Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) godzsy2 válasza m1lan (#14400) üzenetére


godzsy2
senior tag

3 hetes procedúra egy gariztatás a T-nél?! :DDD Ez valami vicc? :W
A kínából rendelt mobilok ügyintézése gyorsabb náluk!!! :C Hova küldik, a Holdra? :)

(#14402) isa11


isa11
csendes tag

KÉRDÉS ???segitség

rootal kapcsoltaban
nekem egy sony u st25a!!!! van amit anno frissítettem 6 1 54B romra sony hivatalos szoftverével
na mármost próbálóm a flshtoolt de nem müxi mert mindig feldobja a USB képernyőt így meg úgy csináld de semmi
természetesen kernelt betallózom flashmod stb
próbáltam így is de sikertelen
ugye leírásba használtam a bat fájlos ics roomolást futtatni de amikor folyamat végén úgye visszaálitás nyomok kiirja hogy hiba memori stb most pontosan nem tudom idézni a lényeg hogy nem tudja elvégezni a műveletet újraindul de nem lesz rootolt

na mármost nekem sony u st25a van nem i!!!ez mennyiben befolyásol gondolom ez bibi !

készülék független semmiféle vacak szolgáltatói okosság nincs
nyitott bootloadere stb

hogy csináljam mert bizony nem rootol sehogy

[ Módosította: Eagle16 ]

köszike

(#14403) odrif


odrif
MODERÁTOR

Egy jó és használható térkép szoftver kérnék linkelni.

20 éve a Prohardveren

(#14404) air válasza odrif (#14403) üzenetére


air
nagyúr

Sygic
OsmAnd

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14405) odrif válasza air (#14404) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#14406) pit stop válasza m1lan (#14400) üzenetére


pit stop
addikt

Ha tényleg kopottas hátlap, akkor lehet tényleg nem érdemes próbálkozni. Mondjuk nekem független, de alapból a Sonyhoz megyek - és azonnali cserével próbálom megoldani, mert egyébként morcos lennék. De eddig vidáman sikerült elintézni :) (kopp-kopp)
Viszont azt nálam nézték, hogy mennyire van elhasználódva hátlap - de mivel tokban volt full hibátlan volt, csak az a fránya karika hiányzott.

Másikra: egy hard resetet megpróbálhatsz, de így elég nehéz megmondani mi a gond. Ha utána működik akkor szoftveres hiba volt :DDD Működik, csak úgy érzékeli, hogy be van dugva füles, ezért nem jön ki hang.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14407) isa11


isa11
csendes tag

Ssziasztok akkor senki semmi nem tud segiteni

valaki guru kéne aki vágja a témát

tehát 54végű van rajta rom és kernelt nem enged frissíteni hogy rootolható legyen
sony U st25a !! készülék

akkor kalap kabát nem hiszem el biztos lehet rootolni
másik fájlt is akartam beleírni de az is ugyan az folyamat nem fut végig driver minden ok stb

cw akartam feltenni rá mert az ismerem és új romot amit itt ajánlanak

sokszor belassul a telo sajnos az zavar reset után is persze használható de gyorsabb lenne annak örülnék főleg a böngészés és facebook stb.............azért akarnám uj rommal besegíteni hardveres részét

Legyél szíves sokkal kevesebb hangulatjelet használni a hozzászólásaidban!

[ Módosította: Eagle16 ]

köszike

(#14408) freemanone válasza isa11 (#14407) üzenetére


freemanone
őstag

Szia,
a készüléked valószínűleg ST25i, hacsak nem amerikából származó verziót birtokolsz. Az, hogy ST25a firmware van rajta pedig nem éppen szerencsés. Az akkumulátor alatt lévő matricán ezt könnyedén ellenőrízheted is. Ha jó a sejtésem, csak a telepített FW amerikai verzió és a készülék nemzetközi modell.
A különbség gyorsan összefoglalva: (a többi google.com rákeresel ha érdekel)
Sony Xperia U ST25i:
UMTS HSPA 900 (Band VIII), 2100 (Band I)
GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900

Sony Xperia U ST25a:
UMTS HSPA 850 (Band V), 1900 (Band II), 2100 (Band I)
GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900

A rootolás mint olyan lépésről lépésre le van írva az összefoglalóban. Természetesen a nemzetközi "i" jelzésű változattal foglalkozunk itt, mert magyarok vagyunk nem amerikaiak.

Azon kívül amint normálisan, magyarul, részletesen leírva felteszed a kérdésedet, segítséget is fogsz kapni, ha mégsem menne valami, de a jelenlegi sítlusoddal ezt felejtsd el. Ezt mint jótanács fogadd meg, ne kötekedésnek vedd, mert nem fog rá reagálni senki, amíg nem bírsz leírni két egybefüggő értelmes mondatot, írásjeleket is használva.

(#14409) air válasza freemanone (#14408) üzenetére


air
nagyúr

+1
Csatlakozom.
Szívesen segítünk, ha látjuk értelmét. Nálad egyelőre nem látjuk. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14410) Titi76


Titi76
aktív tag

Ezt láttátok? Mennyire hihető hogy az U is kap egy csokit?

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#14411) air válasza Titi76 (#14410) üzenetére


air
nagyúr

Mit kell látni?
Ha a KitKatre gondolsz, akkor aligha reális, hogy JB-t nem kapott, de KK-t fog.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14412) I2oli válasza air (#14411) üzenetére


I2oli
tag

szerintem EZT akarta volna linkelni

(#14413) pit stop válasza Titi76 (#14410) üzenetére


pit stop
addikt

Kibontod a csokit, ráteszed, és beteszed mikróba akkor rá is olvad. Egyébként nincs rá esély, hogy közelebbi kapcsolatba kerülnének :N

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14414) Titi76 válasza air (#14411) üzenetére


Titi76
aktív tag

Bocs valahogy valóban lemaradt a [link] :F
Igen erre gondoltam. Ott szerepel a listában az U.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#14415) pit stop válasza Titi76 (#14414) üzenetére


pit stop
addikt

Ez teljesen komolytalan. Annyi szakmai hozzáértés lehet íróban, mint indexes LG G2-es cikkben, akik szerint a legfrissebb droid fut rajta 4.2-es számmal.
Konkurenciától is sok olyan típus van itt, ami lehetetlen hogy kapna. Inkább úgy érthette író, hogy kaphatna hardver alapján, de első generációs L3-L5-L7, Desire v, vagy egy Galaxy Young is erősen bullshitnek tűnik.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14416) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

és tényleg ott van! :KITKAT for U

(#14417) air válasza Titi76 (#14414) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem elírás. Inkább V akart az lenni. :B
Egyébként a felsoroltak közül melyik egymagos Qualcomm procis, 512 RAM-mal? Egyik sem. Már ez az egy mondat kétségbe vonja az egész hitelességét.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14418) mrlujoak válasza LantosBerry8 (#14416) üzenetére


mrlujoak
veterán

...micsoda arcátlanság, hogy az X10 mini nincs a listában...
Egyébként szerény véleményem szerint az a U inkább V (már ha szabad spekulálni)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14419) isa11


isa11
csendes tag

Sziasztok

Na remélem méltónak találtatom!?a segítségetekre.....(kérlek ne sértődjetek meg)

Lényeg újra elmondom Nekem Sony u st25a készülékem van.Igen nem európai modell se nem nemzetközi hanem ezek szerint amerikai.
Tehát adott egy sony u st25a készülék kártyafüggetlen nyitott bootloaderrel.
Adott egy rom frissítés interneten keresztül Sony PC Companiom szoftverrel....
Frissítés után ugye az új rom verzió 6.1.1.B.1.54
Készülék nem egy st25a szoftver miatt ez a számú hanem mert bizony nem európai piacra dobták ki.
Na mármost ugye rootolni akartam szerettem volna....de ugye rögtön előjött a típus végződés i ill a közötti különbség fölég amikor nézegettem hogy van külön rom a ra meg i re...nem véletlen gondolom meg flastoolnál ezt jelöljem ha a vagy ha i stb
Az a metódus hogy én úgy rootolok hogy egy rootolható kernelt teszek a telefonra és azt rootolom a fent leírtak alapján vagyis :
1. Letöltesz egy rootolható kernelt: [link]
2. Flashtool segítségével telepíted a kernelt a telefonra, mintha egy romot tennél fel, ha nem lenne ismerős lásd fentebb a rom telepítés résznél. Ha kész húzd le a kábelről, az egész csak pár másodpercig tart.
3. Letöltöd a root csomagot: [link]

Nem müxik mert a rootolható kernel nem megy fel rá...!!!

Ugye mivel én frissítettem a telefon romját és ezután 6.1.1.B.1.54 rom lett rajta hivatalos gyári ezért ezzel kezdtem a rootolás:

2. Root-olás:
6.1.1.B.1.10
közvetlen link a romhoz: [link]
1. Letöltöd a root csomagot: [link]
2. rádugod a telefont a számítógépre usb hibakeresést (debugging mode) bekapcsolva és kicsomagolás után elindítod a RunMe.bat filet.
3. A megjelenő parancssorban beírod az 1-es számot, majd enter után usb hibakeresés módban csatlakoztatod a telefont a számítógéphez.
4. A telefon képernyőjén meg kell nyomni a visszaállítás gombot az ott megjelenő ablakban. Meg kell várni amíg a telefon újraindul és bejelentkezik.

Ugye én csak a letöltött root csomaggal akartam rootolni de amikor visszaálitás gombra megy rá akkor azt irja ki műveletet nem hajtja végre tehát nem irja felül a rendszer azt a bizonyos részét ......tehát nem fog érvényesülni a rootolás

Flastoolal is akartam a következő műveletet de nem irta felül sajnos tehát villám és kiválasztva a letöltött kernel nem íródik bele a készülékbe mert felugrik csatlakoztatás képernyő abbamarad a dolog ..drivereket telepítettem ahogy kell...de mégse nem indul újra készülék .........

Abba se vagyok igy biztos hogy mimicro room jó lenne mivel az st25i re van irva nem st25a típusú készülékre....de jó lett volna feltenni CWM amit csak rootolható készülékre lehet rátenni és onnantól kezdve megnyílik a különféle romok használata a készülékkel

*****************************
Eddig ennyi nem volt szándékomban senkit megsérteni sőt köszönöm az eddigi kevés de hatékony segítséget is!!!! :( :(

köszike

(#14420) gaborm69 válasza LantosBerry8 (#14416) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Most érdemes venni pár darab U-t.Mert ha tényleg lesz rá akkor drágább lesz :D

Samsung Galaxy S20 FE

(#14421) air válasza isa11 (#14419) üzenetére


air
nagyúr

Ezt olvasni még mindig olyan érzés, mint sajtreszelővel onanizálni. Most már csak arra tudok gondolni, hogy fordítógéppel fordítottad. :D Ha magyar anyanyelvűként sikerült ezt megint összehordanod, akkor sírógörcs kerülget.

De megpróbálok segíteni.
Szóval ebben a fórumban ST25i-hez találsz romokat. Ha a leírások alapján nem sikerül rootolni, akkor valószínűleg ezek nem jók neked. Próbálj a neten ST25a-hoz való romokat keresni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14422) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Nem találom azt az oldalt, ahol az új szoftververziók megjelenési ideje van feltüntetve az U -hoz.. Régebben volt linkelve itt fórumon is. Valaki tudná linkelni?

(#14423) gaborm69 válasza LantosBerry8 (#14422) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Kizártnak tartom,hogy lesz hozzá 4.4 :K

Samsung Galaxy S20 FE

(#14424) freemanone válasza isa11 (#14419) üzenetére


freemanone
őstag

Mivel nyitott a BL így nagyon könnyű dolgod van.
1. kapcsold ki a telefont.
2. hangerő FEL gombot nyomva tartva dugd rá USB kábelre
3. Flashtoolban fastboot mode-ot választva telepítsd fel ezt a kernelt: [link]
A csomagból az ELF filera lesz csak szükséged, a többivel ne foglalkozz.

A flashtool driverek telepítésénél fel kell tenni a fastboot drivert is különben nem fog működni, nem tudom, hogy ezt megtetted-e már, ha nem akkor pótold.
A linkelt kernel tartalmaz már CWM-et is így azt nem kell külön telepítened. Mircinko romját számodra annyira nem ajánlanám, mintsem inkább CM9.1/10-et. Itt találod őket: [link] [link]

Ha CM-et fogsz feltenni a 9.1-est használhatod azzal a kernellel amit linkeltem feljebb, viszont a 10-hez kell a JB kernel, de ehez mindent megtalálsz a linkelt oldalon. Illetve XDA-n találhatsz még egyéb JB-hez való kernelt is.

(#14410) Titi76: szerintem netto bullshit.... az a FB oldal is ami linkelve lett, ahonnan átemelte pár más oldal is egy az egyben az egészet..... de ne legyen igazam és legyen kellemes meglepetés, hogy mégis kap kitkatot.

[ Szerkesztve ]

(#14425) cooldongo


cooldongo
tag

sziasztok
a flashtoolt feltettem
telepítettem a drivereket.
A Flash tools először írja, hogy device connected, aztán 1-2 másodperc múlva disconnected.
vagy azt újabban

Drivers need to be installed for connected device. /pedig telepítettem/
18/035/2013 19:35:17 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool

régen mindig sikerült ezzel a módszerrel de áramszünet volt az egyik alkalomkor és utánna az istenért nem tudtam megcsinálni (pedig a samut hasonló szituba sima ügy volt) bootloopot kapott, elvittem szervízbe és azóta nem tudom a flashtoolt használni két gépen se

ja és már bekapcsolásnál t-s animáció jön be , de független maradt kipróbáltam

remélem valaki tud segíteni mert rootolni kéne így kurva lassú

(#14426) freemanone válasza cooldongo (#14425) üzenetére


freemanone
őstag

flashmode + U drivereket hiányolja pedig... nem tudok mást mondeni, mint hogy azt kéne feltenni. Ha azok megvannak akkor csont nélkül működnie kell. bármilyen romot feltehetsz attól még nem lesz szolgáltató függő a telefon.

(#14427) cooldongo válasza freemanone (#14426) üzenetére


cooldongo
tag

köszi, már feltettem nem egy gépre mindent ami kell

de majd akkor még megpróbálkozok másikon is

(#14428) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Tudtok olyan programot ajánlani, amivel pc -ről wifin keresztül tudok a telefonon anélkül filmet nézni, hogy azt rámásoltam volna?

(#14429) air válasza LantosBerry8 (#14428) üzenetére


air
nagyúr

Air Playit
AirStream
VLC Direct Pro Free

De ha ES-sel kitallózod a sima Windows-os fileshare-t, akkor annak is működnie kell. Elvileg.
Nálam ez a megoldás soha nem hozott olyan sikert, hogy folyamatosan nézhető legyen a film.
Én az AirStreamet próbáltam a fentiek közül. Az tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14430) cikasz válasza air (#14429) üzenetére


cikasz
őstag

Vagy Total Commander egy LAN pluginnal. Én simán tudtam tallózni a gépeimet!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14431) isa11


isa11
csendes tag

Köszi

Egy aprócska gond van
Mindent úgy csinálok ahogy mondat írtad driver telepítve stb
De nem nyitja meg csak sin fájlokat eft nem tudom betallózni !!!tehát minden jó telefont felismeri kéken világit led stb
De ez fájl nem tudom betallózni sajnos..
Csak img sin fájlokat nyitja meg .........ez meg elf

Tanácstalan vagyok olvasgatok hátha rájövök

köszike

(#14432) LantosBerry8 válasza air (#14429) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszi szépen az Airstream tökéletesen működik :DD
én a VLC Direct Pro Free -t használtam eddig, de valamiiért a hang mostanában nem jött át....

(#14433) freemanone válasza isa11 (#14431) üzenetére


freemanone
őstag

Keresd meg a fastboot.exe filet és másold oda az elf-et. Nyiss egy parancssort menj be oda ahol a fastboot található és add ki ezt a parancsot:
fastboot flash boot kernel.elf

(#14434) isa11


isa11
csendes tag

Köszi

Leírom a hogy csináltam

1 CMD parancssor ok
2 cd C:\Flashtool\x10flasher_lib ok
3 fastboot flash boot nemesis.elf (bemásolt fájl inditása átneveztem mert amit letöltöttem nem kernel néven fut)

(waiting for device) üzenet vár az eszközre ugye!!!

ezek után hogy készüléket csatlakoztassam fel gomb usb eszközt???
vagy amíg vár az eszközre először indítsam el a
flastool programot mikor indítom majd amit leírtál eszköz csatlakozása USB re fel gomb nyomva
majd fastboot mod és kiválasszam az elf fájlt ?

Bocsánat hogy ilyen szájbarágósan kell

köszike

(#14435) freemanone válasza isa11 (#14434) üzenetére


freemanone
őstag

Nem kell hozzá flashtool. A telefont pedig előre csatlakoztasd a gépre fastboot módban (hangerő fel+usb). Ez gyakorlatilag annyit.csinál mint amit a flashtool is csak szép felület nélkül.
CWM-et ugye tartalmaz és elörootolt a kernel. Ha kész vagy használhatók is a recovery-t illetve a roothoz play storeból tedd fel a supersu-t.

[ Szerkesztve ]

(#14436) isa11


isa11
csendes tag

Szia

Hát sajnos nem sikerült:

Következő üzenet :
sending "boot"(6961kb)
FAILED(remote:The Device must be rooted first)finished.total time:0,003s

tehát valami nem stimmel

Usb hibakeresés bekapcsolva.....stb

köszike

(#14437) isa11


isa11
csendes tag

Szia
Bocs nagy betűvel nem kiabálok csak így írtam !::

TELJESSÉG EZ TELEFON ADATA A KÓD ALAPJÁN Infó telo st25a szoftveres dolgairól
TELJESSÉG EZ TELEFON ADATA A KÓD ALAPJÁN:
telefonon szoftver
1254-3522-61.1.B.1.54
fájl verzió
World-a6.1.1.B.1.54
S1 boot verzió:
1240-4128 R10E013
ETS SOFT VERZIÓ
1254-4174-31
COSTUMIZATION VERZIÓ:1266-9347-R3G
ACTIVE COSTUMIZATION VERZIÓ:1266-9347-R3G
ROOTING STATUS
BOOTLOADER UNLOCK ALLOWED: YES
WORKING BAND/S:GSM850 UMTS-BC1
GSM900,UMTS-BC2 GSM 1800 GSM 1900 UMTS BC5

[ Szerkesztve ]

köszike

(#14438) freemanone válasza isa11 (#14437) üzenetére


freemanone
őstag

Zárt a bootloadered azért nem sikerült.
Két dolgot tudok mondani. Vagy nyisd ki és elfogadod, hogy csak korlátozott garanciád lesz. Ami nem teljesen tisztázott hogy mire is terjed ki. Vagy keresel egy leírást st25a-hoz.
Bootloader nyitás: [link]
Tudom hogy P de ez ne zavarjon. Ugyanez van U-hoz is.

(#14439) isa11


isa11
csendes tag

Köszönöm

Igen ezt én is most vettem észre mikor írtam.Kezdtem ideges lenni valami nem stimmel 2 db ilyen készülékem van az egyiket nem frisitettem megnéztem ujra....
Nem tudom miért maradt meg a bennem a nyitott
Nem magyarországi garancia van rá 2 év az hogy én kinyitom lehet csak akkor lesz gáz ha baja lesz .Bár ha hardveres a gond akkor az miért lenne garanciavesztés.
Köszönöm az eddigi segítséget nagyon hálás vagyok de már idegelt. Ennyi vesződés után kii kéne rootolni.Ráadásul ahol vettem a készüléket ott huaweit is vettem ami rootolva volt és zsír ujjkén vettem a készüléket!!!.CWM volt rajta és kamera meg búgós volt !!Úgyhogy lehet hogy nem is nézik milyen rom van rajta vagy nyitott e a dolog.Mármint mivel huaweit se magyaráztam volna ki nem én csináltam rootot rá mert alapból azzal volt.
Így is alig tudtam beszerezni egy sony mert iphone az isten meg samsung.......
Na végtére is az lenn a kérdésem érdemes e egy másik romot feltenni most dilemmába vagyok lehet nem lenne gyorsabb merthogy nem is ismerem romokat és nem tudom mennyire stabil és mekkora növekedést produkálna....Kérdés a minicro rom miért nem lenne jó??ha 30 40% gyorsulás lenne megérné..böngészővel nem vagyok megelégedve meg mintha a rom nem lenne olyan jól kalibrálva a hardverhez...van egy tabom 1 gh proci és suhan minden rajta mert rom jó a hardverhez....van egy másik tabon a legújabb rom és dupla mag mégis satnya sebesség
De lehet kinyomom az egyiket mert ez a gyári frissítés nagyon odavágta .................

Úgy is jelentkezem..

De az érdekel hogy szerinted érdemes új rom annyival jobb lesz a teló??

köszike

(#14440) isa11


isa11
csendes tag

Még annyit

Amit adtál linket újra vissza lehet zárni ahogy láttam

köszike

(#14441) freemanone válasza isa11 (#14439) üzenetére


freemanone
őstag

Igen újra vissza lehet zárni, de a DRM kulcsokat nem tudod visszaállítani, bár már erre is van megoldás, de most nem találom azt az XDA topikot ahol erről írtak.
Mircinko romja pedig ST25i készülékekhez készült és más a baseband a kettő között, viszont CM és egyéb nyitott BL-re szánt romoknál nincs ezzel gond.
Százalékot nem fogok mondani, mert sokmindentől függ a dolog. 512MB ramtól csodát nem kell várni, de egy már belassult gyári romtól bármi jobb.

(#14442) Asycid válasza isa11 (#14440) üzenetére


Asycid
tag

Bootloader nyitása előtt menteni kell a TA partíciót, és utána vissza lehet állítani (de csak miután visszazárod a BL-t). Megjegyzés: SOHA ne állíts vissza más TA-t, csak azt amit te a saját telefonodról mentettél le, különben kapsz egy szép fekete téglát.
Link:
[link]

(#14443) freemanone válasza Asycid (#14442) üzenetére


freemanone
őstag

köszi szépen, ezt kerestem! :R

[ Szerkesztve ]

(#14444) isa11


isa11
csendes tag

Sziatok
Ha jól értelmezem kinyitom rootolom és vissza is zárhatom

Igazából most néztem be kell Sonynál jelenteni ezek után meg ugrott a gari mert el kell fogadni
a kód elküldésével ezt az opciót Imei szám alapján adják generálják azt a feloldókulcsot ami a nyitáshoz szükséges az meg egyedi.Ha egyszer rendszer regisztrálja akkor tuti sony szerviz visszadobja vagy számláz mert ugye rálehet fogni sok mindent........Igaz még soha nem találkoztam még számítógépen winen olyan vírussal ami tönkre tette volna a hardverem soha !!!Így hát elméletből ráfogható az is hogy én csesztem el egy szoftverrel a telot....

Nagyon gondolkodóba ejt főleg hogy már megvan az uj készülékem ezt meg megkapja a más annak meg nem számít.Bár nem tudom majd lehet gari lejárat után kipróbálom.addig meg valami android szimulátorral kéne romokat megnézni pc milyenek......Esetleg valamiféle program van pc re ?
Kérdés kamera jobb lesz esetleg mármint szoftveres mokkal ki lehet hozni jobb képeket sony B engine 2 vel?

[ Szerkesztve ]

köszike

(#14445) kumpl


kumpl
aktív tag

Sziasztok.
Kb egy hónapja volt olyan problémám, hogy a telefonom állandóan kiírogatta, hogy SIM-kártya eltávolítva. Próbáltam több rom-mal, de mindegyiknél ez volt a helyzet. Kaptam egy tippet, és kicseréltettem a SIM-kártyát. Jó is lett a telefon. Azóta semmi gondja nem volt, egészen tegnap délutánig.. Amikor is egy CWM-es telepítésnél lefagyott a teló. Ezután akksi ki, és láss csodát a telefon nem látta a SIM-kártyát. Egypár újraindítás, rom csere, stb hatására a SIM-kártya újra működésbe lépett. Persze csak pár órára, perce, mikor milyen kedve volt. Mi lehet a baj? mit csináljak, hogy jó legyen? Szerintem nem a sim kártya a ludas, hacsak a telefon tönkre nem tette, de szerintem ha megint bemennék cseréltetni, kiröhögnének.
A legtöbbször kiírja hogy sim kártya eltávolítva, de van olyan is, hogy csak simán nincs hálózat..

(#14446) freemanone válasza isa11 (#14444) üzenetére


freemanone
őstag

IMEI alapján generálják a feloldó kódot, de ez józan paraszti logikával végiggondolva a kód kikérése még nem okoz garancia vesztést. Oda bárki bármit beírhat, tehát szórakozásból pistike is írogathat IMEI számokat, amiből még akár a tiédet is eltalálhatja véletlenül. Az esély kicsi, de megvan rá. Ha pedig neked sértetlen DRM kulcsaid vannak a telefonon, akkor a Sony nem utasíthat el, illetve számlázhat ki semmit sem. Azaz ha csinálsz TA backupot akkor nem tudják bebizonyítani, hogy Te bizony kinyitottad a BL-t. Valamint azt sem írja konkrétan, hogy elveszíted a garit. Viszont nem is részletezi, hogy nyitott BL esetén mire terjed ki és mire nem.
Azon kívül van ugye két év garid, tehát most két évig bosszankodsz a telefon használatával, majd utánna megpróbálsz segíteni rajta... érdekes logika.
Android szimulátor létezik, de az nem egyenlő azzal, hogy Te arra romot fogsz telepíteni, főleg nem készülék specifikus verziót. Az android szimulátor alkalmazások futtatására szolgál és nem romok tesztelésére.
A kameráról nem tudok nyilatkozni.

(#14445) kumpl: Én feltenném a telefonhoz tarzotó legutolsó gyári romot, minden külső app nélkül és ha továbbra is csinálja, akkor bizony garanciális javítást kérnék.

[ Szerkesztve ]

(#14447) gmark247


gmark247
tag

Sziasztok!

Ha GBRocks-ot teszek a telóra, mivel tudok teljes visszaállítást csinálni? Titanium backuppal próbáltam, de nem akar úgy futni, mint ahogy kellene. Sehogy nem tudom elindítani, hogy egyszerre állítson vissza mindent, csak egyesével tudná és az is órákig fut..

Sony Ericson k310i -> Sony Ericson w350i -> LG GT 540 -> Xperia U -> Lenovo A850' The worst thing what ever happend to Earth is the humanity... '

(#14448) isa11


isa11
csendes tag

Sziasztok
kérdés holt tudok ilyet telót venni rendelni olcsón
mert valaki írta hogy lement az ára és ajándékba akarok valakinek egy ilyet.
Garanciásat én GSM line 34 ezerért láttam német készülék

Igen lehet az egyiket rotolom mert sokkal lassabb frissítés óta a másik eredeti frissítetlen rommal tökéletes vagyis gyorsabb a készülék az hagyom gari miatt először csak az egyikkel próbálkozom..Először le akarom menteni amit mondtatok ...............elkezdem amint lesz időm

köszike

(#14449) isa11


isa11
csendes tag

NSziasztok

Ezen a linken csak azt bizonyítja hogy visszazárta bootloadert
és azt írja le hogy álitsd vissza
Rootolásról ir................ Azt meg csak nyitott bootloader esetén tudom feltenni.............. Hogy tegyem fel a romot ha ahhoz ki kell nyitni a bootloadert de viszont még kinyitás előtt mentsem el a ta patriciot amit nem ír le hogy csináljak.................csak hogyan állítsuk vissza
Mondjuk nekem új ez Ta patricio is ..............gondolom le lehet menteni csak nem értem még hogy
Tehát megtaláltam letöltve a Backupt Ta nevezetű fájlt
De az első rom ajánlgat ráadásul német
Bizony itt elakadtam a nem akarom kinyitni mert az mondtad előtte le kell menteni ta patriciot ahhoz meg root jogosultság kell ??nem értem kicsit

[ Szerkesztve ]

köszike

(#14450) Asycid válasza isa11 (#14449) üzenetére


Asycid
tag

Először is:
Root-hoz nem kell kinyitni a bootloadert. Az megy zár BL-lel.

Miután Rootolod a telefont, csak utána tudod lementeni a TA partíciót, illetve kinyitni a bootloadert.
Root nem okoz garanciavesztést, mivel egy sima gyári beállítások visszaállításával eltűnik nyomtalanul.
A linken amit adtam, van egy link, ami az XDA fórum megfelelő topicjába irányít, ahol le van írva minden érthető módon (angolul persze). Viszont azt javaslom, hogy NE nyisd ki a BL-t, mivel egyelőre az alapokkal kell tisztában lenned. Anélkül tényleg "veszélyes". Nem leugatlak, csak komolyan segíteni próbálok. Egyelőre Rootold, olvasgass a témában sokat XDA-n, aztán ha minden kétséget kizáró módon tudod mit csinálsz, csináld. Sok sikert!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.