Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Lehet visszatérek S9+-ra, egész jó áron vannak fent és patika kb mindegyik.
Hogy alakult a tavalyi évhez képest az akku idő? Javított rajta a OneUI 2.5?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#40202) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Az S6 a napokban kapott egy szoftverfrissítést. Ezen az alapon az S9 is tamogatva lesz még, mégha nem is új rendszerverziókkal.

(#40203) jupp008 válasza vodrosjozsi (#40201) üzenetére


jupp008
senior tag

Nem igazán. Az aksi idő soha nem lesz jobb, bármit is csinálnak.

(#40204) i400 válasza jupp008 (#40203) üzenetére


i400
senior tag

Nekem jó irányba változott a frissítés után! Nap végén ugyanolyan felhasználási szokások mellett kb 10%-kal több kraft van az akkuban.

(#40205) pusszycat válasza i400 (#40204) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

placebo hatás :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#40206) TaaT válasza pusszycat (#40205) üzenetére


TaaT
veterán

Utóbbi időben nekem is jobb a készenléti merülésem mint előtte. A jó persze az én beállításaim mellett 1%/órát jelent.

Give them hell Ukraine!

(#40207) i400 válasza pusszycat (#40205) üzenetére


i400
senior tag

meg nyáron cseréltetett akksi :)

(#40208) simonl


simonl
tag

Sziasztok Srácok, előre bocs ha hülyeséget kérdezek, de első alkalommal teszek két SIM kártyát a készülékbe.
Ha bekapcsolom akkor mekyik pin kódot kéri? Sorban mindkettőét? SIM1 és SIM2 ?
Köszönöm a segítő válaszokat.

A nők félelmetesek. Semmit nem mondasz, mégis mindent értenek. Ők mindent elmondanak, mégse értesz semmit sem.

(#40209) csorbajeno válasza simonl (#40208) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ki fogja írni, hogy éppen melyiket kéri, de igen, SIM1, majd SIM2 sorrendben kéri :K

(#40210) esbii22 válasza vodrosjozsi (#40201) üzenetére


esbii22
őstag

Máris meguntad az ios-t?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#40211) pusszycat válasza esbii22 (#40210) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem bírta a bezártságot. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#40212) pcnet válasza pusszycat (#40211) üzenetére


pcnet
addikt

:D

Én csak egy hónapig bírtam. Szép meg jó meg minden, de a használati szokásaimnak jobban megfelel az android. Épp kacsintgatok S9 felé. Érdemes ma még venni?

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#40213) simonl válasza csorbajeno (#40209) üzenetére


simonl
tag

Köszönöm, minden úgy történt, ahogy írtad. Remekül működik.

A nők félelmetesek. Semmit nem mondasz, mégis mindent értenek. Ők mindent elmondanak, mégse értesz semmit sem.

(#40214) esbii22 válasza pcnet (#40212) üzenetére


esbii22
őstag

Hát én tuti nem váltanék vissza. Átlagos felhasználó vagyok, de az üzemidő és a kamera miatt megérte váltanom.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#40215) csorbajeno válasza pcnet (#40212) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S9+ szerintem még simán értelmes alternatíva. Engem az S9 is vígan kiszolgál, mindent tud, amit az újak és fontos, értelmes feature. :K

(#40216) stickrs válasza csorbajeno (#40215) üzenetére


stickrs
senior tag

Nekem az s9+-on se volt tul fényes az üzemidö, kihuztam nap végéig, de amikor váltottam akkor láttam, hogy mekkora különbség van a mostanihoz képest..üzemidön kívül szerintem is használható gond nélkül még ma is, 2 év alatt semmi gondom nem volt vele, de aki sokat használja annál nem biztos, hogy kihuzza egy napig. Pl nekem egésznapos kirándulásokon sok video meg kép készítésekor már izgulnom kellett, vagy powerbankra dugni.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#40217) Rinocerosz válasza csorbajeno (#40215) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Tehát nem vágysz a hol jól - hol nem jól működő kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasóra. Esetleg a 120hz kijelzőre ami csak olyan 2 órával vágja meg az üzemidőt :DDD .

Úgy látom te nem szereted magad kínozni ;] .

(#40218) csorbajeno válasza Rinocerosz (#40217) üzenetére


csorbajeno
veterán

Hát nem nevezném magam mazochista típusnak :P
Azt várom, hogy mit gurítanak az S21-el, arra talán váltok, de egyaltalán nem érzem szükségét. Ráadásul az S6 is kapott nemrég egy frissítést, szóval a Samsungnál is megvan az 5 év szoftveres support ;] :P

(#40219) samu74 válasza csorbajeno (#40218) üzenetére


samu74
addikt

Hát az S6 már nem biztos hogy bírná a komolyabb strapát. :) Párom öccse az insta/face/snapchat/viber kombóval szabályszerűen kivégezte. De igazad van,nagy újdonság nincs a mostani szériában. Az S20 FE is kicsit jobb akksiban,kicsit jobb kamerában és ennyi.Az olvasó mondjuk nem rossz,ahhoz képest hogy a kijelző alatt van.De a hátlapi olvasóhoz képest ezek még mindig lemaradásban vannak.Mondjuk a 120 hz-es kijelző ami talán egy nagyobb extra, nekem bejön.

-----------

(#40220) Rinocerosz válasza csorbajeno (#40218) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Én most így elégedett vagyok ezzel a 3 főverzió + 2-3 év biztonsági frissítésekkel.
Egyetlen dolog van ami zavar a Samsung telefonokban és az a készenléti fogyasztás. Nekem s20-on nagyon sokat elvesz. Nem tudom, hogy az Exynos 990 okozza e vagy szoftveresen kellene valamit buherálni, de ez gyenge pont. A 2.5 szoftver verzió sokat javított, de szerintem tudnak még mit kihozni ebből a telefonból.
Talán még arra figyelhetnének, hogy az ujjlenyomat olvasó jobban működjön a fóliákkal... mert nekem fólia nélkül mint a villám olyan, de most rakattam rá UV-s üveget és nagyon rossz lett. Sajnos ezt a Whitestone Dome üveget nem kaptam, de mindenképp rendelek rá mert azt elvileg jobban tűrik az ujjlenyomat olvasók.

Egyébként én úgy érzem az s9+ is többet bír a one ui 2.5-el. Szoktam nézni tesóm mikor teszi fel töltőre és mostanában mindig marad 5-10% plusz a telefonban.

[ Szerkesztve ]

(#40221) glacious válasza Rinocerosz (#40220) üzenetére


glacious
addikt

Nekem ugyanannyira merült az üresjáratban s9+ (1%/óra), mint most az s20+(0,8%/óra). A nagyobb akksi miatt ez ugyanannyi.

A huawei és xiaomi telefonjaim 0,1-0,2%-ot merülnek üresben és kb ennyi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#40222) kobayashy


kobayashy
tag

Sziasztok

Új telefonba költözéskor a régiben a Chrome-ban megnyitott TAB-okat át lehet szinkronizálni?
A réginek betört a kijelzője és nem tudom megnézni hogy milyen oldalak voltak megnyitva.
A TAB-on mappákba voltak rendezve,és úgy lenne a legjobb ha egyben át lehetne menteni az egészet.

(#40223) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Srácok, mi a véleményetek az új frissítésről?

(#40224) Rinocerosz válasza glacious (#40221) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Sajnos nekem az S20 esténként 1% biztosan merül. Olyan este 10-kor leveszem a töltőről és reggel 5:40-6 órakkor 92% van az akkumulátor. Ilyen szempotból nekem az s9+ jobban bírta mert reggelre 95% volt.
A nagyobb probléma, hogy ez napkozben csak rosszabb... szóval egy nap alatt elveszítek 24% biztosan. Ezért is remélem, hogy ezen tudnak még csiszolni, olyan 0,4-0,5% barátibb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#40225) csorbajeno válasza Rinocerosz (#40224) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én abban bízok, hogy ez a készenléti merülés a Mongoose magnak volt köszönhető, amit ugye már elhagynak és én előrelépést várok az új SoC-ktől mind fogyasztás, mind pedig teljesítmény terén. :B

(#40226) .Szaki. válasza Rinocerosz (#40224) üzenetére


.Szaki.
addikt

Számomra eleve meglepő, hogy ennyit tud merülni éjszaka a telefon, az enyém is 5-8%-okat merül éjjel, de volt ez már 10% felett is. Most van 11:12 és persze, nyilván használva volt már a mai nap is, de már 54%-on van az akksi.

(#40227) rudi666


rudi666
csendes tag

Sziasztok!

Mostanság 10%-nál kikapcsol a telefon.

Néztem alkalmazással elvileg csak 5% romlott az aksi teljesítménye.

Próbáltam kalibrálni, 0-ra merít, majd megint feltölt, de ugyanúgy kikapcsol 10%-nál.

Ez valami szoftveres gixer lenne?

Tapasztalta már más is?

(#40228) vihartigris válasza rudi666 (#40227) üzenetére


vihartigris
őstag

Nálam már 20 % körül kikapcsol.

bármi reciproka a semmi

(#40229) .Szaki. válasza rudi666 (#40227) üzenetére


.Szaki.
addikt

Enyém rendesen 1%-nál áll le, magasabb töltöttségi szinten való kikapcsolásra nem volt nála még példa. 2 éves a telefon (S9+), az akku teljesítményét sajnos nem tudom, de az utóbbi időben merül, mint a Titanic.

(#40230) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a vacak p smarton volt h este feltöltöttem és reggel még mindig 100 % volt. Gondolom 110% töltötte és úgy lett 100% :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#40231) ArthurShelby válasza rudi666 (#40227) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem ma 16%-ról hamar leesett 10%-ra, majdnem egyből 0% ultratakaréskosban, így volt még pár órát (aztán hazaértem, és feldugtam a töltőre).

ui: sőt telefonáltam is vele 0%-on és túlélte :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#40232) csorbajeno válasza rudi666 (#40227) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az alkalmazások csak nagyon durván tud saccolni, de használhatónak semmiképp nem nevezhetném. Szerencsére nekem hasonló gondom nincs, egy FR-t meg lehet még próbálni, de személy szerint attól tartok, hogy ha ezt többször, avagy állandó jelleggel megismétli, akkor szerviz és akkucsere lesz a vége.

(#40233) samu74 válasza rudi666 (#40227) üzenetére


samu74
addikt

Szerintem rosszul olvassa ki az értéket, akksi függő. Nekem az utolsó százalékig lineárisan merült.Tojni rá amíg kibír 1 napot,ha nagyon gáz cseréltess akksit.

pusszycat a Huawei telefonok köztudottan termelik az áramot. :D

[ Szerkesztve ]

-----------

(#40234) Rinocerosz válasza rudi666 (#40227) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Alapvetően az akkumulátor is elöregedhetett, de szerintem ez szoftveres probléma lesz.
Azt javaslom, hogy egy gyári adatok visszaállítást csinálj, mert az rendbe szokta rakni és úgy alapvetően nem árt újrahúzni a telefont nagyritkán.

Esetleg ha nincs időd erre... akkor a telefonba beírod, hogy *#0228# ott rányomsz a quic start-ra és a képernyő elsötétül. Feloldod és érdemes nézni, hogy az akkumlátor hány % zuhant le.
Nekünk az s5-be 100%-ról lezuhant 72%-ra... gondolom nem bírja már rendesen kiírni a százalékot. Utána a telefonnak az üzemideje rendbe is jött.
Nyilván ezeket saját felelősségre csináld nem akarok én lenni a bajkeverő :) .

(#40235) alcapone386


alcapone386
őstag

Mai beszélgetés samsung szervizben: "Akkucsere mennyibe kerül?" : 17eFt. Kérdem: hátlap gondolom marad a régi. Igen, de azt majd pontosan meg kell kérdezni a szervizes kollégáktól, hogy mennyibe kerül, hogy vízálló is maradjon. Na itt kerekedett a szemem, aztán kíváncsian figyeltem a srác szavait, még miket hadovál össze. ("Plusz ragasztó, stb) Rá kellett jönnöm, hogy fingja sincs a szervizelés menetéről. Mondtam neki, hogy s7edge nél az akksi csere árában benne volt a hátlap újraragasztása, és úgy ki se adták, hogy ne tesztelték volna a vízállóságot. Ebből arra következtetek, hogy s9plus nál is így kéne lennie. "Ha garanciális akksicsere van, természetesen benne van a ragasztó is, meg a teszt, de fizetős szolgáltatásnál nem tudja pontosan mi van benne a 17eFt árban" - na nekem s7edge nél fizetős csere volt, mégis benne volt.. Komolyan ennyire nincs oktatás már a samsungnál, hogy alapvető dolgokra nem készítik fel az eladókat??... a sráccal nem volt gond, rendes volt, válaszolt mindenre legjobb tudása szerint, de bakker....(külsősként kb 6 éve az angliai központ (tesco)- nak dolgoztam, itt Mo-n. Alapvető volt, hogy küldtek továbbképzésre, és oktattak, hogy fogalmunk legyen mint árulunk.) Na mind1. Hallottam már mendemondát a szegedi samsung store-ról, ami igaznak bizonyult. Miskolcon semmi problémám nem volt eddig, úgyhogy ha ott járok inkább oda viszem.. :)

(#40236) csorbajeno válasza Rinocerosz (#40234) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem 1%-ot merült a Quick start alatt. Az jónak számít? :P

(#40237) ACE-


ACE-
addikt

Valamit Samsungék nagyon elqrtak ezen a Samsung cloud integráción. A videókat nem tölti fel, és nincs is olyan állítási mód, hogy töltse fel... Ugyanakkor a Samsung fiókot a Microsoft fiókból nem is tudom törölni, mert hibát ír.... csodálatos... most support-al cseverészés jön úgy érzem...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40238) laszlolczka válasza alcapone386 (#40235) üzenetére


laszlolczka
őstag

A hátlapot nem cserélik,de a többi úgyvan ahogy leirtad.Én most cseréltettem(Starjáni szerviz)10.000ft.Ez persze baráti alapon.Nyomás próbát is tartalmazott az ár.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#40239) csorbajeno válasza ACE- (#40237) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Samsung cloud helyét atveszi a Microsoft OneDrive. Ha egyszer ráböktél a váltásra, amit ha jól emlékszem, akkor megtettél, akkor onnantól nincs Samsung cloud mentés, kvázi megszűnik az a fiókod. Utána csak biztonsági mentésekre tudod használni, szinkronizációhoz nem. Ezt követően a Google fotókba vagy a Microsoft OneDrive-ba tudod felszinkronizálni a fotóidat, videóidat. Én a Google-félét tudom javasolni. Költségmentesen korlátlan a tárhely a másikkal szemben.

(#40240) csorbajeno válasza laszlolczka (#40238) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor mi van, ha én sértetlenül adom le és ők eltörik akkucsere közben? Így jártam? Van egy jó akkus telefonom összetörten? :Y

(#40241) alcapone386 válasza laszlolczka (#40238) üzenetére


alcapone386
őstag

Igen a hátlapot nem is várnám el, kivéve ha eltörik levételkor. Írtam a samsungnak, várom az álláspontjukat. Arra is rákérdeztem, mi van ha szereléskor törik a hátlap? Akkor kinek a sara. Lehet hogy túlgondolom, de velem ki ne akarják azt is fizettetni... :P
#csorbajeno: erre gondoltam én is

[ Szerkesztve ]

(#40242) Rinocerosz válasza alcapone386 (#40235) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Régebben valaki írt már hasonlót, hogy a ragasztásért fizetni kell. Jól tetted, hogy írtál a Samsungnak mert ezt így külön szedni, hogy ragasztó meg nyomás próba... érdekes dolog lenne.
Kiváncsi leszek, hogy mit fognak írni.

(#40243) alcapone386 válasza Rinocerosz (#40242) üzenetére


alcapone386
őstag

Jaja. Ha kapok válasz rögtön megosztom.

(#40244) laszlolczka válasza csorbajeno (#40240) üzenetére


laszlolczka
őstag

A jegyzőkönyvbe szerepeljen a hibátlan telefon átvétel.Ha törik,akkor kötelesek cserélni.Hiszen ott a bizonyiték.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#40245) Reverting válasza alcapone386 (#40241) üzenetére


Reverting
őstag

Na ez engem is erint majd, kivancsi leszek... nem art ha tudnak rola, ne fussizannak mar a mi kontonkra... :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#40246) ACE- válasza laszlolczka (#40244) üzenetére


ACE-
addikt

Kivéve ha az ÁSZF tartalmazza, hogy (mivel nem garantálható a hátlap sérülésmentes leszedése) ha törik, akkor azt is kell fizetni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40247) rudi666 válasza Rinocerosz (#40234) üzenetére


rudi666
csendes tag

Köszi a tippeket mindenkinek. :R

Rinocerosz

quic start-nál villant egyet a kijelző, és 1% sem változott? Ilyenkor mi újság? :F

Lemerítem holnap aztán meglátom javult-e.

Ha nem akkor csinálok egy gyári visszaállítást.

[ Szerkesztve ]

(#40248) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Az normális, hogy elöl, ahol van a kijelző a telefon legfelső részén van egy kis hézag és ha be van kapcsolva a kijelző, akkor jön onnan egy kis fény?

[ Szerkesztve ]

(#40249) szemy94 válasza timelord1987 (#40248) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem volt ilyen, gariban duzzogva cserélték, mert először nem látták, utána meg azt mondták mind ilyen.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#40250) timelord1987 válasza szemy94 (#40249) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen a választ :R
Tavaly vettem a telefont, elméletileg még van 1 év garancia. Szerinted javítják garanciálisan?
Neked javították vagy teljesen új telefont kaptál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.