Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) Massmurderer válasza gthomma (#40297) üzenetére


Massmurderer
őstag

Akkufedél kopott,meg ahogy nézem leharcolt darab.Olyat,hogy megveszed és költeni kell rá,nem éri meg megvenni.

(#40302) Amazonas válasza apaszka (#40299) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ha az eMMC egyszer elkezd sz*rakodni (random fagyások, újraindulások, bootloop vagy pedig be sem boot-ol, csak ha úgy tartja kedve), akkor szerintem teljesen mindegy, hogy milyen ROM-ot használ majd.
Vásárlás előtt mindenképpen érdemes párszor kikapcsoltatni és újraindíttatni.

(#40303) F_Gergely válasza gthomma (#40297) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ha vennel note4-et en eladom szivesen ha arban meg tudunk egyezni. Mediamarktban vettem, elso tulaj vagyok, minden papirja doboza megvan, plusz van ket asztali vezeteknelkuli toltom, gyari samsung tokom. Knox hibatlan, gyari rendszer van rajta, sose volt berhelve, szep allapotban van.
Ha erdekel dobj pm-et, termeszetesen kiprobalhato, megnezheto. Note9 csere miatt adnam el, hibaja baja nincsen.

(#40304) Massmurderer válasza Amazonas (#40302) üzenetére


Massmurderer
őstag

Amúgy ez az elévüléses dolog vicc.Se a note1nél,se a note2nél ilyen nem volt.Note 1,gyári akksival,1 hét alatt 100ról,max 75re megy le.Igaz nem nyomkodom.Note 2 napi használatba van,másodtelefonként,hetente max 2x lát töltött.Note 4,elsödleges teló,használattól függöen töltöm.Igaz most ha pl. legutóbbi hideg idöket nézem,valahogy a hideg nagyon rátett az akkuidöre.Hamar merült töle.

(#40305) Parallaxis válasza Massmurderer (#40304) üzenetére


Parallaxis
addikt

Amúgy ez az elévüléses dolog vicc.

Lehet, csak senki nem nevet rajta. :(

Amikor vettem a Note 4-et, akkor az ismerősi körben szintén sokan váltottak rá, mára már egyik készülék sem működik, mindegyik eMMC hibával pusztult el.

A legnagyobb disznóság meg az, hogy a Samsung tagadja a probléma létét és amikor rákérdeztem azt írták, hogy ilyen hibáról ők még senkitől sem hallottak.

(#40306) Massmurderer válasza Parallaxis (#40305) üzenetére


Massmurderer
őstag

De látod hogy a régebbi modellekkel meg semmi baj nincs.Note 1,note 2 jóval régebbi,és mégsincs gond vele.

(#40307) IamSociopath válasza Massmurderer (#40306) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Viszont ha emlékszel pár évvel ezelőtt még komolyabb fejlődés volt tapasztalható a felhasználói élmény tekintetében. Az emberek akkor cseréltek mobilt amikor kijött egy gyorsabb, nagyobb felbontású, stb. telefon.
És nem is 450 ezerbe került a csúcskategória teteje hanem 250-be. Ma gyakorlatilag egy 3 évvel ezelőtti csúcskészülékben a jelenlegi középkategóriával egyenrangú hardver, van. Lásd notesz. Egy ideális termékciklus okostelefonokat nézve a gyártó szemszögéből szerintem 1,5-2 év. Ezért gondolom én azt, hogy ha nem is tervezett módon nyírják ki a telefonokat, de azért nem annyira zavarja őket, ha a fontosabb elemekben gyengébb minőségű alkatrész van. Esetleg egy tavaszi fuvallattól atomjaira törik a kijelző. stb. :D

(#40308) Massmurderer válasza IamSociopath (#40307) üzenetére


Massmurderer
őstag

"Ma gyakorlatilag egy 3 évvel ezelőtti csúcskészülékben a jelenlegi középkategóriával egyenrangú hardver, van. Lásd notesz." Hát ha körülnézel,elég sok olyan középkategórás van most ami se hardverileg,se tudásilag még nyomába se ér pl. a note 4-nek.Sok gyártó még mindig le van ragadva a 2 meg 3GB ramnál,kijelzöt nem is emlitem.Mert úgye,itt van lassan 2019,de még mindig van olyan gyártó aki 1280x720as kijelzövel akar is valamit,és valjuk be,nem hogy középkategóriába,de már alsóba is kevés lenne.S-Pen meg úgye sehol.Még anno régi nokia telóknál még volt ceruza,amit lehetet használni.De pl. irisz,meg 3D arcfelsimerés,meg egyébb tinóságok jönnek ki,ami tök felesleges.Ott az NFC,még ki se probáltam.Újjlenyomat olvasót kiprobáltam,de nem használom védelemnél.Ott a hüvely márka :DDD osztott kijelzönek úgy örülnek mintha ök találták volna ki.Meg hogy milyen jó gyorstöltöje van hogy 30perc alatt 70% tolja az akksit.Persze,azt nem irja oda,nem tudassa a luzer vevövel hogy úgye az az akksi kárára megy,mert tutti nem egészséges az a gyorstöltés.Én pl. note 4nél se használom.Note 9 felé kacsingatok én is,lehet jövöre befizetek egyre,de note 4-töl nem válok meg.Se a többi gyártó nem gyözött meg,mert pl néztem 6col képátméröset,azt 3mm-el kisebb a note 4nél.Nekem igyis nagyok a kezeim,kisebb teló már eleve nem is jó,samu háza táján is,se az A,se az S osztály nem gyözött meg.Valahogy azok nekem tucatmobilok,hétköznapiak.

(#40309) Massmurderer


Massmurderer
őstag

[link] Hát gyerekek,ezt mindent visz nálam.1600MP dual camera :DDD :DD :D

(#40310) lajozs válasza Massmurderer (#40309) üzenetére


lajozs
aktív tag

A NASA már bejelentkezett, erőltetett ütemben cseréli le űrtávcsöveinek érzékelőit ezekre a telókra. :R

[ Szerkesztve ]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#40311) gthomma


gthomma
senior tag

Megvettem :)
Lealkudtam 27.000 -re, a hátlap valóban viseltes, a kijelző viszont karcmentes. 5 fej van a tollhoz+a kiszedő.
2 aksit kaptam hozzá, (azt hogy az aksi mennyi idős a sorozatszámból meg lehet állapítani?) Kaptam még egy átlátszó szilikon tokot, és egy fehér kihajtható tokot, doboz, papírok töltő. (Mennyit kellene bírnia az aksinak?

TWRP és AlexNDR 5.9 van rajta.
A Samsung vonalon szeretnék maradni, tudtok sallangmentes 6.0.1 Touchwiz ROM-ot ? :)

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#40312) dancsuri


dancsuri
veterán

Note4 ApocalypseX_M_Premium.v1.0.0 by Star53

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#40313) atomeec válasza dancsuri (#40312) üzenetére


atomeec
senior tag

Mire ez lejön... :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#40314) IamSociopath válasza gthomma (#40311) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

[link]
Ezt tedd fel, használd pár napig és elég jól megmondja milyen állapotban van az akku.

[ Szerkesztve ]

(#40315) Kleroo válasza dancsuri (#40312) üzenetére


Kleroo
veterán

Wow, azt hittem a 10hónappal ezelőtti verzió az utsó. :Y

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#40316) sanyi722 válasza dancsuri (#40312) üzenetére


sanyi722
tag

Próbáltad már?

(#40317) dancsuri válasza sanyi722 (#40316) üzenetére


dancsuri
veterán

"csak" próbáltam, nagyon jó, de az alábbi (belakott) romot annyira nem übereli, hogy cseréljem (azonos műhelyből származnak)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#40318) apaszka válasza dancsuri (#40317) üzenetére


apaszka
veterán

Ez a srác sok (rom-ot) skinez az tuti! Van melyik jobban működik,van mi kevésbé! Az alap egy ,csak a dizájn más,és mégis különböznek!

Sajna eladtam a Nóta4 emet,pedig kipróbáltam volna! :W
Remélem a vevő kér segítséget a ROMolásra ,és rengeteg frankó ROMot ki fog próbálni!
Januárban a munkahelyen találkozunk! Szóval hibátlan volt a teló,és nem indulgatott újra......
Adtam rá 2 hónap garit,ha vacak,vissza->--veszem!
Játékosnak mindíg jó lesz,vagy ALFRED appot nyomni vele?
Még alaplap cserét is megérne még mindíg! Kinek behal szerintem 30 at megér rádobni! :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#40319) gthomma


gthomma
senior tag

Van olyan samsung alapú rom amit nem vág bootloop-ba az xposed ?
Az Accubattery szerint az aksi 63%-os ez már erősen csere érett igaz ?

Innen rendelek akkufedelet meg aksit.

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#40320) dancsuri válasza gthomma (#40319) üzenetére


dancsuri
veterán

nem olvasol :F
a minap linkeltem egyet, illetve képet küldtem az általam használtról.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#40321) Massmurderer válasza gthomma (#40319) üzenetére


Massmurderer
őstag

Az a hátlap sokáig nem lesz jó,már látom.

(#40322) bacus válasza IamSociopath (#40314) üzenetére


bacus
őstag

Én is feltettem. Az akku relativ új, talán 1 hónapos. Ez egy oem csomagolású speedshopban vásárolt akku, de valahogy nem tudja azt amit szerintem kellene.

Kikapcsolt képernyő mellett is 4,5% / óra a merülés, ez szerintem nagyon sok.
Nem tudom mi az a mélyalvás, de az én telómnál ez 0perc, azaz nem megy sosem mélyalvásba, nem tudom, hogy kellene, wifi mindig bekapcsolva, dw contacts pro hivásszűrője mindig aktív, illetve tasker-t is használom, ezek kapcsolgatják a telefon hangerejét, kikapcsolják a wifit v. bluetoothot. Ez a két alkalmazást mindig is használtam meglehetősen ragaszkodom is hozzájuk.

Amikor az eredeti vele vásárolt akku új volt, akkor 2 napot bírt (még az 5.12-es androiddal), nyáron előjött egy probléma, hogy 3 naponta eltűnt az összes névjegy, újra kellett indítani, ekkor ráengedtem a frissítést, ami sztem csak problémákat hozott, meg nem oldott szinte semmit, legalábbis olyat nem ami fontos lett volna nekem.

A program szerint a számított kapacitás 2500 mAh.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#40323) lajozs válasza bacus (#40322) üzenetére


lajozs
aktív tag

Ha a nyáron jött a gond, azt ugyanúgy békén hagyhatta a frissítés, mint ahogyan mindig megigéri telepítés előtt, hogy nyugi, nem piszkál a meglévő állapotba...

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#40324) Massmurderer válasza bacus (#40322) üzenetére


Massmurderer
őstag

Progikat felejtsd el.Nálam az Aida64 pl. 1980x1080 irt ki kijelzönél.Gyári,új akksinál meg 2700asnak irta ki,szóva ezek a programok tök megbizhatatlanok.Régen anno énis használtam ilyen akku kimélö progikat,sokan agyon dicsérték,azt közbe meg hamis,megtévesztö adatokat irtak ki.Full feltöltésröl kiirt 22nap készenléti idöt,meg hogy mikor,mennyire fog lemerülni az akksi.Gyári kijelzés meg töredékét mutatta,és az volt a helyes.Play árúház meg teli van tök felesleges progarmokkal.Ilyen állitólagos akku kimélö,karbantartó programokból van kismillió.Én ma már szinte semi progit nem töltök le rá,mert feleslegesnek találom.powramp,navira igo,total commander,snapszer,unalomüzésnek ha uncsi valahol,messenger.viber,ereader prestigo,bikeometer,azt ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#40325) bacus válasza Massmurderer (#40324) üzenetére


bacus
őstag

azért tettem fel, hátha kiderül, hogy miért merül ilyen gyorsan...

mit jelent, hogy a "progikat felejtsd el?", van 1500 névjegyem, ezt az alap telefonkönyv nem jól kezeli, nehézkes, nem lehet szétszortírozni, dw contact remek ebben is, mellesleg a hivásszűrő is fontos, ha valaki ügyfelezik és nem akar este 10 után is ügyféltelefont...

tasker tele kényelmi funkcióval, pl felülök a motorra, bluetoothon összekapcsolódok az intercommal, akkor felolvassa a bejövő üziket, whatsapp, sms, ilyesmi, ez az én kényelmem, ha ezeket nem használom, akkor vissza az e51 nokiát..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#40326) Massmurderer válasza bacus (#40325) üzenetére


Massmurderer
őstag

A sok felesleges progira gondoltam ott.PL. nem kell 3-4 fényképezöprogi,se képszerkeztö,ilyenek.Nálam pár 100 névjegyzék van,gyári tökéletes rá.ismeretlen számok le vannak tiltva,mármint ha szám nélkül hivnak.

(#40327) IamSociopath


IamSociopath
aktív tag

Meglepő, hogy egy több mint 4 éves telefonhoz érkezett a mai nap egy frissítés. Telenor gyári romra.

(#40328) bwin.party


bwin.party
aktív tag

A telefonon (C-s, független) 6.0.1 (augusztusi patch) van telepítve van esély egy régebbi kiadásra visszatérni? A fentebb említett frissítés nekem is megérkezett, de féltem telepíteni, mert nem akarom a gyártó elrendezze a sorsát.

[ Szerkesztve ]

(#40329) S e t h válasza Parallaxis (#40305) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az aztán nagyon mérvadó, hogy a te ismertségi köreidben mi történt, gondolom még statisztikát is tudnál róla készíteni.
Mert több millió eladott példányból értelemszerűen nem lehetnek hibás példányok, akinek meg még ma is hibátlanul működik az samu részvényes.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#40330) tuzpenge válasza S e t h (#40329) üzenetére


tuzpenge
őstag

Persze hogy lehetnek hibás példányok (ahogy minden márka minden típusánál van is ebben a fossunk ki minél több példányt minél rövidebb idő alatt világban), de ennél a típusnál fokozottan jelen van az eMMC hiba, és ezt itt a fórumon is többször lehetett olvasni mint máshol. Az enyém (most már az asszonyé) lassan 3 éves és nemrég óta jelentkezett egy pár alkalommal a hirtelen újraindulás. Hogy ez az eMMC hiba kezdete vagy valami más azt nem tudom, de bízom benne hogy nem az, mivel az asszony még sokáig szeretné használni, mivel nagyon szereti.

ˣ

(#40331) Parallaxis válasza S e t h (#40329) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az egyémmel együtt az ismeretségi körömben 23 készülékről tudok ami emmc hibával ment tönkre. Ez közel 100%-os arány.

Persze biztos van akinek szerencséje van, de nem véletlen, hogy az f-es típust senki nem ajánlja itt sem jó szívvel megvételre.

(#40332) Massmurderer válasza Parallaxis (#40331) üzenetére


Massmurderer
őstag

F-es verzám van.És gond nincs vele :)

(#40333) apaszka válasza Massmurderer (#40332) üzenetére


apaszka
veterán

Enyémek se volt baja. 2 is volt. Az elsőnek az alaplap csere beázás miatt volt.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#40334) dancsuri válasza Massmurderer (#40332) üzenetére


dancsuri
veterán

Az enyém is hibátlan (kop-kop) pedig buherálva volt (és van) rendesen

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#40335) apaszka válasza dancsuri (#40334) üzenetére


apaszka
veterán

BUÉK mindenkinek!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#40336) atomeec válasza apaszka (#40335) üzenetére


atomeec
senior tag

Boldog Újévet!

:))

(#40337) sanyi722


sanyi722
tag

Boldog új évet Mindenkinek!!

(#40338) dancsuri


dancsuri
veterán

Csak mint érdekesség: videón az ötkamerás Nokia 9

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#40339) S e t h válasza Massmurderer (#40332) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem szabad etetni, mert ide fog szokni és legközelebb már 30 ismerősének fog tönkremenni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#40340) Massmurderer válasza S e t h (#40339) üzenetére


Massmurderer
őstag

:DDD :DDD

(#40341) gthomma válasza dancsuri (#40320) üzenetére


gthomma
senior tag

De olvasok, bughulladék nem igazán érdekel:

_Bugs:

.Fingerprint

AOD

Volte

6.0.1 -es ROM érdekelne amire magisk-el bootloop nélkül lehet feltenni az xposed -et.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#40342) atomeec válasza gthomma (#40341) üzenetére


atomeec
senior tag

Omega rom. Magisk nem tudom megy-e rajta (mivel régi rom), de nekem anno soha semmi gondom nem volt velük (Note 2-n is az ő rom-ukat használtam).

XDA topik.

[ Szerkesztve ]

(#40343) gthomma válasza atomeec (#40342) üzenetére


gthomma
senior tag

Kipróbáltam párat :)
Arra jutottam hogy kinézek egy szimpatikus gyári romot (nekem Samsungon a NEE régió romjai voltak a legstabilabbak) újrahúzom a telefont és aztán, TWRP, magisk, romcontrol, xposed.
A pit gyűjteményből erre van szükségem gondolom :
SM-N910F ATO
SM-N910F AUT
SM-N910F EUR
SM-N910F NEE
SM-N910F SFR
TRLTE_EUR_OPEN_HIDDEN60M.pit
https://drive.google.com/file/d/0Bzy...ew?usp=sharing

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#40344) dancsuri válasza gthomma (#40341) üzenetére


dancsuri
veterán

akkor bug ha használni szeretnéd, én speciel akkor sem használnám ha működnének

(#40343) gthomma
vagy inkább ez:
SM-N910F VFG multi CSC (ATL AVF CNX CYV MOB MTL OMN SIM SWC TCL VD2 VDC VDF VDH VDI VGR VIP VOD XFV )
TRLTE_EUR_OPEN_HIDDEN200M.pit
https://drive.google.com/file/d/0Bzy...ew?usp=sharing

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#40345) gthomma válasza dancsuri (#40344) üzenetére


gthomma
senior tag

"akkor bug ha használni szeretnéd, én speciel akkor sem használnám ha működnének"

Igazad van :)

A 60MB hidden partíció nem lesz elég ? Az nem gond ennek a leírásában nem szerepel az NEE ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#40346) rstwingo válasza gthomma (#40345) üzenetére


rstwingo
tag

Samfirmel töltsd le azt a romot amit akarsz
CSC-ból 7zipel kiveszed a PIT fájlt és azt használod, az a biztos

(#40347) csabai022


csabai022
tag

Sziasztok! Van egy Note4 C 2015 decemberi telefonom,kb egy éves korában alaplapot kellet cserélni benne.
Azóta tökéletesen működött,viszont most elkezdett vacakolni.Telefonálás után a közelségérzékelő elég sokára kapcsolja vissza a kijelzőt. Fényképező bekapcsolásakor a kép tök homályos,ha megkopogtatom a kamerát akkor beélesedik a kép.Az is észrevettem,hogy a képek már nem olyan jó minőségűek mint régebben.
Lehet,hogy kezd halódni a teló és időszerű a csere?

(#40348) amoledus válasza csabai022 (#40347) üzenetére


amoledus
aktív tag

Az elmondottak alapján a kamera valszeg kapott egy ütést/esést attól szokott ilyet csinálni , közelségérzékelő lehet beporosodott és a hívás bontásával vált vissza a kijelző addig úgy érzékeli mintha ott lenne a füled a por miatt ~ezek tippek persze de általában ilyesmikkel szoktam találkozni.

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#40349) csabai022 válasza amoledus (#40348) üzenetére


csabai022
tag

Köszönöm a választ,én is hasonlóra gondoltam. Van amikor a kislányom kezébe kerül,és Ő :N nem bánik vele túl finoman.

[ Szerkesztve ]

(#40350) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Sziasztok.Tudna valaki küldeni nekem egy linket egy stock N910c 6.0.1 XHE 3+1 Rom-ról?
Már a 4. oldalt próbálom de nem tudom letölteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.