Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21717) Wolfskin válasza glaci (#21716) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi a témát, egyelőre a 9-es android van fenn, ebben van saját sötét téma és a legtöbb appban is.
Igen, lehet frászt kapnék tőle, nekem a telefon legyen észrevétlen, egy szerszám, nem szeretnék vele folyamatos párbeszédet folytatni. Így is elment pár napom, hogy próbáljam testre szabni, ezt most úgy tekintem, hogy befektetés, a következő pár évben elfelejthessem, hogy van. A háttérképem nekem is fekete, minél egyszerűbb, minél áttekinthetőbb, annál jobb. Benchmark: win 98 :U

Sajnos tényleg sok nyűgöm van vele, pont a testreszabhatóság miatt. A kit-kat óta rengeteget butultak az androidok, közelítenek az iphone filozófiához, a „userek 70%-ának elég volt ez a 2 opció kérlek te se akarj mást”.

A mi nekem a legfontosabb tulajdonsága (a fejlesztők szerint meg a legkevésbé az), a telefonálás. Úgy szeretek telefonálni, hogy közben ne kelljen abbahagyni amit csinálok (munka, vezetés), ne zavarjon közben, ne kelljen figyelni a készülékre. Tehát a telefon legyen egy munkaeszköz, egy szerszám, amin az ujjaim maguktól kiismerik magukat (ez persze egy érintőkijelzőn eleve lehetetlen, mindenképp igényli, hogy nézed is, ezért tartom teljesen zsákutcának pl autóba építeni, de hát olcsó és még újdonság is, az emberek kajálják az ilyet, a gyártók meg többet keresnek rajta.)

Atlanis is calling

Tehát a hívás...

1. felvétel: mivel ilyenkor úgyis ránézek, a csúszka, vagy koppintás OK
2. beszéd: beszéd közben be van állítva egy auto speaker alkalmazás, alapból kihabosított (de hívás közben megjelenő lebegő gombbal azonnal visszavehető), és ha a közelségérzékelő észlel, akkor is visszavált normál módba
3. kikapcsolt kijelző: akármilyen hang módban van, a kijelző legyen ki- és vissza kapcsolható (véletlen érintések miatt, éjszaka, kocsiban se világítson a szemembe, miközben a tartóban csücsül és kihangosítva szól), lehetőleg egy fizikai gombbal, ne menüből, hogy ehhez már ne kelljen néznem, ne vonja e a figyelmem
4. hívás megszakítás: szintén fizikai gombbal, kikapcsolt kijelző mellet is, akár többször is megnyomva, hogy biztosan le legyen téve a hívás (ezért volt rossz, a hogy a Nokia a hívásmegszakítást és az on-off kapcsolót spórolásból egy gombra tette, ha nem voltál biztos, hogy bontottad a vonalat, másodikra kikapcsoltad a telót)

Lehetne egy nulladik pont a tárcsázás, keresés névjegyzékben, híváslistában, de azt szerencsére a még mindig működő Rocket dialer app megoldja

Ezt a note3 még tudta kezelni, mivel volt fizikai home gombja (amit azóta már sajnos lespórolt a samsug, enynivel is több a profitja), így most azon szenvedek, hogy ezt megoldjam.

Bixby, a kölyök

Jó lehetőségnek kínálkozik a bixby gomb, volna is rá lehetőség beüzemelni, de sajnos nem működik:
beállítások /speciális funkciók/ Bixby gomb, és itt lehetne állítani, hogy bixbyt egyszeri vagy kétszeri nyomásra hívja-e elő, és a másik opció valamilyen appot aktiváljon.

Itt elsőre beállítottam egy screen off applikációt, amibe annyira beleszerelmesedett a bixby (vagy a készülék maga???), hogy többet nem lehetett leapplikálni róla. Ha megpróbáltam visszaállítani a beállításokban, kikapcsolta a kijelzőt (aktiválta a funkciót). Le kellett uninstallálnom az appot, így tudtam más funkciót rátenni a BB gombra, de ha újra telepítem (sajnos nem találtam másik olyan screen off appot, ami a smart lockkal együttműködne, tehát nem kéri a visszakapcsoláskor rögtön a pin kódot, csak egy idő után, ha nincs kézben a készülék), akkor bármilyen beállítási kísérletre ennek a screen offnak a beállító menüjét hívja elő. Fixálódott, inprintig. Ha uninstalálom újra, folyton popapt dob, hogy „App not found!”- Na, ez szerelem! :R Sajnos én iszom a levét, mert attól tartok ez örökre így marad.

Home, sweet home gomb

Fizikai home gomb nincs, de a virtuális home is home – szerintem. Másfelől meg még egy ilyen kedves trükköt is bedob, hogy nyomás érzékeny, ha erősebben nyomom rezegeti magát, mintha ténylegesen egy gombot nyomnál meg, ennélfogva négy különböző állását figyeltem meg
1. rövid érintés
2. hosszú érintés
3. rövid „nyomás” – amikor rezeg is
4 hosszú „nyomás”

Erre bármilyen új funkciót applikálni egyelőre szintén nem sikerült, néha, teljesen rendszertelenül képernyőfotót csinál, vagy előhív egy google asszisztenst (vagy mindkettőt), amit sajnos szintén nem tudok deaktiválni.

Szóval ezek az új funkciók, ami tudom, hogy „fícsörök” és nem bugok, és a samsung mérnökei egy éjt nappallá téve dolgoztak rajta, hogy kifejlesszék, és ezzel is fokozzák a felhasználói élményemet (muhaha), szóval marketingesként ezekkel mind tisztában vagyok, mégis visszasírom a régi időket, amikor nekem rossz volt, nem viselt így a szívén sem a samsung, sem a gugli.

És a szomorú happyend...

Egyelőre itt tartok, egy csomó félmegoldás, ráadásul valami/valaki? :Y ) a háttérben elkezdte visszaállítgatni a kijelző kikapcsolását 1 percről --> 5 másodpercre. Visszaállítom, erre ő is. Lehet, hogy öntudatra ébredt...? ;] Épp abba a csapdába estem, amit elkerülni akarta: lett egy tamagocsim, amit folyton nyomkodni kell, igényli a figyelmemet és a törődést. Talán akkor haragudott meg rm, amikor megpróbáltam eladni. Ahogy vettem, nulla kilométeresen, de a kutyának sem kellett. Pedig 512.es, vettem hozzá 512 silicon power sd-t, supcase és lovemey tokokat, kistafírungolltam rendesen, de már ezzel sem tudtam kiengesztelni...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.