Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Egyéb lauchereken beállítható, hogy a kézzel írt jegyzetek megjeleníthetők legyenek?
Mi olyan spéci ebben, hogy csak TW tudja kitenni? :U

Ami a kamera kérdést illeti nagyon unalmas ez a vita már (látszik hogy egy papír miatt itt tabu a normális témák ->root, recovery, kernel, rom ;] ), persze én végig olvastam mindet mint rendes topiklakó, ezért fel is csigázott a téma, így hát a felettem levő hsz alapján mindjárt be is állítom a Snapot és holnap kipróbálom élesben a gyárival szemben :K
Úgyis egy hete megvan már a készülék, de még csak egyet fotóztam vele azt is csak a próba miatt :DDD
Szóval kíváncsi vagyok a különbségre, hogy egyértelmű lesz-e a Snap javára.

DE arra ne kérjen senki, hogy megvásároljam 1 millióért a PS-t és szerkesztgetni kezdjek egyenként, nincs nekem se kedvem se időm ilyesmivel bohóckodni, annyit azért nem ér az egész :N

szerk. silmatauki - ha a Sharpening élességet jelent, akkor az nekem alapból már 0 -án van, nem kell semmit állítanom rajta :N
Tehát akkor csak annyi volt a nagy beállítás, hogy JPEG minőséget - Legjobb -ra tettem :)

[ Szerkesztve ]

(#4202) szabi510


szabi510
tag

Fórumhoz ertoktol kérdezném van itt olyan lehetőség, hogy fórum listazasanal ignoralok szavakat, felhasznaloneveket?
Olvasnék de az utóbbi időben kezd elmenni az egész egy más témába mint a telefon.

(Bocsi az ékezetek hiánya miatt)

[ Szerkesztve ]

(#4203) S e t h válasza szabi510 (#4202) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igen van, simán átugrod a hozzászólásokat és máris szebb a napod.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4204) csordas11 válasza silmatauki (#4200) üzenetére


csordas11
aktív tag

Ez jó Nexus 5-hoz is? Ja és hol tudom letölteni?

(#4205) Luser2000 válasza silmatauki (#4200) üzenetére


Luser2000
addikt

Lezárt képernyőn a gyári kamera alkalmazást le lehet cserélni?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4206) migabi24


migabi24
nagyúr

S5-re kint van a lolipopp, szerintem jön ide is rövidesen

(#4207) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Amugy tenyleg unalmas mar ez a folyamatos Snap vs gyari kamera... egyesek ugy allitjak be, hogy a gyari kamera szar, mikozben a legjobb az androidos mezonyben. Ha ez szar es elmossa a kepeket, akkor Snappal PW808 szint vagy mi?? Hagyjuk mar...nagyon haklis vagyok a kamerara, de ebben mocskos jo kamera van, es a gyari program is jo. Aki szerint meg a Snap jobb, ok...jobb..de ne ossza mar az eszt napok (hetek) ota annak, aki szerint meg a gyari tokeletes. Nem vitanak szantam, amit irtam, csak mar napok ota mast sem olvasni itt. Jah, es mielott valaki azt az okossagot irja, hogy ugorjam azt a kommentet, ami nem erdekel, akkor ennyi erovel napok ota be sem lephettem volna ide, mert egy gyors gorgetes es papa...

[ Szerkesztve ]

(#4208) leslien válasza ForRedGlory (#4207) üzenetére


leslien
nagyúr

+1 igen mennyünk rá a 5.0 mert sztem hamarosan kint lesz a miénk is. kérdésem az lenne h telenoros az enyém és akkor arra mehet fel a pl Lengyel rom?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4209) sebesvarib válasza silmatauki (#4200) üzenetére


sebesvarib
csendes tag

Köszönöm! Megnézem én is akkor a különbséget :)

(#4210) boksz


boksz
senior tag

Szerintem elég lesz a Snap és társai fotós hozzászólásokból, mindenki eldönti mit használ, elég infót kaptunk !

Vannak direkt mobiltelefon fotózással foglalkozó fórumok is...

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#4211) S e t h


S e t h
nagyúr

Tegnap négy alkalmazással csináltam fotókat, este a szemem kifolyt úgy kerestem monitoron az eltéréseket, de semmi szignifikáns.
Ami viszont szembetűnő volt az a méret, volt olyan app ami kb. felére tömörítette a képet, de ott sem voltam elég vájtszemű a hibákhoz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4212) silmatauki válasza ForRedGlory (#4207) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ha ez szar es elmossa a kepeket, akkor Snappal PW808 szint vagy mi?? "

Nem, amit bizonyítottam is ebben a hsz-ben levő tesztképekkel: http://itcafe.hu/tema/re_samsung_galaxy_note_4_irastudo_orias/hsz_3064-3064.html

Sajna napfényben a Note4 még csak meg sem közelíti a 808-as képminőségét, semmilyen programmal sem.

Mind1, az én részemről a téma lezárva. Senkit sem kényszerítek az akarata ellenére arra, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a kamerájából.

(#4213) darkarthur válasza silmatauki (#4212) üzenetére


darkarthur
senior tag

Én személy szerint köszönöm a hozzászólásaidat, tanácsokat.

Számomra abszolút nem zavaró ebben a témában is kicsit többet olvasni itt.

Az 5.0 viszont engem is jobban érdekel még ennél is.

Várjuk! :DD

Samsung S23 Ultra 5G

(#4214) S e t h válasza silmatauki (#4212) üzenetére


S e t h
nagyúr

Végre kisütött a nap, gondoltam kipróbálom a hdr funkciót a snapen, viszont hibásan menti el, a kép fele vagy éppen háromnegyede fehér, üres, mentésnél néha meg be is zár a program. :(

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4215) Parallaxis válasza S e t h (#4214) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ugye nem állítottad kártyára mentésre?
Ha igen, akkor kézzel meg kell adni a saját mappáját, másba nem tud menteni a 4.x-es droid korlátai miatt.

(#4216) guriga1234 válasza silmatauki (#4212) üzenetére


guriga1234
addikt

Végre!
Szerintem folytasd egy fotós fórumon.

PS: akinek ennyire szívügye a fotózás, ráadásul állítólag van egy jó gépe (fuji, ami állítása szerint mindent üt), az miért nem azzal akar fotózni? Mert ez kb. olyan, mintha azt írnád, hogy van egy BMW-d is, de valójában nem azzal jársz, hanem egy Trabanttal, és arról folytatnál diskurzust, hogy az egyik motorolajjal mennyivel jobban megy a Trabi, mint azzal, amit gyárilag ajánlanak.
Nem azzal van a baj, amiket írtál, mert volt köztük sok hasznos is. De a folyamatos ismételgetések, a saját beírásaidra való hivatkozásaid nyúltak, mint a rétestészta, és a hozzászólók többsége ráadásul nem is látta igazolva azokat, amiket írtál, vagy nem tartotta lényegesnek a differenciákat. Szerencsédre te már tudod a nagy okosságot (snap), és hogy melyik mobilnak melyik fotós funkció az erőssége, de ez meg aztán tényleg nem érdekel senkit rajtad kívül. Továbbra is azt javaslom, hogy fotózz a fujival, és folytasd egy fotós fórumon.

(#4217) Parallaxis válasza guriga1234 (#4216) üzenetére


Parallaxis
addikt

Végre!

Ok, végül is a tok, fólia téma sokkal érdekfeszítőbb és hasznosabb.

A topik indulása óta ez volt az első valóban hasznos téma ami előkerült, de hát látszik, hogy ilyesmire nincs igény.... :(

Mert ez kb. olyan, mintha azt írnád, hogy van egy BMW-d is, de valójában nem azzal jársz, hanem egy Trabanttal,

Neked ott a BMW-d, de csak kettesben vagy hajlandó menni vele, mert, hogy kihasználd a valós tudását az túl unalmas téma.

--

Esetleg ha zavar a fotózás mint téma, várnánk más, hasznos, építő jellegű témafelvetést... ha meg ilyet nem tudsz, akkor inkább maradj csendben és ha valami nem érdekel, akkor van egy izgalmas gomb a billentyűzeteden, keresd meg, rá van irva, hogy pgdwn!

(#4218) silmatauki válasza S e t h (#4214) üzenetére


silmatauki
őstag

Nálam gond nélkül megy a HDR mentés mind default kézi jóváhagyásos, mind automata (amikor nem rakja ki a végleges képet jóváhagyásra / plusz azonnali tuningra) módban. Belső memóriába mentek (kártya perpill nincs is bent), T, ANK4, nem rootolt, 5.6.1test1.

Amúgy találtam egy nagyon komoly hiányosságot a progban: nincs exposure bracketing, hogy desktopon lehessen HDR-eket gyártani, mindenféle CPU- és elemzabáló (bár kétségkívül gyors és egész elfogadható eredményű) HDR-es illesztési telós próbálkozás helyett. Kár, mert amúgy gyengébb minőséget produkáló progokban van – például az FV5-ben (bal középen Menu > BRK > frameszám beállítás fent, exp. eltérés beállítás lent. Ajánlom pl. a 3 frame és +/-2 EV kombót.)

@guriga:

"PS: akinek ennyire szívügye a fotózás, ráadásul állítólag van egy jó gépe (fuji, ami állítása szerint mindent üt), az miért nem azzal akar fotózni? "

Azért, mert a Fuji nincs mindig nálam, a telóm viszont igen. Különben nem próbálnám a maximumot kihozni a telóimból.

" a saját beírásaidra való hivatkozásaid nyúltak, mint a rétestészta"

1, a topikban többen is visszakérdeztek pl. beállításokra vagy az állításaim igazolására
2, a mondanivalómat / érveimet igazoló régebbi hsz-okat / képeket egyszerűbb belinkelni, mint ugyanazt a szöveget újra beírni. Akkor abból lenne a probléma, hogy telefloodolom ugyanazzal az infóval a topicot. Lásd még: van sapka-nincs sapka.

[ Szerkesztve ]

(#4219) Lecs@ válasza silmatauki (#4218) üzenetére


Lecs@
addikt

Ajánlom pl. a 3 frame és +/-2 EV kombót.

Ezek pontosan mik, és mi célt szolgálnak ?

512 GB

(#4220) silmatauki válasza Lecs@ (#4219) üzenetére


silmatauki
őstag

Három képet csinál gyors egymásután, 2 EV eltéréssel. Azaz az első képet -2 EV-vel (azaz erősen alulexponálva), a másodikat 0-val (azaz mintha nem állítottál volna semmit), a harmadikat +2EV-vel, azaz erősen felülexponálva. A három képből normális HDR összerakós (stitcher) appal nagy esély van a jóminőségű és az alapesetnél legalább 4 EV-vel, azaz szignifikánsan nagyobb dinamikaátfogású HDR kép készítésére.

(#4221) guriga1234 válasza Parallaxis (#4217) üzenetére


guriga1234
addikt

"A topik indulása óta ez volt az első valóban hasznos téma ami előkerült" - azt lehagytad, hogy szerinted.

"Neked ott a BMW-d, de csak kettesben vagy hajlandó menni vele, mert, hogy kihasználd a valós tudását az túl unalmas téma" - ráhibáztál, tényleg BMW-m van, de mivel automata váltós (pontosabban triptronic, vagyis akár én is tudok váltani, ha akarok), ezért kettes fokozatban nem sokáig megyek, maximum dugóban, araszolgatásnál.

Nem zavar a fotózás, mint téma, de ha a fotózás nagyon érdekelne, akkor egy fotós fórumot látogatnék. A Note4 sokkal több annál, mint egy fényképező eszköz. De ha már fényképezés: sokkal hasznosabb az OCR képesség, mint az, hogy számolgatom a cserepeket a tetőn, ami egyébként is csak jelentéktelen háttérként szerepel.

(#4222) guriga1234 válasza silmatauki (#4218) üzenetére


guriga1234
addikt

Akinek ennyire szívügye a fotózás, annál legyen ott _mindig_ a fényképezőgépe.

(#4223) silmatauki válasza guriga1234 (#4222) üzenetére


silmatauki
őstag

Fogtál kezedben már minőségi, fényerős (fémből készült) zoomos APS-C MILC-et? Ha igen, akkor Te is tudod, hogy azt nem lehet minimális mérettel és súllyal (mondjuk 400g alatt) megcsinálni. Az "állandóan magamnál"-kategória a legminiatűrebb micro43-as gépeknél végződik.

(#4224) silmatauki válasza Parallaxis (#4217) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ok, végül is a tok, fólia téma sokkal érdekfeszítőbb és hasznosabb."

Pl. a fólia téma az, ami engem abszolút nem érdekel, mert úgyis behajthatós tokot használok, így nem kell fólia... és valszeg sokan vagyunk ezzel így.

Apropó tok, ma jön a Qi-s S-View-em. Majd jelentek arról, hogy hogy műxik együtt ezzel: www.amazon.com/gp/product/B00E7NEZXE

(Jól lement ennek a Qi chargernek az ára... én még $30-ért + posta vettem a Nexus 7 2013-amhoz...)

(#4225) S e t h válasza guriga1234 (#4222) üzenetére


S e t h
nagyúr

Dögöljek meg ha értem miért jó másokat meggyőzni arról hogy a saját egyéni preferenciám az egy és igazi járható út. Leírta többször miért a telefonjából akarja kihozni a legtöbbet, másrészt szerintem elismerésre méltó ha vki egy témában képes ennyire elmerülni és a tapasztalatait még meg is osztja.

ON
Köszönőn a segítséget, csak egy reinstall segített, monitoron még nem néztem az eredményt, kijelzőn meggyőző a stockhoz képest, a csúszkákkal még kell operálni mert már kicsit műanyag lett/hdr/.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4226) guriga1234 válasza silmatauki (#4223) üzenetére


guriga1234
addikt

Nekem nem szívügyem a fotózás. Viszont ami szívügyem, az ahhoz szükséges eszközök _mindig_ nálam vannak.

(#4227) guriga1234 válasza S e t h (#4225) üzenetére


guriga1234
addikt

"Dögöljek meg ha értem miért jó másokat meggyőzni arról hogy a saját egyéni preferenciám az egy és igazi járható út" - és ezt pont nekem írod? Vicces.
"monitoron még nem néztem az eredményt, kijelzőn meggyőző a stockhoz képest" - ne felejtsd el majd kinagyítani, és meglátni a szellemképet, mert állvány, vagy stabil rögzítés nélkül ez mindig előfordul.

(#4228) silmatauki válasza S e t h (#4225) üzenetére


silmatauki
őstag

"Köszönőn a segítséget, csak egy reinstall segített, monitoron még nem néztem az eredményt, kijelzőn meggyőző a stockhoz képest"

A stock, szemben mondjuk az Apple-féle, "másfél képet" használó HDR-rel, csak egy képet csinál. Nem csoda, hogy abból nem tud minőségi HDR-t csinálni. Ahhoz legalább két teljesértékű expozíció kell.

, a csúszkákkal még kell operálni mert már kicsit műanyag lett/hdr/."

Igen – ez a(z igazi) HDR átka. Valszeg desktopos, dedikált stitcherekkel, finomhangolva jobb lenne a végeredmény. Szerencsére a prog eltárolja az input alul/felülexponált képeket. (Már csak normális bracketing kéne.)

(#4229) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Kedves kollegak :) Kerdessel fordulnek hozzatok.

Szerintetek erdemes lecserelni a note 3-at note 4-re?

Viszonylag sokat szoktam fotozni es az optikai kepstabilizator valamint a picit nagyobb pixelmeret vonzonak tunik szamomra csak azt nem tudom,hogy meger-e ennyit ez a ket "finomhangolas" :U

Ha erdemes lecserelni akkor melyik tipust keressem? N910C, F, H, S ?

Valaszokat elore is koszonom

:R

Amugy a note3 sem keszit rossz kepet ha az ido fenyben gazdag es van keznel egy photoshop :)

[kép]

(#4230) darkarthur válasza silmatauki (#4228) üzenetére


darkarthur
senior tag

Nem készítenél majd egy írást logout-ra erről a 3 képből 1 stitcher dologról? Engem érdekelne.
Szívesen készítenék ilyen képeket, de nekem ez most így elsőre elég körülményesnek és bonyolultnak tűnik.

Samsung S23 Ultra 5G

(#4231) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Na akkor tőlem is egy Snap vs Stock.
A nevekből látszik melyik melyik.

Ami a Snapot illeti a "Snap_release_5.6.1-test1" nevű aplikációt használtam, annyi változással, hogy a JPEG minőség Legjobbra van téve.

Tehát akkor most a snapnak kellene a szebbnek lenni? :U

(#4232) #18001664


#18001664
törölt tag

Sziasztok!
Feketét vagy fehéret ajánlanátok? Tudom, kinek melyik tetszik azt vegye, de olyan dologra gondolok itt mint az a tény, hogy a feketén jobban látszanak a hibák, karcok, viszont szebb! OFF : iPhone 5-nél ugyebár a fekete nagyon kopott, míg a fehér nem.Számomra a fekete stílusosabb és férfiasabb, de meghalgatom az érveket, ellenérveket ha vannak a témában!

Köszönöm!

(#4233) kali válasza P3Dr0 (#4229) üzenetére


kali
legenda

kedves note 3 tulaj,

azt csak te tudod, hogy adott különbözet ér neked annyit vagy sem, illetve amikben még jobb a note 4, azok mennyire számítanak, de a "c" vagy az "f" verziókat nézd, annak függvényében, hogy a független exynos (c), vagy a szolgáltatós snapdragon (f) felel meg, illetve szerezhető be (esetlegesen jobb áron) számodra.
összehasonlítás; link

YamatoVTEC; szia, nem idegenkedem a fehértől, volt már olyan telefonom is, de ebből egyértelműen a sötétet rendeltem.
fehérben sem rossz persze, ha valakinek arra van igénye, de nekem ez a telefon feketében tűnik szebbnek.
iphone esetén is csak a sima 5 fekete kerete kopott, az 5s már sötét színben is okés, de itt ez pláne nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#4234) #18001664 válasza kali (#4233) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszönöm a gyors válaszod, megerősítettél az esetleges döntésemben! Remélem 2-3 héten belül én is Note 4 tulaj leszek. De ahogy most olvasom, biztos Snapdragonos lesz mivel Telekomnál lesz beszerezve.

Rengeteget fotózok én is, igaz a komolyabb képekhez inkább a Pentaxot használom, de szeretem ha a mobilban is jó fajta lencsetagok és képérzeklő/OIS van.

Másik kérdésem ( bocsi ), jelenleg Nano SIM-em van, de van pár adapterem. Ugyebár a Note 4-be Micro SIM megy. Olyan a foglalat kialakítása, hogy bele fog menni az adapteres megoldással a Nano SIM?

(#4235) kali válasza #18001664 (#4234) üzenetére


kali
legenda

igen, én is adapterrel használom, mert előtte az 5s-ben nano sim volt.
nekem is t-s a telefon, akarta is cserélni a csaj, de mondtam neki, hogy maradjon a nano, adapterrel mehetek felfelé, de lefelé csak vágással vagy ismételt cserével, szóval jó ez így.

[ Szerkesztve ]

(#4236) #18001664 válasza kali (#4235) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ennek örülök, köszi! :)

(#4237) leslien válasza P3Dr0 (#4229) üzenetére


leslien
nagyúr

az biztos h ebben piszok jó a kamera. ha veszel akkor inkább a a 910c vedd mert az 64 bit, de az majd csak a jövő zenéje... pesze attól is függ h meddig akarod megtartani?!

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4238) Lecs@


Lecs@
addikt

Szintén egy kellemes tok. Ár / érték arányában.

512 GB

(#4239) darkarthur válasza Lecs@ (#4238) üzenetére


darkarthur
senior tag

Ez durva! 1 órája ezen röhögök. :C

Samsung S23 Ultra 5G

(#4240) #18001664 válasza Lecs@ (#4238) üzenetére


#18001664
törölt tag

:D

(#4241) silmatauki válasza silmatauki (#4224) üzenetére


silmatauki
őstag

"Apropó tok, ma jön a Qi-s S-View-em. Majd jelentek arról, hogy hogy műxik együtt ezzel: www.amazon.com/gp/product/B00E7NEZXE"

Na: tök jól megy a kettő együtt.

(#4242) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Slow-Mo videót lehet valamivel "jót" csináni?

(#4243) kristof83


kristof83
aktív tag

Na megjött a Note Edge-em, már most szerelem pedig még be se kapcsoltam, egyenlőre csak nézegetem :))
Vajon erre mikor fog jönni a Lollipop!? Eddig vártam, hogy megjöjjön Note4-re, de még arre se adták ki, most meg várhatom Edge-re amiről még annyi info sincs :DDD

(#4244) silmatauki válasza SütiGTi (#4242) üzenetére


silmatauki
őstag

A beépített kamerában válts át a Recording mode-ban "Slow motion"-ra, és válassz sebességet (4 vagy 8*)

Ha olan típusú kontrollra vágysz, mint ami az iOS-ben van (csúszkával határozható meg, hogy hol lassuljon le / gyorsuljon vissza a lejátszás), akkor azt defaultban a rendszer nem támogatja. Valszeg azonban még az OS X beépített QuickTime Player-e is támogatja a csúszkázást, ha meghackeljük a videót. (Nem próbáltam még) + biztos van 1000 third-party app, ami hasonlót csinál, mint az Apple-féle megvalósítás.

(#4245) kristof83 válasza kristof83 (#4243) üzenetére


kristof83
aktív tag

(#4246) SütiGTi válasza silmatauki (#4244) üzenetére


SütiGTi
senior tag

A beépített megvan köszönöm :) Csak elég szegényes beállításai vannak...
nem konkrétan iOS-esre gondoltam, csak valamire ami mondjuk valakinek bevált vagy látta, hogy jó... :)
Néztem 1-2 app-ot de egyik se volt olyan mire mertem volna mondani, hogy jó :) Nézelődök, hátha látok valamit ami szimpatikus :)

Szerk:
kristof83: uhh de jól fest :) Kíváncsian várom a beszámolót :)

[ Szerkesztve ]

(#4247) Parallaxis válasza kristof83 (#4245) üzenetére


Parallaxis
addikt

No erre keress majd üvegfóliát :D :D

(#4248) nggabi válasza kristof83 (#4245) üzenetére


nggabi
nagyúr

:Y :C

"szenyor dzsíííí"

(#4249) kristof83 válasza Parallaxis (#4247) üzenetére


kristof83
aktív tag

Van hozzá egy gyári tokom, de persze az oldalsó él abból is kilóg :DDD

(#4250) silmatauki válasza DeathAdder (#4231) üzenetére


silmatauki
őstag

Itt, ezen a képen, valóban marginális a különbség. Úgy látszik, adaptív az app zajcsökkentése / utóélesítése / JPEG tömörítési minősége: ha látja, hogy a kép tele van finom részlettel, akkor kicsit visszafogja magát, és nem ken annyira. Ezért lehetséges talán az, hogy a Snap által mentett JPEG mérete alig nagyobb, mint a stocké – míg más esetekben soxor háromszoros az eltérés.

Én is tesztelgettem most a cuccost, most az iPhone5-ömet és az egyik Nokia 808-asomat is "bevetve". Az alábbi cropok közül egyet iPhone5-tel (ISO 80), egyet Nokia 808-zal (ISO 50), egyet Snap-pal (ISO 100). Próbáljátok kitalálni, melyik melyik. Természetesen a 808-as és N4-es képeket leméreteztem, hogy a méret alapján ne lehessen kitalálni a forrást. A jelszó: vízfestékezés, ecsetvonások és színzaj. Persze az ilyen leméretezett képeken ezeket nehezebb kiszúrni.

Sajnos túl későn vettem észre, hogy auto módban nem ISO 50-nel fotózta mindkét Note4-es app a témát, ezért kell nem-alap ISO-s képet mutatnom. ISO50 és 100 között, jó fényben legalábbis, minimális (de persze látható) a különbség a N4-en.

Majd később megírom, melyik képet melyik telóval csináltam & az eredetiket is kirakom flickr-re.

1:

2:

3:

4:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.