Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) oroszkrisz válasza UfoZoli (#37084) üzenetére


oroszkrisz
tag

A play-en több package disabler találtam, bármelyik jó? Ha jól látom ehhez root kell, jól látom?
Nem sokkal később láttam a pcnet és gerner szaktárs is erről beszélgetett, de nekem az kínai, és úgy látom a FR-restart kombo sem hagyja magát, és visszadobja az update-et. Erre tudsz valamit te is mondani? Esetleg ők csináltak valamit rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#37102) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, ma feldobta nekem is a telefon a frissítést. Azt szeretném megkérdezni, hogy miután frissült a rendszer, a gyári visszaállítás mehet a menüből vagy mindenképp ajánlott a recoveryből az összefoglaló alapján csinálni, valamint kell az FR előtt vagy után ilyenkor wipe cache vagy nem? Az adatok lementése után FR előtt elég az OEM feloldást aktiválni az FRP elkerülése végett? Valami tanács esetleg még amit érdemes megcsinálnom? Köszi előre is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37103) gerner1 válasza junior11 (#37102) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Mindkét módon megteheted. Én mindkét esetben törölném a cache -t is, amely miatt akkor már inkább a Recovery -ből indítanám az FR -t (is). Előtte az OEM-feloldás mindenképpen javasolt, amelyet én az OS alól kezdeményzés előtt is bekapcsolnék.

(#37104) junior11 válasza gerner1 (#37103) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, amúgy van valami különbség abban, hogy az FR a beállításokból vagy a recoveryből van végezve? Valamint wipe cache ez esetben mikor ajánlott a ráfrissítés után egyből aztán jöhet az FR? A gyári visszaállítás után szintén kell még egy wipe cache vagy már nincs értelme?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37105) #77646080 válasza junior11 (#37104) üzenetére


#77646080
törölt tag

A legegyszerűbb út (szerintem):

OEM beállítása
Recovery-ből Wipe data, utána Wipe cache
Reboot system
és ennyi. :)

Mindezt az update települése után, belakás nélkül.

(#37106) gerner1 válasza junior11 (#37104) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Recovery -ben mindegy a sorrend. Az FR elvileg az indítás helyétől függetlenül ugyan az. Mindkét esetben ajánlott a cache törlés, mert az OS gyorsítótár csak Recovery alól törölhető. Nem olyan bonyolult ez. Az OEM-feloldás -t aktívra állítod, majd kikapcs. Belépsz a Recovery -be, és egymásután mindkettőt elvégzed.

(#37107) junior11 válasza gerner1 (#37106) üzenetére


junior11
veterán

Köszi srácok, a napokban megejtem a dolgot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37108) UfoZoli válasza oroszkrisz (#37101) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Hát a factory reset-es megoldást anno még Galaxy Alpha-n játszottam meg, mikor feldobta 4.4.2-re hogy van 5-ös verzió. Ott működött a sim kártya kivesz és wifi-re sem csatlakozol megoldás, aztán mindent átugratva az első konfigurációnál beállításokban letiltani a keresést és frissítést.

S7-en anno elkövettem azt a hibát hogy nyomogattam én is folyamatosan a szoftverfrissítés keresést, aztán mikor megjelent az első 7-es droid, s jötek a negatív észrevételek eldöntöttem hogy utolsó 6-on maradok.
Persze az értesítési sávban ott maradt a nyilas mobil ikon, meg belépve a beállítások menübe arcomba tolt egy fél kijelzős értesítőt, hogy frissítsek, vagy halasszam el.

PDP-vel ki lehet írtani hogy ne jelenjen meg sem az értesítési sávban az ikon sem a beállítások menü alatt az értesítő.
Ehhez ha jól emlékszem 3-4 package-et kellett tiltanom.
Volt egy rövid átmeneti időszak a Note7 botrány környékén, mikor ezeket a csomagokat nem lehetett tiltani, de az új verziókban már újból lehet.
Az pedig hülyeség hogy a PDP appok-hoz root jog kéne.
Az én telóm gyári független XEH romos mindenféle ODIN-os bűvészkedés nélkül, s működik faszán. Igaz én megvettem a pro verziót. De az alapnak is tudniakell, bár lehet azzal ilyen rendszer dolgokat nem fogsz tudni tiltani.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#37109) oroszkrisz válasza UfoZoli (#37108) üzenetére


oroszkrisz
tag

A páromé a teló, én még csak elvagyok a 8 hülyeségeivel, az A5-ön hibátlan volt a 7 (és visszaállnék 7-re a mostani telómon is, ha nem lenne macera de úgy tűnik nálam meg muszáj a 8 mert a 7-essel olyan hibákat hagytak, hogy a 8 a kisebbik rossz/Huawei/) és ez a fórum se győzött meg az S7 tekintetében. Én a magamén még mindig állítgatom állandóan, hogy normálisan működjön a rendszer, de neki ehhez se türelme, se ismerete(nekem se sokkal, de valamivel több) eszembe se jutott letiltani a frissítést, aztán most meg itt van. A Samsung store-ban azt mondták nincs rá hivatalos mód, hogy 7-es maradjon, frissíteni kell. Néha melegedik is a teló, teljesen random módon, böngészés, messenger, facebook futtatása alatt, ha erre tuti megoldás lenne a 8 akkor azt mondanám ok. Ha nem ajándék lett volna, és nem lenne fontos a kamera biztos az A5-ömet kapta volna meg, az atomstabil teló és nálam 3 napot is bírt. Tény, hogy nem ilyen gyors és annak meg a kamerája katasztrófa...azt érzem, hogy attól hogy drágább nem lesz jobb egy telefon. Kicsit offoltam, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#37110) Kroni1 válasza oroszkrisz (#37109) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem pont A5-ön voltak túlhevülések beragadt app-al, amik pikpakk leszívták az akksit. Az S7-en is tapasztaltam régebben valami ilyesmit de az régebben volt pár alkalommal, nálam stabil lassan 1.5 éve, és az OREO-val sincs bajom, igaz fb-t meg ilyesmit nem használok...

(#37111) oroszkrisz válasza Kroni1 (#37110) üzenetére


oroszkrisz
tag

A Facebook az megy. Sokat. Zabál is. Ha nincs a telón, akkor elfér a helyén még egy rendszer :)

[ Szerkesztve ]

(#37112) UfoZoli válasza oroszkrisz (#37109) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Hát ilyen időben, főleg mondjuk metrón valami vaskos gumis tokban ha bármi megy bekapcsolt kijelzővel melegedni is fog a teló....

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#37113) oroszkrisz válasza UfoZoli (#37112) üzenetére


oroszkrisz
tag

Ez egy kicsit masszívabb melegedés, inkább forrósodásnak mondanám, de mire tetettem fel appot a hőmérséklet figyelésére alább hagyott ez a "jó" szokása, hátha így is marad. Tpu tokban van,(különben a női táskában annyi lenne neki napok alatt)

(#37114) chubby2o6 válasza pcnet (#37098) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia! Február óta használom, nekem tökéletesen bevált. Gyors, stabil, nekem az akksi idő sem változott a gyári romhoz képest. Reggel leveszem töltőről ( %-tól függetlenül minden éjjelre töltőre teszem ), estére - bármit is csinálok vele napközben - mindig megmarad 40-70 %. Mondjuk nekem nincs Facebook, se messenger progik, ha valakit el akarok érni, felhívom. Röviden, én csak ajánlani tudom.
Viszont azt nem értem, hogy ha custom romban gondolkozol, akkor már nem számít neked a knox státusz, így egy sima root után is tudod tiltani/törölni a szoftverfrissítést.

(#37115) pcnet válasza chubby2o6 (#37114) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi szépen az infót! :R Használok olyan programokat, amik neccesek lennének rootal. Ingress, banki appok pl. Valamiért Ingress szétesik egy ideje S7en, nem tudom miért. Bár azt most sikerült megoldani Game launcherrel, de oreo alatt nagyon ugrál és driftel a GPS. Ezért is szeretnék visszaállni nougatra. Tegnap kaptam már egy soft bant, nem szeretném magam végleg kitiltatni. Root a fake gps alapja. Ezért kerülni szeretném a rootot. Tudom, rejthető, de nem kockáztatnék.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37116) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok
Több újlenyomatot lehet hozzáadni a feloldáshoz.
..

(#37117) samu74 válasza Olyasmi (#37116) üzenetére


samu74
addikt

Négyet asszem.De ez eddig is Így volt.

-----------

(#37118) Ferike81 válasza Olyasmi (#37116) üzenetére


Ferike81
senior tag

Négy ÚJ ujjlenyomatot lehet a szűz telefonhoz. Hármat, ha már van egy megtanítva. ;)

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#37119) Watt25 válasza samu74 (#37117) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem kérdés volt, csak láthatóan nehezen megy a mondat végi írásjelek használata. :D

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#37120) Ferike81 válasza Watt25 (#37119) üzenetére


Ferike81
senior tag

nehezen megy a mondat végi írásjelek használata. :D is ;]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#37121) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! 7-es Nougatot vissza lehet tenni még a telóra?
Az egy dolog hogy vissza kellett állítanom 3G-re mert BTU-n és XEH-en is jöttek az sms-ek hogy nem fogadott hívásom volt.
A rosszabb üzemidő se zavarna, meg hogy a hívásazonosító szépen kiírja a telefonszámot és semmi mást :))

De az hogy már 2X (mult héten először, ma másodszor) munka közben úgy hogy a telefon közelébe sem vagyok és felveszi magától a bejövő hívásom, kihangosítja és mindezt úgy hogy csak egy zavaros sistergés van a vonal másik végén, még érteni se lehet hogy az a szerencsétlen mit mondana.... Szóval ez már nálam sok.

2 éves a teló, garancia már nem érint, szóval ha van valami hiperszuper megbízható custom Rom az is érekel.

Igaz Nougat lenne a legjobb mert az alatt fényévekkel jobb volt a teló. :(((

(#37122) gerner1 válasza Bali27 (#37121) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Persze, hogy vissza lehet térni a 7.0 -ra. RP SWREV: B:2 -es biztonsági irányelvű verzióra tudsz downgrade -elni.

[ Szerkesztve ]

(#37123) #77646080 válasza Bali27 (#37121) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, vissza lehet térni rá. Nyisd meg az Összefoglalót és ott minden megvan hozzá. 😎

(#37124) oroszkrisz válasza UfoZoli (#37108) üzenetére


oroszkrisz
tag

Be tudnád légyszi linkelni, hogy konkrétan melyik Package Disabler-ről van szó? Többet találtam de az egyik ADB-tool-lal akar segíteni ezen a dolgon(de a telómra az azt írja, hogy unauthorized, nem tudom nem piszkálja-e a knox-t, vakon meg nem állítgatnék gépen keresztül ha nem tudom mi az pontosan), a másik valami fura keretrendszerről indul és net nélkül nem is akar semmit csinálni. Ha te már használtál ilyet ami működött, akkor nem próbálkoznék tovább Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37125) air válasza oroszkrisz (#37124) üzenetére


air
nagyúr

Illetve Oreo alatt melyik PDP működik rendesen?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#37126) Olyasmi válasza Watt25 (#37119) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Nem kérdés volt.A mondat végén ott van 3 pont,szóval csak egy mrgjegyzés.

(#37127) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Garanciából vissza lehet kérni a telefonomat?
Az alaplapcsere egy hét alatt meg volt, viszont a hangszórócserét ha nem tudják két hét alatt megoldani, az rossz, mert utazom el, és nem egy mindenre képtelen Galaxy J1-gyel szeretnék utazni, hanem a rossz speakerű S7-emmel már inkább.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#37128) Kroni1


Kroni1
veterán

Sikerült betörnöm az érintőt... A Spigen Rugged Armor nálam leszerepelt, kb 60cm-ről pofáraesett a teló és a szélén, pont ott ahol védenie kellett volna ott pattant meg... :( Nem hiszem, hogy megcsináltatom, annyira nem zavaró, és nagyon drága lenne a teljes csere. Ez van.

(#37129) air válasza Kroni1 (#37128) üzenetére


air
nagyúr

Nekem egy Spigen Rugged Armor klónom van. Már számtalanszor esett arcra, eddig tökéletesen védte.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#37130) kalolaci


kalolaci
senior tag

Ha megvan az oreo-ra frissítés, ajánlatos csinálni egy teljes törlést? Az üzemidő, esetleges javítása miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#37131) #77646080 válasza kalolaci (#37130) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, érdemes.

(#37132) kalolaci válasza #77646080 (#37131) üzenetére


kalolaci
senior tag

Köszi! Esetleg más valami, ami hasznos lehet?

(#37133) #77646080 válasza kalolaci (#37132) üzenetére


#77646080
törölt tag

Yepp, előtte kapcsold át az OEM feloldás gombját a fejlesztői menüben. Ezzel megelőzöd a FRP című kellemetlen helyzetbe kerülést.

(#37134) kalolaci válasza #77646080 (#37133) üzenetére


kalolaci
senior tag

A fejlesztői menüt, hol találom?

(#37135) gerner1 válasza kalolaci (#37134) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az Összefoglalóban benne van, hogy miként aktíválhatod ...

(#37136) Kroni1 válasza air (#37129) üzenetére


Kroni1
veterán

több mint 1 éve eddig nekem is, ezért nagyot csodálkoztam mikor felvettem.. :(

(#37137) gerner1


gerner1
Topikgazda

Akit esetleg érdekel ... Ezt telepítve, vannak újabb óra stílusok az AOD -hoz (8.0) ...

[ Szerkesztve ]

(#37138) ACE- válasza gerner1 (#37137) üzenetére


ACE-
addikt

Nem tudod, van olyan benne ami az óra alá rögtön kirakja a napirendet ill. teendőket?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37139) samu74 válasza Cucuska2 (#37127) üzenetére


samu74
addikt

Szerintem örülj neki ha szépen megcsinálják a telefonod, aztán majd kiéled magad rajta ha jól működik. Addig használd bátran a J1-et .Gondolom telefonálni lehet vele.

-----------

(#37140) Dare2Live válasza air (#37129) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Najó de az klón.... :)

Amúgy meg ez baromi szerencse függő, meg arcra esés nagyon más mint sarok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37141) Bali27


Bali27
addikt

Valakinek vette már fel automatikusan egyébként? Ez mitől lehet?

(#37142) samu74 válasza Bali27 (#37141) üzenetére


samu74
addikt

Ha headset vagy valami bluetooth kütyü van csatlakozva elképzelhető ilyen.
Ha nincs lezárva a telefon ,akkor esetleg nadrágon keresztül volt már másnak ilyen.De elég érdekes probléma.
Mondjuk ha a asztalon volt ,és még ki is hangosította az már vicces . :) Tolj neki egy resetet.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#37143) Csocsesz75 válasza gerner1 (#37137) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Én egy újat sem látok, hogyan kell elővarázsolni ?

(#37144) gerner1 válasza Csocsesz75 (#37143) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ott van az óra stílusoknál, jobbra, leghátul egy új opció, és azt választva dob egy rakat új lehetőséget.

(#37145) Bali27 válasza samu74 (#37142) üzenetére


Bali27
addikt

Mind a 2x asztalon volt. Tegnap masziroztam es kozben kapcsolt... Olajos volt a kezem stb... Szoval kinyomni is alig tudtam :DD

(#37146) #77646080 válasza Bali27 (#37145) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ezzel bizony vannak gondok. 🤔 Ugyanis van ahhoz hasonló funkció, amit írsz: kihangosítva fogadod a hívást, anélkül, hogy hozzá érnél az eszközhöz. (Nagyon kedvelem, sokszor alkalmazom is ezt a kényelmes megoldást.) Ám ehhez előtte aktiválni kell a "Hívás fogadása hanggal" menüpontot, bejövő hívás esetén pedig az ANSWER vagy REJECT szavakkal dönthetsz, mi legyen. Gondolom, nálad nem ez van, nem repkednek munka közben az angol szavak, amikre a telefon (esetedben tévesen) reagálna. 😅

Szóval marad a sw nyűgje, első blikkre gyári visszaállítást mondanék.

A másik eset pedig az, amit Samu írt, BT fülessel lehetséges 2 mp után automatikusan felvenni a telefont, de ez sem pontosan az a helyzet, ami nálad van. Különös hibát találtál...

(#37147) pcnet


pcnet
addikt

Telekomnál újra elérhető az S7, de pont otthoni előfizetés mellé nem engedi megrendelni. Ránéznétek, hogy nektek engedi e? Múltkor lecsúsztam róla, most megörültem, hogy újra van készleten, de nem engedi megrendelni. :(

Köszi! :R

Szerk: Lemaradt a link: [link]

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37148) jeni válasza pcnet (#37147) üzenetére


jeni
félisten

Sem az ára sem a kosárba való helyezés nem lehetséges.

(#37149) Viktor77 válasza pcnet (#37147) üzenetére


Viktor77
titán

1 órája nekem még lehetett váltogatni, hogy mennyit fizetnék érte (listaár 102K volt), de már semmi. Szerintem el is fogyott.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37150) pcnet válasza Viktor77 (#37149) üzenetére


pcnet
addikt

1 órája még nekem is engedte kosárba tenni új előfizuval, meglévő hosszabbítással, dominóval és listaáron is. Csak pont otthoni előfizuval nem, ahogy én szerettem volna. Mindegy, akkor így jártam. Köszi mindkettőtöknek, hogy ránéztetek. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.