Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) KissP válasza air (#14350) üzenetére


KissP
tag

Telepítettem a drivereket és megmaradt a hiba. Nem ismeri fel a windows.
A Flash tools először írja, hogy device connected, aztán 1-2 másodperc múlva disconnected.

p

(#14352) kumpl


kumpl
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan lehet egy cusom ROM-ban beállítani, hogy milyen alkalmazások induljanak el automatikusan? Mert én most a .100-as rendszert szeretném magamnak átalakítgatni, de így hogy egy csomó felesleget kiszedtem, alapból 260Mb-ot használ a rendszer... A mircinkó romok ~170M-jához képest ez nagyon durva...

(#14353) air válasza kumpl (#14352) üzenetére


air
nagyúr

Akkor miért nem használod a Mircinkó romot?
Egyébként tudod, hogy milyen alkalmazások azok amiket nem szeretnél, hogy elinduljanak?
Jelenlegi állapotában nem használható megfelelően a készülék? Vagy csak a számok bűvöletében élsz?
Az, hogy az egyik rom ennyit használ, a másik meg annyit, semmit nem jelent. Sőt, elképzelhető, hogy a te igényeidnek éppen hogy az felel meg jobban, ami néhány 10 megával többet emészt fel indulás után.
Most direkt csináltam egy restartot. Az én készülékemen a B.1.10-es ICS van, és mindenféle kipucolás nélkül 250MB a foglalt RAM indulás után, és teljesen jól használható a készülék arra, amire nekem szükségem van.
Szerintem, ha az általad vázolt helyzetről az a véleményed, hogy "ez nagyon durva", akkor nagyon messze vagy még attól, hogy az Android működését megértsd, és mélyebben a rendszerben matass. :U

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14354) kumpl válasza air (#14353) üzenetére


kumpl
aktív tag

Teljesen jól használható. Nagyon gyors.. Csak azt gondoltam, hogy sok a ram felhasználás.
Eddig mircinkot használtam, de úgy döntöttem csinálok magamnak egyet. Szerintem jól sikerült..
Nekem most a sebesség számít leginkább. Ezért nem tudom hogy integráljam-e a Bravia engine2-t vagy az X Reality Engine-t. Gondolom én, hogy a jobb képminőségért áldozni kell egy kis sebességet, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#14355) air válasza kumpl (#14354) üzenetére


air
nagyúr

Most akkor "nagyon durva" vagy jól sikerült? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14356) kumpl válasza air (#14355) üzenetére


kumpl
aktív tag

Nagyon jól működik, de a ram felhasználásra azt hittem, hogy nagyon durva..

(#14357) KissP


KissP
tag

Sikerrel jártam. Működik a telóm. :)
A fő problémát a flashelésnél a win 8 okozta. Barátnőm win 7-es gépéről egyből ment. :)

p

(#14358) bigga


bigga
aktív tag

Én mostanában cseréltem le az U-mat - úgy érzem kinőttem és pár hiányosságával már nem bírtam kibékülni. Bár az utolsó rom-al, megfelelő optimalizálással jó volt a rendszer, de sok vesződség volt mire ide eljutottam. Ám működőképes volt a teló. Viszont a ram felhasználás ált. android probléma az új mobilom két gigás memóriáját is megzabálja ha nem figyelek (280mb szabadon), de különösebb röccenést nem tapasztalok. Nem az első droidos telóm volt ez, de a konklúzió, hogy a droid oprendszer alá bőven kell vas, hogy gond nélkül szaladjon, hackelés ide vagy oda...

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#14359) pit stop válasza bigga (#14358) üzenetére


pit stop
addikt

Egy felső kategóriás vas nyilván jobban fog menni, mint a megjelenésekor középkategóriás U :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14360) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Sziasztok!

Sikerült letörölnöm fontos SMS-eket a telefonomról. Nem a SIM-en voltak. Visszaállíthatóak valahogyan?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#14361) pit stop válasza Chris Kiki (#14360) üzenetére


pit stop
addikt

"Data Recovery", "Undelete" programokkal esetleg sikerülhet. Ha azokkal nem megy akkor esélytelen ha jól tudom.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14362) odrif


odrif
MODERÁTOR

Lehet láma a kérdés, de handcent sms-ben hol tudom megnézni az elküldött üzenet kézbesítési jelentését?

20 éve a Prohardveren

(#14363) odrif


odrif
MODERÁTOR

És mégegy dolog lenne:
Hosszú idő után eljött az ideje hogy használnom kell ma a telefon gyári navigációját (nincs rajta másik).
10 perce várakozik a helyre, de nem történik semmi.
A műholdaktól kezdve minden be van kapcsolva de mégsem tud továbbjutni ezen a ponton.

20 éve a Prohardveren

(#14364) pit stop válasza odrif (#14363) üzenetére


pit stop
addikt

Mobilnet van neki? Meg nem épületen belül (bár mobilnettel nekem ott is hamar pozícionál).

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14365) odrif válasza pit stop (#14364) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Minden van neki, és az udvaron próbáltam.

20 éve a Prohardveren

(#14366) nextman válasza odrif (#14365) üzenetére


nextman
aktív tag

En azutan tudtam a terkepet hasznalni benne, miutan letoroltem az osszes frissitest rola.
Amugy teljesen hasznalhatatlan volt.

(#14367) odrif válasza nextman (#14366) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A térkép az még megy is, de maga a navigáció na az nem.

20 éve a Prohardveren

(#14368) nextman válasza odrif (#14367) üzenetére


nextman
aktív tag

Akkor is ez a valaszom, vagy frissitsd, vagy allitsd vissza az alkalmazast az eredeti allapotaba :)

(#14369) odrif válasza nextman (#14368) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Frissítettem amit csak lehetett és most ez az ikon konkrétan eltűnt:[link]
és csak ez a térkép ikon maradt[link]

20 éve a Prohardveren

(#14370) air válasza odrif (#14369) üzenetére


air
nagyúr

Az új Mapsbe integrálták a navigációt. Nincs már külön ikonja.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14371) odrif válasza air (#14370) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm, azt hittem én rontottam el valamit.
Működik a dolog. Azt be is tudom állítani hogy autópályák és fizetős utak elkerülése, vagy nem, de arra nincs lehetőség hogy leggyorsabb, vagy legrövidebb?

20 éve a Prohardveren

(#14372) air válasza odrif (#14371) üzenetére


air
nagyúr

Ezt nem tudom. Én sosem használtam.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14373) nextman válasza odrif (#14371) üzenetére


nextman
aktív tag

Erdekes, nekem ez az uj verzio nem mukodott, konkretan fagyott tole az egesz terkep. De ha neked bevalik, akkor hajra!!

(#14374) odrif válasza nextman (#14373) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tesztelni fogom élesben. Ha nem megy akkor átrakom a kártyát a Nokia E52-be. Az egyenlőre megbízhatóan tette eddig a dolgát.
Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#14375) Martin 333


Martin 333
csendes tag

Sziasztok! Olyan segítséget szeretnék kérni,hogy tudnám vissza rakni a GB-s rendszert.Sok a lassúság,gondolkodás ICS-n! Részletes leírás ha kérhetek! Vagy ha lenne mégis olyan rendszer amit érdemes felrakni és nincsenek lassúságok ! Köszönöm :)

(#14376) Rinita


Rinita
tag

Szerintetek érdemes lenne lecserélni az U-t egy M-re? Sajnos csak arra lenne lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

(#14377) air válasza Rinita (#14376) üzenetére


air
nagyúr

Ha nem kell sokat költened rá, igen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14378) pit stop válasza Rinita (#14376) üzenetére


pit stop
addikt

Ha későbbre gyűlne még és lehetne jobb akkor inkább gyűjts szvsz.
L, inkább egy Sp később , vagy Z1 mini majd.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14379) gabor76 válasza Martin 333 (#14375) üzenetére


gabor76
csendes tag

Szia! Az oldal tetején nyisd ki az összefoglalót,ott mindent megtalálsz.Flastool-al elég egyszerű. Én is visszaraktam bár Task killer és RAM booster kombinációval elfogatható sebességet produkált a gyári 4.0.4 Android is.

(#14380) Martin 333 válasza gabor76 (#14379) üzenetére


Martin 333
csendes tag

Légyszi egy flashtool linket ,mert nem találni normálisat! ;)

(#14381) air válasza pit stop (#14378) üzenetére


air
nagyúr

Az SP és a Z1 Mini mióta egy kategória az U-val? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14382) pit stop válasza air (#14381) üzenetére


pit stop
addikt

Csak azt mondtam az lenne valóban nagy előrelépés. Kérdés, hogy most teszi hozzá ami van, vagy később esetleg több összejön és akkor kicsit nagyobbat lépni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14383) gabor76 válasza Martin 333 (#14380) üzenetére


gabor76
csendes tag

https://hotfile.com/dl/163801674/a1fa959/flashtool-0.9.0.0-windows.exe.html Szerintem ez az.

(#14384) air válasza pit stop (#14382) üzenetére


air
nagyúr

Hát végül is, aki Suzukit akar cserélni Seatra annak is mondhatod, hogy gyűjtsön még, és vegyen inkább Mercedest, mert az lenne igazán előrelépés. :DD

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14385) Martin 333 válasza gabor76 (#14383) üzenetére


Martin 333
csendes tag

Köszi. Légyszi valahogy tudnád linkelni még a GB-t?! :)

(#14386) jakec


jakec
tag

Segitséget kérek tőletek!
Lehet beszéltétek eddig, lehet nem, nem akarom az összes bejegyzést elolvasni, ezért is elnézéseteket kérem.
Előlről kezdem értse meg mindenki:
Lefekvés előtt mindig leállitom a netet, s GSM(2g)-re kapcsolom. Semmi gond nem lenne szépen leáll, de reggel amikor megszeretnék nagy hamar futtomban nézni valamit, sosem indul be a net.Sőt úgy érzem hiába kapcsolom a WCDMA(3g)-t mert arra sem vált át, úgymond befagy a 2G, persze net nélkül. Tehát, ha huzamosabb ideig nem használom a netet, utána taknyolok vele 1 órát, mig megindul. Elég kellemetlen mindig újrainditani. Valaki van igy?
Gb Rock v3.
KÖszönettel előre is!

Nincs oly kiválóság, melynél nagyobb ne volna.

(#14387) I2oli válasza jakec (#14386) üzenetére


I2oli
tag

próbáltad úgy hogy visszateszed 3g-re és ha nem mászik fel rá, repülőgépesbe dobod majd vissza?

(#14388) gabor76 válasza Martin 333 (#14385) üzenetére


gabor76
csendes tag

Ez is ott van az összefoglalóban.http://www.seria.hu/forum/viewtopic.php?t=2829/

(#14389) gabor76


gabor76
csendes tag

Nekem is van egy kis problémám. A Sim kártyát anno megvágtam turbó Sim használatához valószínűleg ennek köszönhetően most meg nem tudom kivenni. Van valami jó tipp,hogy szerviz nélkül megoldjam (pillanat ragaszó stb).

(#14390) pit stop válasza gabor76 (#14389) üzenetére


pit stop
addikt

GSM-nél talán van valami kis szerszámuk amivel ki tudják piszkálni. Otthon meg amit találsz, pl. fogpiszkáló.

( #14386 ) jakec Minek kapcsolgatod 2-3 g között ha netet már úgyis kikapcsoltad? El tudja dönteni teló mi kell neki.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14391) air válasza pit stop (#14390) üzenetére


air
nagyúr

Mert a 2G hálózat stabilabb, nem kell annyiszor tornyot váltani, mint 3G-n, tehát kevésbé merül a telefon.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14392) freemanone válasza air (#14391) üzenetére


freemanone
őstag

persze, mert éjszaka kiloméreteket tesz meg a telefon a polcon...

(#14393) air válasza freemanone (#14392) üzenetére


air
nagyúr

Most mi a f.ért kell megint kötözködni? :W
Soha nem voltál még olyan helyen, ahol egyhelyben állva is ugrál az elérhető tornyok között? :U
Ne legyél már ennyire fafejű!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14394) odrif válasza air (#14393) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ne Ne! Légyszi ne csináljátok ezt! Mind a ketten nagyon hasznos tagjai vagytok ennek a fórumnak. Nagyon nem lenne jó összeugrani!

20 éve a Prohardveren

(#14395) air válasza odrif (#14394) üzenetére


air
nagyúr

Ne nekem mond! ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14396) freemanone válasza air (#14393) üzenetére


freemanone
őstag

ezzel csak az a baj, hogy a millióból egy helyzetet hozod fel példának. Tök felesleges kapcsolgatni 2/3g között egyes piripócspusztai helyektől eltekintve.

(#14394) odrif: ha összeugrunk az ettől komolyabban fog kinézni ne izgasd magad :)

[ Szerkesztve ]

(#14397) godzsy2 válasza jakec (#14386) üzenetére


godzsy2
senior tag

Az U-n még nem használtam netet a wifin kívül, de Samsungon van egy olyan kapcsoló fent a státuszsorban, hogy adatforgalom. Ha azt kapcsolgatom, akkor van net ill. nincs net. Ehhez miért kell 2G-t meg 3G-t kapcsolgatni? Most ránéztem, Gyorsbeállítások widgeten a "Repülőgép" ikonja felett ott az "Adatok" ikonja is, ami ugyanezt a célt szolgálja, nem?

(#14398) air válasza freemanone (#14396) üzenetére


air
nagyúr

Sajnos nincs igazad. Ez bizony kőkemény valóság, akár nagyvároson belül is. Sőt elsősorban ott áll fenn ez a jelenség. Mivel a 3G-s adók hatótávolsága és adóteljesítménye kisebb, mint a 2G-seké, ezért sűrűbben kell telepíteni őket, így egy adott területen több elérhető torony van, és a jelerősség függvényében folyton ugrál a tornyok között.
De nincs harag. Nem érthet mindenki mindenhez. ;)

(#14397) godzsy2
"Ehhez miért kell 2G-t meg 3G-t kapcsolgatni?"

Például a sebesség és a fogyasztás miatt. Én is folyton kapcsolgatok. Ha netezni akarok, átváltok 3G-re, ha csak készenlétben van a telefon, elég a 2G is.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14399) pit stop


pit stop
addikt

Már megint elhagytam a hátuljáról a k... karikát :DDD :W

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14400) m1lan válasza pit stop (#14399) üzenetére


m1lan
őstag

Nekem annyira le van már kopva a hátlap, hogy nem volt merszem leadni a karika miatt szervizbe az U-t. Meg hát kell is a telefon, a T-nél meg minimum 3 hét lenne a procedúra, már ha egyáltalán leadják egy ilyen "apróság" miatt :U

Egyébként már másodszor fordult velem elő, hogy fülhallgatós zenehallgatás után nem voltak hajlandóak működni a hangszórók, és csak úgy jött helyre, hogy visszadugtam a fülest, felnyomtam maxra a hangerőt, aztán kihúztam. Ez szoftveres hiba :F Eddig egyik telefonom sem csinált ilyet, és roppant idegesítő tud lenni, hogy hívást kezdeményezel, aztán semmit nem hallasz a másik fél mondandójából :))

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.