Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) odrif


odrif
MODERÁTOR

Mostanában iszonyat gyorsan lemerül a telefonom.
Folyamatosan fut a Viber és 2 db email címet szikronizál, de korábban ezek ugyanúgy megvoltak mégis kb 2 napot kibírt egy feltöltéssel.
Semmi nem telepítettem rá, illetve újra is szoktam indítani, valamint figyelem hogy nem akadt-e be valamilyen alkalmazás, de az sem.
Mi lehet ennek az oka?
Teljes újratelepítést kíván a dolog?
Vagy venni kell bele új akksit?

20 éve a Prohardveren

(#14602) odrif válasza odrif (#14601) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Azt hiszem befejeztem a kis U-val a pályafutást.
Igen sok bosszantó dolog jön elő rajta.
Telefonálni szeretnék, a hívok valakit, hosszú várakozás, a kicsengésig el sem jutunk, majd a telefon magától leteszi a hívást. Majd ez megismétlődik még 1X, és jó esetben a 3. alkalommal már kicseng és tudok is telefonálni.
Visszaveszem a Nokia E52-t minden előnyével és hátrányával.

20 éve a Prohardveren

(#14603) motoflug válasza odrif (#14602) üzenetére


motoflug
őstag

Én is gondolkozom ezen a vonalon.Vagy az ablakok rendszert kipróbálni.

(#14604) pit stop válasza odrif (#14602) üzenetére


pit stop
addikt

Ez a letevős dolog csak nálad volt eddig, szóval én megkockáztatnám hogy szervíz - bár ha nem állandó problem akkor nehéz.
Másik hsz-edre pedig: 2 nap, az okostelefontól elég jó :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14605) odrif válasza pit stop (#14604) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

2 nap volt.

20 éve a Prohardveren

(#14606) glehel válasza motoflug (#14603) üzenetére


glehel
senior tag

én magától a látványától is idegrohamot kapok!!

(#14607) motoflug válasza glehel (#14606) üzenetére


motoflug
őstag

Velem is az mondatja ezt, hogy ha normális hazai supportos androidos telefont szeretnék,akkor annyit kellene kiadnom érte,amennyi számomra sok egy "telefonért". Viszont sajna az U esetében (és szerintem a legtöbb 512mb rammal rendelkező androidos telefonnál) eléggé idegesítőek az elfogyott memória miatti bugok. Így agyalok a windowsphone kipróbálásán,ami a zártsága miatt lehet, hogy elég rövidtávú kapcsolat lenne,de hajt a kíváncsiság. Az iOS számomra az ár/érték arány miatt felejtős.

(#14608) odrif


odrif
MODERÁTOR

De kihalt ez a topik.
Mindenki eladta a telefonját? ;]

20 éve a Prohardveren

(#14609) air válasza motoflug (#14607) üzenetére


air
nagyúr

Mondanál példát "az elfogyott memória miatti bug" -ra?
Ugyanis szerintem ilyen nem létezik. A bug az programhiba. Ha ilyet tapasztalsz annak semmi köze az Android rendszerhez, vannak WP-on is. A kevés memória miatti lassulások, alkalmazás bezárások az Android memóriakezeléséből adódnak, ami közel sem tökéletes, és előfordulnak még 2GB RAM-os készülékeken is.
Egyébként megmondod, hogy melyik gyártóra gondoltál, amikor a normális, hazai supportot említetted?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14610) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
hogyan tudom ellenőrizni hogy ki lett e nyitva már a bootloader?

[ Szerkesztve ]

(#14611) freemanone válasza fcbarca (#14610) üzenetére


freemanone
őstag

téma összefoglaló 4. pontjából:
Beírod ezt a tárcsázóba: *#*#7378423#*#*
Service info > Configuration > Rooting Status

"Bootloader unlocked: yes" - nyitott
"Bootloader unlock allowed: yes" - nyitható

(#14612) fcbarca válasza freemanone (#14611) üzenetére


fcbarca
őstag

köszönöm :)

(#14613) m1lan válasza air (#14609) üzenetére


m1lan
őstag

Biztosan a Samsungra. Ezzel a "prémium garancia" dologgal megvettek mindenkit kilóra.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14614) fcbarca


fcbarca
őstag

elküldtem a bootloader kérésem,sokára várható az email a kóddal? :)

(#14615) air válasza m1lan (#14613) üzenetére


air
nagyúr

Samsung magyar support? :Y
:))

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14616) m1lan válasza air (#14615) üzenetére


m1lan
őstag

Ezt most nem értem :B azért a meglepődött szmájli, mert nem hallottál erről a "házhoz megy a szerelő és előtted csinálja meg a garanciális telefonodat/tabletedet" dologról, vagy valami más okból?
Természetesen nem az olcsószamszungokra érvényes ez sem.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14617) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm 1 éve vett egy ilyen telefont a T-mobile-tól. Mivel nemigen ért azon felül az androidhoz, hogy megtalálta a play-t és telepakolta mindenféle appal a telefont, ezért a rendszerét nézve full gyári még. 2.3.7-es verziós.

Viszont a napokban panaszkodott rá, hogy eddig is akadozott, fagyogatott, viszont mostmár tényleg nagyon vállalhatatlan az egész működése.

Ezért szeretném a hozzáértő segítségeteket kérni, hogy mit tudnék vele csinálni, hogy a jelenlegi legstabilabb, legjobb rendszert megkapja?

Sajna én csak a Samsungokhoz értek, Sony-t még sose próbáltam műteni.

(#14618) pit stop válasza Yiggdrasil (#14617) üzenetére


pit stop
addikt

Ha felmegy Playre és mindenféle appal telerakja telefont akkor még százezres droidokat is kiakasztja...
Memóriakezelésben valószínű látható lesz mi fogja meg telefont. Egyébként teljes formatálást mondanék és azt rakja fel ami tényleg kell.
Mircinko romját pedig sokan szeretik ha nem gyárit nézzük.

( #14616 ) m1lan Samsung prémium garancia minden Samsung telefonra van úgy tudtam. Egyébként pedig sokan szívtak már a nagy prémium garanciával is náluk - saját tapasztalat is. Végül pedig a Samsung egyik szervízpartnere ugyanaz aki a Sonykat szervizeli.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14619) air válasza m1lan (#14616) üzenetére


air
nagyúr

Ez nem meglepődés, hanem csodálkozás. A Samsung magyar supportja egy hatalmas nagy rakás trágyadomb.
Egyébként tudom, hogy van ilyen szolgáltatás, kizárólag prémium kategóriás készülékekre. Valóban házhoz jön a szerelő, ha van időd kivárni. Prémium kategóriás hűtőnkhöz 2 hét alatt jött ki a csodás Samsung szerviz. Ha olyan hibája lett volna, hogy nem hűt, akkor ott álltunk volna 2 hétig hűtő nélkül. Köszönjük Samsung.
De tudod a support nem csak a javításból áll, hanem szoftveres támogatásból is. A részletekkel nem terhelem a fórumot, de tudnék mesélni. A globális 3D-SmartTV-s átb@szásról aztán nem is beszélve.
Úgyhogy az én szememben a Samsungnál tetűbb, mocsokabb cég kevés van.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14620) fcbarca


fcbarca
őstag

tudnátok ajánlani egy Rom-ot nyitott BL-re?melyik most a legjobb,legstabilabb,leggyorsabb? :) :B

[ Szerkesztve ]

(#14621) Yiggdrasil válasza pit stop (#14618) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Olyan nincs esetleg, ami mondjuk egy hivatalos gyári független rom, csak ki lett tisztítva kicsit? (Nekem pl olyanom van az Advancemen) Jut eszembe, gyári ICS milyen ezen a telefonon? Nagyon felejtős?

Az appokat most kitakarítottam neki róla, az a baj, hogy a gyári T-s appokból is van rajta egy tonna, és futnak többnyire automatán. Nomeg volt neki rajta McAfee meg AVG is. (Tényleg kell vírusírtó erre a telefonra?)
Ezt a Mircinko-féle romot hogyan lehet felrakni?

(#14622) pit stop válasza Yiggdrasil (#14621) üzenetére


pit stop
addikt

Összefoglaló kinyitása felül? :U

ICS alatt pedig már lehet tiltani appokat. Gyári rom takarításában pedig Freemanone a mester.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14623) motoflug válasza air (#14609) üzenetére


motoflug
őstag

Igazad van,de a lényeget te is leírtad...az Android memóriakezeléséből adódnak, ami közel sem tökéletes.. Olyat viszont szerintem ritkán produkál egy 2GB rammal rendelkező telefon, hogy percekig a főképernyőn lévő ikonok átlátszó keretét csodálom,ha én naiv el merem indítani a zenelejátszó mellett a vibert,vagy a whatsappot. Minden nap megvan a restart,és nagyon sokszor 30mb körül van a szabad ram ennek ellenére is. Nem véletlenül fogalmazzák meg a nálam jóval okosabb telefontesztelők sem, hogy az androidnak nem elég már ennyi ram,szemben a wp-vel.(És persze nem az alapfunkciók használatáról beszélek.)
A normális hazai supporttal nem konkrét márkára gondoltam,hanem arra,hogy az én fejemben is átfutott a gondolat, hogy rendeljek kintről,de a garancia miatt nem merem meglépni. Nem hiányzik, hogy 3 hét várakozás után, kibontás után küldjem is vissza egy esetleges hiba miatt, hogy aztán megint várjak egy hónapot.

(#14624) fcbarca válasza fcbarca (#14620) üzenetére


fcbarca
őstag

valaki? :)

(#14625) fcbarca


fcbarca
őstag

van valami új mód a CWM felrakásához?az 1. hsznél való leírással nem megy a CWM,pedig feltelepíti a program..ötlet?

(#14626) air válasza fcbarca (#14625) üzenetére


air
nagyúr

Milyen rom? Root-oltad?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14627) fcbarca válasza air (#14626) üzenetére


fcbarca
őstag

sima ics,igen rootoltam is

(#14628) air válasza fcbarca (#14627) üzenetére


air
nagyúr

Melyik CWM-et próbálod feltenni? Esetleg próbáld meg a "Mircinkó félét", ha nem azt próbáltad!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14629) fcbarca válasza air (#14628) üzenetére


fcbarca
őstag

ujratettem flash toolal 6.1.1.B.1.100 ezt a verziót,szeretném kérdezni hogy erre nincs valami egy klikkes root vagy hasonló ?

(#14630) fcbarca


fcbarca
őstag

sikerült a .100-as rom,rootolása és a CWM :C
melyik Rom-ot tegyen fel szerintetek? :)

(#14631) fcbarca


fcbarca
őstag

most nézem a 6.1.1.B.1.54-es a legújabb verzió?

(#14632) godzsy2 válasza fcbarca (#14631) üzenetére


godzsy2
senior tag

100 > 54, nem? Legalábbis matek órán úgy tanultuk. :D

(#14633) fcbarca válasza godzsy2 (#14632) üzenetére


fcbarca
őstag

[link]
maga a sony oldala írja :D

(#14634) fcbarca


fcbarca
őstag

[link] ezt érdemes felrakni?vagy van stabil CM-akárhány vagy JB erre a telóra?

(#14635) Asycid válasza fcbarca (#14634) üzenetére


Asycid
tag

Én ezt használom [link] (ezzel a kernellel: [link])

Tökéletes ROM, minden működik, és gyors. Bár én a V5-öt használom (simább a görgetés benne, mint a V6-ban), de ehhez (a V5-höz) fel kell még tenni pluszba a light bar fix-et is, ami egy másik alfórumban található meg. Lidroid toggles mod-dal tettem magamnak hozzá notification bar-ba gyorskapcsolókat, így számomra tökéletes.

V5-nél a hangerő túl nagy, maximumon recseg a hangszóró, de eggyel visszább tolva szerintem jó.
V6-ban már benne van az illumination bar fix és a hangerő fix is, de cserébe jobban akadozik a görgetés.

[ Szerkesztve ]

(#14636) Bogyi007 válasza m1lan (#14613) üzenetére


Bogyi007
veterán

Viszont kis túlzással azt lehet mondani hogy kétféle ember létezik:

Aki használta már ezt a szolgáltatást náluk és aki (még) nem....;-)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#14637) Csatsa


Csatsa
tag

Sziasztok! Vettem egy Samu galaxy tab 2 az U-t meg eladtam és vettem egy egyszerű nokia telefont ami egy hétig bírja egy töltéssel és kíváló telefonálásra. Szerettem az U-t de nem vált be igazán, gyorsan merült és a gb rom-on kívűl mással egy szenvedés volt, főleg a gyári sony ics romokkal. Ami jobban teljesített rajta az a cm 9-es rom néhány változata, de így is volt vele bajom. Így most két készülékkel mászkálok napi szinten de így külön külön mind a kettő tökéletesen működik. Nem maradt más hátra mint a búcsú ettől a fórumtól, üdv mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#14638) motoflug válasza Csatsa (#14637) üzenetére


motoflug
őstag

Vicces, hogy kb. ugyanez a váltás fogalmazódott meg bennem többek között. Nokia 101(vagy hasonló) + tab kombó. Köszönjük neked a sok segítséget,és használd egészséggel az utódokat. :R

(#14639) Csatsa válasza motoflug (#14638) üzenetére


Csatsa
tag

Köszönöm szépen, azért még látogatni fogom a fórumot és ha tudok valamiben szívesen segítek.

(#14640) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani a bnőm telójára egy új ROM-ot? Most GB-ROCK V3 van rajta, de akadt pár hibája. Néha elfelejti a hívásokat fogadni, sőőt sokszor még hálózat sincs rajta és csak vagyok segélyhívással, miközben másik telóval fullos a jel. Wifi-vel is nagyon sok problémám van, mert sokszor tud csak korlátozott kapcsolattal fellépkedni a netekre.

Szóval az utóbbi időben nem szólt másról a telefon használata, mint állandó újraindításokból :(

Köszi előre is :R

(#14641) Martin 333


Martin 333
csendes tag

Sziasztok! Hogy tudom azt kikapcsolni ,hogy a galériába ne hozza be "Auto Backup" című albumot? (Picasa) GB! Megjegyzés:2 hónapja GB megy a telefonon és azóta egy két hibától eltekintve tökéletes! Az ICS-nél fényévekkel jobb na ,de mégis hiányzik azért a %-os akku kijelző.. :DD

(#14642) air válasza Martin 333 (#14641) üzenetére


air
nagyúr

Az érintett mappába hozz létre egy .nomedia (fontos a pont a elején!) fájlt!
Nem kell tartalmaznia semmit. 0 byte hosszú legyen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14643) P3TeR


P3TeR
csendes tag

Hali, visszaszeretném állítani a régi androidot az Xperia U-ra, a másik topikba átirányítottak ide..valaki segítene? Köszi előre is!

(#14644) Mágus2 válasza P3TeR (#14643) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mit szeretnél GB, vagy ICS?

Letöltöd a megfelelő gyári ROM-ot, Flashtollal felnyomod a telefonra és boldogan élsz, míg le nem cseréled a telefont. ;)

(#14645) air válasza P3TeR (#14643) üzenetére


air
nagyúr

Topik összefoglaló 5. szakasz (Gyári szoftverfrissítés) 3.) pont.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14646) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Szóval akárhogy is próbálkoztam, gyengén szerepelt az ICS, menne vissza a GB. A kérdésem, hogy független telefonra van értelme feltenni a T-mobilos rom-ot (természetesen T-s kártyával lenne használva) vagy inkább a Central Europe?

Ohh, most látom, hogy a seria.hu oldalon lévő link már nem él a CE-hoz viszont találtam egy 6.0.B.3.184 Wolrd Genericet XDA-n. Ez is megfelel ugye?

Let's begin, de gozaimasu!

(#14647) air válasza _ak_ (#14646) üzenetére


air
nagyúr

Semmi jelentősége nincs, hogy a készülék hálózatfüggő-e vagy sem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14648) P3TeR válasza Mágus2 (#14644) üzenetére


P3TeR
csendes tag

Hűha, nem vagyok egy nagy telefon zseni, de leírom mi a probléma hátha ti jobban tudjátok melyik kellene nekem, szóval tavaly decemberi a teló egy jó félévig semmi baj nem volt vele aztán belassult, lefagy(csak az aksi kiszedése segít ilyenkor) és sok program leáll, és alap dolgok nehézséget okoznak neki mint pl a telefonkönyv..a telefon egyébként vodás, és még garis ha jól tudom! Szóval ezek mellett mit ajánlanátok? amellett hogy itthon magamnak megoldjam..köszi!

(#14649) air válasza P3TeR (#14648) üzenetére


air
nagyúr

Factory reset: Beállítások - Biztonsági mentés és visszaállítás - Gyári adatok visszaállítása.
Ezzel teljesen "szűz" állapotra áll vissza a telefon. Minden telepített alkalmazás és adat (névjegyek, híváslisták, SMS-ek) elvesznek. Ha valamire szükséged van, a visszaállítás előtt csinálj róla mentést!
A reset után próbálj kevesebb alkalmazást telepíteni! Inkább csak olyanokat, amiket mindenképpen használsz. Legalább hetente 1x indítsd újra a készüléket!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14650) P3TeR válasza air (#14649) üzenetére


P3TeR
csendes tag

Köszi megpróbálom! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.