos a vas nem hozza azt amit vártam tőle. Különösebb gond nincs, csak nem az igazi. Amit tudni lehet róla 1 éves, hibátlan állapotú, független, nyitott boot loaderrel, gyári, de rootolt B54 van rajta, kicsit kitakarítva. Ezzel különösebb problémák nincsenek a működésével, nincs visszacsengés, nem mondanám lag mentesnek, de nem nagyon zavaró. Hetente kb. 2x ki-be kapcsolom. Szerintetek mennyit lehet érte kérni, hogy el is menjen? Illetve, ha valakit innen érdekel, írjon privit, megpróbálunk megegyezni.
Előre is köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14806) levike92 válasza mobilizmo (#14805) üzenetére


levike92
tag

Szia én 30-ba adtam el karcmentesen , szilikon tokkal dobozzal minden gyári tartozékával .Mit veszel utána?

(#14807) stb válasza BandiHUN (#14796) üzenetére


stb
csendes tag

Akkor leszek én a plusz egy ember aki szereti a fénysávot. Pont azért amit mondasz: beállítottam hogy melyik dologhoz milyen szín legyen így oda se kell mennem hogy tudjam nem fogadott hívásom van-e, vagy sms-em vagy emlékeztető.
Nekem U-m van és azon az Illumination bar notification kezeli a sávot.
A többihez sajna nem tudok hozzászólni.

(#14808) mobilizmo válasza levike92 (#14806) üzenetére


mobilizmo
addikt

Moto G tetszik ami elég kedvező áru, vagy Nexus 4, de az sajnos sokkal drágább.
És merre, hogy adtad el, ha kérdezhetem?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14809) acura13 válasza Mágus2 (#14804) üzenetére


acura13
aktív tag

szia

nem indult el egyik naprol a másokra..2-3x ujratelepitették már hivatalos helyen.....sajna gari ugrott mert osztrák készülék, itthon belenyultak és most mutogatnak..(egy ismerősömé, én Moto fan vagyok:-)))).szeretnék segiteni neki..
már xperia 8at flasheltem, motorolákat is, samut is...de ez nem reagál..nem tudom milyen a rom mert nem indul el....Szerintem még 2.3 android..töltöttem is le romot...
flashtoolt, SUS-t...de az előbb leirtam a problémák..
mondtak olyant csati hiba esetleg??? de attol még elindulna

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#14810) Mágus2 válasza acura13 (#14809) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Oda kellene visszavinni, ahol belenyúltak, ha nem ismeri fel a gép, akkor sajnos nem lehet vele mit kezdeni.

(#14811) freemanone válasza acura13 (#14809) üzenetére


freemanone
őstag

Szia, ugye nem win8 vagy 8.1? azzal nem fog menni, még 8-al megoldható, de 8.1 nem éppen android driver barát.
Ha nem akkor viszont drivereket kell telepíteni. Olyan nincs, hogy nem ismeri fel a gép, ha a telefon eljut a Sony logoig akkor a kernel betöltésen is túlvan már és a flash mode még ez előtt van.
Flashtool-t le kell tölteni, azzal telepíteni a drivereket, majd kikapcsolt állapotban hangerő le gombot nyomva tartva csatlakoztatni a géphez, amikor telepítenéd valamelyik gyári FTF filet és kéri hogy csatlakoztasd a telefont.
Ha itt azt mondja, hogy ne makarja telepíteni, akkor a következőt kéne megpróbálni. Eszközkezelőt el kell indítani és a már fentebb írt módszerrel csatlakoztatni a telefont a gépre. Ekkor megjelenik egy új eszköz, amit nem ismer fel a windows és manuálisan telepíteni kell a drivert hozzá. Jobb katt az új eszközön, mielőtt eltűnik, majd tulajdonságok és a driver update-et meg kell keresni. Linuxos céges gép előtt vagyok, így nem tudok pontos lépésről lépésre instrukciót adni, de tuti, hogy feléleszthető a telefon, csak nem szabad feladni. :)

(#14812) motoflug válasza mobilizmo (#14805) üzenetére


motoflug
őstag

Én tegnap óta párhuzamosan használok egy L520-at mellette. A wp-t kipróbálni tökéletes telefon, nem veszítek olyan sokat ha nem válik be. Azt kell mondjam, hogy gyorsabb az U-nál,de a kamerája gyengébb. A rendszer nagyon szokatlan még, de akadásmentes.

(#14813) levike92 válasza mobilizmo (#14808) üzenetére


levike92
tag

Aprodra tettem fel és el is vitték kb. másfél hét alatt. Én nem akartam többet telóra áldozni és nagyon tetszett az xperia arc s. Nagy kijelző (viszonylag) kézbesimul. És nem bántam meg, egyből utána olvasgattam ráraktam az xgamer 2.0 romot és teljesen hibátlan. Sokkal gyorsabb mint az u és itt nincsenek olyan bajok hogy a főzött rommal nem megy ez meg az. Minden tökéletes. Szóval mindent összevetve kicsit örülök ,hogy megszabadultam az u-tól. Jó kis teló designos meg minden. De azért két magos procival ne akadozzon már nekem.

(#14814) acura13 válasza freemanone (#14811) üzenetére


acura13
aktív tag

szia

win 7 az oprendszerf

flashtool fentvan..de hogy kell abbol drivert telepiteni??

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#14815) stifi


stifi
senior tag

sziasztok,

Xperia U telefonról költöznék Samsung S4 minire, csináltam biztonsági mentést a PC companionnal de nem találom a névjegyeket..

Van valami tuti módszer az SD kártyán tárolt névjegyek migrálására az új telefonra?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14816) glehel válasza stifi (#14815) üzenetére


glehel
senior tag

egyszerűen nem értem amit írsz.
androidos mind a 2. gondolom van google fiókod mert az ugye az kell hozzá.ott vannak a névjegyek a felhőbe csak le kell szinkronizálni ami automatikus csak az új telefonban kell beállítani a fiókot.

(#14817) air válasza stifi (#14815) üzenetére


air
nagyúr

SD kártyán hogyan tárolsz névjegyeket? Pláne, hogy az U-ban nincs is SD kártya. ;)
A névjegyeket a Google fiókkal célszerű szinkronizálni. Így a telefoncsere után 1 mozdulattal ott lesznek az új készüléken.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14818) stifi válasza air (#14817) üzenetére


stifi
senior tag

hát úgy, hogy én mindent lokálisan használok és nem szinkronizálok fel semmit a felhőbe.
de ha ez a megoldás akkor megcsinálom, azt hittem valahol megtalálom titkosítatlanul a telefon biztonsági mentésében, de nem igazán sikerült...

akkor marad a google fiók szinkron :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14819) mobilizmo válasza stifi (#14815) üzenetére


mobilizmo
addikt

Telefonkönyv -> Kapcsolatok biztonsági mentése ez vcf formátumba ment, szerintem standard, tehát bármelyik telefon tudja.
Ha biztosra akarsz menni én még ezeket is használom Superbackup és Call logs Backup.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14820) glehel válasza stifi (#14818) üzenetére


glehel
senior tag

az hogy a felhőben van egy mentésed nem zárja ki a lokális használatot.
+kényelmesen lehet szerkesztgetni a névjegyeket.

(#14821) stifi válasza mobilizmo (#14819) üzenetére


stifi
senior tag

na erre voltam kíváncsi, köszönöm :)
így ki lehet hagyni a felhőt (a telefonom ugyanis céges, a google fiókom viszont privát)

(#14817) air: SD kártyának hívja a rendszer a belső memóriát.

(#14820) glehel: nyilván nem zárja ki, inkább a munka/privát szféra keveredését szeretném kerülni.

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14822) mobilizmo válasza stifi (#14821) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én használom a felhőt is egyébként, pont a jobb szerkeszthetőség miatt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14823) glehel válasza stifi (#14821) üzenetére


glehel
senior tag

ha eltávolítod a telefonból a fiókodat az összes névjegy és személyes dolgod törlődik.
és be lehet állítani mit szeretnél szinkronizálni.ha gond van az egész telefont távolról tudod törölni, ha a főnököd elvenné.

[ Szerkesztve ]

(#14824) freemanone válasza acura13 (#14814) üzenetére


freemanone
őstag

a téma összefoglalót nyisd ki és keresd ki a vonatkozó részt, le van írva.

4. Telepíted a telefon drivereit a következő program segítségével: c:\Flashtool\drivers\Flashtool-drivers.exe

ne csak az xperia U drivert, hanem a lista alján a flashmode drivert is.

(#14825) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Valami gubanc lehet a telómmal. Full gyári ICS, vodás semmi root rajta, eddig gondom se volt vele, egy pár napja vettem észre hogy mintha gyorsabban merülne lefele, igaz sokat is nyomogatom az Opera Minit rajta.

De ami most van az már több ennél. Éjszaka töltőn volt reggel 100%-on volt (4.40-kor) most meg lement 18%-ra úgy hogy bár a mobilnet be van kapcsolva, de 1 perces kijelzőre van állítva s az Energiagazdálkodásnál is a Bővített Készenléti mód is aktív.

Mi lehet a gubanc? A telót 3-4 naponta ki-be kapcsolom így az sem lehet ok.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#14826) air válasza Bogyi007 (#14825) üzenetére


air
nagyúr

Wakelock detectorral nézd meg mi tartja ébren!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14827) Bogyi007 válasza air (#14826) üzenetére


Bogyi007
veterán

Köszi már nézem is. Akkumulátor használatnál az Oprendszer maga elvitt 50%-ot az már most látszik, remélem ezzel a progival konkrétumot is megtudok.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#14828) akmeddie


akmeddie
csendes tag

Sziasztok!

Hadd kérdezzem meg, hogy van rá mód, hogy a telefonon lévő sms-eket kimentsem a sim kártyára vagy vhova, hogy ne vesszenek el, mielőtt visszaállítanám a mobilomat gyári állapotba?

Köszi szépen előre is! :)

(#14829) xeri válasza xeri (#14802) üzenetére


xeri
tag

GB Rocks-ügyben megvan az első komolyabb problémám. Hangfelvételre használom az ASR nevű programot, ami egy Recordings mappába menti a felvételeket (mp3). A telefont a gépemre dugva ezt a mappát üresnek látom, pedig korántsem az! A többi mappa és tartalmuk rendesen megjelenik, amennyire néztem. Próbáltam TC-vel a telón máshova rakni egy felvételt, de ott sem látszott. A fájl tulajdonságaiban nem látok semmi furcsát. ICS alatt ez működött.
Párom U-ján teljesen gyári GB van, ugyanez a hiba azzal is ugyanígy megvan. :F

(#14830) LantosBerry8 válasza xeri (#14829) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Próbáld meg az airdroid alkalmazással!

(#14831) Bogyi007 válasza akmeddie (#14828) üzenetére


Bogyi007
veterán

Sms Backup + is jó lehet neked....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#14832) air válasza xeri (#14829) üzenetére


air
nagyúr

Próbáld meg BitTorrent Sync-kel!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14833) mobilizmo válasza akmeddie (#14828) üzenetére


mobilizmo
addikt

A Handcent SMS-nek van online backup-ja is. Handcent Box-nak hívják.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14834) Bogyi007 válasza mobilizmo (#14833) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az Sms Backup + is online alapokon nyugszik mivel a telefon google profiljához kapcsolódik.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#14835) Mi5i


Mi5i
aktív tag

MyBackup root, vagy sima. Ezzel mindent lehet menteni SD-re, vagy tárhelyre és visszaállítani. Híváslistát is.
Programoknál figyeltem azt meg, hogy külön érdemes előbb az apk-kat visszaállítani, majd utána az adatait (játékok állása stb.)

(#14836) akmeddie


akmeddie
csendes tag

Köszi szépen lecsekkolom őket!

(#14837) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Jól működő xperia launchert tud valaki ajánlani ?

(#14838) Fabor


Fabor
csendes tag

Szevasztok.

Még mindig a GB ROCKS V3 a "legjobb" rom a telefonra? Elég hosszú ideje (van fél éve) használom, takarítom, figyelek rá, de örülök ha 60mb szabad ramból tud gazdálkodni a telefon. :F Nem néztem szét xda-n, ezért kérdezem itt, hátha van valami "nagy durranás".

Olvastam Mircinko elkészíti a V8-at. Hogy áll? Idén lesz belőle valami "kézzel fogható"? :R

ui.: Ja, nem szeretem a "macskakörmöket". :C

F.

(#14839) macboyg


macboyg
csendes tag

Sziasztok valaki tudna segíteni hogyan tudom az Android 4.3-at telepíteni Xperia U telefonra, ami vodafonos.
A segítséget előre is köszönöm.

(#14840) pit stop válasza macboyg (#14839) üzenetére


pit stop
addikt

Sehogy, mivel nincs rá...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14841) macboyg válasza pit stop (#14840) üzenetére


macboyg
csendes tag

Valahogy lehet nézd meg ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=TD1skD-KAEQ

(#14842) odrif válasza macboyg (#14841) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

link gomb?

20 éve a Prohardveren

(#14843) air válasza macboyg (#14841) üzenetére


air
nagyúr

Ha Vodafone-os, akkor zárt a BL. Akkor pedig nem mehet rá semmi custom kernelre épülő rom.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14844) macboyg válasza air (#14843) üzenetére


macboyg
csendes tag

Köszi a választ.

(#14845) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Feltettem a minap egy custom kernelt (Sspeed v6.1) és az tönkre vágta telefont. Utána sikerült visszaállítani a rendszert, de már csak az új ICS verzióra. Erre tettem fel a mircinko v7.5 custom romot. Viszont így nem megy a root engedély. Nincs valami mód rá, hogy ezek után is működjön?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#14846) air válasza < CyberBob > (#14845) üzenetére


air
nagyúr

Itt valami nem stimmel.
Hogy tettél fel Mircinko romot root nélkül?
Ha fent van a Mircinko rom, akkor kell legyen root.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14847) < CyberBob > válasza air (#14846) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Rosszul írtam a kereszt fiam bűvészkedett a telefonnal és félreértés volt.
Szóval most nincs fent a Mircinko rom (de szeretné visszarakni) hanem a gyári legújabb ICS és ezen nem megy a root jog anélkül pedig nem megy fel a rom. Ilyenkor mit lehet tenni?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#14848) air válasza < CyberBob > (#14847) üzenetére


air
nagyúr

Rootolni kell!
Az összefoglalóban le van írva a mikéntje.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14849) < CyberBob > válasza air (#14848) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Rendben, bár azt mondja azt már próbálta és valami verzió gond van a rootolásnál.
Majd futunk vele egy kört addig is köszönöm a segítséget.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#14850) air válasza < CyberBob > (#14849) üzenetére


air
nagyúr

Rom verzió függő. 54-estől felfelé kernelt kell cserélni a rootoláshoz, majd visszatenni az eredetit.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.