Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) keccsa válasza tomee007007 (#21045) üzenetére


keccsa
aktív tag

Persze!

Ez a töltős mizéria rendszeresen visszatér, ezért szeretném rendbe tenni!

Amit tudni kell:

1. Bármilyen szabványos (és minőségi) microUSB csatlakozós töltővel használhatod, mindegyik 5V-ot ad.
2. A lényeg az áramerősség, melyet a töltő ki tud magából préselni. Sokszor felmerül a kérdés, hogy pl. az eredeti töltő 2A-es volt, használhatok-e egy 3A-est? Nem teszi tönkre? A válasz: NEM, ugyanis minden készülék csak annyi áramot vesz fel, ami neki akkor éppen szükséges (akku töltésvezérlő által meghatározott töltőáram, illetve a készülék pillanatnyi fogyasztása)! Tehát hiába tudna a töltő 5V feszültség mellett akár 3A-t is kiadni magából, ha a készüléknek akkor éppen csak 0,8A-re van szüksége, akkor csak annyit fog felvenni a tápegységből. Fordított esetben, vagyis ha a töltő nem tud akkora áramot adni, amelyet a készülék akkor éppen kívánna (pl nagyon lemerült aksi, plusz használatban is van a telefon), akkor legfeljebb az van, hogy a telefon lassabban fog feltöltődni, mint egy elegendő áramot szolgáltató töltő használatával, illetve extrém nagy különbség esetében (pl. 1A-t tud a töltő, és 1,5A készülékfogyasztás a töltés plusz a használat miatt) pedig lassítani fogja a töltő a merülést.
3. Akár egy szabványos, maximum 500mA-t adó USB portról is fel lehet tölteni a telefont, csak akkor a fogyasztást minimalizálni kell (pl. kikapcsolod, vagy legalább is nem használod a telefont). Ilyenkor viszont a töltési idő is sokkal hosszabb, mint ha egy megfelelő áramot adni bíró töltővel töltenéd. Ugyanez van, ha vezeték nélküli töltővel töltöd a telefont (QI), mely szintén csak 5-600mA-rel képes tölteni, mégis feltölti (előbb-utóbb) a telefont.

De a lényeg, hogy jó minőségű töltő esetében a gyárinál alacsonyabb, vagy magasabb töltőáramú töltőt is nyugodtan használhatsz, TÖNKRE NEM MEGY SEMMI, legfeljebb lassabban fog feltöltődni! :K

Remélem érthető volt, bár kicsit bő lére eresztettem... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#21052) tomee007007 válasza keccsa (#21051) üzenetére


tomee007007
őstag

Köszönöm a részletes leírást, mindenképpen hiánypótló!

(#21053) AliceWake válasza Peterson_ (#21050) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én is úgy tudom, hogy Note 3 esetében kizárólag a kijelzővel együtt tudják cserélni a keretet. Nem kimondottan örülnék neki, ha ez az utóbbi időben megváltozott volna :(

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#21054) migabi24 válasza Peterson_ (#21050) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nézz utánna ha nem hiszed el pl. [link]

[ Szerkesztve ]

(#21055) AliceWake válasza migabi24 (#21054) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Kijelző üveget is lehet kapni külön, ettől a szervizes még nem fogja a konyhaasztalon lefejteni a törött üveget az érintőpanelről.

De hivatalos állásfoglalás nélkül, csak a találgatás és az empíria marad.

Non omnis moriar.

(#21056) Icetee


Icetee
aktív tag

Ha vennék egy Note 3-at használtan ami független, hogyan tudom megállapítani, hogy az gyárilag független-e van nyitva lett?
Egy kinti Vodánál vásárolt készüléket hirdetnek úgy hogy független, de abban kicsit kételkedek, mert ilyennel még nem találkoztam... egyedül a Motorola Defy volt az, amit nem védtek le és a szolgáltatós telefonok is gyárilag függetlenek voltak.

(#21057) Locutus válasza migabi24 (#21047) üzenetére


Locutus
veterán

A keret és a kijelző csak egyben cserélhető a Note3-nál.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21058) Peterson_ válasza AliceWake (#21055) üzenetére


Peterson_
addikt

Egyértelmű, hogy mi a hivatalos állásfoglalás.
Ha nem így lenne, biztos csak azért is hozzá csapnák grátiszba az 50K-s panelt a saccra 2K-s kerethez:DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#21059) AliceWake válasza Peterson_ (#21058) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Egyetértek :K Én továbbra is fenntartom, hogy csak egyben cserélik, de látod, hogy elvileg van ellentétes tapasztalat. Legalábbis a valakinek a valakije, aki látott már külön keretet :P

Non omnis moriar.

(#21060) migabi24


migabi24
nagyúr

Igazatok van, azt hittem az S4 logikáját tovább vitték, mert ránézésre itt is elválasztható a keret , de már látom, hogy ebbe a házba amit linkeltem bele van ragasztva a kijelző, elnézést

(#21061) Freezee válasza Dictator^ (#21008) üzenetére


Freezee
senior tag

Van egy HTC HD2-m megrepedt kijelzővel. Nem érdekel alkatrésznek?

(#21062) fecske95 válasza migabi24 (#21060) üzenetére


fecske95
tag

Akkor viszont az ár is nagyon furcsa annál a terméknél amit linkeltél... 4000Ft egy kijelző...???

(#21063) migabi24 válasza fecske95 (#21062) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem az csak egy ház, youtubeon néztem egy szétszerelős videót, ott láttam, hogy ragasztva van bele a kijelző

(#21064) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok.

Nincs még egy órája, hogy meghozták a telót, de szeretném a a note 1 után ezt is root-olni. Csak megerősítésként kérdem, ha erre (N9005XXUENC3_N9005TMHENC1_N9005XXUENC2, kernel 3.4.0-636608) ráeresztem towelroot-ot, akkor lesz root jogom, és a knox sem száll el?

Köszi, Locsi.

(#21065) Parallaxis válasza muratomi1 (#21041) üzenetére


Parallaxis
addikt

Persze, lehet csak keretet is cserélni, de amelyik szerviz ezt felajánlaná azt elküldeném elég meleg égtájra, tekintve, hogy ez a valóságban mit is jelent :D
(Barkácsmunka hőlégfúvóval, ami inkább Mekk-Elek megoldás, mint szerviztevékenység.)

(#21066) kosturica válasza Locsi (#21064) üzenetére


kosturica
őstag

Ráteheted nyugodtan!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#21067) Locsi válasza kosturica (#21066) üzenetére


Locsi
senior tag

THX.

(#21068) Sword válasza Hauptmann (#21033) üzenetére


Sword
őstag

Persze, ez egyértelmű. Ettől függetlenül a végfelhasználót szivatják, hisz ő ebből semmit sem lát. Az elég nagy baj, ha másképpen nem tudják megvédeni az érdekeiket. Azért az alap az, hogy egy EU-n belül, számlára vásárolt terméket nem tudok itthon gariztatni...

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#21069) bitpork válasza keccsa (#21051) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Természetesen ne egy 10 kA betáppal kínáljuk meg mert akkor hamvad :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21070) keccsa válasza bitpork (#21069) üzenetére


keccsa
aktív tag

Nahát... :F

Ha az a bizonyos tápegység a SZÓBAN FORGÓ 5V DC mellett tudja a 10kA áramerősséget (amikor is a belső ellenállása 0,5 mOhm), akkor én bizony rá mernék dugni akármilyen telefonomat! :K

Ohm-törvény, vazze! :DD

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#21071) bitpork válasza keccsa (#21070) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jól írtad , ha 5V...de ha a viccet vesszük alapul , akkor miért ne lehetne kicsit nagyobb az a feszültség is ? Villámot neki wazzz :DD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21072) keccsa válasza bitpork (#21071) üzenetére


keccsa
aktív tag

Aham... :DDD

Mindenki magának hülye!

(#21073) vrgkrisztian válasza Parallaxis (#21065) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

külön szerintem nem lehet csak a keretet,tekintve,hogyha melegítős-törött előlapcserés videókat nézel,mindegyikben csak az üveg jön fel,a kijelző vele együtt nem.
szóval a kijelző a keret belső részéhez erősebben van ragasztva,mint az üveg az amoledhez.
az amoledet pedig nem lehet egydarabban felszedni,csak véglegesen "lekaparni". szóval icipici darabjaira törik.(sőt,gyakorlatilag porrá lesz)
úgyhogy a kerettel együtt új kijelző is kell,ami már elég szépen emeli az alkatrész árát... és gondolom együtt a kettőt rendelni sem lehet,maximum csak üveget kijelzővel...úgy pedig már elég szép ára lenne egy olcsónak gondolt keretcserének...

(#21074) Bloose Bro


Bloose Bro
csendes tag

Sziasztok!

Több ismerősöm vett Samsung S5-ös típúsú telefont Győrben egy sráctól, aki állítólag külföldről hozza be a telefonokat kártyafüggetlenül és ezekkel üzletel. A múlt héten mindegyiknél letiltották a telefont. A srácot felhívták hogy mi van ilyenkor mert mint kiderült amit ő ganranciapapírt adott az nem ér semmit, sőt a számlán ami van cím (a bolté) az nem is létezik.
Azt mondta a srác, hogy egy alaplapcserével lehet megoldani a dolgot, ami 43000 ft. Az adásvételi szerződés amit adott abban elvileg bennevan hogy ő nem vállal felelősséget a telefonokra.
A kérdésem az lenne, hogy tényleg csak alaplapcserével lehet ezt megoldani, vagy elég lenne valami ROM csere. (Nem igazán értek hozzá)
Csak azért félek mert én is tőle vettem a Note 3-at.

Sony Z3 Compact

(#21075) tomee007007 válasza Bloose Bro (#21074) üzenetére


tomee007007
őstag

Ez sajnos nem lep meg...:(
Szerintem szoftveresen is meg lehet oldani, de az nem fórumtéma...

[ Szerkesztve ]

(#21076) seger válasza Bloose Bro (#21074) üzenetére


seger
addikt

Mennyiben sikerült megvenni ezeket a telefonokat?
Csak kíváncsiságból!

(#21077) apaszka válasza Bloose Bro (#21074) üzenetére


apaszka
veterán

Olcsó húsnak......
Persze meglehet oldani az életre keltést, de az már nem hivatalos, és gari sem lesz rá többé.

Warez a téma!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#21078) Bloose Bro válasza seger (#21076) üzenetére


Bloose Bro
csendes tag

S5 - 155.000 (Májusban)
Note 3 - 120.000 (Májusban)

[ Szerkesztve ]

Sony Z3 Compact

(#21079) tomee007007 válasza Bloose Bro (#21078) üzenetére


tomee007007
őstag

És az a durva hogy még csak nem is jó árak annyira... :(

(#21080) gyuri81 válasza tomee007007 (#21079) üzenetére


gyuri81
veterán

Es ami a legdurvabb sok ember meg latja, hogy ohhhhhh mar ennyiert is lehet note 3-at venni. Szerintem az ilyen szar forrasbol beszerzett telefonok illetve a torleszto reszlet miatt kihozott telefonok miatt jar itt a samsungok ara. Aztan meg jon a meglepi, hogy jeeee letiltottak :)

(#21081) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Lehet kérdeztem már, azt nem tudja valaki megmondani, hogy tudom az asztali chrome-ot szinkronizálni a telefon samsung alap böngészővel? eddig volt a google fióknál hogy internet és mellette pipa, de ez már nincs csak a samsung fiókban van. Azóta nem is szinkronizálja a kedvenceket. :F már note 2-n is ez volt

Az androidos chrommal megy, de azt nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#21082) Varszegig válasza Bloose Bro (#21074) üzenetére


Varszegig
veterán

Szerintem rendőrséggel kéne meglátogatni a srácot.

(#21083) tomee007007 válasza gyuri81 (#21080) üzenetére


tomee007007
őstag

Bizony....ugyan ez pepitában a szürkeimportos gsm boltok, bár ott már profibbak...és ugy ott van a kis csillag az árnál, hogy pl 140 ezer, de ez csak a készülék, "magyar nyelvü szoftverért, és teljes dobozért hívjon minket bizalommal" :D

(#21084) b.bela1


b.bela1
őstag

Azért van normális bolt is. Spec. ahol én vásárolok, soha semmi gond nem volt.SPICA, S, S2,S3,S4,NOTE3. Ez csak a samsung. És milyen érdekes! Egyik sem kívánt szervízest hívni. S, S2 most is ismerősnél van, mai napig megy.
Kövezzetek meg!
Note4-et is velük hozatom. Pontosan decemberben, amikor ez egy éves lesz.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#21085) apaszka válasza Varszegig (#21082) üzenetére


apaszka
veterán

+1

Simán megérdemli!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#21086) keccsa válasza b.bela1 (#21084) üzenetére


keccsa
aktív tag

Melyik ez a bolt? Lehet privátban is... :R

Mindenki magának hülye!

(#21087) Colani


Colani
tag

Sziasztok. Lehet hülyeséget kérdezek de mobil odinnal tudok recoveryt flashelni?

(#21088) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok , UPSM Xposed 3.1 nél újabb verzióval próbálkozott már valaki NG2 alatt úgy hogy tökéletesen működött ?

(#21089) Davebowman


Davebowman
senior tag

Uraim akkor jelenleg a NOTE 3 N9005 32Gb ára gyári garanciával 140.000 alatt van?
példa1, példa2, példa3

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#21090) pils00 válasza Davebowman (#21089) üzenetére


pils00
tag

Szerintem ez mind a 3 bolti gari. :F

(#21091) tomee007007 válasza Davebowman (#21089) üzenetére


tomee007007
őstag

Szürkeimportos gsm-nél igen

(#21092) apaszka válasza Davebowman (#21089) üzenetére


apaszka
veterán

Utolsó példát néztem. 36 hónap garancia....... vagy is semmi

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#21093) apaszka válasza Davebowman (#21089) üzenetére


apaszka
veterán

Bocs lejárt a szerk. Időm.

De még ha igaz lenne sem adnám oda egy LG telefonért. Volt G2 őm, egy hulladék, de a G3 sem különb. Annak sincs térereje,a kijelző elválik az érintő paneltől.....
Az LG mindent tud készíteni, de csúcs MOBILt nem.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#21094) b.bela1


b.bela1
őstag

Ha már térerő. Még nem 100%, de mintha javult volna GNG1 alatt. Három nap kevés, de ha meggyőződttem róla, jelzem.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#21095) Peterson_ válasza b.bela1 (#21094) üzenetére


Peterson_
addikt

Ha ez igaz lenne, én is frissítenék.
A jelenlegi teljesítménye botrányos.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#21096) Piwi válasza Peterson_ (#21095) üzenetére


Piwi
addikt

nekem NG2 van fent,semmi változást nem érzek térerőben :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#21097) b.bela1 válasza Peterson_ (#21095) üzenetére


b.bela1
őstag

Azért írtam, hogy ha biztos lesz jelzem.
Eddig ahol egy, max. két pálcika volt, ott nekem most három, négy(!). De ugye szolgáltató is dolgozhatott, nekem telenor (hogy vigye el őket a sintér), vagy akármi is lehet. Igazi az lenne, ha más is figyelné. Tehát eddig csak személyes tapasztalat, a figyelmet szeretném ráirányítani. Hátha...

Piwi: nekem GNG1. Tehát nem FNG2

[ Szerkesztve ]

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#21098) Freezee


Freezee
senior tag

Engem is érdekelne melyik bolt ez.

(#21099) Norbi8719


Norbi8719
tag

Sziasztok!
Ma lekaptam a fóliát a kameráról egy hónap után!😊
És a fólia megfogta a lencsét.
Mármint maradt rajta egy csík és sehogyse jön le.
Ez vajon mennyire garis?
Vagy mennyi lehet ennek a cseréje ha nem az?

Nem karcolás.
Pont a kivágott résznek a szép félkör alakú egyenletes formája.

Amúgy is jön a szerelő , szóval nincs fond ha nem garis.
Csak hozzon magával alkatrészt😊

[ Szerkesztve ]

(#21100) b.bela1 válasza Freezee (#21098) üzenetére


b.bela1
őstag

Csak akkor működik, ha közel vagy Szombathelyhez, vagy jársz erre. Kicsik, nincs ilyen teló mindig a fiókban.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.