Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) csorbajeno válasza kiskeni (#41150) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem nincs gond az akkuval, ami napi szinten Qi-töltőn aludt és DeX-en végezte a napját. Így, SIM-kártya nélkül több napig elmegy, nyílván kevesebb a SoT-ja is, de kb. 4 napinta töltöm.

(#41152) Vitaqo válasza sinak (#41140) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Sajnos régóta csinálja ezt. Már 10 körül kezdte, és volt azóta pár fr.

(#41153) atos30


atos30
aktív tag

S9+ XEH -re is jött frissítés .

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#41154) Darko


Darko
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg még S9 plus tulaj vagyok, de váltani szeretnék. Nem találtam jobb topicot kérdésemre, és elnézést ha nem ideillő.
Tehát a kérdésem, hogy ti melyiket választanátok? 2 telefont néztem ki:
- S20 Ultra 5G
- S21 Plus
Kb. egy árban vannak HA-n, ami fontos üzemidő, kamera, sebesség. Nem kérnék mást attól aki válaszolna, egy típust és röviden csak, hogy miben jobb a másiknál.
Ha nem idevaló a kérdés akkor a megfelelő topicba kérnék egy linket!

Köszönöm előre is.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#41155) csorbajeno válasza Darko (#41154) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én sima S9-ról sima S21-re váltottam. Mindenben jobb egy kicsit. Én mindenképpen az S21-et választanám, főleg, ha egy árban van. Nekem jobban tetszik, erősebb, újabb, ezáltal tovább lesz támogatva. A proci is takarékosabb, ezáltal jobban bírja az akku is. Egy napot simán kibír.

(#41156) Darko válasza csorbajeno (#41155) üzenetére


Darko
senior tag

Térerő eldobásra és üzemidőre panaszkodnak. Ez általános? Mitől függ hogy valakinél előjön vagy sem?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#41157) csorbajeno válasza Darko (#41156) üzenetére


csorbajeno
veterán

Arra nem sikerült még rájönnünk, nem nagyon volt 2 egyforma esett. De szerencsére nem volt gyakori. Előfordul, ez tagadhatatlan, de szerencsére nem gyakori.

(#41158) pusszycat válasza Darko (#41154) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

S21 Plus. Indoklás: Nem vesszünk újonnan régi telefont. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41159) samu74 válasza pusszycat (#41158) üzenetére


samu74
addikt

+1 a 21 plusra. Jobb benne a proci,kamerában meg nem sokkal jobb az Ultra.

-----------

(#41160) kungzi válasza Darko (#41154) üzenetére


kungzi
veterán

Pont ugyanebben a dilemmában vagyok én is...
Én az S21+ irányába hajlok. :)

(#41161) csorbajeno válasza kungzi (#41160) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én mindenképpen az újat venném. :K

(#41162) TaaT válasza kiskeni (#41144) üzenetére


TaaT
veterán

Én is nagyon jól elvagyok az S9+ al (2018.09.11 gyártás). Most kikerült belőle egy sim, és bele ugrott egy 256GB-os mSD kártya. 1 sim-el talán javult a készenléti idő, bár nálam még nem betegeskedik az aksi. 1-2%-ról sem zuhan be a töltöttség, de általában nem szoktam addig hagyni.

Még legalább 2 évre tervezek vele, de lehet az három is.

Give them hell Ukraine!

(#41163) pusszycat válasza TaaT (#41162) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én is most raktam bele egy 128 GB sandisk-et meg is tréfált mert nem elég belehelyezni kicsit bele is kell pattintani. Tolom befele nem megy. Még jó,h nem erőltettem. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41164) kiskeni válasza csorbajeno (#41151) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Hogy a bánatban elég ilyen ritkán töltened? Basszus én újabban mindig etetem a telót ha autóba pattanok... Jó sosem töltöm fel ott teljesen, de 40% alá sem hagyom menni, pláne mert ha úton vagyok mindig használom a telót (pörög a lejátszási listám telóról, bluetooth is megy mivel valahogy át kell vinnem a zenét autóra). Amolyan megelőzésképp teszem fel tölteni inkább, mivel 40% alatt már hajlamos vagyok eltolni a feltöltést és eljutok olykor 15% köré is, ami mint írtam kész orosz rulett. Ha ezt így nem számolom akkor is napi 1x legalább meg kell etetnem tisztességesen, mert nem bírja, soha nem is bírta. Aztán ha játszok vagy nagyon elrúgom mobilneten (korlátlan, naná hogy elrúgom), akkor meg akár többször is tölthetem egy nap.
Szóval te vagy nem használod annyira a telót, vagy tényleg jól bírja az akksid Huawei-t megszégyenítő szinten.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41165) szemy94 válasza kiskeni (#41164) üzenetére


szemy94
senior tag

Ha nem használom, nekem is megy annyit ;]
Egyébként esélytelen...

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#41166) thedarkfox válasza kiskeni (#41164) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Írta, hogy sim nélkül megy, S21 mellett másodtelefonként. Ha nincs cellahasználat persze hogy bírja 4 napot. :)) :R

(#41167) csorbajeno válasza kiskeni (#41164) üzenetére


csorbajeno
veterán

Másodtelefon, SIM-kártya nélkül. Jelenleg gyakorlatilag csak netezésre használom, olykor játszani. Az Evil lands játékot űzöm újabban és abból 3 órát bír az akku és akkor szól, hogy lassan keressünk konnektort. De én világ életemben 100%-ig töltöttem az S9-et is.

(#41168) csorbajeno válasza thedarkfox (#41166) üzenetére


csorbajeno
veterán

Pontosan. Megdöbbentő volt, hogy SIM-kártya nélkül hogy megugrott a készenléti idő :Y

(#41169) pusszycat válasza csorbajeno (#41168) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Miért, sosem szimuláltad repülő móddal? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41170) csorbajeno válasza pusszycat (#41169) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem, nem használtam a repülő üzemmódot. :B

(#41171) GalaxyS9 válasza Darko (#41154) üzenetére


GalaxyS9
tag

Az S20-at az Exynos 990 nem ajánlom. Bár nekem is a főtelefonom egy Note 20 Ultra, amiben ugyanolyan proci dolgozik, mint az S20 szériában. Vonaton, 4G-n nagyon tud melegedni, komoly igénybevételnél mégjobban. Persze, így is piszok gyorsak, de az S21-en kevesebb a mikrolag. Üzemidőben szerintem mindkettő rendben van, kamerában az Ultra azért jobb. :)

(#41172) thedarkfox válasza csorbajeno (#41168) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Örökérvényű szabály (bár sokan nem ismerik/fogadják el, szimplán elvből, vagy más pl.: apphasználat, beregatt folyamatra gyanakodva, de nem ezek nem mérvadóak), hogy egy telefonnál a cellahasználat (lefedettség, ingadozó térerő, hálózat tipusai (2g/3g/4g/mostmár az 5g is képbejött) közötti váltogatás az ami a legjobban "megterheli" a telefon akksiját. Százalékban kifejezve 98%, a maradékot a júzer használja el :DDD

(#41173) csorbajeno válasza thedarkfox (#41172) üzenetére


csorbajeno
veterán

tudtam, de ekkora különbségre nem számítottam. Annak idején az S6/S9 váltáskor az S6-ot 2-3 naponta kellett tölteni és ahhoz képest lepett meg az S9, hogy simán hozza a 4 napot.
Nyilván egy telefonnál a cellahasználat jelentős, aki ezt nem fogadja el, nem látja be az hülye :DDD

(#41174) thedarkfox válasza csorbajeno (#41173) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Természetesen nem is Rád értettem, csak úgy általánosságban írtam :B
De a 4 nap az tényleg elég jó, sőt egy ~3 éves telefonhoz kiváló, ráadásul neked a sima S9 van kissebb akkuval nem az S9+. (vagy ott nem volt akku méretbeli különbség? Erre nem emlékszem :F :R )

(#41175) csorbajeno válasza thedarkfox (#41174) üzenetére


csorbajeno
veterán

De igen, volt. A sima 3000-es akkuval, mig a plus 3500-al jött ki.

(#41176) i400


i400
senior tag

Valaki tapasztalt már olyat a Gmail fiók + gyári mail appal kacsolatban hogy a telefonon az appban olvasottnak jelölt és megnézett leveleket a webes felületre belépve olvasatlannak jelöli :F kb hét közepétől csinálja és nem igazán jövök rá hogy mi romlott el...

(#41177) csorbajeno válasza i400 (#41176) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem tapasztaltam ilyet, nálam rendben van minden. Hülye kérdés, tudom, de a gyári app alatt a Gmail appot vagy a Samsung e-mail kliensét érted? Ha az utóbbit használod, akkor érthető a helyzet, előbbi esetén én is értetlenül állok a jelenség előtt.

(#41178) i400 válasza csorbajeno (#41177) üzenetére


i400
senior tag

A Samsung félére gondoltam, és eddig hiba nélkül működött.

szerk.: másik gmail fiók ugyanúgy a Samsung mail kliensére beállítva tökéletes :F akkor ezt így hogy...

[ Szerkesztve ]

(#41179) csorbajeno válasza i400 (#41178) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem valami szinkronizációs hiba van. Töröld, majd vedd fel újra a fiókot az appban. Hátha attól észhez tér.

(#41180) i400 válasza csorbajeno (#41179) üzenetére


i400
senior tag

megpróbáltam, aztán meglátjuk mi lesz, köszönöm! :R

(#41181) csorbajeno válasza i400 (#41180) üzenetére


csorbajeno
veterán

Remélhetőleg megoldja :K

(#41182) kiskeni válasza csorbajeno (#41167) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Ja, az úgy már más. Szóval csak pattintsam ki a SIM kártyát és lesz 4 nap üzemidőm :DDD Kösz a tippet :D

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41183) pusszycat válasza kiskeni (#41182) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ne már. Nekem is több telefonom van mint Sim-em, főleg h a legtöbb tel. 2 Sim is befér. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41184) Indiant


Indiant
addikt

Tegnap frissítettem a telót. Este 55%-nál leraktam, reggel azt mutatta, hogy 9%?! :Y
Majd mondom újraindítom. Minta beírásnál kikapcsolt és felraktam tölteni, azt írja 0%.
Mi a fene ez???

(#41185) becenevem


becenevem
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam egy S9-et használatra, a Note8-amnak az utolsó esés megártott.

Az S9 gyors, jó, de van egy idegesítő dolog.
Mindent bezár, ha kilépek belőle. Azonnal.
Minden alkalmazást újra tölt. Eléggé vicces.

Mindent beállított. Már vettem fel listára sosem alvó alkalmazást. Azt is simán bezárja és ha megnyitom, várhatom, míg újra tölt.

A memóriából van 1.5 giga hely szabadon.
Minden frissítés rajta.

Valami ötlet?

A Note8 félig halottan sem zárja be az alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#41186) Tyca válasza becenevem (#41185) üzenetére


Tyca
senior tag

szia, fejlesztői beállításokban a "Háttérfolyamat-korlátozás" milyen értéken van? Meg a fölötte lévő "Törölje a tevékenységeket" ?

(#41187) becenevem válasza Tyca (#41186) üzenetére


becenevem
aktív tag

Normál. A másik ki van kapcsolva.

2 böngésző ablak között is csak úgy vált, hogy azonnal újratölti az oldalt. Opera

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#41188) kiskeni válasza becenevem (#41187) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nekem ugyanezt Firefox-al játssza el, meg ahogy észre vettem minden nem-Google terméken. A Chrome kis túlzással bármeddig bent marad a memóriában, a Firefox pedig kis túlzással egy óvatlan home gomb pöccintés után is képes kiürülni...

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41189) phobos86


phobos86
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos kénytelen vagyok akksi cserére vinni az s9+-t mert 30% körül hajlamos kikapcsolni..
A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor le kell törölnöm róla mindent vagy beadhatom így, ahogy van?

(#41190) csorbajeno válasza phobos86 (#41189) üzenetére


csorbajeno
veterán

Elvileg rajtahagyhatsz mindent, de a biztonság kedvéért csinálj biztonsági mentést, ugyanis szervizmérnök függő, hogy lereseteli-e a telefont.

(#41191) Reverting válasza phobos86 (#41189) üzenetére


Reverting
őstag

Majd ird meg hol es mennyiert csereltek, szerintem en is csereltetem ha 3 eves lesz.... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#41192) tomasz79


tomasz79
tag

Üdv.
Próbálnék élő fókuszt késziteni, de amikor bekapcsolom egyből szelfire vált a kamera.
Ez miért lehet?

(#41193) csorbajeno válasza tomasz79 (#41192) üzenetére


csorbajeno
veterán

S9 vagy S9+? Ha jól emlékszem neked is sima S9 van és az sajnos csak szelfiben tudja ezt, a hátlapival valami érthetetlen oknál fogva nem. Az S9+ kiváltsága volt ez a szériában, mert azon két hátlapi kamera van. :W

(#41194) tomasz79 válasza csorbajeno (#41193) üzenetére


tomasz79
tag

Sima s9en van, de mintha régebben tudtam volna vele csinálni. Szóval nem értem.

(#41195) tomasz79 válasza csorbajeno (#41193) üzenetére


tomasz79
tag

Legakábbis van olyan képem amin a tárgy éles a hátter homalyos, és azt valamilyen beállítással lőttem.

(#41196) csorbajeno válasza tomasz79 (#41195) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, az S9 egy másik speciális funkciot kapott erre a celra, ami majdnem ugyanaz volt, csak mas néven. Szoval regebben volt rá funkció, de az szerintem elveszett az új kameraszoftverrel. Vagyis alapból nem homályosítja el úgy a hátteret, de valamennyire megis megcsinálja. Jó kis telefon az S9 meg mindig.

(#41197) tomasz79 válasza csorbajeno (#41196) üzenetére


tomasz79
tag

Én szeretem nagyon, ha legközelebb veszek telefont akkor is ilyen kézre állóra törekszem, kinőttem már abból hogy minél nagyobb legyen.

(#41198) csorbajeno válasza tomasz79 (#41197) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, ez nalam is szempont, ezért frissült a sima S21-re az S9. :K

(#41199) tomasz79 válasza csorbajeno (#41198) üzenetére


tomasz79
tag

Általában két evente szoktam lecserélni a telóimat, mikor lejár a hűség vsz nekem is ujjab samum lenne, viszont változasok voltak az életembe ezért most másra törlesztek, de ez van🙂.
De ha jobban belegondolok, nem is annyira vonz az új, bár szerintem ezek már úgy vannak tervezve, hogy kb 2 év után jönnek elő a problémáik.

[ Szerkesztve ]

(#41200) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Szeretnék elköszönni és megköszönni mindent, amit itt a csoportban tanulhattam. Váltottam S21+ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.