Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) SzlobiG válasza freemanone (#15295) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ettől tartottam én is. :(

Ezt a romot megpróbálom köszi. Ha nem sikerül akkor mondom neki adja el a fenébe.

(#15302) Hajas Mao Azzal az ICS verzióval se frankó mi? Mer akkor meg se próbálom feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#15302) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Szeretnék feltenni egy főzött romot a telefonra. Jelenleg 6.1.1.B.1.100 ics van fent. Független készülék. Bootloadert is szeretnék nyitni és rootolni. Ehhez kérnék segítséget.

(#15303) freemanone válasza air (#15297) üzenetére


freemanone
őstag

Nem követtem az újabb GB-ket, főleg, hogy egy ideje már megválltunk a telótól, de köszi a kiegészítést.
Attól viszont nem tágítok, hogy ez a telefon nem üti meg azt a szintet, amit kellene. Az xperia play-em is bucira verte, pedig az egy magos 512 rammal.
A Te felhasználásodra tökéletesen megfelel, ezt nem vitatom, csak sajnos ettől többet kéne bírnia. Akárhogy is nézzük a gyárilag feltelepített cuccokkal takarítás nélkül is normálisan kéne működnie.

(#15299) Asycid: Az elsők között voltam aki kinyitotta a BL-t és egy custom kernel elég sokat dobott rajta ez tény, de még ez is kevés volt. KK-n kívül minden romot kipróbáltam ICS-JB tekintetben, az is csak azért maradt ki, mert a beta CM11-et még nem akartam feltenni és közben eladtuk.

Na mindegy nem akarom a hangulatot kelteni, úgyhogy részemről befejeztem ezt. Ha kérdése van valakinek PM-ben válaszolok szivesen. Sajnos ez a telefon hatalmas csalódás volt számomra. Sok más olcsóbb teló gyengébb HW-el többet bír mint ez a bughalmaz. KK alatt ez lehet hogy javult, arról nem tudok mit mondani.

(#15304) freemanone válasza SzlobiG (#15301) üzenetére


freemanone
őstag

Air által linkelt GB-t is megpróbálhatod, nem ismerem a GB-ket csak egy nagyon rövid időre volt fent, de az eddigi fórumos hsz-ek alapján az volt a legstabilabb rajta.

(#15302) Hajas Mao: BL nyitás
tudom hogy a leírás P-hez szól, de 100% egyezik a folyamat. Minden sony telót így kell nyitni.

Romok felrakása: [link]
Itt minden össze van gyűjtve részletesen. Baromi sok rom van. Talán próbáld meg a KK-t vagy próbáld meg a JB romot, amit Asycid mondott. Ha jól sejtem akkor ez az, de ha tévedek majd kijavít valaki: [link]

(#15305) v_angelus válasza Hajas Mao (#15302) üzenetére


v_angelus
tag

Szia, én a hivatalos sony leírás alapján nyitottam.
Ezt a rom-ott tettem fel: CyanogenMod 11.0 NIGHTLIES. Arra kell figyelni, ha ezt választod, hogy így tedd fel.
Mivel második telefonnak van nálam a táskában, így nincs benne sim, ezért nem tom telefonálni milyen vele :).
Már lassan egy hete megy "repülőgép üzemmódban", eddig egyszer sem indult újra. Sebességben veri az eddigi általam használt ICS romokat. A fényképező sose volt ilyen gyors. Nincs fenn semmi, csak a rom-mal jött cuccok + gaps, így 160MB szabad ram van.

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#15306) beefjeez válasza freemanone (#15295) üzenetére


beefjeez
senior tag

Meséljetek már, milyenek a legendás bugok?
Csak nővéremét, és osztálytársamét frissítettem eddig, bug mentes mind a kettő, és gyors is.

(#15307) SzlobiG válasza freemanone (#15304) üzenetére


SzlobiG
félisten

Feltettem amit ajánlottál meglátjuk meddig bírja. :)

(#15308) air válasza beefjeez (#15306) üzenetére


air
nagyúr

Megszólal a csengőhang, de nem jelenik meg azonnal a hívásképernyő, csak 1-2,5mp múlva. Ha ekkor felveszed a hívást, nem épül fel azonnal a kapcsolat, hanem még 1-2 másodpercig a csengőhang szól. Brutális, elviselhetetlen hiba. ;]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15309) m1lan válasza air (#15308) üzenetére


m1lan
őstag

Egy olyan telefonnál, ami annak idején 70+ ezer forintba került, ez szerintem bőven nagy hiba. Arról nem is beszélve, hogy ha elfogy a RAM, alig vagy egyáltalán nem tudod fogadni a hívást. Meg esetenként nem csatlakozik le a fülhallgató, és nem szólnak a hangszórók, de ezek bizonyára user errorok, mert nincsen tisztogatva a RAM percenként (amit a rendszernek kéne megoldania szvsz) meg felpakolva a 90. főzött rom, ami talán működik is rendesen.

Az általad írt dolgokra egy Xperia X8 is bőven elég lenne egyébként. Az meg azért eléggé gáz, hogy fut a facebook, mellette hallgatod a zenét, és a bejövő hívást már nem tudod fogadni. Be kell látni, ez a telefon egy f*s, és addig kell megszabadulni tőle, amíg még ér is valamit... Az enyém októberben is már csak 25-ért kelt el, és karácsonyi akcióban 45-ért lett véve a T-nél...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#15310) beefjeez válasza air (#15308) üzenetére


beefjeez
senior tag

Direkt teleraktam minden gagyi alkalmazással, task killert nem használtam, úgysem fagy le gyári ics alatt...
Ez a hívás felvevéses anomália sem jelentkezik :DDD

(#15311) roli654


roli654
tag

sziasztok! Egy kérdésem lenne. ezt követve csinálom és minden sikerül is. Ám, de mikor romot teszek fel rá, ( fel is teszi ) mindig újra indul. Sony felirat bejön és újra indul. próbáltam már sok romot és mindegyiknél ezt csinálja. Valaki tud rá megoldást? köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Joyetech evic vTwo mini + Merlin RTA!

(#15312) air válasza roli654 (#15311) üzenetére


air
nagyúr

Például melyik rom kerül boot loop-ba?
Mircinkót próbáltad már?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15313) roli654 válasza air (#15312) üzenetére


roli654
tag

ez: CM10.1 KitKat V4, cm11.0_kumquat.maclaw.20131226, REVOLUTION CynogenMod 10.2-kumquat, noh meg ez: Unofficial_Stock_JB_XU_6.2.A.1.100_V11

Joyetech evic vTwo mini + Merlin RTA!

(#15314) air válasza roli654 (#15313) üzenetére


air
nagyúr

Bootloadered nyitva van?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15315) roli654 válasza air (#15314) üzenetére


roli654
tag

Bootlodader unlock allowed: No. hát ez van.. innentől nem tudom mit csináljak.

Joyetech evic vTwo mini + Merlin RTA!

(#15316) air válasza roli654 (#15315) üzenetére


air
nagyúr

Erre nem tehetsz akármilyen romot. Pl. CM10.x-et és CM11-et sem.
Maradnak a gyári GB, ICS, illetve az ezekre épülő egyedi, vagy a CM9 alapú romok patch-elt változatai. Olvass vissza kicsit! Az utóbbi 1-2 hétben legalább 3x írtam le a tudnivalókat.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15317) pit stop válasza m1lan (#15309) üzenetére


pit stop
addikt

És annak idején mik ellen indult ez a telefon annyiért - azt is megnézted? Mindent magához kell azért viszonyítani - akár most is mondj már nekem olyan droidos készüléket függetlenül, ami épkézláb 40-50 alatt? Lumia 520 jó vétel - nem hiába mentek át arra sokan de az nem droid.
A nem csatlakozik le a fülhallgató és nem szólnak a hangszórók eléggé egyedi hiba - mivel ilyet (egy-egy kivételes esettől eltekintve ami minden telefonnál előrfordul) nem láttam, pedig első hsz. óta itt vagyok.
Facebook meg csúcsokat is akasztja de inkább nem is magyarázok tovább...

Nem kell ódákat zengni de ló túlsó oldalára se essünk át.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15318) Vityak


Vityak
tag

Hát én nagyon örülök hogy megszabadultam ettől a telefontól. 4 hónapot kínlódtam vele. Kinyitottam a bootloaderét is. Custom romokat tettem rá, hátha a hibái ott nem jönnek elő. Próbáltam vagy 4-et, de semmit sem javult a helyzet. Ilyen ócskán optimalizált telefonom még soha nem volt. Tegnap szerencsére eladtam! :P

(#15319) balzs12 válasza v_angelus (#15305) üzenetére


balzs12
tag

Szia!
Most került hozzám egy xperia u le van tiltva!
de nem tudom milyen függő vplt!
azt meg lehet nèzni valahogy?
bootloadert szeretném nyitni ès custom roomot +procia akarok húzni rajt!
Esetleg imi hack is èrdekel!
Valaki segìtsen!!

(#15320) air válasza balzs12 (#15319) üzenetére


air
nagyúr

A warez minden formája tiltott a fórumon.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15321) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Hogyan tudnám ezt a telefont teljesen kiütni, hogy a szervizben cseréljék? Idegileg összeroppanok tőle és el kellene adni. :O Akár privátban is.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15322) m1lan válasza pit stop (#15317) üzenetére


m1lan
őstag

Az Xperia Tipo-nál érdekes módon nem volt ilyen "globális" gond a bejövő hívással. Ugyanaz a márka, ugyanaz széria, ugyanaz a szoftververzió, egy kicsivel alacsonyabb kategória. Mint olvasod a kommenteket, alig van köztünk olyan, akinek boldogságot okozott ez a telefon. A fülhallgató le-nem-csatlakozós problémát meg 3-4 ember jelezte korábban rajtam kívül, tehát kb. bárkinél előfordulhatott volna, mivel a szoftverben volt elbaltázva valami. Nálam egyszer például az okozta, hogy fülesen hallgattam a zenét, jött a hívás, kihúztam a fülest és onnantól meg sem mukkant. Újraindítás nem hozta rendbe, csak egy fülhallgató ki/be húzás.

Na de én már egy ideje túl vagyok az U-n. Rengeteg dolgot szerettem benne, a zenelejátszási képességeit hiányolom is L520 tulajként, de semmi pénzért nem cserélném vissza. Aki elégedett, az használja, aki nem, az meg addig cserélje le, amíg kap is érte valamit, mert lassan átcsúszik a 10ezres árkategóriába a használt piacon :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#15323) air válasza m1lan (#15322) üzenetére


air
nagyúr

A Tipo nem ugyanaz a széria. Az NXT sorozatot a P, az S, az U és az SL alkotta. Ezek közül csak a P és az U Novathor U8500, az S és az SL Qualcomm-os, ahogyan a Tipo is, bár abban egy gyengébb soc volt.
Tehát almát a körtével. :U

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15324) balzs12 válasza air (#15320) üzenetére


balzs12
tag

Ez mit jelent?
Akkor nem tudom root-olno?
Vagy ramot cserèlni rajta?

(#15325) beefjeez válasza balzs12 (#15324) üzenetére


beefjeez
senior tag

De, azt szabad, csak az imei-t felejtsd el

(#15326) air válasza beefjeez (#15325) üzenetére


air
nagyúr

:K

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15327) P3TeR


P3TeR
csendes tag

Hali mindenki, remélem tudtok nekem segíteni körülbelül már idegroncs vagyok sokszor a teló miatt..olvasgattam itt is, meg egyéb helyeken odáig jutottam hogy most már nagyon kell rá egy rootolás vagy valami ami segít, a probléma hogy állandóan 90% felett van Ram használat felesleges sosem használt programok is futnak, kikapcsolni őket nem igazán lehet. Pár dolog a telefonról.: (hátha így könnyebben tudtok nekem használható dolgot ajánlani) - Vodás, 2012 decemberében vettem, android 4.0.4 van rajta, kernelverzió 3.0.8+ ezek mellett szeretném hogy használható legyen, ne faggyon le minden nap kétszer(nem segít a napi újraindítás sem) Remélem tudtok valami használhatót mondani nem igazán vagyok nagy telefonguru, bocs a sok szövegért, Köszi előre is!

(#15328) air válasza P3TeR (#15327) üzenetére


air
nagyúr

A nem használt, és tiltható alkalmazások tiltása, plusz rootolás és Greenify donated verzió, amiben akár a nem tiltható rendszeralkalmazások is hibernálhatóak.
Egyébként a 90% feletti RAM használat nincs feltétlenül összefüggésben a használhatatlansággal.
Ott inkább hibás alkalmazások okozhatnak használhatatlanságot.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15329) nextman válasza P3TeR (#15327) üzenetére


nextman
aktív tag

En javasolnam a memory booster nevu alkalmazast.
Es a Clean Master-t is. Ezt be lehet allitani, hogy mindig a kepernyozar feloldasakor takaritson.

[ Szerkesztve ]

(#15330) P3TeR válasza air (#15328) üzenetére


P3TeR
csendes tag

Köszönöm! privátba vagy itt tudsz nekem egy pontos leírást adni ezekről? mert semmit nem értek hozzá, annyi megvan hogy leszedek mindent ami fontos a telorol, meg gyári visszaállítás és az az utáni dolgokról fogalmam sincs.. (még annyit hogy miben lehet/lesz jobb a telefon?valamit befolyásol esetleg? gari már mondjuk nincs rajta) Köszi!

(#15331) air válasza nextman (#15329) üzenetére


air
nagyúr

Inkább ne javasold!
Az ilyen alkalmazások többet ártanak mint használnak. Ha ellenkező tapasztalatod van, az csak a véletlen műve, és ami a te készülékeden működik, nem biztos, hogy teljesen azonosan működik egy másikon.

(#15330) P3TeR

Konkrét kérdésekre szívesen válaszolok, általános leírást nem gyártok. Annyi időm nincs. Sajnos.
Miben lesz jobb? Abban amire segítséget kértél. Jobban használható lesz a készülék. Nekem például sosem fagy, nem indul újra, nem akadozik, csak csengés bug van jelen.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15332) beefjeez válasza P3TeR (#15327) üzenetére


beefjeez
senior tag

Nekem gyari ics van, hibatlan miutan gyomlaltam kicsit titaniummal, meg greenifyt hasznalok.

(#15333) P3TeR válasza nextman (#15329) üzenetére


P3TeR
csendes tag

néztem mindent..megy folyamatosan a clean master is, be vannak állítva ezek de nem nagyon segít..ugyanúgy fagy, szinte használhatatlan.

(#15334) P3TeR válasza air (#15331) üzenetére


P3TeR
csendes tag

akkor esetleg valahol találok leírást ehhez?

Az nagyszerű lenne talán nem enne meg az ideg minden használatnál .. :((

[ Szerkesztve ]

(#15335) air válasza P3TeR (#15334) üzenetére


air
nagyúr

Konkrétan mihez?
Rootoláshoz, és egy alkalmazás megvásárlásához és telepítéséhez?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15336) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
Honnan tudnám letölteni a Mircinko v7.5 romot? Az oldalról nem tudom mert 509 error.
Köszönöm.

® visions created with passion

(#15337) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

Ez a trágyahalom megint bohóckodik. Leszedtem a Bendzoo romot, mert azt hittem köze van hozzá, de NEM! :(((
Szóval olyat csinál ez a böszmedelem, hogy telefonálás közben csakúúúgy megszakad a beszélgetés. Van, hogy egymás után 3-szor is. :W

Gyári fosICS (6.1.1.B.1.100) van rajt, rootolva, Neutron Energy Edition Build.prop-al. Tudok valamit kezdeni vele vagy tényleg b@ssz@m ki így a kukába!?

Másik -helyhiányos- témához: Rendszer alkalmazás eltávolító-val lehet rendszeralkalmazásokat törölni (és ha kell visszatenni). Van PRO változat, de ez is tudja amit kell.

(#15336) Uzmany: Ez a Mircinkó engem is érdekelne, ha nem csinál ilyeneket..

[ Szerkesztve ]

(#15338) nextman válasza P3TeR (#15333) üzenetére


nextman
aktív tag

Azt is lehet, hogy a beallitasok-alkalmazasok-futo menupontban megnezed es ott leallitod a feleslegesen futo appokat. Bar itt nekem nem sok van es nem feleslegesek.
Ami meg nekem segitett, hogy leinstallaltam a google terkep frissiteseit, es csak az alapverziot hagytam fenn. Ha csilivili appokat futtatsz, ez is segithet. Illetve live wallpaper-t ne hasznalj.

(#15339) P3TeR válasza air (#15335) üzenetére


P3TeR
csendes tag

a rootolást megtaláltam itt a leírásban ahhoz csak annyit hogy melyik verziót rakjam fel? a másik kérdésem hogy olyan megoldás nincs ami ingyenes? mert ezek után egy forintot se szeretnék erre a telóra költeni..

(#15340) air


air
nagyúr

Úgy látom itt rám már nincs is szükség, mert megérkeztek a szakértők, jobbnál jobb tanácsokkal. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15341) P3TeR válasza nextman (#15338) üzenetére


P3TeR
csendes tag

semmi felesleges nem fut csak amire tényleg szükségem van, alap háttér tényleg minden a minimumon és így is nagyon akad..

(#15342) Mircinko


Mircinko
senior tag

Elvileg fentvan, tehát lelehetNE tölteni, csakhogy a Dropox megint sz@rozik velem :W.
20 GB-nál több adatforgalmat töltöttek le, így egy ideig letiltották a hozzáférést.

Lehet, hogy befogok fektetni egy PRO verzióra...

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#15343) D-Phrag válasza Mircinko (#15342) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Google Drive-ra, Mega-ra vagy zippyshare-re felpattintani nem tudnád? :R Köszi

(#15344) Mircinko válasza D-Phrag (#15343) üzenetére


Mircinko
senior tag

Mostmár tölthető a 7.5 a MEGÁRÓL! :)

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#15345) angelside77


angelside77
tag

Hosszú szenvedések után a napokban kipróbáltam a Mircinkó v7.5-t, nem bántam meg, csak ajánlani tudom. Köszönöm!

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#15346) alex71995


alex71995
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne: van egy Xperia U-m 4.0.4-es szoftver van rajta de vissza szeretnem downgradelni 2.3.7-re mert az valahogy stabilabbnak tünt nekem ! A bootloderem zárt ha ez számít valamit!
Sok helyen olvastam utána, de sehol semmit nem talaltam!

A válaszokat előre is köszönöm!

(#15347) air válasza alex71995 (#15346) üzenetére


air
nagyúr

Elég elolvasnod az összefoglalót.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15348) beefjeez válasza air (#15340) üzenetére


beefjeez
senior tag

:DDD

(#15349) gabyka


gabyka
aktív tag

Hölgyek és Urak! Szeretnék kérni egy kis segítséget. Nyitnám a bootloadert, a Sony oldalán kérnék kódot, de ott csak 14 számjegyű imei-t fogad el, :F a telefonnak meg 15 számjegyű van. Aki ismeri a megoldást, elárulná? Előre is köszönöm :R

(#15350) gabyka válasza gabyka (#15349) üzenetére


gabyka
aktív tag

Tárgytalan, vak vagyok, béna és egyébb fogyatékos :P legfőképp angolból gyenge :B

Már csak az a kérdés miért kapok invalid vendor id üzenetet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.