Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) air válasza Orgi (#14500) üzenetére


air
nagyúr

"inkább vmi ICS javítás jönne..."

Ez csak költői sóhaj, ugye? :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14502) Bia85 válasza Orgi (#14500) üzenetére


Bia85
csendes tag

Letöröltem már. :) Valóban hülyeség.

(#14503) FoLey-v válasza Orgi (#14500) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát enyém már annyira belassúlt az ICS,hogy szerintem visszateszem a GB-t,de amikor ráérek.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#14504) Nadam válasza FoLey-v (#14503) üzenetére


Nadam
csendes tag

Jó lenne tudni, h esetleg ez a heap size beállítás megoldás lehet-e az ICS lassúságára:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32408520

Mert a GB tényleg gyors, de sok minden hiányzik az ICS funkcióibol.

(#14505) Orgi válasza air (#14501) üzenetére


Orgi
őstag

Igen, úgy tűnik sajna csak költői sóhaj. Bár nem egészen értem, hogy van ez az .54-es végű, nem túl jól működő build, aztán elvileg valahol létezik még legalább kettő (.89 és .100) javítás és azok miért nem lesznek elérhetőek mókolás nélkül... Mindenesetre ezzel a telóval nálam a Sony végképp elásta magát és kedvet kaptam inkább egy WP8-as telóhoz. Nem akarok hegesztgetni meg vergődni olyasmikkel, amik alapvetően nem különösebben érdekelnének, inkább csak használnám a telómat emberi sebességgel...

[ Szerkesztve ]

(#14506) m1lan


m1lan
őstag

Bár nem teljesen tartozik ide a kérdés, azért felteszem.
Ha van rá lehetőségem, hogy a kissé zsebkopott állapotú U-mat 1:1-ben elcseréljem egy újszerű Nokia Lumia 520-ra, az úgy szerintetek megéri :F

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14507) freemanone válasza m1lan (#14506) üzenetére


freemanone
őstag

ár/érték arányban szerintem igen, a többi ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#14508) pit stop válasza m1lan (#14506) üzenetére


pit stop
addikt

Teljesen más a két rendszer. Ha meg tudsz barátkozni csempékkel és wp-vel jó lehet. Stabilabb az biztos - bár nekem 520-ból fájóan hiányzik vaku.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14509) FoLey-v válasza Nadam (#14504) üzenetére


FoLey-v
addikt

Már unom a wifi gyengeségét is meg a hívásnál is belassult.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#14510) davver válasza m1lan (#14506) üzenetére


davver
csendes tag

Szia!

Én amikor újonnan megvettem az Xperia U-t akkor hosszútávra terveztem vele és nagyon próbáltam élni vele, de egyszerűen egy bughalmaz az egész. A régi telefonom Xperia X8 is sokkal élvezhetőbb bizonyos szempontból mint ez. Muszáj volt váltanom ezért vettem egy Lumia 520-t. Semmilyen tekintetben nem érzem hátrányban magam, sőőőt ez volt az egyik legjobb döntés a Sony-val kapcsolatban, hogy eladtam.
Bye Android, egy időre elástad magad nálam. Úgyhogy bátran ajánlom a L520-at is, mert mérföldeket ver sebességbe az U-ra. Ha megszokod a rendszert, soha nem akarsz már majd egy ilyen halmazati büntetést mint az U!

Üdv

(#14511) Mágus2 válasza Orgi (#14505) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem tudom milyen appokat használtok, de fél évig volt fent az 54-es, azon kívül, hogy néha hívásfogadásnál tovább csörgött, nem nagyon volt vele bajom. A Mircinko szintén bevált nálam, persze nekem nincs fent semmi fölösleges cucc. ;)

(#14512) solti válasza Nadam (#14504) üzenetére


solti
senior tag

Szasztok, nekem B.10-es ICS van a telón, és kipróbáltam ezt a heap size-os dolgot, és úgy tűnik működik, legalábbis van javulás azóta. Pl Gugli térképen a keresésre menve már nem fagy ki az app, hanem használható. Persze villámgyors ettől se lett, de azért segít. Köszi a tippet!

(#14513) m1lan válasza davver (#14510) üzenetére


m1lan
őstag

Sajnos még nem tudtam dönteni, mert sok olyan androidos dolog van, ami hiányozna. Többek között szeretek játszani is a telefonon, és ebből a szempontból mindenképp visszalépés lenne egy WP8-as telefon. Meg egyébként is hozzászoktam már a kis Sony hibáihoz, úgyhogy lehet, hogy a launcher laggolást meg a hívás bugot visszasírnám még, a felvehetetlen bejövő hívásról plusz a le nem csatlakozó fülhallgatóról nem is beszélve :DDD

Viccet félretéve: a csempével nem lenne gondom, sőt, igazából nekem nagyon bejön ;] . Ami viszont megint kérdéses, hogy egy idő után nem unnám-e meg? A Sony UI-t már lassan egy éve nézegetem, és még mindig tetszik, de pl. az előző Samsungomon hamar likvidálva lett a TouchWiz...

Én is hosszútávra terveztem az U-val, de nagyon melléfogtam vele - igaz, az árán most sem tudnék droidos vonalon jobbat venni. A 4.0.4-es szoftverben sok bug van, ami valószínűleg már marad is. És ami a legrosszabb, hogy főzött romok tekintetében sem áll jól a telefon szénája, hála a 0 támogatottságú NovaThor chipsetnek...

Egyelőre maradok U-ser, aztán majd meglátjuk :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14514) Orgi válasza Mágus2 (#14511) üzenetére


Orgi
őstag

Gyakorlatilag alig használok appokat, játék pl egy sincs. Go Sms, Go Contacts, BKV, Opera Mini, Index, Viber, Skype, kb ennyi van a gépen és olyan laggokat produkál, mint annó az Xperia x10 minim: magában menő Gmail levélolvasás 20-25 mp mire betölt, elindítom a zseblámpát és szintén 20 mp mire elindul, ilyenek... Mindez szűz ICS telepítéssel, igaz 1 év használat után.

(#14515) Mágus2 válasza Orgi (#14514) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A felsoroltak közül egy sincs fent, de nem is hiányzik. :DDD

Ami extraként van nálam az a teamviewer, zseblámpa,shazam, high tech wallpapers, illumination noti. ;)

(#14516) air válasza Orgi (#14514) üzenetére


air
nagyúr

20-25mp biztosan túlzás, nem hihető. Tudnál csinálni videót?
8-10mp nálam is előfordul néha.
Habár a sok proc. és RAM zabáló GO szemét mellett, elképzelhető ilyen reakcióidő.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14517) pit stop válasza Orgi (#14514) üzenetére


pit stop
addikt

Milyen sűrűn van újraindítva?
Ezek közül csak viberrel van tapasztalatom, de az nagyon érezhetően visszafogja telefont.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14518) Orgi válasza pit stop (#14517) üzenetére


Orgi
őstag

3-4 naponta újraindítom, akkor egy darabig jó, aztán kezdődik a szüttyögés... Igazából mostanában Skype-ot már nem használom, szóval azt uninstallálom is, bár nem látom a futó alkalmazások között. A Viber viszont ott van a háttérben, viszont azt használni is szoktam.

(#14519) Orgi válasza air (#14516) üzenetére


Orgi
őstag

Csinálok majd videót :) A két GO program leszedését javaslod? Igazából a futó alkalmazásoknál megnézve pl a GO Contacts 5 MB-ot eszik, ha meg elindítom a gyári kapcsolatokat az 22-őt, ezért gondoltam azt jobbnak.

(#14520) air válasza Orgi (#14519) üzenetére


air
nagyúr

:K
Meg a Vibert és a Skype-ot is nyugodtan kidobhatod.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14521) balintXD


balintXD
tag

Sziasztok! Van egy xpria u-m és egy ideje néha nem működik egyik hangszórója sem. Ha hívnak nem csörög, ha pedig én hívok valakit teljesen néma az előlapi hangszóró is. Egy idő után rendbe jön, de ez órákat jelent. Szoftvert akartam frissíteni rajta, azt írta a program mielőtt frissíteni akartam, hogy kapcsoljam ki a telót, nyomjan hosszan a hangerő gombot és közben csatlakoztassam újra a géphez. Ezt tettem viszont a program nem lépett tovább, a telefon pedig zöld fény után kiírta hogy töltés. Szóval nem sikerült frissíteni. Valamit rosszul csináltam?

Galaxy S3 > S6 > S7 edge > S8 > S10e

(#14522) m1lan válasza balintXD (#14521) üzenetére


m1lan
őstag

Ilyenkor a szoftver szórakozik (nem csatlakozik le rendesen a füles). Ha nem szólnak a hangszórók, dugd be a headseted, aztán húzd ki. Ha ennyi nem elég, akkor indítsd el a Walkmant és tedd maxra a hangerőt, aztán húzd csak ki. Nálam mindig bevált :DDD

Úgy néz ki búcsúzom tőletek, már megvan a Lumia 520, és eddig nagyon tetszik. Köszönök minden segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14523) balintXD válasza m1lan (#14522) üzenetére


balintXD
tag

Tényleg megjavult :D köszi a segítséget :R

Galaxy S3 > S6 > S7 edge > S8 > S10e

(#14524) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

sziasztok!
Most újítottam csomagot upc-nél!6o mbit ők adták a router is.
Mennyit kellene tudni a telefonnak ebből?
Oola mérése alapján 10-12 mbit!Ez reális?Ha nem miért nem?!
Egyébként eredeti gyári szoftver fut rajta és semmi problémánk nincs vele.Nem tudom milyen előnyökkel járna az ICS de mivel minden program tökéletesen fut,nem fagyott le a 3 hónap alatt csak kb 1-szer ezért nem hiszem hogy fogjuk frissíteni.
köszi

(#14525) air válasza SonyNex7 (#14524) üzenetére


air
nagyúr

A 60Mbit az adott csomagnál az elméleti maximum. 10-12Mbit egy telefonon bőven elegendő, szerintem.
Hogy az U fizikai maximuma mennyi, azt én nem tudom.
Korábbi tesztjeimnél 11,75Mbps volt a max. nálam is wifin. Valószínűleg ennyit tud ez a készülék.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14526) SonyNex7 válasza air (#14525) üzenetére


SonyNex7
senior tag

De miért hogyha elvileg n-es wifi van benne?
Dell studio xps gépembe elvileg g-s van az 22mbit-et tud.

(#14532) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Megkérnék mindenkit, hogy finomabban fórumozzon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14533) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv. Újabban, amióta feltettem rá az ICS-t random lemerülget a teló, itt ülök a gép előtt, csak wifi megy, még csak az sem, hogy a képernyő szívná le, és magától 5-6 órán belül ~60%-ról 1%-ra csökkent. Tudtok ezzel kapcsolatban valami segítséget nyújtani?

A választ előre is köszönöm.

Üdv.:M.

(#14534) mrbarbrady válasza minek?:S (#14533) üzenetére


mrbarbrady
tag

Feleségem U-ja fényképezéskor alkalmanként kiírja, hogy memória hiba. Ez lehet szoftver miatt, vagy a memória hibás?

(#14535) air válasza minek?:S (#14533) üzenetére


air
nagyúr

A Wakelock Detector progival meg tudod nézni, hogy mi ébreszti sokszor a készüléket.
A GSAM Battery Monitor pedig megmutatja, hogy mi fogyaszt sokat az akkuból.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14536) minek?:S válasza air (#14535) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm, illetve, zenéket honnan tudnék leszedni rá? Music Unlimited nem támogatott itthon nekem, gépről nem megy...

Üdv.:M.

(#14537) air válasza minek?:S (#14536) üzenetére


air
nagyúr

Például SoundCloud.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14538) minek?:S válasza air (#14537) üzenetére


minek?:S
őstag

Valami olyan nincs, amivel youtube-osokat lehet?

Üdv.:M.

(#14539) air válasza minek?:S (#14538) üzenetére


air
nagyúr

TubeMate

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14540) Csatsa


Csatsa
tag

(#14541) LantosBerry8 válasza Csatsa (#14540) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

próbáltad?

(#14542) Csatsa válasza LantosBerry8 (#14541) üzenetére


Csatsa
tag

Később teszem fel, csak gondoltam megosztom hátha valakit érdekel egy friiss módosított gingerbread rom, csak az előbb valamiért csak a linket osztottam meg és nem tudtam írni mellé semmit sem.

(#14543) LantosBerry8 válasza Csatsa (#14542) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

akkor várok a beszámolódig vele :)

(#14544) minek?:S válasza Csatsa (#14540) üzenetére


minek?:S
őstag

Halam uldozzon :)

Szerk. Egyel felette levo kommentre, elnezest. :D

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#14545) Tatyla


Tatyla
őstag

Egy éves U-mat Lumia 620-ra cserélném!

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#14546) Titi76 válasza Tatyla (#14545) üzenetére


Titi76
aktív tag

Én is...

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#14547) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Sziasztok!
Vettem ma egy ilyen telót használtan és úgy néz ki hogy van egy kis hibája: amikor próbálnám bekapcsolni a wifit csupán annyit ír hogy hiba. Van valakinek esetleg valami ötlete, hogy mi lehet a gond? Már próbáltam a gyári beállítás visszaállítását, nem oldódott meg sajnos. :(

Mágus2: 2.3.7

[ Szerkesztve ]

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#14548) Mágus2 válasza Majkee84 (#14547) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Milyen android van rajta? verzió?

(#14549) godzsy2 válasza Csatsa (#14540) üzenetére


godzsy2
senior tag

Elég jónak tűnik, GB alapon úgy néz ki, mint a JB... és ahogy elnézem még a Beállítások menüpont is olyan, pedig én a GB-n pont azt nem bírtam megszokni. Én is várom a tesztet. Ha működőképes én is kipróbálom.

(#14550) Majkee84 válasza Mágus2 (#14548) üzenetére


Majkee84
aktív tag

4.0.4-re frissítettem, de most sem engedi bekapcsolni a wifit, de úgy látom a bluetooth-ot sem.

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.