Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) cooldongo


cooldongo
tag

hogyan tudom kivenni a telefonom flashmodeból sus, pcc nem engedi flashtool(flashmode nem megy) reading device information és annyi

segítsetek még nem estem ilyen hibába amit nem tudtam megcsinálni de ez most ilyen:SSS

(#14102) mirroregg


mirroregg
csendes tag

Sziasztok!

Az a bajom a telefonnal (T-mobilos xperia u), hogy az óra állandóan befagy van hogy fél perc is eltelik mire frissíti a rendes időre; amikor hívnak hiába húzom el a zöld telefon ikon-t, ugyanúgy szól tovább a csengőhang és kb 10 mp után írja ki hogy már megy a hívás x ideje; ha meg én akarok hívni valakit akkor is 5-10-15 mp után indítja a hívást, ami rendkívül idegesítő tud lenni. Néhány alkalmazás meg egyszerűen csak visszadob a főképernyőre úgy, hogy meg sem nyomtam a home gombot. Mellesleg a telefon bődületesen belassult amióta szervízből visszaadták, bár a lassúságon egy feladatkezelő beszerzése javított valamennyit. A wifi sem mindig veszi rendesen a jelet.

Tudtok erre valamilyen megoldást, vagy valaki találkozott már hasonló problémával? Ha lehet szeretném elkerülni a rootolást meg az ilyen macerásabb dolgokat, de ha más nem jó akkor legyen az. Ja és a szervizben csak szoftverfrissítést csináltak rajta.

Ekőre is köszi.

(#14103) djnyakesz válasza mirroregg (#14102) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Szia!

Biztos mondanak majd valamit az okosok, de jómagam (jobban mondva a párom telefonja) ugyan ezeket produkálta. A gyári rendszer neki sem vált be, valamiért csiga volt, a csengőhang volt hogy akadozva indult el, rezgett de nem csörgött, kifagyott hívásnál, stb stb.

Mi raktunk rá egy Mircinko Rom-ot bár a 7.5-t raktuk fel... Sokan esküsznek itt fentebb a GB- Rocks Rom-ra , én magam még nem tettem fel, mert előzőleg Mircinko 6.1 volt, az tökéletes volt a telcsin 3 hónapig, majd miután megkattant, jött a 7.5. Ez van fent most neki kb 1 hete, de még nincs gondja :) A 7.5 linkje: [link]

Szerintem rootold (nem egy nagy ördöngösség, 1hsz-ben van minden, a többi itt a fórumon, csak keress rá), és szabd személyre. Vannak sokkal jobb ROM-ok is mint a gyári, sajna nem mindenkinek jó az alappal.

Üdv

(#14104) F.B.I. válasza djnyakesz (#14103) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mircinko után van fent a GB rock, eddig jó, több memória (bár a Mircinkonal sem okozott problémát) és nincs hívás felvételkor bug, ami nálam sajnos jelentkezett.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14105) glehel


glehel
senior tag

nálam a GB rocks ha az értesítési sávból kapcsolnám be a mobilnetet bekapcsolja majd 2-3 mp múlva kikapcsolja ez mitől van?

raktam fel egy adatkapcsoló widgetet azzal jó.

(#14106) F.B.I. válasza glehel (#14105) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nálam is kkiírja a hibát, közben folyamatosan van kapcsolat, valami kis bug lehet.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14107) glehel válasza F.B.I. (#14106) üzenetére


glehel
senior tag

de nálam nincs kapcsolat sem mert kikapcsolja egyből.

a másik dolog
ráflasheltem valamilyen kamera tuningot és most egy kép 2 mega körül van az xda-n találtam.
talán nem tömöríti be annyira a jpeget.

[ Szerkesztve ]

(#14108) Csatsa válasza glehel (#14107) üzenetére


Csatsa
tag

Amikor ilyennel találkozol hogy valamit bekapcsolsz és az rögtön ki is kapcsolja akkor sajnos nincs más lehetőség csak az hogy újra kell rakni a rendszert. Telepítési hiba, ez teljesen véletlenszerűen jön elő, attól függően mit mire telepítettünk előtte és épp mire próbáltuk az adott rom-ot telpíteni.
Nálam a KA03 Xperia SSpeed rom első telepítésénél hibátlanul működött minden, majd kipróbáltam egy másik rom-ot de az nem jött be és így visszaraktam a KA03-as rom-ot aminél a wifit hiába kapcsoltam be az rögtön kikapcsolt.
Csináltam egy tiszta telepítést, flashtoolal újrahúztam a rendszert (54-es rom) majd root és cwm , aztán újratelepítettem a kiválasztott rom-ot és jó lett ismét.
Cwm-ben ezeket csináld végig :
1. wipe data/facrory reset
2. wipe cashe partition
3. advanced meünben - wipe dalvik cache
4. telepítsd a kiválasztott rom-ot
5. újra wipe data/factory reset
6. indítsd újra

(#14109) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Autóstöltő esetében jól tévedek, hogy veszek egy töltőfejet amin USB van és abba dugom a kábelt?

(#14110) glehel válasza Csatsa (#14108) üzenetére


glehel
senior tag

lehet ilyen kis hiba miatt nem telepítem újra, meg nem is én használom ezt leszámítva hibátlan.
inkább megpróbálok ADB-n egy debugot nézni hátha mutat valamit.

[ Szerkesztve ]

(#14111) mirroregg válasza djnyakesz (#14103) üzenetére


mirroregg
csendes tag

Na megpróbáltam már vagy 3 órája szenvedek, de amit sikerült elérnem hogy nem a magyar T-mobilos kernel van fenn hanem valami külföldi... Lassan ott tartok hogy kidobom a francba az egész telefont.. De bármilyen segítséget szívesen fogadok :D

(#14112) molfer98


molfer98
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám hogy amikor felrakom a telót usb-re akkor a gép nem akarja felismerni! Csak annyit ír hogy új eszköz található de a progi nem ismeri fel. Win8-am van

(#14113) djnyakesz válasza mirroregg (#14111) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Sajnos itt megáll a tudományom :) DE a többiek HAHÓÓÓ :))) segítsetek :D

(#14114) mirroregg válasza djnyakesz (#14113) üzenetére


mirroregg
csendes tag

Na sikerült végre, nem tudom mi volt a baja(felflasheltem rá egy .54-es generic rendszert és azzal ment minden - bocs ha valami megnevezés rosszul írtam :D), de találtam másik leírást mert ami itt volt az nekem zavaros volt egy kicsit, de lényeg hogy megvan.

Ja és mircinko előtt le a kalappal nagyon fasza kis rom lett :R :R :R

(#14115) gubolaa


gubolaa
tag

Sziasztok. Nem tudom mi lett az u-val. Egyik napról a másikra nem tudok belépni a google play áruházba. Azt írja ki h nincs kapcsolat( wifivel és 3g-vel .em jó) Már megpróbaltam az alkalmazások menüben az adatokat törölni, törölni a frissítést. Nem használt. Ez után csináltam egy visszaállítást és az sem használt. Végül uninstallerel (root jog) töröltem a playt. Ujratelepitéssel és apk system/app mappába másolással sem változott a helyzet. Légyszi valaki segítsen. Nem akarok hard resetet mert nemrég raktam újra a romot (kb 1 hónapja) és nem akarom újra belakni. .10es rom van rajta. Előre is nagyon köszi, remélem valaki okosabb lesz...

Adam

(#14116) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy aki mostanában vásárolt Xperia U-t (gyári függetlent vagy pedig a T-től) az milyen fülest kapott hozzá? Csak mert én Decemberben amit a T-nél vettem ahhoz agybadugós fülest kaptam, viszont a Sony most sok reklamáció után kicseréli a telefonomat egy másikra és tartok tőle, hogy ahhoz nem agybadugósat adnak majd.

Lumia 520

(#14117) air válasza Brianiac (#14116) üzenetére


air
nagyúr

Én tavaly júniusban vagy júliusban kaptam, akkor simát adtak hozzá. Ha decemberben hallójáratosat adtak, akkor nem gondolnám, hogy mostanra visszatértek a simára.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14118) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyit kérhetek egy 2012 decemberben vásárolt készülékért?
2 év gyári garanciával vettem és nagyon megkímélt állapotban van, az asszony nagyon vigyázott rá. Elejétől kezdve tokban volt és azokat is adnám hozzá.
Gyári független és dobozában adnám mindennel együtt.
Nem volt rootolva meg semmi.

Köszi.

Üdv.
Gábor

[ Szerkesztve ]

(#14119) odrif válasza gaba2001 (#14118) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Apró

20 éve a Prohardveren

(#14120) csurar


csurar
csendes tag

Sziasztok! Tudom hülyének tűnik a kérdés, de miért van az hogy nem tudok belépni a CVM-be?? Próbáltam már több módon, többek között úgy hogy kikapcsolom, bekapcsolom, majd nyomogatom a hangerő lefelé gombot, de semmi nem történik! Próbáltam már a hangerő fel gombbal is, meg stb, mondom hátha de semmi! :W Kérlek segítsetek!!! A GB Rock-ot akarom feltelepíteni!

(#14121) cikasz válasza csurar (#14120) üzenetére


cikasz
őstag

Több kérdést is felvet a hozzászólásod.
Gyári a telefonod? Boltban vetted? Volt már rajta custom rom? Rootolt? Nyitott/zárt bootloaderes?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14122) csurar válasza cikasz (#14121) üzenetére


csurar
csendes tag

Gyári és boltban vettem! Azt nem tudom, hogy zárt vagy nyitott, de szerintem zárt! Frissítettem már korábban, most a 6.1.1.B.1.10 Rom van rajta!! Ki szeretném próbálni, ez a GB Rock-ot!

(#14123) air válasza cikasz (#14121) üzenetére


air
nagyúr

És van-e rajta CWM? ;)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14124) Mircinko válasza csurar (#14120) üzenetére


Mircinko
senior tag

Update: :D
Ha szolgáltatós, tehát nem független, akkor zárt a bootloadered. (Mondjuk ez a CWM-nél oly mindegy).
Először kikell rootolnod a telefont az 1.hsz-ben leírtak szerint.

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#14125) molfer98


molfer98
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám hogy amikor felrakom a telót usb-re akkor a gép nem akarja felismerni! Csak annyit ír hogy új eszköz található de a progi nem ismeri fel. Win8-am van.
És szerintetek melyik lenne jobb? Rootolni és valami főzött romot feltenni vagy a 2.7.1-t visszarakni? Mert ics-vel nagyon gané. Köszi a választ előre is :)

(#14126) air válasza molfer98 (#14125) üzenetére


air
nagyúr

Mi az a 2.7.1? Nem 2.3.7?
Ha van időd, kedved, türelmed, próbálj ki több romot, és azt hagyd fent, ami a legjobban beválik!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14127) csurar válasza Mircinko (#14124) üzenetére


csurar
csendes tag

Már gyárilag független a telefon! Már utána néztem hogy hogyan kell telepíteni a CWM-et! Ehhez mindenképpen szükséges a telefon root-olása?

(#14128) stickyfinger


stickyfinger
csendes tag

Sziasztok! Melyik most a legstabilabb ROM? Jelenleg 7.0-ás mircinkot használok+ a 7.4 es javítás van rajta. Érdemes ezt cserélni a 7.5-ös mircinkora? Vagy esetleg van valami más?

(#14129) air válasza csurar (#14127) üzenetére


air
nagyúr

Igen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14130) molfer98 válasza air (#14126) üzenetére


molfer98
csendes tag

Ja azt akartam bocsi :)
És mennyire rizikós a rootolni? Mert utoljára x8-on csináltam :)

(#14131) air válasza molfer98 (#14130) üzenetére


air
nagyúr

ICS-t semennyire.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14132) molfer98 válasza air (#14131) üzenetére


molfer98
csendes tag

Köszi! Még 2 kérdésem lenne: Miért nem ismeri fel a win8 a telefont?
Honnan tudom hogy zárt-e a bootloader?

(#14133) air válasza molfer98 (#14132) üzenetére


air
nagyúr

1. kérdés: nem tudom.
2. kérdés: téma összefoglaló 4. pont.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14134) molfer98 válasza air (#14133) üzenetére


molfer98
csendes tag

Valami nem jó. Rootoltam meg felraktam a cwm-et és bekapcsolásnál nem tudok belépni :(

(#14135) molfer98 válasza molfer98 (#14134) üzenetére


molfer98
csendes tag

Most nézem hogy a rootnál akad meg azt írja hogy csatlakoztassam újra a külső memóriát és próbáljam újra
Bocsi a dupláért!

(#14136) Partyface007


Partyface007
őstag

Sziasztok!

Szemezek ezzel a telefonnal barátnőm számára, azt szeretném kérdezni hogy melyik a legfrissebb gyári android erre a telcsire és ezzel milyen üzemidőt produkál? Illetve javult-e valamit a kamera (tesztben kicsit lehúzzák).

köszönöm előre is

(#14137) air válasza molfer98 (#14135) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan kövesd az összefoglalóban lévő leírást!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14138) godzsy2


godzsy2
senior tag

A .100-as ICS rom is tovább csörög a kelleténél, mikor már elhúztam a csúszkát? Mert ha ez végre jó lenne, visszatérnék a GB Rocks-ról az ICS-re, mert még mindig nem békéltem meg a beállítások menüpont kinézetével és elrendezésével. Nameg egyes Google alkalmazások is 4.0.3 felett, köztük a gmail is jobb a régi GB-snél. A GB Rocks tényleg gyors, és pöccre indulnak az alkalmazások, és a csengőhang sem ordít a fülembe, mikor már felvettem. Ha a .100-as romba ezt kijavították, akkor visszatérnék.

[ Szerkesztve ]

(#14139) pit stop válasza Partyface007 (#14136) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem nincs gond kamerával. ICS legfrisebb, azzal sötétben kamera lassan exponál de jó fénynél np.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14140) csurar


csurar
csendes tag

Ha sikerült kinyitnom a gyárilag független telefonomat a sony által javasolt módon, akkor már telepíthetek rá CWM-et vagy először root-olni kell?

(#14141) freemanone válasza csurar (#14140) üzenetére


freemanone
őstag

Te direkt borzolod a fórumozók kedélyeit?
1. összefoglalóban le van írva, amit a lap tetején találsz.
2. le lett már írva többször is neked hogy: KÖTELEZŐ ROOTOLNI CWM FELRAKÁSÁHOZ!
3. a bootloader kinyitásához semmi köze nincs.

(#14142) air válasza csurar (#14140) üzenetére


air
nagyúr

Mindenképpen root-olni kell előbb, de egyiknek sem feltétele a BL nyitás.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14143) grenvil válasza godzsy2 (#14138) üzenetére


grenvil
csendes tag

Szia,
Mircinko 8.4 után, amikor egyszer 23 másodpercig zenélt a fülembe a hívás fogadása után, én is feltettem a GB Rocks-ot. Gyors, de mégsem szerettem, mert visszalépés. Próba 8.5-re, belefutottam ugyanabba, amit már itt leírtak, Sony felirattal folyamatos újraindulás. Itt jött, hogy akkor a 100-as fel Flastoollal és root, CWM. A linkelt 100-ason mindenütt nyomul a drei.at szolgáltató. Ezt sikeresen le tudtam szedni Titanium Backuppal, ahogy a facebookot is és más egyéb számomra crap-et. A böngészőben is nyomul a 3.at, sőt, a Play-be is bekerült a saját alkalmazásaim közé, ezeket is kiirtottam. Gyors volt a rendszer, de ahogy tettem vissza az alkalmazásaimat, szépen belassult, főként az Eset biztonsági csomagja és a céges levelezés után. Ahogy állítgattam be a Startup Manager free-t, feljött egy reklámban, hogy az imoblife Memory Booster most féláron van. Na jó, próbáljuk ki. Beállítottam ezt és a Startup Managert, és meglepődtem, újraindítás után egészen jó lett a telefon. Bár ez csak tegnap este történt, néhány nap kell a véleményhez, de ígéretes a dolog. Most egészen jó a sebesség, a 100-ason még egyszer sem volt továbbcsörgés, reagál rendesen. Ha így marad, akkor jónak minősíthető az eredmény. Működik minden rendesen, pl. a wifi megosztás, bluetooth, a widgetek frissülnek, a levelek jönnek, a kamera is gyorsan reagál.
Jó ez a telefon, kényszeríti az embert, hogy ne csak sima user legyen, kicsit kell ápolgatni, tanulgatni. Na jó, nem kicsit, túl sok időt elvesz. Ha csak működne gond nélkül, mint pl. a feleségem S Advance-e, nem kezdtem volna romokat telepítgetni, rootolni és egyebek. A 4.0.4 10-essel kezdődött, azóta küzdök, amióta az feltelepült. Használhatatlan.
Valamikor a jövő héten megírom a végeredményt, hogy jó marad-e néhány nap után is. Ez a Sony utolsó dobása nálam, csere lesz, ha ismét elkezdene belassulni.

(#14144) godzsy2 válasza grenvil (#14143) üzenetére


godzsy2
senior tag

Köszi szépen, figyelni fogom. :R

(#14145) odrif válasza grenvil (#14143) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem rossz telefon ez, nekem a .89-es rom van rajta, a visszacsörgésen kívül egyéb bosszantó hibát nem találtam.
Az viszont sokszor az őrültbe kergeti az ember fülét. :DDD

20 éve a Prohardveren

(#14146) Doriro


Doriro
tag

A Play áruháznál a 4.3.11-es verzió a legújabb? Megnéznétek hogy nektek milyen verzió van?, mert fel kellett telepítenem külön a Play áruházat, mert szerverhibát írt ki.

(#14147) freemanone válasza Doriro (#14146) üzenetére


freemanone
őstag

:K igen, az a legfrissebb.

(#14148) Doriro válasza freemanone (#14147) üzenetére


Doriro
tag

Köszi.

(#14149) cooldongo


cooldongo
tag

hello
valaki adna a 6.1.1.B.1.100 romhoz egy linket az 1. hsz-ból ha letöltöm kicsomagolásnál hibát ír előre is kösz

(#14150) freemanone válasza cooldongo (#14149) üzenetére


freemanone
őstag

azok CWM-ből feltehető romok (tehát nem kicsomagolós), illetve a boot.img kivehető belőle, ami a kernel lenne. Méghozzá azért ilyen, mert le van takarítva róla az olasz és német szolgáltató szemete, hogy az egyszeri felhasználónak ne kelljen ezzel bíbelődni külön.
ha kell ftf, akkor meg itt találsz: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.