Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) hunluki válasza nkmedve (#1790) üzenetére


hunluki
senior tag

Én továbbra is 20. hely környékén vagyok pedig most csak a VGA dolgozik 80%-on. WU-ban visszaestem kicsit de összpontszámban hozom az eddigieket, sőt, tegnapról mára konkrétan a vga többet termelt mint az elmúlt egy hónapban a cpu+vga együtt.

(#1802) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Részemről a fáklyás menet!
Köszöntem! :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1803) bhonti válasza martonx (#1793) üzenetére


bhonti
tag

Beújítottam egy i3-as gépet, javult a dolog, mondjuk ez már zörög jobban, lukacsos a háza. :(

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1804) Exodius


Exodius
őstag

A WCG elindította a COVID-ot. Ha a GPU túl meleg is srácok, azért a CPU-t ráereszthetitek nyáron is. :)

https://www.worldcommunitygrid.org/forums/wcg/viewthread_thread,42374

[ Szerkesztve ]

(#1805) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1806) martonx válasza -ZeeZee- (#1805) üzenetére


martonx
veterán

Tippre ahogy csillapodik a hype a korona vírus körül, plusz melegszik az idő, úgy szállnak ki egyre többen a foldingozasból. Így mégis tudunk előre lépni. :C

Én kérek elnézést!

(#1807) -ZeeZee- válasza martonx (#1806) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem akarom elkiabálni, de szerintem nekem 2-3 napja folyamatosan ad WU-t. Nincs állásidő, max pár perc.

(#1808) Exodius válasza -ZeeZee- (#1807) üzenetére


Exodius
őstag

Mert most jut csomag mindenkinek. Nálam sincs állás. :)

(#1809) bhonti válasza Exodius (#1808) üzenetére


bhonti
tag

Sőt, az i3-as gépen már használja a közben beszerzett GeForce 630-as videókártyát is. ;)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1810) martonx válasza bhonti (#1809) üzenetére


martonx
veterán

Aztaaa, és elérted már az 1 millió pontot 2 hónap alatt, ezzel az erőgéppel? Vagy csak feleslegesen fizeted a villanyszámlát. Ettől függetlenül respekt a próbálkozásért, hogy te is hozzátegyél valamit.

Én kérek elnézést!

(#1811) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Egyébként a 13404-405 projektek csak tesztelésre vannak vagy valós feladatot tartalmaznak?
Egyébként abból a szempontból jó ez a fajta WU, hogy csak néhány MB-ot kell le és feltölteni.

(#1812) bhonti válasza martonx (#1810) üzenetére


bhonti
tag

Nincs szükségem erősebb gépre itthon. Nem is megy folyamatosan. Valamennyit halad. A pontok száma meg azóta is hidegen hagy. ;)

Egyébként a benti i5-ös gép csak CPU-val kb. 230 ezer környékén jár, az (is?) a regisztrált bhonti felhasználóval dolgozik, ez meg balazs néven.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1813) Exodius válasza martonx (#1810) üzenetére


Exodius
őstag

Furcsa gyerek vagy. Bealázol mindenkit, akinek nem erőműve van, aztán meg respektálod? Valami baj van?

(#1814) martonx válasza Exodius (#1813) üzenetére


martonx
veterán

Nincs baj, csak nagyon szórakoztattok. :D A lelkesedésetek dícséretes, a gépetek vicces. De ettől még a lelkesedés jó dolog, mert sokakban sajnos még az sincs meg.
Amikor egy strezi kiesik a PH csapatból, 200 hozzád (és 1000 bhontihoz) hasonló tudná pótolni. Mivel pár százan vagyunk, így igaziból teljesen mindegy, hogy a kolléga beszerzett-e egy 8 éves nvidia 630-ast :D És ezen röhögök, hogy még büszkén be is jelenti, hogy immár megduplázta a nullát :D

Én kérek elnézést!

(#1815) XeeN válasza martonx (#1814) üzenetére


XeeN
senior tag

Én speciel tisztelem őket. Nem mindenki engedheti meg magának az aktuális csúcstechnikát. Most viszont, ha jobban belegondolok az én 7700k-m is hirtelen egy elavult szar lett (kis túlzással már egy r3 is lenyomja) abba is hagy(om)tam a foldingot...

(#1816) hunluki válasza martonx (#1814) üzenetére


hunluki
senior tag

Nem kell ám mindenkinek bivaly PC, ez a projekt meg pontosan a terhelés elosztásáról szól. Strezi kiszállt a vadállat gépével, 10-15 kisebb gépes majd pótolja a teljesítményét. Nem lóverseny, sőt igazából a több helyről lassan bejövő infó könnyebben ellenőrizhető mint mindig ugyanattól az embertől megkapni a nagyot mert össze lehet vetni az eredményeket.

Pl én se tervezek új PC-t venni mert mi a francnak, amire használom bőven elég lesz még legalább 5 (ha nem több) évig, játékra meg ott a konzol.

Nem mindenki PCMR harcos és igencsak elmúltak azok az idők amikor 2-3 évente kb kuka volt a géped mert úgy rohant a technika.

(#1817) Strezi


Strezi
őstag

Hideg van, fűtök még egy kicsit :D

Csekkoljátok, van(nak) új(abb) verziók a kliensből!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1818) hokuszpk válasza -ZeeZee- (#1807) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ja-ja, ugytunik megoldottak a backendet, pont most, mikor elkezdett jelentosen esni a csucsteljesitmeny.
-- itt most nem Strezi kiszallasara gondoltam, hanem arra, hogy a csucson 2.6ExaFlops korul volt, most az elobb neztem, mar csak 2.2 --

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1819) C0d3r válasza hokuszpk (#1818) üzenetére


C0d3r
addikt

Ennyit jelent a sok kicsi sokra megy dolog, jómagam is kiszálltam már 1 hete a karcsú 100k/nap teljesítményemmel, no nem azért amit itt művelnek egyesek mások leszólásával. Elfelejtették miről is szólna ez a projekt, annyit súgok, hogy nem a kredites epenis méregetésről.
Kiszállásom oka, hogy nemes egyszerűséggel elvesztettem a bizalmamat ezekbe a covid-os projektekbe, mióta gombamód nőnek ki a földből tényleges eredmények nélkül, hiába a világ legerősebb szuperszámítógépe rang.
Ennél bővebben nem fejtem ki a véleményemet a covid-ról, mert engem is lekapcsolnának a zsaruk. :))

(#1820) martonx válasza hunluki (#1816) üzenetére


martonx
veterán

1. Strezinek nem vadállat a gépe, szimplán a jelenleg kapható legerősebb ASZTALI komponensekből van benne 1-1 azaz egy csúcs asztali gép. Akkor lenne vadállat, ha egy 64 magos Theadripper lenne benne 4 db 2080 TI-vel, azaz bárki beszállt volna egy komoly workstation géppel.
2. Emellett egy gtx 630 teljesítménye röhej. Ne mondd már, hogy 15 db 630-as gép, akár csak megközelít egy 2080 Ti-t. https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gt-630.c816 https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-2080-ti.c3305 vesd össze a 32 bites teljesítményeket. Oké, mondjuk 42 darab GT630 hozza ugyanazt, mint egy 2080ti.
3. Ettől még valakinek simán jó lehet egy 630-as konfig otthonra, csak foldingozni nincs semmi értelme vele, mert sima villanyszámla pocsékolás.

Én kérek elnézést!

(#1821) bhonti válasza martonx (#1820) üzenetére


bhonti
tag

Nem pont olyan, passzív, kép alapján talán Gainward… és a jelenlegi CPU-mhoz képest ez plusz többszörös teljesítményre ill. pontra képes, ahogy az előbb megnéztem a becslést. :D

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1822) bhonti válasza bhonti (#1821) üzenetére


bhonti
tag

Ilyesmi és nem 96 mag van benne, hanem 384 :P Ég és föld... :D

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1823) hokuszpk válasza bhonti (#1822) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem van egy Radeon HD 5830 zsugam. Kiprobaltam, kb. ugyanazt a feladatot, amit Vega 20% visszahuzott powerlimittel 2 ora alatt megcsinalt, 1 nap alatt tudta le. Szoval erre a feladatra minimum 12x gyorsabb a Vega. Ezert aszontam ra, pazarlas, mert a gepem akkoriban surun malmozott, jo ha napi 4-5 csomagot kapott az elmeletileg lenyomhato 10-12 helyett.
de most elgondolkozom az 5830 beuzemelesen, mert amikor megy a gep, akkor gyakorlatilag nincs uresjarat. ( azaz atrakom a masodlagos vasba a vegat, ott tud melozni 7/24, a hd 5830 meg ad nekem kepet itt a meloson... )

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1824) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1825) hunluki válasza martonx (#1820) üzenetére


hunluki
senior tag

1. Hasraütéses válasz volt, nem utánaszámolt, de nem is ez a lényeg. Jelenlegi helyzetben egyáltalán nem evidens dolog hogy a gép vásárlása bárkinek is prioritás lenne, ellenben segíteni szeretne és hozzádobja ami van. Ha az egy GT210 akkor az, ha egy 2080Ti akkor pedig az.
2. A 1060 teljesítménye is vicc egy 2080Ti-hoz képest, mégis járatom és per pill 14. vagyok a csapatba.
3. Foldingozni mindig van értelme, ne szóld le ha nem ismered a körülményeket. Honnan tudod hogy neki nem napelemről megy pl? Az Ő villanyszámlája pedig az Ő dolga és nem a te feladatod megítélni hogy mire költi a pénzét. Talán ha picit finomabb hangnembe felhívod a figyelmét hogy ár/érték arányban nem a legnagyobb előrelépés akkor megköszöni az infót, de az hogy "kiröhögöd" nem éppen a legkorrektebb lépés egy alapvetően összefogásról és emberiség megmentéséről szóló projektben.

Ha a te mentalitásodat követné a rendszer akkor töredéke lenne az összteljesítmény, viszont a benne lévő gépek legalább "vadállatok" lennének. Megérné?
Ez nem PCMR eCerkaméregetésről szól. Vagy ha igen akkor méregesd magad a te gépedhez hasonló kategóriához és ne b.sztasd azt aki csak annyival tud segíteni amije van.

(#1826) martonx válasza hunluki (#1825) üzenetére


martonx
veterán

A 3-as pontod jogos, mármint a hangnemem valóban kifogásolható. Részemről téma lezárva, eddig is tiszteltem azokat akik foldingoznak, még ha a gépeiken röhögök is. Legközelebb megpróbálok inkább nem reagálni a büszkén beírt röhej konfigokra.

Szóval bocsánatot kérek mindenkitől, akinek kiröhögtem a szar konfigját.

Én kérek elnézést!

(#1827) C0d3r válasza martonx (#1826) üzenetére


C0d3r
addikt

Dilemma, hogy a szar konfigok a röhejesebbek, vagy az ilyen szar alakok.

(#1828) Exodius


Exodius
őstag

Elég legyen srácok! martonx elismerte, hogy bunkó volt a hangneme. Ha nevet az az ő dolga, a miénk meg az, hogy ki hogy kutat vagy hogy nem meg mivel csinálja.
A kis pont is pont, még ha nem is milliókat szed össze egy körrel.
Ez csapatmunka. :)

(#1829) bhonti válasza martonx (#1826) üzenetére


bhonti
tag

Jóvanna, az a szerencse, hogy nem vagyok sértődékeny... sőt. És már kaptam is velük 1 csomó pontot. Mármint az eddigiekhez képest mindenképpen minőségi ugrásnak tűnt. :)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1830) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Szerk.: Úgy néz ki pár napig szüneteltetnem kell a foldingolást, mert felgyűltek a munkák, nem lesz "gépidő", folyamatosan kell a CPU és a GPU teljesítmény. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1831) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Én is kevesebb feladatot fogok elvégezni. Kb. a csapat átlagára állok vissza.

(#1832) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1833) martonx válasza -ZeeZee- (#1832) üzenetére


martonx
veterán

Még mindig van a csapatban kakaó :)

Én kérek elnézést!

(#1834) hunluki válasza martonx (#1833) üzenetére


hunluki
senior tag

Én dolgoznék ha lenne feladat. Próbáltam restartot, start-stop-ot, kis időre kikapcsolni a gépet majd vissza de mindig eldobja hogy nincs WU :(

(#1835) Yany


Yany
addikt

Akik v6.11 előtti klienssel számolnak, a legfontosabb változás a changelog szerint:
## v7.6.11
 - Reduce max delay from 6 hours to 1.

Szóval a régi verziót futtató tagoknak mindenképp érdemes frissíteni, hogy nyugodtabb szívvel magára hagyhassák számolni a cuccot és ne az legyen, hogy egész éjjel 1x próbált meg újracsatlakozni, mert 6 órára kitolódott a retry timeout.

Changelog itt: https://foldingforum.org/viewtopic.php?f=24&t=34466

Letöltés itt: https://foldingathome.org/alternative-downloads/

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1836) martonx


martonx
veterán

A több hónapnyi 2 exoscale feletti számítási teljesítménynek nem illene mostanra bármilyen kézzel fogható tudományos eredményt szülnie?

Én kérek elnézést!

(#1837) raider21 válasza martonx (#1836) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem feltétlenül. Ezek egyetemi szintű kutatások modell és szimulációs számítások, amelyik ezek közül érdekes vagy használhatónak tűnő eredményt mutat, azt tovább kutatják szélesebb körben is.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#1838) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Szóval, túl a 2 milliárdon. :C :C :C :C :R :R :R :R

(#1839) Exodius


Exodius
őstag

Bebújtunk 200 alá! :)

(#1840) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1841) bogiboy


bogiboy
csendes tag

Sziasztok!
Nálatok is csak naponta, ha egyszer frissül a statisztika, vagy csak nálam van így? Eddig ha kiíródott a log-ban, hogy:"WU00:FS01:Final credit estimate, 66816.00 points" akkor kb 15 percen beül frissült...
Most még ez az oldal is hamarabb lefrissül a pontjóváírás után 4-5 órán belül: " link "

:-)

(#1842) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1843) Exodius


Exodius
őstag

Mekkora retek.....
Tegnap volt egy beragadt csomagom 100%-nál meg egy 75 körül. Azt reggelre befejezte, de 3-kor kikapcsoltam a gépet. Most újrakezdte a csomagot 62%-tól checkpoint-tól, a másikat meg nem tudja elküldeni több napja.
Egyszer becsípődött és mindig van egy beragadt csomagom 100%-nál, amit napokba telik neki fölrakni.
Rakás sza* az egész.

(#1844) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

(#1845) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Ahogy enyhítenek, oda a kedv is, a 2.5-ről már csak 1.7 teraflops a számítási teljesítmény.

(#1846) User64476 válasza Moonline. (#1845) üzenetére


User64476
őstag

Az erdeményről lehet tudni már valami ember által is értelmezhetőt? Nézem a twitterüket, héha bedobnak valami teljesen szakmait, de hogy ez most jó vagy rossz, sok vagy kevés, azt ki tudja megmondani?

(#1847) martonx válasza Moonline. (#1845) üzenetére


martonx
veterán

A kedvnek az is jót tenne, ha az ember látna bármi eredményét a foldingozásnak...

Én kérek elnézést!

(#1848) martonx


martonx
veterán

Elkezdtünk visszaesni, már csak 193-ak vagyunk.

Én kérek elnézést!

(#1849) Exodius válasza martonx (#1848) üzenetére


Exodius
őstag

Kb. most először történt ilyen, ahogy láttam.

(#1850) -ZeeZee- válasza martonx (#1848) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Pár napon belül feljebb fogunk lépni, de ahogy néztem, aztán stagnálás jön pár hétig (?), azt hiszem. Hiába, elfogyott a lendület, ez ilyen móka. Lassan én is átállok csak napközbeni foldingra, mert nem tudom mivel indokolni, hogy miért megy a gépem éjjel-nappal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.