Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Segítséget kénék ismét :)
Most a Rocks van rajta, de változtatni szeretnék.
Ha felszeretném tenni EZT a romot ha jól olvasom akkor elöbb fel kell tennem egy B.100-at? (People on Locked BL on ICS below B.100, you can update your kernel through Flashtool : http://d-h.st/tT1)
Aztán gondolom kell egy CWM mert ebben az nincs, majd mehet a rom? Bár igazából az is kérdés ha felrakom ezt a kernelt akkor hogy és honnan rakok fel CWM-et?

Vagy ha felrakom ezt a B.100-at akkor rootolnom is kell megint a telót?

köszönöm

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14452) isa11


isa11
csendes tag

Szia

Mivel nekem st25a típus van és eddig ezt nem igazán lehet tudtuk tudtam rotolni a honlpon lévő megoldásokkal ezért ara jutottunk vagyis a szaki mivel nem sikerült kiütni rootolni hogy bootloader kinyitása után lehet csak rootolni ezt a készüléket!!Tehát ez a bibi ................sony u st25a!

köszike

(#14453) freemanone válasza isa11 (#14452) üzenetére


freemanone
őstag

Szia,
kutakodtam kicsit a neten ez ügyben és meg kéne próbálni a következőt:
tedd fel a kernelt ebből a romból (legalábbis próbáld meg): [link]
Ha ez sikerül, akkor már sinen vagy és az összefoglalóban lévő rootkit segítségével mennie kell a rootnak.
A rootolásnak csak annyi az előfeltétele, hogy a kernel maga rootolható legyen, viszont ST25a-hoz nem hemzseg a net romoktól.

(#14454) Asycid válasza freemanone (#14453) üzenetére


Asycid
tag

Ráadásul ha nyitja a BL-t, akkor sem biztos, hogy talál "a"-s romot, mivel gyakorlatilag mindenki "i"-re fejleszt. Szóval eléggé zsákutca :(

Pontosabban talál, csak hálózatra nem tud csatlakozni vele, ergo mint telefon használhatatlan lesz mindaddig, amíg vissza nem tesz egy "a"-s romot. Legalábbis amiket olvasgattam, azokból ez jött le.

[ Szerkesztve ]

(#14455) isa11


isa11
csendes tag

Sziasztok

Hát igen ez nagy kérdés a st25a ra a rom--------------de ha ráteszem az eredetit ami frissítés előtt volt már akkor gyorsabb lesz és annak is már örülnék ha csak frissítés előtti állapot lenne
És igen ha tudtam volna hogy van a meg i készülék (mert Sony u a fő tipusjelzés)akkor nem vettem volna meg hanem inkább az i készüléket.

Ahogy nézegetem amit írtál

Sony Xperia U ST25i:
UMTS HSPA 900 (Band VIII), 2100 (Band I)
GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900

az enyém meg

WORKING BAND/S:GSM850 UMTS-BC1
GSM900,UMTS-BC2 GSM 1800 GSM 1900 UMTS BC5

Na igen még mindig kérdéses hogy az st25a rom milyen lesz és hogy gyorsabb lesz e nem lesz e bugos stb

Egyáltalán ezt a telefont euroapában tudom majd használni majd netrre?Szolgáltató adatait kéne nézni. gondolom.Na megpróbálom amit linket adtál.

köszike

(#14456) isa11


isa11
csendes tag

Hali

Na szívás linkről jelen pillanatban nem lehet tölteni túlterhelt stb remélem később jó lesz

De addig is a kernel fájl milyen kiterjesztésű img?

köszike

(#14457) isa11


isa11
csendes tag

Hali
Na még trójait is blokkolt az oldalról de tölti lefele.

Na igen visszatérve evvel a problémával amikor úgy döntöttem rootolok akkor találkoztam nevezetesen az i és a típus különbségével.Tehát már akkor éreztem nem fog smakkolni valami főleg ha pont a vételhez lévő dolgok nem stimmelnek vagyis nem ugyanazok teljesen.Mint írtam Apple az isten de én nem szeretem nem tetszik .Nem is értem miért akkora nagy szám. Android Linux version a legjobb bár mostanában gondolkozok win telefon kipróbálásán is mert kamerái az újaknak elég ütősek........persze megvárni az árzuhanást

Még ha esetleg tudnátok segíteni abban milyen telot vegyek ajándékba max 45 ezerig ami most ips és jo a kamerája legalább sony u tudású telefon............ami később jól rootolható ha kell

Lényeg hogy letöltöm hogy veszem ki kernel részt a fájlból?

köszike

(#14458) isa11


isa11
csendes tag

Bocsika
Már tényleg hülyének fogtok nézni a 4 szeri hozzászólásomért...rootkit az melyik metódust takar a leírásba

[ Szerkesztve ]

köszike

(#14459) isa11


isa11
csendes tag

Freemanone nak??:
Értem a te álláspontodat is tegyem fel 10 végződésű kernelt és utána próbáljam meg rootolni le is töltöttem a romot a linkről amit adtál és akkor azt a kernelt flashtoolal tegyem a készülékbe gondolom.Azon van valami simlock.ta nevezetű fájl ami miatt parázom.Meg akkor wipa?Leírom
1,Beteszem a letöltött romot flastol ere kijelölt mappába ST25a_6.1.1.B.1.10_None ok
2,Majd megnyitom flastool programot és ott villám flasmood majd rom kiválasztása ok
3 és KÉRDÉS wipa ezeket ne jelöljem be gondom merthogy nem akarom lenullázni tehát jobb oldalt wipe app data és chace nem pipálom ki!!!Szerintem ez a helyes majd alatta csak kernel részt hagyom üresen a többit pipa tehát a fota, baseband és system patricion bepipálom kivéve kernelt nem mert az akarom rátenni!!nekem ez a logikus
4 KÉRDÉS megmarad három fájl FIRMWARE LISTÁBA EBBEN SORREND kernel.sin és loader.sin és SIMLOCK.TA!!! EZZEL NEM FOGJA BLOKKOLNI TELEFONOM SIMZÁRJÁT??MERT AZ KELLEMETLEN LENNE ...........................jobban örülnék ha nem lenne ott mert logika azt mondja megflasheli vagyis felülírja azt is mivel listába benne van????????

CSAK AGYALOK KÉRDÉS :

még mielőtt belevágnék kikérném a véleményt!!!

http://br.answers.yahoo.com/question/index?qid=20130704223209AAwGqFJ

Találtam ezt a leírást az én esetemre.Fenti link
Végül is ara következtetésre jutottam LEÍRÁSBÓL hogy az első link ha nem frissítem a telefon romját akkor érvényes de ugye én megtettem.DE LEHET MŰKÖDNE HA
linken KÉT KERNEL VAN az egyik egy Ics kernel a másik meg egy : xperia u_6.1.1.B.1.54_World kernel!!!!!!

Elképzelhető hogyha ezt a kernelt felteszem((xperia u_6.1.1.B.1.54_World) mert ez szerintem st25i és st25a ra is működik akkor a 2. Root-olás FOLYAMAT AMIT IRTOK A TI OLDALATOKON:
(((6.1.1.B.1.10
közvetlen link a romhoz: [link]
1. Letöltöd a root csomagot: [link]
2. rádugod a telefont a számítógépre usb hibakeresést (debugging mode) bekapcsolva és kicsomagolás után elindítod a RunMe.bat filet.
3. A megjelenő parancssorban beírod az 1-es számot, majd enter után usb hibakeresés módban csatlakoztatod a telefont a számítógéphez. STB))))

MŰKÖDNE HA A LETÖLTÖTT ROOT CSOMAG AMI A TI OLDALATOKON 31 VÉGZŐDÉSŰ ITT a linken MEG 30 AS
Root_with_Restore_by_Bin4ry_v30 és evvel bat fájlal működne a root eljárás miután kernelt átírtam

AKKOR MEGNYÍLNA AZ UT CWM HEZ NEKEM IS?

Bár mintha fordításból azt venném ki ki kell nyitni a bootloadert ha frissítem 64 re a telo romját hivatalosan..
FONTOS KÉRDÉS:::::

BOCS KICSIT hosszúra sikeredett de inkább megvárom válaszotok

köszike

(#14460) cikasz válasza cikasz (#14451) üzenetére


cikasz
őstag

Valaki help? :B

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14462) freemanone válasza cikasz (#14451) üzenetére


freemanone
őstag

Tedd fel a romot CWM-ből, majd tedd fel a .100-as rom kernelét flashtool-al még mielőtt az első boot megtörténne.
Összefoglaló rootolás része 7. pontjában van leírva részletesen, hogy hogyan kell csak kernelt feltenni egy ftf fileból.

[ Szerkesztve ]

(#14463) cikasz válasza freemanone (#14462) üzenetére


cikasz
őstag

:R :R :R

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14464) cikasz válasza freemanone (#14462) üzenetére


cikasz
őstag

Biztos én vagyok a béna, de lehet változtatni a betűkészletet?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14465) freemanone válasza cikasz (#14464) üzenetére


freemanone
őstag

lehet, itt egy jó gyűjtemény a módszerekre: [link]

(#14466) cikasz válasza freemanone (#14465) üzenetére


cikasz
őstag

Megint csak : :R :R :R

Lehet, hogy a rommal van baj, mert nem kezelik a hosszú Ő-t :(

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14467) odrif


odrif
MODERÁTOR

A visszacsörgést már megszoktam, de ez a tárcsázok lerakja, tárcsázok megint lerakja, és csak a 3. próbálkozásnál jut el odáig a készülék hogy ki is csörögjön a túlodalt az már bosszantó.

20 éve a Prohardveren

(#14468) pit stop válasza odrif (#14467) üzenetére


pit stop
addikt

Elsőt értem, de a másodikat nem. Mi a probléma?
Esetleg arra gondolsz mikor a másik fél foglalt? Mert akkor valóban azt csinálja valamiért, hogy bacik visszajelezni, max egy pici sípolás - a kijelzőre kiírja hogy foglalt (csak ez az archoz tartva nehezen látható).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14469) odrif válasza pit stop (#14468) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem.
Kezdeményezem a hívást, majd a telefon az első kicsörgés előtt befejezi a hívást.
Ezt mégegyszer eljátsza, majd a 3. alkalommal eljutunk a kicsörgésig, és a hívás lebonyolításáig.
Mondjuk ExDialer & Contacts lehet ebben a felelős.

20 éve a Prohardveren

(#14470) isa11


isa11
csendes tag

szia kérdés?

Freemanone nak??:
Értem a te álláspontodat is tegyem fel 10 végződésű kernelt és utána próbáljam meg rootolni le is töltöttem a romot a linkről amit adtál és akkor azt a kernelt flashtoolal tegyem a készülékbe gondolom.Azon van valami simlock.ta nevezetű fájl ami miatt parázom.Meg akkor wipa?Leírom
1,Beteszem a letöltött romot flastol ere kijelölt mappába ST25a_6.1.1.B.1.10_None ok
2,Majd megnyitom flastool programot és ott villám flasmood majd rom kiválasztása ok
3 és KÉRDÉS wipa ezeket ne jelöljem be gondom merthogy nem akarom lenullázni tehát jobb oldalt wipe app data és chace nem pipálom ki!!!Szerintem ez a helyes majd alatta csak kernel részt hagyom üresen a többit pipa tehát a fota, baseband és system patricion bepipálom kivéve kernelt nem mert az akarom rátenni!!nekem ez a logikus
4 KÉRDÉS megmarad három fájl FIRMWARE LISTÁBA EBBEN SORREND kernel.sin és loader.sin és SIMLOCK.TA!!! EZZEL NEM FOGJA BLOKKOLNI TELEFONOM SIMZÁRJÁT??MERT AZ KELLEMETLEN LENNE ...........................jobban örülnék ha nem lenne ott mert logika azt mondja megflasheli vagyis felülírja azt is mivel listába benne van????????

köszike

(#14471) cikasz válasza isa11 (#14470) üzenetére


cikasz
őstag

Szerintem lassan kitiltanak innen mert kicsit trollkodás amit művelsz már... :o

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14472) air válasza cikasz (#14471) üzenetére


air
nagyúr

Inkább nem mondok semmit. :U

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14473) isa11


isa11
csendes tag

Troollkodás?ez most komoly????

Ha oda nem illő fórumban baromságokat írnák akkor elfogadnám de így?
Na mindegy sajnálom tudomány meghalt ......nálam
Nem vagyok troll....de mivel nem érkezett válasz azt gondoltam újra írom vagy posztolóm
Eszembe se jutott a troolkodás
Más különben meg már az elején furcsálltam kérdezhetsz de hunyászkodj című történetet mert tudtommal semmiféle olyat nem írtam ami a fórum etikát vagyis itteni szabályokat sértené....
Tuisztelettel

köszike

(#14474) isa11 válasza freemanone (#14453) üzenetére


isa11
csendes tag

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

köszike

(#14475) I2oli válasza isa11 (#14473) üzenetére


I2oli
tag

Szia!

Kipróbáltál már valamit is amit ezt megelőzően kommentek/napok óta írtak neked?
Mert én úgy látom, hogy próbálnak segíteni amennyire lehet és útmutatást adni, de részedről nem indult meg a folyamat... persze értem, hogy félsz nehogy tégla legyen a telefonból, de magától nem fog megoldódni.

A másik pedig, nem ismerem a korod, de azért az alapvető értő olvasáshoz szükséges intelligencia az általános iskola alatt ki szokott fejlődni, ami mások számára is könnyen értelmezhető épkézláb mondatok megalkotásához szükséges.

Csak mint jó tanácsot írok neked, nem szándékom kötözködni vagy beszólni, de javaslom mielőtt ide írsz, egy Word dokumentumban írd meg a hozzászólásod és a piros aláhúzásos részeket próbáld kijavítani ott ;)
Esetleg ezt is lehet tanulmányozni. (szerk.: bár nem a legfrissebb)

Üdv,
I2oli

[ Szerkesztve ]

(#14476) godzsy2


godzsy2
senior tag

Én csak azt nem értem Fekete Pákó minek vesz magának egy amcsi Xperia U-t? :DDD

(#14477) air válasza godzsy2 (#14476) üzenetére


air
nagyúr

:))

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14478) Mircinko válasza I2oli (#14475) üzenetére


Mircinko
senior tag

Már szólni akartam volna ez ügyben, de Te annyira leírtad az igazat, hogy jár egy +1! :C

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#14479) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok!

A telefonon lementek Facebookról egy képet de nincs a gelériában de egy fényképet sem tudok lementeni...Illetve azt irja hogy elmentette de nem találom hova rakja....
Valami tipp? :(

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#14480) freemanone válasza Ricsko :D (#14479) üzenetére


freemanone
őstag

elvileg az "sdcard" downloads mappájában kellene lennie minden letöltésnek, akár kép akár más.

[ Szerkesztve ]

(#14481) Ricsko :D válasza freemanone (#14480) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

De mikor rányomok facen hogy Save Image akkor 1 másodperc mulva ki kéne irja hogy Image Save mert másik telokon kiirta de ezen nem irja ki... és le se menti a képet...

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#14482) pit stop válasza Ricsko :D (#14481) üzenetére


pit stop
addikt

Fájlkezelő segítségével is kerested telefonban?
Nekem működik - igaz a fáljkezelővel nyitom meg :U

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14483) isa11


isa11
csendes tag

Na hali

"" de azért az alapvető értő olvasáshoz szükséges intelligencia""" na ezt jóó meg azontad

ja ne vedd kötözködésnek te se

2,Fekete Pákot lehet ironizálni mégis eljött ide és magyarul beszél valahogy és egész jól megél többi1 2 millió mély szegénységben élőkhöz képest akik ugye ez ország szülöttei.........
Persze szeretik hülyének beállítani de az angolja nagyon jó amit magyar honban nem mondanák el mindenkiről sőt !!!Úgyhogy minden csak nézőpont kérdése.Állítom az a Fekete Pákó akiről itt beszélsz és lenézed nem csak 1 nyelven tud kb 3 4 nyelvet biztos beszél.......!!! Ennyit Fekete Pákoról és az Általános Iskoláról

Persze biztos okosabbak vagyunk nála mert ha kiderülne hogy mégse mi lenne az önérzettel ami bennünk buzog.............

Mert tudod az okosok hülyéskednek és a hülék meg okoskodnak................

Na joccakát

köszike

(#14484) odrif válasza isa11 (#14483) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

És mindez nem fért bele egy offba? :Y

20 éve a Prohardveren

(#14485) air válasza isa11 (#14483) üzenetére


air
nagyúr

:R :C

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14486) cikasz válasza odrif (#14484) üzenetére


cikasz
őstag

+1 :R

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14487) ThePatriot


ThePatriot
csendes tag

Üdv!
Uraim! Már lassan 7 hónapja vagyok tulajdonosa e csodás készüléknek, de még mindig szenvedek a memória elosztása végett. Konkrétan:
-van ugye a belső TÁRHELY, ez 3,98 GB. Ez az "SD kártya" ha úgyvesszük. (telefon SD Card Storage-nek ismeri fel.)
-és van a belső MEMÓRIA, ami szintén 4GB (legalábbis azthiszem)

Jelenleg a következő adatok állnak rendelkezésre: SD Card Storage free: 21MB
Internal Storage free: 0,98GB

Na tehát a problémám.... A telefon a Google Playről letöltött alkalmazásokat az "SD kártyára" tölti le és nem a belső memóriára. És ez már nagyon megkeseríti az életemet, mivel így eléggé kényelmetlen elférni a 4GB-on. :O

Valaki tudna valamilyen megoldást erre?
A választ előre is köszönöm.

(#14488) air válasza ThePatriot (#14487) üzenetére


air
nagyúr

Ezzel a progival nézd meg, hogy a belső "SD"-n mi viszi el a helyet, és próbálj törölni belőle.
Egyébként az nem igaz, hogy a Play-ből letöltött programokat a telefon a belső "SD"-re tölti le.
Oda olyan adatok kerülnek, amiket nagyobb méretű alkalmazások telepítés után töltenek le.
De a telepített alkalmazások alapértelmezetten a telefon memóriába kerülnek, ami egyébként ~2GB. A maradékot a rendszer viszi el, többek között az 1GB-os system partícióval.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14489) godzsy2 válasza isa11 (#14483) üzenetére


godzsy2
senior tag

Érdekes, hogy ha a véleményedet írod le, akkor egész jól tudsz fogalmazni. Most hogy olvastam, nem kavarodtam bele úgy, mint a segítségkérésedbe. Egyébként egy szóval sem említettem a véleményemet Pákóról, miből vetted ki, hogy lenézem? Nagyon jókat szórakoztam rajta pár éve, mikor még néztem kereskedelmi csatornát, vicces fiú volt akkor. :DD

(#14490) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Van rá esély, hogy valamilyen formában javítható a telefon usb csatlakozója? Csak úgy tölt ha valamelyik irányból rá-tartok... :-(
Vagy kuka?

(#14491) Nadam válasza LantosBerry8 (#14490) üzenetére


Nadam
csendes tag

Tapasztalatom h nem a telefon csatija a problémás hanem a kábelé. Próbáld meg másik kábellel. Nekem eddig kivétel nélkül bejött, persze lehet nincs szetencséd.

(#14492) LantosBerry8 válasza Nadam (#14491) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

És igazad lett B-)

(#14493) papp053


papp053
tag

Sziasztok
Kellene nekem ennek a telefonnak a billentyűzete, twrp-vel felrakható formában(zip), valaki el tudná küldeni vagy linkelni? Esetleg egy gyári romról link amiből kinyerhető lenne?
Nem sonym van, így nincs automatikus javítás, szó felajánlás és az felszíne is elég gyenge.. Ezért szeretnék egy ilyen billt fel flashelni :)

(#14494) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Én is úgy jártam, hogy barátnőm telóját, sok küzdelem árán frissítettem, ICS-re .100-asra, de szinte hihetetlen, hogy miket csinál. GB alatt is laggolt, de itt sokszor a képernyő is csak úgy befeketedik és annyi.

Rákerestem a Greenifyra, de nem igazán van tapasztalat vele, vagy ami van, az nem túl jó, azóta esetleg valaki használja aktívan, van akinek segít vagy van egyéb jó módszer? A fölös appokat, már amit tudtam, letiltottam.

Aztán lehet, hogy inkább hagyom az egészet, megy vissza a GB. :(

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#14495) Bia85


Bia85
csendes tag

Jött a telefonomra egy alkalmazás: az Xperia Lounge. Ez mire való? Érdemes megtartani vagy törölhető? És ha törlöm akkor nem fog jönni újra értesítésként?

(#14496) mirroregg


mirroregg
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy most miután újabb rom-ot raktam fel a telefonomra(eXperince v2.1) nem akar elindulni, folyamatosan csak a bootolási animációt látom tovább nem megy, ilyenkor mit tudok csinálni? CWM-be még be tudok lépni, annak a segítségével tudok kezdeni valamit?

Előre is köszi a válaszokat.

(#14497) papp053 válasza mirroregg (#14496) üzenetére


papp053
tag

Igen fel tudsz rakni egy mások romot, ami remélhetőleg menni fog.

(#14498) freemanone válasza _ak_ (#14494) üzenetére


freemanone
őstag

Ilyen jellegű problémára nem tudok mit mondani. Ha nem jön be, azt kell használni ami igen.

(#14493) papp053: Szedd ki egy sony romból és csinálj belőle telepítőt. Az összefoglalóban találsz többet is linkelve.

(#14495) Bia85: Próbáld ki, ha tettszik tartsd meg, ha nem akkor töröld le. Ha automatikusan települt fel akkor viszont valószínű, hogy vissza fog jönni.

(#14496) mirroregg: CWM-ből is és flashtool-ból is lehet feltenni romot bármikor. Bár CWM-ből csak addig amíg az egyáltalán betölt.

[ Szerkesztve ]

(#14499) Bia85 válasza freemanone (#14498) üzenetére


Bia85
csendes tag

Az állapotsorban jelent meg hogy új alkalmazás érhető el és én telepítettem.

(#14500) Orgi válasza Bia85 (#14499) üzenetére


Orgi
őstag

A leírása szerint egy kb értelmetlen hülyeség, én fel se tettem, inkább vmi ICS javítás jönne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.