Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) ArthurShelby válasza csorbajeno (#41900) üzenetére


ArthurShelby
addikt

És @svensson!
Köszönöm a biztatást :DDD :) . Igazából csak azért írtam mert itt már mindenki a váltáson agyal, mármint sokszor már csak erről van itt szó (biztos azért mert egyébként már az s9 annyira kiforrott és jó, hogy már unalmas ;] ). Én még mindig csak 1 hátrányát látom a telefonnak, az akkumlátort. Nálam alapból sem volt túl penge az üzemidő, cserébe nem sokat romlott az utóbbi időben :D .
Egyébként a piaci értéke még mindig min. 50ezer ft, ami azért nem kevés (főleg sok embernek).
Amiért meg kicsit szomorú vagyok, hogy már azt is elérték a gyártók, hogy az emberek 2 évre vegyenek telefont, nincs több időre rá igényük. Ha egy vásárló bemegy a szolgáltatóhoz telefont vásárolni, csak annyit mond, hogy legalább 2 évig bírja ki....

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41902) csorbajeno válasza ArthurShelby (#41901) üzenetére


csorbajeno
veterán

Amikor váltottam, akkor még nekem sem volt semmi gondom az akkuval. Viszont egy hónapja, amikor másodjára volt szervizben az S21(mindkét alkalommal az én hibámból) akkor már a powerbankot be kellett dobni a táskába, mert egy hosszú napot nem bírt volna végig, míg az S21 120Hz-en simán hoz. Az S9-ben akkut kellene cseréltetnem, de ha lett volna benne egy 2-3x kamera, akkotór én sem váltanék még jó darabig. De az S21 hozta el nekem azt a telefont, ami számomra kompromisszummentes.

(#41903) bmt50


bmt50
senior tag

Hogy ne csak a lehetséges utódkészülékekről beszélgessünk:
A napokban letöltöttem néhány gyári S9 háttérképet. A beállítás közben kaptam egy értesítőt, hogy a háttérkép használata során bekapcsolódnak az infinity effektek.
Nincs rég óta S9-em, de ti biztos tudjátok mit jelentenek ezek az effektek.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41904) Tyca


Tyca
senior tag

Hogy szoktátok tölteni a telót? Nálam gyorstöltés kikapcsolva, AccuBattery szól 80%-nál, hogy húzzam le a töltőről, amit majdnem mindig be is tartok. Nem lehet, hogy a gyorstöltés + az éjszakai 100%-ra töltés kombó nyírja ki az akksit?

(#41905) jupp008 válasza Tyca (#41904) üzenetére


jupp008
senior tag

Naponta sokszor, és gyorstöltéssel. Általában vezeték nélkül, néha kábelen.

Meghosszabbítani az aksi élettartamát 1 hónappal egy 2 éves távon + szarakodni folyamatos lassú töltéssel ... esetleg figyeljem a páratartalmat és a szoba hőmérsékletét mindezek mellet? ... De minek ?

A valós életben nálam az számít, hogy mindig minden körülmény között tudjam, hogy nem kell azon aggódnom, hogy fél óra múlva lemerülök.

(#41906) crue válasza Tyca (#41904) üzenetére


crue
őstag

Szerintem ez túlzott és felesleges óvatosság. Eleve csak 80%-át használod, mintha kezdetektől egy 2-3 éves leamortizált akku lenne a telefonban.

A kérdésre válaszolva: megjelenés óta van meg a telefon, végig gyorstöltés többnyire vezeték nélkül, néha vezetékesen és éjszakára mindig a töltőn van hagyva. Még az eredeti akksi van benne.

(#41907) Tyca válasza jupp008 (#41905) üzenetére


Tyca
senior tag

a gyorstöltés nem tudom, hogy mennyit degradál, a kb 80-ra töltésre írják sok helyen, hogy az elég sokat kímél.
Elektromos autóknál is ez az ajánlott. Fene tudja.
Én használtan vettem az s9-est, nem tudom mikor vette az előző tulaj, de gyanítom, hogy ez is 3 éves, accuBattery szerint 84%-os. Ilyen 20%-körüli kikapcsolásokat nem produkál. Többen írták itt, hogy ha nem döglene be az akku, akkor símán használnák akár 4-5 évig is az adott flagshipet, én se cserélek 2 évente telót, ennyi odafigyelést nekem megér a dolog (mondjuk az igaz, hogy nálam nem munkaeszköz a teló, ráérek vele úgymond szarakodni).

(#41908) bmt50 válasza Tyca (#41907) üzenetére


bmt50
senior tag

A gyorstöltés semmi körülmények között nem tesz jót az akkumulátornak.
A Samsung a korábbi Note szeriás tűzesetek után óvatosan fejlesztette ezt a funkciót. A 15Watt még nem az az egetrengető töltés, és ráadásul a feszültség/áramerősség játékkal sikerült a melegedést és a károsodást csökkenteni(megszűntetni nyilván nem).
Ezért van az, hogy többen -nemcsak az S9 topicban- nem tapasztaltak kapacitáscsökkenést a gyorstöltéses használat miatt.
A mai androidos telefonokat -még mindig- 2 évre gyártják. Így belefér a 33Watos töltés is, olyan trükkel, hogy ezen telefonok akkumulátorai más architektúrával rendelkeznek. Hogy ettől függetlenül ennek az elhasználódásnak és 2évente cserélgetésnek mekkora az öko-lábnyoma(az autóipar után a 2. legnagyobb), az más kérdés. Szél ellen pisálni nem lehet. Majd akkor kezdünk aggódni, amikor már késő lesz.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41909) Rinocerosz válasza Tyca (#41904) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nem igazán érnek ezek semmit. Nekem 3 éves az s9+ és minden nap mióta megvan, de tényleg... egész este töltőn van. 1 éves korában elvittem az ingyenes akkumulátor cserére és kész. Itt ügye cseréltek csavarokat meg amiket még kell.
Azóta már tesóm használja, de egész jó üzemidőket hoz. (Kb 3-4 óra). Nekem az s20 nem sokkal tud többet.
Szerintem inkább vigyázni kell a telefonra és kész. Jó tok és figyelni a különböző behatásokkal.

Egyébként nekem az s7 is mai napig üzemel anyukámnál. Ezt is 1 éves koraban az ingyenes akkumulátor cserére elvittem és azóta hiba nélkül üzemel. Pedig ő nem figyel semmi töltésre. Lemerül este... reggelig a töltőn lóg és kész.

(#41910) atos30


atos30
aktív tag

Vége a vízállóságnak! Már csak maximum csepálló a S9+- om.
Letakarítottam kis ablakpucolóval és hátul a kamerasziget és hátlap találkozásánál észrevettem, hogy buborékolt nyomás hatására.
Szerintem a múltkori nagy melegben amikor navigáltam vele, és nem bírta a szélvédő mögött a hőt, elengethette magát a ragasztócsík/ tömítés.
Valamennyire még zár, mert a szervízmenüben a barométer változik nyomkodás hatására, de vissza is áll pár másodperc múlva.
Még karcmentes, de az ujjlenyomatleolvasó elkezdett kopni.
Jó kis teló ez :)

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#41911) Oldman2 válasza ArthurShelby (#41898) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez a 20e-ért aksicserélés megoldja az akku problémákat?

Én most tervezek (mer ócsó...) venni egy s9+-t egy családtagnak, az aksicserével alapból számolok...

(#41912) jupp008 válasza Oldman2 (#41911) üzenetére


jupp008
senior tag

Egy "darabig" egy "kicsit" jobb lesz (2 cserén túl vagyok)

(#41913) vihartigris válasza ArthurShelby (#41898) üzenetére


vihartigris
őstag

Én még vagyok egy 9+-al.

bármi reciproka a semmi

(#41914) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is lehet örülni még sokáig. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41915) #50449408


#50449408
törölt tag

Én is gondolkodom a váltáson, de kicsi a kezem, ezért a 65-69 mm szélességet preferálom. Ilyen mérteben pedig csak az iphone 12 mini van....
Mindig bajom volt a telefonnal, járt már alaplapcserén is 20 hónaposan....Gondolom így újraindult a gari....és ezáltal még mindig garanciás jövő tavaszig. Vajon javítják még, vagy adnak csereutalványt ? (Tkomos)
Szívesen beváltanám egy S21-re ;]

Most ezzel "szórakoztatott".... [link]

Semmit nem csináltam a telefonom, semmi nem futott a háttérben....a zene PC-ről szólt.

[ Szerkesztve ]

(#41916) csorbajeno válasza bmt50 (#41903) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az Infinity hattérkép csak annyit tesz, hogy animálva van a feloldás. Nekem tetszik.

(#41917) csorbajeno válasza Tyca (#41904) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem az első naptól kezdve töltőkorongon aludt a telefon és most kezdtem el neccesnek érezni az akkut. Gyakorlatilag több, mint 3 évet hiba nélkül kibírt, most eresztett le, hogy már csak másodtelefonként használtam.

(#41918) szemy94 válasza #50449408 (#41915) üzenetére


szemy94
senior tag

A garanciában nem vagyok biztos, hogy újraindult, arra azért kérdezz rá.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#41919) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Baszki. Jobban pörög ez a topic, mint az S21 topic :DDD Ha valamiért, hát ezért bánom én a váltást :(
Attól még persze boldogíthatom ezt a topicot is. Eldőlt az S9-em sorsa: velünk marad, megkapja az öcsém, ha 1x végre eljutok a teló formázásáig (lusta vagyok). Szóval, rendszeresen meg fog fordulni a kezemben (én vagyok a techguru a családban sajna). Eladni nem adnám, nem visz rá a lelkem, hibás akksi ide vagy oda. Bár, ez azért eldönti a kérdést, mivel nem szeretek hibás cuccot eladni, meg hát így legalább tuti lesz még használva.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41920) #50449408 válasza szemy94 (#41918) üzenetére


#50449408
törölt tag

Felhívtam a samsungot: készüléket akkor vettem, amikor a "régi" jótállási törvény (1+1 év) volt hatályos, tehát csak akkor indul újra a gari, ha az első évben volt a főpanel csere. Legalábbis ezt mondták.
Hááát...Ez van, céges telefon.
Akkor marad az i12 mini.
Fogalmam nincs miért csinál furcsa dolgokat a telefon (lásd előző videó)...Az egy dolog, hogy az összes T-s állomás cellahatárán vagyok, de szerintem ez nem magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#41921) kiskeni válasza #50449408 (#41915) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Én nem aggódnék annyira a méreten. Az s21 nekem ugyanolyan kényelmes, mint az S9, pedig az S9-em tokkal együtt akkora, mint az S21 tok nélkül. Amúgy nem sokkal kisebb az S9, igaz a hasznos kijelző-felület érezhetően kevesebb az S21-hez képest, de mivel maga a készülék nem sokkal nagyobb, ezért nem nehezebb használni sem.
Szerk.: Nyomkodd meg a MediaMarkt-ban. Az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41922) bmt50 válasza #50449408 (#41920) üzenetére


bmt50
senior tag

Nekem nincs kis kezem, csak ügyetlen vagyok. A nagyobb telefonok így könnyebben zakóznak a kezemből a betonra.
i12 nekem is bejön.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41923) Oldman2 válasza Oldman2 (#41911) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem nagyon bízok abban, hogy van bárkinek is tapasztalata a sima a Plus típusok akku kapacitásában, de hátha...

Nem nagyon találok Plus-t ami megfelelne (és válaszolna is az eladó), S9 meg hegyekben van...

Akku időben (akkucsere lesz bizonyosan), mekkora a különbség a két modell között?
:F

(#41924) samu74 válasza Oldman2 (#41923) üzenetére


samu74
addikt

Nekem plusz volt,anno a 3000 akksi miatt nem mertem bevállalni a sima s9-et.Amennyivel nagyobb annyival is tovább bírja, hiába nagyobb a kijelző. Nyilván használatfüggő ,de akksiban biztosan jobb a plusz.

-----------

(#41925) bmt50


bmt50
senior tag

Közben elkezdték tesztelni a következő negyed éves frissítést

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41926) Dave1984 válasza Oldman2 (#41923) üzenetére


Dave1984
őstag

Van az az összeg hogy megválljak a saját S9+ tol. December óta pihen a polcon,de semmi baja de napi 10-12 óra streamet mobil hotspotot nem nagyon bírta 5-6 oránál tovább, ezért lett M31s 6000es akku legalább 1napot kibír nálam, ennél kisebb akksival rendelkező telefont már nem vennék :D

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#41927) Oldman2 válasza Dave1984 (#41926) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, elhiszem hogy "van az az összeg"... én azonban nem "bármi áron" szeretnék egy Plus-t.
:C

(#41928) Bjørgersson válasza ArthurShelby (#41901) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az előző telefonom egy A3 2017 volt, azt olyan 2,5 évig használtam, az S9-et ennél tovább szeretném, mert nagyon elégedett vagyok vele, ez a legjobb telefonom eddig. Nyilván az akksi bírhatná két napig, de hát ez legyen a legnagyobb bajom. Minden este bedugom tölteni és olyan 30-40%-kal szoktam hazajönni, szóval ez is abszolút elviselhető. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41929) Bjørgersson válasza Tyca (#41904) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Minden este "gyorstöltéssel" 100%-ig. A 10 wattos töltés szerintem egyáltalán nem árt az akksinak, ha viszont egész éjszaka a töltőn van, az már talán inkább.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41930) samu74 válasza Bjørgersson (#41929) üzenetére


samu74
addikt

Pedig nem tölti túl az aksit ha rajta lóg. Lekapcsolja töltést és annyi.

-----------

(#41931) pusszycat válasza samu74 (#41930) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha meg lemegy 99% akkor újra be. Ez a csiki csuki lehet nem tesz jót neki.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41932) samu74 válasza pusszycat (#41931) üzenetére


samu74
addikt

Igen, és 100-nál lekapcsol. :) Nekem az S9+ meg az S7 is éveken keresztül töltőn volt éjszaka,a mai napig működik mindkettő. Nyilván degradálódik azért,de sokan túlparázzák ezt az egész akkumulátor kérdést.Tuti hamarabb összetörik a kijelző vagy tönkre megy valamelyik csatlakozó, mire használhatatlan lesz az aksi.

-----------

(#41933) Parallaxis válasza samu74 (#41932) üzenetére


Parallaxis
addikt

Háát... Nekem karcmentes az egész készülék és sem a csatlakozó, sem a kijelző nem problémás, de az aksi csak 80%-os, így már csereérett. Szóval ez nem annyira túlparázás. Aki betartja a 15% alá nem merítjük, 80% fölé nem töltjük szabályt, az sokat segíthet az aksi élettartamán. Az más kérdés, hogy ez szerintem sem életszerű dolog, max a hosszú ideig töltőn hagyás elkerülését és a gyorstöltés hanyagolását tartom kivitelezhetőnek.

[ Szerkesztve ]

(#41934) pusszycat válasza Parallaxis (#41933) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Háát... ha mostantól 100% töltöd megvan az elvesztett 20% :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41935) samu74 válasza Parallaxis (#41933) üzenetére


samu74
addikt

Nézd, ez egy használati tárgy az én szememben. Nyilván én is vigyázok a telefonomra, de az nonszensz hogy valaki csak azért pislant a telefonra hogy ne szaladjon bele a 100%-os töltésbe. :)
Az hogy neked nem ment tönkre valamelyik csatlakozó csak idő kérdése.

-----------

(#41936) Parallaxis válasza pusszycat (#41934) üzenetére


Parallaxis
addikt

Értő olvasás? :)

(#41937) pusszycat válasza Parallaxis (#41936) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Humordetektor? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41938) Parallaxis válasza pusszycat (#41937) üzenetére


Parallaxis
addikt

Értem a humort, csak nem volt jogos, hisz én is pont azt írtam, a 80%-ig töltés nem életszerű, én sem használtam soha.

(#41939) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Második SIM kártyával lehet, kell számítani csökkenő üzemidőre?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41940) pusszycat válasza Bjørgersson (#41939) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem kérdés. Ha aktiválva van. Meg pl. nem mindegy h full jel van vagy mindig keresi a hálozatot olyan gyenge.

Parallaxis Azt irtad, h nem életszerű de azt nem h nem használod ugy.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41941) Bjørgersson válasza pusszycat (#41940) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Aktiválva lesz mindkettő, a jellel sem lesz gond, használva viszont csak az egyik lesz aktívan, a másik csak olyan ha esetleg valaki keres célból lesz a telefonban.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41942) Parallaxis válasza pusszycat (#41940) üzenetére


Parallaxis
addikt

"max a hosszú ideig töltőn hagyás elkerülését és a gyorstöltés hanyagolását tartom kivitelezhetőnek."

:)

(#41943) zunga válasza Bjørgersson (#41939) üzenetére


zunga
tag

:K

(#41944) Dave1984 válasza Bjørgersson (#41941) üzenetére


Dave1984
őstag

Ha fenn lóg hálózaton 2 sim akkor is jelentősen fog csökkenni a készenléti idő!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#41945) Bjørgersson válasza Dave1984 (#41944) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Lehet jobb lenne akkor valami A5-öt venni másodlagos telefonnak, hogy legalább egy napot bírjon ki az S9. Na még alszom rá párat. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41946) bmt50 válasza Bjørgersson (#41945) üzenetére


bmt50
senior tag

Vagy veszel az S9-re egy akksis hátlapot. Van olyan is, ami támogatja a vezeték nélküli töltést. Kb. 13ezerért vannak. Olcsóbb, mint egy megbízható állapotú A5, és nem 2 telefont hurcolsz magaddal.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41947) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Ki mit tervez utódnak? Nálam jövőre lesz cserés a telefon, de a mostani S21 széria nekem nem tetszik. Plusz tudom eretnekség, de lehet almásat veszek. Csábít, hogy a céges almás 4 éves telefon még a mai napig kap funkciófrissítéseket. A következő S-ben a 120Hz és a megszokott funkciók miatt szeretnék maradni. A baj a samsungos frissítésekkel, hogy hiába kap 4 főverziót, tarják magukat a jó szokáshoz, hogy a verzió frissül, de funkciókat nem kap (pl bixby routines S9-nél).

(#41948) TaaT válasza Vitaqo (#41947) üzenetére


TaaT
veterán

"A baj a samsungos frissítésekkel, hogy hiába kap 4 főverziót"

Hármat.

Give them hell Ukraine!

(#41949) Vitaqo válasza TaaT (#41948) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Még szomorúbb.....

(#41950) TaaT válasza Vitaqo (#41949) üzenetére


TaaT
veterán

Az S9 meg csak kettőt :(

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.