Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) jupp008 válasza .Szaki. (#40749) üzenetére


jupp008
senior tag

Ma reggeltől semmi ... kopp-kopp, remélem így marad.

(#40752) hali13 válasza jupp008 (#40746) üzenetére


hali13
tag

Nekem is folyamatosan jön, hiába nyomom ki, vagy dobom el.

Poco M4 Pro "Öregember nem gyorsvonat......"

(#40753) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Hát elnézve az új Samsungokat egy ideig még marad az S9... :N

(#40754) TaaT válasza Maxxy10 (#40753) üzenetére


TaaT
veterán

Én sem látom a késztetést hogy váltsak. (S9+)

Give them hell Ukraine!

(#40755) kkdesign


kkdesign
senior tag

Én éreztem késztetést, hogy váltsak, el messzire a samsungtól. :K

(#40756) alcapone386 válasza Maxxy10 (#40753) üzenetére


alcapone386
őstag

Én se éreztem késztetést, de adódott egy lehetőség és váltottam s20plus ra. Asszony megörökölte az s9plusomat úgyhogy még családban maradt. Néha kézbe veszem és meg kell, hogy állapítsam, nem bántam meg a cserét. Nagyon szeretem a mai napig az s9plus-ot, de valamiért s20plusz kezesebb, gördülékenyebb. Az ujjlenyomat olvasó is frankó. A széles látószögre azthittem felesleges, de meglepetésemre sokat hasznalom. S21 család részemről felejtős (flat full hd+??!! Wtf??, töltő, füles nincs, műanyag hátlap, micro sd hiánya? Na hagyjuk is...), de s20plus most 3 évig kap frissítéseket így jó opció. Főleg az ívelt kijelző, a 120hz, micro sd és töltő ami számít nekem. Meg persze nem műanyag hátlapos....:W

[ Szerkesztve ]

(#40757) csorbajeno válasza Maxxy10 (#40753) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én még gondolkodok rajta, külsőre tetszik. Október végéig van hűségem, addig van időm gondolkodni, hogy S21 karácsonyi akcióban vagy várjam meg az S22-t elővételre.

(#40758) Maxxy10


Maxxy10
addikt

A hátlap számomra teljesen mindegy mivel úgy is egy tok kerül rá. Nekem tetszik a s21u de egyszerűen iszonyatosan drága fele annyiért már kapok egy 11pro max-ot. Ha a sima s21 több extrát kapott volna akkor valószínűleg az lett volna a választásom. Kár értük :(

(#40759) .Szaki. válasza Maxxy10 (#40753) üzenetére


.Szaki.
addikt

Sajnos számomra is csalódás az új széria. Persze engem már nem érint, de még a 12 mini előtt nyilván szétnéztem a Samsung háza táján, mert az S9+ is egy bitang jó telefon, de valahogy azt érzem, hogy a koreaiak most ráfeküdtek a Fold-ra és azt fejlesztik, illetve arra próbálják átvezetni az embereket, ami finoman szólva is irreális. Az S21 nagyon nagy csalódás. Nyilván akiknek számít a kamera, annak jó lehet az S10-20-21, engem ez pont nem érdekel, de ezeken kívül csak a frissítések szólnak az új modellek mellett, semmi más. Én őszintén sajnálom.

(#40760) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Ideiglenesen visszatértem az S9-re, és végignyomtam a frissítéseket.
Egy idegesítő dolog jött elő: a három gombos navigációs gombok mindig eltűnnek pár másodperc után, így ha újra visszát akarok nyomni, először elő kell hozni egy felfelé simítással, majd utána tudom megnyomni (de ugyan ez van a gesture navigation esetében is). Végigbújtam a beállításokat, meg külföldi fórumokat, de nem találtam megoldást.

Előre is köszi, ha tudtok segíteni.

(#40761) vihartigris válasza helixP (#40760) üzenetére


vihartigris
őstag

Beállítások, kijelző, navigációs sáv. Itt tudsz változtatni rajta.

bármi reciproka a semmi

(#40762) helixP válasza vihartigris (#40761) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm, és itt, ezen belül merre? Mert itt végignyomtam mindent és nem volt sikerélményem.

(#40763) vihartigris válasza helixP (#40762) üzenetére


vihartigris
őstag

Navigáció típusa-gombok

bármi reciproka a semmi

(#40764) helixP válasza vihartigris (#40763) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, ezzel kiválasztom a 3 gombosat, hol állítom be, hogy ne csússzon le, ha nem használom?

(#40765) vihartigris válasza helixP (#40764) üzenetére


vihartigris
őstag

Ebben a beállításban nem szabadna lecsúsznia a gomboknak.

bármi reciproka a semmi

(#40766) helixP válasza vihartigris (#40765) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm, akkor megérkeztünk az alap problémámhoz. :DDD
Ugyanis lecsúszik.

Van valakinek valamilyen tippje?

[ Szerkesztve ]

(#40767) vihartigris válasza helixP (#40766) üzenetére


vihartigris
őstag

:DDD
Próbál meg egy telefon ki-be kapcsolást.

bármi reciproka a semmi

(#40768) helixP válasza vihartigris (#40767) üzenetére


helixP
nagyúr

Been there, done that.

Micsoda rutin: IT supportban dolgozol? :DDD :DDD

(#40769) vihartigris válasza helixP (#40768) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem, de lehet, hogy ezek után szakmát váltok :DD

bármi reciproka a semmi

(#40770) useless válasza jupp008 (#40746) üzenetére


useless
aktív tag

Tegnap óta engem is folyamatosan szopat... :W

-۞- -۞-

(#40771) vihartigris válasza jupp008 (#40746) üzenetére


vihartigris
őstag

Ránk szabadítottad a mumust ;]
Most már nekem is jön az üzenet :O

bármi reciproka a semmi

(#40772) jupp008 válasza vihartigris (#40771) üzenetére


jupp008
senior tag

Nekem azóta semmi, szóval remélhetőleg nektek is csak kb. 24 órát kell végigszenvedni :D

(#40773) jupp008 válasza Maxxy10 (#40753) üzenetére


jupp008
senior tag

Aksi időt leszámítva engem sem motivál semmi az újra való váltáson. Amúgy a pár hónapos új aksival is 2x kell töltenem min. 1 nap.

Valahogy a fúrt kameralukakkal még mindig nem barátkoztam meg, de ha váltanom kell akkor valszeg S20 lesz amire nekem megérné.

(#40774) Rinocerosz válasza jupp008 (#40773) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Üzemidőben sokat ne várj a sima s20-tól. Nekem olyan 4 óra kijelzőidőt tud 120hz-n. Talán a 120hz nélkúl egy 5 órát ki lehet préselni :) .
Viszont nagyon kényelmes telefon a mérete miatt. Szóval imádom na :C csak az üzemidő lehetne combosabb.

[ Szerkesztve ]

(#40775) helixP válasza helixP (#40768) üzenetére


helixP
nagyúr

Solution: Nova Launcher miatt volt, mert 10-es alatt a Google keresztbetett a fejlesztőknek.

Oké, most a launcheremben megmaradnak a gombok, de az összes többi appban (incl. pl. Beállítások). Ugyanúgy összecsukódnak a gombok...

[ Szerkesztve ]

(#40776) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Azért ez az S21 hátulról marharonda.

(#40777) jupp008 válasza Rinocerosz (#40774) üzenetére


jupp008
senior tag

Nincsenek nagy elvárásaim ilyen téren. Az első PDA - okostelefonjaim után az alap elvárásom mindig csak annyi, hogy estig bírja ki.

(#40778) csorbajeno válasza .Szaki. (#40759) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S9 bizony bitang jó telefon, ez vitathatatlan :K Sajnos én is azt érzem, hogy a Foldot akarják letolni a torkunkon, de igazából már nem is tudom, hogy mit lehetne még újítani. Vagy csak az én igényeimet elegíti még mindig ez a tudás. Az S10-ben nem volt semmi extra számomra az S9-hez képest. De az S21 az már érdekes(ebb), de nem feltétlenül annyira, hogy váltsak is.

(#40779) pusszycat válasza csorbajeno (#40778) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mi lehetne? Pl. tüntessék el a notchot, majd tegyenek bele szilárd test akkut ami fele akkora de 2x tovább birja és 3 perc alatt feltöltödik.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#40780) csorbajeno válasza Vitaqo (#40776) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nálam csak a fekete kamerasziget jöhet szóba. :Y

(#40781) .Szaki. válasza Vitaqo (#40776) üzenetére


.Szaki.
addikt

és csorbajeno

Ízlések és pofonok, nekem például kifejezetten tetszik és továbbra is le a kalappal előttük, hogy igyekeznek egyedi formavilágot adni a telefonjaiknak, nem pedig copyznak. A műanyag hátlapért viszont szerintem jár a korbács.. :U

Na meg nekem a hátlapi olvasó baromira hiányozna, mert a vezérlőközpontot azzal tudtam kényelmesen elérni, ebből én pedig már nem engedek.

(#40782) Tyca válasza helixP (#40766) üzenetére


Tyca
senior tag

A felső status bar is eltűnik a navigációs sávval együtt?

(#40783) csorbajeno válasza pusszycat (#40779) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igazad van, ezeken tényleg lehet még változtatni :R

(#40784) csorbajeno válasza .Szaki. (#40781) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem is nagyon tetszik, gondolkodom is a megvételén, csak még köt a hűség. A műanyag hátlapot minőségérzet szempontjából sajnálom, de ha így jobban bírja az eséseket, akkor elfogadom. Talán októberben befizetem magamat rá, addig meg van időm kitalálni, hogy sima S21 vagy a 21+

(#40785) .Szaki. válasza csorbajeno (#40784) üzenetére


.Szaki.
addikt

Hát nem tudom, ha számodra van benne olyan, ami miatt megéri váltani, akkor hadd szóljon! :) Pl ha a kamera számít. Bár valaki a topicjába töltött fel egy S20FE vs. S21 képet és az ijesztően gyenge minőségű képet lőtt. (Talán Leslien volt, de nem biztos) Egyedül a további frissítések szólnak talán az új modell mellett szerintem.

Mindenesetre szerintem menj el megfogdosni egy 21-et és 21+ -t, lehet, hogy csak mi kárálunk a műanyag hátlap miatt, aztán meg olyan jó minőségű, hogy soha többet nem akarnál mást. :) (Csak utána alaposan fertőtleníts!!!) A személyes próba rengeteget számít. Én mielőtt most megvettem a 12 minit vagy háromszor mentem be kipróbálni, hogy biztos jó döntés-e.

(#40786) embe


embe
nagyúr

...

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#40787) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Sziasztok. S9hez legfrisebb XEH szofthoz esetleg valaki tud adni közvetlen linket? Samfirm , frija stb nekem most egyiksem akar működni. Köszönöm előre is

(#40788) Parallaxis válasza csorbajeno (#40778) üzenetére


Parallaxis
addikt

Sajnos én is azt érzem, hogy a Foldot akarják letolni a torkunkon

Hát, ha a Fold-ot akarják foltozgatni és nem lépnek előbbre egy nagyot, akkor nagy pofára esés lesz ebből, mert az LG méretváltós megoldása mellett a Fold 2 is eléggé ódivatú cuccnak tűnik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#40789) pusszycat válasza Parallaxis (#40788) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

+1 Nekem ezek jönnek be. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#40790) csorbajeno válasza Parallaxis (#40788) üzenetére


csorbajeno
veterán

Remélem, hogy pofára is esnek, nem szeretném, hogy az S széria a Fold alá legyen beskálázva csak azért, mert az hajlítható....

(#40791) csorbajeno válasza .Szaki. (#40785) üzenetére


csorbajeno
veterán

Mindenképpen meg fogom fogdosni, már várom a megjelenést. Eü dolgozóként nem jelent gondot a fertőtlenítést. :)

(#40792) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Hol kell a Samsung fiókból kijelentkezni? A fiókoknál ott a Samu fiók, de nem látok a kijelentkezésre lehetőséget.
Ugyanis ha resetelem a telót utána az újraindításnál kéri a Samu fiók adatait.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#40793) csorbajeno válasza embe (#40792) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha a menüből reseteled és nem a Recovery-ből, akkor a reset előtt kéri a jelszót és kiléptet.

(#40794) embe válasza csorbajeno (#40793) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Ezt nem tudtam. :B
Én recoveryből reseteltem.
De megtaláltam ezt is, és sikerült is klépni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#40795) .Szaki. válasza jupp008 (#40751) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszi, most engem is elkezdett zaklatni... :C

(#40796) csorbajeno válasza .Szaki. (#40785) üzenetére


csorbajeno
veterán

Most olvastam el a Mobilaréna összefoglalóját a bemutatóról és azt írta Bog, amit a PhoneArena adatlapja is megerősít, hogy csak a sima S21 lesz plasztik hátlapos, a két nagy üveg lesz hátul. Az bizony baromi nagy, van itthon egy A71, ami szintén 6,7"-os, de az gyakorlatilag mindent tud, amire vágytam telefonfronton. Talán az S9-féle állítható rekeszt visszatehették volna. Lehet, hogy lassan eldőlni látszik a kérdésem... :Y De az S9 mindenképpen maradni fog.

(#40797) samu74 válasza csorbajeno (#40796) üzenetére


samu74
addikt

A műanyag hátlap miatt ne legyen para, ha tokban tartod nem oszt vagy szoroz. Ha nincs tokban jóval jobban bírja a strapát mint az üveg,cserébe kopik. :)
Amúgy az A71 egy jó telefon,aksiban megeszi szinte bármelyik S szériás telefont.

-----------

(#40798) jupp008 válasza samu74 (#40797) üzenetére


jupp008
senior tag

"A műanyag hátlap miatt ne legyen para, ha tokban tartod nem oszt vagy szoroz. Ha nincs tokban jóval jobban bírja a strapát mint az üveg"

Pontosan, ha műanyag lenne végre nem kellene tokot használnom.

(#40799) pusszycat válasza jupp008 (#40798) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A tok elől is véd pofára eséskor.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#40800) csorbajeno válasza samu74 (#40797) üzenetére


csorbajeno
veterán

Meglátjuk, mindenképpen meg akarom fogdosni, hogy milyen, illetve a színeket is meg akarom nézni élőben. Tok mindenképpen lesz rajta, szilikon tok. Az az S9-nél is bevált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.