Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) Thduil válasza Thduil (#21049) üzenetére


Thduil
csendes tag

Előzőhöz valamiért nem engedett csatolni :F

[ Szerkesztve ]

(#21052) #67656192 válasza norbeey (#21048) üzenetére


#67656192
törölt tag

Beraktam a Samsungot(szürke pro), tényleg gyorsabb bár ez sem váltja meg a világot. Mindenesetre rendben van.

(#21053) evooo


evooo
aktív tag

Üdv! Telenornál qualcomm vagy exynos-t adnak? Illetve van már ennél a szolgáltatónál lollipop frissítés?

(#21054) hanti


hanti
senior tag

Kint van C- re tölthető!

(#21055) Thduil válasza evooo (#21053) üzenetére


Thduil
csendes tag

Qualcomm és igen van.

(#21056) #67656192 válasza hanti (#21054) üzenetére


#67656192
törölt tag

Látom,de már felraktam a lengyelt, ua.

[ Szerkesztve ]

(#21057) tjokai válasza Dr.FantastiK (#21050) üzenetére


tjokai
senior tag

Szóhoz sem jutok :N

Üdv!

(#21058) balazs0102


balazs0102
senior tag

Akinek volt gond a 3g és hspa közötti váltással, mobilnet kieséssel...annak megoldódott a problémája a frissítéssel? Az elején nekem úgy tűnt az is ok, de csak nem... :(

(#21059) Grawens válasza Thduil (#21051) üzenetére


Grawens
senior tag

Hát ez kapott rendesen a pofájába! :DDD

Más!
Gyorsabb letöltés: 910C XEH 5.1.1.

(#21060) kali válasza #67656192 (#21017) üzenetére


kali
legenda

egyik sem rosszabb a másiknál, találsz note 4 és s6 sony kontra isocell összehasonlításokat, ott sem tudtak igazságot tenni.
az ois egy hasznos funkció, a note 4 és az s6 is tudja sony és isocell modullal is.

hackeeeee; nálam az első pillanattól jó megy, biztos nem lesz vele gondod neked sem.

bobace; külföldi forrás esetén, a megfelelő számla legyen meg inkább.

S e t h; ahogy a korábbi firmware verziókkal, most is mindig használom az ujjlenyomatos feloldást és nincs vele gond.
nem iktattál ki véletlenül valami kapcsolódó folyamatot?
vagy azóta volt fr, mert mintha írtad volna, hogy tervezed?
közben rákerestem, hogy nyomtál visszaállítást.

evooo; szia, mind a három hazai szolgáltatónál f-es példányt forgalmaznak.

balazs0102; amennyiben a hiba a szolgátatói/hálózati/cellás oldalon adódik, úgy azt nem a telefonon eszközölt firmware frissítés fogja megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#21061) #67656192 válasza Grawens (#21059) üzenetére


#67656192
törölt tag

Köszönöm

(#21062) #97246720 válasza Grawens (#21059) üzenetére


#97246720
törölt tag

1 vagy 4 fájlos? Betettem a N4 romgyűjteménybe :DDD

(#21063) Grawens válasza #97246720 (#21062) üzenetére


Grawens
senior tag

1

Ami a SamMobile-on is van. ;)

(#21064) #97246720 válasza Grawens (#21063) üzenetére


#97246720
törölt tag

:R

(#21065) evooo


evooo
aktív tag

Telenornál melyik a legfrissebb rom?

(#21066) Grawens válasza evooo (#21065) üzenetére


Grawens
senior tag

BOC5 5.0.1.

(#21067) hackeeeee válasza kali (#21060) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Reméljük így lesz. :)

Ugyan úgy használok mindent, FB, stb.. Meglátjuk mit tud. :)

Véleményem szubjektív...

(#21068) S e t h válasza kali (#21060) üzenetére


S e t h
nagyúr

Beírtam a gugliba, note 4 5.1.1 fingerprint, hát vannak problémák ahogy látom, orvosság nem nagyon.
Csináltam egy wipe cachet, most egyelőre talán jó.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21069) kali válasza hackeeeee (#21067) üzenetére


kali
legenda

a fecabook triumvirátust (szokás szerint) tiltottam - mást nem -, így azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom 5.1.1 esetén sem.

S e t h; igen, olvasni problémákat, bár sok helyen a korábban használt bejelentkezéssel (weboldalak) küzdenek, jelszó mentésből visszaállítás meg ilyesmi, de azt passzolom, arra nem használom, csak a telefon zárolását oldom fel ujjlenyomattal, úgy okés.

[ Szerkesztve ]

(#21070) hackeeeee válasza kali (#21069) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Majd kiderül. :)

Ami még Nekem plusz változás.. Bár nem tudom számít-e.. Hogy eddig Voda esetén 4G-t írt a teló, most már LTE-t jelez.

Véleményem szubjektív...

(#21071) kali válasza hackeeeee (#21070) üzenetére


kali
legenda

ez régóta így van, már az s4-nél is tapasztaltam, hogy a telekom firmware verzióval lte, a függetlenre kiadott szoftver esetén pedig 4g került kiírásra.

(#21072) BeastMode válasza hackeeeee (#21070) üzenetére


BeastMode
őstag

Ez szerintem CSC függő. Svéd független rendszer a saját CSC-jével 4G-t írt ki, a Telekomos TMH CSC-vel pedig mindig LTE-t:)

Hoppá, lassú voltam:D

[ Szerkesztve ]

(#21073) S e t h válasza kali (#21069) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én konkrétan 30-40 hozzászólást olvastam erről.
Tünetek:
ujjlenyomatos feloldásnál nem aktiválódik a kijelző, ha igen akkor csak felvillan, utána durva lag jön.
Egyedül wipe cashe ami segített többeknek, esetleg smart stay kilövése, ami viszont sokaknál nem is volt aktív.
Ergo, nem egyedi hiba, számosan samu hibát írnak, nem tudunk közös nevezőről pl alkalmazás ami okozná.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21074) kali válasza S e t h (#21073) üzenetére


kali
legenda

ilyet nem tapasztaltam, egyedül akkor kell figyelnem, hogy ha takarékos módban van a rendszer, akkor 10 másodperc helyett lerövidül 3 másodpercre a kijelző aktivitása és azon belül kell az ujjlenyomatot lehúzni, különben elsötétül a kijelző és nyomhatok gombot megint.

[ Szerkesztve ]

(#21075) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem tudjátok hová került a gyorstöltés funkció? Nem találom.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21076) kali válasza S e t h (#21075) üzenetére


kali
legenda

akkumulátor -> akkumulátorhasználat -> gyorstöltés (a legelső opció a diagram felett)

[ Szerkesztve ]

(#21077) hackeeeee válasza kali (#21071) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah. Ugye eddig BTU volt. :)

Véleményem szubjektív...

(#21078) Kelecar


Kelecar
aktív tag

Felraktam a telekomos 5.1.1-et - örültem, hogy jött mert zavart, hogy az android rendszer nagyon eszi az akksit - előtte utána hard resettel, de még mindig nincs rendben valami.

Előző ROM-nál is ez volt és nem is voltam megelégedve az üzemidővel. Miket lehet letiltani/kikapcsolni, hogy ez normalizálódjon?

[ Szerkesztve ]

(#21079) S e t h válasza kali (#21076) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21080) #18001664 válasza #97246720 (#21062) üzenetére


#18001664
törölt tag

Örülök a blogodnak, reggel gond nélkül felment a 4 fájlos Telekomos 5.1.1, független F-re. Még tesztelgetem...

(#21081) balazs0102 válasza kali (#21060) üzenetére


balazs0102
senior tag

Igen tudom, de fél éves nano sim van benne, ez volt ugyanezzel a dijcsomaggal a z3 ban is ott nem volt gond. De sokan küszködtek ezzel a gonddal régebben...

(#21082) kali válasza Kelecar (#21078) üzenetére


kali
legenda

érdemes lehet várni valamennyit, mert a firmware felhúzása után sok olyan alkalmazás/folyamat (frissítések, szinkronizációk...stb.) fut egy ideig, amik direktben az android rendszert tekerik, azon keresztül dolgoznak, illetve olyankor érdemes sűrűbben újraindítani a telefont, ha a play..stb. alkalmazások lefrissültek.
a google folyamatokat/beállításokat érdemes átnézned és amiket nem használsz, azokat kikapcsolni. (google beállítások ikon, google asszisztes-kártyák...stb.)
a külsős, utólag telepített alkalmazásokat is érdemes ellenőrizni, mert sok olyan van, amik pörgetik - sokszor feleslegesen - az android rendszert.

balazs0102; olvass bele a telekom témába, bb, iphone...stb. esetén is tapasztalják, olyan is van, akinek a note 3 problémás, de a note 4 és a g3 nem, mások még cifrább felállásokat írnak, nem lehet telefonra vagy firmware verzióra szűkíteni a hibát, területekre néha viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#21083) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Valaki használ vagy van tapasztalata a gyári protective cover-rel kapcsolatban?

(#21084) darkarthur válasza HorviGabi (#21083) üzenetére


darkarthur
senior tag

Nekem van egy kék.
Talán 2 hetet volt fent még a régi Note-on, mert azóta cserélték. Sajnos főleg alul nagyon karcolta a fényes keretet. Gondolom a finom por.

Samsung S23 Ultra 5G

(#21085) b.bela1


b.bela1
őstag

Na ilyenkor mi van????
Magyar C-s telóra feltettem az XEH 5.1.1.-et.
Recoveryben a régiókód SEE lett.
Ilyen rom ezen a telón soha nem volt.
??????

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#21086) kali válasza b.bela1 (#21085) üzenetére


kali
legenda

lehetett korábban olyan a product code/csc, amit az utóbb felhúzott firmware nem tartalmaz?
mert akkor előfordulhat, mivel muszáj változnia, de nem xeh lesz, hanem adott firmware alapértelmezett értéke, ami "bármi" lehet - xeh nem szokás, sok más igen -, (adott) c-s firmware nincs letöltve, így ellenőrizni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#21087) dobobazsy


dobobazsy
őstag

srácok! melyik a legtisztább/legjobb FÜGGETLEN 5.1.1 F-re? felhúztam ezt a HTS-t a telóra, és valami gagyi bootanimációja van :F a DBT 5.0.1-em nem így kapcsolt be. :(((

ja és most nézem hiába adtam meg a pit fájlt megmaradt minden. ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#21088) Grawens válasza b.bela1 (#21085) üzenetére


Grawens
senior tag

Valószínű az lehet amit kali írt. Belenéztem a XEH csc-be és konfigurációs fájlban 13db customer van még a XEH-n kívül.

(#21089) kali válasza dobobazsy (#21087) üzenetére


kali
legenda

a pit fájl mellett a re-partition (újra-particionálás) kipipálása is szükséges a nullázáshoz, azt pedig nem minden odin verzió teszi meg automatikusan a pit állomány betallózásakor, olyankor manuálisan kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#21090) dobobazsy válasza kali (#21089) üzenetére


dobobazsy
őstag

a pit fájl betallózása után bepipálta, néztem direkt. :F lehet inkább felhúzom a 4 fájlos TMH-t, pedig irtózom tőle

(#21091) kali válasza dobobazsy (#21090) üzenetére


kali
legenda

akkor biztos, hogy nullázódott a rendszer, de az lehetséges, miszerint aktív volt az automatikus mentés és visszaállítás, aztán a felhőből visszaállítást eszközölt.

(#21092) b.bela1 válasza kali (#21086) üzenetére


b.bela1
őstag

Volt fenn lengyel, meg szerb telenoros. A lengyelek XEHsítva.
Visszaállítást soha nem csináltam. SEE rom nem volt rajt.
A mostani 5.1.1. XEH-ban samuinfó szerint 14 kód van. Köztük az SEE.
Garanciát tekintve most kakiban vagyok?
Regisztrált 2 évem van. Volt?

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#21093) dobobazsy válasza kali (#21091) üzenetére


dobobazsy
őstag

de ahhoz be kellett volna jelentkeznem legalább a fiókjaimba nem? mert csak pin kódot írtam be és a varázsló se jött be ami az első indításnál be szokott..
ja és az összes fényképem megmaradt ami a belső memóriára lett mentve

[ Szerkesztve ]

(#21094) kali válasza b.bela1 (#21092) üzenetére


kali
legenda

valamikor csak változhatott a korábbiakban olyanra a pc/csc értéke, amit most nem talált meg az utolsó firmware verzióban, ezért adott kód lett.
annyira nem vészes a gari szempontjából, mint amikor a knox ugrik, ez még orvosolható állapot.
root nélkül úgy lehet visszaállítani, hogy csinálni kell olyan firmware állományt, amiben csak xeh identitás van - több állományos, rendszerkerethez nem nyúlni, nehogy a knox bánja, csak a csc és kapcsolódó módosítás -, akkor nem tud majd másra beállni.

dobobazsy; igen, olyankor nulláról indul a telefon varázslója és a fiók(ok)ba belépést követően állítja vissza, vagy ha van kies mentés, akkor úgy, de nálad valami nem volt kerek, ha ilyesmikről szó sincs.
netán csak egy állományból állt a hts és úgy tettél mellé pit fájlt?

[ Szerkesztve ]

(#21095) dobobazsy válasza kali (#21094) üzenetére


dobobazsy
őstag

igen egy fájlos a HTS, akkor nem repartol?
már lényegtlen, a 4 fájlos TMH-val teljesen lenullázódott, már a varázslónál vagyok

(#21096) FRENK1988


FRENK1988
veterán

mindenkinek ilyen bugos akadós lett a 5.1.1? Mert nem ilyen volt multkor nekem az 5.0.1 a C-s note4-n

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21097) kali válasza dobobazsy (#21095) üzenetére


kali
legenda

úgy nem, a több állományból álló kell hozzá, de akkor közben megoldottad és látod is már.

FRENK1988; ellenkezőleg, még azok is dicsérik, akiknek az 5.0.1 nem tetszett adott tekintetben.
csinálj teljes gyári visszaállítást, ha annyira gázos valami miatt.

[ Szerkesztve ]

(#21098) dobobazsy válasza kali (#21097) üzenetére


dobobazsy
őstag

látszik, hogy nem ROMoltam mostanság, a legelső 5.0.1 (DBT) óta elvoltam :DDD
köszi a segítséget!

(#21099) b.bela1 válasza kali (#21094) üzenetére


b.bela1
őstag

Aha! Ilyen van. Akkor így megpróbálom.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#21100) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Most vettem észre. Ha megfogom a telót és kézben előre-hátra rázom (tetejét), akkor valami csörög benne. Nem a ceruza, sem a hátlap. Minden működik. Ez nálatok is van? Ha normális, akkor valamely érzékelő lesz. Ha nem, akkor számomra rejtély.
Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.