Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Maelephant válasza martonx (#1750) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én tudok egy közvetett ismerős ismeretlenről (ismi volt kollégájának párja). Nem írom ide a korát, mert egyértelműen azonosítható volna az állami táblázatból. Több, eléggé megszenvedett betegről is tudok 2 ismerős távolságra (a betegek családtagja maga írt a ht-ói ói betegségéről).

(#1752) rup1u5 válasza nkmedve (#1749) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Itt Svédországban sosem vették komolyan. Megjött a jó idő pár hete és az utcák, parkok, játszóterek tele, maszk senkin. Óvodák, iskolák be sem zártak. Olvasom a híreket a világból aztán kimegyek az utcára és mintha egy másik bolygón lennék.
Tegnapi hír, hogy a reprodukciós rátát sikerült 1 alá szorítani itt is és Norvégiában is.
Mondjuk ezt nehezen hiszem el mikor az 1 millió főre eső halálozások száma meg így néz ki.

Közben meg van itt egy ilyen botrány is:
Whistleblower M.D. - Sweden Refusing Oxygen to Older Patients

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1753) martonx válasza rup1u5 (#1752) üzenetére


martonx
veterán

Nálunk csak azok az adatok jelenhetnek meg, amiket a propaganda megenged (maga hamisít, ferdít, csúsztat). Mivel nálunk botrányosan nem tesztelnek, így aztán a hatóságnak halvány lila fingja sincs, hogy hogy is állunk. Ez a napi új fertőzöttek szám is csak egy vicc.
Ha ki akarják hozni, hogy lecsengőben van a járvány, akkor kevesebb tesztet végeznek :D
Ha azt akarják mutatni, hogy jaj megugrott, akkor napi 2 ezerrel több tesztet csinálnak. :D
Egy nagy vicc az egész. A halálozási statisztika talán az egyetlen úgy, ahogy megbízható statisztika, az alapján viszont simán látszik, hogy felfutóban biztos nincs a járvány.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#1754) nkmedve válasza rup1u5 (#1752) üzenetére


nkmedve
őstag

Én korábban teljesen elhittem, hogy a svédek durva korlátozások nélkül is át tudják ezt vészelni sok haláleset nélkül. Nincs túl magas népsűrűségük, alapból távolságtartóbbak mint legtöbb másik nép, légszennyezés sem olyan nagy gond arrafele mint mondjuk Észak-Olaszországban.
Mostanában viszont már ott sem olyan rózsás a helyzet, a halottak száma nagyon gyorsan kezdett növekedni és egyre több ködösítést lehet olvasni. A kormány szerint minden a legnagyobb rendben, a svéd modell sikeres volt, közben pedig ahogy a linked is mutatja a millió főre eső halottak száma gyorsan emelkedik és kedte utólérni még a legrosszabb helyzetű országokat is (Belgiumtól még nagyon távol áll, de mondjuk az olaszokat könnyedén megelőzheti az elkövetkező hetekben).

Számomra ez olyan szempontból aggasztó, hogy a svéd modell (ami főként az emberek felelősségérzetére támaszkodik) az amit hosszabb távon várhatóan mások is alkalmazni fognak, és ha ott nem működik akkor máshol sem fog. Nem lehet az embereket, üzleteket, éttermeket az idők végezetéig bezárni, így valamilyen szinten meg kell tanuljuk, hogy felelősségteljesen járjunk ki a házból, védekezzünk amennyire lehet.

(#1755) XeeN


XeeN
senior tag

Dupla fail. Ma estig kap haladékot, aztán uninstall.

(#1756) -ZeeZee- válasza martonx (#1753) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Azt ugye tudod, hogy a nem regisztrált koronás beteg halálakor nem kerül be a halálozási statisztikába, pedig lehet, hogy a koronavírus miatt halt meg. Ezzel is szépen lehet "játszani", szépíteni a számokat. Csak annyit mondanék, hogy ami számot látsz kis hazánkban ,az kb. arra jó, hogy saját magukat fényezzék. Semmi köze nincs a realitáshoz. De ezt szerintem minden épeszű ember tudja... Nem ellentmondok neked, hanem pont hogy egyetértek a véleményeddel, de a halálozási statisztika, mint minden kormányunk által közölt adat, fals. Bízom benne, hogy a most elindult átfogó szűrés majd felnyitja az emberek szemét.

(#1757) Strezi válasza -ZeeZee- (#1756) üzenetére


Strezi
őstag

Átfogó szűrés? Az is csak propaganda elem lesz sajnos :(((

Nővérem ovónő, ott ahol a kórházi dolgozók gyerekei miatt nyitva maradtak. Kolléganők kifeküdtek már. Egyiket sem tesztelték, sem a még ott dolgozókat ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1758) Exodius válasza -ZeeZee- (#1756) üzenetére


Exodius
őstag

Aztán meg hányna haltak/halnak meg amiatt, hogy kibas*ták őket a kórházból, ágyfelszabadítás miatt, ami meg felesleges volt, mert most meg kb. üresek a kórházak.

A COVID-ban elhalálozottakról meg annyit, hogy a legtöbb esetben föl sem boncolják a halottakat, hogy megállapítsák a halál okát, de mivel COVID-os volt, annak a nyakába varják az egészet. :W :F

(#1759) martonx válasza -ZeeZee- (#1756) üzenetére


martonx
veterán

Amint mondtam, pont az említett családi körben történt haláleset miatt gondolom úgy, hogy ugyan a tesztelést leszarják, de ha valakinek van X haláloka, és amúgy elkezdett köhögni, meg láza is volt, akkor elég komoly esély van rá, hogy tényleg tesztelik koronavírusra, és végül az fog bekerülni a halálokhoz. Mivel a nagymama közvetlen környezetét se voltak hajlandók tesztelni, és a nagymama olyan állapotban volt, hogy tényleg bármi elvihette volna bármikor, azaz bármit rá lehetett volna mondani, hogy mibe halt meg a koronavírus csak az utolsó csepp volt a pohárban. És mégis bekerült a hivatalos statisztikába, ezért gondolom, hogy az az egy nem teljesen alaptalan.
Nyilván a putrisorokon bekövetkező halálok ily módon nem kerülnek be a statisztikákba, de ez a világon mindenhol így van.

Én kérek elnézést!

(#1760) Moonline. válasza XeeN (#1755) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Ezen most mit stresszelsz? Előbb utóbb úgyis feltölti, kár figyelgetni.

(#1761) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1762) FLATRONW válasza hokuszpk (#1735) üzenetére


FLATRONW
őstag

Valami hiba csúszott a gépezetbe, már egy ideje az általam feltöltött WU-kat is x86 slot-ból érkezőnek regisztrálja.

(#1763) Maelephant válasza Moonline. (#1760) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Xeen: nekem is volt egy beszorult WU megint a napokban és úgy látszik, ma feltöltötte. Ha gondolod, visszanézem a logban, hogy mikor sikerült.

(#1764) XeeN válasza Maelephant (#1763) üzenetére


XeeN
senior tag

Megköszönném, ugyanis a helyzet változatlan.

(#1765) Maelephant válasza XeeN (#1764) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Talán ez lehetett az, látszik, hogy csak "filléreket" kaptam érte, úgy látszik, CPU-s WU volt, nem is GPU-s. Napokig be volt szorulva, talán 4 napig is, mire eltűnt.

07:48:15:WU01:FS00:Uploading 9.54MiB to 128.252.203.9
07:48:15:WU01:FS00:Connecting to 128.252.203.9:8080
07:48:37:WARNING:WU01:FS00:WorkServer connection failed on port 8080 trying 80
07:48:37:WU01:FS00:Connecting to 128.252.203.9:80
07:48:38:WU01:FS00:Upload 0.65%
07:49:46:WU01:FS00:Upload 1.31%
07:49:46:WARNING:WU01:FS00:Exception: Failed to send results to work server: Transfer failed
07:49:46:WU01:FS00:Trying to send results to collection server
07:49:46:WU01:FS00:Uploading 9.54MiB to 128.252.203.1
07:49:46:WU01:FS00:Connecting to 128.252.203.1:8080
07:49:52:WU01:FS00:Upload 25.54%
07:49:58:WU01:FS00:Upload 52.39%
07:50:04:WU01:FS00:Upload 79.90%
07:50:08:WU01:FS00:Upload complete
07:50:09:WU01:FS00:Server responded WORK_ACK (400)
07:50:09:WU01:FS00:Final credit estimate, 1342.00 points
07:50:09:WU01:FS00:Cleaning up

(#1766) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Ja, és mostanában GPU-ra elég gyakran kapok nem-COVID, hanem szinte mindig miozin WU-t.

(#1767) bogiboy


bogiboy
csendes tag

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kérni. Csatolom a feladatkezelőm általi GPU képet [kép] .
Gondolom a Cuda felelős főleg a számolásért... A GPU kihasználtsága és a hőmérséklete gondolom én megfelelő... Mintha a GPU memóriák alig vennék ki a feladatrészüket, vagy ez az alacsony memo arány így megfelelő arra, hogy tudjon a számolás mellett a gép egyéb feladatokat ellátni(böngészés, letöltés és seed-elés...).
Ha érdemes még állítani valamit(GTX 1060 6GB) az milyen progival, mely értékeket, hogy még tudjak a számítási sebességen esetleg gyorsítani a hőmérséklet és a kihasználtság megfelelő szinten tartása mellett. Valaki említette hogy a tized voltokkal "játszik", vagy az csak a CPU-nál van? Én csak GPU-ban nyomom, a procit kivettem a számítási listából, mert nagyon lassítja a gépet és alig ad pontot...
Köszi előre is a segítséget.
Gábor

:-)

(#1768) rup1u5 válasza bogiboy (#1767) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Grafikus memóriából nem használ sokat. Nálam 976MB-ot foglal csak a 8-ból.
Én simán szoktam folding mellet most pl Wildlands-et tolni és nem vettem észre lassulást. Játék alatt persze lassabban számol és visszaesik az estimated credit de miután kilépek a játékból szépen visszamászik a kezdeti becsült értékre.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1769) Maelephant válasza bogiboy (#1767) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Kb. ugyanezt látom, csak nálam a Copy is 90% környéke (2080-nemszuper és 8700K).

(#1770) Strezi


Strezi
őstag

Uraim, egy élmény volt! Én mostantól pihentetem a technikát... :R

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1771) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1772) Karex válasza Strezi (#1770) üzenetére


Karex
senior tag

Köszönjük, nem semmi tempót diktáltál :)
Az az egy kliensed volt, ami az aláírásban van?

(#1773) hunluki


hunluki
senior tag

Azért az kemény... ötödikén kivettem a CPU-t és csak a GPU-t hagytam bent. Durva hogy "szinte semmit" nem adott hozzá, cserébe pörgette a villanyórát mint a hülye. GPU meg 80% power limittel teker békésen.

(#1774) Strezi válasza Karex (#1772) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, csak pár csomagot csináltam régebben egy gtx 970-nel. Most szokatlanul csendes a nappali :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1775) martonx


martonx
veterán

Ahogy írtam is, ha így melegszik az idő, az én foldingos napjaim is meg vannak számlálva. A kevésbé hatékony gépet ma lekapcsoltam (ryzen 5 1600 + RX 570), bár túl sok pontot ez eddig se hozott, mert sokat volt kikapcsolva, plusz a fiam játszik rajta.

Én kérek elnézést!

(#1776) Maelephant válasza Strezi (#1774) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Mi vitt a döntésre, ha szabad kérdenem?

(#1777) rup1u5 válasza Strezi (#1770) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én is kiszállok hamarosan. :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1778) martonx válasza Maelephant (#1776) üzenetére


martonx
veterán

Gondolom más is hozzám hasonlóan így van ezzel, hogy eddig kapóra jött a gépekkel besegíteni a fűtésbe, de amikor itt a meleg, és már szellőztetni / hamarosan légkondizni kell, akkor nem poén tovább fűteni.
Részemről mindenesetre bejött a foldingozás, ősszel ismét vissza fogok térni terveim szerint (addigra remélhetőleg az RX 570 is le lesz cserélve izmosabbra).

Én kérek elnézést!

(#1779) Petykemano válasza martonx (#1778) üzenetére


Petykemano
veterán

Kifinomultabb energiamenedzsmentre lenne szükség.

Elvileg ha jól tudom, akkor a cpu áramtermelése nem kizárólag attól függ, hogy csinál-e valamit, az összes energiamenedzsment eljárás alapja az, hogy idle állapotban visszaveszi a frekvenciát és a hozzátartozó feszültséget is persze.
Ez persze nem 100%, mert pl az intel cpu-k az AVX2 utasítások végrehajtása közben épp az áramfelvétel miatt veszik vissza a frekvenciát.

De mindenesetre valami olyasmi megoldásra lenne szükség, hogy csak a FAH kliens igénybevétele miatt nem változhat a magok energiamenedzsmentje. Tehát ha épp nem csinálsz semmit a gépen, és mondjuk 2Ghz-re van visszavéve, akkor azon ketyeghet, de csak emiatt ne turbóztassa, mert akkor fogyaszt sokat és termel nagy hőt.

Ugyanaz igaz a gpu-ra is. Kéne valami beállítás, hogy milyen mértékben tekertetheti fel a frekvenciát és azzal együtt a fogyasztást.

Tehát valami TDP limit kéne a processzekre nézve.
Nem tudom, hogy ilyet hogy lehet csinálni. a Win10 méri, hogy melyik process mennyi energiát használ. Feltételezem, hogy valahogy limitálni is lehetne.
Ugyanígy a FAH is érzékeli, hogy ha aksiról megy a gép és akkor nem számol, legalábbis van erre beállítás.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1780) FLATRONW válasza Petykemano (#1779) üzenetére


FLATRONW
őstag

Valami ilyesmire gondoltál, mert akkor elég egy külön profilt létrehozni a FAH-nak.

Természetesen a 2 GHz-hez más CPU-knál más százalék érték tartozhat.

(#1781) Petykemano válasza FLATRONW (#1780) üzenetére


Petykemano
veterán

A power plant értem, de azt nem vágom, hogy hogy rendelsz hozzá egy power plant egy processhez? Sosem csináltam még ilyet.

Nem tudom, nem biztos hogy pont úgy oldja meg, ahogy én gondolom.
Én arra gondolok, hogy amikor nem csinál semmit a gép és minden cpu mag 2Ghz-re vissza van véve, akkor beterhelheti 100%-ra is, de úgy, hogy csak emiatt a processzor ne emeljen frekvenciát, hanem maga a cpu energiamenedzsment szempontjából viselkedjen úgy, mintha nem csinálna semmit.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1782) FLATRONW válasza Petykemano (#1781) üzenetére


FLATRONW
őstag

Külön a folding folyamathoz nem hozhatsz létre profilt. De amilyen a képen van olyat igen.
Tehát 100 százalékos terhelésnél sem fog 2 GHz fölé menni az órajel. Ha pedig a gépnél vagy és a folding mellett szükséged van a magasabb órajelre, akkor átmenetileg a kiegyensúlyozott (vagy teljesítménycentrikus) profilra válthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#1783) Strezi válasza Maelephant (#1776) üzenetére


Strezi
őstag

Érdekes, jó játék volt egy ideig. Stabilitás és teljesítménytesztnek tökéletes volt az új, egyedi gépemnek. Érdekes, hogy egy ITX géppel fel tudtam kúszni a lista elejére. Ugyanakkor valahol szomorú is, hogy erre ez elég volt. Gondoltam volna, hogy valaki bevágja a vizes dulál, tripla GPUs gépét, és sehol nem lesz senki, de nem így volt.
A hőmérséklet is faktor, mint írtam, hidegebb időben ténylegesen kifűtötte a házat. Most már lassan konstans 26 fok volt bent és klíma is kell vagy két hete hogy estére 25 alá menjen bent a hőmérséklet. A házam hőigénye -15 ben, kb. 3KW, szóval a konstans 500W jelentős.
Amíg csináltam oda tettem magam, fél gázzal nem akarok már tovább dolgozni ezen a projekten. Ha a PH közösség további (kis) százaléka is beleteszi a maga 100 000 000+ pontját grátisz, nem lesz gond :C

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1784) Petykemano válasza FLATRONW (#1782) üzenetére


Petykemano
veterán

Ja értem, köszi.
Tartok tőle, hogy nem tudnék kellően állhatatos lenni ennek kapcsolgatása érdekében.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1785) FLATRONW válasza Petykemano (#1784) üzenetére


FLATRONW
őstag

Valamiért azt hittem, hogy te is az a mókolós, alulfeszelős típus vagy, mint én.:)

(#1786) Petykemano válasza FLATRONW (#1785) üzenetére


Petykemano
veterán

Én "csak" elméleti vitákat szoktam lefolytatni abuval, hogy ha olyan szuper a AVFS, ahogy ő azt mondja, akkor miért nem feszeli alul a kártyát az adott körülményeknek és a chip minőségének/képességeinek megfelelően.
Aztán imáim meghallgattattak a Auto-UV "személyében", de ez az én polaris kártyámon nem érhető el. Azért adtam egy -30%-os power limitet, így nem magas a feszültség.

Meg nem is csak én használom a gépet. Manapság reggelente szabályos küzdelem, míg kiebrudalom bitorló(ka)t. Minden alkalommal, amikor valaki más kezd el valamit , odaszaladgálni, hogy várj, csak még átkapcsolok valamit.... reménytelen.

Egyébként kézzel alulfeszelni még sosem álltam neki. Minden power state-hez (tartozó frekvenciához) ki kéne tesztelni egy még stabil feszültséget. Ebbe még sose vágtam bele.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1787) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1788) martonx válasza -ZeeZee- (#1787) üzenetére


martonx
veterán

Hát, a húzó ember kiszállt, szóval innentől kezdve legjobb esetben stagnálás jön :)

Én kérek elnézést!

(#1789) Exodius válasza martonx (#1788) üzenetére


Exodius
őstag

Kivéve ha a többi csapatban is van lemorzsolódás. :)

(#1790) nkmedve válasza martonx (#1788) üzenetére


nkmedve
őstag

Van még húzóember, nem kell aggódni, a top termelők jobban termelnek mint valaha. :) Az viszont már aggasztóbb, hogy egyre csökken az aktív user-ek száma, egyre többen szállnak ki azok közül akik nem csúcs konfiggal tolják, így a csapat napi termelése tényleg stagnál és valószínűleg hamarosan csökkenni fog.

Ez várható volt ahogy melegedik az idő, innentől aki bent marad az már ténylegesen rá kell fizessen a villanyszámlára, nem tudja a fűtés részeként elkönyvelni a Folding fogyasztását.

(#1791) bhonti válasza nkmedve (#1790) üzenetére


bhonti
tag

Vagy éjszaka kell... akinek nem zörög nagyon a gépe. Mint itt a C2D venti nélküli VGA-val...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1792) Maelephant válasza nkmedve (#1790) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nálunk gázfűtés van (cirkó) és bérelt lakás, úgyhogy mindenképp ráfizetek a villanyra. Mostanában én is hanyagoltam, de bevallom, csupán azért, mert napközben dolgozom és extra hangforrás a céges laptop mellé, este, ha be nem alszom, meg játszom, akkor meg nem érdemes futtatni.
Az éjszaka meg kiesik, mert a hálószobánk a lakószobánk is, nem zúghat az asszony feje mellett.

[ Szerkesztve ]

(#1793) martonx válasza bhonti (#1791) üzenetére


martonx
veterán

Más kérdés, hogy hány pontot hoz a C2D, passzív VGA-val.

Én kérek elnézést!

(#1794) martonx válasza martonx (#1793) üzenetére


martonx
veterán

Én akkor fogom abbahagyni, amikor a légkondit be kell kapcsolni. Légkondi ellenében nem fogom a géppel fűteni a lakást.

Én kérek elnézést!

(#1795) -ZeeZee- válasza martonx (#1788) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Oh, nem is néztem a helyezést. :B

(#1796) Toomy válasza martonx (#1794) üzenetére


Toomy
senior tag

Nálam is a légkondi bekapcsolása fogja meghúzni a határvonalat. Akkor harmadolni vagy negyedelni fogom a számolást. :K

(#1797) bhonti válasza martonx (#1793) üzenetére


bhonti
tag

Valamennyit megcsinált. A VGA-ra nem kapott semmit soha. Hogy mennyit, az nem érdekel.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1798) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Úgy tűnik, ezzel a feladattal mindenkinek meggyűlik a baja. :)
Kinek előbb, kinek utóbb, de hibába fut a számítás. Nálam 50 százakénál dobta be a törölközőt.

(#1799) hokuszpk válasza nkmedve (#1790) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

dejo, hogy mondod, ma egy diszkbeszereles miatt leallitottam a gepet, es majdnem elfelejtettem elinditani a foldingot.
mondjuk mar egy ideje -50% vga powerlimittel es csak ejszaka nyomom, napkozben eleg meleg a panel.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1800) bogiboy


bogiboy
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok erre [kép] a problémámra valami megoldást? 1070 Ti fut a gépben, számol rendesen FAH csak néha feldobja a win10 hibaként. Legfrissebb nvidia van a gépben, 445.87 verzió, ami április 03-ai.
ksz előre is a segítséget ;-)

[ Szerkesztve ]

:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.