Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) hardverlog válasza MaCS_70 (#40650) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Jó, hát gondolom van valami minimum, akkor ez nagy eséllyel fél év lesz, igazából ha érzem majd, hogy rendben az aksi, akkor örülök bármennyi jótállással.
Arról bárkinek infója, hogy miről lehet észrevenni, hogy eredeti? Van valami egyedi csomagolás vagy számsor esetleg? Vagy egy sima fóliával lesz körbeburkolva?

(#40652) MaCS_70 válasza hardverlog (#40651) üzenetére


MaCS_70
félisten

Google nézegetése...

Nekem eddig mindig dobozos Samsung akkuk jöttek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40653) F_Gergely válasza hardverlog (#40646) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hmm ez engem is érdekelne.

(#40654) hardverlog válasza MaCS_70 (#40652) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Na találtam egy dobozos képet:

[link]

(#40655) Amazonas válasza hardverlog (#40654) üzenetére


Amazonas
senior tag

Anno nekem csak simán fóliában adták (gondoltam, hogy egy márkaboltban csak nem b*sznak át), annyi, hogy ott helyben be is tettem, hogy egyáltalán működik-e.

(#40656) Massmurderer válasza Amazonas (#40655) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ha megveszed,és kiprobálod,ott max az derül ki hogy nem e zárlatos,meg hogy mennyi szufla van benne.Mert biztos nem 100% lesz az akkuszint ott neked helybe.Pontos mérés,rendes töltés,merülés is 1-2nap mulva áll csak be.

(#40657) Amazonas válasza Massmurderer (#40656) üzenetére


Amazonas
senior tag

Tudom, ezért írtam azt, amit írtam.

(#40658) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Nincs valami android progi az aksi állapotának tesztelésére?

(#40659) IamSociopath válasza hardverlog (#40658) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

(#40660) MaCS_70 válasza IamSociopath (#40659) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt tanácsolnám én is. Külön remek szolgáltatás benne, hogy beállítható egy töltöttséghez kötött riasztás. Így ha tudom, hogy nem lesz szükségem a 100%-os kapacitásra, és 80%-nál szól, hogy vegyem le a töltőről, amit én meg is fogadok, azzal hosszú távon 2-4-szeres akkuélettartamot lehet elérni.

(3,92 volt fölött 0,1 volt töltőfeszültség-emelés kb. kétszeres igénybevételnek felel meg.)

Ennek mondjuk az újmódi beépített akkumulátoros telefonoknál van csak igazán jelentősége...)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40661) hardverlog válasza IamSociopath (#40659) üzenetére


hardverlog
aktív tag

jelenlegi aksimmal próbálgatom ezt a progit, de melyik adat beszédes a jelenlegi aksi állapotomra? állapot fülem teljesen üres...vagy el kell teli egy időnek mire beméri?

[ Szerkesztve ]

(#40662) IamSociopath válasza hardverlog (#40661) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Igen, pár ciklus kelleni fog mire megtudja határozni, nekem a Xiaomin így néz ki: [kép]

(#40663) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Na megvan az adat:

gyári kapacitás: 3220 mAh
enyém: 1836 mAh

hát közel fele csak

(#40664) hardverlog válasza hardverlog (#40663) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Bár most meg 2089et mutat...akkor olyan 2000 körül lehetek

(#40665) MaCS_70 válasza hardverlog (#40664) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek a becslések azért messze nem pontosak, arról nem is beszélve, hogy az akkumulátor kapacitása sem konstans, még rövid távon sem.

Tájékoztató információnak jó, amit mutatnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40666) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Na megvan az új aksi.

Hát....

Az Aradi utcában vettem át, az új Samsung márkaszervizben, 5000 Ft volt, az aksi fullban úgy néz ki, mint a gyári, amivel a telefont vettem, egyet kivéve:

Az eredetiben ez volt:
CELL: MADE IN JAPAN

ennél:
MADE IN CHINA

A kiadó kérdésemre állította, ez eredeti aksi, még akkor is ezt mondta, mikor kérdeztem miért nem papír tasakban van és csak celofánban.

Egyelőre a Accu Battery csak a régi adatokból számított 2000 mAh akkumulátor kapacitást mutatja, ha nem lesz legalább ennek 3000, akkor viszem vissza.

(#40667) Massmurderer válasza hardverlog (#40666) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nekem anno mikor vettem,müanyag tokba volt az aksi.

(#40668) hardverlog válasza Massmurderer (#40667) üzenetére


hardverlog
aktív tag

nekem adhatták volna mcd-s krumplis papír zacskóban is, ha jó lesz....remélem az accu battery nem 2000 körüli értéket ad be, mert akkor sokat nem értem vele.
Szerintetek mennyi a reális elvárás, 2800-3000 mAh? Vagy ez sok?

(#40669) IamSociopath válasza hardverlog (#40668) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

nekem a polarcell 2800 körül volt és azzal már majdnem kibírtam egy napot :D

(#40670) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Accu Battery vajon miért nem frissíti az akkumulátor kapacitás adataimat? Nagyon várnám már, hogy mennyi az annyi az új akkuval.

(#40671) IamSociopath válasza hardverlog (#40670) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

nem nulláztad, kalibráltad be?

(#40672) hardverlog válasza hardverlog (#40670) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Na letöröltem, majd újra raktam az Accu Batteryt, hogy lássam mennyi az új aksi adata, pár pont híján 2700 lett...hát nem 3xxx, de azért jobb mint volt talán az 5000 Ft-ot megéri.

(#40673) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Kollégám telója nagyon hamar lemerül. Van arra lehetőség mindenféle piszkálás nélkül (root), hogy kiderítse mi meríti esetleg? Köszi előre is.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40674) Amazonas válasza Nerazim (#40673) üzenetére


Amazonas
senior tag

Az "Intelligens kezelő" nevű alkalmazásban az "Akkumulátor" csempét kiválasztva, az "Akkumulátorhasználat" menüpont megmutatja, hogy melyik alkalmazás mennyi energiát zabál.

(#40675) Nerazim válasza Amazonas (#40674) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Gondolom akkor ettől mélyebbre pl:kernel nem tudok menni root nélkül?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40676) Amazonas válasza Nerazim (#40675) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nem tudok róla, hogy lehetne.

(#40677) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszi. Még kérdés, nekem a mi A1 van és ott ha rábökök 8x a CPU-ra akkor készít egy bugreport-ot ilyen esetleg nincs a Samun?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40678) bbattila92


bbattila92
csendes tag

Juhúú! Üdv mindenkinek 2020-ban! :D
Szeretném "android tv box"-szá alakítani az öregedő Note 4 telefonomat, ehhez kérnék segítséget. Valaki foglalkozott már hasonlóval?
Egy kellően tiszta rom-ra és egy működő MHL kábelre lenne szükségem. A netes szimatolás után úgy tudom, hogy 5 pin-es drótot kéne vennem. Valakinek tapasztalat? :)
Ha működne, szép dobozba építeném, projektorra kötném, egy BT-os billentyűzetes távirányítóval vezérelném a kanapén üldögélve. :D

(#40679) farkas17


farkas17
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, hátha az öreg motorosok között van itt valaki aki találkozott már ilyen problémával. :D
Egy N910F-es Note 4 hibáját próbálnám orvosolni, de eddig nem jártam sikerrel.
A problémák:
- telefon nem hajlandó tölteni az akkumulátort túlhevülésre panaszkodva, azonban a telefon egyáltalán nem melegszik.
- bekapcsolás után pár percen belül bezátja az összes alkalmazást szintén magas hőmérsékletre panaszkodva.

Már számos topikot és fórumot megnéztem, és a következőket próbáltam:
Akkumulátor csere sajnos nem oldotta meg a gondot.
Próbáltam szoftvert frissíteni Odinon és Samsung SmartSwitchen keresztül, de bármilyen romot tettem rá, a probléma továbbra is fennált.
Ezek után a töltéscsatlakozóra - micro usb port-ra gyanakodtam, de ennek cseréjével sem változott meg semmi.
Úgy fest, hogy a probléma túlnő rajtam, így ha bárkinek van valamilyen ötlete, szívesen meghallgatom!
Köszönöm, hogy elolvastad!

(#40680) szerzol válasza farkas17 (#40679) üzenetére


szerzol
senior tag

Szia!

Valószínű, hogy valami el van melegedve az alaplapon, de a töltésvezérlő is, és majdnem minden ezen van, így szinte lehetetlen kiszűrni.
Az sem biztos, hogy az akku, vagy a töltés hibás, mert írtad, hogy működés közben is kikapcsol.
Alaplap csere meg nem biztos, hogy megéri amikor 40 ezerért is lehet venni használtan.
Nekem, 2016 február óta háromszor csinálták gariba, harmadjára úgy javították, hogy átragasztották a matricát egy új készülékre, azóta hibátlan.
Nem tudom Odinon hány fájlos romot használtál, pit volt-e cserélve, de próbálkozhatsz szerintem, mert nem sokat buksz, bármi lesz vele.
Hajrá!

(#40681) farkas17 válasza szerzol (#40680) üzenetére


farkas17
csendes tag

Köszi szépen a tanácsot, megpróbálkozom vele! :)

(#40682) passat77


passat77
tag

Sziasztok,
Az N910F és N910C védőtok tekintetében megegyezik?

(#40683) F_Gergely válasza passat77 (#40682) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szia,
Ugyan az a ket telefon csak mas a CPU.

(#40684) passat77 válasza F_Gergely (#40683) üzenetére


passat77
tag

Köszönöm...

(#40685) Diokhan válasza passat77 (#40684) üzenetére


Diokhan
addikt

Neked melyik van? Ha a "C" végű, akkor semmi gond, nyugodt lehetsz, nem fog tönkremenni, mert a 8 magos Exynos van benne. Viszont ha az "F" végű van, akkor figyelj oda a random anomáliákra, amiket csinál a telefon, mert a 4 magos snapdragon procinak sajnos van egy tipusbetegsége, miszerint a NAND Flash memória meghal egy bizonyos idő után.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#40686) passat77 válasza Diokhan (#40685) üzenetére


passat77
tag

Sajnos az F-es volt és van... Már egy alaplap cserén túl vagyok. A nejem használja, igaz rossz a gps, így kaptam e-bay-ről már, de legalább visszakaptam az árát. Így ingyen volt az alaplap.

(#40687) farkas17 válasza Diokhan (#40685) üzenetére


farkas17
csendes tag

Sajnos nekem is Snapi van benne és a Nand flash ment tönkre benne...
Esetleg azt lehet külön cserélni, vagy csak teljesen új alaplappal oldható meg a probléma?

(#40688) Diokhan válasza farkas17 (#40687) üzenetére


Diokhan
addikt

Csak alaplappal együtt lehet cserélni.

passat77: A GPS a legkevesebb, de remélem C-s alaplapot vettél bele, csak úgy éri meg, akár ingyen van, akár nem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#40689) farkas17 válasza Diokhan (#40688) üzenetére


farkas17
csendes tag

Értem, köszönöm!

(#40690) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Pesten, vagy Vác környékén van valaki, esetleg szervíz, akik javítják ezeket a telefonokat? Egy töltő aljzat csere lenne szükséges. 8 magos verzióm van.

(#40691) F_Gergely válasza sziku69 (#40690) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szia, te itt? :DD
Beviszed bárhová megcsinálják neked, mert ez még nem ragasztott telefon hanem csavaros, helyben megcsinálják. Vidd be Samu szervizbe az a legtutibb.

(#40692) sziku69 válasza F_Gergely (#40691) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia! :) Igen, mindenhol előfordulok. :D
Láttam a cseréről egy videót, háát nem annyira egyszerű, mert a kijelzőt is le kell venni.
Talán mondtam már, hogy Vác mellé költöztünk, ezért valami közeli szervizt keresek. A xi. kerületben van egy szervíz ahol cserélnék, de jobb lenne egy közelebbi. IV. XV. III. kerület, vagy Vác.

Most már tényleg összefuthatnánk egyszer, ha vége lesz ennek a ...

(#40693) rstwingo válasza sziku69 (#40692) üzenetére


rstwingo
tag

Keresd meg Amoledus-t , hogy Ő hol rendel

(#40694) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Sziasztok
Olyan kérdésem volna hogy hoztak hozzám egy n910f készüléket ami törött volt. Kicseréltem a kijelzőt működik is viszont jelszót kér. Tekintve hogy majdnem egy évig volt a fiókban a tulaj szerint így nem igazán emlékszik rá. Amire emlékezett azok természetesen nem voltak jók. Viszont azért lett kicserélve a kijelző hogy a rajta lévő adatokat le lehessen menteni. Van erre mód a jelen esetben?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#40695) F_Gergely válasza bull84ghia (#40694) üzenetére


F_Gergely
őstag

Milyen jelszót kér? Samsung fiók jelszót?
Vagy pin kódot?
Elméletileg van rá megoldás, hogy fel lehessen oldani, de ez esetben bukja az adatait.

(#40696) bull84ghia válasza F_Gergely (#40695) üzenetére


bull84ghia
őstag

Azt a jelszót amit a képernyő feloldáshoz kér. Nem minta,nem számsor hanem rendes jelszó.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#40697) F_Gergely válasza bull84ghia (#40696) üzenetére


F_Gergely
őstag

Az a samsung jelszó lesz, mert amúgy számot kérne.
Próbálja meg a samsung fiókba weben belépve feloldani a készüléket, úgy emlékszem ott lehet ilyet.
Már rögtön a bekapcsolásnál kér kódot vagy bekapcsol lefut a boot és PIN kód után kér jelszót?

(#40698) bull84ghia válasza F_Gergely (#40697) üzenetére


bull84ghia
őstag

Közben sikerült megoldani. Ha esetleg más is így jár akkor csak rootolni kell, fel kell rakni egy twrp recovery-t amiben van fájlkezelő. Beleraktam egy sd kártyát és átmásoltam mindent a belső memóriáról. Aztán kapott egy gyári romot és mindenki örül :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#40699) Parallaxis válasza F_Gergely (#40697) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az a samsung jelszó lesz, mert amúgy számot kérne.

Bekapcsolás után azt kér, amit megadtak neki védelemnek. Ez lehet pin ami csak szám, de lehet jelszó is ami bármilyen hosszú szöveg lehet, de jelkódot is kérhet, ha az az alap.
Amit nem fogad el bekapcsolás után az a biometrikus azonosítás, az csak az első egyéb beléptetés után lép életbe.

(#40700) F_Gergely válasza Parallaxis (#40699) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ezt a jelszót hol kell beállítani?
Csak azért hogyha resetelem a telefont tőlem ne kérjen jelszót mert ugyan igy járok hogy fogalmam sincs mi az :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.