Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Dude8


Dude8
tag

Sziasztok!

Nektek is eldobja az ISO állíthatóságának a lehetőségét a Snap camera? Teljesen testre szabtam aztán jött az őrület, hogy hol lehet állítani, majd nyomtam egy alapért. visszaállítást és ott lett megint. Másnál is ismerős a jelenség?
Konkrétan egyik menüben sem szerepel az ISO beállítása.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust, all others we monitor!"

(#4102) S e t h válasza #59816064 (#4100) üzenetére


S e t h
nagyúr

Spigen Neo Hybrid Case Series for Samsung Galaxy Note 4

Érdekes, hogy extrém vékonynak írja, miközben mások meg írták már fórumban, hogy meglehetősen megvastagítja a telefont, kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4103) silmatauki válasza Dude8 (#4101) üzenetére


silmatauki
őstag

Photo fu:l, alabb kozepen:

(#4104) zack válasza Dude8 (#4101) üzenetére


zack
nagyúr

Miért küzdötök vele? :U A legutóbb linkelt cikkben konklúziótól függetlenül képek alapján is látszik, hogy a gyári jobb. Snap-ből hiányzik a vonalélesség.
De az eddigi tapasztalataim szerint, egyik Play-es camera szoftver sem volt képes hozni a gyári minőségét.
Teszteltem illetve próbálkoztam S2, Note2, S4, HTC One, LG G2-vel is, és minden esetben a gyári volt a nyerő. Nem is veszek azóta kamera szoftvert. Teljesen felesleges.

(#4102) S e t h

Eredetinek tűnik, csak célszerűbb lett volna kicsit várni, hiszen olcsóbban és azonnal elérhető a Speedshop-ból.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4105) migabi24 válasza zack (#4104) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1

(#4106) Leonardo91 válasza B1T3 (#4093) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Honnan rendelted? :)

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#4107) leslien válasza zack (#4104) üzenetére


leslien
nagyúr

+1 végre találtam egy telot úgy jó ahogy van és nem kell piszkálni ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4108) Parallaxis válasza zack (#4104) üzenetére


Parallaxis
addikt

A legutóbb linkelt cikkben konklúziótól függetlenül képek alapján is látszik, hogy a gyári jobb

Olvass vissza, tucatnyi hozzászólás és képek összevetése bizonyítja, hogy a gyári alkalmazás messze gyengébb minőséget tud.
Bár, ha neked bejön a beépített vízfestmény effekt az összes képedre, akkor hajrá, használd azt. Van aki kicsit igényesebb :)

(#4109) apaszka válasza zack (#4104) üzenetére


apaszka
veterán

[link] erre gondoltál?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4110) sebesvarib válasza szuper94 (#4092) üzenetére


sebesvarib
csendes tag

Nekem pont van egy, kb 1 hetet használtam, írj egy privátot, ha kell :)

(#4111) silmatauki válasza zack (#4104) üzenetére


silmatauki
őstag

"Miért küzdötök vele? :U A legutóbb linkelt cikkben konklúziótól függetlenül képek alapján is látszik, hogy a gyári jobb. Snap-ből hiányzik a vonalélesség."

Jujjj, ez fájt... szerintem ismerkedj egy kicsit a fotózás alapjaival :)

(#4112) leslien válasza silmatauki (#4111) üzenetére


leslien
nagyúr

most próbáltam alap beállítás mindkettőnél a snap az borzalmas volt....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4113) boksz válasza Parallaxis (#4108) üzenetére


boksz
senior tag

Ez nem teljesen így van !
Én is próbáltam és a gyári maradt, összességében jobb !

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#4114) silmatauki válasza leslien (#4112) üzenetére


silmatauki
őstag

Bocs, de neked is ismerkedni kéne egy kicsit a fotózás alapjaival. Kezdésnek olvasd át a topikbeli, fotózással kapcsolatos hozzászólásaimat & kövesd a linkjeimet.

(#4115) migabi24 válasza silmatauki (#4114) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem mindenki profi szemmel vizsgálja a képeket, én is kipróbáltam mert annyira dicsértétek, de telefonon visszanézve, nagyítgatás nélkül is szebben mutat a gyári kamera, tudom hogy szerintetek az élesítés nem kell, nekem pont az tetszik a gyáriba, hogy szétvágja a szemem olyan éles a kép

(#4116) Lecs@ válasza silmatauki (#4114) üzenetére


Lecs@
addikt

Én látom hogy szakmabeli vagy. Úgy a szakszavaid, mint a tapasztalataid megosztásában. Szerintem aki ellent mond hagyd. Hidd el van aki használja ahogy javasolod a dolgokat. Én olvastam az összes hozzászólásod, és kielemzésed. Amikor N4 - m volt teszteltem is, és okésak voltak a leírásaid. Én köszönöm azok nevében akik hasznosítják az általad leírtakat. Aki nem nem. Ebből sincs gond.

512 GB

(#4117) Dude8 válasza silmatauki (#4103) üzenetére


Dude8
tag

Szia!

Nekem sajnos szőrén-szálán eltűnik mindkét menüből (a főmenüből is, és a gyors elérésű menüből is)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust, all others we monitor!"

(#4118) leslien válasza silmatauki (#4114) üzenetére


leslien
nagyúr

most nem vitatkozni akarok, de nekem nincs időm külön belemászni a beállításokba minden fényképezés előtt...
egyébként meg gratula a munkádért...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4119) Joe_Muad_Dib válasza S e t h (#4095) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Mindegy mert gondolom az is rá volt írva, hogy aznap nem mehetsz érte. :)

Más

Kérdés: tudtok ajánlani olyan tokot az N910F-hez amelyet övre lehet fűzni? Az öv olyan 4 cm széles. Tudom hogy nagy a teló, de én szeretem övön hordani.

[ Szerkesztve ]

(#4120) boksz válasza silmatauki (#4111) üzenetére


boksz
senior tag

Csak zárójelben jegyezném meg mellékesen, a fotózás nem ott kezdődik, hogy agyon állítgatom a kamerát, vizsgálgatom a pixeleket stb.
A jó meglátás, hangulat, érzés sokkal többet ér !
A fényképezőgép minősége a legkevesebb !

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#4121) S e t h válasza zack (#4104) üzenetére


S e t h
nagyúr

Eredeti, kissé bumszli tőle a telefon, de most már nem féltem úgy, reggel is esett egyet.
Szóval van egy eredetiséget igazoló gyári számot tartalmazó kártya, plusz egy fólia, elégedett vagyok vele, pofás.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4122) silmatauki válasza leslien (#4118) üzenetére


silmatauki
őstag

Nem kell állítgatni semmit (mert sajna nem is nagyon lehet – majd Lollipop alatt...) Simán auto módban lehet (és érdemes) fotózni az esetek túlnyomó többségében. Így is lényegesen természetesebb, agyonélesítés, kenés nélküli képeket / videókat fog csinálni a Snap, ha az elején letekeritek az élesítést és maximalizáljátok a JPEG output minőségét.

(#4123) silmatauki válasza Dude8 (#4117) üzenetére


silmatauki
őstag

Passz, nem használom a Snap-beli gyorsmenüt (mert kényelmetlen – több klikk kell a “hárompontos” normálhoz, de legalább kényelmes és az ember nem klikkel mellé).

(#4124) leslien válasza silmatauki (#4122) üzenetére


leslien
nagyúr

tessék itt van 2 kép sztem egyértelmű h melyik a gyári..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4125) silmatauki válasza leslien (#4124) üzenetére


silmatauki
őstag

Sajna eleve használhatatlan ez a két kép bárminemű összehasonlításra. A Snap-os ui. ISO 1000-ret használ, míg a gyári ISO 400-at (nézd meg a két kép EXIF-jét). Azaz ez utóbbi több, mint 1 fényérték előnyben van szenzorzaj szempontjából. Nem véletlen, hogy itt a gyári app jobb eredmény produkál...

Szedd le az 5.6.1 test 1-et, mert az azelőtti verziók nem hagyták a Snap-ot 1/15s alá menni (az 5.6.1 test 1 már 1/8s-szel is tud fotózni), és ismételd meg a tesztet, vigyázva arra, hogy a két kép ISO-ja ugyanaz legyen, mert különben nem lehet majd őket objektíven összehasonlítani.

(#4126) Parallaxis válasza leslien (#4124) üzenetére


Parallaxis
addikt

Kimentem, készítettem 1-1 képet a gyári és a Snap kamerával és kivágtam egy részletet:

A baloldali a gyári alkalmazás által készített olajfestmény, aki szerint ez a jobb minőség, annak gratulálok!

(#4127) Petyyyyy válasza Parallaxis (#4126) üzenetére


Petyyyyy
addikt

"Remegő kéz" funkció nem volt bekapcsolva a gyári kameraszoftverben?
Az ilyen fícsörök engedélyezése jár hasonló minőségvesztéssel.

Szerk: Akkor viszont nincs több kérdésem. :N

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4128) Parallaxis válasza Petyyyyy (#4127) üzenetére


Parallaxis
addikt

Note 4-en nincs ilyen funkció fotózásnál, az OIS állandóan működik, nem lehet kapcsolgatni.

(#4129) hanti válasza Parallaxis (#4126) üzenetére


hanti
senior tag

Feltennéd úgy is hogy azonos mértékben vannak nagyítva, kíváncsi vagyok hogy akkor is ilyen különbség van-e.

(#4130) Jolet


Jolet
őstag

a snap alatt hol lehet bekapcsolni a HDR-t vagy alapból abban fotóz?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#4131) leslien válasza Parallaxis (#4126) üzenetére


leslien
nagyúr

néztem a képeim szgépen is ott a gyári kép volt a jobb....
btw úgy sincs olajfestmény itthon ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4132) silmatauki válasza Petyyyyy (#4127) üzenetére


silmatauki
őstag

A "remegő kéz" kikapcsolandó, ui., mivel magába a képalkotásba nem szól bele, csak annyit ér el, hogy megnövekedik a shutter lag, mivel a kamera addig vár, amíg egy adott időszakban egy adott határ alá csökken a kézremegés (amit az accelerometer / gyro adatokból kap meg), és ebből következteti azt, hogy a köv. időszakban is hasonlóan alacsony lesz a kézremegés. Értelme semmi, ha a gépben van OIS – márpedig a saját méréseim szerint a Note4 OIS-e nagyon jó. És kikapcsolhatatlan.

(#4133) silmatauki válasza leslien (#4131) üzenetére


silmatauki
őstag

"néztem a képeim szgépen is ott a gyári kép volt a jobb...."

Ha a többi képedre is igaz az, ami Általad az előbb postázottakra, hogy ti. a Snap vmiért (régi verzió?) szuboptimális záridőt használt, akkor nem csoda, hogy a 2+-szer több fotonból "gazdálkodó" stock Camera app jobb eredményt produkált...

@Jolet:

a Snap HDR-e teljesértékű HDR, annak minden nyűgével és előnyével egyetemben. Azaz ne vár tőle olyan bemozdulásmentes képet, mint az ál-HDR-t készítő stock Camera appé. Cserébe ez (optimális esetben) sokkal-sokkal nagyobb dinamikaátfogást ad, mint a stock Camera app.

[ Szerkesztve ]

(#4134) leslien válasza silmatauki (#4133) üzenetére


leslien
nagyúr

ugyanaz a helyzet 5.6.1 nekem jobbat produkál a gyári bent a lakásban...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4135) boksz válasza silmatauki (#4133) üzenetére


boksz
senior tag

Az emberek átlagban 5%-ban használják a HDR-t.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#4136) patoga válasza Parallaxis (#4126) üzenetére


patoga
tag

Csak nem VP?

(#4137) Jolet válasza silmatauki (#4133) üzenetére


Jolet
őstag

köszi a választ

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#4138) Parallaxis válasza hanti (#4129) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nincsenek nagyítva, 1:1-ben van a két képrészlet egymás mellé rakva, minden módosítás nélkül.
A teljes képet, amiből ezt a részletet kivágtam, személyiség jogok miatt nem osztanám meg.

(#4139) maximilian4 válasza Parallaxis (#4126) üzenetére


maximilian4
addikt

Iszonyat rossz kép mind2. Ez a telefon sokkal jobbat tud. Nem csak a géptől függ a jó kép készítés, hanem a személytől is. Láttam én már nem 1 embert félmillás fényképezőgéppel trágya képet csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4140) silmatauki válasza maximilian4 (#4139) üzenetére


silmatauki
őstag

1:1-es kepekrol beszelunk.... nem csoda, hogy nem tul jok

(#4141) guriga1234


guriga1234
addikt

Csak nekem az a benyomásom, hogy ez a topic már nem is a Note4-ről szól, hanem snap-et reklámozó fotós topic?

(#4142) migabi24 válasza guriga1234 (#4141) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én is kezdem már unni, aki ráharapott azt már nem kell győzködni, aki meg a gyárit favorizálja azt nem fogják meggyőzni

(#4143) guriga1234 válasza migabi24 (#4142) üzenetére


guriga1234
addikt

Aki valódi fotós, az nem mobillal bohóckodik. Persze az nem mindegy, hogy ha már van kamera a mobilban, akkor az milyen képeket/videókat csinál, de véleményem szerint a gyári is bőven megfelelő. Aki meg többre vágyik, az használjon egy profi fényképezőgépet/kamerát, megfelelő objektívekkel, csak hát ugye az sem árban, sem minőségben nem ez a kategória. Egy-egy Canon csak objektív áráért akár 10 db Note4-et is lehet kapni...

(#4144) Parallaxis válasza maximilian4 (#4139) üzenetére


Parallaxis
addikt

Iszonyat rossz kép mind2. Ez a telefon sokkal jobbat tud.

Azonos fényviszonyok mellett, mindkét alkalmazás automatán ennyit tud.
Jobb fényviszonyok mellett természetesen jobb képek lennének, de a gyári alkalmazás mindentől függetlenül ugyanígy elmossa a részleteket verőfényes napsütés mellett is (próbáltam).
Ha a mobil képernyőjén nézed vissza, akkor ez nem fog zavarni, de gépre áttöltve még fullHD-re kinagyítva is rondává válik, 1:1-ben nézve meg sajna ennyire elmosott vízfestmény lesz belőle.

Én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen picit zajosabb a kép, ami egy kis utómunkával eltüntethető úgy, hogy a részletek megmaradnak, minthogy eleve egy elmosott paca legyen a kép, amin már semmivel sem hozhatók vissza az apró részletek, amit a gyári zajszűrés tönkretett.

(#4145) boksz válasza guriga1234 (#4141) üzenetére


boksz
senior tag

Bennem is ez fogalmazódott meg :)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#4146) S e t h válasza guriga1234 (#4141) üzenetére


S e t h
nagyúr

A többiek nevében is szeretnék elnézést kérni amiért vannak olyanok, akik szeretnék kihozni a legtöbbet a kamerából.
Röhögni fogsz, délelőtt csináltam tesztet különböző alkalmazásokkal, ezután szeretném majd átnézni, ne haragudj ha nehéz pillanatokat okoznék vele.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4147) b.bela1 válasza leslien (#4134) üzenetére


b.bela1
őstag

5.6.1-et honnan tudom letölteni?

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#4148) silmatauki válasza b.bela1 (#4147) üzenetére


silmatauki
őstag

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57053096&postcount=2327

(#4149) b.bela1 válasza silmatauki (#4148) üzenetére


b.bela1
őstag

Köszi!

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#4150) kali válasza Parallaxis (#4138) üzenetére


kali
legenda

úgy lenne az igazi, ha vágás nélkül és kiolvasható beállításokkal tennéd be a két képet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.