Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) Seraph 16 válasza eladogeppc (#36300) üzenetére


Seraph 16
őstag

Az edge jobban bírja.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#36302) melan


melan
senior tag

Arra gondoltam, hogy kipróbálnám a GCam-ot, hátha érdemes használni. Van ettől frisebb változatról tudomás? Illetve kell valamit tudni a használatáról, amire figyelni kell?

(#36303) stilo18 válasza Isual (#36298) üzenetére


stilo18
addikt

Nekem sokszor a cella készenlétben a fő fogyasztóm - de ugye ez a munkahelyem "hibája".
Lehetne erősebb az aksi, szimplán ennyi csak :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36304) cosworth


cosworth
csendes tag

Sziasztok!

A "Google Play-szolgáltatások", kb. egy hete az első helyre lépett elő az akkumulátorhasználati listámon. Nekem mindig a Kijelző és a Viber voltak a fő fogyasztók, most azonban toronymagasan a Google Play fogyaszt a legtöbbet, pontosabban jóval gyorsabban meríti a telefont az eddig megszokottnál. :(

A fórumban rákeresve nem találtam erre vonatkozóan tanácsokat. Próbáltam újraindítani, kikapcsolni is. De teljes feltöltés után ha kis idővel ránézek az akku fogyasztás statisztikára, mindig magasan a Play az első.

Lenne valakinek valami tippje, javaslata?

Samsung Galaxy S22 (Samsung Galaxy S7)

(#36305) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

2017.03-havi Telekom-os készüléket érdemes megvenni ? Elvileg Telekom papírral 2 év a gari ugye ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#36306) kutga válasza eladogeppc (#36305) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt leginkább neked kell tudnod. :D

A hardver mindenesetre kellően erős, a szoftver is jó.

Let the Zone take me if I am.

(#36307) gerner1 válasza eladogeppc (#36305) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Szolgáltatós készélékekre alapból 1+1év garanciaidőtartam vonatkozik. Az Összefoglalóban benne van ...

[ Szerkesztve ]

(#36308) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ne haragudjatok már, csak jobb szeretem, ha valaki élő személy megerősít ilyen dolgokat.
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#36309) kutga válasza eladogeppc (#36308) üzenetére


kutga
nagyúr

Semmi gond. :) Én most is ezt a telót venném, ha épp vásárlás előtt állnék.

Let the Zone take me if I am.

(#36310) UfoZoli válasza cosworth (#36304) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Wipe Cache partion, de előtte az alaklamazáskezelőben a google play szolgáltatások alatt a tárhelyben minden adatot törölni, nem csak a cache-t. Semmi beállítás nem fog elveszni.
Ezután telefon kikapcs, recovery-ben elindít és ott Wipe cache.
Illetve én azt vettem észre hogy akkor szokott meghülyülni, ha google playben úgy frissítesz alkalmazást hogy kilépsz a google play-ből.
Hetente 1x-2x rászánom az időt hogy úgy frissítsek hogy az van előtérben s nem engedem a kijelzőt sem kikapcsolni.
Azóta ilyen beragadásom nem volt....

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#36311) eladogeppc válasza kutga (#36309) üzenetére


eladogeppc
veterán

Volt most G6-om, de valahogy nem tudom, na ! :R

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#36312) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nálatok hogy alakul az akku idő ? Nekem lehet hogy nagy lesz az Edge.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#36313) kutga válasza eladogeppc (#36312) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem nem tetszik az Edge, szvsz a sima S7 fogásra is jobb.

Akku 1,5 nap.

Let the Zone take me if I am.

(#36314) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Nekem lenne még egy kérdésem.

Olvastam,hogy leállították majd újra elkezdték az Oreo frissítését.

A Sammobil honlapján látom az angol 8as droidot 05.17-én tettek fel.

Kérdésem lesz vajon magyar XEH rom vagy az az angol lesz a fő verzió azt kell felrakni mindenkinek aki akar Oreót?

(#36312) eladogeppc:

Hát nekem egy napot nem bírki. Pedig alig használom.
Gondolkozok,hogy kicserérltetem az aksiját mert használtan vettem. Lehet az előző tulaj lerendezte az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#36315) gerner1 válasza robyg (#36314) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem az angol lesz az alap, ahogy eddig sem az volt. Az csupán -jelenleg- egy opció azoknak, akik nem akarják kivárni, amíg az anyacég kiadja a többi CSC -re is. Még ~pár hét, és a hazai régiókodok mindegyike megkapja.

(#36316) robyg válasza gerner1 (#36315) üzenetére


robyg
senior tag

THX.

Akkor kivárom inkább.

Ha majd fent lesz az Oreo. De tegyük fel nem jön be nekem. Vissza lehet rakni majd a Nougatot?

[ Szerkesztve ]

(#36317) nggabi válasza robyg (#36316) üzenetére


nggabi
nagyúr

Igen, de csak sw rev 2, tehát kb az utolsó pár közül.

"szenyor dzsíííí"

(#36318) cosworth válasza UfoZoli (#36310) üzenetére


cosworth
csendes tag

Köszönöm a tippet!

Samsung Galaxy S22 (Samsung Galaxy S7)

(#36319) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Srácok, segítsetek !

Melyiket választanátok ?
S7 sima, full doboz tartozékokkal, edigital
S7 Edge doboz nélkül, T-mobil garival

Annyira sok az akku idő különbség ?

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#36320) gerner1 válasza eladogeppc (#36319) üzenetére


gerner1
Topikgazda

~Kb pont annyi az akkuidő különbség, mint a két akku közötti fizikai paraméter különbség. Tehát ~20%, hellyel-közzel ...

(#36321) Robigépész válasza eladogeppc (#36319) üzenetére


Robigépész
csendes tag

Hello!
Nekem sima S7 van, kolléganőmnek s7 edge. Mivel nagyobb a kijelző ezért hiába a combosabb akksi nem bír többet az edge. Nem véletlenül tettek az edgebe nagyobbat... Kb. így bír annyit (vagy még annyit se) :K mint a sima 7. Fogásra is sokkal jobb a sima. Az edgenél arra panaszkodik mindíg, hogy sok a véletlen érintés a lekerekítés miatt.

(#36322) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Latom megy az aku eszmecsere:) hát csak annyit,hogy volt par telom már mint nektek s gondolom,de az S7-em merul mint a titanik ugy,hogy nem nagyon nyulok hozzá. Ez van.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#36323) gerner1 válasza Robigépész (#36321) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Kijelző nem fogyaszt ~20% -kal többet az edge -ben. A realitás % -ban kb annyi, mint amennyi a két kijelző közötti pixelsűrüségből eredő kölönbség. Mert egyébként pixelszámban is azonos a két kijelző. Nálunk is van a családban másoknak S7, és egyértelmű a FOR az edge javára, ha egyébként minden más körülmény ~azonos ...

(#36324) Burt1793 válasza kbyte1024 (#36322) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem azért van, hogy ne nyúlj hozzá. Nekem amúgy akkor se fogyaszt, pedig sok minden fent van, ami szinkronizál. Folyamatosan 4G mobilnetet használok, nincs wifi. Kijelzőidővel sincs gond. Persze ha sok a netmegosztás vagy a trackelés sportalkalmazással, akkor rá kell tölteni napközben. Én rendeltem egy kínai backpack-et a nyárra, mert szeretnék fotózni és erdőben túra közben navigálni, eddig külső aksival toltam, most kipróbálom ezt. Ja és több, mint 2 éves az aksi a telóban.

Van a családban s7e, 15%-kal mindenképpen többet bír üzemidőben. A kijelzőfogyasztás nem sokkal több, a pixelszám ugyanaz 2560*1440, kicsit nagyobb egy pixel, így ugyanahhoz a fényerőhöz valamivel nagyobb fogyasztás társul, de ez nem jelentős (5,1 vs 5,5 col, azaz 16%-kal nagyobb a kijelző s7e esetén).

[ Szerkesztve ]

(#36325) gerner1 válasza Burt1793 (#36324) üzenetére


gerner1
Topikgazda

(5,1 vs 5,5 col, azaz 16%-kal nagyobb a kijelző s7e esetén).
Ennek a különbsége is csupán ~8%, akárcsak a pixelsűrűségé. De, ez csak az elméleti max különbség, mert a gyakorlatban pont azzal a ~14-17% -kal megy többet az edge, ahogy írtad. 👍

[ Szerkesztve ]

(#36326) gerner1


gerner1
Topikgazda

NEE CSC is kapott Oreo frissítést. Szóval, folytatódik a kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#36327) samu74 válasza kbyte1024 (#36322) üzenetére


samu74
addikt

Igen ,ha a térerő nem combos nagyon tud merülni.
Én azt mondom ,hogy az oreo felrakás után nyomni kell neki egy resetet és jobb lesz.A saját tapasztalatom szerint a készenléti idő jobb picit ezzel a rendszerrel.

-----------

(#36328) pcnet


pcnet
addikt

A3 (2017) esetében is írnak random rebootról vagy bootloopról. Itt PH-n még nem jelezte senki a telefon topicjában, ahogy itt sem. Anno S8 Oreot is ezért vonták vissza. Különös!

[link]

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#36329) samu74 válasza pcnet (#36328) üzenetére


samu74
addikt

Jó, de azért itt nincs olyan sok embernek felrakva.
Meg azért viszonylag hamar frissült az ERE8-ra.Lehet hogy azért is késik a szolgáltatós meg a többi régió mert pár visszajelzés még hiányzik. Azok vagyunk mi...

-----------

(#36330) kbyte1024 válasza samu74 (#36327) üzenetére


kbyte1024
addikt

Reméljük jobb lesz,amugy nem zavar toltom azt csá,csak a tobbj telomhoz merten furcsallom.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#36331) fornettisuti válasza samu74 (#36329) üzenetére


fornettisuti
veterán

Én a 6->7 ota update után se nyomtam fr-t, sőt másfél éves a teló és csak restartok voltak nyomva időnként.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#36332) jozser00


jozser00
csendes tag

Nekem a 8.0 -án jobb lett az aksim.Pedig se hard se factory reset nek volt.

(#36333) jozser00


jozser00
csendes tag

A Nougathal valahogy egyenletesebben merült. Oeronal ahogy latom nagyobb hangsúlyt fektettek az alvó módra és a háttérben való futásra.

(#36334) samu74 válasza fornettisuti (#36331) üzenetére


samu74
addikt

Nem kötelező amúgy, csak 1.6 óta én már hozzászoktam. :)
Fene tudja ,néha egy tiszta telepítés "érdekes " bugokat helyre tud hozni.

-----------

(#36335) peti_s


peti_s
addikt

Halihó! :D Elolvastam az ismert hibákat, de nem találtam rá választ. Az értesítések nem jönnek meg amíg nem lépek be az alkalmazásba, vagy nem élesztem fel a telefont. Pl. 8:30-kor kaptam egy emailt, és 21:50-kor jött az értesítés róla. Egész nap a telefon WiFi-n illetve 4G-n volt. És ez minden alkalmazással így van, WhatsUp, Viber, Messenger, Gmail, normál email kliens stb. Így teljesen használhatatlan az értesítési LED, meg maga a telefon is számomra. Az S3-om ennél jóval különb. Van erre valami megoldás? Köszönöm előre is, üdv. peti_s

u.i. : 7.0 van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36336) Isual


Isual
veterán

Na megjött a telefon.

Nagyon elégedett vagyok. S6 Edge-et a gyenge akkiudő miatt már nem tudtam tovább elviselni és ekkora méretben sajnos manapság nincs értelmes áron jó alternatíva. Így akciósan jó vétel volt, akksi majd kiderül hogyan teljesít, de hasít a cucc, az S6 végig power saving mode-ban volt az utóbbi 1-1.5 évben, így most ez tényleg repül. Többi hasonló, csak csiszoltak rajta egy kicsit.

Az meg, hogy kb fél óra alatt a két telefont összekötve mindent átvitt, adat, kép, videó, alkalmazások... elképesztő. Eddig nagyon elégedett vagyok a döntésemmel.

Majd még olvasgatok itt, aztán az is lehet, hogy felbukkanok még egy-két kérdéssel menet közben!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36337) #77646080


#77646080
törölt tag

Volt egy kis időm ma éjjel, így nem vártam tovább és cirka negyed órát rászánva, telepítettem a 8.0.0 verziót. Ez már a javított kiadás, ami az Updato felületen elérhető.

A cella készenlét a belakást követő időben a megnyugtató 1% fogyasztásával a sor legvégére került, ahogy azt kell.

Jelenleg ismerkedem még vele, eddig tetszik, amit látok.

50 százalék töltöttséggel indult a frissítés telepítése.

[ Szerkesztve ]

(#36338) Burt1793 válasza #77646080 (#36337) üzenetére


Burt1793
veterán

Na ez jó hír. Nekünk előre írja, de ettől függetlenül nem meríti a telót, csak hibás a kijelzés.

Mondjuk ez is áprilisi patch, szóval lehet, hogy mi nem fogjuk megkapni.

[ Szerkesztve ]

(#36339) alex devil válasza Burt1793 (#36338) üzenetére


alex devil
senior tag

Megfordult a fejemben, hogy felteszem Odinnal a frissebb változatot, home csc megoldással.

S23

(#36340) #77646080 válasza Burt1793 (#36338) üzenetére


#77646080
törölt tag

A biztonsági szint valóban április eleji, de maga a fw május 11-i, a megjelenés pedig május 18.

Eddig azt hittem, hogy ezt ti már megkaptátok OTA módon. Fura lenne, ha ezután már csak Odinnal lehetne frissíteni... :F persze nyilván a cella készenlét helyes megjelenítése miatt nem fogod újra flashelni az egészet. :D

(#36341) Spin válasza #77646080 (#36337) üzenetére


Spin
tag

Feldobtam én is, az írásodon felbuzdulva, nem tudtam tovább várni...:)
Eddig nekem is teljesen pozitív a tapasztalat, gördülékenyebb a rendszer és mintha a készenlét is jobb lenne.

Ui.: Ami feltűnt, hogy nálam a Gcam V8.2 használhatatlan ha 9,1MP(16:9) módban akarok fotózni. Elindítom/vagy el sem indul, súlyos hiba, stb üzenetekkel leáll. Nougaton hibátlan volt. Ötlet esetleg?

Üdv,Spin!

(#36342) Burt1793 válasza #77646080 (#36340) üzenetére


Burt1793
veterán

Eddig se kaptunk meg minden updateet, volt amit átugrottunk, max nem vettük észre. Majd lassan kijön a májusi és az majd a te szoftververziód lesz, vagy újabb nekünk is. Amúgy odinnal 10 perc alatt rámenne FR nélkül, de nem kell, mert jó a sw így is

Spin: újratepítetted a gcamot? Nekem visszatelepítette a samsung backupoló a gcamot és akkor hülyéskedett a 8ason, újratelepítettem és jó.

[ Szerkesztve ]

(#36343) Spin válasza Burt1793 (#36342) üzenetére


Spin
tag

Már 3x újraraktam, igen. Kifejezetten nem backuppal akartam, pont az ilyenek miatt...Első indításra minden ok, 2x-ra lehal, olyan,h mikor indul, amit éppen lát a kamera "beleég" a kijelzőbe 1mp múlva, amúgy a beállítások stb gombokra reagál, csak a kép nem változik.

Üdv,Spin!

(#36344) Spin válasza Spin (#36343) üzenetére


Spin
tag

Megvan..."The Pixel 2017 config is more prone to memory leak."

Amennyiben nem a Pixel 2017 beállításokkal hanem a Nexus 6-tal használom, hiba nélkül működik...Ha esetleg valaki belefutna. :) (Nougaton Pixel 2017-tel használtam, azért nem is néztem ezt az opciót eddig)

Üdv,Spin!

(#36345) samu74 válasza #77646080 (#36340) üzenetére


samu74
addikt

Pedig a BTU frissült OTA erre ami neked van.
Itt volt róla szó

[ Szerkesztve ]

-----------

(#36346) #77646080 válasza samu74 (#36345) üzenetére


#77646080
törölt tag

No, én is úgy gondoltam, hogy ennek így kell(ene) lennie. Innentől OTA landolnak az esetleges javítások és a még 1 évig várható biztonsági szint frissítések.

Szerk.: igen-igen és pont május 18-án, mint amikor az én Odinos verzióm is megjelent. Így kerek.

[ Szerkesztve ]

(#36347) samu74 válasza #77646080 (#36346) üzenetére


samu74
addikt

Persze,akinek meg kell extra dolog annak ott a root meg a custom rom.Feltéve hogy nem félti az esetleg meglevő garanciáját.
Mondjuk a cella készenlét nálam az első, de itt melóba nincs is normális térerő...

-----------

(#36348) #77646080 válasza Spin (#36341) üzenetére


#77646080
törölt tag

Örülök, hogy neked is simán felment, végül is nem ördöngösség két .zip állomány kibontása majd négy db fájl betallózása. Nyilván a driverekre és a fw, illetve Odin verzióra figyelni kell, de ezekhez minden információ elérhető a topikban.

Nálam az egész történet alig volt fél óra (onnantól, hogy eldöntöttem).

~10 perc volt az Updato-ról való letöltés, 3 perc az Odin konfig (azért ilyen sok, mert nagyon alaposan ellenőriztem, hogy minden a megfelelő helyre kerüljön + egyszer még el is merengett az Odin, tallózás után :D ). Maga a flash talán 1 perc, kicsit több... utána az első boot viszont volt ~5 perc (érzésem szerint).

Látom, közben a GCam problémád is rendeződött. Szerintem elégedett leszel az utolsó Android főverzióval, ami az S7-re jött. :)

(#36349) #77646080 válasza samu74 (#36347) üzenetére


#77646080
törölt tag

Egy nagyon kicsit gondolkoztam azon a rutinon, amit 2010 óta végeztem a droidon, a sort még a ZTE Blade nyitotta nálam: root, recovery csere és custom ROM. De az S7 esetén úgy gondoltam, hogy már (nekem) ezek nem kellenek, ezt a korábbi zászlóshajót simán lehet úgy használni, ahogy kivetted a dobozból. 😎

(#36350) Spin válasza #77646080 (#36348) üzenetére


Spin
tag

Valóban nem nehéz művelet. Régebben akartam már, mindig néztem a dátumokat mikorra várható, stb, de soha nem jött az ígért dátumban, így nem vártam tovább, de jól döntöttem, remélem így is marad. :)

Üdv,Spin!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.