Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) bmt50


bmt50
senior tag

USB-C-s AKG headset működik az S9-cel?

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41352) pusszycat válasza bmt50 (#41351) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

:D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41353) bmt50 válasza pusszycat (#41352) üzenetére


bmt50
senior tag

?

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41354) pusszycat válasza bmt50 (#41353) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kell működjen, ha mégsem működik a fejlesztői menüben ki van kapcsolva a hang az USB C-nek.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41355) bmt50 válasza pusszycat (#41354) üzenetére


bmt50
senior tag

Bocsi a tudatlanságért. Még A50-hez rendeltem, jövő héten jön meg. S9-em pedig holnaptól lesz és -ha jól tudom- akkor a dobozban az alap tartozék headset jack-es.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41356) zetecR válasza pusszycat (#41354) üzenetére


zetecR
addikt

Ezt hol találom?

(#41357) pusszycat válasza zetecR (#41356) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nyissuk meg a telefonunk Beállítások menüjét.
A Rendszer részben nyissuk meg Az eszköz névjegye sort.
Keressük meg a Build száma sort és érintsük meg gyorsan, egymás után hétszer.
Amennyiben jól csináltuk, feltűnik a Fejlesztői üzemmód engedélyezve üzenet.
Ekkor visszatérve a Beállítások menübe, láthatjuk hogy az Eszköz névjegye sor felett megjelent a Fejlesztői beállítások menüpont

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41358) GalaxyS9 válasza bmt50 (#41351) üzenetére


GalaxyS9
tag

Igen, én a Note20-as USB-C AKG-vel használtam az S9-em.🙂

(#41359) bmt50


bmt50
senior tag

Volna itt még egy érdekes kérdés:
Van egy munkatársam, aki 3 éve használ S9-et. Azt mondja, hogy minőségi romlást tapasztal a készült fotók terén. Azt mondja, hogy színekkel telltebb, szebb, élesebb fotókat lőtt a vásárlás utáni hónapokban, és azóta ez fokozatosan romlott. Hallottatok már ilyenről?

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41360) zetecR válasza pusszycat (#41357) üzenetére


zetecR
addikt

Ez meg van, a " a hang az USB C-nek" pontot nem találom.

Néha a az USB-C-s füles van nálam, és csak a Poweramp kezeli; a telefon egyébként nem látja sajna.

(#41361) kiskeni válasza bmt50 (#41359) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A Samsung-nak régen sokkal színesebb, kevésbé realisztikus volt a színvilága. Ez valóban változott, realisztikusabb lett, számomra ez pozitív irány, de kinek mi.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#41362) GalaxyS9 válasza zetecR (#41360) üzenetére


GalaxyS9
tag

Pedig nekem gond nélkül ment YouTube-al, meg kb. mindennel. Márciusi XEH ROM volt rajta.

(#41363) pusszycat válasza zetecR (#41360) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt próbáld ki. [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41364) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok S9+-t használok már 3 éve. Az utóbbi időszakban azt vettem észre, hogy gyorsabban merül a telefon, mint szokott. Most épp 1óra 53perc képernyőidő alatt 100%-ról lemerült 10%-ra.
Valahogyan meg lehet nézni az akku állapát? Az akku csere mennyire javasolt beavatkozás, illetve mennyibe kerül?
Köszi előre is a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41365) Maxxy10 válasza ratkaics (#41364) üzenetére


Maxxy10
addikt

Két év után érdemes akkumulátort cserélni ha van baja ha nincs, három év után főleg. Itt már neked kell eldönteni, hogy megéri kicserélni vagy inkább új telefon után nézelődsz. Én már biztos nem fogom kicserélni pedig nekem is a véget járja majd de idén tervezem cserélni a telefonomat.

(#41366) samu74 válasza ratkaics (#41364) üzenetére


samu74
addikt

Asszem 17ezer a hivatalos helyen,új akksi után jobb lesz tuti.

-----------

(#41367) Tibor691 válasza ratkaics (#41364) üzenetére


Tibor691
tag

AccuBattery app-ot telepítsd. Nem szükséges a Pro verziót megvenni. A tényleges akku kapacitást néhány töltés után korrektül mutatja.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#41368) ratkaics válasza Maxxy10 (#41365) üzenetére


ratkaics
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41369) bmt50 válasza ratkaics (#41364) üzenetére


bmt50
senior tag

Én azért körbenéznék Ali-ék háza táján is. Ezt a telefont új korában is elég sok kritika érte az üzemidő miatt. Az új akksival sem lesz SOT bajnok.
Viszont a kínaiak árulnak akkumulátoros tokot. Olcsóbb is, véd is, tölt is 🙃
Valaki használt már ilyet?

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41370) ratkaics


ratkaics
senior tag

Köszi mindenkinek! Az AccuBatery-t feltettem. Kíváncsi leszek mit mond majd.
Milyen telefont javasolnátok az S9+ utódjának? A tempójával teljesen elégedett vagyok még mindig, nekem ennél több nem igazán kellene. A 120Hz-es kijelzők sem igazán hatnak meg igazán. Esetleg fotózás téren lépnék előre. De amiket most látok a Samsungnál, azok mind 300k feletti árcédulával vannak, ami azért nagyon fájna.
Más típus esetleg használ valaki, amire érdemes lehet váltanom?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41371) Rinocerosz válasza ratkaics (#41370) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Sajnos nincs túl nagy választék. Mindenhol morognak valamiért az emberek. A Xiaominál a rendszer miatt, az iPhonenál az ios zártsága, a OnePlus-nál a fotós képességek az árához képest....

Én azért maradtam mindig Samsung vonalon mert bár nem tökéletes, de számomra kevés kompromisszummal rendelkezik.
Amit tudnék ajánlani az a Galaxy s21 és a Galaxy s20FE. Nekem az s20 van jelenleg, de itt sajnos az üzemidő és a melegedés sokat ront az összképen. Persze ha nagyon nem szoktál játszani csak ilyen 30-40 perceket akkor semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#41372) csorbajeno válasza ratkaics (#41370) üzenetére


csorbajeno
veterán

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Jó szívvel, saját tapasztalatból tudom ajánlani az S21-et. Azzal nem jársz rosszul. :K

(#41373) ratkaics válasza Rinocerosz (#41371) üzenetére


ratkaics
senior tag

Játszani szinte egyáltalán nem szoktam a telefonnal. De ugye az ember fél élete rajta van, szóval nem árt normális eszközt választani. A fotós/videós képességek nekem fontosak, ezért is vettem annó is az S9+ az S9 helyett. Iphone vonalon egyáltalán nem gondolkodtam. Viszont az S21 ára már jóval a 300k feletti tartományban van. a OnePlus sem igazán olcsó már. :(
Akkor mindenki maradna a Galaxy S szériánál? Esetleg a Note?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41374) csorbajeno válasza ratkaics (#41373) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S21 330-on nyitott és a szolgáltatóknál van rá kedvezmény általában, a Samsungnál meg beszámítanak régi telefont, de ennek a pontos feltételeit nem ismerem. Szóval 300k alatt meglehet az S21. Én mindenképpen maradnék az S szériánál, mert megbízható, stabil és a legkevesebb kompromisszumot tartalmazó telefon számomra.

(#41375) bmt50 válasza ratkaics (#41370) üzenetére


bmt50
senior tag

Ha nem fontos újban gondolkodni, akkor az S9+-t eladva kb. 45-ért elég másik 40-60at rápakolni egy S10 szériára. Még 2 főverziót kapnak azok is, és nem mondanám se lassúnak, se gagyi kamerásnak azokat.

Nekem A50-em volt, amit "kis" pénzböl (95-ért) vettem újonnan. A kijelző extrém törékeny, a hardware a oneui+bixby-hez időnként komótos, kamerát beltérben felejtsük el. Ha anno inkább akkor veszek egy használt S9-et(amit már akkor kaptam volna annyiért), akkor jobban jártam volna.
Szóval szerintem ha nincs annyi és jó telefon kell, akkor jó választás az S10 vagy az S10+.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41376) vihartigris válasza ratkaics (#41370) üzenetére


vihartigris
őstag

Kamerában a Xiaomi felsőbb kategóriás telefonjai elég jók.
Akkuidőben is jobbak a Samsungoknál.
Ott meg másban gyengébbek (pl IP védelem).

bármi reciproka a semmi

(#41377) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Az Április 28.an Samsung eventen várható új telefon?

(#41378) bmt50


bmt50
senior tag

Ezt most kaptam 🙃

Mintha még csak most lenne 2018.. Baromira tetszik a Samsung hozzáállása! Eddig ha használt telefont vettem, az volt a csoda, ha a gyártó honlapján még megtalálható, említés szinten.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41379) e-newsee válasza Maxxy10 (#41377) üzenetére


e-newsee
addikt

Esetleg az S21 FE. Arról pletyiznek egyre többet.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#41380) csorbajeno válasza Maxxy10 (#41377) üzenetére


csorbajeno
veterán

A teaser videó alapján én az új Fold telefont várom és a Flipet.

(#41381) i400 válasza Rinocerosz (#41371) üzenetére


i400
senior tag

Hát én is bajban vagyok, h mi a rák legyen az utód! Amennyit meg amiket fotózok nekem az s9+ is tökéletes, üzemidő lehetne azért jobb, méretben nem szívesen mennék efölé... érdekesek a kínaiak, elhiszem h tesztekben jól szerepelnek meg papíron odarakják magukat csak kérdés az h mennyire időtállóak, mert évenként nem cserélek telefont. Oneplus tetszene, de ott is 900-1000 euro az ár (Samsungot 620 euroért vettem 3 éve). Akkor inkább annyi pénzért iphone és azt még utána értelmesebb áron el lehet adni.
A mai sonys hírben az xperia 5 iii pl elég tetszetős.

(#41382) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Na akkor megvárom az eventet, ma voltam megfogdostam az ultràt de nem kapott el az a :Y érzés.

(#41383) bmt50


bmt50
senior tag

Ki, milyen tokot használ?
A nagy márkák közül Nillkin vagy Spigen tokot ajánlotok jobban?

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41384) csorbajeno válasza bmt50 (#41383) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én a gyári Samsung szilikon tokból 2-t használtam el a 3 év alatt(több, mint 2 évig az 1. tok volt fent, fél évet a 2.), nagyon jó minőségűek, melléjük egy Spigen tokot vettem, de az nem volt használva.

(#41385) akos_ur válasza bmt50 (#41383) üzenetére


akos_ur
aktív tag

csak a Pitaka :)
ugyan úgy néz ki most, mint amikor kivettem a csomagolásából, semmi változás.. nem lesz tőle nagyobb a teló semmivel, szerintem megéri az árát

(#41386) Maxxy10 válasza bmt50 (#41383) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én Spigen tokot használok többször esett le a telefon bennem azzal a tudattal, hogy most biztos tört de semmi baja. Valószínűleg a következő telefonom tokja is Spigen lesz.

(#41387) bmt50 válasza Maxxy10 (#41386) üzenetére


bmt50
senior tag

Melyik Spigen tokot használod? Csak mert van jópár.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#41388) Maxxy10 válasza bmt50 (#41387) üzenetére


Maxxy10
addikt


Ez az

(#41389) i400 válasza csorbajeno (#41384) üzenetére


i400
senior tag

+1 a gyári szilikonra! Végigpróbáltam sokat Spigen Liquid air is van de azt főleg akkor ha olyan helyre megyek ahol kell a nagyobb védelem.

(#41390) ratkaics válasza i400 (#41389) üzenetére


ratkaics
senior tag

Az S21-ekbe nem lehet SD kártyát tenni??? :F
Ezt miért kellett? :Y

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41391) csorbajeno válasza ratkaics (#41390) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem, az S21 széria nem bővíthető. De ezt biztos, hogy az S9 fórumán akartad kérdezni? ;) :P

(#41392) ratkaics válasza csorbajeno (#41391) üzenetére


ratkaics
senior tag

Igen, azért itt tettem fel a kérdést, mert jelenleg S9+ használok és gondolkodom a cserén...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41393) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Tegnap a Samsung Store-ba előttem mondta a csaj a vásárlónak, hogy lehet SD kártyával bővíteni... Pislogtam rendesen :U

(#41394) e-newsee válasza bmt50 (#41383) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem a gyári nem jött be, mert sima volt az oldala, és nagyon csúszott. Most egy vékony szilikon Nillkin van, aminek a két oldala érdes, így stabilabb megfogni. Rengetegszer esett már le, legutóbb tegnapelőtt a konyhapult magasságból a járólapra, és semmi baja.
Itt van róla kép is.
Ennek ellenére mégis be van repedve a jobb felső sarok, de az csak azért, mert tavaly a lányom olyan szerencsétlenül ejtette le a betonra ~20cm-ről, hogy pont elkaphatott egy kiálló kavicsot. Az ellen nem véd semmi, max a becsukható. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#41395) GalaxyS9 válasza Maxxy10 (#41393) üzenetére


GalaxyS9
tag

Gondolom ők egy speciális SD Card Ultra Pro editiont forgalmaznak. ;]

(#41396) csorbajeno válasza Maxxy10 (#41393) üzenetére


csorbajeno
veterán

Gondolom, csinosabb volt a hölgy, mint okosabb ;]

(#41397) csorbajeno válasza ratkaics (#41392) üzenetére


csorbajeno
veterán

Saját tapasztalatból én csak ajánlani tudom, én sima S9-ről, sima S21-re váltottam. Az S9-et szerettem, most is megvan, de nem bántam meg a cserét.

(#41398) csorbajeno válasza e-newsee (#41394) üzenetére


csorbajeno
veterán

A kavics ellen a becsukható sem véd. Jó cimborám a Note 8-ra vett becsukható tokot és 1 hónapos korában elejtette és egy kavics aláment a toknak es betörte a kijelzőt. Szóval a kavics ellen nincs gyógyír. :R

(#41399) e-newsee válasza csorbajeno (#41398) üzenetére


e-newsee
addikt

A szabadon álló kavics ellen nem, de ez olyan lehetett, hogy kilógott kicsit a betonjárdából, és arra eshetett rá, pont a sarkára. Amúgy akkor döntöttem el, hogy soha többé hajlított szélű kijelző. Mert ha nem olyan a teló, akkor feljebb ér rajta a tok, és akkor az kapja az ütést, nem a kijelző sarka. Szerencsére a Samsung is kezd rájönni, és az S21 már sík.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#41400) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Jött egy 264MB-os update független S9-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.