Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) bringasisti válasza gerner1 (#37050) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen ezért tájékozódom mert egy SM-T235 készülékem van még mint lehetőség de 7" telefonálas közben kicsit ciki

BENEFON DELTA--------N8

(#37052) petymeg


petymeg
addikt

Szevasztok!

Nem tudom, kinél mik a tapasztalatok, de oreo frissítés óta még gyengébb az akkuidő. Előtte sem volt acélos.
Reggel 6-kor 100% este 6-ra 20 %. Volt másfél óra kijelzőidő, másfél óra telefonálás, 10 perc videohívás messengeren , e-mailek szinkronizálása és ennyi. A legnagyobb fogyasztó 30%-kal a "cella készenlétben" ez mit takar. Ja és tiszta telepítés volt, full wipe-pal. Januári a telefon.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#37053) kutga válasza petymeg (#37052) üzenetére


kutga
nagyúr

Készenlétben én nem tapasztalatok romlást. YT videóknál viszont úgy merül hogy öröm nézni.

Let the Zone take me if I am.

(#37054) #30662400


#30662400
törölt tag

Cella készenlét témában nekem az (is) furcsa, hogy 0 percet ír mind az aktív, mind a háttérbeli használatra.
Nem egyedinek kéne lennie "Lefedettség nélküli idő" számlálóval?

(#37055) samu74 válasza petymeg (#37052) üzenetére


samu74
addikt

A 1,5 óra telefonálást veheted 1,5 óra kijelzőidőnek is. :) Fogyasztásba kb. ugyanott van.
Tiltsd le azokat az appokat amiket nem használsz, sokkal többet nem tudsz tenni.

-----------

(#37056) petrson válasza petrson (#37005) üzenetére


petrson
senior tag

Ez a launcher alján kellemetlenkedő Samsung Pay senkit sem zavar? Nem lehet eltűntetni valahogy?
Az Oreo nálam egyelőre csalódás... Android Auto is anomáliákkal küzd, eddig tökéletes volt...

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#37057) Viktor77 válasza petrson (#37056) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem fogalmam sincs miről beszélsz, nincs ilyenem, az alkalmazások közt sem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37058) petrson válasza Viktor77 (#37057) üzenetére


petrson
senior tag

Oké, XEU romon vagyok, lehet ebben van alapból integrálva. Képernyő aljáról lehet előhúzni, és kiiktatni nem lehet. Ettől függetlenül magát az alkalmást szerintem magyar romon is belevésték a rendszerbe.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#37059) Viktor77 válasza petrson (#37058) üzenetére


Viktor77
titán

XEH-m van, sehol nem találok ilyet.

Ha Playben rákeresek, azt írja, egyik eszközömmel sem kompatibilis. Szóval, ha szeretnéd eltüntetni, tegyél fel magyar függetlent. :)

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37060) air válasza petymeg (#37052) üzenetére


air
nagyúr

Nálam Nougat alatt általában max. 4 óra SOT volt, 15-20%-ig, 16-17 óra alatt.
Oreo alatt max. 3 óra az SOT. Dirty OTA upgrade volt.

(#37055) samu74
"A 1,5 óra telefonálást veheted 1,5 óra kijelzőidőnek is. :) Fogyasztásba kb. ugyanott van."

Azért ez messze nem így van. A kijelző sokkal többet fogyaszt mint a beszélgetés.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#37061) samu74 válasza air (#37060) üzenetére


samu74
addikt

A kijelző fényereje is számít meg a térerő is.Nálam kb. köszönő viszonyba vannak.
Ez tapasztalat ,nem keveset beszélek szar térerő mellett.

-----------

(#37062) Kroni1


Kroni1
veterán

Sajnos a naptár továbbra is sz@r, Oreo vam fent pár napja, volt fr és erre ma megint nem jelezte amit kellett volna! Szégyen...

(#37063) samu74 válasza Kroni1 (#37062) üzenetére


samu74
addikt

A samsung szoftveres nyűgjei eléggé makacs problémák szoktak lenni . :)
Asszem a naptárat 6-os droid óta nem tudják gatyába rázni ezen a telefonon...
Viszont a gmail értesítés számlálót sikerült nekik.Legalábbis nálam most működik...2 éve nem láttam ott számot. :)

-----------

(#37064) #77646080 válasza Kroni1 (#37062) üzenetére


#77646080
törölt tag

Kroni1

El nem tudom képzelni, hogy mi bújhat meg a háttérben... többeteknek problémás ez a terület, nem is kétlem, amit írtok és engem is zavarna, mert rengeteg emlékeztetőm fut a naptárakban (Outlook és Google). Meg lennék lőve nélküle, ha nem értesítene. Abszolúte semmi hibát nem tapasztaltam eddig. Jó lenne tudni, hogy akinél nem ez a szitu, annál miben tér el a mi szokásainktól, rendszertől, vagy bármi is legyen mögötte. Nagyon furcsa. :(

Az előzményekből: 7.0 TMH, 8.0 BTU és DBT, illetve XEH, majd TMH fw alatt is minden flottul ment nálam. Telekomos SIM, idén januári vásárlású telefon, ami tavaly ősszel készült a PhoneInfo alapján.

(#37065) Talala


Talala
senior tag

~4 órás képernyő időnél 68 % cella készenlétet jelzett akkuhasználatnál :C

(oreo, bár gondolom nyilvánvaló :D )

[ Szerkesztve ]

(#37066) #77646080 válasza Talala (#37065) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ja-ja, a kerek sütis rendszer képes ilyet visszajelezni. DBT alatt nálam is kiugróan magas volt, BTU esetén viszont nem.

(#37067) Talala válasza #77646080 (#37066) üzenetére


Talala
senior tag

Laza 2 napos üzemidő, ha igaz lenne amit kétlek. Szóval nem aggaszt, csak este néztem egy nagyot, hogy WTF :Y !

[ Szerkesztve ]

(#37068) oszi666 válasza kaciokos (#37043) üzenetére


oszi666
őstag

Van egy elhalvanyulos effekt. Kikapcsolasnal nem izgat de bekapcsolasnal is van egy "felhalvanyulas" amikor feketebol szepen lassan fokozatosan kapcsol fel.
Es eleg lassu ahhoz hogy amikor csak ra akarok pillanatani az idore mar zavaro legyen. A nova es a sajat beallitasokban sem talaltam ilyen beallitast.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#37069) Seraph 16 válasza oszi666 (#37068) üzenetére


Seraph 16
őstag

Aki már használta a good lookot:
Az animációk módosíthatóak lesznek benne?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#37070) gerner1 válasza Seraph 16 (#37069) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Eddig nem láttam ilyet. A task váltó animációja állítható egyedül, illetve egy blur effektet lehet aktíválni, amikor a redőnyt lehúzom, akkor a hátteret elmossa.

(#37071) oszi666 válasza Seraph 16 (#37069) üzenetére


oszi666
őstag

öhm, fogalmam sincs mire gondolsz őszintén szólva :(

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#37072) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Durva hogy meg szarabb lett az aku idő. Szerencsére en csak letöltöttem de nem tettem még fel az Oreot.
Elkeserítő ezeket olvasni.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#37073) gerner1 válasza kbyte1024 (#37072) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem mindenkinél van így. Emlékeim szerint, hasonló volt a helyzet akkor is, amikor a 7.0 -át kaptuk. Próbáld meg az arányt is meghatározni. Biztos vagyok benne, hogy ezt követően, további kérdések merülnek fel ezzel kapcsolatban ...

(#37074) kbyte1024 válasza gerner1 (#37073) üzenetére


kbyte1024
addikt

Elvileg miben jobb az oreo?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#37075) gerner1 válasza kbyte1024 (#37074) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ez annyira szubjektív kérdés, hogy szerintem nem lehet rá egzakt választ adni. Az biztos, hogy abban mindenképpen jobb, hogy ezt követően csak erre lesznek havi biztonsági frissítések. Értelemszerűen, akinek ez sem szempont, annak ez is kiesik ...

[ Szerkesztve ]

(#37076) kaciokos válasza oszi666 (#37068) üzenetére


kaciokos
őstag

A kikapcsológomb megnyomása eseményt nem a Nova, hanem az OS kezeli le, szóval a Nova beállításai között ne is keresd. Nagyon fura, még soha nem találkoztam ilyen animációval. :F

(#37077) oszi666 válasza kaciokos (#37076) üzenetére


oszi666
őstag

hát akkror fogalmam sincs :/

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#37078) Seraph 16 válasza kbyte1024 (#37074) üzenetére


Seraph 16
őstag

Egy - két új funkció. De ami megmaradt : jobb ketté osztott kijelzős üzemmód, jobb launcher (ez nem az os érdeme), szerintem: jobb memóriakezelés, gyorsabb, simább animációk. Dirty update volt, de ha lesz időm, megy az FR.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#37079) kbyte1024 válasza Seraph 16 (#37078) üzenetére


kbyte1024
addikt

köszi a választ neked is! vacilálok még:) nem tudommi lgyen:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#37080) Talala válasza oszi666 (#37068) üzenetére


Talala
senior tag

fejlesztői beállításokban (telefon névjegye/szoftveradatok/build számra 7x katt, utána megjelenik a beállításokban az utolsó helyen a fejlesztői beállítások menüpont)van lehetőség az animációk sebességét változtatni vagy kikapcsolni. Kikapcsoltam és gombnyomásra egyből megjelenik az óra is, nincs késleltetés a képernyő bekapcsolásához viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#37081) oszi666 válasza Talala (#37080) üzenetére


oszi666
őstag

Szia, ezer hála tényleg működik!
Egész pontosan a fejlesztői beállításokban az Animátor időtartamának skálázása-ban miután átállítottam, hogy Animáció kikpacsolva, tényleg megszűnt.
Köszönöm mégegyszer :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#37082) Talala válasza oszi666 (#37081) üzenetére


Talala
senior tag

Egy kis placebo, hogy gyorsabb a telefon, ha minden kikapcsol az ember :DD

Örülök, hogy segíthettem.

(#37083) Kroni1 válasza #77646080 (#37064) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem hetente ismetlodo, es havonta ismetlodo emlekeztetom is van, amik nem jonnek meg, sem akkor ha egesz napos, sem ha pontos időpontot adok meg. Van 7:00-ás eseményhez 10p és elözö nap 17h értesites, egyik se jelez. Viszont ha emailt allitok az megjön! Ki érti ezt?! :(

(#37084) UfoZoli válasza oroszkrisz (#37044) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Vagy FR-t csinálsz úgy hogy nem csatlakozol wifi-hez s nincs benne s im kártya, vagy PDP-vel a megfelelő csomagokat letiltod, s a beállítások menüt se fogja beszemetelnei hogy frissíts...

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#37085) oszi666 válasza Talala (#37082) üzenetére


oszi666
őstag

Nekem eleg gyors a galaxy meg mindig :) az uj s9et vagy az uj noteot kizarolag azert vennem meg mert veszettul tetszenek de sajnos egyaltalan nincsen rajuk szuksegem :D
Azt viszont utalom amikor osszevissza animal porog forog a kijelzo.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#37086) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

vmi szinkroniációs appot, progit tudnátok ajánlani?

Az kéne, hogy van HDDn is egy könyvtár meg mobilon is és a kettő legyen szinkronban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37087) kutga válasza Dare2Live (#37086) üzenetére


kutga
nagyúr

Google drive?

Let the Zone take me if I am.

(#37088) Dare2Live válasza kutga (#37087) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

HDD <-> mobil microsd kártáyja közt.

google drive esetén ugye ott a 15gbs limit.... fizetni nem akarok havonta érte.... meg minek?

amúgy [link]

már tolja is fel az adatokat SDre, meg hozza le ami fent volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37089) pcnet


pcnet
addikt

Ha vissza térek nougatra, meg tudom oldani, hogy ne jelezze oreo frissítést? Rendszeralkalmazásoknál megtaláltam a rendszerfrissítést, de mivel rendszer app, nem tudom tiltani. Package Diabler Pro továbbra sem működik nougaton? Esetleg van helyette más app amivel lehetne tiltani?

Gondolom ha SIM nélkül indítom először nougatot és átugrom a beállítás varázslót, hogy ne tudjon netre csatlakozni, majd kikapcsolom az autómatikus frissítés keresést, csak ideig-óráig úszom meg a frissítési értesítést.

Köszi! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37090) gerner1 válasza pcnet (#37089) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Miután megvan a downgrade, és az első betöltés (WiFi és más online kapcsolati lehetőségek nélkül..), akkor utána tegyél fel ODIN -nal, egy másik 7.0 -ás CSC -hez való CP komponenst (az is azonos RP SWREV: B:2 -esből legyen..). Így az adott firmware -hez tartozó azonosító kódsorok nem fognak egymáshoz tartozni, és ez miatt nem lesz OTA frissítés...

[ Szerkesztve ]

(#37091) pcnet válasza gerner1 (#37090) üzenetére


pcnet
addikt

Zseni vagy! Köszi szépen! :R

Szerk: CP csere után nyomhatok factory resetet?

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37092) gerner1 válasza pcnet (#37091) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen.

(#37093) pcnet válasza gerner1 (#37090) üzenetére


pcnet
addikt

Megcsináltam a CP cserét, ahogy írtad, de amint a SIM kártyát betettem, már fel is dobta az Oreo frissítést. :(

Kivettem SIM-et, feltettem XEH romot, végig futottam beállítás varázslón, kihagytam a wifi beállítást, majd flasheltem TMH CP-t. Reboot, betöltött a rendszer, betettem SIMet, azonnal csatlakozott mobilhálózatra és kereste a szoftverfrissítést amit meg is talált. Mit rontottam el?

Telekomos vagyok. Azért is tettem fel TMH CP-t. Gondoltam a hálózathoz optimalizált modemmel lesz a legkevesebb gond. Lehet BTU CP-vel kellett volna?

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37094) gerner1 válasza pcnet (#37093) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Akkor passz. Ez "eddig" működött, mert így ODIN (Download) Mode -ban Custom -ra váltott a Sytem Status, amelynek az az eredménye, hogy nincsen OTA frissítés.

Akkor maradnak azok a lehetőségek, amelyek az OS beállításaiban találhatóak. Pl. a Fejlesztőiben is kikapcsolni a Rendszer auto. frissítése -t, + a Szoftver frissítéseknél is kikapcsolni az Automatikus frissítésletöltés -t.

(#37095) Talala


Talala
senior tag

Pár nap oreo használat után úgy látom valamivel jobban merül a teló azonos felhasználás mellett. 30 perc böngészés 10 % pócsa fényerő mellett. Reggel leveszem töltőről kis böngészés délelőtt, délután meló, út közben zene (oda vissza max 30 perc). Haza érve 30% alatt van.

(#37096) pcnet válasza gerner1 (#37094) üzenetére


pcnet
addikt

Azokat is kikapcsoltam első indításkor, még net nélkül. CP csere után megnéztem Download módban marad Offical és KNOX sem ugrott. Most Superman romon gondolkozok...

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37097) #77646080 válasza pcnet (#37096) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ja-ja, éppen akartam írni, hogy hiába kapcsolgatod ki ott, az értesítő makacsul teszi tovább a dolgát.

(#37098) pcnet válasza #77646080 (#37097) üzenetére


pcnet
addikt

Délután megpróbálom BTU CP-vel is. Ha azzal sem járok sikerrel, lehet kipróbálom a Superman romot.

Aki használja, írna róla pár mondatot? Bug mentes, gyors, stabil? Akkuval, hogy bánik?

Köszi! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37099) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Nekem semmi bajom az oreo-val. Érdekes mondjuk örülök neki.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#37100) roxan


roxan
senior tag

Nekem is felment az Oreo pár napja, de FR most nem tudok csinálni, nincs időm újra belakni a telefont.
Én is azt érzem, hogy hamarabb merül, eddig nem emlékszem, hogy Comodo így zabálta volna. Tipp?

Szememnek nem kedves, hogy szürkések lettek az értesítő sáv betűi, nehezebben olvasom, és a feloldás is sokkal lassabb ezzel az áttűnéssel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.