Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) air válasza pit stop (#15550) üzenetére


air
nagyúr

Nem tűnt fel, hogy időközben sikerült neki? :(((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15552) pit stop


pit stop
addikt

Mai nappal én is elhagyom a herceget egy királynőért cserébe. Utólag is köszönet a sok segítségért és összetartásért mindenkinek, remélem nekem is sikerült valamit hozzátennem a topikhoz elejétől fogva - nem elromló kütyüket a továbbiakban mindenkinek! :)
Családon belül marad, így néha még lehet visszatérek, de már nem én fogom használni kicsi U-t :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15553) cikasz válasza pit stop (#15552) üzenetére


cikasz
őstag

mi az utód? :)

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#15554) pit stop válasza cikasz (#15553) üzenetére


pit stop
addikt

Többségtől eltérően maradtam házon belül - Z.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15555) cikasz válasza pit stop (#15554) üzenetére


cikasz
őstag

Húúú egy Z-t én is elfogadnék! Grat a telóhoz! :)

Valaki nézze már meg, hogy le tudja-e tölteni a #15546-ban szerepló file-t amit feltöltöttem mert a srác azt mondja nincs ott , hogy "ingyenes letöltés"

kösz

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#15556) angelside77 válasza cikasz (#15555) üzenetére


angelside77
tag

AD block-kal nem látni, ha kilőttem, tudtam tölteni, volt "ingyenes letöltés" felirat. (Chrome)

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#15557) Jimmy66 válasza cikasz (#15555) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Nekem megy! IE11

(#15558) cikasz


cikasz
őstag

Köszönöm.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#15559) Mircinko válasza pit stop (#15552) üzenetére


Mircinko
senior tag

Gratula hozzá :)
...jah és mégegyszer köszi a tippet (Xperia V), ha nem linkeled annó, akkor soha nem találok rá :D :)

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#15560) v_angelus


v_angelus
tag

Nem tudom volt e már de kapott egy frissítést a LightFlow, nem próbáltam még, így nem tudom működik e U-n is.

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#15561) szili.tamas1 válasza v_angelus (#15560) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nem.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#15562) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Hogyan tudom megoldani azt, hogy a .100 -as ICS -en betudjam állítani, hogy csak 2G vagy 3G hálózat legyen?

(#15563) D-Phrag válasza D-Phrag (#15509) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Ha valakit még érint.. Rájöttem mi okozza a korábban általam hibának írt hívás szétkapcsolást. Ha megy a mobilnet + megosztás wifin (hotspot), akkor rendszeresen szétkapcsol telefonhívás közben a készülék. Nem tudom miért, de több romnál tapasztaltam. (Pl. gyári ICS, Mircinko v7.5)

(#15562) LantosBerry8: Beállítások ->> (Vez. nélküli és mobilhálózatok szekcióban) Továbbiak ->> Mobilhálózatok ->> Csak 3G hálózatok haszn. "négyzet pipa vagy sem" :)

Bár vannak erre kapcsolók is a Playen. LÁSD

[ Szerkesztve ]

(#15564) barnabasss válasza D-Phrag (#15563) üzenetére


barnabasss
tag

valaki linkelne pls egy ehhez való flashtoolt?

(#15565) Dronte


Dronte
aktív tag

Ha esetleg érdekel még valakit a sztorim hogy miújság a "melegedős" Xperia U-mmal, akkor leírom:

Egy nappal gyári 1éves tartozék gari lejárta előtt beküldtem vizsgálatra, mert melegedett az akksija illetve merült mint az őrült, kértem hogy jegyzőkönyvezzék hogy nem kérek szoftverfrissítést mert nem az lesz a baja, meg amúgy is próbáltam már, vizsgálják ki az akksiját megfelelően

Visszakaptam 2 hét múlva egy 2.4.3-as androiddal, miszerint az akksi rendben!! majd ez megoldja (hoppá, persze időközben lejárt a javítás ideje alatt a tartozék garancia, erre számítottam is).

Természetesen hiba továbbra is fennállt, visszavittem 2 hét múlva újra bevizsgáltatni, akkor visszaküldték azzal hogy a készülék rendben, az akkumulátor hibás!! Jegyzőkönyvvel miegyébbel együtt és javasolják, hogy cseréljem le (természetesen saját forrásból, hiszen már lejárt a garancia).

A kedves T-Pontos ügyintéző pedig azt próbálta nekem beadni, hogy ő ezt úgy látja, hogy amikor először leadtam a telefonom (december végén), akkor még NEM VOLT akkumulátor problémája, 2 hét múlva a következő leadáskor MÁR IGEN :D (ugyanúgy ugyanazzal a problémával adtam le, hogy nem javult semmit)

Ez már olyan szinten nevetséges volt, hogy nem hittem a fülemnek. Most természetesen jeleztem, hogy én ezt nem fogadom el, és szeretném megreklamálni a kedves márkaszerviznél, így most visszaküldték a készüléket, és írtam hozzá egy szép hosszú reklamációs levelet, aztán most várom a fejleményeket.

Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#15566) air válasza Dronte (#15565) üzenetére


air
nagyúr

2.4.3-as Android nem létezik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15567) Dronte válasza air (#15566) üzenetére


Dronte
aktív tag

Jogos, 2.3.7-es GBt kaptam rá, de szerintem ez a legkevésbé lényeges dolog :D

(#15568) air válasza Dronte (#15567) üzenetére


air
nagyúr

Egen. A többi részéhez viszont nem tudtam volna nyomdafestéket tűrő véleményt írni.:D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15569) Dronte válasza air (#15568) üzenetére


Dronte
aktív tag

De legalább kaptam egy HTC Wildfire S-t cseretelefonként amit lassan 2 teljes hónapja használok :)) (ó, hogy mennyivel jobban szeretem a Sony-mat.. :D )

(#15570) pit stop válasza Dronte (#15565) üzenetére


pit stop
addikt

Amíg nincs nálad a készülék annyi idővel hosszabbít a garancia egyébként.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15571) Dronte válasza pit stop (#15570) üzenetére


Dronte
aktív tag

Kivéve abban az esetben, hogyha a gyártó +1év készülékgaranciát vállal, ebben az esetben nem hosszabbodik meg. Legalábbis erről tájékoztattak engem bent, amikor bőszen mutogattam a garanciapapírt, amin szó szerint le van írva, amit te is említettél :D

(#15572) pit stop válasza Dronte (#15571) üzenetére


pit stop
addikt

Az hülyeség, azzal megpróbáltak megvezetni.
Nekem headsetem 1-2 nappal gari előtt cserélte Sony, szóval tudnak rendesek lenni. Garira meg mondhat bármit, írás számít. Sajnálomamit csinálnak :(

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15573) cikasz válasza pit stop (#15572) üzenetére


cikasz
őstag

Csak itthon ilyen szarrágók. Szvsz külföldön már rég megoldódott volna szó nélkül ez a dolog :(

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#15574) Dronte válasza cikasz (#15573) üzenetére


Dronte
aktív tag

Ez így van. Ezek a hazai szerződött "márkaszervizek" egy kalap sz*rt sem érnek (általában)

(#15575) air válasza cikasz (#15573) üzenetére


air
nagyúr

Itthon a törvény betartása az első, kint pedig az ügyfél érdeke.:U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15576) Krytec


Krytec
tag

Nem rég vettem egy ilyen telefont és teljesen megvagyok vele elégedve. Első dolgom az volt hogy feltegyek rá egy stock JB 4.1.2-öt, így teljesen rendben van a telefon. Nincs lag, minden alkalmazás szépen fut, köztük az elég komoly játékok is. Olvastam itt a hozzászólásokat, hogy így trágyakupac telefon meg úgy fos... Aki nem ért hozzá annak biztos... Az inkább vegyen Iphone-t amit az 5 évesek is tudnak kezelni. Amúgy meg nem a telefon a szar hanem az egész ICS.

(#15577) air válasza Krytec (#15576) üzenetére


air
nagyúr

Nem mindenki olyan szerencsés, hogy tud JB-t tenni a készülékére, vagy van annyi pénze, hogy 3x, de inkább 4x annyit adjon ki egy telefonra, mint az U ára. Egyébként sem tartozik egy kategóriába egy U és egy iPhone.
Hogy mennyivel egyszerűbb egy iPhone-t, vagy bonyolultabb egy Androidos készüléket kezelni, az pedig felesleges flamekeltés itt.
De örülünk, hogy neked nincs gondod a készülékkel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15578) mobilizmo válasza Krytec (#15576) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bizonyára Te nagy hozzáértő vagy, ha így lehülyézed azt a nem kevés embert, akiknek a 26-ik főzött ROM-al sem akart normálisan működni. És emiatt, aki teheti szabadul ettől a készüléktől. Hozzáértésedet az is mutatja, hogy ezt a kijelentést néhány nap működés után meg mered tenni. Sokaknak volt, hogy egy-két hetet akár hónapot is elment nagyobb probléma nélkül, de ennél hosszabb idő már nem volt jellemző. Az egyik legnagyobb gond (más egyéb mellett) pont az volt ezzel a típussal, hogy előfordultak olyan felhasználók akiknek "probléma nélkül" működött, másoknak (jellemzően a többségnek) pedig ugyanazzal a rommal, ugyanazokkal a beállításokkal, nem. Nem tartom magamat hozzáértőnek, de egy kis mókolás soha nem állt távol tőlem. Annyit azért elmondanék, hogy miután megszabadultam az egyéves U-tól, Londonból házhoz szállítással, olcsóbban kaptam meg egy akkor vadi új típust (tehát még elvileg drága) Moto G-t, mint korábban az U-t itthon, ami akkor már egy éves típus volt. Ja és nem mellesleg 16-szor körbeveri, mindenféle mókolás nélkül. Még valami amit nem értek. Ami miatt a felhasználók leginkább fel voltak háborodva, hogy a negatív visszajelzések ellenére a Sony úgy tett, mintha semmi probléma nem lenne, nem próbálta egy hibajavítással vagy esetleg JB-vel orvosolni a problémákat. Mert abba szinte mindenki megegyezett, hogy azok többsége a FW optimizálatlanságára vezethető vissza. A Sony szart a felhasználók fejére, emiatt én többet biztos nem veszek többet tőlük semmit. Szóval nem értem milyen stock JB romról beszélsz?
Sajnos még valamit nem tudok megállni hozzáértéseddel kapcsolatban. Van itt egy Mircinko nevű, igen megbecsült tag, aki néhány saját ROM-al letette a névjegyét (nézd meg Air telefonján mi van), még ő is azt mondta, hogy nincs értelme tovább vesződni ezzel a készülékkel. Stock ICS romra építve nem lehet normális telefont varázsolni ebből soha. Azért azt kívánom, hogy használd egészséggel a tiédet.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15579) air válasza mobilizmo (#15578) üzenetére


air
nagyúr

A "stock" jelző el is kerülte a figyelmemet. :DD
Igazad van. U-ra nincs stock JB. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15580) Krytec válasza air (#15579) üzenetére


Krytec
tag

Akkor ez mi [link] ? Ja értem.. nem úgy írtam, hogy mindenki megértse :W STOCK JB ROM ami portolva lett az Xperia P-ből :R

mobilizmo: Szerintem két és fél hét folyamatos nyúzás alatt a nagyon nagy hibák azért előjönnének.

[ Szerkesztve ]

(#15581) mobilizmo válasza Krytec (#15580) üzenetére


mobilizmo
addikt

U-ra készült? Nem. Sony bekaphatja. Arról nem is beszélve, hogy csak unlocked bootloderre megy fel. A szolgáltatósok szívnak tovább. Már aki nem adta el. Bocs Air, tudom neked céges.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15582) air válasza mobilizmo (#15581) üzenetére


air
nagyúr

Én Mircinkó romjával meg vagyok elégedve. Átlag 2-2,5 napot elmegy. Folyamatos szinkron nincs, Greenify mindent hibernál.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15583) beefjeez válasza mobilizmo (#15581) üzenetére


beefjeez
senior tag

Akkor nálam is biztos valami anomália van, mert nálam gyári ics-el megy hibátlanul :DDD

(#15584) mobilizmo válasza beefjeez (#15583) üzenetére


mobilizmo
addikt

Örülök, tényleg. De annak is, hogy én megszabdultam tőle.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15585) pit stop válasza mobilizmo (#15578) üzenetére


pit stop
addikt

Ha meg U előtt egy évvel veszel hasonló áron egy droidot az meg még szarabb lett volna - ha tényleg értesz hozzá akkor tudhatnád hogy egy bizonyos verziószám kell droidból meg egy hardver mellé hogy mindennapi gondmentes társ legyen.
Hiba az volt hogy hagyták csődbe menni procigyártót (nézd meg most nyugodtan mtk procisokat - kaphatnának újabb droidot de mtk 4.2-ig dolgozott aztán.most kis szabi van és senki nem tud tenni semmit kb.).
Vannak hibái de sokak sírása és elvárása nem biztos hogy helyén volt.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15586) mobilizmo válasza pit stop (#15585) üzenetére


mobilizmo
addikt

Írtam, hogy nem értek hozzá. Annak idején azt írogatták mindenfelé, JB-t nem is érdemes várni erre a vasra, mert gyenge hozzá. De itt lett volna a lehetőség a Sonynak, hogy a KK-ra összerántsanak egy csapatot, hogy tegyenek egy gesztust a kitartó U felhasználók felé. Erről ugye azt írták előzetesen, hogy 2 gyengébb magon és 512 MB RAM-al is vígan el fog futni. Nem tették meg. Én akkor döntöttem a váltás mellett, amikor a Sony részéről kiadták a hivatalos KK frissítési listát és nem volt benne az U. Lehet hogy a közvetlen előző hozzászólásaimból nem derült ki (de amikor leléptem írtam), hogy a design és a méret miatt kimondottan tetszett a telefon, szerettem volna megtartani (előző K530-mat 5 évig használtam és még működik egyébként). Feleségem a tanúm, én vagyok az aki aztán semmit nem szeret kidobni, még az utolsó kis szart is megpróbálom megjavítani, hátha még használható. Rühellem ezt az egész fogyasztói társadalom felfogást, hogy ha valami elromlik 1 év után kidobjuk és veszünk újat. De ugyancsak ő a tanúm, "rövid" együttlétünk alatt többször is úgy kiborított, hogy a határán voltam annak, hogy földhöz b@sszam. Úgy döntöttem rövid ahhoz az élet, hogy még ilyen kis semmiségek miatt is folyton mérgelődjek, azt megtartom másra. Na ígérem többet nem tombolok itt, 2 hónapos Moto G után lassan feldolgozom végre a dolgot. :DD

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15587) beefjeez válasza mobilizmo (#15586) üzenetére


beefjeez
senior tag

Újabb/erősebb sony telók sem kapták meg a kitkatet, nem hogy az u.

(#15588) mobilizmo válasza beefjeez (#15587) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tudom, de azokkal nem is voltak olyan problémák, és/vagy volt nekik JB.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15589) pit stop válasza mobilizmo (#15586) üzenetére


pit stop
addikt

A processzor gyártója tönkrement, és magával vitt olyan alapvető információkat, amiért nem lehet JB-t és KK-t írni rá - pont az MTK procis telókat azért is hoztam példának, MTK (processzorgyártó) nem csinálja meg drivereket 4.3 és 4.4-hez, így ha meggebednek a gyártók akkor se tudnak telefonjukra azt tenni (szinte minden gyártónál van lassan ilyen procival szerelt telefon).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15590) air


air
nagyúr

Új GB rom, hátha érdekel valakit.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15591) Gyuresz válasza air (#15590) üzenetére


Gyuresz
tag

Miben különbözik ez a GingerBeanSS 3.5 ROM-tól?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#15592) air válasza Gyuresz (#15591) üzenetére


air
nagyúr

Megnézed mindkettő leírását, és összehasonlítod.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15593) mobilizmo válasza pit stop (#15589) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sony nem tudott volna megvenni egy amúgy is tönkrement gyártót, a licenszel együtt?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15594) freemanone válasza mobilizmo (#15593) üzenetére


freemanone
őstag

vagy a samu vagy a vagy a..... volt még pár gyártó aki használta a procijait.

(#15595) mobilizmo válasza freemanone (#15594) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tiszta aranybánya, jó pénzért azoknak is el lehetett volna adni, ami őket érdekli.
Na jó ne rugózom tovább ezen. Nekem már nem fáj.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15596) pit stop


pit stop
addikt

Telefonon tárolt sms-eket valahogy át lehet menteni másik készülékre?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15597) freemanone válasza pit stop (#15596) üzenetére


freemanone
őstag

pl Titanium backup fizetős verziója is tud ilyet, de van rá ingyenes is, csak nem ugrik be hirtelen. Viszont itt tuti mondanak ingyenes megoldást: [link]

(#15598) cikasz válasza pit stop (#15596) üzenetére


cikasz
őstag

szerk.
ja az nem amit irtam bocsi.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#15599) beefjeez válasza pit stop (#15596) üzenetére


beefjeez
senior tag

Ezt sokszor használtam már, nagyon egyszerű, és hibátlanul tette a dolgát.

(#15600) Mi5i válasza pit stop (#15596) üzenetére


Mi5i
aktív tag

MyBackup (root-os verzió is van) is tud ilyet többek között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.