Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) MaCS_70 válasza dobobazsy (#21341) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gyorsboltban nézted-e? Náluk elég jó az ellátottság e téren.

Szpisti, Littlecar: köszönöm a választ!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21402) gyuri81


gyuri81
veterán

bocs, nem ide...

[ Szerkesztve ]

(#21403) datomi


datomi
tag

Nemrég az én telefonomra is felkerült az 5.1.1 (T-Mobil, ota), és abszolút gyors lett a telefon.
Találkoztam viszont egy bosszantó dologgal: valamiért megváltozott a csengőhangom :Y
Beállításokban vissza akartam állítani a korábban használt mp3-ra, erre dob egy hibaüzit, hogy nem támogatott fájlformátum :(
Másnak is csinál ilyet?

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#21404) kali válasza datomi (#21403) üzenetére


kali
legenda

én nem ota tettem fel, hanem teljes gyalulással, így alapértelmezett lett a telekom csengőhang, viszont enged bármilyen *.mp3 állományt beállítani.

(#21405) Janeway7 válasza datomi (#21403) üzenetére


Janeway7
csendes tag

Megpróbáltad másik .mp3 fájllal is? Nekem egy olyan mp3-mam van, amit az alap zenelejátszó gond nélkül megnyitott, 5.1.1. telepítése óta viszont szerinte az nem támogatott formátum.

(#21406) World-Soft


World-Soft
senior tag

Üdv!
Nem tudja valaki, hogy a videofelvételnél történt-e változás (5.1.1)?
Mintha 5.0.1-nél is valaminek a hossza(limit) kissebbre változott volna (lefelé)... (de lehet rosszul emlékszem)
Most még 4.4.4 van fent nekem, és főleg az érdekel, hogy a nem (hivatalos) 4GB-os felvételi limit meg lett -e oldva mint az S6-nál, vagy még az 5.1.1-nél mindig meg van...
Samuval levelezek, és jó lenne tudni mielőtt felrakom az 5.1.1-et, hogy nincs -e már kijavítva a dolog.
Ha valaki megtudná nekem nézni, akkor megköszönném...
Zoli

(#21407) #97246720 válasza World-Soft (#21406) üzenetére


#97246720
törölt tag

Ha a rendszer belső tárolója fat32-őt használ akkor 4gigánál nagyobb videót nem fogsz tudni csinálni, 4gigánál nagyobb fájlokat csak ext2/3/4, ntfs és exfat kezel( ezek a legelterjettebbek)...az nem szoftverhiba ha 4gigás méretnél leáll a videórögzítő,s6 és annál nagyobb ufs-t használó készülékeknél szerintem örök gond lesz amíg nem fog exfat-ot használni,memóriakártyánál ez megvalósítható, nekem a 32gigás memkarim exfat-ra van formázva,16giga felett ez az ajánlott fájlrendszer

(#21408) #97246720


#97246720
törölt tag

Árulja már el nekem valaki,legyen oly szíves hogy miért nevezik a Note4-et úgy hogy a samsung mostoha gyereke? :F

(#21409) #67656192


#67656192
törölt tag

Újabban (ma reggel óta)néha elmegy a mobilnetem és csak repülő mód ki-be vagy ujra indítás után jön vissza.
Valaki tapasztalt ilyen?
Független c-s 1 hetes készülék vodás kártyával.

(#21410) kazanka válasza #67656192 (#21409) üzenetére


kazanka
őstag

Hol vásároltad a telefont ha nem titok?

(#21411) Kleroo válasza #97246720 (#21408) üzenetére


Kleroo
veterán

Hát, szerintem azért, mert valahogy nem futotta ki magát, nagyon hamar lekerült a marketing úthenger fedélzetéről, illetve a frissítések tekintetében se volt előkelő helyen(a VR senkit se érdekel átlagfelhasználóként, mint ok)
És mostanra már egy előző korszak maradványa csak, hisz az S6al tök új irányt vettek.

A "szívás" az egészben, hogy ettől függetlenül még mindig a legjobb Samu szerintem.

Tartok tőle hogy a samsung bele fog állni a földbe, mert nagyon erősen elindultak egy másik irányba az S6-al, de szerintem az sem jó. Túl sok mindent akarnak egyszerre, nem mernek egy végletbe elmenni ahogy azt az apple is tette. Az S6 geek telónak túlságosan kötött, míg igazán egyedülálló prémium terméknek nem elég exklúzív, de legalább drága.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#21412) hackeeeee válasza #97246720 (#21407) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem méret, hanem időbeli korlát (is) van.

Korábban volt erről szó, hogy lehetett exfat a kártya, akkor is megállt 1 óránál, ha jól emlékszem.

Véleményem szubjektív...

(#21413) norbeey


norbeey
tag

A swipe feloldás nincs engedélyezve nálam és nem tudom mitől. 5.1.1 van rajta és C-s modell. Nincsen semmilyen encription bekapcsolva sem vállalati policy. Valaki találkozott már ilyennel?
[link]

(#21414) Thduil válasza #67656192 (#21409) üzenetére


Thduil
csendes tag

Pont tegnap tapasztaltam ezt, engem is meglepett.
Ugyan így c-s vodás kártyával.

(#21415) hanti válasza #67656192 (#21409) üzenetére


hanti
senior tag

A Voda hálózatot fejleszt.

(#21416) S e t h válasza #67656192 (#21409) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem az előző verzióval ez nagyon gyakran előfordult és csak a telefon újraindítása segített. 5.1.1 esetében ez még nem jelentkezett.
Független c voda.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21417) hackeeeee válasza #97246720 (#20842) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt a menüpontot keresem, de nem találom.

Véleményem szubjektív...

(#21418) Memmaao


Memmaao
addikt

Akinek fent van az 5.1.1. tapasztalt olyat, hogy a gyári mail kliens nem frissít, hiába van beállítva?

My name is Bond, James... Dean.

(#21419) #67656192 válasza kazanka (#21410) üzenetére


#67656192
törölt tag

MM-ban vettem.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor még várok egy kicsit a vodára.
Azért egy kicsit furcsa, hogy a melletem ülőnek egy Alphán volt mobilnet szintén vodás.
Repülő be-ki után nekem is lett.

[ Szerkesztve ]

(#21420) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Arról nincs valami info hogy a témázhatóság miért maradt ki? Elég bosszantó.

(#21421) Kleroo válasza HorviGabi (#21420) üzenetére


Kleroo
veterán

Pont ezért, hogy bosszantson. És ezért nem kap meg soha egyetlen S-pen feature-t sem egy régi Note az új Noteból. Még a N2 is parádés cucc lenne ha az összes N5 feature rajta lenne. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#21422) hanti válasza HorviGabi (#21420) üzenetére


hanti
senior tag

Az előző évi generáció soha nem kapta meg az aktuális fejlesztéseket, különben miért váltanál.

(#21423) #67656192 válasza hanti (#21415) üzenetére


#67656192
törölt tag

Beszéltem velük.
Nem fejleszt a voda semmit, cseréljek kártyát vagy vigyem szervizben a telefont.

(#21424) kali válasza Memmaao (#21418) üzenetére


kali
legenda

két e-mail címet is használok, mind a kettő frissít rendesen.
a szinkronizálás beállításaira nézz rá, ütemezés...stb., hátha alapon van valamelyik opció.

Littlecar; az pedig biztos, hogy fejlesztenek, de csak a sablonos szöveget szokták mondani.
próbáld ki másik sim kártyával is a telefont, ha azzal.sem okés, amivel másik készülékben nincs gond azonos hálózati módban és helyen, akkor adott a dolog, ellenkező esetben tovább kell keresni a hiba okát.

[ Szerkesztve ]

(#21425) hanti válasza #67656192 (#21423) üzenetére


hanti
senior tag

Pedig 4G fejleszt ország szerte és épp ezzel van a gond, mint a T nél is.

(#21426) mrc4y


mrc4y
tag

másnál is előfordul hogy fogja magát a telefon és újraindul? nekem 5.1.1 óta ebben a pillanatban indult újra harmadszor :S

(#21427) blu79 válasza mrc4y (#21426) üzenetére


blu79
addikt

Nekem még egyszer sem fordult elő és más problémám sem volt. F-es telecomos

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#21428) kali válasza mrc4y (#21426) üzenetére


kali
legenda

sosem volt nálam ilyen, egyik firmware verzióval sem.
a random újraindulás szoftveres vagy hardveres okból is történhet.
szoftveres probléma esetén elég lehet a gyári visszaállítás, vagy ha az nem, akkor újraparticionálással újrahúzni a rendszert - mert olyan állomány sérülhetett meg, amit a gyári visszaállítás nem képes javítani, csak a rendszer teljes újratelepítése.
hardveres ok lehet egy hibás/meghibásodott sim kártya, memóriakártya - ezek nélkül, illetve másikkal van lehetőség kipróbálni a készüléket -, végül pedig a maga a készülék valamelyik hardveres összetevője is lehet a probléma forrása.

(#21429) #06969344 válasza mrc4y (#21426) üzenetére


#06969344
törölt tag

A régi F-essel se, és az újjal se.

(#21430) kazanka válasza #67656192 (#21419) üzenetére


kazanka
őstag

Érdekes.Azért kérdeztem mert a MM-nál régen fgyelem de C-t ami 8 magos lenne nem láttam.

(#21431) hanti válasza kazanka (#21430) üzenetére


hanti
senior tag

Pedig az első perctől kezdve csak az van, hiszen a magyar független az C -s.

(#21432) mrc4y válasza kali (#21428) üzenetére


mrc4y
tag

nálam 5.1.1 felrakása után kezdte, feltettem rá 5 percre már újra is indult a telefon, majd rá pár órára az asztalomon hagyva megint, majd amikor írtam megint az asztalon hagyva magától újraindult. 5.1.1 előtt nem fordult ilyen elő. akkor mindenképpen marad a factory reset ha az akksi is meg ez is előjött a frissítés óta

(#21433) kazanka válasza hanti (#21431) üzenetére


kazanka
őstag

Tévedsz mert most sincs csak annyi van hogy 910 nincs betűjele és 4 magos

(#21434) hanti válasza kazanka (#21433) üzenetére


hanti
senior tag

Magyarországon nem forgalmaznak hivatalos helyen négy magosat, mert nem is hozott be a Samsung, csak a szolgáltatóknak.
Én is MM- ben vettem és 8 magos.
A honlapon rosszul van kiírva, mert a bemutató telefon X-s és az 4 magos, hidd el ezt a megjelenéskor körbe jártuk.

(#21435) kali válasza mrc4y (#21432) üzenetére


kali
legenda

akkor biztos valami komoly gond van/volt a frissítéssel, annak lefutásával.
gyári visszaállítás, ha az nem segít, akkor a rendszer teljes újraparticionálásos telepítése.

(#21436) mrc4y válasza kali (#21435) üzenetére


mrc4y
tag

rendben, ahogy emvynek leírtad úgy megcsináltam a factory resetet, most 1-2 nap és kiderül hogy javul-e, ha nem akkor samsung szerviz? ( a biztonsági mentésből visszaengedhetem az alkalmazásaimat vagy új eszközként indítsam a biztonság kedvéért? fontosabb adatok mentve lettek gépre )

[ Szerkesztve ]

(#21437) kazanka válasza hanti (#21434) üzenetére


kazanka
őstag

Megkérdeztem az MM ügyfélszolgálatot is azt mondták 4 magos, kíváncsi leszek.
Más kérdeztem a Samsung ügyfélszolgálatot hogy mi igaz a Samsung Assistance szolgáltatás és a regisztrálás szeptember 20-i megszűnésével:Azt a választ kaptam hogy kizárólag a helyszini javítás szűnik meg.A magánvéleményem az hogy ha visszahozzák a javított telefont érdemes lesz a phone infot megnézni hogy nem-e refurbishedet kap vissza a tulajdonos

(#21438) #67656192 válasza kazanka (#21430) üzenetére


#67656192
törölt tag

Minden c 8 magos és elvileg sony szenzoros. Ezért vettem. 2db f-esem már volt mindkettő isocellel.

(#21439) kali válasza mrc4y (#21436) üzenetére


kali
legenda

szerviz csak akkor, ha nem csak a gyári visszaállítás, hanem az újraparticionálásos újratelepítés sem segít, előtte persze minden más, korábban írt hibalehetőség kizárandó.
nem muszáj, de javasolni szoktam, hogy az odin alól elvégzett újraparticionálásos telepítéskor kerüljön kivételre a készülékből a sim kártya, illetve ha van benne memóriakártya, akkor az is.

kazanka; úgy tudom, hogy csak külföldön árusít 4 magos f-es független példányt az mm, bár nem teljesen kizárt, hogy magyarországra is hoznak be, ha a szükségük úgy hozza,

Littlecar; f-es is nagyon kevés van isocell modulos, nekem sony van benne, minden más ismerősömnek is, aki a telekom kínálatából vásárolta, de a samsung modulja is jó, én nem cserélném amiatt, ha isocell lenne benne.
a gsmarena oldalon olvastam, hogy a c-s verzióban is találtak már isocell modult.

[ Szerkesztve ]

(#21440) Grawens válasza #18001664 (#21383) üzenetére


Grawens
senior tag

Most dobtam fel a kollégámnak az 5.1.1-es T-s szoftverére és semmi sem maradt benne. Szép tiszta lett.
A következőképpen csináltam:
Gyári beállítást követően full wipe-ot toltam, majd mikor restatolt, egyből Odine módba tettem és feltoltam rá a TPD-s romot. Újraindulás után automatikusan Recovery-ben indul a telefon és felfut egy csík majd újból restartol, ekkor rögtön gombokkal Recovery-be elindítom és újra full wipe, majd reboot.

(#21441) #67656192 válasza kali (#21424) üzenetére


#67656192
törölt tag

Értem, de mellettem ült az asszony, neki volt 3g Alphán, szintén reddel.
Azóta kérdeztem egy szervizest, de nem jellemző hiba note4 - en, sőt még nem fordult elő.

(#21442) hanti válasza #67656192 (#21441) üzenetére


hanti
senior tag

Hidd már el hogy hálózati hiba, sokszor ki volt tárgyalva, csak 4G-s területen fordul elő.

(#21443) emvy


emvy
nagyúr

Van lehetoseg arra, hogy PC-n lathassam a mobil kijelzojet, _mikozben_ a mobilt hasznalom? (Tehat a SideSync nem jo.)

while (!sleep) sheep++;

(#21444) kali válasza #67656192 (#21441) üzenetére


kali
legenda

szóban senki sem tud neked ilyesmire biztosat mondani, a szolgáltató a gyártót szidja, a gyártó a szolgáltatót, egymásra mutogatnak - ami legfeljebb közvetve igaz -, magadnak kell kitesztelni.
az sem márvadó, hogy másik készüléken mi a helyzet eltérő sim kártyával, mert a hiba jellemzője, hogy a nem leszakadt készülék megy tovább, de ha egy leszakad, akkor nehézkesen engedi vissza a hálózat/cella, ezért kell legalább két telefon, két sim kártya, azokat pedig cserélgetni.
amikor a telekom - majd a telenor - elkezdte az lte fejlesztéseket, akkor sokan szidták, néhányan át is mentek a vodafone ügyfelének, aztán most jön a fordító, a telekom és a telenor korábban befejezi majd a munkát, a vodánál pedig a későbbi kezdés miatt elhúzódik majd a dolog, így ott a mostanában elkezdődött panaszok tovább fognak tartani.

(#21445) kazanka válasza kali (#21439) üzenetére


kazanka
őstag

Nézd meg az MM honlapját csak úgy szerepel hogy Note 4 910.nincs semmiféle betű.

(#21446) Zsombe válasza #67656192 (#21409) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nekem elmúlt 1 hétben kétszer is eldobta a hálózatot, nem csak a mobilnetet. :( Szintén C-s vodás kártyával. Remélem hálózati gond lehetett, nem telefon rakoncátlankodik.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#21447) hanti válasza kazanka (#21445) üzenetére


hanti
senior tag

Találkoztál már olyan emberrel aki 4 magosat vett az MM- ben? XEH magyar kódos szoftver sincs F-s telóra, de rendelj egyet és meglátod.

(#21448) #67656192 válasza kali (#21439) üzenetére


#67656192
törölt tag

Jaa nem is azért említettem a kamerát, különösebben nem érdekel mert mindkét modul jó. C-st csak azért kerestem mert olyan még nem volt nekem. Az előző két f-esem német(sufni) és magyar(Vodafone) szolgáltatói volt, ws mindkettő biztosan isocellel szerelt változat volt.
Ez most független. Annak idején mindenki a Sony kamerát és a c verziót fényezte így most kipróbáltam. Összehasonlításba nem mennék bele mert akkor még kk volt most meg 5.1.1 van.

Ez a 3g eldobás viszont nem tetszik.
Aminek eddig örültem az antennák jelszintje. S6-hoz és főleg az Alphához viszonyitva erősebbnek tüntek az antennák.
Szolgáltató kizárva mert mellettem egy másiknak volt mobilnete, a telefonra nem jellemző ez a hiba, a simkártya 3hónapos.
Egyelőre figyelem.

(#21449) #67656192 válasza Zsombe (#21446) üzenetére


#67656192
törölt tag

Melyiket. A gsm maradt, nálam csak a 3g hibázott.

(#21450) kali válasza #67656192 (#21448) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltatót csak akkor fogod tudni kizárni, ha nem csak a két készüléket figyeled, hanem a sim kártyákat is felcseréled, mivel előfordul, hogy az egyiket nem dobja le vagy ha igen, akkor is visszaengedi a hálózat/cella, a másik előfizetést/sim kártyát meg nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.