Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Duck663 válasza Petykemano (#48) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi, akkor lehet tényleg elfogyott a teendő? Valahogy furcsa lenne, mert CPU-ra meg talált azonnal.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#52) jaffa 2843 válasza n00n (#50) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

'Any'-re állítva 99%, hogy arra fog bedobni. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#53) n00n válasza jaffa 2843 (#52) üzenetére


n00n
őstag

Igen, csak jelenleg nincs munka, akkor az érdeklődés :D

(#54) LGG555


LGG555
aktív tag

Kikapcsoltam az egészet a WEB kontroll úgy is mutatja hogy ki van kapcsolva és mégis 50% -on megy a CPU, na törlés lefele!

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#55) -SanyiX-


-SanyiX-
csendes tag

Nekem kb. fél óra után adott projektet, azt is CPU-ra. 14400-as azonosítóval rendelkezik, ha jól értelmeztem a GYIK-et, akkor ez pont nem a COVID-19-el kapcsolatos (Cause Preference "Any"-re van állítva és a Client Advanced Controll-t használom, mert a web nem igen akart működni...).

[ Szerkesztve ]

(#56) martonx


martonx
veterán

Felraktam, online inaktív állapotban leledzik. 1-2 napig fent hagyom, ha így marad, akkor kuka.

Én kérek elnézést!

(#57) LGG555


LGG555
aktív tag

Majd ha megtanulnak szoftvert írni akkor megint felrakom, amúgy a Seti is nettó árampazarlás volt.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#58) vadkörte


vadkörte
addikt

Kell neki egy kis idő, hogy munkát kapjon (sajnos a kliens nélkül nem dolgozik) nálam a 14401-et futtatja. Nem COVID, de ez is hasznos

Üdv. V. Körte

(#59) vgergo


vgergo
aktív tag

PassKey-t hogy lehet kapni?
[link] itt próbáltam. Annyit írt ki, hogy "Passkey sent. Please check your email." de emailt nem kaptam (tegnap este és 2perce is próbálkoztam.)(Spam mappát is néztem).

(#60) -SanyiX- válasza vgergo (#59) üzenetére


-SanyiX-
csendes tag

Én is próbáltam ma reggel, szintén nem kaptam meg...talán most több időbe telik, majd meglátjuk. (Utólag is meg lehet adni, a Client Advanced Controll-ban a Configure menün belül az Identity-nél.)

(#61) Duck663


Duck663
őstag

Na végre dolgozik egy koronán, csak 12 órát kellett várni a dologra!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#62) chris-v válasza vgergo (#59) üzenetére


chris-v
senior tag

Túl vannak terhelve, később lesz key.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#63) Busterftw válasza tomazin (#40) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor vege, megvan a protein?
Megmenekultunk? :D

(#64) Tyrel


Tyrel
őstag

Passkey nekem csak gmail-es címre jött ki (oda kb. 2 percen belül), hotmail-re pl. nem.

Én még TPU team-el kezdtem, de már PH!-val folytatom. ;)

Ott az Advanced Control > Config > Slots alatt beállítottam hogy a CPU-s része 3 szálon futhat (Ryzen 3600-on így max a (fizikai) magok felét köti le), Navi 5700 meg kapott egy -20% power limit-et a szokásos undervoltja mellé, és így tök szépen megy minden, halál nyugisan tudok közben dolgozni is a gépen. :K (Visual Studio-nak nincs olyan halálos gépigénye)
CPU-ra mondjuk nekem nem COVID-es projektet adott, de a GPU-ra igen.

Tegnap amúgy kíváncsiságból megpróbáltam hogy mi van ha futni hagyom miközben War Thunder-ezek, végül is a szokásos 110fps-ből maradt úgy 60-80 (ott a -20% power limit inaktív volt), de igazán nem zavart közben.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#65) Kelori válasza vadkörte (#45) üzenetére


Kelori
tag

Arra mondjuk én is kíváncsi lennék hogy mekkora számítási teljesítményt raktunk össze. Csoportszinten is mint PH team, meg globálisan az összes csapat.

if it ain't broke, don't fix it

(#66) benedekco


benedekco
addikt

Nekem meg se mozdul.

Közben gpu elindult, de még mindig nem írja hogy min dolgozunk, mármint hogy melyik betegségen/problémán.
Kellhet ennek port forwardingot belőni a routeren?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#67) Tyrel válasza benedekco (#66) üzenetére


Tyrel
őstag

Kell neki pár perc induláskor, ill. akkor kér is engedélyeket hogy a Windows tűzfalon kiengedje magát (ez nálad meg volt?), de után megy szépen.

Azt nem tudom hogy a routeren kér-e valamit külön, nekem elégnek tűnik hogy aktív az UPnP.

Turenkarn

(#68) martonx


martonx
veterán

Na végre, nálam ezerrel pörög, csak épp a webes konzolja használhatatlan. Szerencsére ott van az Advanced konzol, ami működik. Hol het követni, hogy PH-sok eddig mit adtunk össze?

Én kérek elnézést!

(#69) hokuszpk válasza Duck663 (#47) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nalam szepen szamolgat a Vega 56. mondjuk eloszor ugy kezdte, hogy nincs kompatibilis GPU, de otthagytam, mert akkor a Ryzen mar javaban matekolt, reggelre meg elindultak a ventik a gpu felett is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#70) vadkörte válasza benedekco (#66) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha csak GPU-n volt, nálam órákig meg sem mozdult (melós gépben egy ősi, özönvíz előtti GeForce 8400GS van)

Üdv. V. Körte

(#71) benedekco válasza Tyrel (#67) üzenetére


benedekco
addikt

Nálam TinyWall van, ahhoz adtam hozzá a process-t. Asszem már megy rendesen.
A vga-n tetű lassan pörög a százalék, a cpu-n azért megy rendesen. Le is fogja a gépet mint állat.
Már a coronavirus project-en dolgozik, szóval megoldódott. Csak lassan kapcsolódott gondolom. Kellett neki egy másfél óra.

re: vadkörte
Nálam sincs erőmű gpu terén. Nvidia GT630. Meglátjuk mennyi kell neki hogy befejezze a számítást.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#72) fatal` válasza kecsawi (#24) üzenetére


fatal`
titán

Chrome motor probléma, FF-ben jó. De most nincs feladat, ezért nekem nem számol semmit. Valószínűleg több lett a "donor" mint a work.

(#73) raider21


raider21
aktív tag

A számítási projekteket automatikusan osztja ki a szerver. Függ attól is, hogy a I support research fighting opciónál: Minden betegség, Alzheimer-kór, rák, Huntington-kór vagy a Parkinson-kór van -e beállítva. Light Power -nél csak a CPU dolgozik, jellemzően 2 maggal. Médiumnál 4-5 mag v. szál és a GPU -is, Full opciónál mindent kihasznál a szoftver. Viszont a GPU -on a tudományos számítás többségében akkor fut, amikor inaktív a géped, azaz nem használod és fut a képernyővédő a készenléti állapotban. Mondjuk én BOINC -al együtt használom a Folding@home szoftvert. És igen a CPU és mindkettő GPU Coronavirus Project számítást futtat, de volt már rákkutatási, és Alzheimer-kór kutatási számítás is amit futtatott a gépem.
BOINC alatt is vannak orvosbiológiai vagy fehérjékre specializált számítási projektek. ;) Pl. a kínai CAS@home (Institute of High Energy Physics - IHEP, Kínai Tudományos Akadémia) is tartalmaz ilyen jellegű számításokat, de ott a GPUGrid.net is (Barcelonai Orvosbiológiai Kutatópark PRBB) fehérje- és rákkutatási projektje, vagy a Rosetta@home (Washingtoni Egyetem) a HIV, a malária, a rák vagy az Alzheimer-kór gyógyításban hasznosítható fehérjemolekulák kikisérletezését támogató tudományos számítási projekt is.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#74) Hajdi


Hajdi
senior tag

Tegnap este még bőszen számolgatott és adta sorban a projekteket.
Ma már alig alig.

Mindenesetre csatlakoztam a csapathoz. Max idle hagyom...

"The Man Who Sold the World"

(#75) raider21 válasza vgergo (#59) üzenetére


raider21
aktív tag

Csak akkor fontos a Passkey, ha látni akarod magad a ranglistákban, hogy mennyi tudományos számítást végeztél. Ha ez nem számít, akkor elegendő a Team Number is.

raider21

(#76) Yany


Yany
addikt

FYI

The servers have WUs to distribute, but you guys are so enthusiastic that they can keep up with the pace ...

Please be patient.

https://foldingforum.org/viewtopic.php?p=313511&f=24#p313511

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#77) hunluki


hunluki
senior tag

Meghúzott GTX 1060-al csatlakoztam a rendszerhez. Legalább befűt a gép, úgyis fázik a lábam HO-ban. Medium-ra tettem a kicsikét.

(#78) Duck663 válasza hokuszpk (#69) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi, hasít már nálam is a dolog, csak elég sokat kellett várni, hogy kapjak valami projectet GPU-ra. De már 50%-on van, az első GPU-s korona project. A CPU-t meg miután befejezte levettem, a GPU-n meg adtam -50% power limitet, ne hangoskodjon, de nem lett sokkal lassabb.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#79) martonx


martonx
veterán

Nvidia vonalon, hogy lehet halkítani a GPU-t? Ilyen power limiteket hol lehet állítani?

Én kérek elnézést!

(#80) b. válasza martonx (#79) üzenetére


b.
félisten

MSI afterburner

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81) Duck663


Duck663
őstag

Érdekes most már nem kell várni sokat a következőre. Épp hogy befejezte az első, 10 percre rá már kezdte a második koronás feladatot. Lehet jó tett, hogy levettem a CPU-t.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#82) Komplikato válasza jaffa 2843 (#39) üzenetére


Komplikato
veterán

"Csak a programon belül nem akarja mutatni."

Lehet vak vagyok, de nálam a Status/Work részen a PRCG jelzés alatti számok a project számok, abból nálam kettő fut két CPU csoporton, egy a GPU-n, az utolsó CPU csoport meg folyamatosan tölt. A PCRG szám alatti számok egyeznek a az alábbi linken felsorolt, párhuzamosan futo, COVID-19 projectek számaival: [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#83) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Ha ezzel végeztetek, kezdjetek gyűjteni Isaura felszabadítására!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#84) Komplikato válasza martonx (#79) üzenetére


Komplikato
veterán

Képernyő tetején a START, PAUS, STOP gomboktól jobbra van egy bazinagy Power kapcsoló Light, Medium, Full beállításokkal. Mondjuk nálam Full állapotban is csak 59% a prock terhelése, csóri GPU meg 1%-on pörög a Windows szerint, ehhez képest a ventik maximumon pörögnek a jó öreg RX470-en, ilyet játékok alatt se szokott.

Gróf... - Nem nagyon értem a cinizmusodat, a Folding@Home, mióta létezik, főleg gyógyszerkutatásokra lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#85) Petykemano válasza Duck663 (#81) üzenetére


Petykemano
veterán

Nekem már elég régóta nem csinál semmi semmit. Ready állapotban.

"No WUs available for this configuration"

Közben meg látom, hogy a csapat pontjai nőnek.


Az publikus valahol, hogy mennyi WU van?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#86) Hajdi válasza Petykemano (#85) üzenetére


Hajdi
senior tag

Nálam is csak GPU oldalról megy.
Itt van a lista elvileg.
https://apps.foldingathome.org/psummary
Bár az is fent van, amivel már végzett a gépem.

"The Man Who Sold the World"

(#87) Petykemano


Petykemano
veterán

Check this out: STAT

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#88) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

na vegre hazaertem es megchangeltam az identitymet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#89) Duck663


Duck663
őstag

Így állunk most:

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#90) Petykemano válasza Petykemano (#85) üzenetére


Petykemano
veterán

Úgy tűnik a feladatelosztással van gond

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#91) fatal` válasza Petykemano (#85) üzenetére


fatal`
titán

Nekem is malmozik reggel óta. Befejezett egyet, azóta semmi. Se CPU, se GPU.

(#92) Duck663 válasza fatal` (#91) üzenetére


Duck663
őstag

Próbáljátok azt, hogy leállítjátok majd vissza. CPU-ra nekem így mindig talált nagyon gyorsan, a GPU vacakolt sokáig. De most pörög, CPU meg tiltva.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#93) nkmedve


nkmedve
őstag

Akinél nem működik a web-es felület az próbálja ki Edge-ben, vagy bármi más böngészőben Chrome-on kívül. Chrome-ban nem megy nálam sem, Edge-ben viszont tökéletes.

A feladatelosztás amúgy tényleg nem tökéletes, én két napja csinálom de elég ritkán kaptam COVID-19-es WU-t, máskor vagy valami más projekt jött (ami nem is olyan nagy katasztrófa) vagy beragadt "Download" állapotba egy időre. Állítólag az új vírus miatt kb. megnégyszereződött a számítási kapacitás az elmúlt 1-2 hétben (ezt az alapértelmezett 0-s team-re írta valaki), az is könnyen lehet, hogy nincs folyamatosan elég munka mindenkinek, arról nem beszélve, hogy így a szerverek is túl vannak terhelve.

Néhány tipp:
1. Lehet állítani pontosan hány CPU szálat használjon (Advanced Control -> Configure -> Slots -> CPU - > Edit -> CPUs-t átírni -1-ről valami másra). Ez sokkal pontosabb eredményt ad mint a Folding Power csúszkával matatni.
2. GPU oldalon, nyogodtak lennebb veheti a TDP limitet (pl. MSI Afterburner-ben) ha az ember nem akarja, hogy fölöslegesen pörgesse a ventillátorokat. Nálam a 260W-os RTX 2080 50%-os TDP limittel is kevesebb mint 10%-ot veszít az órajeléből folding közben.

[ Szerkesztve ]

(#94) Pörp


Pörp
senior tag

Egy kis idő kell a GPU-nak, a CPU nálam sokkal gyorsabban elkezdi a számolást. A CPU-t letiltottam. Egy 2060-al beszálltam, hátha ez is segíti a kutatást.

(#95) vadkörte


vadkörte
addikt

A munkahelyi gépem (Inten Core2Due E8400 + nVidia 8400GS) csak CPU-val hajlandó dolgozni, az itthoni csak GPU-val (Intel Core i5 6600 + nVidia 750Ti) :U
Most épp valami ebolás projekten dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#96) #46105344


#46105344
törölt tag

Beszálltam összesen 24c/48t-vel. Az irodában is úgy felejtődött véletlenül 2 gép meg egy laptop. ;]
Már nem a Crysis a benchmark. Mindkét Xeonom kihajcsa' a koronavírust!

[ Szerkesztve ]

(#97) n00n válasza vadkörte (#95) üzenetére


n00n
őstag

Linuxon hogy lehet rávenni, hogy lássa a GPU-t is (Nvidia)? Valakinek sikerült felszenvednie a fahcontrol-t Ubuntu 20.04-re? Régi python verzió miatt para...

(#98) vadkörte válasza n00n (#97) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezt passzolnám, de az oldalon mintha lenne leírás. Én Manjaro-val próbálkoztam, de feladtam egyelőre. Nem sok kedvem volt a CLI-vel bírkózni éjjel. :)
Win-en elég volt neki a kliens telepítése

Üdv. V. Körte

(#99) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

na kapott melot a cpu. valami ebolas cucc.

"I'm contributing to Project 14523
Viral protein 35 (VP35) is a multifunctional protein that plays crucial roles in Ebola and Marburg viral pathogenesis."

ha ezvan, hat ezvan, majd jon meg koronavirusra gpu !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#100) benedekco


benedekco
addikt

Nekem a CPU lepergett hamar, de a gpu meg el lesz rajta egész éjjel, le lehet valahogy lőni hogy legközeleebb csak cpu-t használjon?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.