Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nektek se regisztálja a pontokat tegnap óta?
A Client page-en mutatja rendesen a ma számoltakért kapott pontokat:

De a donor oldalamon nincs ott a mai. Date of last work unit-ra csak a tegnapi dátumot írja. Team page-en szintén.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#802) hokuszpk válasza rup1u5 (#801) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a team pagen van egy "Fast Teampage URL" fedonevu link, ha ott megnezed, akkor latnifogod amit :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#803) FLATRONW válasza rup1u5 (#801) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha a Web Control fülön regisztrálva van, akkor nincs gond, csak a stats nem frissült.
Tegnap nekem a négyből csak az első kettőt számolta el, a kliens oldalon sem jelent meg.
Ma kettőt csináltam meg, az regisztrálva lett a kliens oldalon is, így a tegnapiaknak búcsút inthetek. :) Pedig a log szerint azok is fel lettek töltve.

(#804) Toomy válasza FLATRONW (#803) üzenetére


Toomy
senior tag

Kértem passkey-t. Viszont így most 0-án állnak a pontjaim. Ha jól olvastam vissza akkor elvileg pár kör után hozzáadja az idáig gyűjtött pontjaimat is ugye? Név nem változott.

(#805) -ZeeZee- válasza Toomy (#804) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nekem folyamatosan -39k minuszom van a web controll és a "toplista" között. Gondolom olyan értéknél írtam be a passkeyt, onnantól azt mutatja, de számolja a +39k-t is.

[ Szerkesztve ]

(#806) FLATRONW válasza Toomy (#804) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezt nem tudom, a kezdetek óta passkey-el használom.

(#807) hokuszpk válasza Toomy (#804) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a webcontrolon nemfogod viszontlatni a regi pontjaidat, viszont a mindenfele osszesitoben meglesznek. en peldaul most ilyen kaotikusan allok :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#808) rup1u5 válasza hokuszpk (#802) üzenetére


rup1u5
nagyúr

+ FLATRONW
Köszi! :R Azt a linket eddig nem néztem.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#809) Toomy válasza hokuszpk (#807) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor megpróbálom lenyelni a békát, hogy a webcontrolon nem látom. :)

(#810) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#811) hunluki válasza hokuszpk (#807) üzenetére


hunluki
senior tag

Van valami gyakorlati haszna passkey-nek az epenis pontokon kívül? Mármint több WU-t kapsz, van folyamatos ellátás feladatból vagy csak "motiváció" gyanánt van?

Csak hogy szöszöljek-e vele vagy maradhat így. Engem speckó hidegen hagy hogy mennyi az annyi, de ha emiatt "megbízhatóbbnak" tűnök a folding felé akkor összepattintom.

(#812) raider21 válasza hunluki (#811) üzenetére


raider21
aktív tag

Elméletileg úgy hamarabb kapsz majd feladatokat, ha kifogynak belőle, mert előrébb vannak a passkey -sek a feladatkiosztási listán.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#813) schawo válasza FLATRONW (#767) üzenetére


schawo
titán

Teljesen visszavett fogyasztású 2070 S.
PPD: 1 400 000
Fogyasztás: 120 W
Ez alapján PPD/W: 11600
Teljes gép fogyasztása konnektorból: 180W
Ez alapján PPD/W: 7778

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#814) CzGöbe válasza halleck (#797) üzenetére


CzGöbe
tag

A kedvemért próbáld ki, h hagyod a power limitet 100%-on. Tapasztalataim alapján, mivel én nem nyúltam hozzá és az 580-am 82W-ot eszik, a power limit állítgatással RX470/480/570/580 esetén nem sokat befolyásolsz, hisz csak a maximálisan felvehető teljesítményt csökkented le. De mivel ez a feladat amúgy sem kér annyit enni...
De ezek után kíváncsi lennék a 1650 Superes kolléga fogyasztására, mert ha az ő kártyája is 150W-ot eszik, akkor már meg is van a miértje a majd' kétszeres pontszámnak!

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#815) Exodius


Exodius
őstag

Valamennyiünk barátja eme nehéz időkben! :DDD :DDD ;] ;] :P :P

(#816) FLATRONW válasza schawo (#813) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem tudom, hogy az újabb CPU-kkal mi a helyzet, de a 2600k-m esetén 15-20 W-ot lehet nyerni a fogyasztáson, ha az órajelet a minimum 1600 MHz-re korlátozom. Nem számoltatok CPU-n, de a programnak van egy 20-25 százalékos terhelése. Ez a terhelés pedig minimum és maximum órajel esetén is azonos.
A CPU alacsony órajelre korlátozása nem befolyásolja a GPU-s feladat sebességét.

(#817) hokuszpk válasza hunluki (#811) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

piros passz.
engem csak egyszeruen idegesitett, hogy megcsinalt hatvanvalamennyi feladatot a gep, aztan megis hajtom a sereget olyanokkal szemben is, akik 20 lezavart menettel vannak a listan.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#818) CzGöbe válasza hunluki (#811) üzenetére


CzGöbe
tag

Nincs. A passkey ahhoz kell, hogy ha több gépen egyszerre a saját nevedet akarod használni és a felszorzott pontokhoz.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#819) Core2duo6600 válasza hokuszpk (#802) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Donor oldalon nekem még 0 át ír, nem tudom, hogy milyen gyakran frissül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#820) halleck válasza CzGöbe (#814) üzenetére


halleck
csendes tag

Csináltam egy gyors próbát.

Alapon hagyva felmegy a fogyasztásom 103W környékére, a GPU 1300MHz fölött jár (Sapphire Nitro+, szóval ez normális), a hőfok is pár fokkal nagyobb, miközben a venti 1500 rpm fölött megy. Ez utóbbi kettő még valószínűleg feljebb mászna egy kicsit, mert nem vártam meg, hogy beálljanak az értékek.

-50%-os power beállítással a GPU 1100MHz körül dolgozik 1000-1050 rpm körüli ventivel, 74 fokos GPU-val. Nekem ez így bőven élhető, és kényelmes, az 1500+ rpm-es venti már kicsit zavaró.

Nem akarok egy teljes work unitot végigcsinálni 100%-os power limittel, így nem tudom, mennyivel végezne hamarabb, de ha feltételezzük, hogy a GPU frekivel egyenes arányban nő a számítási kapacitás, akkor szűk 20%-al gyorsabb számolásért több mint 40% energiatöbblettel kell fizetnem, szóval az energiahatékonyság biztosan romlik.

[ Szerkesztve ]

(#821) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Na alakul ez ! Mondjuk nem igazán értem a dolgot . Ahol írja hogy Coronavirus az oké,hogy az, de a másik kettő? Meg a gépen a tálcán a program mindig FULL-ra van rakva, ezért nem értem mért volt egyszer Light-n.
Meg az sem értem van amikor 1 valamit számol és azt a Cpu-n és a gpu-n is? Vagy ilyenkor 2 dolgot számít? (utolsó kép )


(#822) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Sziasztok,

én ma kilőttem a CPU-t, mert több újraindítás és hosszú idő után kaptam rá egy vmi alapkutatásos (izomfehérjés) WU-t, amire még kb. 30%-nál is további 5.5 órát írt, és olyan funkciót nem fedeztem fel, amivel vissza lehetne dobni kapott munkaegységet (a Finish parancs befejezés után pauzálja a klienst, mindössze ennyit tud). Erre csak az eredményfeldolgozó szerver jogosult ;] . Úgyhogy most csak GPU, de rögtön kapott is végre egy WU-t.

(#823) Core2duo6600 válasza BullKoxa (#821) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az utolsó képen azt látod, hogy kaptál csomagot mind a cpu ra mind a gpu ra.
Melyik progival csináltad a 2 oldal sávot ?

(#822) Maelephant
A Boinc ban van erre lehetőség, ezen a progin nincs.
Max arra van lehetőséged, hogy azt mondot neki, hogy finish az advanceden, és akkor megcsinálja az aktuálisat, és ujat nem kezd el.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#824) Puma K


Puma K
veterán

Ma nekem koronavírus után koronavírus jött GPU-ra. Ma már a harmadikat számolja.

CPU is dolgozgatott valamit, de az meg most is pihen...

Mindegy... amíg megy a gépem és nincs valami miatt szükségem a teljesítményére addig a rendelkezésükre áll.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#825) Tyrel


Tyrel
őstag

Közöltek már róla bármit is, hogy mire jó ez az egész? Mármint, azt nagyjából értem mit számolnak a gépeink, de milyen sikerességgel? Pl. a Summit-ról ugye megmondták hogy 77 olyan proteinláncot talált ami további vizsgálatra érdemes, de a Folding@Home mit talált eddig? Nagy semmit?

Turenkarn

(#826) FLATRONW válasza Maelephant (#822) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem próbáltam, de meglehet próbálni a work mappából kitörölni a feladatot és ujraindítani a klienst.
Ezzel csak az a baj, hogy a feladat elvégzése így is fel van tartva 7-10 napig a számodra, igy más sem kaphatja meg addig.

(#827) User64476 válasza Tyrel (#825) üzenetére


User64476
őstag

A seti@home nyomdokain :D

(#828) vicces


vicces
addikt

a pontokat nekem sem számolja már el. a web config csak inkognitó modban megy. várok holnapig aztán megy a levesbe ha nincs változás. :W

:)

(#829) Core2duo6600 válasza Tyrel (#825) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi az a Summit ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#830) kecsawi válasza Core2duo6600 (#829) üzenetére


kecsawi
senior tag

(#831) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#832) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Azt vettem észre, hogyha Finish-el fejeződik be a feladat, akkor nem írja jóvá a pontokat.
A feladat lefut, a feltöltés is megtörténik.

(#833) XeeN


XeeN
senior tag

Nálam sokszor csak alap órajelen fut a GPU, valamint a vram is lassabb 200 MHz-el mint a beállított értékek. Másnál is előfordul?

(#834) halleck


halleck
csendes tag

Volt most egy WU-m amit háromszor számolt át a gép, az első két próbálkozás végén unknown error-al megdöglött, de mindkétszer 100%-ig végigszámolta. Harmadikra már sikeres volt, de csak 27800 pontot kaptam érte.

(#835) FLATRONW válasza XeeN (#833) üzenetére


FLATRONW
őstag

A Vram nálam is "csak" 3800 (4000). Ez azért van, mert valószínűleg nem terheli a memóriát, így nem is járatja azt csúcsra. Játékoknál is szokom ezt látni.
A GPU alapórajele, lehet hogy azért van, mert elérte a hőmérséklet limitet a GPU.
Használsz valamilyen programot (pl. MSI Afterburn), és korlátoztad benne a GPU teljesítményét?

(#836) XeeN válasza FLATRONW (#835) üzenetére


XeeN
senior tag

Ez a kép mindent elmond. :) (MSI AB 114% power limit, de ha alapon van akkor is előfordul.)

(#837) Toomy válasza FLATRONW (#803) üzenetére


Toomy
senior tag

Nekem sem számolja el a pontokat, viszont ha kiszedem a passkeyt akkor ott vannak a webcontrolon a plusz pontok viszont a keresőben és a csapattag listában sincsennek hozzáadva már tegnap reggel óta.
Pedig a számolás sikeres és a feltöltés is sikeres minden feladatnál.
Félő hogy így sokan ki fognak szállni. :U

(#838) Petykemano válasza Tyrel (#825) üzenetére


Petykemano
veterán

https://foldingathome.org/2020/03/15/coronavirus-what-were-doing-and-how-you-can-help-in-simple-terms/ [link]

Ezba kérdés már bennem is többször felmerült.
Biztos, hogy a fontosabb, nagyobb gyógyszerkutatóknak (előbb) van hozzérése szuperszámítógéphez, ami biztosan gyorsabban vezet erdményhez, mint "ez a bohóckodás"

De ennyit tehetünk.
Talán ezekkel a bárkinek elérhető eredményekkel egy vagy több másik gyógyszercég is előállhat valamivel és akkor nem lesz drága a gyógyszer.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#839) schawo válasza Toomy (#837) üzenetére


schawo
titán

Lassan számolja el a pontokat a webcontrolon. Néha több óra, mire megjelenik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#840) FLATRONW válasza schawo (#839) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tegnap 4 feladatot csináltam meg. Csak 3 van elszámolva. Pedig reggel már frissült a stat is.

(#841) vicces válasza Toomy (#837) üzenetére


vicces
addikt

dettó. és én ki is szállok. meg különben is semmit sem tudunk az eredményekről.
a héten összejött egy 700000 pont, de 2 napja semmi. lehet nem csak ez a rész a bugos, hanem minden modul. ki tudjA mit számolgatunk..

:)

(#842) Core2duo6600 válasza vicces (#841) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem eddig https://apps.foldingathome.org/teamstats/team239968.html -on mindent elszámolt.
De alig jönnek új feladatok.
A benti gép már 3 napja nem kap semmit sem.
Pedig ugyanolyan vga van benne mint az itthoni lassabb gépben, ami 1 feladatot kapott, többet nem is adtam neki, mert a gyorsabb gép 1-2 óra alatt megcsinálja amit a lasabb 1 nap alatt.

A rosetta a boinc on is a covid el foglalkozik, csak cpu val, és el is számolja azonnal.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#843) XeeN


XeeN
senior tag

Ma eddig kettőből kettő bukta (log alapján). A most futó kettőt még megvárom, aztán váltok másra...

(#844) Toomy válasza FLATRONW (#840) üzenetére


Toomy
senior tag

Nálam azóta nem adja a pontokat amióta a nevem mellé beírtam a passkey-t. Ha kiszedem akkor ott van a web-es statisztikában. De a keressőben sehol nem jelennek meg a plusz pontok. Számomra lényegtelen hogy van e pont vagy nincs, mert a lelkemnek megnyugvás ha jó célt szolgálhatok.

(#845) Sdi


Sdi
addikt

Nekem ma 1-ből 1 gpu meglett, tegnap egyet eldobott a feltöltés végén 404 error-ral.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#846) vicces válasza Core2duo6600 (#842) üzenetére


vicces
addikt

nekem maradt a boinc. a f@h meg kukázva lett. egy bughalmaz.

:)

(#847) Petykemano


Petykemano
veterán

ITT írnak, hogy hol és miért hasznos ez a szimuláció

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#848) FLATRONW válasza Toomy (#844) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ma már egy elkészült, az el lett könyvelve.
Sajnos tegnap 1, tegnapelőtt 2 veszett oda, pedig azok is rendben feltöltődtek.

(#849) Strezi válasza vicces (#846) üzenetére


Strezi
őstag

Kitartás, nekem végre beindult. Ha minden megy, akkor GPU + CPU 3 000 000 pont per nap felett lehet...
A legfontosabb a passkey beállítása! Nem csak a pontok miatt(x10), hanem a feladatok is sűrűbben jönnek úgy, mivel a szerver jegyzi (és elszámolja) ha a tervezettnél hamarabb végzel.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#850) Moonline. válasza vicces (#846) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Rosettán nincs GPU feladat, ugye? Ahogy nézem foldinghoz képest elhanyagolható számítási teljesítménye van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.