Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) bmt50 válasza Pistiboy88 (#41849) üzenetére


bmt50
senior tag

Kicsit el vannak szállva az eladók. GSM kiskereskedő -alias fuchsoscigány- 20ast ad egy S9-ért, 40 kb. az S10.
Szóval érdemes Jófogáson, HWaprón, Facebook-on is körbenézni.
Ilyen használt karcos, kicsit repedt példányok nem érnek ennyit, talán a megkíméltek... de azok is 2 évesek, 2 éves akkuval! Szóval azok sem. Be kell próbálkozni, sokszor beválik. Te vagy a vevő, nálad van a pénz, az eladónál meg a 2-3-8 hete árult S10/S10e.
Én is elmentem megvenni a "kishibás" S9-et. A helyszínen kiderült, hogy a kijelzö enyhén beégett, doboz van, de töltö nincs, mert az kell neki. Puff egy 10-est alkudtam. :))
Nem kell annyira ragaszkodni a környékhez. A szomszéd utcában megvett telefonra is csak kapugaranciát adnak, mint a 200km-re lévőre. Maximum utaztál egy jót.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41852) ArthurShelby válasza Henka78 (#41850) üzenetére


ArthurShelby
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41853) Zamma


Zamma
őstag

Látom februárban volt szó hívásfelvevő proggikról. A kérdésem az hogy S9+-on van-e működő, hivatalos telenoros magyar romon root nélküli működő verzió jelenleg? És ha igen melyik az? (google store link előnyben - az egyszerűbb azonosíthatóság miatt) Köszi! :R

(#41854) Rinocerosz válasza Pistiboy88 (#41849) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igazából nem egyszerű manapság telefont venni :DDD . Valahogy azt kellene megoldani, hogy ne hajoljon meg a zsebedben. Nekem a munkás ruha ilyen erszényes elől és oda szoktam berakni. Talán az segítene ha samsung gyári tokot vennél. Lehet az jobban bírná a vezeték nélküli töltést is.

Egyébként nekem most S20-van ami körülbelül az s9 és az s9+ között van méretben. Árban is kezd elfogadható lenni. Sajnos egyetlen hibája, hogy ebben a melegben igen csak hevül.

(#41855) Pistiboy88 válasza Rinocerosz (#41854) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Semmi hajlas az s9-en. Sőt egy karc sincs. A csatlakozo a sok használat miatt adta meg magát. A qi toltest azert hasznaltam. Szerintem nem a tok okozta a gondot. De nagyon idevesito. Normalis telefont meg nem talalok. Nagyon messzire sem tudok elmenni a 3 gyerkoc miatt. Ugyhogy lehet marad, hogy valamit újonan rendelek. Most hulyenek neznek. Egy Tab8 2019ben van a sim :D gondolnatok el, ezzel telefonalni. :D

(#41856) csorbajeno válasza Pistiboy88 (#41855) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én továbbra is az S20/S21 páros valamelyikét javaslom, szolgáltatótól részletre kihozva. Ezek méretben nagyon kózel vannak az S9-hez, a tudásuk és a támogatottságuk pedig időtállóvá teszi mindkét modellt.

(#41857) bmt50 válasza Pistiboy88 (#41855) üzenetére


bmt50
senior tag

Maradhat még az a Tesco gazdaságos megoldás, hogy veszel újra egy S9-et ;)
Olcsó, jó, már ismered, tokod is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41858) vihartigris válasza bmt50 (#41857) üzenetére


vihartigris
őstag

+1 :)

bármi reciproka a semmi

(#41859) olloczky


olloczky
senior tag

Csinaltam egy gyari visszaallitast a telomon, hogy megnezzem az akksi teljesitmenyet, ugy milyen.

Felraktam egy játékot es az alabbi dolgokat tapasztalom..

[link]
[kép]

Van erre vmi tipp vagy otlet? Google nem volt tul segitokesz. Nem lehet modositani a teljes kepernyoseget ennel az appnal.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#41860) Rinocerosz válasza olloczky (#41859) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ezek szellem érintésnek tűnnek. Kapcsold ki az érintésérzékenységet. Esetleg a kijelzővédő fólia is lehet a ludas.
Rosszabb esetben ez valami hardveres dolog.

(#41861) olloczky


olloczky
senior tag

Koszi a tippeket! Erinteserzekenyseg nincs bekapcsolva (soha nem is volt), folia nincs a telon. Visszaallitas elott tokeletesen mukodott.

En inkabb ezt szoftver bugnak tekintem, mert ez vmi ertesites akar lenni elso alkalommal csak nem bir normalisan megjelenni.

Update: felraktam egy masik jatekot, ott normalisan megjelent, leokeztam es most mar a wormax is jo. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#41862) fone


fone
csendes tag

Szerintetek korrekt a members akku ellenőrzés? Nekem rossz állapotot ír, cseréljem ki. A SOT változó, 1.5-3 óra, de azért ha használom, cudarul merül, viszont egyenletesen és a végén 30% alatt sem zuhan be a töltöttség, mint a hibás akkuknál.

(#41863) jupp008 válasza fone (#41862) üzenetére


jupp008
senior tag

Most cseréltettem 3. év után másodszorra aksit (első csere 1 évvel ezelőtt volt) , de a program megint (még mindíg) azt írja, hogy nem jó - ellenőriztessem.

[ Szerkesztve ]

(#41864) pusszycat válasza jupp008 (#41863) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem reset-elték. Ezek szerint.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41865) bmt50


bmt50
senior tag

Accubattery-t használjátok, a Samsung Members akkuteszter meg mehet a....

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41866) jupp008 válasza pusszycat (#41864) üzenetére


jupp008
senior tag

Nekem kellene most ?

(#41867) pusszycat válasza jupp008 (#41866) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha esetleg újratelepíted a google play-ről lehet megoldodik. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41868) jupp008 válasza pusszycat (#41867) üzenetére


jupp008
senior tag

Mármint magát a Members alkalmazást ?

(#41869) pusszycat válasza jupp008 (#41868) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41870) kiskeni


kiskeni
aktív tag

El sem hiszem hogy ilyen hamar, de ideje búcsúznom tőletek. Váltottam, S21 az áldozat. Azért nem S21+, mert azt csak úton a bolt felé fontoltam meg és akkor jöttem rá, hogy az kell, illetve mert épp nem volt készleten, így végül mégis S21 lett :DDD Mondom ha már 30km-t autóztam nem jövök el üres kézzel és jó lesz az eredeti terv is. Egy élmény volt az S9, még ha olykor eléggé vegyes is. Remélem ezzel már nem lesz részem olyan hullámvölgyekben, mint az S9-el.
Sajnos az S9 bár nem lassú, de az akksija szar lett... 35%-tól kikapcsolhatott bármikor, ezért váltottam legfőképp. Mondom nem javíttatom akkor már.
Az S21 menő, engem első benyomásra meg is vett kilóra :DDD Akit érdekel kifejthetem, bár még nem nagyon laktam be, át sem költöztem rá a cuccaimmal. Még a várva várt Bixby Routines-t sem tudtam átnyálazni.
Szerk.: újabban kicsit inaktív voltam, ez igaz. Ui.: Csorbajeno, követlek :DDD

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41871) olloczky válasza kiskeni (#41870) üzenetére


olloczky
senior tag

Ez hihetetlen. Én is ma adtam el a gyenge akksis s9+omat 3 év után :D viszont nekem eddig ez volt az egyetlen flagship telóm, és gyanítom nem is lesz másik, amíg rám nem szakad vmi bank, mert egyáltalán nem használtam ki azt amit nyújt. Viszont én is nagyon szerettem a samsung rendszerét, lehet emiatt egyszer visszatérek :) És a telót is szerettem a kis üzemidő ellenére is

Úgyhogy én visszatérek a xiaomi irányba, egy redmi note 10 pro lesz az új telóm egy ideig.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#41872) pusszycat válasza olloczky (#41871) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van s9+ szuper az akkuja de ritka lassan frissiti az apokat a Xiaomi Mi10T hez képest és sebbeségben is irdatlan nagy a különbség. Bizony lejárt már az s9 nek az ideje.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41873) ACE- válasza olloczky (#41871) üzenetére


ACE-
addikt

Igen nekem is ez a legnagyobb sirámom... Én tök jól elvagyok a sima S9-el is, és ellennék az S21-el is, ha nem lenne 300ezer felett az ára. Sőt, csak akkor cserélném le, akkor is feltételesen, ha 200 alatt lenne az ára... szóval vicc ami megy az árakkal...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41874) csorbajeno válasza kiskeni (#41870) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor tőlem nem szabadulsz, odaát találkozunk ;) Használd egészséggel az újat, nem fogsz benne csalódni. Remelem, hogy most nem fognak az S9-es anomáliák kíserteni teged :R

(#41875) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

A mostani google play szolgáltatásokkal másnál is van 20% feletti akkufogyasztás?

(#41876) bmt50 válasza pusszycat (#41872) üzenetére


bmt50
senior tag

Bocs, hogy belevau, de:

A Mi 10T egy phablet, egy tepsi. 2 centivel hosszabb, és majdnem 1 centivel szélesebb. A 6,67-es kijelzőn még mindig azt az 1080x2400-as felbontást erőltetik. Ha jól tudja a gsmarena akkor nemis amoled, hanem ips. 144Hz ide vagy oda.
A fő kamera fizikailag gyengébb, USB csati 2.0, ezen nem küldesz ki jelet TV-re. Ma már lehet enélkül is képernyőt tükrözni, de akkoris.
Felhasználói igények eltérők, és az ár/érték arány is jó, de a prémiumtól messze van. Bizonyos dolgokban még egy 3éves prémiumtól is.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41877) szemy94 válasza bmt50 (#41876) üzenetére


szemy94
senior tag

S9 eddigi legjobb telefonom.

DE számomra jobban használható a hétköznapokban az S10 Lite, az üzemidő és a sebesség teljesen rendben van. Nem vízálló, nem sztereó, régebbi szabványú a csatlakozó, sajnos nagyobb, a méret miatt vettem anno S9-et, de rájöttem, hogy nekem az üzemidő fontosabb. (Nyáron klíma nélküli céges autóban nem tudom tölteni normálisan, mert túlmelegszik). Mai napig jó néha kézbe fogni az S9-et, de nekem emiatt esett ki az elsődleges készülék státuszból. (Még a nagyon szidott lekerekített kijelzőt is inkább szeretem benne)

Ezzel azt akartam kifejteni röviden, hogy ízlések és pofonok, mindenkinek van igaza, más a nézőpont, sokszor egy nem prémium termék jobban megfelel a célnak :)

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#41878) kiskeni válasza csorbajeno (#41874) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Jaja, majd odaát találkozunk ;]
Hát nagyon remélem, hogy ezúttal minden jól fog menni.
De azért na, nem kicsit pofátlanság ami manapság megy. Visszarohantam még gyors zárás előtt a T-be töltőért, mert eszembe jutott, hogy ehhez gyárilag nem jár. 7K, de kábelt nem adnak hozzá és akkor ráadásul, hogy ne úszd meg a kábelvásárt is má ugyan kérem, a fa***pók TypeC csatlakozást raknak a töltőfejre is... Nehogy véletlenül is használhasd a régi USB-TypeC kábeleded, rohanj venni TypeC-TypeC-t... Láttam a dobozán hogy milyen a csatlakozás, de gondoltam van mellékelve kábel. Fájdalmas egy felismerés volt ez otthon majd éjfélkor úgy 12%-on... Kicsit elsült a pofám igen, tekintve hogy mennyibe kerül a teló. NAGGGYON Apple-szindróma ez, kicsit csalódtam a Samsung-ban.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41879) ACE- válasza kiskeni (#41878) üzenetére


ACE-
addikt

Hádde basszus, bármilyen régi USB-s töltő jó ahhoz a telefonhoz is, ami USB-Type-C, miért nem azt használtad? Csak volt S9-hez valami normális töltőd. Én kb. 4 különböző töltővel tudnám most tölteni az S21-et, ha épp szükség lenne rá. Bár lenne, de nem adok érte annyit...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41880) kiskeni válasza olloczky (#41871) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A telót én is szerettem, csak engem ver a Samsung-ok átka... Ezzel is voltak szopások, anno az S3 Neo-mmal is. Remélem ezzel nem lesz. Ami az i-re feltette a pontot nálam az az akksi. Botrányos, hogy 3 éves telónál előjön olyan hogy 39% alatt bármikor kikapcsolhat mindenféle előjel nélkül :( Ha nem lett volna az akksival bajom, elhasználom én ezt még vagy 2 éven keresztül.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41881) kiskeni válasza ACE- (#41879) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Gyárival töltök, ez a heppem és nem, nem gondolnám mindennapinak egy háztartásban a mindkét végén TypeC-s kábelt. Lehet velem van a baj, ki tudja :U

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41882) olloczky válasza kiskeni (#41880) üzenetére


olloczky
senior tag

"Ha nem lett volna az akksival bajom, elhasználom én ezt még vagy 2 éven keresztül." teljes mértékben így vagyok vele én is

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#41883) ACE- válasza kiskeni (#41881) üzenetére


ACE-
addikt

És nem volt olyan töltőd, aminek nem Type-C-s a kimenete hanem sima USB-s? Az S9-é is olyan pl., azzal nem jó tölteni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41884) kiskeni válasza ACE- (#41883) üzenetére


kiskeni
aktív tag

De az a kábel nem jó, mert magán a töltőfejen is TypeC van, illetve ugyebár a teló is TypeC-s, így a kábel mindkét végének TypeC-nek kell lennie hogy jó legyen.
Szerk.: Ezt egyébként írtam is, ha elsiklottal volna felette.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41885) crue válasza kiskeni (#41884) üzenetére


crue
őstag

Nagyon nem akarod megérteni mit mond. Az S9 töltőjével is tölthetted volna. Úgy kompletten ahogy van, S9 töltőfejjel és S9 kábellel.

(#41886) csorbajeno válasza kiskeni (#41878) üzenetére


csorbajeno
veterán

De a dobozban nem C-C kábel van mellékelve? ;) Én nem néztem meg, mert még az S9 cuccai is úgy vannak a dobozban, ahogy Koreában belerakták, dé ez rémlik, hogy mindkét vége Type-C, a töltőfejjel kompatibilis.

(#41887) csorbajeno válasza kiskeni (#41884) üzenetére


csorbajeno
veterán

Kicsit MacGyver módszer, de az S9-hez kaptál OTG-adaptert. Azt radugod az USB-kabelre es úgy mar be tudod dugni a telefonba. Egy éjszakára megoldás :P Vagy ugye akkor az egyszer töltheted az S9 töltőjével. De biztos nem Type-C mindkét vége a kábelnek? Ha hazamegyek megnézem. Ja és a foliat ne szedd le, amíg nem muszáj, vigyázz rá :))

(#41888) pusszycat válasza bmt50 (#41876) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Épp a minap küldtem ki tv-re a need for speed-et wireless, de a 144Hz telefon után, nagyon darabosnak tűnt. Sakkozni mondjuk lehet, meg amiben nincs nagy mozgás. Mindkettőt használom, kiegészítik egymás gyengeségeit. Játszani pl. jobb a xiaomi. Csak vastagabb, nehezebb. Stb...

#41878 kiskeni. a te esetedben max. odalent. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41889) kiskeni válasza crue (#41885) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Jaa, igen, hopá :DDD Azon túl vagyok, annyira azért feltaláltam magamat. Csak gondoltam kihasználnám a gyorsabb töltést, de hát így még nem tudom ugyebár.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41890) samu74 válasza csorbajeno (#41887) üzenetére


samu74
addikt

S9 gyári kábele biztos hogy USB A - USB C.Mert az adapter is olyan csatlakozós.Simán tölthette volna az S9 toltőjével, annyi hogy az csak 15 wattal tölt.
kiskeni Note 10 töltője van nekem az S20FE-hez,megy vele a 25 wattos töltés.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#41891) kiskeni válasza samu74 (#41890) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Töltöttem is jobb híján, csak azért kicsit frusztráló, hogy ez megy a mobilpiacon. Határozottan visszalépés, amire pont egy Samsung-tól nem számítottam.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41892) pusszycat válasza samu74 (#41890) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Wireless 15W kábel 18W. Legalább is s9+ 9V 2A

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41893) pusszycat válasza pusszycat (#41892) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mégsem 9V 1.75A :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41894) ArthurShelby válasza pusszycat (#41893) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól tudom a gyors töltő változtatja a feszültséget attól függően, hogy hol tart. Pl 50%-nál magasabb feszültséggel (gyorsabban tölt), mint 98%-nál

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41895) samu74 válasza pusszycat (#41893) üzenetére


samu74
addikt

Igen,az 15 Watt lesz. Nekem a 25 wattos 2,7A asszem. Mert ugye a samsungnál a 9 voltos teljesítmény a lényeg (PD).

-----------

(#41896) csorbajeno válasza csorbajeno (#41886) üzenetére


csorbajeno
veterán

Megnéztem a dobozt és mindkét vége Type-C a gyárilag mellékelt kábelnek, szóval a vásárolt töltőfejet simán tudtad volna vele használni :R Nem kell másik kábelt venned.

(#41897) kiskeni válasza csorbajeno (#41896) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Öhm ja, nope. Rosszat adtak T-ben, csak töltőfejes csomagot. Media-ban szembesültem vele, hogy van kábeles csomag is S21-hez... Ráadásul fehér töltőfejem van, de csak fekete kábelt tudtam venni külön mert csak az volt Media-ban. A fehér már 5A-es, 6000-ért, köszi de nem. Így is fájt egy szaros kábelért 3k-t kiadni... Mindegy, most egyedi fekete-fehér kombó a töltő szettem :DDD Na, de ezt már bőven offba kéne raknom, asszem úgy illik, szóval tessék.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41898) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Lassan már alig maradunk s9 használók a topikban. Nekem tényleg nagy kedvencem az s9 (one ui, jack csatlakozó), és amíg lehet kitartok, remélem nem maradok egyedül a topikban...

Én még az első akksit használom, ha nem bírom, akkor inkább 20ezerért cseréltetek akksit.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41899) Bjørgersson válasza ArthurShelby (#41898) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jelen. :D Én sem tervezem egyhamar cserélni a telefont. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41900) csorbajeno válasza ArthurShelby (#41898) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én nem hagylak magadra és többen is itt vagyunk még váltás után :K Én is szeretem az S9-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.