Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Sotho válasza Exodius (#1287) üzenetére


Sotho
őstag

:R Ok amint kicsit alábbhagy a távmunka + távoktatás ( bár most pont tavaszi szünet van) +3 gyerek nem bír magával őrület, összeszedem a tapasznyalataimat :))

(#1302) Exodius válasza Sotho (#1301) üzenetére


Exodius
őstag

Köszönöm szépen a többiek nevében is! :)

[ Szerkesztve ]

(#1303) mike99.hu


mike99.hu
csendes tag

Sziasztok

Az oprendszereket részletező stat oldalon a macOSX AMD GPU sorban az eddigi 0 érték 6-ra változott. Ez jelentheti azt hogy valamilyen formában OSX alatt is munkára lehet már fogni a GPU-t?
Tud erről bárki bármit?

(#1304) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Sziasztok!

Érdekelne pár teljesítményadat GPU-val kapcsolatban..
Akinek nVidia GPU-ja van, azoktól kérdezném, hogy milyen kredit értékeket kapnak az egyes feladatokra. Pl 50MB-os, 80MB-os és 160MB-os csomagokra.

1060 tól felfelé érdekelnének az erdmények és csak nVidia kártyák! Mivel más projektekhez is használva lesznek, ezért csak azok relevánsak a számomra.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1305) Strezi válasza I.T.E.M (#1304) üzenetére


Strezi
őstag

102, 155, 265K

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1306) martonx válasza I.T.E.M (#1304) üzenetére


martonx
veterán

GTX 1660 Super-em van, de sose figyelem se a csomagok méretét, se a kapott pontokat. Bocs.

Én kérek elnézést!

(#1307) hokuszpk válasza martonx (#1306) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

* I.T.E.M teged ez nemerdekel.

nekem AMD van, de ha akarnek se tudnek mit mondani, most megneztem, ha kap melot, akkoris csak a 9405 base pontos csomagok jonnek, a log szerint 30MB meretben. Abbol 70K szokik leesni.
igazan johetne 50MB -s csomag :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1308) XeeN válasza I.T.E.M (#1304) üzenetére


XeeN
senior tag

Ahogy most a logot vizslatom, szerintem nem a méret számít, hanem a project.

(#1309) Yany válasza martonx (#1306) üzenetére


Yany
addikt

Akkor még szerebncse, hogy reagáltál erre a felhívásra. Grat.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1310) schawo válasza I.T.E.M (#1304) üzenetére


schawo
titán

2070S 115W-ra (teljesen) lehúzva
50MB: 78-80k
80MB: 125-130k
160MB: 185-190k

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1311) martonx válasza Yany (#1309) üzenetére


martonx
veterán

:D volt egy kinemszarjale típusú hülye kérdés, gondoltam kifigurázom :D ő se gondolhatja komolyan, hogy hülye kérdésre, nem hülye választ fog kapni.

Persze írhattam volna, hogy 50, 100, 200 ezzel se lenne előrébb, mert hasraütésszerű számok, és komolyan ki figyeli minden egyes csomag méretét, és a kapott pontokat értük? Excelben ne vezessük? :D
Esetleg jót akarunk a világnak a felajánlott számítási kapacitással, vagy epéniszt méregetni?

Én kérek elnézést!

(#1312) nkmedve válasza I.T.E.M (#1304) üzenetére


nkmedve
őstag

Itt sima 2080. A csomagméreteket nem tudom pontosan, de többnyire a következő 3 érték a jellemző: 90, 140, 235K (legutóbbiból olyan sok nem volt)
Persze ezek ideális körülmények között értendők, tehát ha nem csinálok mellette semmi GPU igényesebb dolgot és a TDP limitet is legalább 75%-ra rakom (ami mostanában már nem igazán jellemző, inkább 50-en van).

(#1313) schawo válasza martonx (#1311) üzenetére


schawo
titán

Logot átnézve 1 perc alatt megvolt a 3 szám. Nem csak e-pénisz létezik, hanem egy összehasonlítás GPU-k között.

Ha szeretné, azt is 2 perc alatt megmondom, hogy mennyi idő alatt végez az egyes csomagokkal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1314) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

1999 aktiv cpu van, valaki toljon mar be +1 -et.
ha mar epenis :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1315) BerserkGuts válasza schawo (#1313) üzenetére


BerserkGuts
őstag

jó de nem mindegy :U ez tőlünk független dolog nem mi fogjuk megmondani hogy mit akarunk csinálni

amit dob a gép azt csinálja és alapvetően mindenkinek kis mértékben is számítana a hozzájárulása

persze csak ha több ember tudna róla, hogy így is elvileg segíthetne
kb 1hét alatt az összes feladatot meglehetne csinálni szerintem

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1316) Yany


Yany
addikt

Ennél nem igazán van jótékonyabb e-péniszmérés, mint foldingban minél jobbnak lenni. Ha tényleg semmi másról nem szól valakinek, csak erről, már akkor is jól jártunk, kár most ilyen dolgokkal hangulatot kelteni ebben a topicban. Én a magam nevében őszintén mindenkinek köszönöm a foldingban való jelenlétet és adott esetben örülök a versengő szellemének is. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1317) schawo válasza BerserkGuts (#1315) üzenetére


schawo
titán

nem tudnak több klienst kiszolgálni, most is ddosolják a kliensek a kiszolgálókat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1318) Strezi válasza Yany (#1316) üzenetére


Strezi
őstag

Jaja, már nekem van a legnagyobb ;] Zárható a topic :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1319) marcarc


marcarc
senior tag

13:28:28:WU00:FS01:Requesting new work unit for slot 01: RUNNING gpu:0:GP102 [GeForce GTX 1080 Ti] 11380 from 13.82.98.119
13:28:28:WU00:FS01:Connecting to 13.82.98.119:8080
13:28:29:WU00:FS01:Downloading 138.26MiB

Az eddigi legcombosabb feladatom.

(#1320) I.T.E.M válasza martonx (#1311) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ha kicsit is sikerülne túllépni az E-penisz fóbiádon, annak rendkívül örülnék! Azt se tudod, hogy miért kérdeztem, de nyilván az E-penis volt a cél. :U A kártyák teljesítményére voltam kiváncsi, (ami nagyjából leszűrhető a kapott kreditek értékéből) de úgy néz ki, hogy ezt nem sikerült megérteni.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1321) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Mindenki másnak hálás köszönet az információkért! :R

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1322) C0d3r


C0d3r
addikt

Kapott pontok a projekttől is függ, lásd a base credit oszlopot. Kb. minden projektért más jár, 14193 fizet a legtöbbet (84.063+bónusz).

[ Szerkesztve ]

(#1323) rup1u5 válasza I.T.E.M (#1304) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Custom vizes 1070, 75%-os power limit, 46C fölé sosem megy.
Uploading 49.92MiB - 100897.00 points
Uploading 23.06MiB - 73040.00 points
Csak Covid-es project-ek jönnek 1070-re és a 660-ra is.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1324) hokuszpk válasza C0d3r (#1322) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tehat ha a projekt / kapott pont parost kozoljuk, akkor lehet kovetkeztetni a teljesitmenyre.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1325) C0d3r válasza hokuszpk (#1324) üzenetére


C0d3r
addikt

:K
De ehhez már tényleg Excel kell, elég hosszadalmas, pepecselős. Mire gyűlik használható infó egy-egy projektről, vége is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1326) hokuszpk válasza C0d3r (#1325) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem mind1, ha kell, en szivesen kozlom. - mondjuk az enyem pont nem kell, mert Vega, de ettol eltekintve - akinek fontos ez az info majd csinal maganak excelt.
mondjuk en inkabb a cpuk osszehasonlitasara lennek kivancsi, ez megse fpsre megy...
akinek van kedve kuldje a cpu / projekt / pont ertekeit akar priviben is, aztan csak osszejon belole, hogy milyen procit erdemes venni folding@home -ra :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1327) XeeN


XeeN
senior tag

Nálam 2070:

90MiB Project: 11781 124k
14MiB Project: 11746 121k
30MiB Project: 11777 85k
30MiB Project: 11777 est 89K

(#1328) Yany válasza Strezi (#1318) üzenetére


Yany
addikt

:DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1329) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Urak!

A következő miatt kérdeztem a korábbi dolgokat:
A céges munkaállomásban szeretném majd a jelenlegi 1050TI-t kiváltani egy vagy több combosabb szerkezetre. Ár , fogyasztás és teljesítmény alapján fogok dönteni, de mivel lesznek más masszív számításigényes feladatok is, ezért gondoltam, hogy egy kiindulási alapnak ezek a kredit értékek is megfelelnének. Gyakorlatilag többek között a folding projekt felpörgetése is a cél, illetve a párhuzamosítás, amivel egyszerre akár több projekt is futhatna.

Továbbra is minden apró infóért hálás vagyok, mert segít előbbre jutni a célig. Az AMD-s tulajoktól elnézést, nem diszkrimináció vagy ilyesmi, csak sajnos a másik projektek is nVidia GPU-ra támaszkodnak. (Cuda, cuDNN)

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1330) Karex válasza I.T.E.M (#1329) üzenetére


Karex
senior tag

Az elképzelés jó, de ahogy előttem is írták, olyan felhasználási terület alapján szeretnél dönteni, ami több "random" értéktől is függ:

- milyen projekt (lehet, hogy most a COVID 1.2, a myosin pedig 0.8x szorzót kap)
- milyen gyorsan tudja visszatölteni (lassabb upload, csökkenő estimated credit)
- ahány gép, annyiféle beállítás ("lejjebb veszem a TDP-t", "közben tolok egy doom mapot" stb.)

És még sorolhatnám. Ha fontos a költséghatékonyság, és hogy hosszú távon a befektetés egyéb tevékenységben is hasznos legyen, én inkább megnéznék néhány VGA tesztet a közelmúltból, több oldalról, és a performance/watt alapján válogatnék.

[ Szerkesztve ]

(#1331) Strezi válasza I.T.E.M (#1329) üzenetére


Strezi
őstag

Az szép! Én is gondolkodtam, hogy bedobok még egy költséghatékony 2080ti-t a munkagépbe is... Tetszik ez a vízhűés téma is a kártyára.
Ugyanakkor, a realitás talaján maradva, szerintem elég hogy a hobbigépem beadtam a közösbe, igazából a további fejlesztést nem tudom mivel megindokolni. A GTX970 teljesen elég melóra :(((

Aki esetleg keres költséghatékony 2080ti-t, akkor ez, hobbi vizezve egy G12-vel meg valami asetek kompatibilis AIO-val szerintem árbajnok jelenleg!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1332) cyanide válasza I.T.E.M (#1329) üzenetére

[link] Ezt a táblázatot láttad már?

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#1333) I.T.E.M válasza Karex (#1330) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Természetesen ezeket is nézem már egy ideje. Pl x vs y GPU játékokban és pl a techpowerup-on vetem össze az egyes hardvereket. Mivel a folding projekt továbbra is futni fog, (24/7) ezért gondoltam egy megközelítő értékre az egyes hardverek esetén.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1335) I.T.E.M válasza cyanide (#1332) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Hu, ez elég masszív! Köszönöm!! :R

Strezi: Itthon is pörgetem továbbra is a dolgot, de a céges masina amúgy is 24/7-ben pörög, így ott is jól jönne az extra kraft. Általában hajlandó vagyok bizonyos esetekben plusz forrást elkülöníteni ilyen projektekre is, ha látom, hogy jó ügyet szolgál. Nyilván tehetném azt a pénzt máshova is, de szerencsére ezek a források nem kritikus helyekről vannak átcsoportosítva, így különösen nem szoktam rajta sokat agyalni, lényeg, hogy működjön az adott feladat. :)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1336) Strezi válasza n00n (#1334) üzenetére


Strezi
őstag

Szép meg jó, de ez gyakorlatilag "csak" két Titan V....

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1337) Exodius válasza Strezi (#1336) üzenetére


Exodius
őstag

Le kéne szerződtetni őket a mi csapatunkba! :D

[ Szerkesztve ]

(#1338) I.T.E.M válasza n00n (#1334) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Tényleg szép, de! --> 2x 5120 GPU mag. :DD Na, az lenne ám csak az igazán szép, de ezek ugye nem GPU magok, hanem Cuda végrehajtó egységek 2 db GPU-ban. :DDD
A HVG kicsit benézte ezt, van ilyen. :P
Ilyenkor tök jó lenne, ha legalább konzultálnának egy hozzáértővel, mielőtt kijön a cikk.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1339) martonx válasza I.T.E.M (#1321) üzenetére


martonx
veterán

És sikerült megállapítanod, hogy a 2080 a leggyorsabb? :D

Én kérek elnézést!

(#1340) I.T.E.M válasza martonx (#1339) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Szerintem még mindig fordítva ülsz a lovon. ;]

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1341) schawo válasza martonx (#1339) üzenetére


schawo
titán

Nem az a kérdés, hanem hogy mennyivel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1342) Exodius válasza Strezi (#1336) üzenetére


Exodius
őstag

Kis ország, kis gép! :D

(#1343) martonx válasza I.T.E.M (#1340) üzenetére


martonx
veterán

1327-es hsz számain, meg mások is leírták, hogy ezek kb. Random számok. Ebből nem tudsz semmilyen értelmes következtetést levonni. :D

Elolvasol 1-2 tesztet, megnézed a speciket, aztán vegyél egy 2080 ti-t, ha már úgy se a te pénzed.

Én kérek elnézést!

(#1344) schawo válasza martonx (#1343) üzenetére


schawo
titán

Fáj valami? :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1345) cyanide válasza I.T.E.M (#1335) üzenetére

Az adatokat nem tudom ki gyűjtötte, de egy régi extreme overclocking témában találtam. Magam is meglepődtem, hogy egy 3 éves threadben egyrészt élt a link, másrészt friss, releváns adatok voltak benne. Forrás: [link]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#1346) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Ez most jött:
11780 - 51.19MiB - Estimated Credit 65K - Estimated PPD 770K
Elég rövid, egy óra 50 perc alatt végez is vele a 1070.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1347) martonx válasza schawo (#1344) üzenetére


martonx
veterán

A butaság :D amúgy meg tele vannak a kommentjeim smile-kkal, szóval valójában jól szórakoztat, már megszoktam :D

Én kérek elnézést!

(#1348) dzsambo válasza hokuszpk (#1314) üzenetére


dzsambo
tag

Megoldva :) igaz én este 8-at adtam hozzá

A jövő héten lesz még pár db hozzáadva a részemről, van jó pár leállított entry level szerver ami erre még bőven jó lesz. Aztán lenyomom Strezit WU számban :D

(#1349) n00n válasza dzsambo (#1348) üzenetére


n00n
őstag

Pont ezen gondolkodom, hogy most állnak a céges szervek a felhőben, rá kellene állítanom öket is a projektekre:D 5000 plusz mag (AMD Epyc):D már csak a CTOval kellene megbeszélnem:DDD

(#1350) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Még mindig rengeteg üresjárat van. :((( Még nem néztem utána ennek a hivatalos fórumban, de jó lenne, ha ezzel a "problémával" is kezdenének már valamit. Most kiléptem és újra elindítottam az itthoni és a céges klienst és egyből elkezdett új csomagot letölteni. Lehet, hogy automatizálni fogom ezt a folyamatot, mert ez így nagyon nem hatékony. :U

日本 - ダイレクトストリームデジタル

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.