Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Bagoly81 válasza Parallaxis (#3028) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

azért egy gyári program nem működik art alatt, úgy gondolom, hogy nagyon nagy baj
múltkor jött egy frissítés az s helathoz, de nem javitotta meg a hibát :S

(#3052) B1T3


B1T3
addikt

Újraindítottam a telefont, és az alkalmazástárban szereplő mappából nekem is visszaszórta a többi közé az ikonokat… Elég amatőr bug. :)

(#3053) Parallaxis válasza Bagoly81 (#3051) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az S-health lenne a kisebbik probléma, akinek ilyesmi kell, az ki tudja váltani a Google alkalmazásával, de a közel negyedórás reboot azért eléggé necces :)
Úgy gondolom az 5.0-ig nem nagyon erőltetik az ART-ot.

(#3054) silmatauki


silmatauki
őstag

Még mindig HDR:

Pár héttel ezelőtt már utaltam a GSM Arena N4 vs. iP6+-cikkének 4K üzemmódbeli OIS-hiány-állításának hibájára. Akkor az alapján gondolták azt, hogy 4K-s videofelvételnél nincs semmilyen stabi, hogy a config menüben olyankor a stabilizáció ikonja valóban deaktiválódik. De azt nem vették észre, hogy az kizárólag a plusz elektronikus stabit kapcsolja ki/be, nem az állandóan aktív (és a stock Camera appból nem kikapcsolható) OIS-ét. Most egy újabb, igen komoly hibát találtam a cikkükben, annak is a HDR-t tárgyaló részében.

Ez a cikk arra a következtetésre jut, hogy a HDR mód használatakor az árnyékokat ugyan felhúzza (= világosabbá teszi) a rendszer, de a csúcsfények jobban be fognak égni (“The Galaxy Note 4 mode manages to bring out extra detail in the shadows (the Bistro sign is more legible) though the brightly lit areas become more washed out.”).

Ez egyáltalán nem általánosítható és kapásból egy ellenpéldaként ott van a tegnapi kétszer két HDR-es és nem-HDR-es Allee-képem. Azzal cseszték el a GSM Arenások, hogy (idő, esetleg hozzáértés híján) nem próbálták megfigyelni a képek EXIF-jei alapján a törvényszerűségeket. Ennél a két példánál például a N4 kifejezetten rosszul mért a csúcsfényeket HDR módban – a HDR-es felvételnél lényegesen alacsonyabb zársebességet (1/2288s) alkalmazott, mint a nem-HDR-esnél (1/2816s). Mivel ez azt jelenti, hogy több fotont kapott a szenzor a HDR-es kép készítése során, nem véletlen, hogy jobban beégtek a csúcsfények azon a képen. De ez egyáltalán nem általánosítható – valszeg azért mért rosszul a kamera még a HDR-módban default teljes szenzoros mérés ellenére is, mert viszonylag kis területre koncentrálódtak a csúcsfények. Ezzel a problémával már találkoztam máskor is az N4-en (erről majd egy következő hozzászólásban, amiben a Snap képminőségét is hasonlítgatom a stock Camera appéval). Ha nagyobb kiterjedésű lett volna a csúcsfényes terület (ahogy az én tegnapi Allee-s képeim), akkor a HDR kép készítése során nem hogy nem túl, hanem egyenesen alulexponálta volna a teló a HDR-es képet.

Sajna az iPhone6+ HDR módját érintő megállapításai sem állják meg a helyüket a legtöbb igazi életbeli kép kapcsán. Gyakorlatilag ugyanazt a hibát követik el: egyetlen egy kép alapján általánosítanak, és állítják kb. ugyanazt, mint a fentiek – hogy ti. HDR módban jobban beégnek majd a csúcsfények (“The iPhone 6 Plus HDR option also improved rendering in the shadows (though not as much), again at the cost of washing out some of the highlights.”). Mégpedig bárki, aki akár csak pártucat HDR képet lőtt iPhone-okon, tanusíthatja, hogy ez ostobaság.

Egyszóval, érdemes fenntartásokkal kezelni, amit a “szaksajtóban” olvas az ember...

(#3055) hanti válasza Parallaxis (#3053) üzenetére


hanti
senior tag

Nálam 10mp az újraindítás és ART- ot használok.

(#3056) Parallaxis válasza hanti (#3055) üzenetére


Parallaxis
addikt

Gondolom nem Note 4-en :)

(#3057) hanti válasza Parallaxis (#3056) üzenetére


hanti
senior tag

De! SM N910C

(#3058) Parallaxis válasza hanti (#3057) üzenetére


Parallaxis
addikt

Akkor ott valami nem stimmel, vagy semmit nem telepítettél.

Az ART mindenkinél vacakol reboot esetén, nincs különbség a SOC miatt (XDA).

(#3059) SeatZola válasza hanti (#3055) üzenetére


SeatZola
őstag

Nálam - szintén 910C-s Exynos - 19mp az újraindítás. De nem ART-os. Ez szerintem teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#3060) hanti válasza Parallaxis (#3058) üzenetére


hanti
senior tag

45 app van telepítve és ebből legalább 15 online, természetesen az általam nem használt appok le vannak tiltva. 17.-e óta van meg és két reszettel kezdtem. Az első perctől kezdve ART.-on használom. Pillanatok alatt újraindul.

(#3061) zack


zack
nagyúr

Ha az Snote-nál az Evernote van megadva szinkronra, hova szinkronizálja? Nem találok semmit a weben, pedig manuálisan is szinkronizáltam.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3062) hanti válasza Parallaxis (#3058) üzenetére


hanti
senior tag

A 10 mp kicsit költői túlzás volt, de a 26mp az ül.

[Újraindítás]

(#3063) guriga1234 válasza zack (#3009) üzenetére


guriga1234
addikt

"arra vagyok büszke, hogy egy 200k telefonnal a zsebemben van pénzem alkalmazásokat is venni" és "Ha összeszámolnám 5-10k értékben biztos van Play-ről megvett root jog köteles progim" - húha! Neked aztán van zseton a zsebedben! Ráadásul nem is anyuci vette, mint azt is megtudhattuk. De ha te ennyiért sírsz, akkor talán mégsincs annyi zsetonod?
"a Note4 így jó ahogy van, és én vagyok a fasz" - ráhibáztál.
"be is fejeztem a témát" - bár úgy lenne!
"majd ha intézek ez ügyben bármit is, majd megtartom magamnak" - én biztos nem vagyok rá kíváncsi.

(#3064) silmatauki


silmatauki
őstag

Na akkor itt egy komolyabb Snap vs. stock Camera app összevetés, ahogy ígértem – plusz iPad Air 2, iPhone 5 és az elmaradhatatlan etalon-csúcskamerateló, a Nokia 808 képeivel.

Stock Camera app HDR vs. nem-HDR módja

Kezdjük a stock Camera app HDR vs. nem-HDR módjával. A tegnapi, ill. mai, kapcsolódó írásomban már kifejtettem, hogy

1, a gép egyképes ál-HDR-t használ, és csak alulexponálással & durva árnyék-felhúzással operál;
2, HDR módban (kényszerítve) az egész szenzort használja fénymérésre, hogy elkerülje a csúcsfények beégését, de
3, ez az egész szenzoros fénymérés bizonyos esetekben nem működik – pl. akkor, ha a csúcsfények a látómező egy kis részére korlátozódnak.

Ezt a problémát demonstrálja az album HDR vs. nem-HDR módját illusztráló kétszer két képe:

HDR:
eredeti 1: https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/15850485891/in/set-72157647090389033
eredeti 2: https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/15666708727/in/set-72157647090389033
crop: https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/15232822503/in/set-72157647090389033

Nem-HDR:
eredeti 1: https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/15850475491/in/set-72157647090389033
eredeti 2: https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/15851847672/in/set-72157647090389033
crop: https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/15664955738/in/set-72157647090389033

Ha összehasonlítjuk az asztalon levő középső fehér doboz csúcsfényeit, akkor láthatjuk, hogy a HDR módban ugyanúgy be vannak égve, mint anélkül. A két mód közötti (jelentős) különbség csak a HDR képen a felhúzott árnyékok képében jelentkezik. A beégés mértékének kb. azonosságának miértje egyértelműsödik az EXIF-ek megnézésével: a záridő 1/284s a HDR-es és 1/236s, ill. 1/234s a nem-HDR-es képeknél. A különbség kb. 0.2 EV, ami nem sok. Azaz: bár HDR-módban valamivel kevesebb fotont engedett az automatika a szenzorra, a záridőbeli különbség nem volt akkora, hogy igazán látható beégés-mentesítéshez vezethessen. (A tegnapi, az automatika által rendesen mért Allee-képeimnél például több, mint 1 EV volt a különbség. Nem csoda, hogy ott lényegesen kisebb volt az ég beégése a HDR-es képen, mint a nem-HDR-esen.)

A probléma oka egyértelműen az, hogy a képnek csak igen kis részletét foglalja el az igen világos terület. Ahogy a GSM Arena hasonlóan "problémás" tesztképénél, az automatika egyszerűen nem ehhez a csúcsfényhez igazította az expozíciót. Ha nagyobb kiterjedésű lett volna ez a terület, akkor valszeg rendesen működött volna minden, ahogy az Allee-s HDR-es képeknél is – a színfalak mögött (jelentősen) alulexponálta volna a képet (a záridőt legalább 1/500s körülre csökkentve), hogy megakadályozza a beégést.

Konklúzió: mivel az igen durva zajcsökkentés & élesítés miatt amúgy sem ajánlom a beépített Camera app használatát 1/8s záridőt nem igénylő fotók készítésére, a third-party appokban (amelyek közül jelenlegi tudásom szerint a Snap a legjobb), ha beégést tapasztalunk, és nem tudunk a beégett felületre rendesen mérni (az automatika rendre túlexponálja a képeinket), akkor kézzel exponáljunk alul. (A Snap-ban ez pl. a köv. képp tehetjük meg: tap a bal alsó 3 pontra > Photo tab > Exposure > válasszunk ki valami negatív értéket.) Ha viszont mindenképp a gyári apphoz ragaszkodunk, akkor van egy nagyon rossz hírem: a HDR mód aktív állapota mellett nem állíthatunk exposure kompenzációt, így azt semmilyen módon nem "javíthatjuk".

Megfigyelendő az is, hogy mivel a szenzorra a HDR esetén a nem-HDR esethez képest "csak" 20%-kal kevesebb foton jut, nincs olyan durva eltérés az árnyékok minőségében, mint a tegnapi, 1+ EV-különbségű esetben. A crop képen látható Húzni / Pull / Ziehen, eredetileg árnyékban levő (azaz HDR módban erősen felhúzott) feliraton látható "kenés" ezt jól mutatja – az kb. ugyanaz a két esetben. (Azért vettem bele minden cropba ezt a feliratot, mivel a fehér alapon piros szín kis kontrasztú, amin nagyon jól megfigyelhető mindennemű, zajcsökkentésből fakadó elkenés.)

Stock Camera app durva zajcsökkentése & élesítése vs. Snap camera élesítés nélkül

Nézzük a másik beígért területet, a beépített Camera rendkívül durva zajcsökkentésének és élesítésének hatását, és hogy az ezekkel nem operáló third-party appok outputja milyen tekintetben jobb. Hasonlítsuk össze a fenti képekkel az album N4-Snap- -előtagú képeit. Ezeket Best JPEG minőséggel és 0 sharpeninggel csináltam. Egy crop:

https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/15850476731/in/set-72157647090389033

Figyeljük meg mondjuk a bal felső Húzni / Pull / Ziehen-táblát. Sokkal kevésbé van elkenve a piros szín, ami azt mutatja, hogy sokkal kisebb zajcsökkentést alkalmazott a Snap, mint a stock Camera app. Természetesen ennek negatív következményei is vannak: bárhova nézünk a Snap képein, az árnyékokban mindenhol látunk színzajt. Ez különösen sötétszürke/fekete háttéren feltűnő. Ez a zaj a kis szenzor-pixelméret, valamint a tradícionális Bayer színszűrő egyenes következménye, és jobbat a technika jelenlegi állásánál nem igazán remélhetünk. Mindenesetre a Samsung elkövette azt a hibát, hogy igen durva színzajszűrést (effektíven: a színek durva elkenését) használ akkor is, amikor nem kéne (pl. alap-ISO-n), és mindezt nem teszi konfigurálhatóvá.

Sajnos nem csupán a színek elkenése a probléma. A Samu appja ezen felül igen durva utóélesítést is használ, ami miatt durva és természetellenes élek (angolul: oversharpening halos) jelennek meg a nagyobb kontrasztú színátmenetek között. Figyeljük meg pl. az asztalon levő könyv oldalán a feliratot (fehér-kék átmenet): a Snap képén az átmenet természetes, míg a Samu appjának kimenetén mintha valaki az összes betű határát átrajzolta volna egy szürke tollal. Nos, ezek az utóélesítés által behozott ál-élek.

Végül, a harmadik, nem ennyire feltűnő, de szintén komoly probléma a Samu outputjával a JPEG túltömörítettsége. (Amelyet szintén nem állíthatunk át.) Ha megnézzük az 1. fejezetben linkelt képeken például a Húzni / Pull / Ziehen-táblának a széleit, egyértelműen látszik a JPEG tömörítés miatti "kockásodás". Ilyen nincs a Snap "Best" JPEG minőségre átállított outputján. Hát igen – nem véletlen, hogy a kevinrocksman-féle hack is megnövelte a JPEG minőséget (lecsökkentette a tömörítés mértékét).

Egyéb telók

Az albumba felraktam az iPad Air 2, iPhone 5 és az etalon, a Nokia 808 képeit, amelyeket közvetlenül összehasonlíthatunk a Note4 kimenetével.

Természetesen mondanom sem kell, hogy a Nokia (itt a crop) úgy is messze a legjobb eredményt produkálta minden tekintetben, hogy az obijának gyutávja ekv. 27mm, míg a többi telóé (különösen az iPhone5-é) magasabb, így több szenzor-megapixelt igényel ugyanannak a tárgyterületnek a lefedése. A Note4-nek azonban nem kell szégyenkeznie – a 16 Mpixelje sokkal részletgazdagabb állóképet ad, mint az Apple két gépe. (Pláne, ha nem a Samu beépített Camera appját használjuk.)

[ Szerkesztve ]

(#3065) guriga1234 válasza zack (#3020) üzenetére


guriga1234
addikt

"De nem hagyom annyiban a dolgot" - most biztos összeszarja magát a samu és a gugli is, mert most mi lesz, ha zack(kant) nem hagyja annyiban... megalol.

(#3066) guriga1234 válasza silmatauki (#3064) üzenetére


guriga1234
addikt

Igazán érdekeseket írsz, de szerintem senki sem fényképezőgépnek vette a Note4-et.

(#3067) silmatauki válasza guriga1234 (#3066) üzenetére


silmatauki
őstag

én főleg a kamerája miatt vettem – 4K, 16 Mpixel stb – na ez az, ami az iPhone 6+-ban nincs (a sima 6-ban még OIS sincs...). Ezért is próbálom kihozni belőle a legjobb minőséget. Kár, hogy a Samu így elcseszte az appját...

(#3068) zack válasza silmatauki (#3064) üzenetére


zack
nagyúr

Amit én észrevettem nem ennyire kivesézve, hogy kevesebb az éles kép, mint a 1520-nál. Hiába gyorsabb az app és a mentés is, több a bemozdult kép. Ez még változhat a szoftver csiszolásával.
Ami viszont jól sikerül, az kb egál.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3069) Szpisti válasza guriga1234 (#3066) üzenetére


Szpisti
addikt

Hát én sem annak vettem, arra van egy nagyobb, komolyabb gépem... De amúgy is, 10x15-ös fotopapírra szoktam nyomtatni, sose nagyítgatom a képeket agyon, hogy vajon milyenek a hangyaf@sznyi részletek... Erre a célra pedig nagyon szuper képeket lehet lőni a Note 4-el...
Ez persze a személyes véleményem...

(#3070) leslien


leslien
nagyúr

best phone of year azt hiszem nem fogunk vele vitatkozni :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3071) silmatauki válasza Szpisti (#3069) üzenetére


silmatauki
őstag

Nekem is van egy Fuji X-E1-em – na (a 18-55 minőségét is belekalkulálva) annál jobb képminőségű cropos kitzoomos kamerát nehéz találni :) De a videójának minősége csapnivaló, míg az N4-é kitűnő – ez utóbbi tehát jól kiegészíti a Fujit. Ja, és mindig nálam lehet, szemben a Fujival.

(#3072) Szpisti válasza silmatauki (#3071) üzenetére


Szpisti
addikt

Igen, nem is kérdés, videózásra a Note 4 a király most számomra...

(#3073) guriga1234 válasza leslien (#3070) üzenetére


guriga1234
addikt

Elvileg az Edge jobb lehet, mert többet tud, de arról még nincsenek tapasztalatok.

(#3074) ForRedGlory válasza guriga1234 (#3073) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha mar Edge: http://www.androidauthority.com/note-edge-review-568576/

Bocs, telrol irok.

(#3075) tom_77


tom_77
tag

Milyen oldalranyílós tokot és képernyővédő foliát ajánlotok?

(#3076) leslien válasza guriga1234 (#3073) üzenetére


leslien
nagyúr

házon belül vannak, az már csak hab a tortán... nekem nem kéne frankón mondom. mert betegesen féltem ezt is. annál meg oldalán kerekített kijelzővel. ááá kész lennék mint a matek lecke :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3077) silmatauki válasza zack (#3009) üzenetére


silmatauki
őstag

"Oké. Itt be is fejeztem a témát, és majd ha intézek ez ügyben bármit is, majd megtartom magamnak, hiszen itt ez úgysem érdekel senkit."

Nagyon sokunkat érdekel a rootolás vs. gari témája. Én is nagyon szívesen rootolnék a kamera-javítások és például a CF.lumen miatt. Szóval légyszi tudósíts bennünket a fejleményekről!

(#3078) guriga1234 válasza silmatauki (#3077) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha lesz ilyen, az XDA-n megtalálod. Zack nem készít rootot.

(#3079) Lecs@ válasza guriga1234 (#3078) üzenetére


Lecs@
addikt

És intézni sem tud természetesen.

512 GB

(#3080) Parallaxis válasza hanti (#3062) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez érdekes, mert ART esetén a Note 4 minden indításnál rebuilding-el, nálad meg fel sem ugrik az ablak, szóval nagy a valószínűsége, hogy nem váltott át ART futtatókörnyezetre a rendszered.

(#3081) guriga1234 válasza ForRedGlory (#3074) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez talán szemléletesebb: [link]

(#3082) guriga1234 válasza Lecs@ (#3079) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha lesz root, csak várj! Majd biztos mondja, hogy elintézte :)

(#3083) zack válasza guriga1234 (#3082) üzenetére


zack
nagyúr

Már a pendrive-on Dr.Ketan romja...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3084) hanti válasza Parallaxis (#3080) üzenetére


hanti
senior tag

Pedig ART-on van, utána olvastam az XDA-n és az "F"-s telókra panaszkodnak a "C"-s telóknál csak az első indítás hosszadalmas a reboot már gyors.

Biztos van a fórumban olyan kolléga aki ART-t használ és kipróbálná SM N910C verzióval, ha már nekem nem hiszel.

[ Szerkesztve ]

(#3085) DeathAdder válasza Parallaxis (#3038) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen ezt tapasztaltam N5 -nél is már, de ő csak kérdezés nélkül akár mobilneten is letölti az összes appot, annyit csinál mindössze.
Mentéseket, beállításokat nem hiszem, hogy visszaállít :(

(#3086) Parallaxis válasza hanti (#3084) üzenetére


Parallaxis
addikt

XDA-n mindegyik típus tulajdonosai, így a C-sek is panaszkodnak erre.

Pl.: "I change dalvik to art just now. Its take almost 15 minutes to boot 360 apps. Almost apps run smooth but its break S Health. Btw my device stock Sm-N910C"

Szóval szerintem nálad nem zajlott le az átállás, maradtál dalvikon, csak hibás a kiírás, vagy nem tudom mi lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#3087) Fejvadi válasza Lecs@ (#3079) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:C

(#3088) hanti válasza Parallaxis (#3086) üzenetére


hanti
senior tag

Pont ezt olvastam én is és a boot az nem reboot,tehát ez az első indítás volt. A többi mind snapragonos volt, de nem igaz hogy senki nem próbálta még ART-al rajtam kívül.

[ Szerkesztve ]

(#3089) zack válasza hanti (#3084) üzenetére


zack
nagyúr

Kipróbáltam. Gyors. Amíg az alkalmazásokat átfésüli az idő, de utána gyors a reboot.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3090) hanti válasza zack (#3089) üzenetére


hanti
senior tag

Szerintem ez a hiba csak a snapragonos telóknál jelentkezik. Köszi hogy kipróbáltad.

(#3091) zack válasza hanti (#3090) üzenetére


zack
nagyúr

Bevallom őszintén nem ezért próbáltam ki, csak kíváncsi voltam 2 napja, hogy milyen ART-on.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3092) hanti válasza zack (#3091) üzenetére


hanti
senior tag

A lényeg hogy nincs gond vele, nekem gyorsabbnak tünik.

(#3093) zack


zack
nagyúr

Dr.Ketan V1 fent. :)

Atyaég...Milyen sebessége van ennek? :) Elképesztő.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3094) migabi24 válasza zack (#3093) üzenetére


migabi24
nagyúr

Most neked snapis van vagy exynos? Mert ilyen romot csak snapisra találok

(#3095) torrente777_ válasza migabi24 (#3094) üzenetére


torrente777_
aktív tag

Exynos és a rom:[link]

Rommer.

(#3096) migabi24 válasza torrente777_ (#3095) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi, jó nagy kavarodás van az xda-n is a rengeteg verzió miatt

(#3097) Luser2000 válasza Luser2000 (#2918) üzenetére


Luser2000
addikt

... Amit az élet meg is cáfolt (#2917)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#3098) Weeman1 válasza Lecs@ (#3079) üzenetére


Weeman1
veterán

Én már azt hittem igen. :D

Xiaomi 11T Pro

(#3099) migabi24 válasza Luser2000 (#3097) üzenetére


migabi24
nagyúr

Vietnam, thailand az nem a mi régiónk éppen, cáfolatnak egy DBT-s romot linkelj majd ;-)

[ Szerkesztve ]

(#3100) hanti válasza migabi24 (#3099) üzenetére


hanti
senior tag

Nem tud, mert nincs forgalomba Németországba, de orosz már van. Egyébként az XDA-n van egy felmérés és "C"-s a legtöbb felhasználó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.