Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) gerner1 válasza Superhun (#37299) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én nem találkoztam ilyennel. Nálam nincsen se random, sem behatárolható intervallumban ilyesmi... Autómatikus újraindítás nincsen véletlenül beállítva ?

[ Szerkesztve ]

(#37302) pcnet válasza Superhun (#37299) üzenetére


pcnet
addikt

Így van, új securty feature. Huawei P10 és úgy emlékszem S9 topicban is volt téma.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37303) Superhun válasza pcnet (#37302) üzenetére


Superhun
addikt

Csodás. De miért csak egyes készülékeket érint a dolog? Mi válthatja ki?

Többiek: nem indult újra 294 órája. Megnéztem a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

(#37304) IT user válasza Superhun (#37299) üzenetére


IT user
tag

Nálam ugyanezt csinálja. Szerintem is biztonsági feature.

Legutóbb kedden kérte, amikor vidéken voltam, lehet, hogy feltűnt neki, hogy nem a szokott helyen vagyok.

(#37305) Superhun válasza IT user (#37304) üzenetére


Superhun
addikt

Nálam meg mindig otthon kéri, ahol a legtöbbet vagyok. :DDD

(#37306) IT user válasza Superhun (#37305) üzenetére


IT user
tag

Nem lakókocsiban laksz? :D

(#37307) kaciokos válasza Superhun (#37305) üzenetére


kaciokos
őstag

Nálam is csinálja, de kb. csak hetente egyszer, nem tudom, mitől függ.

(#37308) Superhun válasza IT user (#37306) üzenetére


Superhun
addikt

Nem :DDD

Amúgy még azt sem tudom kijelenteni, hogy akkor csinálná, ha sokáig nem nyúlok a telefonhoz, mert ma reggel használtam kb. 30 percet a telefont, utána csináltam ezt-azt otthon, majd meg akartam nézni az időjárást, és akkor kérte a jelszót. Talán egy bizonyos számú biometrikus feloldás után kéri...

[ Szerkesztve ]

(#37309) samu74 válasza Superhun (#37308) üzenetére


samu74
addikt

Najó, de nálam meg másnál miért nem kér mintát vagy kódot?
Smart Lock nem kavar be nálad?

-----------

(#37310) Superhun válasza samu74 (#37309) üzenetére


Superhun
addikt

Én is ezt kérdezem. :D Nincs bekapcsolva a Smart Lock.

(#37311) Burt1793 válasza samu74 (#37309) üzenetére


Burt1793
veterán

Néha nálam is kéri a PIN-t a biztonság érdekében, pedig nem állítgatok semmit közben. Sok bluetooth eszközt használok, de egyik sem oldja a telefont, felesleges nekem.

(#37312) stefi68


stefi68
addikt

Egy használt készülékről lenne szó amit 2016. áprilisban vásároltak a Market World-nél elvileg 1+1 év hivatalos garival.
Tudja azt valaki, hogy az 1 év lejárta után lehet-e még regizni a Samsungnál a +1 évre?

Mintha én is így vettem volna az enyémet és engedte volna, de már nem emlékszem sajna...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37313) Burt1793 válasza stefi68 (#37312) üzenetére


Burt1793
veterán

Már 2018 április is elmúlt, így lejárt a második évi gari is.

(#37314) gerner1 válasza stefi68 (#37312) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A +1 évre (amennyiben valóban hivatalos forrásból származott a készülék, tehát XEH volt) csak az első évben lehetett regisztrálni. Az új vonatkozó Samsung állásfoglalás szerinti visszamenőlegesség sem érint(het)i a készüléket. A +1év vásárálásának lehetősége pedig (ami eleve a regisztrált 1+1év hez volt kötött, vagy szolgáltatós készülék), amellyel 1+2év lehetett: megszűnt. Az Összefoglalóban benne vannak ....

(#37315) stefi68 válasza Burt1793 (#37313) üzenetére


stefi68
addikt

Valóban, én nem is számoltam az éveket :W

Pedig már a Market World-öt is felhívtam, valóban 1+1 év gyári garit adnak.

Köszönöm, hogy valaki jobban tud számolni mint én :)

(#37314) gerner1: Érdekes amít írsz, mert utána néztem a hsz-eim alapján én mikor vettem az enyémet és akkor az 1-2 héttel túllépte már az 1 évet
Mégis tudtam regizni a +1 évre.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37316) gerner1 válasza stefi68 (#37315) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Azért tudhattál, mert nem független készülék volt eredetileg, hanem valamelyik szolgáltató által forgalomba hozott (TMH,VDH,PAN). Azokat nem volt kötelező a +1 évre regisztrálni, mert azokra alapból járt az 1+1év. Látszólag ezért tudhattál "regisztrálni" és ha jól tévedek, akkor Telekom -os volt a készüléked...

[ Szerkesztve ]

(#37317) stefi68 válasza gerner1 (#37316) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, Telekom adta ki :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37318) gerner1 válasza stefi68 (#37317) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Akkor ez sem "X"-akta ...

(#37319) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Ötlet kéne!
Másfél hónapos független s7-em van, Oreoval.
Másodszor csinálja, hogy amikor előveszem a tokjából, a képernyő fekete marad, nem tudom feléleszteni.
Ha a vissza,vagy a baloldali gombhoz érek azok világítanak, de a képernyő vaksötét marad.
Kétszer megnyomva a középsőt vakon tapogatva, még fényképet is készített, (ezt utólag megnéztem), de a sötétség nem múlt el.
Első alkalommal a kikapcsológombot hosszan nyomva egyszer csak kikapcsolt, aztán visszabootolt normálisan.
A második alkalommal 30-40 másodperc után feléledt.
A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e valaki esetleg ezzel a hibajelenséggel, vagy talán valami beállítás kérdése, netán szerviz?
A segítségeteket előre is köszönöm szépen!

(#37320) Ferike81 válasza gerner1 (#37318) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem X akta mi? :D ;]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#37321) nordican


nordican
tag

Jók ezek a frissítések. Pár hónapja eltűnt a kamera indítóablakából az időzítő, most már csak csekély öt lépésből tudom beállítani, amit korábban 2 kattintással be lehetett. Cserébe kaptam matricákat, szenzációs. Az időzítőt vissza lehet valahogy varázsolni? A legutóbbi frissítés óta pedig a fizikai gombokkal nem lehet felvenni és letenni a telefont. A virtuáls meg az agyamra megy, mert sokszor mikor kiveszem a zsebemből, már eleve fel is veszem, ami nem olyan kafa. A fizikait le lehet tiltani, a virtuálisat nem lehet valahogy letiltani?

(#37322) gerner1 válasza nordican (#37321) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én nem találkoztam ezekkel problémákkal. A kamera időzítőt ki lehet rakni, ha a beállításokban kiválasztod, hogy mennyi idő legyen az "időzítés". Akkor kirak egy kis ikont, ami után, az exponálást érintve, elindul a countdown . Ezek után pedig, mindaddig ott marad a kijelzőn az opció, amíg a beállításokban bekapcsolva van ez a feature...

[ Szerkesztve ]

(#37323) #77646080 válasza nordican (#37321) üzenetére


#77646080
törölt tag

A HOME gombbal lehet fogadni a hívást, a POWER-rel pedig befejezni.

Mielőtt méltatlankodsz avégett, hogy valamit esetleg elrontott a frissítés, vagy megszüntetett, érdemes átnézned a Beállítások menüt. Ott a válasz.

(#37324) Superhun válasza balazs1956 (#37319) üzenetére


Superhun
addikt

Szia! Nálam is előfordult egyszer. Oreo bug szerintem, vszleg a szerviz sem tud mit csinálni vele. Reméljük javítják a következő frissítéssel. Nekem amúgy úgy sikerült bekapcsolnom a kijelzőt, hogy 2x megnyomtam a bekapcsoló gombot. Úgy tűnik, a screen lock refresheli a képernyőt és utána be tud kapcsolni.

(#37325) gerner1 válasza Superhun (#37324) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Amennyiben oreo bug ... -akkor miként lehetséges az, hogy másoknál nincs ilyen ??? (tudom, "érdekes" kérdés). Egy szoftverhiba nem válogat (ha van) "kedve" szerint, hogy melyik készüléken okoz hibát, míg másokon nem. Hanem, következetesen minden készüléken jelen van, ugyanúgy ...

(#37326) kaciokos válasza gerner1 (#37325) üzenetére


kaciokos
őstag

Ezzel mondjuk nem teljesen értek egyet, a bug persze, hogy nem válogat, de sok bug csak bizonyos speciális körülmények között áll fenn, és általában nehéz meghatározni, hogy mik azok. Ilyenkor van az, hogy egyeseknek valami rosszul működik, másoknak jól, pedig ugyanazt a szoftvert használják.

(#37327) ACE- válasza Superhun (#37308) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam is fennáll ez, úgyhogy nem tudom mire vélni, hogy valakinél nincs ilyen... Engem zavar...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37328) #77646080 válasza Superhun (#37299) üzenetére


#77646080
törölt tag

Elfogadom, hogy egy új biztonsági kiegészítő.

Akkor már csak azt kell(ene) tisztázni, hogy miben tér el a ti felhasználási módotok a miénktől, akiknek nincs jelen ez a feature.

Nálam ujjnyomat + PIN kombó van beállítva. Kizárólag bekapcsolás (vagy restart), illetve 24 óránál hosszabb passzivitás után kért eddig kódot, amúgy működik simán az ujjnyomatos feloldás. 2-2 ujjam adtam hozzá. Keveset téveszt, amiatt még nem kellett kódot bevinnem.

(#37329) -B- válasza Superhun (#37324) üzenetére


-B-
senior tag

Nálam is előjött ez a hiba, pedig FR is volt oreo frissítés után. Igaz, eddig még csak kétszer jelentkezett.

Nemrég jelezte itt valaki, hogy néha magától kikapcsol az AOD. Ezzel is találkoztam már 2szer-3szor. Ez viszont nem közvetlenül az oreo után jelentkezett nálam, hanem a legutóbbi AOD frissítést követően.

(#37330) #77646080 válasza ACE- (#37327) üzenetére


#77646080
törölt tag

Engem is zavarna a helyedben.

Eddig nem produkált ilyet a telefonom. Vajon mi lehet ki (vagy be) kapcsolva nálatok, akiknél ez fennáll? Feltéve, hogy feature. Ha pedig bug, akkor miért csak nálatok jött elő?

(#37331) Superhun válasza -B- (#37329) üzenetére


Superhun
addikt

Az AOD nálam is xarakodott. Lehet, hogy van összefüggés a nem bekapcsoló képernyő és az AOD között. De mindegy, ezek kevésbé zavarnak engem, mint a jelszókérés ujjlenyomat helyett, mert viszonylag hosszú szöveges biztonsági jelszót adtam meg, nem sima PIN-t, így nem tudom hipp-hopp bepötyögni.

(#37332) -B- válasza Superhun (#37331) üzenetére


-B-
senior tag

Ez utóbbi dolog viszont nálam nincs jelen. Nekem az ujjlenyomat mellé minta van beállítva, de eddig még csak újraindítás után kérte.

(#37333) samu74 válasza Superhun (#37310) üzenetére


samu74
addikt

Oreo után volt gyári visszaállítást(factory reset) ?
Kíváncsi lennék hogy akinél ilyen-olyan hiba van hányan gyalulták le a telefont. :)

-----------

(#37334) kalolaci válasza samu74 (#37333) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem sem volt, de lehet meg kellene csinálni. A hozzászólások alapján, az üzemidő is jobb lesz.

(#37335) ACE- válasza kalolaci (#37334) üzenetére


ACE-
addikt

Én is gondolkozom rajta mert nálam sem volt FR... csak utálom belakni a telót...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37336) #77646080 válasza ACE- (#37335) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez teljesen érthető szempont, ám mint a mellékelt ábra mutatja, főverzió váltásánál ajánlott.

Egyszeri macera (azoknak, akik sok mindent tartanak a telefonon és root sincs), ám már rövid idő alatt meghálálja magát.

(#37337) nordican válasza #77646080 (#37323) üzenetére


nordican
tag

Szerinted nem ezzel kezdtem? :) Mindkét opció aktív.

[ Szerkesztve ]

(#37338) nordican válasza gerner1 (#37322) üzenetére


nordican
tag

Igen, ez nálam is így működik, de nem ez a bajom. No, akkor még egyszer: Szóval, ha az időzítőt be akarod kapcsolni, ehhez most kb. ötször kell tapogatnod a telefont, és ugyanennyiszer, ha ki akarod kapcsolni. Régen az időzítő közvetlenül elérhető volt a kamera főablakából. Fent volt egy kis ikon, arra rákattintottál, és megváltoztattad az időt. Nem véletlenül, mivel egy elég gyakran használt funkció. Most is ott van egy ikon, ha aktív az időzítő (és csak akkor), de hiába tapizod, onnan nem tudod elérni közvetlenül, be kell lépni minden egyes alkalommal a beállításokba, ami kurva idegesítő, ha vki gyakran használja az időzítőt. Mint pl. én. Úgy emlékszem, régen még azt is beállíthattad, hogy milyen ikonok legyenek kitéve a kamera főablakában (ez volt az "Ikonok szerkesztése" parancs).
Most kint van pl. bal oldalt felül a szelfi gomb, ami kibaszottul felesleges, mert az ujjadat végighúzva a képernyőn ugyanúgy szelfimódba kapcsol a telefon, viszont egy rohadt állítható időzítőikont nem tudtak kitenni. De úgy látszik senki nem használja az időzítőt és csak engem idegesít. :(
Remélem, azért így már követhető, hogy mi a bajom.

[ Szerkesztve ]

(#37339) -B- válasza samu74 (#37333) üzenetére


-B-
senior tag

Jelen!
Én gyalultam.

Megvárom a következő frissítést, hátha segít. Ha nem, akkor gyalulok újra.

(#37340) #77646080 válasza nordican (#37337) üzenetére


#77646080
törölt tag

Meh, de nyilván megnézted.
Pardon. :B

Ezek szerint nálad nem működnek a hardveres gombok... 🤔 Nálam igen. Azóta használom ezt a kiegészítőt, amióta (még az évtized elején) megnyekkent kimenő hívás közben a droid és csak akku eltávolítással tudtam bontani a beszélgetést. Igen kellemetlen szitu, így azóta bekapcsolva tartom, vész esetére.

Próbálj meg egy újraindítást, működnie kell... nálam legalábbis megy, most ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

(#37341) nordican válasza #77646080 (#37340) üzenetére


nordican
tag

A hardveres gombok működnek, csak felvenni és letenni nem tudom velük a telefont. Ahogy írtam, nekem ez még hasznosabb is lenne, mint a virtuális gombokkal, kár hogy fordítva nem lehet beállítani (fizikai gomb bekapcs, virtuális gomb kikapcs a telefonálás kezdeményezéséhez és befejezéséhez), de ez valszeg egyéni ízlés.

(#37342) #77646080 válasza nordican (#37341) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, ugyanarra gondolunk, csak én félreérthetően fejeztem ki magam: a hw gomb, mint olyan működik, csak a hozzá kapcsolt funkció nem. Ez sw nyűgre utal, ezért javasoltam a restartot.

Elhiszem, hogy bosszant, mint a párhuzamosan tárgyalt időzítő kérdéskör is. (Én tényleg nem használom, de aki használná, annak most rossz.)

[ Szerkesztve ]

(#37343) samu74 válasza -B- (#37339) üzenetére


samu74
addikt

Ja,sokkal többet nemigen tudsz tenni.
Elmented a dolgaid a samsung cloud-ba,esetleg google fotók aztán szépen visszapakolsz mindent.1-2 óra elmegy vele ,de legalább tiszta lappal indul a holmi.

-----------

(#37344) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Kényes téma, de nekem a telefonon vannak fontos sms üzenetek is. Azokat hogyan tudnám elmenteni úgy hogy a gyalulás után is ott maradjanak a készülékben ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#37345) gerner1 válasza Dyrtyho (#37344) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Pl: Smart Switch .

(#37346) #77646080 válasza Dyrtyho (#37344) üzenetére


#77646080
törölt tag

Smart Switch vagy az SMS backup & restore app menteni tud a microSD-re, utána pár kattintás visszaállítani.

(#37347) junior11


junior11
veterán

Na most töltés után nekem is kérte a PIN kódot, ugyanaz a szöveggel, mintha a telefon újraindult volna. Beállításokban megnéztem, töltés során nem volt restart. Valamint nálam is Oreo óta egy kicsit hosszabb ideig tölt, de nem nagy az eltérés, max. kb. 15-20 perc. És még egy észrevétel, a töltés során Oreo óta ha a képernyő felvillan, 1-3 másodperc, amíg kiírja, hogy mennyi van hátra a töltésből, Nougat alatt szinte azonnal megjelent ez a szöveg. Akksi idő használat során nálam sem változott, jobb is lehetne, viszont ha nincs piszkálva, olyankor egy kicsit kevésbé merül, mint Nougat alatt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37348) samu74 válasza Dyrtyho (#37344) üzenetére


samu74
addikt

Samsung Cloud, abban el tudod menteni még a hivásnaplót is.
Nem kell külső program mint ahogy fentebb ajánlják.

-----------

(#37349) kaciokos válasza samu74 (#37348) üzenetére


kaciokos
őstag

Ez a része működik még a Samsung Cloudnak? Mintha a GDPR miatt abba is bekavartak volna.

(#37350) jimmedly válasza Dyrtyho (#37344) üzenetére


jimmedly
senior tag

Sms to text. Vissza is pakolja mentés után ha akarod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.