Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) #18001664 válasza #67656192 (#21343) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nézd, én most oldottam fel a G+ tiltását és azonnal rendbejött a Samsung account szinkronizálása...valami köze csak van hozzá! Elképzelhető, hogy az zavarta be, hogy ugyanazt a fiókot használom a G+, Samsung acc. és Google esetében is. Mást nem tudok elképzelni.

(#21352) #18001664 válasza Grawens (#21349) üzenetére


#18001664
törölt tag

Hmmm köszi! :)

(#21353) Grawens válasza Kleroo (#21350) üzenetére


Grawens
senior tag

Ver.: ED0001
Cnt.: NETHERLANDS
CntISO: NL
SalesC: TPD

(#21354) #67656192 válasza #18001664 (#21351) üzenetére


#67656192
törölt tag

A g+ nálam mindig tiltva van, szinte az elsők között, de attól még ment a Samsung account. Alphákon s6-on és Note4-en is.
Az már egy másik kérdés, hogy kell e a Samsung account és a hozzá tartozó fiók, áruház stb. Nagyon ritkán van ott olyan dolog amit a playből nem lehet beszerezni(egy esetről tudok, amikor eltüntek a gyorskapcsolók akkor tudtommal csak onnan lehetett letölteni a javitót) , viszont ha ezek mennek folyamatos adatforgalmat háttérben futást, ram foglalást és merülést okoznak a Samsung push service-zel együtt. Ezeknek az appoknak sokszor előrébb van a prioritása (ramban tartás szempontjából) mint a számomra fontosaknak.
Mindenki döntse el maga, hogy szüksége van e a samsung beépitett dolgaira vgy sem. Nekem nincs így röpültek.
Sajnos s6-on ezek kellenek mert a témaáruház megköveteli,de amíg a note4-re semmi különleges dolgot nem adnak addig ne szívjanak le.

Persze ez mind magánvélemény, saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#21355) mrc4y válasza kali (#21342) üzenetére


mrc4y
tag

azt a listát megköszönném, csak azt nem értem hogy miért lett az 5.1.1 miatt rossz az aksiidő :/ 5.0.1-en simán volt 4-4.5 kijelzőidőm, bár most ezek a tiltások meg beallítások remélem segítenek :)

(#21356) kali válasza mrc4y (#21355) üzenetére


kali
legenda

nem amiatt lesz rossz, azt maga a frissítés milyensége/módja is okozhatta, de ideális esetben nem romlik, inkább javul az akkumulátoros üzemidő az 5.1.1 esetén.
itt egy lista, de értelemszerűen csak azokat vedd figyelembe, amik neked számítanak;

wifi;

- intelligens hálózatválasztás; ki (ne keressen és kapcsolgasson feleslegesen állandóan)
- speciális -> passpoint; ki (ne keressen állandóan, ha nincs használva)
- speciális -> keresés engedélyezése mindig; ki (ne menjen folyamatosan a wifi, ha nincs használva)

hely;

- helymeghatározás -> google helyelőzmények; ki (ne gyűjtse és továbbítsa folyamatosan adott információkat)

további hálózatok;

- letöltésgyorsító; ki (ne használja egyszerre mind a két hálózati módot)

képernyő lezárása;

- információk megjelenítése -> időjárás -> aktuális hely használata; ki (nem csak gps, wifi és mobilcella alapján helymeghatároz az alkalmazás számára, hanem sok más funkciónak is megadja ezt az engedélyt, ahogy a kapcsoló leírásánál is olvasható)
- lépésszámláló; ki (kivéve, ha külön használva van)

s toll;

- tollészlelés letiltása; pipa be (sokat spórol az akkumulátoron)

mozdulatok és gesztusok;

- amik nincsenek használva, azokat kikapcsolni, ne pörgesség feleslegesen az érzékelőket és tartsák állandóan készenlétben a rendszert

biztonság;

- eszközadminisztrátorok; mindegyik ki

s voice;

- open via the home key; pipa ki (ne figyelje folyamatosan a home gombot)

google beállítások;

- kikapcsolni, hogy figyelje és küldje folyamatosan a tevékenységeket
- biztonság; minden opciót kikapcsolni, az android eszközkezelőhöz kapcsolódnak, a samsung azonos funkciója jobb és takarékosabb
- google keresés és asszisztens; fiókilag kijelentkezni, hogy a kereséseket ne rögzítse és küldje folyamatosan
- asszisztens kártyák; kikapcsolni, ha nincsenek használva, mert feleslegesen figyelnek és ajánlanak fel vásárlásokat...stb. folyamatosan

google+ és hangouts;

- amennyiben nincsenek használva, úgy kijelentkezni, ellenkező esetben folyamatosan figyelnek és szinkronizálnak

chrome;

- bekapcsolt gps mellett a helymeghatározást (tartózkodási hely) kikapcsolni, ellenkező esetben folyamatosan figyel és jelenti a helyzetet a google számára

drive, dropbox és társaik;

- a szinkronizációt megfelelően beállítani, igény esetén csak wifi átvitelre lekorlátozni, hogy ne figyeljenek és szinkronizáljanak folyamatosan

kamera;

- helymeghatározás kikacsolható, hogy ne csesztesse állandóan a gps modult

fotók;

- ha van fiók társítva (az új rendszerben már igen), akkor úgy beállítani, hogy csak igény esetén szinkronizáljon, ne pedig folyamatosan

play áruház és galaxy apps;

- kikapcsolni az automatikus frissítéseket és értesítéseket, inkább rányomni néha manuálisan, így nem pörgetik gyakran feleslegesen a rendszert

e-mail fiókok;

- azokat szinkronizáltatni csak, amik sűrűn vannak használva

a facebook alkalmazások; (facebook, messenger és pages manager)

- aki nem használja, az tiltsa le, mert lollipop alatt pláne agresszívak, akkor is keresik a frissítéseket és frissülnek, ha nincsenek használva, még csak be sincsenek jelentkezve

külsős, utólag telepített alkalmazások;

- ellenőrizendő, hogy mi és miért kér gps, wifi és mobilcellás helymeghatározást, szinkronizál...stb.

(#21357) hackeeeee válasza kali (#21356) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az eszközadminisztrátor nem minden esetben tiltható le.. Pl. ha Én letiltom, akkor nincs exchange levelezés. :)

Véleményem szubjektív...

(#21358) kali válasza hackeeeee (#21357) üzenetére


kali
legenda

erre gondoltam; beállítások -> védelem -> eszközadminisztrátorok -> android eszközkezelő, illetve ha van még ott más is (pipa ki)
ez csak a távelérést biztosítja, a készülék megkeresését - amit amúgy is jobb a samsung find my mobile által intézni -, máshoz nincs köze, az exchange működését sem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#21359) mrc4y válasza kali (#21356) üzenetére


mrc4y
tag

Köszönöm, de ezek szinte mind megvannak, mert így már emlékszem mikor kitetted meg ezek folyamatosan gyűltek fel válaszokként az emberek kérdéseire és már akkor kinyomogattam ezeket, hát talán holnap kiderül hogy bírja majd így az akkumulátor, de a mai nap sem tudok 3 óránál több kijelzőidőt kihozni, amúgy T-s szolgáltatós az 5.1.1-em ha esetleg ennek a minőségével lenne gond ami miatt kevesebb lett az akkumulátoros üzemidőm

[ Szerkesztve ]

(#21360) kali válasza mrc4y (#21359) üzenetére


kali
legenda

nem a firmware verzióval van gond, én is azt használom, de én tiszta alapra tettem fel, újraparticionálással.
nyomj rá akkor gyári visszaállítást, mert az ota frissítés ezek szerint nem okés nálad.

(#21361) emvy


emvy
nagyúr

Valaki nem tudna megosztani egy 5.1.1-es gyari ROM-ot a Snapdragonos valtozathoz? A sammobile-rol egyszeruen nem fejezodik be a letoltes soha. :(

while (!sleep) sheep++;

(#21362) emvy válasza Grawens (#21349) üzenetére


emvy
nagyúr

Oh, koszi!

while (!sleep) sheep++;

(#21363) hackeeeee válasza kali (#21358) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam ezt kéri az exchange fiók, amikor engedélyezem.

Véleményem szubjektív...

(#21364) #67656192 válasza kali (#21356) üzenetére


#67656192
törölt tag

Hasznos írás ez is, köszönjük a munkát.

(#21365) kali válasza hackeeeee (#21363) üzenetére


kali
legenda

az érdekes...
anélkül használom.
a leírásában is szerepel, hogy mihez van köze; az eltűnt eszköz zárolásának vagy törlésének engedélyezése az android eszközkezelő számára.

(#21366) dancsuri válasza emvy (#21361) üzenetére


dancsuri
veterán

ITT nézz körül

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#21367) hackeeeee válasza hackeeeee (#21363) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kivettem az email elől a pipát az eszközadminisztrátorokban és lényegében kitörölte az email fiókot.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21368) #67656192 válasza hackeeeee (#21367) üzenetére


#67656192
törölt tag

Érdekes
Nekem az eszközadminisztrátornál csak az android van, e-mail nincs és megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#21369) patoga válasza mrc4y (#21359) üzenetére


patoga
tag

Szia!
A mai napom.

Es meg volt par, amit most Kali hozzaszolasa alapjan letiltottam.

(#21370) hackeeeee válasza #67656192 (#21368) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Céges levelezés exchange-en keresztül megy, ahhoz kell az email kliens. Az pedig használja az eszközadminisztrátorokat.

Véleményem szubjektív...

(#21371) emvy válasza dancsuri (#21366) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi.

Egyszeruen barmit rakok fel (stock 5.1.1), a PIN kod beutesenel 1-2 masodperc utan elugrik a Samsung logo, nemi animacio, aztan ujra ott vagyok a PIN-nel. 3-4 ilyen ciklus utan reboot, aztan ujra. Tehat a rendszer betoltodik, ott van a kezdokepernyo, de nem megy tovabb. Otlet? (Ha kiveszem a SIM-et, akkor a legelso 'Select Language' kepernyonel loopolgat. :( )

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#21372) Parallaxis válasza emvy (#21371) üzenetére


Parallaxis
addikt

Csinálj egy teljes törlést recovery-ből.

(#21373) kali válasza emvy (#21371) üzenetére


kali
legenda

próbáltad másik sim kártyával is, azonos a helyzet?
bár ha sim kártya nélkül is problémázik, akkor teljes gyári visszaállítás kellene, vagy a több állományos firmware verzióval újraparticionálással újrahúzni a rendszer, különösen ügyelve a megfelelő pit fájl használatára. (a kies a megfelelőt tölti le, de nem egy embertől hallottam/olvastam már, hogy nem szedi ki a friss állományból, hanem a (leg)régebbit használja, de az nem minden esetben okés és ilyesmi hibához is vezethet.)

[ Szerkesztve ]

(#21374) S e t h


S e t h
nagyúr

Csatlakoztattam egy pendriveot a telefonhoz, számomra fontos anyagok vannak rajta amelyek szükségesek a munkámhoz.
Viszont csatlakoztatáskor azt az üzenetet kapom, hogy nem kompatibilis, formázzam meg.
Gondolom így hirtelen semmi lehetőségem nincs a megfelelő csatlakoztatáshoz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21375) emvy válasza kali (#21373) üzenetére


emvy
nagyúr

Erre a teljes gyari visszaallitasra van link esetleg?

while (!sleep) sheep++;

(#21376) kali válasza emvy (#21375) üzenetére


kali
legenda

semmi komoly; hangerő fel + home + főkapcsoló, logó után főkapcsoló elenged a másik kettő a robotig tart, ilyesmi képernyőt fogsz látni; link
először wipe cache partition, utána wipe data/factory reset, végül újraindítás.
a hangerőt szabályzó gombokkal tudsz navigálni, a főkapcsoló pedig az "enter".

[ Szerkesztve ]

(#21377) Szpisti válasza S e t h (#21374) üzenetére


Szpisti
addikt

Valszeg NTFS-re van formázva... Vannak NTFS fájlrendszerhez appok a google play-en...

(#21378) emvy válasza kali (#21376) üzenetére


emvy
nagyúr

Bocs, nem voltam vilagos: ezeket mind kiprobaltam, a tobb allomanyos visszallitas erdekelne.

while (!sleep) sheep++;

(#21379) evooo


evooo
aktív tag

A wipe cache partition mit töröl?

[ Szerkesztve ]

(#21380) MaCS_70 válasza #67656192 (#21330) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- a jelek szerint kezdek komolyan vakulni... :O
Pedig még tök logikus is, hogy a törölni valókat törölni érdemes.

:R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21381) MaCS_70 válasza hackeeeee (#21331) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam ezek a Google-boltok a független C-s gépen is visszajönnek, a legfrissebb tapasztalatok szerint mindenféle törlések után is.
Tud valamit ez a Google... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21382) MaCS_70 válasza #67656192 (#21368) üzenetére


MaCS_70
félisten

Voltaképpen mi ez az eszközadminisztrátorság?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21383) #18001664 válasza Grawens (#21353) üzenetére


#18001664
törölt tag

Felraktam ezt a ROM-t, előtte volt full wipe/hard reset, de miután felment a ROM, ugyanúgy megmaradtak a Telekomos appok és még mutatja a TMH-s CSC-t is...
Jól van ez így?

(#21384) kali válasza emvy (#21378) üzenetére


kali
legenda

ahhoz pedig a megfelelő, több állományból álló firmware verzió kell - f-es verzióra nekem csak telekom 5.1.1 van, azt linkeltem is itt korábban -, kies vagy külön usb illesztés legyen telepítve, hogy az odin download módban felismerje a telefont, az állományok az előírt helyre betallózva - az újraparticionálást némelyik odin automatikusan megteszi, de ha nem, akkor manuálisan kell - és mehet a móka.

(#21385) S e t h válasza Szpisti (#21377) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi a segítséget, sikerült.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21386) emvy válasza kali (#21384) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi, megvannak a fajlok. A pit fajllal mit kell kezdeni? Siman a pit tabon beallitom, es onnantol a particioinfot fel fogja hasznalni?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#21387) #67656192 válasza emvy (#21378) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ujraparticionál.

Macs70: sokmindent jelent, de talán egyszerű fogalmazásban távoli, renszer szintü hozzáférés egy harmadik félnek akár az androidnak a googlenak vagy pl a vibernek.
Eveszett telefon távoli zárolása pl.

[ Szerkesztve ]

(#21388) kali válasza emvy (#21386) üzenetére


kali
legenda

igen, amihez csak betallózod, illetve ha az odin nem pipálja ki automatikusan az újraparticionálást, akkor manuálisan megteszed.

(#21389) tjokai


tjokai
senior tag

Knox 2.3.

Asszem ez a szám jelzi h buherált a telefon vagy sem, vagy valami ilyesmi, nem értek hozzá. Ez mit jelent, buherált vagy sem?

Üdv!

(#21390) #67656192 válasza tjokai (#21389) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ezt, hol látod?
Szerintem kevered a knox verziójával ami mostanság 2.4.1.

A knox ellenőrzése download módban vagy a *phoneinfo*nevü appal lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#21391) tjokai válasza #67656192 (#21390) üzenetére


tjokai
senior tag

Beállítások - Eszköz névjegye - Knox verziója

Üdv!

(#21392) dobobazsy


dobobazsy
őstag

tegnap kíváncsiságból elindítottam egy antutu benchmarkot, de nem futott le, az alkalmazás leállt dumával megszakadt. volt valakinél hasonló?

(#21393) emvy válasza kali (#21388) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi, megoldva! :R Felraktam a TMH-t, aztan meg a lentebb linkelt egyszerubb (holland) verziot.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#21394) tjokai válasza #67656192 (#21390) üzenetére


tjokai
senior tag

Üdv!

(#21395) blu79 válasza tjokai (#21394) üzenetére


blu79
addikt

Ez nem azt jelenti hogy rootolt :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#21396) tjokai válasza blu79 (#21395) üzenetére


tjokai
senior tag

Akkor jó :) Ezt szerettem volna tudni :R
Köszi

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#21397) blu79 válasza tjokai (#21396) üzenetére


blu79
addikt

Szedd le a play áruházból a Phone infot és az megmutatja hogy volt vagy rootolt e.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#21398) tjokai válasza blu79 (#21397) üzenetére


tjokai
senior tag

Üdv!

(#21399) dobobazsy válasza tjokai (#21398) üzenetére


dobobazsy
őstag

Knox 0x0. nem volt piszkálva :)

(#21400) tjokai válasza dobobazsy (#21399) üzenetére


tjokai
senior tag

Köszönöm mindenkinek a megerősítést és segítséget :R

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.