Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) FoLey-v válasza macboyg (#14841) üzenetére


FoLey-v
addikt

Jobban hasít a 4.3.1-es mint a ICS :U

Esetleg ezt felrakhatnám vagy megvárjam a 4.4-est hátha kiadják?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#14852) pit stop válasza FoLey-v (#14851) üzenetére


pit stop
addikt

A puding próbája mindíg az evés :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14853) mobilizmo válasza FoLey-v (#14851) üzenetére


mobilizmo
addikt

4.4-et? Mármint a Sony? Az biztosan nem.
[link]

:(((

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14854) FoLey-v válasza mobilizmo (#14853) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem a hivatalosra gondoltam,mert tudom,hogy azok nemfogják kiadni hanem XDA-s srácok :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#14855) mobilizmo válasza FoLey-v (#14854) üzenetére


mobilizmo
addikt

Na arra én is kíváncsi lennék.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14856) R3laX


R3laX
addikt

Hali!
Melyik a legújabb Cyanogen Sony U-ra, ami jól is működik? Kell rootolni hozzá a telót?

(#14857) FoLey-v válasza mobilizmo (#14855) üzenetére


FoLey-v
addikt

Arra énis,de ha mégsem akkor a 4.3.1-est root nélkül rámegy?
Vagy hogyan kell felrakni,magyar leírás van hozzá?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#14858) R3laX


R3laX
addikt

Vki tudna tippet adni, hogy miért nem működik a Fastboot mode? Hiába nyomom a fölfelét, és dugom rá, a Flastool nem érzi, pedig a drivereket is felraktam.

(#14859) mobilizmo válasza FoLey-v (#14857) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nemtom, nekem most stock ics B54 van rajta, kicsit megtakarítva.
De bármi érdekel ami ennél jobb lehet. Mircinko v7.5, eXperience v2.1 már volt, ezek aránylag gyorsan haltak.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14860) freemanone válasza R3laX (#14858) üzenetére


freemanone
őstag

mondjuk első körben, nyitott a BL?

(#14861) R3laX válasza freemanone (#14860) üzenetére


R3laX
addikt

Jó, tudom, csak qrva lusta vagyok mindent bemagolni :N . Mind1, felrántottam a 2.3.7-et jó lesz ez... Szenvedek már ideje a 4.0.4-el.

(#14862) freemanone válasza R3laX (#14861) üzenetére


freemanone
őstag

nem kell bemagolni semmit sem. :) csupán csak a fastboot kizárólag nyitott BL mellett működik. addig hiába is próbálkozol, ezért is kérdeztem, hogy ez megtörtént-e. azt is kérdezhettem volna, hogy gyári füeegtlen-e a készülék (nem utólag függetlenített), mert csak azoknak lehet nyitni a BL-ét.

(#14863) R3laX válasza freemanone (#14862) üzenetére


R3laX
addikt

Nem nyitott, de köszi szépen most meg vagyok elégedve a 2.3.7-el :) .

(#14864) eastonhun2


eastonhun2
csendes tag

Sziasztok

Abban tudnátok segíteni hogy honnan tudnék a telefonhoz exponáló gombot szerezni.
előre is köszönöm.

Jön a tigris......

(#14865) motoflug válasza eastonhun2 (#14864) üzenetére


motoflug
őstag

Komplett hátlappal az ebayről.

(#14866) xeri válasza LantosBerry8 (#14830) üzenetére


xeri
tag

kipróbáltam az airdroidot és működik, látja a recordings mappa tartalmát is, de azt még mindig nem értem, hogy kábelen keresztül ezek a fajlok hogy tudnak eltűnni. ráadásul kicsit zavar, hogy a szűkös memóriában még1 programnak kell futnia, szerintem lassult is a telo a felrakas után (lehet, hogy csak kepzelodom). úgyhogy ki fogom próbálni a másikat is, amit ajanlottatok, amíg nincs megoldás a kabelre.
egyébként ha gyakran lenne ra szükségem, valószínűleg megtartanam az airdroidot, mert nagyon profin teszi a dolgát...

(#14867) LantosBerry8 válasza xeri (#14866) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Az airdroid gyakorlatilag egy virtuális telefon, ezért látja. Ha lassúnak érzed a rendszert, azt javaslom hasznald a GB. Rocks v3 -at! 'amig ki nem jön valami jobb'

(#14868) rx8pencz


rx8pencz
tag

Nem nagyon vagyok jártas ezekben a szoftveres módosításokban,ezért szeretném kérni a segítségetek.Régebben rootoltam a telót,feltettem mircinko romját,majd ezek után a sony companion felajánlotta,hogy frissíthetem a telefont.Hát frissítettem sajnos.Azóta nem tudom rootolni se a telot,és egy olasz szolgáltató,a TIM romja van a telefonomon.Nos hamarosan gazdát fog cserélni a telefon,s szeretném lepucolni normálisra.Hogyan tudnám gyári 2.3.7-re visszavarázsolni?Igazából még az ICS se lenne gáz,csak ez a TIM-es rom rettentően zavar. :F

PSN: istone94

(#14869) Dollface


Dollface
tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy:

1. hogyan lehet úgy beállítani a készüléket, hogy a telefonkönyvben a SIM kártyán lévő számokat lássam? Sehol sem találok ilyen opciót...illetve azt sem látom hogy melyik illetve hány szám van a SIM-en és hány a telefonon...

2. le lehet-e egy konkrét számot tiltani, hogy ez a szám ne hívhasson engem? Csak olyan opciót találok hogy "összes letiltása". A fene se akarja az összes hívót tiltani, csak egyet...

A készüléken Android 2.3.7 szoftver fut.

[ Szerkesztve ]

(#14870) motoflug válasza Dollface (#14869) üzenetére


motoflug
őstag

2.:[link]

(#14871) Dollface válasza motoflug (#14870) üzenetére


Dollface
tag

Köszönöm szépen, telepítettem.

(#14872) zerdelyi


zerdelyi
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Van egy u-m, aminek a kijelzője nem megy. Beázott, szervizben szétszedték, kitisztították, azt mondják, működik minden funkciója, csak éppenséggel nem lehet látni, mert a kijelző csatlakozó fóliájáról az érintkezők leoldódtak, azért nem megy.
Szóval vagy olcsó javításra, kijelző cserére lenne szükségem, tud-e valaki ilyent, vagy, ha valaki megvenné, mindkettőnk számára korrekt áron, akkor szintén várok jelentkezést.
Köszi, üdv, Zoli

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#14873) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Múltkor szervízbe kellett mennünk ezért visszaraktam mindent gyárira a telefonban, így a gyári szoftver került rá...hát hányingerem van hogy miket csinál a telefon azóta.Fagy a kamera, kb haldoklik a rendszer, és sorolhatnám..

Mircinko rom volt előtte rajta , az elment rendesen, de azóta semmi értelmeset nem találtam.

Mit javasoltok , mit telepítsek rá? Meg most akkor újra kell rootolni meg minden anyám kínja???

(#14874) sargarigo válasza djnyakesz (#14873) üzenetére


sargarigo
csendes tag

Sziasztok!

Van-e lehetőség arra, hogy egy létező romból kiírtsam a google-t minden formában? Jelenleg a TerraSXU rom van a telefonban, ami sajnos alapból google-fan. Ha egyszerűen törlök mindent a /system/app mappából ami egy gapps.apk csomagban megtalálható, akkor a telefon működőképes marad? Tovább megyek, ezen kívül van-e valami kiírtandó dolog benne? Tehetnék fel google-mentes romot is, de amiket eddig találtam, az vagy nyitott bootloaderre van, vagy csak egyszerűen nem bejövős. Amúgy a Terra nekem nagyon tetszik, minden megy vele, csak éppen google-para van.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#14875) air válasza sargarigo (#14874) üzenetére


air
nagyúr

Megtudhatjuk a Google-para okát?
Őszintén szólva egy Androidos telefonnál ez elég érdekesen hangzik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14876) sargarigo válasza air (#14875) üzenetére


sargarigo
csendes tag

Hogyne!

Tudom hogy érdekes, de a telefon az telefon.
Egyfelől folyamatosan mennek szolgáltatások, amik fogják a telefont (tapasztalat, mert ahogy töröltem pár g-dolgot, rögtön gyorsabb lett).
Másfelől meg ott a google-botrány, ami mellett elmenni szó nélkül eléggé szemellenzős dolog lenne (kulcsszó google, és botrány. Sok találatot dob rá)
Persze lehet mondani, hogy itt egy újabb összeesküvés elmélet, ebbe nem is mennék bele, mert ez hitkérdés. Én a magam részéről nem örülök neki, ha egy monopol helyzetben lévő cég vájkálhat a magánéletemben. Ezért keresek megoldást a teló google-mentesítésére.
A kérdéses szolgáltatásokat mindet sikerült már helyettesíteni egy-egy alternatív megoldással. Van naptáram, levelezőm, kontakt listám, minden szinkronizált. Persze amit levelezek, az még jórészt gmail fiókban landol, de idővel lehet hogy ez is változni fog. Rajtam nem múlik.

[ Szerkesztve ]

(#14877) air válasza sargarigo (#14876) üzenetére


air
nagyúr

Ebben az esetben legjobb megoldás az lenne, ha vennél egy Lumiát, vagy ha Nokia (Microsoft) paranoiád is van, akkor buta telefont.
És ezt most nem ironizálva mondom, hanem halálosan komolyan. Androidos telefont Google-mentesíteni kb. olyan mint egy autóból kiszerelni a motort, eléfogni két lovat, és úgy használni. :D

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14878) sargarigo válasza air (#14877) üzenetére


sargarigo
csendes tag

Hallottam már ezt az érvelést, de nem értek egyet vele. Ugyanis magát a telefont szeretem. A google szolgáltatásait nem használom, és érdekes hogy még mindig élek. Attól hogy furcsa a szitu, még nem lehetetlen! Vannak olyan custom rom-ok, amikben alapból nincs benne a gapps, csak ezek általában nyitott BL-re vannak. Most itt van egy rom a gépen, ami tetszik, teker mint a villám, meg vagyok vele elégedve. Dobjam el az egészet csak azért, mert van mellette valami ami (leszedhető) nem kell?!? A hasonlat egyébként sántít. Kiszedem a motort a wv-ből, hogy fordot tegyek be helyette. Miért ne?

[ Szerkesztve ]

(#14879) pit stop válasza sargarigo (#14876) üzenetére


pit stop
addikt

Az Android tulajdonosa a Google - innentől kezdve te nem tudod kiírtani a Google-t a telefonodról, ez ilyen egyszerű. Offline használhatod a telefont és minden egyéb google-lel kapcsolatos dolgot kemény munkával persze eltüntethetsz, de onnantól kezdve, hogy kapcsolódik az internethez az telefon és az android bármely verziója fut a telefonon közvetlen kapcsolatban vagy velük.
Vagy veszel egy butafont, vagy megválaszthatod, hogy melyik gyártó felé lesznek küldve bizonyos adatok - ha tetszik, ha nem. Egyébként annyi adat keletkezik, és egy emberként akkora porszem akárki, hogy az semmit nem jelent számodra sem - kivéve ha készülsz valami terror vagy egyéb cselekményre :)
Ha meg nagyobb biztonság kellene vegyél Blackberryt.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14880) sargarigo válasza pit stop (#14879) üzenetére


sargarigo
csendes tag

Köszönöm a választ, erre voltam kíváncsi, hogy szerintetek lehetséges-e.

(#14881) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sailfish OS Android mobilokra - Jolla

Bízom benne, hogy az Xperia U is kap belőle :DD

[ Szerkesztve ]

(#14882) freemanone válasza LantosBerry8 (#14881) üzenetére


freemanone
őstag

szerintem ne nagyon bízz benne, pláne, hogy ha jön is, amire az esély kb nulla, csak nyitott BL-re lehet majd felpakolni.

(#14883) air válasza LantosBerry8 (#14881) üzenetére


air
nagyúr

Mit ér a rom, ha nem lesznek rá normális alkalmazások?
Illetve idővel biztosan lesznek, de addigra az U már sehol sem lesz. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14884) LantosBerry8 válasza air (#14883) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Mennek vele az androidos alkalmazások is :-)

(#14885) air válasza LantosBerry8 (#14884) üzenetére


air
nagyúr

Akkor miért jobb, mint egy Android?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14886) LantosBerry8 válasza air (#14885) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Csak feltételezem! De ha az U -n gördülékenyebb lenne mint az ICS akkor már előrelépés lenne

(#14887) Davey7


Davey7
senior tag

Nem kovetem a topikot, de most szuksegem lenne a segitsegetekre.
Baratnomnek ilyen telefonja van, hivatalos 4.0.4-el azt hiszem. Ez sajnos nagyon akad, meg sokszor kb. hasznalhatatlan ujrainditas utan is. Azt szeretnem kerdezni, hogy van valami nagyon stabil custom ROM, vagy mit ajanlanatok amivel hasznalhatova lehetne tenni? Lecserelni meg nem akarja.
Nem hardcore felhasznalo, neki eddig a gyari is toketes volt, szoval minden sallangmentes ROM lenne a legjobb.

(#14888) Mircinko


Mircinko
senior tag

Az oldalam kisebb-nagyobb fejlesztésen, ment át. Átláthatóbb, információdúsabb felület várja a látogatókat. A rom fejlesztést, mostmár százalékosan lebontva is figyelemmel lehet követni. Ezenkívül frissültek a lapok, és egy kis "élet" is van rajta. :)

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#14889) sargarigo válasza Davey7 (#14887) üzenetére


sargarigo
csendes tag

Nekem a Terra SXU rom jött be eddig.

(#14890) air válasza Mircinko (#14888) üzenetére


air
nagyúr

:C :R

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14891) Mi5i válasza Davey7 (#14887) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Nekem most ez fut, eddig elégedett vagyok vele. Legfrissebb gyári ics után mintha új telefont kaptam volna, szörnyű volt sajnos.

(#14892) Davey7 válasza Mi5i (#14891) üzenetére


Davey7
senior tag

Köszi szépen. Akkor csak annyi, hogy a root csomagot ami az első hsz.-ben van felrakom a gyárira, majd CWM és mehet rá a ROM?

(#14893) efroland


efroland
csendes tag

Sziasztok, vettem egy Sony Xperia U-t, és amikor megkaptam, akkor a 2.x-es android volt rajta, és a gépre kapcsolódáskor azonnal felajánlotta a 4.x-es androidot, amit fel is raktam rá. Szóval használgatom egy ideje, és adódott hogy a gps-é kellett volna használnom, és nem működik... Abszolút nem pozícionál a telefon, még azt se mutatja merre van észak... Felraktam a GPS Test-et, és abban szinte nem is látja a műholdakat, teljesen tiszta égnél is, ha már egy picit takarásban van az égtől, akkor 0, azaz nulla műholdat lát. Szeretném kérni a segítségeteket, mert látom van itt jó pár emberke, aki sokkalta jobban ért az okos telefonokhoz mint én!

Fehér Roland

(#14894) LantosBerry8 válasza efroland (#14893) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Telepítsd a faster gps nevű programot, és aktív internet kapcsolat mellett futtasd, hagyd, hogy letoltse az aktuális műhold koordinátákat. Haa ezzel megvagy, telepítsd a sygic navigációs programot és hasznald :) ( ha aa navigalas közben hasznalod az agps -tt akkor gyorsabbann talal jelett)

[ Szerkesztve ]

(#14895) efroland


efroland
csendes tag

Azt írja ki, hogy rootolt telefon szükséges a futtatásához. Miért kell rootolni a telefont ehhez?

Fehér Roland

(#14896) freemanone válasza efroland (#14895) üzenetére


freemanone
őstag

mert különben nem fér hozzá a gps.conf filehoz a /system partición.

(#14897) efroland


efroland
csendes tag

És ha ez megvan, akkor jelentősen gyorsul a gps jelmegtalálása? Mert ma 20 perc után az igo primo jelet talált, de mihelyst elindultam vele (gyalog) a kezemben a jelet elvesztette, és az igo ezt be is mondta.

Fehér Roland

(#14898) air válasza efroland (#14897) üzenetére


air
nagyúr

Androidos topikban hanyagold az iGO-t!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14899) Mi5i válasza Davey7 (#14892) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Igen, ha eddig nem volt CWM-ed, akkor pontosan így :)

(#14900) anyamanya


anyamanya
újonc

Hello!
Vettem egy használt sony xperia u-t. tökéletesen működik kivéve a wifit. Azt írta ki hogy hiba. Csináltam egy teljes szoftverfrissítést. A hiba akkor sem állt helyre,sőt ha bekapcsolom a wifit akkor újraindulgat a telefon.
van valakinek ötlete hogy mi lehet a baj?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.