Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Mi5i válasza Mircinko (#14950) üzenetére


Mi5i
aktív tag

SuperSU is az, az fent van neki.

(#14952) freemanone válasza Mi5i (#14951) üzenetére


freemanone
őstag

így van! mennie kéne, de ez nagyon olyan gyanús, hogy nem települt fel... csak kérdés, hogy miért, holott a root sikerült, ami ugyanúgy ADB-n keresztül történik... :F eléggé WTF?! a dolog... értetlenül állok felette.

(#14953) Mircinko válasza Mi5i (#14951) üzenetére


Mircinko
senior tag

Igazad van! Elsiklottam felette. :B

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#14954) Mi5i válasza air (#14949) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Lehet már írtad, de melyik cwm-et próbáltad felrakni? Nem volt szó a topikjában hasonló gondról?

(#14955) air válasza Mi5i (#14954) üzenetére


air
nagyúr

Már írtam. Minek a topikjában nem volt róla szó?
Mircinkó is az Atis féle CWM Touch-ot használja. Az sem működik. :((

Egyébként CWM installhoz nem kell se Superuser, se SuperSU. Tudtommal.
Nem tudom, hogy számít-e B.1.10 van rajta, Bin4ry v13-mal rootolva.
Holnap délelőtt megpróbálom "manuálisan" az egészet adb-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14956) air válasza air (#14955) üzenetére


air
nagyúr

xda-n a CWM Touch topikjából:
"dude, I've just installed this CWM but when I rebooted the phone, then press volume down randomly while the SONY logo appeared, it entered safe mode instead of CWM recovery. Anyone know?"

:O
Dettó!

vagy egy másik:
"I followed the instructions but I can't seem to be able to boot up in Recovery.
When pressing volume down on the Sony logo, it boots up in Safe Mode?"

Igaz, neki később sikerült.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14957) freemanone válasza air (#14955) üzenetére


freemanone
őstag

CWM installhoz kell a root, aminek kelléke a supersu/superuser, de az ADB-s parancsok ezt az appot teljesen figyelmen kívül hagyják. Csupán csak a binárisokra van szüksége, ahoz, hogy át tudjon "su -"-al lépni root jogkörbe.

(#14958) air válasza freemanone (#14957) üzenetére


air
nagyúr

Én sem írtam mást.
Bár a su frontendek (Superuser, SuperSU) nem a root kellékei, hanem a root jogosultság engedélyezésének, vagy tiltásának. Ezek nélkül is van root, csak akkor parancssorból kellene su paranccsal futtatni a TB-t, például.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14959) air


air
nagyúr

:DD :DD :DD :DD
Sikerült.
Kicsit belenéztem a lelkébe és kiderült, hogy NEM TETTE fel a step3.sh-ban lévő dolgokat.
Ma újra megpróbáltam, és az install futtatása közben ma megjelent a SuperSU ablaka, hogy adjak jogot az ADB shellnek. :Y
Tegnap ilyen nem volt, hogy miért, az teljesen érthetetlen. A SuperSU-ban az alapértelmezett beállítás a kérdés, ami máskor mindig szépen meg is szokott jelenni, úgy ahogyan ma is. De hogy tegnap miért nem, arról fogalmam sincs. :F
A lényeg, hogy siker van, már megy a backup.
Viszont kérdés, hogy most melyik romot ajánlanátok?
Mircinkó, Terra, CyanoSpace, esetleg JB eXperience, vagy MIUI?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14960) freemanone válasza air (#14959) üzenetére


freemanone
őstag

értlehetlen.... :F de a lényeg hogy sikerült.

(#14961) air válasza freemanone (#14960) üzenetére


air
nagyúr

A lényegre ráéreztél. Nem települt fel, azért nem indult el.
Köszi mindenkinek, hogy próbáltatok segíteni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14962) tomi6230i


tomi6230i
csendes tag

Sziasztok!

Sony Xperia U-m van. Nem tudom, hogy nálatok hogy van a hívásfogadás, de nálam beszélgetés alatt egy piros sáv jelenik meg, amit ha megnyomok, leteszem a telefont. Előtte LG Optimusom volt, abban el kellett húzni egy sávot. Na és ha véletlenül hozzáérek az arcommal a képernyőhöz, ami elég gyakran előfordul, akkor megszakad a hívás. Nem találtam rá semmilyen beállítást, és neten se sikerült rátalálnom a problémára, pedig gyári, T-mobilos telefonról van szó.

(#14963) solti válasza tomi6230i (#14962) üzenetére


solti
senior tag

Szia! ha közel tartod a füledhez, akkor a proximity szenzor lekapcsolja a kijelzőt és nem tudod lerakni. Sose volt ilyen jellegű problémám az Uval.
A szenzort tudod tesztelni: Írd be: *#*#7378423#*#* (*#*#SERVICE#*#*) majd service tests majd proximity switch. Itt ha letakarod (SONY felirat mellett picivel balra) a szenzort, akkor a képernyőn is kiírja meg hangot is ad a változásnál.

[ Szerkesztve ]

(#14964) mobilizmo válasza air (#14959) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem nem jött be az eXperience. Kb. két hónap után egyik pillanatról a másikra elkezdte dobálni a hibaüzeneteket arról, hogy éppen milyen service állt le. A gui működött, de hiába lőttem le a hibaüzeneteket, ha bármit próbáltam (pl. kapcsolatok) azonnal újra kezdődött a hibaüzenet áradat. Teljesen használhatatlanná vált a telefon. Próbáltam cwm-ből újra rakni a rom-ot, de nem változott semmi. Csak akkor szűnt meg, amikor újra flasheltem egy stock rom-al.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14965) air válasza mobilizmo (#14964) üzenetére


air
nagyúr

Köszi. Esetleg valami ajánlat?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14966) tomi6230i válasza solti (#14963) üzenetére


tomi6230i
csendes tag

Kipróbáltam tükör előtt, és általában tényleg elment a képernyő, mikor közel raktam a fülemhez, de volt, hogy sikerült leraknom az arcommal, és ez sajnos elég gyakran előfordul velem telefonáláskor. Mindegy, már úgyis pont megszoktam. Köszönöm a segítséget :)

(#14967) mobilizmo válasza air (#14965) üzenetére


mobilizmo
addikt

Összességében nekem Mircinko v7.5-je vált be legjobban (korábbiakat nem próbáltam). Nem mondanám villám gyorsnak, de stabil volt, nem fagyott, nem indult újra. A sebesség miatt cseréltem eXperience v2.1-re, az valóban gyors volt, de volt néhány spontán újra indulásom, és hát kb. 3 hónapot élt, aztán újra kellett húzni a rendszert. Lehet érdemes lenne most már megvárni a v8.0-át, mostanában halad a fejlesztéssel.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14968) StaChys válasza mobilizmo (#14967) üzenetére


StaChys
tag

Nekem a CyanoSpaceMod 9.1 RC3 vált be eddig legjobban - zárt BL-em van. Ugyan hiányoznak a Sony-s cuccok, de a telefon összeségében elég jól használható nálam. Írom ezt úgy, hogy éppen a Sony-s cuccok miatt gondolkodom, hogy visszarakok valami stock rom-on alapuló példányt...

(#14969) pit stop válasza tomi6230i (#14966) üzenetére


pit stop
addikt

Túl nagy az arcod ;]
Egyébként nálam is tökéletesen működik szenzor.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14970) kecskebégető válasza tibee77 (#14921) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

csúnyán vírusfertőzött a készülék.....

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#14971) mihione válasza StaChys (#14968) üzenetére


mihione
őstag

Ez a cm dolog jól hangzik,bugok vannak még benne?Mennyire stabil és az akksival hogy gazdálkodik?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#14972) pit stop


pit stop
addikt

Valaki tapasztalta még, hogy több mint egy órás rádiózás után felforrósodik telefon és merül úgy mintha kötelező lenne?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14973) air válasza pit stop (#14972) üzenetére


air
nagyúr

Net vagy FM rádió?
Az FM, ugye plusz egy vevőáramkör amit táplálni kell.
Szerintem ez egyáltalán nem meglepő.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14974) air


air
nagyúr

Feltettem Mircinko romját, de sajnos valami nem stimmel vele. Amikor a Greenify donation package-et próbálom telepíteni olyan üzenetet kapok, hogy nem áll rendelkezésre elég hely. Pedig a csomag csak 31kB. :F
Valami ötlet valakinek?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14975) air válasza air (#14974) üzenetére


air
nagyúr

Az Xposed framework sem telepíthető rendesen. :O
Respect "tesó", de azt hiszem ennek a romnak nálam ennyi volt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14976) mobilizmo válasza air (#14975) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sajnálom, nekem ilyen problémáim nem voltak vele.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14977) pit stop válasza air (#14973) üzenetére


pit stop
addikt

FM. Nem számítottam rá, meg főleg nem állandóan jelentkezik. Néha néhány százalék mínusszal megúszom, de az az esetek kisebbsége. Régebbi mp3 lejátszómnál sem a rádió húzta inkább akksit. Meg miért hosszabb idő után jelentkezik? Ha netes lenne az adatforgalom miatt jobban megérteném a dolgot.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14978) glehel


glehel
senior tag

268 órája folyamatosan működik a .100 ICS rom hibátlanul. nem lassult be nem fagyott ki.ram mindig van elég.játékra nincs használva.
wifi mobilnet, fényképező használatban volt.

(#14979) air


air
nagyúr

Gyors kérdés: a CWM-ből készített nandroid mentést bármikor, bármilyen rendszerre vissza lehet állítani, vagy előtte vissza kell flash-selni az a romot (kernelt) ami alatt a mentés készült?
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14980) StaChys válasza mihione (#14971) üzenetére


StaChys
tag

Éppen mostanában letek vele stabilitási gondok, ugyan nem fagy, de nem az igazi. Az akksival teljesen rendben van, nem érzékelek különnbséget a többihez képest.

(#14981) freemanone válasza air (#14979) üzenetére


freemanone
őstag

A rom nem fontos, de a CWM verzio annál inkább.

(#14982) air válasza freemanone (#14981) üzenetére


air
nagyúr

Oké, értem. Tehát ha az egyedi rom tartalmazott CWM-et, aminek a verziója eltér attól amivel a backupot csináltam, akkor célszerű visszarakni az "eredeti" CWM-et és azzal restore-olni?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14983) freemanone válasza air (#14982) üzenetére


freemanone
őstag

Bocsi, hogy csak most, de nem voltam netközelben egész nap.

Igen, egészen pontosan erre gondoltam. Általában abból adódnak a hibák a visszatöltésnél, ha elétérő verziós a CWM, sosem lehet tudni, hogy melyik mit tartalmaz hacsak szét nem kapod a csomagot. Eddig nekem ez a taktika bevállt, és csak akkor volt gáz, ha kevertem a verziókat.

(#14984) air válasza freemanone (#14983) üzenetére


air
nagyúr

OK. Köszi.
Sajna Mircinkó romja helyett másikat kell keresnem, mert ebben nem megy a Greenify. Már az Xposed framework sem települ rendesen.
Most ezeket a romokat szedtem le, és próbálom majd ki:
FireDroid 1.4b
CyanoAndroICS 1.3
Bendzoo ROM
SXU Terra ROM v6
CyanoSpaceMod 9.1 RC3
MIUI v5

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14985) motoflug


motoflug
őstag

(#14986) mihione válasza StaChys (#14980) üzenetére


mihione
őstag

Értem,köszi.Ugyan nem ilyen telóm van de érdekes hogy valahogy egy rom sem az igazi :( Mircinkojéhoz meg nem nagyon találok el az oldalán.

Air:remélem írsz majd róluk pár sort a bendzoo ROM-nál kíváncsi leszek neked lesznek-e fura fagyások.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#14987) Mircinko válasza mihione (#14986) üzenetére


Mircinko
senior tag

Üdv.
Mégis mi okoz problémát az eltalálásig? :)

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#14988) mihione válasza Mircinko (#14987) üzenetére


mihione
őstag

Ugye csak bejegyézeseket mutat a blogspot és nemtudom pl melyik rom való U-ra,mert látom nem csak azzal foglalkozol illetve hogy mégis melyiket lenne érdemes feltenni.Aki már a kezdetektől követi a fejlesztésed vagy régebb óta követi a topicot az biztos képben van de így "újként" nekem még nem tiszta mi/hogy/merre.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#14989) Mircinko válasza mihione (#14988) üzenetére


Mircinko
senior tag

Csak blogbejegyzéseket? :O
Nálam nem...
Ez a Főoldal, amit az első betöltődéskor láthatsz.
Majd "értelemszerűen" rákattintasz a saját telefonod nevére... , ezután pedig lehet is látni a letöltéseket szépen sorjában.

Remélem, így már érthető. :)
Valaki a 7.5-öt szereti, valakinek épp az nem működik... :/ . Sajnos mióta nincs telefonom , nem tudom leellenőrizni, hogy jól működik-e. A tesztkészülék meg késik... :(.

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#14990) air válasza mihione (#14988) üzenetére


air
nagyúr

Itt a lap alján a linkek.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14991) mihione válasza Mircinko (#14989) üzenetére


mihione
őstag

Ahaaa,telon jo de gepen valamiert nem mutatta rendesen a chrome.Igy mar megtalalom koszi :)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#14992) xeri


xeri
tag

üdv,
tudnatok ingyenes hivasrogzitot ajánlani, ami jó minőségben veszi a másik fél hangját is? már vagy 1 tucatot kipróbáltam, és az egyetlen használható az Automatic Call Recorder volt, aminek viszont csak 2 hétig tart a probaverzioja. ja, es amióta ez utóbbit felraktam, azóta a Playben meg se jelenik a fizetős változat, úgyhogy azt se tudom, mennyibe kerülne :)
Köszi

(#14993) freemanone válasza xeri (#14992) üzenetére


freemanone
őstag

A pro verziót erre felé találod: [link]

(#14994) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Bár már nem vagyok U tulaj, de remélem segít innen valaki, mert a Moto G topikban nincs túl nagy mozgás.
Van néhány alkalmazásom amit nem a G Playből telepítettem fel az U-ra, némelyiket szeretném a Moto G-re is felrakni, de a következő hibaüzenetet kapom: There was a problem parsing the package
Az allow unknown sources engedélyezve van.Próbáltam kicsit után nézni mi lehet az oka. Amit találtam, hogy a program nem kompatibilis az aktuális op.rendszer verzióval, nem találom valószínűnek. Például az aCalendar free verziója a G Playből felmegy, de ugyanabból a verzióból a fizetős, telefonról telepítve nem. Valaki akinek ilyen problémája volt, felmásolta a G Drive-ra és onnan működött a telepítés, nekem ugyanazt a hiba üzenetet dobta ez a módszer is. Szóval nekem nincs ötletem, bennetek reménykedem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14995) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

eladás előtt nyomtam egy HR-t, és most nincs értesítési sávom. Mircinko Rom, nem tudom hanyas verziója van rajta. :B Megoldás? Nem para, mert az új tulaj úgyis mókolja,ha akarja, csak engem zavar. ;]

(#14996) air válasza motoflug (#14995) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem egyedi romon nem csinálunk factory resetet.
Megoldás: tedd fel újra a romot CWM-ből, vagy Flashtoollal egy gyári firmöt!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14997) D-Phrag válasza air (#14984) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Én kínomban feltettem ICS-ről újra GB-re visszaállás után a Bendzoo ROM-ot. Nos azt kell mondjam nagyon bevált. Gyári 4.0.4-re épül, zárt BL-re felmegy. Valahogy sikerült az ICS hibákat orvosolni,mert úgy érzem nem lassú, nem fagyogat stb. Már egy ideje használom (igaz nem ez a main telefonom...), de bátran ajánlom mindenkinek, aki gyárira épülőt szeretne. És külön érdeme, hogy rengeteg beállítási opció van integrálva (pl. notification menü kapcsolók stb.)

[ Szerkesztve ]

(#14998) air válasza D-Phrag (#14997) üzenetére


air
nagyúr

Azt ki tudod próbálni, hogy a Greenify Donation felmegy-e rá?
No para! 15 percen belül lehet refund-olni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14999) D-Phrag válasza air (#14998) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Hát bocsesz, de ezen olyan account van, amihez nem akarok bankszámlát hozzárendelni. :U
Miért ne menne fel amúgy? Főleg ha fizetsz is érte. :D

(#15000) air válasza D-Phrag (#14999) üzenetére


air
nagyúr

Azért, mert a Mircinkó v7.5-re nem megy fel. Pedig fizettem érte.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.